VEEL BELANGSTELLING VOOR SCHAATSWEDSTRIJDEN FILMNIEUWS VOLLEYBALTOERNOOI Nationale katoennijverheid toont collectieve show i Bfonchiletten Nog altijd driehonderdduizend onbehuisden en landlopers li INENTING TEGEN HONDSDOLHEID Vrijdag en zaterdag: „De duurste man van het leger" Woensdag:Teenagers Love" SNEEUW Ian lans sprak over het land der Dinkel Gouden jubilea bij Ter Horst Co, Oprichting Oranjever- DIA-AVOND Pla ttelandsbibliotheek SCHAKEN Tentoonstellingssuccessen Bode Groene Kruis Vrijdag 18 januari 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 SI Dalende cijfers De jeugd van de Rijssense lagere scholen kon donderdagmiddag haar hart ophalen,tij dens de schaatswedstrijden, die 't bestuur van de IJsclub „Rijssen" voor haar organi seerde. De baan was in vrij goede conditie en de animo was groot. 193 jongens en 112 meis jes namen aan de wedstrijden deel. Er werd fel om de overwinning gestreden. De uitslagen luiden: Jongens 6 en 7 jaar: 1 Dick Bakker. 2. Harm ter Horst. 3. Dinant Harbers. Meisjes 6 en 7 jaar. 1. Marjanne Valk. 2. Gerharda Rosman. Jongens 8 en 9 jaar 1. Alidus Spenkelink. 2. Rien Janssen. 3. Mannus Kastenberg. 4. Bart Puitrum. 5. Harry Dijkgraaf. 6. Henk Altena. Meisjes 8 en 9 jaar. 1. Eva de Lange. 2. Ytje van Rije. 3. Hendrika Pijffers. 4. Mikie Janssen. Jongens 10 tot 11 jaar. 1. Johan Braad- hekke 2. Bernard Bentert. 3. Herman Ger- tisen. 4. Gerrit Dannenberg. 5. Bertus Hege man 6. Anton Stevens. Meisjes 10 tot 11 jaar. 1. Yvonne Tijhuis. 2. Ellen Bakker. 3. Adriaantje Kousenma ker. 4. Jannie Kreykes. Jongens 12 jaar. 1. Jelle van de Maat. 2. Henk Leusink. 3. Theo Rutgers. 4. Johan Nijsink. Meisjes 12 jaar. 1. Zwaantje Maats. 2. Willie Kappert, 3. Marianne Bruins. De wedstrijden hadden een uitermate snel verloop. Na afloop werden de prijzen uitge reikt, die varieerden van 5,50 tot 1.-. Vrijdagmiddag hadden de leerlingen van de L.T.S. ijsvrij i.v.b. met te houden wedstrij den op de ijsbaan te Rijssen. Gezien de ide ale weersomstandigheden voor deze mooie sport was het een heerlijke middag voor de beoefenaren van deze sport. Ruim 200 jon gens namen aan de wedstrijden deel, die Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct Naar wij van de zijde van het gemeentebe stuur hebben vernomen begint a.s. zaterdag middag de massale inenting tegen hondsdol heid. Degenen die hun antwoordkaart heb ben ingezonden ontvangen vroegtijdig be richt van de inenting. Voor een goede or ganisatie is het beslist noodzakelijk dat men precies op het vastgestelde tijdstip komt. De inenting geschiedt in de Schildschool (ingang Bouwstraat) waar een team van 12 personen zaltrachten te doen de inenting zo vlot mogelijk verlopen. De lezers wordt nu nog eens dringend voor gehouden dat er tot donderdag 24 jan. nog gelegenheid bestaat om hun hond of kat voor de enting op te geven. Zoals u weet is het na 15 maart 1963 verboden om een niet in- geënte hond of kat buitenshuis (dus ook niet aangelijnd) te hebben. De politie zal op over treding van dit verbod streng toezien en daarom is het voor een iedere houder van een hond of kat noodzakelijk dat hun dier wordt ingeënt, wil men althans de kans niet lopen dat wanneer een niet ingeënt dier bui ten komt deze door de politie wordt gepakt en men bovendien een hoge boete riskeert. Voor een doeltreffende bestrijding van de hondsdolheid is het noodzakelijk dat zo mo gelijk elke hond en kat wordt ingeënt. Werk daarom allen in het belang van de gezondheidszorg mede aan deze inenting. Luchtmachtsoldaat 2e klasse Alexander Wood begint zo langzamerhand een bedrei ging voor de luchtmacht te worden. Ofschoon hij in wezen een bedeesd, pretentieloos man is, heeft hij een dwangdenkbeeld. Hij gelooft dat hij op mechanisch gebied een soort ge nie is en overal komt hij met zijn vingers aan om iets te herstellen, te verbeteren of op gang te krijgen. Deze afwijking heeft rampzalige gevolgen Een raket gaat eerder de lucht in dan de bedoeling was, vliegtuigen gaan verloren, er zijn ravages in de keuken, kortom: waar Wood is, vallen brokken. En al deze „inciden ten" kosten geld. Zóveel geld, dat het Lucht vaart Ministerie ontsteld is over de be dragen en dat de Minister slapeloze nachten heeft. Francie Lawrence (SANDRA DEE) is zes tien jaar. Zij is vrij klein voor haar leef tijd en in haar gedachten wereld nog echt een kind. Haar iets oudere en minder naïeve vriendinnen nemen haar mee naar het strand op wat deze dames een „mannenjacht" noemen. Francie vindt dat maar 'n naar gedoe. Toch is zij de enige die de aandacht trekt, want zij raakt verward in zeewier en verdrinkt bijna en wordt gered door „Moon- doggie" (JAMES DARREN), lid van een clubje jongemannen die er surfboard-sport beoefenen. Francie is een halve jongen en wil ook op zo'n plank over de golven rijden; als zij haar vader (ARTHUR O'CONNELL) het geld daarvoor heeft afgebedeld, doet zij gere geld metMoondoggies vrienden mee. Deze lieren, onder aanvoering van „Kahoona" (CLIFF ROBERTSON zijn zon- en zee aanbidders; Kathoona is wat ouder, is mi litair vlieger geweest in Korea en heeft nu een vaag ideaal van weg-met-atle-banden en le en-met-de-zee. Het hele stel leeft op de zak van degeen, die toevallig wat geld heeft en Francies aan- kuop van een surfboard was een buitenkansje voor hen. Zij noemen haar „Mukkie", een samentrekking van „meisje" en „ukkie". een spannend verloop hadden. Er werd op tijd gereden. De uitslagen luiden: 3e klassen: le pr. M. Nijzink en G. Pas; 2e pr. G. J. Bakker en M. ter Harmsel; 3e pr. D. J. Schippers en P. J. M. Westendorp; 4e pr. F. J. Twil- haar en A. A. Wermink; 5e pr. A. G. Fran sen en G. A. Hek. 2e klassen: le pr. J. Slagman en H. Hart- gers; 2e pr. H. Smalbrugge en J. Welink; 3e pr. G. J. Nekkers en J. Sprakel; 4e pr. G. J. Baan en J. Heetkamp; 5e pr. J. H. Smalbrugge en J. KI. Teeselink. Voorbereidende kl.: 1. J Kamphuis; 2. J. Broekmaat; 3. H. J. Laarman; 4. H. Nijland; 5. J. C. van Nijen. Aangezien diverse ingezetenen van Rijssen het sneeuwvrijmaken van de trottoirs hebben nagelaten, zijn momenteel diverse trottoirs spiegelglad. De voetgangers zijn nu gedwon gen van de rijweg gebruik te maken, waar door het verkeer hiervan hinder ondervindt. Voor de afd. Rijssen van de Volksuniver siteit hield de bekende architect en oudheid kundige Jan Jans uit Almelo een causerie over het land der Dinkel. Hij trof een groot en aandachtig gehoor in de zaal van het gebouw Jeruël. Uit episodes, die hij voorlas uit een boek van Dingeldein kregen allen een duidelijk beeld van de schoonheid van dit bij velen onbekende gebied. Het was jammer, dat hij slechts spaarzaam gebruik maakte van het Twentse dialect, dat van hem zo'n ge zellig spreker maakt. De heer Jans, die zijn causerie doorspekte met allerlei kwinkslagen wees erop, dat de Twentse bouwstijlen en taal zich honderden km. over de grens voortzetten. Leegden en Asbeck bleken een groot stuk geschiedenis te bevatten en ongekende schoon heid te bezitten. Westfalen en Munster ble ken het evenbeeld van Twente. Ook Twent se plaatsen als Losser en Denekamp en ook veel noordelijker aan de Dinkel gelegen plaat sen bleken vele curiositeiten te bevatten, die voor velen nog onbekendheid genieten. Ongetwijfeld zullen velen der aanwezigen deze avond het plan gemaakt hebben ko mende voorjaar of zomer een trip langs de Dinkel te maken om zo het allen zo dier bare Twente nog beter te leren kennen. Dezer dagen herdacht een 5-tal werkne mers bij Ter Horst en Co NV, het feit, dat zij 50 jaar geleden in dienst van deze onder neming traden. Het waren de heren G. J. Pas, Ligtenbergerdijk, M. Meijerink, Dannen berg 54, J Nieuwenhuis Zuiderstraat 20, G H. Rozendom Markeloseweg en J. Harmsen Keizersdijk 22. De gouden jubilarissen werden door de di rectie van Ter Horst en Co ontvangen en toe gesproken door de heer A. H. ter Horst, die de werknemers, die zulk een lange reeks van jaren het bedrijf hadden gediend, daar voor op hartelijke wijze dank bracht. De jubilarissen ontvingen het gebruikelij ke cadeau zijnde een gouden horloge. Op dinsdag 29 januari zal in hotel Weite- ring een openbare vergadering worden be legd, ten doel hebbende de oprichting van een Oranjevereniging. Toen vorig jaar bleek, dat het comité nationale feestdagen geen activiteiten meer ontwikkelde, is er ter elfder ure door de WV Rijssen nog met succes een poging gedaan ter gelegenheid van Koninginnedag en vooral ter gelegenheid van het zilveren huwelijksjubileum van het Koninklijk Paar een waardig feest te orga niseren. Dat was slechts incidenteel. Er zijn stem men opgegaan een Oranjevereniging op te richten, en zelfs hebben zich al een behoor lik aantal personen bereid verklaard om van de op te richten vereniging lid te worden. Hopenlijk zal voor de oprichtingsvergade ring grote belangstelling bestaan, zodat de Oranjevereniging, die in Rijssen zeker recht van bestaan heeft, op een redelijke basis van start kan gaan. Dat zal ook voor de initiatiefnemers en voor hen, die zitting zullen willen nemen in het bestuur een sti mulans zijn, om de moeilijke aanloopperio de te overbruggen. Vooral in verband met de viering van de nationale herdenking van de herrijzenis van de Nederlandse staat (1813-1963) zou desOranjevereniging reeds dit jaar zijn plaats in het Rijssense ver enigingsleven kunnen bewijzen. De kynologenclub REO houdt a.s. vrijdag in café Hegeman een z.g. dia-avond Vertoond zullen worden dia's over de laatste gehouden clubmatch en ook zal de hr. Van Putten zijn rijke verzameling dia's van 't vogel- en die renleven in en om Rijssen op het scherm brengen. De volleybalvereniging RIVO houdt morgenavond om half acht (zaterdag 19 januari) in het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat een toernooi, waaraan de twee sterkste volleybalploegen van het Oosten aan deelnemen. Het zijn Kweek school Deventer, dat in de landelijke ere divisie uitkomt en 3e Ulo uit Enschede, een van de sterkste ploegen uit de hoofd klasse Oost. De derde deelnemer is het eerste herenteam van RIVO zelf. Kweekschool Deventer werd vorig jaar derde in de strijd om het Nederlands kam pioenschap en heeft diverse spelers in zijn gelederen, die meermalen voor vertegen woordigende teams uitkwamen. Assenberg, Droop en Maassen v.d. Brink zijn wel de bekendste namen. Derde Ulo is voor Rijssen geen onbekende. Vorig jaar wonnen De En- schedeërs het toernooi na een benauwde overwinning op RIVO, dat toch twee klas sen lager speelde. De Hengelose overgangs- klasser Smash werd toen laatste. De opbouw van de Nederlandse volley balcompetitie is wel een beetje ingewikkeld. Op landelijk niveau is er een ERE-DIVI- SIE, waarin de twaalf beste ploegen van ons land spelen, dus ook Kweekschool. Daar onder treffen wij zes regionale HOOFDKLAS SEN waarin dus derde ULO vertegenwoor digd is. Eveneens op regionaal niveau, maar een trapje lager zijn er de OVERGANGS KLASSEN, waar RIVO zelf enige jaren ge leden nog in uitkwam. Momenteel spelen De spectaculaire stijging van de uitleencij fers bij de Centrale Plattelandsbibliotheek Overijssel zette zich ook in 1962 onvermin derd voort en passeerde het miljoen. Het aan tal uitleningen steeg voor wat Rijssen be treft met een belangrijk percentage. Sinds de ingebruikname van het nieuwe bibliotheek gebouw aan de Bevervoorde is de belang stelling sterk toegenomen. De Rijssense bibliotheek beschikt momen teel over 5595 boeken, met welk aantal Rijs sen de 3e plaats inneemt van alle bij de C.P.B.O. aangesloten bibliotheken. Het aantal uitleningen, dat in Rijssen over net jaar 1961 55098 bedroeg steeg over het jaar 1962 tot 72.562, waardoor wat de fre quentie van dc uitleningen betreft de Rijssen se bibliotheek de 2e plaats inneemt van alle aangesloten bibliotheken in Overijssel. Het aantal lezers steeg van 711 tot 1073, ook hiermede staat Rijssen op de 2e plaats. Als rekening wordt gehouden met het feit, dat de uitleencijfers en het lezersaantal be langrijk zijn gestegen sinds de ingebruikna me van het nieuwe bibliotheekgebouw, staat het vast, dat de cijfers over 1963 nog weer hoger zullen zijn. In de 3e klasse van de Twentse Schaak bond speelde de Schaakclub Rijssen een wedstrijd tegen de schaakclub Goor. Rijssen wist deze wedstrijd te winnen met 5%-41/2 De volledige uitslag luid als volgt Rijssen: J. ter Harmsel 1 G. J. Kiedijk 0, G. Waanders 0, F. J Krommendijk 1, M. Baltus Vz, K. Munneke 1, H. J. Fidder 0, Hoevink 1, samen bVz. Goor: H. Zwitserlood 0, J. Cadron 1, M. Rengebrink 1, A. J. Hulsegge 0, H. J. Reef Vz, J. Moorman 0, R. Wijnen 1, J. Drost 1, N. Groot 0, Mevr. Nanninh 0, samen 4Vi. onze plaatsgenoten echter in de eerste klas se van de afdeling ALMELO. Soortgelijke, afdelingen vindt men in iedere plaats van enige betekenis zoals Enschede, Hengelo, Al melo, Nij verdal en Dedemsvaart. Door deze opbouw is het volleybalspel de laatste jaren in Nederland tot grote bloei gekomen. Het is geen uitzondering wanneer bij competitiewedstrijden in zalen waar daar voor de gelegenheid is zo'n vijfhonderd toe schouwers meegenieten van dit razendsnel le en zeer spectaculaire spel. Ook internatio naal telt Nederland geducht mee. De oranjeheren zijn Westeuropees kampi oen, terwijl de militairen in het wereldkam pioenschap op de tweede plaats eindigden. In Rijssen komen morgen twee ploegen, die beide de top van het Oostelijke volley bal vertegenwoordigen. Het is de kans, om kennis te maken met de snelstgroeiende sport van Nederland, om kennis te maken ook met de Rijssense beoefenaren er van. Enkele leden van de Rijssense pluimvee en konijnenfokkersvereen. „De Eendracht" hadden hun dieren ingezonden op de grote „Plusieko show", van pluimvee, sierduiven, konijnen en fazanten in het gebouw „Odeon" te Zwolle, en behaalden daarmede talrijke prachtige prijzen en predikaten. Zeer suc cesvol was wel de heer H. Scheppink welke één vanzijn Brunner kroppers zag berkoond met de mooiste sierduif van de hele tentoon stelling. Door de andere Rijssense inzenders werden de volgende prijzen behaald. Grote hoenders. G. H. Heuvelman met leg horn zwart hen jong 1 ZZG en ere prijs, idem hen jong 2 ZG. M Boerman met Plymouth Rockkrielen ge streept haan jong 1 ZG, idem hen jong 1 ZG. J. Tijhof met Sebreght krielen zilver haan oud 1 G idem hen oud 1 G, idem haan jong 1 G, idem hen jong 1 GG. G. Smit met Java krielen zwart hen oud, 1 ZG idem haan jong 1 ZZG, idem hen jong 1 ZZG en 2 ere prijzen. H. Schepplink met Brunnerkrop- per roodroek. doffer oud 1 ZZG, idem dof fer oud 2 ZZG, idem duif oud 1 ZZG idem duif oud 2 ZG, idem doffer jong 1 ZZG en 2 ereprijzen, idem duif jong 1ZZG en 6 ere prijzen. Afdeling konijnen: G. Bloemendaal met Vlaamse Reus Haas kleur, ram jong 1 ZG, idem ram jong 2 GG, R. J. Holtkamp met Franse Hangoor konijngrijs ram oud 1 ZZG en 2 ereprijzen, idem ijzergrauw ram jong 1 ZZG, idem voedster jong 1 ZG. A. J. Pluimers Enter met Wener Blauw ram jong 4 ZG idem ram jong 2 ZZG, idem voedster jong 1 ZG, H. ter Harmsel met Klein Chinchilla ramjong GG, idem ram jong GG idem voedster 2 ZG idem voed ster jong GG, idem voedster jong G. G. Vos met klein Chinchilla ram oud 2 ZG idem ram jong 2 ZZG, idem voedster jong 1 ZG, idem voedster jong 3 GG. J. ter Harmsel Enter met Hollander Zwart jong 1 ZZG en ereprijs, idem ram jong 2 ZG en ereprijs. Tot bode van het Groene Kruis is in plaats van de heer J. Bruins benoemd de heer G. J. Pongers Eschstraat 71. Al hebben tegenwoordig de gro te textielfabrieken hun „eigen" modeshows om van belangheb benden en belangstellenden spe ciale aandacht te vragen voor hun produkten, toch wordt de grote Katoenshow, die het in Arnhem gevestigde Ned. Katoeninsti tuut ieder jaar organiseert, door de gehele Nederlandse katoenin dustrie beschouwd als de plaats voor het geven van een gemeen schappelijk overzicht van hetgeen aan de creatieve breinen en vak kundige handen der Twentse en Brabantse ondernemingen gedu rende vele maanden van inge spannen arbeid is ontsproten. Vandaar dat de Katoenshow 1963 stoffen te zien geeft van 19 zeer grote, middelgrote en „iets kleinere" fabrieken, een collecti viteit, die het publiek de gelegen heid biedt zich een beeld te vor men van de vele tientallen nieuwe stoffen die voor het aanstaande voorjaar- en zomerseizoen zijn vervaardigd. Daarbij zal het gewaar worden, dat de veredeling der katoenen stoffen nog geraffineerder is ge worden en dat het bedrukken der stoffen is uitgegroeid tot 'n kunst- Een pittig ensemble van Ernst Jan Beeuwkes uit een vierkleurig gedessineerde stof op wit fond. Mantel en japon hebben 'n kraag van witte piqué, welke stof ook is gebruikt als voering voor de man tel (Model uit de Katoenshow 1963). w Tanya Trijbels, een van Ne derlands bekendste mannequins in een driedelig ensemble van Ferry Offerman dat ontworpen werd voor de Katoenshow 1963. Het is een katoenen fantasie satijn, die zowel uni-kleurig als gedessineerd is. Offerman bracht beide mogelijkheden in één har monieuze combinatie door het besje genopt, de rok effen de voe ring van de mantel weer genopt en de mantel effen te nemen in een zelfde zachte rode tint'. vorm die zijn weerga nog niet heeft gehad. In de Katoenshow worden 57 mo dellen - naar ontwerpen van de mode-ontwerpers Dik Holthaus Max Heymans, Ferry Offerman, Ernst Jan Beeuwkes en Peter Jongmans - getoond en in 35 daar van zijn bedrukte stoffen, impri- mé's dus, verwerkt. Daaronder zijn machinaal bedrukte weefsels maar ook filmbedrukte, een tech niek waarin nog zeer veel hand werk zit. Onder de druks zijn er voorts enkele, waarvan de zeer levendige kleuren tot stand zijn gekomen volgens het orbisprocédé een zeer jonge uit Italië afkom stige techniek die een in Ensche de gevestigde onderneming gedu rende ongeveer 2Vz jaar experi menteren dusdanig heeft verbe terd en aangepast aan 't produk- tieproces, dat ze thans met groot succes in gebruik is genomen. Over het algemeen kan gezegd worden, dat wat de Nederlandse textieldrukkers presteren wereld vermaardheid heeft verkregen. Reden te meer om er als Ne derlanders eens extra goed op te letten. In de Westduitse Bondsrepubliek hebben thans iets meer dan 300.000 mensen geen dak boven het hoofd, zwerven rond, slapen in nachtasiels en bunkers, houden het in geen baan uit, kunnen in de huidige wereld kennelijk hun draai niet vinden. Wat zijn dat voor mensen wier bestaan wel in zeer krasse tegenstelling staat tot de al gemene welvaart? Mensen, die gaan bedelen, of af en toe eens een klein karweitje ver richten en spoedig weer in de inrichtingen voor onbehuisden, bij het Leger des Heils of de Caritas-missie terechtkomen? Diaken P. Frank, administrateur van de „Duitse Werkgemeenschap voor sociale Steun aan Onbehuisden" in Bielefeld-Bethel, heeft aan deze ellende op de openbare weg een statistiek gewijd. Hij weet uit eigen erva ring heel veel over afkomst en wezen van al deze zwervers en onbehuisden. Frank zegt, dat „geen mens er zeker van is, dat hij ook niet kan zakken tot hun niveau (dat der onbehuisden en zwervers). Vaak is maar een kleine aanleiding nodig". Dit moge overdreven klinken, maar toch is zijn bewering juist. Het leger der onbehuis den wordt gerecruteerd uit alle delen van de bevolking. Velen van hen waren eens ordente lijke burgers, die door 'n incident, door een al dan niet door eigen schuld veroorzaakt on geluk, uit hun levensbaan werden geworpen. Natuurlijk zijn er ook mensen bij, die zoals de meeste „clochards" in Frankrijk het zwerven kiezen uit 'n onjuist begrepen drang naar vrijheid. Van de 300.000 onbehuisden in Duitsland leeft ongeveer 20 procent van mis daad. De „bona fide" onbehuisden willen met hen weinig te maken hebben. Er bestaan in Duitsland slechts weinig in stellingen die zich ernstig met deze mensen bezighouden. De „Bodelschwingsche Anstal- ten" in Bethel bij Bielefeld doen dit wel. Trouwens de 300.000 daklozen en zwervers vallen tussen de 53 miljoen inwoners niet noemenswaardig op. Toch zijn zij er en zij zijn onderling zeer verschillend. Er zijn mensen bij, die zich graag willen laten helpen en geen a-sociale neigingen hebben. Anderen echter verkeren door hun rusteloosheid, hun ontworteld-zijn, in ernstig gevaar. Zij zijn in vele gevallen ernstig verwaarloosd, echte „landlopers". Toch zijn ook daaronder zeker een aantal, die zich zonder dat dwang op hen wordt uitgeoefend wel weer in de samenle ving zouden kunnen en willen schikken. Ten slotte is er de categorie der werkelijk a-so- cialen, die nergens willen blijven en ook voor anderen een gevaar kunnen zijn. Zij bede len overal en bij iedere instantie om onder steuning. Het is een - zij het schrale - troost, dat ondanks alles de algemene welvaart ook aan deze mensen niet spoorloos voorbijging. Se dert 1959 is hun aantal voortdurend gedaald. Dit ligt enerzijds aan de verbeterde woon verhoudingen, anderzijds aan de intensievere en beter gecoördineerde ondersteuning door de diverse charitatieve organisaties. Vooral het aantal onbehuisde jongeren en vrouwen verminderde. In '56 waren bij voor noemde werkgemeenschap nog 42 procent jongeren en 14 procent vrouwen geregi streerd. In 1961 waren deze cijfers tot 31 resp. 9 pet. gedaald. In sommige steden o.a. in Frankfort aan de Main, worden speciale tehuizen voor onbehuisden gebouwd. Men wil trachten hen daarin langzamerhand er toe te brengen te gaan werken alsmede de behoefte te scheppen aan een eigen tehuis. Ook in het in voorbereiding zijnde nieuwe Duitse wetboek van strafrecht wordt met de levensomstandigheden van deze categorie staatsburgers rekening gehouden. Bedelarij en landloperij zullen niet worden géltraft. Men hoopt, dat door deze houding menige gevangeniscel leeg zal blijven en ook, dat me nig landloper eens genoeg zal krijgen van zijn zwervend bestaan.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5