Unitas viert zilveren jubileum De heer Bosma 40 jaar bestuurslid Christelijke Schoolvereniging Bronchi letten Jubileumtentoonstelling „Zanglust PUROL Veel waardering voor goede leiding Snuif en wrijf Straatnamen plan Noord BURGERLIJKE STAND Onteigening percelen sportveldencomplex Huidgenezing Muziekclub opgericht met 23 leden BINDINGSAVOND RESERVE-POLITIE Riolering Eschstraat Vrijdag 21 december 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Bewogen oorlogsjaren Voor protest naar Den Haag Voet bij stuk Goede leiding Fraai cadeau Geen frontvorming Arbeider vraagt om erkenning Prettige samenwerking in ondernemingsraad Stapels vakbladen uitgedeeld Verloren staking Werk van geslachten Voeten en oksels fris door Puroi-poeder Tijd moeilijk maar ook vreugdevol Geen vechtvereniging Pas aan het begin Winstdeling en medezeggenschap Toen werkloosheid, thans: beangstigende welvaart Huldiging leden In een bijzondere ledenvergadering van de „Vereniging tot Stichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel" was het hoogte punt de huldiging van de voorzitter de heer R. Bosma, die niet minder dan 40 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur van deze vereniging, die 3 scholen onder haar beheer heeft. De jubilaris, die totaal verrast was door de wijze waarop hem deze huldiging werd bereid heeft een belangrijke functie in de vereniging bekleed; hij was nl. 20 jaar 2e voorzitter en eveneens 20 jaar le voorzitter. Toen de heer Bosma 40 jaar geleden tot bestuurslid benoemd werd had de vereniging alleen de School in de Oranjestraat in be heerwaarvan in die tijd de heer Zwa gers hoofd was. Als zijn opvolger, waaraan ook de heer Bosma medewerkte, werd benoemd de heer W. de Jong, die werd opgevolgd door de heer Renger, die onlangs werd opgevolgd door de heer J. Eshuis. In 1925 werd de Julianaschool in gebruik genomen, waarvoor als le hoofd de heer T. Spanjer werd benoemd. Na diens vertrek werd (wijlen) de heer Schuitemaker be noemd, die opgevolgd werd door de heer Van Manen. Na een benoeming elders van de heer Van Manen kwam de heer J. van Hunen naar Rijssen als hoofd van de Julia naschool na wiens vertrek de heer Van Ma nen weer „op zijn basis terugkeerde". Enkele jaren geleden kreeg de chr. school vereniging de beschikking over een 3e school n.l. de Wilhelminaschool op de Bevervoor de, waarvan tot hoofd de heer Altena werd benoemd. Tientallen onderwijzers en onderwijzeres sen heeft de heer Bosma in de loop van de jaren zien gaan en komen. Vormden 40 jaar geleden ongeveer 300 leerlingen de bevolking van de „Oranjeschool", thans gaan ongeveer 700 jongens en meisjes naar de 3 scholen van de vereniging. De oorlogsjaren zijn ook voor het bestuur van de vereniging bewogen jaren geweest. Juist in die tijd in 19C2 nam de heer Bos ma de voorzittershamer over van wijlen ds. Van Willigen. De nieuwe voorzitter kwam direct voor 'n incident te staan, dat hij samen met zijn bestuursleden met krachtige hand (en zwa re stem) tot een oplossing wist te brengen. Door een Duitse instantie in Den Haag, die zich met onderwijszaken bemoeide, werden verschillende inlichtingen over het onderwijs gevraagd, die het bestuur van de vereniging niet wenste te geven. De zaak werd ingewikkelder, toen van de zijde der Duitsers als voorzitter van de vereniging, een bekende plaatselijke figuur, lid van de N.S.B., werd aangewezen. Deze ondemocratische handelwijze kon geen ge nade vinden in de ogen van het bestuur, niet in het minst van de onvervaarde heer Bosma. De heer Bosma toog met de heer Renger en de heer Seelen naar Den Haag om te pro testeren tegen de benoeming van deze on gewenste voorzitter, en het gesprek met de woordvoerder van het Duitse Bureau voor Onderwijszaken had natuurlijk geen prettig verloop. Het ging hard tegen hard zo herinneren de afgevaardigden van de Rijssense vereni ging zich nog maar al te goed en toen men vast bleef houden aan de eis tot benoeming van een N.S.B.-er als voorzitter van de chr. schoolvereniging te Rijssen, sloeg de heer Bosma met de vuist op tafel en met zijn bekende doordringende stem liet hij de hand langer van de Duitsers weten: „En wij nemen hem niet". Door voet bij stuk te houden en een krachtdadige houding aan te nemen, bleef de vereniging bespaard van de ongewenste voorzitter, die men kreeg „toegewezen". Overigens heeft het best gedraaid met de scholen van de vereniging. Er zijn geleide lijk verbeteringen en uitbreidingen tot stand gekomen en men hoopt dat de Julianaschool het volgend jaar met een nieuw lokaal kan worden uitgebreid. Een doorn in het oog van het bestuur is de slechte toestand van de Oranjeschool. Er bestaan wel plannen tot vernieuwing, maar de verwezenlijking van deze plannen kunnen nog lange tijd in beslag nemen, aldus had de heer Bosma in zijn openingswoord mede- Advertentie Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Bij de uitwerking van 't nieuwe uitbrei dingsplan Noord is de wenselijkheid naar voren gekomen aan de nieuw aan te leggen straten in dit plan namen te geven Aangezien het hier een gebied betreft, dat in hoofdzaak voor industrie vestiging is be stemd, hebben b. en w. naar namen gezocht van personen, die door belangrijke onder zoekingen of uitvindingen de industriële ont wikkeling hebben bevorderd. B. en w. stellen de raad voor de volgen de namen te geven Wattstraat (naar James Watt, uitvinder van de dubbel werkende stoommachine), Daltonstraat naar J. Dalton grondlegger van de moderne stoom theorie,) Galvanisstraat (naar L. Galvani, ontdekker van de door scheikunde opgewekte elektrici teit). Fahrenheitstraat (naarD. G. Fahren heit, natuurkundige instrumentmaker, en vervaardiger van goede alcohol- en kwikter- mometers), Edisonstraat (naar T. A. Edison uitvinder van de elektrische gloeilampen), Gravenstraat (deze straat ligt in het verleng de van de bestaande Gravenstraat.) Parallel weg (deze straat loopt parallel met de spoor baan en de Dannenberg). gedeeld. Nadat er een bestuursverkiezing had plaatsgevonden (de aftredende bestuurs leden de heren. G. ter Maat, A. J. Rohaan en J. A. Scholman werden herkozen) werd de leiding van de vergadering overgenomen door de 2e voorzitter de heer G. ter Maat, die zich richtte tot de heer Bosma. Ik heb mij, aldus de 2e voorzitter de heer Ter Maat nog nooit de vrijheid veroorloofd de leiding van een vergadering van U over te nemen, maar thans moet ik een uitzon dering maken, omdat wij U willen huldigen ter gelegenheid van uw 40-jarig jubileum als bestuurslid van onze vereniging. U heeft het Christelijk onderwijs in Rijssen 40 jaar op actieve wijze gediend, een feit om als be stuur, als vereniging en als personeel aan de scholen verbonden dankbaar te gedenken. God heeft U aldus de heer Ter Maat tot de heer Bosma rijk gezegend met vele talen ten; onder uw leiding verliepen de verga deringen vlot, zakelijk principieel en toch met de nodige humor. U kunt Uw gedachten strak omlijnd naar voren brengen en als de vergadering een andere zienswijze had, kunt u zich daar zonder wrok of wrevel bij neer leggen. U heeft in het dienen van het christelijk onderwijs een grootse taak gezien, omdat het in het chr. onderwijs gaat om het kind te winnen voor Het Kind van Bethlehem. Als waardering voor de vele verdiensten voor de vereniging bood de heer Ter Maat de jubilaris een gouden horlogeketting aan. Ook mevr. Bosma werd in de hulde, die haar man werd gebracht betrokken. „Omdat U zovele avonden uw man aan de schoolvergaderingen moest afstaan" - Zij ontving een bloemenhulde, waarna de heer Ter Maat de heer en mevr. Bosma een rus tige en gezegende levensavond toe wenste, waarna het bekende psalmvers „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen" gezongen werd. Zowel de heer als mevr. Bosma waren diep getroffen door deze hartelijke en groot se huldiging. Van de gelegenheid de heer en mevr. Bos ma te feliciteren maakten alle aanwezigen gebruik. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct GEBOREN: Hendrik Elisabert, z.v. H. Boon en J. M. Bierhof, Karei Doormanstr. 13, 10 dec.; Johanna Christina, d.v. G. J. Lubbers en H. Vrugteveen, Noachstraat 19, 11 dec; Martin, z.v. H. Nijzink en M. Pon- gers, Beatrixstraat 19, 13 dec.; Bemarda Hermina Maria, d.v. H. J. Kamphuis en J. M. Horstink, Enterstraat 78, 15 dec.; Jan Willem, z.v. A. J. Kwintenberg en J. Brug- gink, Moddesteeg 17, 7 dec. te Almelo. ONDERTROUW:D Gerrit Jan Vrugte veen, 25 jaar, Hellendoorn Nijverdal, Lig- tenbergerweg 5 en Vroukje Denekamp, 24 jaar, Rijssen Elsenerstraat 64, 13 dec. GETROUWD: Jan Willem Bloemendal, 31 jaar en Hermanna Roosink, 25 jaar, Rijssen Wierdensestraat 108a, 11 dec.; Jannes Waan- ders, 25 jaar en Johanna Eshuis, 22 jaar, Rijssen, Esstraat 92, 14 dec.; Hendrik Ave- resch, 24 jaar en Hendrina Dam Wiechers, 21 jaar, Wierden Enter Brinkstraat, 14 dec.; Berend Jan Ligtenberg, 28 jaar en Janna Pongers, 23 jaar, Rijssen Bouwstraat 47, 14 dec. OVERLEDEN: Otto Voortman, 70 jaar, echtgenoot van J. Assink, Verenlandweg 37, 13 dec.; Gezina ten Wolthuis 78 jaar, wedu we van T. Bakker, Stationsdwarsweg 6, 16 dec. De raad heeft in oktober 't voorstel van b. en w. om enige percelen gelegen in het sportveldencomplex in onteigening te nemen voorlopig goedgekeurd. Dit besluit is ter openbare kennis gebracht met de mededeling dat het onteigeningsplan voor 'n ieder ter inzage lag en dat tot 28 november 1962 bezwaren konden worden in gebracht. B. en w. delen de raad thans mede, dat geen bezwaarschriften zijn ingekomen en stel len de raad voor tot definitieve vaststelling van het „onteigeningsplan 1962 sportvelden complex 2" over te gaan. De Rijssense vogelvereniging „Zanglust" houdt vrijdag en zaterdag een expositie in café Bakker. In verband met haar 25-jarig jubileum heeft deze tentoonstelling een extra tintje, de vele ereprijzen zijn hieraan niet vreemd. Het aantal inzendingen bedraagt 360, wat een re cord inhoudt. Gezien 't oordeel der jury op het laatst moment moest gezien het onver wacht groot aantal inzendingen een 5e jury lid worden gecharterd - is de kwaliteit der vo gels zeer goed te noemen. Vooral in de top is in tegenstelling met andere exposities de kwaliteit boven het gemiddelde. Jurylid E. J. Lensink merkte op, dat hij dit jaar nog niet dergelijke mooie vogels gezien heeft. Er is een brede groep van topvogels. De kampioenvogel is een kanarie van G. J. Beunk. Winnaars der wisselbekers werden bij de kanaries (e.k.): A. Borkent, parkieten A. v. d. Maat, trop. vogels W. Gerritsen, bastaards wildzang kanarie J. Kippers, watersla gers H. Meulenkolk, wildzang en wildzang H. v. Brussel mooiste vogel e.k. A. Borkent mooiste paar W. Gerritsen, mooiste bastaard J. Kippers mooiste parkiet A. v.d. Maat mooiste trop. vogel W. Gerritsen mooiste waterslager G. ter Harmsel, mooiste stam 4 vogels H. Meulenkolk mooiste wildzang en wildzang H. van Brussel. De diverse eerste prijswinnaars uit de diverse groepen luiden: Groep 1. e.k. Wit M. Grobben 87en, open klasse D. J. Jansen 89 en. Groep 2. e.k. Oranje-rood A. Borkent 89 open klasse A. Borkent 88-p Groep 3 e.k. oranje rood schimmel G. J. Beunk 88 en p. open klasse G. J. Beunk 89. Groep 4 e.k. oranje-rood agaat B. J. Beunk 89-p open klasse G. J. Beunk 90 en p. Groep 5 e.k. oranje rood, agaat, schimmel G. J. Beunk 89-p, openklasse G. J. Beunk 86en p. Groep 6 oranje rood A. Borkent 88en p. Groep 7 e.k. oranje rood, isabel A. Borkent 89- open klasse G. J. Beunk 88-p. Groep 8. e.k. mozaïk G. H. v.d Stouw 88p open klasse G J. Beunk 88en p. Groep 9. Putter-kanarie J. Kippers 87-p e.k. Groep 10 Sijsje kanarie J- Kippers 88 p e.k. Groep 11 kneu kanarie J. Kippers 88 p e.k. Groep 12. groenling kanarie H. W. Bruins 88 p e.k. Groep 13 putter sijsje H. W. v .Brussel 89 p openklasse putter groenling G. J. van Putten 89en p. (Vervolg van voorpagina enkel woord aan het jaar 1937, toen de op richting van Unitas in Rijssen een feit is geworden. Het was een crisisjaar met - ook in Rijssen - grote werkloosheid. De oprich- ging gelukte met veel moeite en 33 leden waren bereid lid van Unitas te worden. De eerste jaren zijn ook voor ons zwaar geweest, aldus de heer Nieuwenhuis, vooral door de ontstellend grote werkloosheid. In 1943 werd de Rijssense afdeling opge heven, omdat wij niet akkoord wensten te gaan met de richtlijnen, die de bezetter ons voorschreef. Na 1945 werd de Rijssense afd. van Unitas één van de grootste afdelingen van onze bond. In grote dankbaarheid aan God, die het mogelijk heeft gemaakt het werk te begin nen en door te zetten. Waarom voelden zich ook in Rijssen men sen geroepen om tot oprichting van een chr. vakbeweging medewerking te geven. Het antwoord aldus de heer Nieuwenhuis moet zijn, dat in die moeilijke jaren gestreefd moest worden naar lotsverbetering van de arbeiders; in 'n moeilijke tijd, is de sociaal zwakkere het zwaarst de dupe. Op 13 dec. 1937 kwamen in gebouw Jeruël mensen bij elkaar om over de noodzaak van een chr. vakbeweging te praten ook omdat aan den lijve ervaren werd en omdat het als een roeping kon worden beschouwd om op het brede terrein van het maatschappelijk le ven een taak te verrichten. Unitas werd niet opgericht om een front te vormen tegen de werkgevers, maar wel om de belangen van de arbeiders te dienen. Ook na de oorlog, heeft Unitas bijgedragen aan een goede verhouding tussen werkgever en werknemers. Er is alle aanleiding dank baar te zijn, voor dê vele verbeteringen, die in verschillende bedrijven zijn doorgevoerd. Het is echter niet zo, dat wij nu maar op onze lauweren moeten gaan rusten. Ook voor de komende jaren liggen er nog belangrijke taken voor ons. Er moeten in de onderne mingen en bedrijven nog heel wat verbete ringen tot stand komen, wil men als industrie voort kunnen blijven bestaan. Men moet niet alleen aandacht schenken aan de sociale status van de arbeider in de industrieën, ook moet aandacht worden geschonken aan het mens zijn in de onderneming. Een halve eeuw geleden meende men, dat men een arbeider door hem een goed loon te geven tot rust kon brengen. Vandaag aldus de heer Nieuwenhuis is dui delijk dat dit niet een juiste visie is. Een mens kan niet volstaan met alleen maar brood te eten. Het loonzakje is niet voldoende de mens vraagt erkenning en waardering voor zijn situatie, voor zijn plaats als me dewerker in de ondernemingen. Met dankbaarheid herdacht de heer Nieu wenhuis, wet werk van ds. Bos en wijlen ds. Spelt, die beiden op bijzondere wijze in 1937 door hun morele steun, de oprichting van Unitas niRijssen stimuleerden. Dankbaar was de heer Nieuwenhuis ook voor het werk van de afdelingsbestuurders van Unitas, voor hun bijdragen, die zij in de loop der jaren aan het werk van de af deling hebben gegeven. Ik hoop, aldus spr. tot slot, dat het het bestuur van Unitas te Rijssen gegeven mag zijn te blijven werken in het besef van hun afhankelijkheid, in het besef dat wij als christelijke mensen de hulp van onze God niet kunnen ontberen, omdat God ons in staat stelt in het bedrijfsleven iets tot stand te brengen voor onze naaste. Onder aanbieding van een enveloppe met inhoud sprak de heer Nieuwenhuis de wens uit, dat ook in de komende jaren nog veel tot stand zal worden gebracht. Vervolgens werd het woord gegeven aan de heer H. Jordaan directeur avn ter Horst en Co N.V. Er is in de afgelopen 25 jaar veel ver anderd, veel ten goede veranderd en veel tot stand gekomen. Met name is dit het ge val geweest in de periode na de oorlog. Er zijn van de zijde van de directie van ter Horst en Co veelvuldige contacten ge weest en veel is bereikt geworden. Aanvankelijk bestonden die contacten via de fabriekscommissie de z.g. kern welk or gaan is uitgegroeid tot de ondernemingsraad. In deze raad is sprake van een prettige samenwerking, zoals dat ook het geval is in de diverse commissies en fondsen. Meningsverschllen zijn er ook geweest en al dus de heer Jordaan, die zullen er ook wel blijven, maar dat is meen ik wel gezond, als beide partijen trachten eikaars standpunt te begrijpen. De heer Jordaan beëindigde zijn toespraak met de wens uit te spreken dat Unitas nog veel tot stand zal weten te brengen in het belang van de arbeiders, maar aldus spr. ook en „last but not least" voor ter Horst en Co. De heer Vunderink, de man die een grote stoot tot de oprichting van de afd. in Rijssen heeft gegeven, was naar hij zei, dankbaar, dat hij dit jubileum had mogen meemaken. Er heerste In 1937 in Rijssen een bijzon dere situatie. Mijn persoonlijke ervaring is geweest, dat het 10 keer moeilijker is, een afdeling nieuw leven in te blazen, dan een afdeling op te richten in een plaats waar nooit eerder een afdeling is geweest. Wij hebben jaren in Rijssen gelopen, om contacten te zoeken, stapels vakbladen heb ben wij aan de poorten der fabriek uitge reikt, wij hebben gesproken met vooraan staande kerkelijke figuren en jaren hebben wij geluisterd naar mensen, die van de si tuatie in Rijssen tot in bijzonderheden op de hoogte waren. De oprichting van Unitas in Rijssen was een moeizame zaak. Dat was te wijten aan een verloren staking n het begin van deze eeuw. Het verliezen van deze staking had tot gevolg dat er een negatieve houding ten opzichte van de vakbeweging ontstond. Dat was aldus de heer Vunderink naar onze opvattingen onjuist. De staking is niet verloren, omdat de vak organisaties gebrek aan geld hadden. Heel andere oorzaken zijn daar de reden van ge weest. De heer Vunderink herinnerde aan een uitspraak van een collega, die had ge steld „dat er een geslacht over heen zou gaan om de verloren staking in Rijssen te vergeten". Er is veel bereikt in de vakbeweging al dus de heer Vunderink. Wij hebben niet al leen een taak om te bouwen maar ook een taak om te bewaren. Wij moeten niet denken dat onze taak is volbracht. Het werk van de vakbeweging is een werk van geslachten. Advertentie Huidzuiverheid - Huidqezondheid Het deed de heer Vunderink genoegen, dat op deze receptie de directeur van ter Horst en Co de heer Jordaan acte de pre sence gaf. De heer Vunderink sprak tot slot de wens uit, dat het Unitas in Rijssen ge geven zou mogen zijn nog vele jaren in het belang van de arbeidende bevolking werk zaam te zijn. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer F. Hanstede, die sprak namens de Eendracht en St. Lambertus (resp. bon den van textielarbeiders aangesloten bij het NW en de K.A.B.). Van het begin af aan aldus de heer Han stede, (bekend staande als 'n harde werker in de vakorganisatie) hebben wij veel moe ten samenwerken. In 1937 toen Unitas werd opgericht waren vele arbeiders de dupe van de crisistijd en velen werden gestempeld tot stempelaars. De tijd van onze samenwerking is moei lijk maar ook vreugdevol geweest. Er is veel veranderd, ook in de arbeiderzelf, ver gelijk zijn houding zijn optreden van de he dendaagse arbeider met die van vroeger en men krijgt een geheel ander beeld. De heer Hanstede zei, dat het ook hem veel genoegen deed dat de heer Jordaan bij dit zilveren jubileum van Unitas blijk van zijn belangstelling gaf. De vakbeweging werd in vroegere jaren vaak door de industriëlen gezien als een vechtvereniging tegen de fabrikanten. Er is zowel landelijk als plaatselijk veel voor de arbeider verbeterd. Was vroeger de vakantie alleen maar een feest voor schoolmeesters, heden ten dage kunnen de arbeiders ook een behoorlijk aantal dagen van welverdiende rust genieten, en wij krij gen daarvoor zelfs een vakantie-uitkering. Wie had dat vroeger kunnen denken. Geeft dit veel reden tot dankbaarheid, op deze mijpaal voor de plaatselijke afdeling Unitas, wij moeten niet denken dat we er nu zijn. Mijn mening is, aldus de heer Hanstede, dat we pas aan het begin staan van het eigenlijke werk van de vakbeweging. De mogelijkheid tot winstdeling staat pas in de kinderschoenen. In de meeste fabrie ken wordt een uitkering van 3 pet. gege ven. Is dit winstdeling, zo vroeg spr. zich af. Het lijkt meer op een soort patriarchaal gebaar. Het brip winstdeling moet geheel anders worden. Daar ligt voor de vakbeweging een grootse taak. Wij hebben een ondernemingsraad, mede- zeggingsschap hetgeen een groot goed voor de arbeider is, hebben wij niet. Op dat stramien door te borduren, daar naar toe te werken dat is de taak van de vakorgani satie voor de toekomst, waarvoor de heer Hanstede gaarne de beste wensen uitsprak onder aanbieding van een enveloppe met in houd. Namens de Chr. Besturenbond te Rijssen sprak de heer G. Strijker, die verheugd was, dat een van de grootste afdelingen uit de C.N.V. familie vandaag feest vierde. Unitas neemt een grote plaats in in de Chr. be sturenbond. Heerste in 1937 grote v. erkloosheid, thans in 1962 zien wij aldus de heer Strijker een bijna beangstigende welvaart, beangstigend aldus spr. in die zin, dat we niet weten hoe we de welvaart moeten gebruiken.De heer Strijker sprak de hoop uit dat Unitas Groep 14 Parkieten A. v.d. Maat 87 p. open klasse G. J. Beunk 87 p. Groep 15 trop. vog. e.k. W. Gerritsen 87 p openkl G. J vd. Berg 89 p. Groep 16 e.k. Waterslagers Stam 4 vogels H Meulenkolk 502 p. Stam 5 vogels H. Meu lenkolk 194 p. Enkeling Meesterzanger G. ter Harmsel 147 p. Open klasse G. ter Harm sel 143 p. Als keurmeesters fungeerden: Bij de kleurvogels J. W. Lensink, Gorssel en B. Smies, Deventer. Bij de tropische vogels E. J. Lensink, De venter en H. W. Oomkens, Zwolle. Bij de Waterslagers H. Krijgsman, Katwijk aan Zee. In samenwerking met de Jeugdnatuurwacht houdt de jubilerende vogelvereniging „Zang lust" een opstelwedstrijd voor de jeugd van Rijssen. Zaterdagmorgen zullen de kinderen door een drietal vogelkenners worden rondgeleid op de tentoonstelling van deze vereniging. Een jury bestaande uit de heren G. J. van Putten, W. Gerritsen en G. J. van de Maat zullen de opstellen beoordelen die de schoolgaande jeugd hierover zal maken. Door derespectie- velijke scholen zullen de drie beste opstellen worden ingezonden, waarvoor dan een drietal prijzen zullen worden beschikbaargesteld. Op een in februari te houden bijeenkomst worden deze dan uitgereikt. De poging tot oprichting van een muziek club lijkt met succes bekroond te zijn. In de oprichtingsvergadering, die in café Koedijk werd gehouden meldden zich 23 le den aan, waardoor de nieuwe vereniging, die de naam „Muziekclub Rijssen" zal dra gen, de beschikking heeft over 10 accordeo nisten en 13 bespelers van snaarinstrumen ten (guitaar, mandoline enz.) Verwacht wordt, dat zich binnenkort nog meerdere leden zullen aanmeld ~n. Er werd een bestuur gekozen waarvan de heer J. A. Hilgerink voorzitter de heer E. L. A. Mangelsdorf 2e voorzitter de heer D. Ilbrink secretaris en de heer H. Pas pen ningmeester is. Besloten werd begin januari met de repe tities te beginnen. Zij die belangstelling heb ben voor deze nieuwe vereniging, die be doelt een vereniging te zijn, waarin een ver antwoorde en waardevolle vrije tijdsbeste ding kan worden gevonden, kunnen zich als lid aanmelden bij het bestuur. Door de reserve politie van Rijssen, Al melo, Hengelo, Hellendoorn, Borne, Tubber- gen, Wierden, Vriezenveen, Markelo, Hol ten en van het parket Almelo werd in hotel Gijsbers een bindingsavond gehouden. Adjudant v.d. Vegt opende de bijeenkomst en deelde mede, dat het aantal leden van de reservepolitie in 1962 gelijk is gebleven. De wachtmeesters W. Markvoort en H. Bakker ontvingen wegens hun 10-jarig lid maatschap een decoratie. Er werden enige films vertoond en de band van de speeltuin vereniging Irene „The Lucky stars" zorgde voor de afwisseling. Adjudant v.d. Vegt reikte de prijzen uit aan de winnaars van de schietwedstrijden en wel aan de volgende personen: Pistool individueel: Wisselprijs: J. W. Gompert Almelo, le prijs J. van Kleef Hen gelo, 2e Th Hoogenbosch Borne, 3e K. Muis, Almelo, 4e A. Pauw Hengelo, 5. G. Olthof Almelo, 6. J. Poortman Rijssen, 7. W. Mark voort, Rijssen. Pistool Korps. Wisselprijs: res. gem. poli tie Hengelo, le res. gem. pol. Almelo, res. rijkspolitie Rijssen (buiten mededinging). 2e res. rijkspolitie Borne, res. rijkspolitie Rijssen (2). Personeel vuurbuks: 100 meter: Wisselprijs H. Bakker Rijssen, le prijs J. Poortman, Rijssen, 2e H. ter Avest Rijssen 3e K. van Pijkeren Rijsen, 4e J. W. Gom- bert Almelo 5e F. Jager Vriezenveen. KORPS VUURBUKS: 100 meter wissel prijs Res. rijkspolitie Rijssen 1, le prijs res. rijkspolitie Borne 2e res. gem. politie Almelo, res. rijkspolitie Rijssen 2 (buiten mededeling) 3e: res. rijkspolitie Tubber- gen. Van de K.S.O. wedstrijden van de reser ve rijkspolitie groep Rijssen werd winnaar J. Poortman, 2e II. Bakker, 3e J. G. Tijhuis. B. en w. stellen de raad voor een krediet beschikbaar te stellen van 15.100 benodigd voor de aanleg van een riolering in het laat ste gedeelte van de Eschstraat. ook in de toekomst „zou blijven letten op Gods Woord, om daardoor te kunnen blijven werken in het belang van de Rijssense ar beiders". Namens Unitas Nijverdal werd vervolgens het woord gevoerd door de heer Johs. de Jong, namens de afd. Almelo door de heer Veltman en namens de afd. Enter door de heer Scholten. De sprekers, werden allen door de voor zitter van de jubilerende afdeling de heer H. Nieuwenhuis (broer van de landelijke voorzitter) met een persoonlijk woord be dankt. 's Avonds vond een feestelijke herdenking plaats in gebouw Jeruël waar het woord werd gevoerd door de bondsvoorzitter, waar na door de bondspenningmeester de heer R. Slok de gouden bondsinsignes wegens 25- jarig lidmaatschap werden uitgereikt aan de volgende Unitas-leden: W. Baan, A. Baan, T. Brandriet, J. Dan nenberg, J. Dreijer, G. Lankamp, H. Lan- kamp, D. Markvoort, G. Meenks, H. Nieu wenhuis. J. H. Nijland W. Pijffers, J. W. Reterink, D. Smit, H.Meijerink en G. W. Borghuis. Het verdere gedeelte van de avond werd op feestelijke wijze doorgebracht waaraan medewerking werd verleend door het ge zelschap Jack Reinders uit Nijverdal.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3