F1LMNIEUWS RIVO-NIEUWS Opstelling R.V. Riepken en de dominee DdfflP0 breekt Een tuiltje herfstrecepten Nieuwe Russische onderzeeboot V.v. Excelsior 31 Ledenvergadering van de P.J. G.O. afdeling Notter-Zuna-Rijssen l7oensdag: Lemmy Caution in t mysterie der 2 vrouwen Vrijdag en zaterdag HET ZWAARD VAN MONTE CRISTO Verder Excelsiornieuws Pagina 6 de kracht van een verkoudheid r;:~ In Rome probeert Henriëtta Aymes een vals biljet van 1000 dollar te wisselen. Ze is de weduwe van Mr. Aymes, die enige tijd tevoren zelfmoord heeft gepleegd door zich met zijn auto in een ravijn te storten. Een bewaker heeft echter een vrouw uit de auto zien stappen, voor deze in de afgrond stortte, en de politie denkt dat dit Mrs. Aymes was. Nu zij met een vals bankbiljet aankomt, verdenkt men haar in verbinding te staan met een valsemuntersbende, die dollars in omloop brengt. Lemmy Caution, de beroemde Amerikaan se rechercheur wordt erheen gestuurd om dit mysterie op te lossen. Hij maakt kennis met de mooie Henriëtta Aymes, maar ook met de verleidelijke Paulette Benito, die de \riendin van Aymes blijkt t ezijn geweest. En zo gaat Caution stapje voor stapje verder. Hij deelt slagen uit en incasseert ze, hij doorzoekt woningen, waarvan hij de sleutel niet in zijn bezit heeft, hij gebruikt al zijn charme tegelijk met zijn revolver en slaagt er eindelijk in de hele ingewikkel de geschiedenis te ontrafelen. Het was geen zelfmoord van Aymes, maar een moord en wel op de heer Benito, de man van de charmante Paulette, en de moordenaar is niemand anders dan Aymes zelf. Hiermede heeft Caution meteen de bron gevonden van de valse dollar-biljetten en het hart veroverd van de schone Hen riëtta. Het stadje Casamare is een belangrijk strategisch punt in de verdediging van Noord Italië tijdens de oorlog met Oosten rijk in 1848. Het plaatsje, gesticht door de graaf van Monte Cristo, bezit diens stand beeld op het marktplein en daarbij behoort een achter glas geplaatst wapen: het zwaard van Monte Cristo dat alleen getrokken mag worden voor een rechtvaardige zaak. De militaire gouverneur Larocca staat in Zaterdag heeft Excelsior op het Vriezen- veense Deto twee punten veroverd. Hierme de is feitelijk over deze wedstrijd alles ge zegd. De twee doelpunten, welke voor en na de rust werden gescoord door Leusink en Kappert, tekenen maar zeer matig het overwicht af van de Rijssenaren. Gezien de vele kansen die zij hebben gehad, had de score veel hoger moeten zijn. De Excel-» siorvoorwaartsen zijn ijverig genoeg, maar zij spelen te individualistisch en zonder sys teem. Daardoor wordt het rendement uit het spel genomen en komen de kwaliteiten der roodbaadjes niet naar voren. Naar onze me ning ligt hier een groot terrein braak voor de oefenmeester. A.s. zaterdag wodt in de Mors de belang rijke ontmoeting tegen D.E.S. gespeeld. De Nijverdallers zijn vorige week tegen Enter Vooruit tot winst gekomen en zullen alles in het werk stellen ook Excelsior de pun ten afhandig te maken. In de regel laat Excelsior zich thuis niet kloppen. Wij me nen dan ook de Rijssenaren de beste kan sen te moeten geven. Ongetwijfeld zal het spannen in de Mors! Naast het eerste elftal, deden ook de an dere Rood-Witten goed werk door bijna al len de puntjes binnen te halen. Excelsior 4 zette haar overwinningsreeks van de laat ste weken voort en won van DES 4 met 3-1. De wedstrijd Haarler Boys A Excelsior A ging wegens terreinafkeuring niet door. Excelsior B deed, wat niemand verwacht had, en stuurde Nijverdal A met een 2-1 nederlaag weer naar huis. Het C-elftal speel de met 3-3 gelijk tegen Enter A-Excelsior D liep verder uit en klopte runner upSWN d met 3-1, hetgeen ook het E elftal deed door met 2-1 te winnen van Vesos B. De wedstrijden voor a.s. zaterdag wat be treft de afd. Twente zijn i.v.m. de weersom standigheden afgelast. Het was in de Almelose volleybalcompe titie in de eerste klasse heren vrijdagavond een goede avond voor Rivo I. De Rivo-heren moesten uitkomen tegen Volley en na een korte rust tegen Onder Ons. Beide wedstrijden werden in een zeer hoog tempo gespeeld. De Rivo-heren onderscheid den zich door beheerst, goed coördinerend spel, wat niet zelden resulteerde in onhoud bare aanvallen achter het net. In vergelijking met vorige wedstrijden, was er een zwakke stijging in het spel-peil te constateren, alhoewel gezegd moet wor den, dat de speltechniek nog lang niet feil loos is. Toch bleek Rivo duidelijk tegen de tegenstanders opgewassen en ging met een verdiende zege naar Rijssen terug. Hoeveel stenen haar trainer daartoe heeft bijgedragen laat niet naar zich raden. In de tweede klasse heren, moest Rivo II dezelfde avond haar krachten meten met de niet-jeugdige spelers van Nieuwland III. Het gebrek aan samenspel-ervaring kwam hier duidelijk naar voren. Af en toe for ceerden de sterkere elementen een krach tige aanval, maar erg winstgevend bleek dit spel niet te zijn. Het schijnbaar te lage plafond bleek aan beide zijden een hinder paal. Maar het gestadige, rustige spel van de Nieuwlandheren was produktiever, zodat de zege voor Rivo II verloren ging. Het elftal van R.V. komt a.s. zondag uit met de volgende opstelling: Doel Thijink, achter H. Kamphuis A. Schreurs, Midden J. Zwoferink B. Mulder Kwintenberg, voor: H. Maatman J. Steen J. Jansen W. Maatman Legtenberg. Casamare zeer goed aangeschreven. Nie mand weet, dat hij 'n verrader is, die zijn land aan de binnedringende Oostenrijkers verkoopt. Alleen de oude graaf Dimorna koestert twijfel. Als hij 't bewijs krijgt, dat Larocca verraad gepleegd heeft, roept hij hem ter verantwoording, maar Larocca doodt de graaf en doet het heel listig lijken of de oude man een verrader was, die zelf moord pleegde toen hem een brief werd ge toond, waaruit dat verraad bleek. In werke lijkheid was deze brief door de Oostenrijkers aan Larocca geschreven. Met een kort verlof terugkomend van het front is de jonge Renato Dimorna verbaasd en verbitterd als hij door de dorpelingen aangevallen wordt als de zoon van een ver rader. Hij wordt gered door de vriendelijke Larocca, die hem echter in het kasiteel der Dimorna's praktisch als gevangene opsluit Renato vermoedt iets en doet het voorko men alsof een ernstige verwonding aan zijn been hem belet zich te bewegen. Door gehei me gangen in het kasteel, die alleen zijn familie kent, bespioneert hij Larocca en diens rechterhand Colardi. Zijn vermoedens worden bevestigd, maar hij zal bewijzen moeten leveren om 't volk van Casamare te kunnen overtuigen. In zijn strijd om die bewijzen te verza melen wordt Renato geholpen door Maria d'Orsini, die al jaren op innige voet met hem staat, zijn vriend Rollo d'Antorras, de kleine Jacopo en de oude sergeant Zio. Deze laatste heeft Maria tot een der beste schermsters van haar land gemaakt. Nadat Larocca het kasteel der Dimorna's als hoofdkwartier bezet heeft, wil hij cok het kasteel van de d'Antorras overnemen. Onder voorwendsel, dat deze familie met de Oostenrijkers heult wordt het kasteel aan gevallen, de ouders van Rollo gedood en Rollo zal terechtgesteld worden. Plotseling duikt echter een gemaskerde man op in een zwarte cape, precies gekleed als het standbeeld van Monte Cristo en ge wapend met het zwaard der rechtvaardig heid. Deze man bevrijdt Rollo en brengt hem naar een schuilplaats. Als Larocca, Colardi en de soldaten terug keren naar het kasteel vinden zij Renato in bed, nog steeds niet in staat om te lo pen. Hun vermoeden, dat Renato de gemas kerde ruiter was, wordt niet bewaarheid. Intussen heeft Jacopo Maria en Zio naar Rollo's schuilplaats gebracht. Rollo ver telt wat er gebeurd is. Hij heeft de gemas kerde bevrijder niet herkend. Maria besluit dan om Rollo in haar woning te verbergen, mar Larocca doet een inval. Weer staat Rollo's leven op het spel, maar plotseling verschijnt de gemaskerde Monte Cristo, die de aanvallers met zijn pistool in bedwang houdt. Maria en de anderen kunnen ont snappen. Spoedig daarna moet Renato toegeven, dat hij inderdaad de gemaskerde ruiter is. Maria heeft het uit allerlei kleinigheden vastgesteld. Van dat momSnt af werken zij als groep tegen Larocca en de zijnen. Zij zullen trachten het Italiaanse leger op de hoogte te stellen van Larocca's verraad, waarvan Renato spoedig de bewijzen in handen krijgt. RIJSSEN huilen de trn'len Piepkes Mans was een van die Rijssena ren die het de predikant zeer kwalijk na men, dat dominee tijdens de Munsterse be zetting er van door was gegaan. Nu was het Piepken niet de eerste de beste Hij was wat men te Rijssen noemde goed gesitueerd. Hij had een groot huis in de Tabaksgaarden, een huis met vele wonin gen. Zelf woonde hij in de grote keuken met de zitkamer er aan. Dan zaten er zes zijvertrekken aan. Kamers noemde men die kleine kamers met een stookgelegenheid en een bedstee. De grote deel was voor ge zamenlijk gebruik De koestal was ook om getoverd in twee kamers, en de koeien stonden in de schuur. Want elke koestal le verde twee keer dertig cent op in de week En in de schuur maakten de koeien even goed mest als in huis. Het Piepken hoorde van de bruiloft van de Drilkater en van de Saare, en hij vond het niet mooi zo de Jan uit te hangen en hij vertelde het ronduit tegen iedereen. Zo was het Piepken nu een maal. Maar Pleer Jan Harm die ook een kamer bewoonde hing zich midden in de nacht op, op de gemeenschappelijke deel. Pap Lene 'n alleenstaande vrouw, die als huisnaaister haar brood verdiende woonde in 't vierde gebod, want iedere kamer had een naam. En Lene, die bij haren arbeid ettelijke koppen koffie gedronken had werd om vier uur wakker. Zij moest gebruik ma ken van de gezamenlijke w.c. liep tegen iets hards aan. Zij riep Mannes de huisbaas. Mannes treu zelde nog. Hij had wel een groot woord over de dominee gehad, die was uitgeweken, maar nu 't er op aankwam om hulp te verlenen was hij nog niet zo vlug. 't Gejammer van Lene hield aan. De Bonte Vogel ook een van de kamerbewoners kwam in 't hemd de deel op. Dika, gebood haren Mans uit het bed. Mans nam voor alle zekerheid de blaas pijp mee. De Bonte Vogel had al een storm lantaarn aangestoken. De deuren gingen open zeven gezinnen kwamen in de benen. Lene de huisnaaister kwam van de w.c. De Bonte Vogel lichtte bij. O! schreeuwde Lene en viel flauw. Den is ter e wes! schreeuwde de Bonte Vogel. Sidderend kwam het Piepken naderbij. Gouw'n dorni! schreeu- de hij vier mannen in nachtgewaad bij el kaar, Hazen Willem, de stroper, die ook een kamer had, schreeuwde laat hem han gen tot morgenvroeg. De weduwe van Bleer Jan Harm had de deur op de knip. zij luisterde aan de deur. Zij had 't wel ge weten dat het een keer gebeurde. Telkens en telkens had Jan Harm al gezegd dat hij Advertentie ■bbh bij Vader, Moeder en Kmd.rassws Vindt u het ook prettig, de lucht van warme appelen, knolselderij en stokvis op te snuiven. Dan hebben wij hier echt iets voor u bedacht. De recepten zijn voor vier personen en u kunt er tot in het voorjaar van genieten. Probeert u ze eerr GROENTETROEF. 1 koolraap van ongeveer 1 kg, 1 kleine selderijknol, zout, 2 grote uien, 50 g door regen spek, een eetlepel boter of margarine, selderij groen. De koolraap in plakken snijden en deze schillen en wassen. De plakken in blokjes snijden. De koolraap in weinig water met zout plm. 10 minuten voorkoken. De knol selderij schoonmaken, wassen, in blokjes snijden en toevoegen. De groenten samen nog plm. 10 minuten koken. De boter of margarine smelten. Het spek in plakjes snij den en in de boter of margarine langzaam uithakken. De uien schoonmaken, kleinsnij- den en in het vet gaar en heel lichtbruin bakken. De groenten eventueel afgieten en vermengen met de gebakken uien. Het gerecht afmaken met gewassen en fijnge sneden selderij groen. Stoofschotel met stokvis en prei. a 'li kg geweekte stokvis, 1 a 1% kg aard appelen, (1 ui) iy2 kg prei, zout, peper, bo ter of margarine, plm. dl. azijn of ci troensap De stokvis opzetten met zoveel water en zout, dat hij juist onderstaat en 10 minu ten tegen de kook aanhouden. De vis uit het water halen, van vel en graten ontdoen en in stukjes verdelen. De aardappelen schillen, wassen en in blokjes snijden. De prei schoonmaken, in de lengte doorsnijden, schoonspoelen, in stukken snijden en nog maals goed wassen. (De ui schoonmaken en klein snijden). Een deel van het viskook- nat afgieten. De aardappelen, stokvis, prei (en ui) ach tereenvolgens in de pan doen. Het geheel gaarkoken in plm. 15 a 20 minuten. De mas sa desgewenst afgieten, dooreen mengen en op smaak afmaken met azijn of citroensap, boter of margarine, peper en zout. Appelstroedeltjes (plm. 20 stuks). 250 g (ruim 3 kopjes) bloem, 1 ei, 'U dl (plm. y2 kopje) lauw water, 25 g (2% eetlepel) zachte boter of margarine, 2 beschuiten, 750 g zachtzure appelen, 50 g kopje) kren ten, 50 g (M> kopje) rozijnen, (50 g aman delen) 150 g (plm. 1% kopje) suiker, gerasp te citroenschil, 1 theelepel kaneel, 25 g ge smolten boter of margarine, melk, poeder suiker. De bloem in een kom zeven. In het midden van de bloem in een kuiltje het zout, ei, water en de zachte boter of margarine leg gen. Van het midden uit alles goed door el kaar roeren. Het deeg met de hand zolang kneden, tot het elastisch is en niet meer plakt aan kom en handen. Het deeg op een warme plaats plm. 20 minuten laten rusten. De appelen schillen en in dunne schijfjes snijden. De rozijnen en krenten in weinig water plm. 10 minuten wellen en laten uit lekken. (De amandelen opzetten met zoveel water, dat ze onderstaan. Als het water kookt ze afgieten en afspoelen met koud water. De amandelen pellen en in kleine stukjes snijden of hakken). De krenten, ro zijnen (amandelen, suiker, kaneel en wat geraspte citroenschil door de appelen men gen. Het deeg op een met bloem bestoven tafel of aanrecht met een bebloemde deeg- rol zeer dun uitrollen. De handen met bloem inwrijven. De lap tussen beide duimen en wijsvingers nemen en aan alle kanten uit trekken, totdat hij bijna zo dun als vloei papier is. Een scheurtje kan dichtgeplakt worden met een beetje warm water. Uit deze deeglap kleine lapjes van plm. 15 bij 15 cm snijden of raderen met een karter- wieltje. De lapjes bestrooien met fijnge maakt beschuit. De gesmolten boter of mar garine op de lapjes druppelen. Het appelmengsel in kleine bergjes er midden op leggen. De vier hoeken naar het midden dubbel slaan. De stroedeltjes be strijken met melk en op een ingevet bak blik zetten. De stroedeltjes in een matig warme oven gaar en lichtbruin laten wor den in plm. 30 a 35 minuten. Het gebak bestooien met gezeefde poedersuiker en warm of koud geven. er een einde aan wilde maken en juist ter wijl zij even vast sliep had Jan Harm zich opgehangen aan de haak in de balk waar aan men wel een mestkoe hing, wanneer die geslacht was. In de vroege morgen werd het lijk van Pleer Jan Harm afgelegd. Het huis van Piepkes Mannes was in diepe rouw. Des morgens bleef de niertdeur gesloten. De bijenstal werd naar ouder gewoonte met een zwart laken bedekt Het Piepkeshuis was in diepe rouw. De Tabaksgaarden rouwde mee, behalve de Dikke Jan Die vond het zeer ongemanierd dat Pleer Jan Harm zich maar zo had opgehangen Hij wist het wel, waarom de Pleer zich van kant had ge maakt. Harm was een stille rijke oude baas had Jan Harm altijd beloofd dat deze zijn erfgenaam zou worden. En erfgenaam zijn van Harm Oom, dat wilde heel wat zeg gen, een eigen huis veel land bos en heide en een vol aandeel in de stadsweide de mors. Sedert twee jaar had Harm Oom 'n jonge huishoudster geen Rijssense jonge vrouw, maar een van de contreien van de Eversberg, dat is waar nu het dorp Nij verdal staat. De oude baas had een heer lijk leven bij de huishoudster. En nu voor drie maanden geleden was Harmoom gestor ven. En de Rijssener notaris had de boel in handen. Toen Pleer Jan Harm eens kwam informeren, bleek, dat alles vermaakt was aan de huishoudster. De Pleer sloeg aan het malen. En de huishoudster ging aan het verkopen van de boedel en ging weer naar Eversberg om een ander slachtoffer te zoeken. Voorlopig had ze geen haast, maar te Rijssen wilde zij niet blijven, want daar werd ze er op aangekeken. De vrouw van Pleer Jan Harm had veel angstige da gen en nachten doorgestaan. Jan Harm was na de onterving met stomheid geslagen. En dagen lang had hij zo wild uit de ogen gekeken. En nu was het zover. Heel de Ta baksgaarden leefde met het arme mens mee. Wat een geluk, dat zij nog geen kinderen had. De oude Vos die kerkmeester was, rekende uit dat zij niet voor ondersteuning in aanmerking kwam, want het was hope loos zoveel geld de arm verslond. De dag der begra "enis kwam. De hele Tabaksgaar den had met het mens te doen. Het oor deel van de predikant was streng. Hij sprak van verfoeide aardse goederen. De schotten die de hemel bood daar werd niet aan ge dacht. Hij troostte de weduwe. Nou, en toen kwam het grovemaal en dat was royaal. De hele Tabaksgaarden was present. En drie dagen later vroeg men elkaar waar deed de weduwe van Pleer Jan Harm het van? De jonker van de Grimberg ontfermde zich over de weduwe zodat zij schoon en helder was en eerlijk, dat was algemeen bekend. Piepkes Mannes kreeg zijn kamer leeg. Huurders kwamen niet opdagen. Je kunt nooit weten wat je over kwam. De bijgelovigheid in Rijssen was nog groot net als overal elders. De oude Smakke, zat als het goed weer was voor z'n deur te profe teren over de slechtheid van het mensdom en de ondergang der wereld. Maar ondanks zijn profetie van de ondergang der wereld bleef Rijssen draaien De jonker van de Oosterhof had het nog steeds met de bur gemeester aan de stok aangaande de voor schotten. De Vrouwe van de Oosterhof ver schoonde Rijssenaren. Het moest de tijd heb ben verklaarde zij. Maar mijnheer zelf was zeer vergramd, over het oproer tegen de belastingpachters. Maar hij bedacht dat hem zo iets ook overkomen kon. Maar nu was de laatste van Langen toch geschrokken. Zij had Pleer Jan Harm goed gekend. Daar was zij trouwens ook Rijssense voor. Zij sprak dan ook bij voorkeur Rijssens, tot grote ergernis van haar gemaal. Zij sprak niet alleen het Riessens dialect maar deed ook als alle Rijssenaren. Laatst was de ou de Roomgat bij haar komen klagen dat zijn sik gestorven was De tranen biggelden de oude man over het gezicht wat heb iej met 'n sik edoan? wilde de vrouwe weten, Mine en ikke hbt het stomme deer netjes begreevn! vertelde de Roompot. Het werd Sinterklaas. Rijssen vierde Sinterklaas. Wel niet zo uit bundig als nu, maar de oude arme mensen werden toch niet vergeten. Daar kwam sin terklaas avond, de oude roompot woonde in een afdakje op de Haar. Stil zaten de oudjes bij elkaar. Daar werd op de deur ge klopt. De kinderen van het dienstpersoneel en de jongste jonker meldde zich Roompot Dine verslaat van schrik. Zij hadden het nog net op die avond gehad over hun goede trouwe sik. Vorig jaar Sinterklaas hadden zij hem nog een wortel extra gegeven de oudjes leefden met hun dieren mee.En nu, de stal was leeg. Weer hard gebons. De Roompot deed voorzichtig de deur open. en viel van verbazing haast achterover. Daar stond te midden van de jonge jonker ert vier andere kinderen een splinternieuwe geit te mekkeren. Hulpeloos stond Dine daar. Zij had geen snoep in huis. Ook daar was een oplossing voor. De jongste jonker had een zak met snoep. En de oude Roompot zelf had nog wat duurappels. Moeizaam klom hij op het laddertje zette 't tegen het klei ne beschot en haalde de laatste appels die hij voor oudejaarsavond had willen bewa ren voor de dag en gaf de kinderen een appel. Zij kwamen naderbij onder het wal mende pitje van het tuitlampje. Dine trok het pik er wat verder uit, zodat er licht kwam. De vrouw van de huisbaas boeze roens Janna, moest komen kijken, de geit gluurde nieuwsgierig over de lage tafel. Hij mekkerde als wilde hij duidelijk maken dat hij nog gemolken moest worddn. De jongste jonker nam het woord. Hij vertelde dat sinterklaas de geit ge bracht had op de Oosterhof. De goede heiligman had niet de tijd gehad om het dier te bezorgen. Toen de kinderen vertrokken waren werd de geit eerst gestreeld, daarna -met wortels gevoerd en toen nam Dine het tuitlampje van de haak en ekeek haar nieuwe geit. Zij melkte hem en met brood en geiten melk dachten de oude stumpers aan de zegen van God die hun zo'n kostelijke Sin terklaas bereid had. De Boezeroens noden hen later op de avond uit om te komen kof fie drinken. Ik zou het graag doen, maar vanavond liever niet, dan steet'n sik zo al- leene! Een week lang sprak de Haar over de goedheid van de vrouwe van de Ooster hof want het stond in heel Rijssen vast zij was de geefster daarvoor was zij een van Langen. De laatste van Langen van de Oosterhof. De Oude Roompot ging de volgende mor gen met de stok in de hand naar de Oos terhof. Moeizaam voetje voor voetje, want hij' was aamborstig. Dine keek haren man na, tot hij op de Haar de bocht omsloeg. Daarna liefkoosde zij hare geit het kostba re beest voor een arm mens. De vrouwe van de Oosterhof ontving hem in het kleine kamertje en zij vroeg hoe de Roompot de feit vond. En hij vertelde er bij dat het dier een goede stal had gehad. Zo kon hij het dier het niet geven. Toen de Roompot weer vertrokken was gaf me vrouw opdracht aan Bene Jan de buiten knecht om een zak hooi en een partijtje mangelwortels op te laden en die naar de Haar te brengen want de geit mocht geen wild hooi vreten. Met zijn beidjes stonden de Oudjes de geit te kalmeren want hij was nog niet gewend. Toen werd er volk geroepen. En Bene Jan verscheen om de deur. Hij bracht hooi en mangeiwortelen voor de geit en Dine zette van haar laatste goede koffie een smorre vol en gedrieën spraken ze over de slimme tijd die zij doormaak ten na de inval der Munstersen. Van Coeverden In 't café Derksen hield de afdeling Not ter-Zuna-Rijssen van de P.J.G.O. haar maan delijkse ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter de heer A. Ooms. jr. Deze deelde in zijn openingswoord mede dat door het bestuur van de Coöp. Aan en Verk. Ver eniging Notter-Zuna-Rijssen een lokaal was beschikbaar gesteld voor de cursus „Kennis van het vee", zodat met deze cursus bin nenkort begonnen zou worden. Ook de kal- verstudie club zal eind november met haar lessen beginnen. Op maandag 26 november zal in samen werking met de andere organisaties een veilig- verkeersavond worden gehouden, terwijl ook besloten werd om begin december weer de jaarlijkse schiet-, dam- en sjoelavond te or ganiseren. Ten slotte werden nog 4 afgevaardigden aan gewezen voor de najaarsvergadering van de P.J.G.O. te Almelo. Als hoofdschotel van deze vergadering werd door de heer H. H. Muller, directeur van Coöp. Aan en Verk. Vereen: Notter- Zuna-Rijssen, tevens adviserend lid van de afdeling, een lezing gehouden met dia's, over zijn reis naar Majorca, welke bijzonder in de smaak viel bij de aanwezige leden. Deze foto, die in San Francisco is vrijgegeven door de Ame rikaanse marine, toont een nieuw model Russische onderzee boot, naar alle waarschijnlijkheid uitgerust met geleide projec tielen voor korte afstanden. Dit type vaartuig is door de Ame rikanen waargenomen tijdens normale operaties in zowel de Stille als de Atlantische Oceaan. De duikboot zou drie raketten kunnen afvuren uil verticale lanceerbuizen in de commando toren.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 6