Leeuwarder Zwaluwen-v.v. Excelsior 0-5 De Munstermannen te Rijssen FILMNIEUWS Bronchi letten Huid-handen-lippen Vrijdag 9 november 1962 Pagina 3 RKSV-Luctor 2-2 Sportcl. Rijssen naar Vesos Polover. De Mors gaat wekelijks trainen Verder Excelsiornieuws Vrijdag en zaterdag de film: Om 4 uur breekt de hel los Woensdag de film: Vernietiging5.com mando Gevonden voorwerpen Opgenomen in het Ned. Rundvee-stamboek Vorige week schreven wij, dat het toch al te dwaas zou zijn, dat de roodwitten steeds maar weer zonder overwinning uit het noor den zouden terugkeren. Welnu, blijkbaar was dit de roodbaadjes ook te dwaas. Eindelijk lieten ze hun machine eens op toeren draaien en met 5-0 kraakten ze de Leeuwarder Zwa luwen. Het kon dus niet anders of de verre reis naar Leeuwarden moet nu toch 'n pret tig tintje hebben gekregen. Leeuwarder Zwaluwen is wel tegengevallen of was het de zelfverzekerdheid van de Rijs- senaren die hen geveld heeft? Beter is dit in het midden te laten. Vast staat in ieder geval, dat jeugdige Rijssenaren een subliem partijtje voetbal hebben gespeeld met stopper Nijland en linkshalf Jurriens als uitblinkers. Het goede spel van de Rijsse naren ging bovendien gepaard met enthou siasme en tempo. Deze laatste beide facto ren zijn bijzonder belangrijk, omdat dit voor heen toch ook steeds het wapen was waarvoor de Rijssenaren hun tegenstanders deden vrezen. De vele en vlotte combinaties, die vanuit het „midden" werden geboren stelden de Frie. zen voor problemen en het het kon niet an ders of zij zouden daarvoor moeten bezwij ken. Toen midvoor Kappert dan ook goed gelanceerd werd, was het meteen raak en konden de roodwitten juichen. Verheugd over dit succes trokken ze verder ten aanval en Leusink en Dicky Nijland zorg den met snelle passes voor variatie en span ning. Aan de andere kant klaarden de ver dedigers en keeper Ten Hove beheerst de situatie. De verdediging en middenlinie raak ten goed ingespeeld en vormden tezamen 'n onoverwinnelijke veste. Er was voor de Zwa luwen, die met man en macht een over wicht forceerden geen doorkomen aan. Toen hun offensief langzamerhand geluwd werd, nam Excelsior dra de teugels weer in han den en smaakte Leusink spoedig 't genoe gen de tweede treffer voor zijn ploeg te plaat sen. Nog voor de rust kanjerde Beunk het leer ook in de touwen, daarmede zich herstel lend van de missers die hij zich had ver oorloofd. Na de thee was het slechts Excelsior dat Advertentie ruw of schraaI PUROL De thuisclub, die tot twee keer toe de leiding nam is er niet ingeslaagd de volle winst te behalen. Over het geheel was het spel van de gasten beter verzorgd en waren zij meer in de aanval. De aanvallen der thuisclub waren echter veel gevaarlijker. Nadat in de 17e minuut r.buiten J. Struik der R.K.S. Vers een opgelegde kans onbenut liet, was het r. binnen H. Kamphuis, die een vrije trap van circa 20 m. hard inschoot 1-0. De gelijkmaker liet door het slechte schie ten der Almelose voorwaartsen lang op zich wachten. Vlak voor rust nam l.buiten van Dalen een corner haarscherp die door r. binnen De Leeuw goed werd ingekopt. Direct na de rust was Luctor voortdurend in de aanval. Er deden zich echter weinig doelpuntrijke kansen voor hun voor. Juist toen de Rijssenaren 't initiatief overnamen had er 'n ongeval plaats. Keeper Keupers kwam bij een Rijssense aanval in aanra king met zijn r. back Arnold Bult, waarbij laatstgenoemde zijn arm brak. Circa 20 mi nuten duurde bet oponthoud. Hierna was het Kamphuis die de stand op 2-1 bracht. R.K. S.V. leek nu 'n gewonnen wedstrijd te spe len. Rechtsbuiten Bouman dacht hier anders over Hij bracht tien minuten voor afloop de eind stand op 2-2. Zaterdag a.s. gaat Sportclub Rijssen naar Hellendoorn om de strijd aan te binden te gen Vesos I. Indertijd werd de thuiswed strijd gewonnen met 2-1. Of de Rijssenaren nu weer zullen winnen menen we ernstig in twijfel te mogen trek ken. Gezien de povere resultaten van de laatste weken heeft de elftalcommissie haar eerste editie drastisch gewijzigd. (De interne moeilijkheden in de elftalcommissie behoren inmiddels tot het verleden). Enkele spelers waaronder Lohuis, Greve- ling, Ligtenberg en Ten Bolscher hebben hun plaats moeten afstaan, waardoor het elf tal zaterdag in de volgende samenstelling binnen de lijnen treedt. Doel: A. J. Langkamp, achter: G. J. Kos terbok en M. Rutterkamp, midden: G. Mul ler, A. J. Ruiterkamp en W. M. Reterink, voor: J. Voortman, G. J. Schellevis A. J. Rutterkamp, J. Bruggeman en B. Gerrits. De zwem en polovereniging De Mors hield in hotel Weitering een ledenvergadering on der voorzitterschap van dokter Oosthoek Jr. De geest in onze vereniging, die ongeveer 100 leden telt is uitstekend aldus de voor zitter, en ook de prestaties in het afgelo pen seizoen stemmen tot voldoening. Gestreefd moet worden naar vei betering van de prestaties van de leden, hetgeen verkregen kan worden door een serieuze en intensieve training. Besloten werd iedere zaterdag deel te ne men aan een training in het overdekte bad te Enschede samen met de zwem en polo vereniging de Aa uit Almelo onder leiding van de trainer de heer Fiola. Door de voorzitter werden de prijzen uit gereikt aan de winnaars van de deze zo mer gehouden zwemwedstrijden. Wegens vertrek van de secretaris pen ningmeester de heer Wieringa werd mevr. Ten Brinke Sanderman gekozen tot secre taresse en mej. A. Smelt tot bestuurslid. Besloten werd deel te nemen aan de win- ter-polocompetitie die te Oldenzaal wordt gehouden. In zijn slotwoord memoreerde de voorzit ter de prettige samenwerking met de stich ting „Zwembad de Koerbelt" en wekte de leden op individuele propaganda te voeren waardoor het ledental zou kunnen stijgen Ook nieuwe leden kunnen deelnemen aan wekelijkse training te Enschede. de toon aangaf. De Leeuwarder Zwaluwen kregen geen moment gelegenheid om iets te laten zien en Excelsior ging nu echt voet ballen. Vaart zat er ook nu nog wel in het voor- hoedespel, doch de doortastendheid man keerde nog wel eens. De Leeuwarderspelers moesten ten slotte toch weer op de knieën toen Dicky Nijland en Leusink de roos me- dogenloos troffen. Deze overwinning zal het nodige effect kunnen sorteren voor de twee laatste wedstrij den uit de eerste helft. De roodwitten hebben nu voor de eerste helft nog een wedstrijd voor de boeg uit tegen rivaal Enter Vooruit en thuis tegen het Vriezenveense Deto: Voor zaterdag a.s. staat de zware uit wed strijd tegen de Enternaren op het program ma. Indien de balans zou worden opgemaakt staat deze wel ten gunste van de Rijsse naren over, doch het is niet „einfach" een voorspelling te doen. Persoonlijk houden wij op en gelijk spel. Immers, spelkwaliteit tempo enz. behoeft in deze wedstrijden niet doorslaggevend te zijn. De traditie heeft geleerd, dat andere factoren een rol spelen en dat Vrouwe Fortuna daar vaak iets in de melk te brokkelen h^eft. Van de Rijssena ren verwachten wij niet anders, dan goed spel en een onverzadigde vechtlust. In ieder geval kunnen de jongens uit „De Mors" op de steun van hun supporters rekenen. Heb goede moed, roodwitten, jullie kunnen win nen als. er gevoetbald wordt. Het was zaterdag een bijzonder goede dag voor alle Excelsior elftallen die in het veld kwamen, want na het eerste elftal haalde ook Excelsior 2 beide puntjes bin nen en won met 4-2 van DETO 2, daardoor een kans op één der bovenste plaatsen be houdend. Excelsior 3 herstelde zich van de misstap van vorige week en stuurde Enter Vooruit 2 met een 3-1 nederlaag weer naar huis. Excelsior D voerde haar doelgemiddelde nog wat op en klopte in Nijverdal DES e met 14-0 waardoor zij in 7 wedstrijden 14 punten binnen haalde met de doelcijfers van 78 voor en 1 doelpunt tegen. Excelsior E deed het iets minder en won met 10-1 van DES F en bleef daardoor ook. op de bo venste plaats met 12 punten uit 7 wedstrij den en met het doelgem. van 44 voor en 8 tegen. As. zaterdag ontvangt Excelsior 2 op eigen terrein Hulzense Boys 2 en moet kunnen winnen. Het vierde elftal gaat naar Enter Vooruit 3 en zal zich wel niet laten verras sen, gezien de resultaten van de laatste weken. Het derde elftal is vrij. Van de ju nioren komen alleen het C en D elftal in het veld. Het C elftal brengt een bezoek aan plaatsgenote RVA er de D junioren zullen op eigen terrein wel winnen van Nij verdal C. Advertentie Hoestdrank in tab let vorm. 95ct RIJSSEN buiten de waden Het was gebeurd. In twee uur was Rijs sen bezet. De oude Smakke die voor de voeten lag van Heinrich Feltbekke, werd opgeraapt en hij kreeg een fikse borrel en toen ging de oude baas aan het oplepelen over de*sterkte van de Rijssener strijdmacht. Hij kreeg nog een paar borrels en toen verklaarde hij, van binnen en buiite nhele- maal oranje te zijn en hij vertelde er bij dat zijn zoon de Jonge Smakke een Mun sterman was. De gasterd! voegde hij er aan toe. Heinrich Feltbekke stuurde een ordonnans naar de Oosterhof. De brug moest neergelaten en de poorten open. Anders zou den die van Munster er de kanonnen voor zetten en het huis tot puin schieten. De brug wachter wilde er eerst nie+ aan. Maar de Jonker gebood de brug te laten zakken, iïet eerste wat er gebeurde was de oude Smakke opsluiten. Hij was puur oranje. Dood schieten dat had geen zin. De commandant van Rijssen van Munsterse zijde, de jonker Wilhelm van Althaus vond dat 'n oude luizenkerel van tweeënnegentig jaar geen dood schieten waard was. En daarbij je kon nooit weten hij was zeer oud, kon hij nog wat vertellen van prins Federik Hendrik. Dus liet de overste van Ahaus de oude Smakke op de kar laden. En voort ging het naar de Oosterhof. Daar moest de Oude Smakke op een schuit geladen worden om door een klein deurtje dat op hetgevang uitkwam, naar binnen getrokken worden. Evenlater oordeelde de Munsterse overste, dat eenzame opsluiting van de oude Smakke beter was, want er zouden nog hele ritsen Rijssenaren in het gevang moeten. Vooral de Bauwstraat en de Haar, daar woonden de Oranjeklanten. Men begon van Munster se zijde, met de zuivering van de Bouw straat. De oude Smakke had van wege de borrels wartaal gesproken, In de Bouwstraat woonde naast de Saare, Spikken Barend, die voor Munster was. Niet, dat hij de Munstersen zou helpen vechten, neen dat niet, maar handjeplak spelen met hen, dat zou er wis van gekomen zijn, als de Smak ke zich niet ver -labberd had. De Saare had allerlei maatregelen genomen om de Mun stersen te weren. Zo had hij de Niendeur van binnen gebarricadeerd. Spikken Berend had het ook maiar gedaan. Hij had voor een paar manden nog een vette koe ge slacht. Het spek van twee varkens hing ook nogi n de Wieme. Berend was wel is waar op de hand van Munster, maar om zich te laten uitvreten door het vreemde volk, daar voelde hij niet voor. Maar de Munsterse ruiterij kwam in de Bouwstraat. De ge vels van de huizen var, de Saare en de spikke verschilden weinig van elkaar. En de Munstersen vergisten zich in het huis nummer. De soldaat, Bielen Harm, uit Ol- derkatte liep nog om de huizen heen. Maar niets te zien, zelfs de luiken waren pot dicht Spikker Berend had vele partijgan gers in huis. Zij waren 'bang, dat zij door Een watervliegtuig je zet op het zuidzee- eiland Talua een jonge priester Perreau af (Kerwin -Mathews); hij komt pater Doonan vervangen, die morgen met het vliegtuig zal vertrekken. De drie overige passagiers worden voor de nacht ondergebracht in Ta- lua's cachot - het zijn gevangenen op weg naar Tahiti; Harry (Frank Sinatra) is Ame rikaan, Marcel (Gregoire Aslan) is Frans man, Charlie (Bernie Hamilton) een kleur ling van een der eilanden. Pater Doonan (Spencer Tracy) blijkt een vergrijsde, gedesillusioneerde, stevig drin kende priester te zijn, die van de zelfzuch tige dorpsbevolking niet veel verwacht maar zich met te meer vuur wijdt aan het zieken huis voor melaatse kinderen, dat hoog te gen de berg op ligt. Als hij daarheen gaat met pater Perreau prest hij de Gouverneur van Talua (Alexander Scourby) om hem de drie gevangenen als werkkrachten mee te geven. Na reparatiewerk gedaan te hebben, weet Harry zich die avond bij het ziekenhuis af te zonderen met Camille (Barbara Luna), 'n knap halfbloed assistentje. Het feit dat zij blind is, brengt in de ruwe kerel het beste boven: pater Doonan echter wordt woedend als hij zijn beschermelinge in de armen var de gevangenisboef vindt en vermoordt Har ry bijna. Die nacht ontvluchten de gevangenen, mair omdat zij niet van het eiland af kumun, maakt pater Doonan zich niet druk. Wanner een krachtige aardbeving bergstortingen veroorzaakt, zijn de drie boeven maar al te blij dat ze de vrachtauto met pater Do- na nog tegenkomen. Gezamenlijk keert men in het dorp teug. Pater Doonan is zeer verontrust als de/er- binding met het ziekenhuis verbroken tijkt. De vulkaan, die het eiland beheer! is bedenkelijk actief. Op een verkenningjbcht met het vliegtuig meent Pater Doona: het ziekenhuis nog te zien; de piloot (JeanPier- re Aumont) ziet het niet door de rook..Nieu we aardschokken doen de Gouvemei' be sluiten tot evacuatie; het ziekenhui acht hij met zijn bewoners verloren. Pate Doo nan rust niet voordat de Gouvernei goed vindt dat hij per parachute bij het zieenhuis zal worden neergelatenmits hij lelpers vindt, die met hem omlaag willen sringen. Niemand durft het aan (Pater Pceau is gewond) tot ten slotte.... de geurgenen zich melden. Officieel doen zij het m ver lichting van straf te krijgen. De jrachute sprong lukt en het viertal vindt he zieken huis intact, maar bedreigd. In e> lange optocht met alle kinderen tussen tee tou wen, probeert men de walmende ellingen af te dalen. Die nacht schuilen deVluchte- lingen in grotten. Op hun verzoelverbindt Pater Doonan Camille en Harry i de echt. Onder enorme moeilijkhede wordt de tocht vervolgd. Marcel verdriit in een modderpoel. Charlie raakt zwaar wond als hij een verzakte brug over een ravijn met zijn lichaam ondersteunt. Hij heeft de voldoe ning dat alle anderen de overzijde bereiken, maar zelf blijft hij met Pater Doonan achter, ten dode opgeschreven. Harry brengt de vluch telingen tot de haven, waar een schoener op hen wacht. Dan springt hij in een vracht auto en rijdt terug naar het ravijn, hoewel hij weet dat hij Charlie en de pater er niet over kan helpen. Kort daarop zien de vluchtelingen op de schoener het eiland ondergaan in vlammen en rook. be Chinezen en hun Amerikaanse bondge- notim zijn op de terugtocht voor de Japan ners, Een speciaal commando van acht man onder leiding van Majoor Baldwin (James Stewart) heeft tot taak de opmars van de vijand te vertragen door voorraden, we gen en bruggen te vernielen. Na het vliegveld van Lioe-Tsjou onbruik baar gemaakt te hebben, vallen zij terug op het hoofdkwartier van kolonel Li, die hun toestemming geeft om een brug in de bergweg op te blazen en hun tevens kolonel Kwan (frank Silvera) als tolk meegeeft. Te gen zijn zin krijgt Baldwin ook een vrouwe lijke passagier mee: Sue-Mei (Lisa Lu), de vrouw van 'n gevallen Chinese generaal Baldwin heeft moeite de Chinezen te be grijpen. Duizenden van hen vluchten langs dezelfde weg die zijn colonne neemt. Het is één groot tafereel van menselijke ellende en de Chinese autoriteiten schijnen zich van geen verantwoordelijkheid bewust. Gehele regimenten trekker zich terug in de bergen in plaats van stand te houden op hun ver dedigingslinies. Baldwin voert nauwgezet zijn taak uit, verspert een pas, vernietigt een enorm munitiedepot. Tussen Baldwin er de jonge ontwikkelde weduwe ontstaat toenadering. Zij kussen el kaar na een gezamenlijk ondergaan gevaar Maar hun gedachtenwereld blijft sterk ver schillen. Een van Baldwins mannen wordt verplet terd door een uitgehongerde groep vluch telingen als hij in zijn goedhartigheid zo on voorzichtig is hen met een grote doos voed sel tegemoet te treden. Dit stemt Baldwin bijzonder bitter. Als Baldwin een chauffeur met een zieke vooruit stuurt, vindt hij beide mannen ver moord en uitgeplunderd terug. In blinde w.oe- de besluit hij het gehucht, waarin zich de daders ophouden, te vernietigen; ondanks Sue-Mei's heftig protest laat hij het in vlam men opgaan. Later geeft hij toe, dat het bezit van mach tige vemielingsmiddelen hem naar het hoofd gestegen is en dat deze daad van ver gelding vele onschuldigen heeft getroffen Sue Mei kan hem hierna echter niet meer liefhebben en zij blijft bij 'n Chinese com mandopost achter, om haar weg op eigen gelegenheid te vervolgen. de Oranjegezinden aan het mes of aan de greep gestoken werden. Want had Munster sinds een paar uur de stad bezet, het was er ver van rustig. De helft van de burge meesters zat reeds op de Oosterhof. Daar kwam een troep aan. Inkwartiering moet er zijn. Ging 't niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. Heinrich Feltbekke moest met twaalf man naar de Saare. Maar zoals ge zegd kwam hij per abuis bij Spikke Berend voor de niendeur. Er werd groot misbaar gemaakt. Maar mem deed niet open. Toen kwamen de Munstermannen met bijlen en begonnen de niendeur kapot te slaan. Na korten tijd vloog de bovenste niendeur open. En een Munsters soldaat werd met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. Zo dat de helm vast op het hoofd zat. Felt bekke commandeerde vuur! Wat bliksum! Als die van Rijssen dan niet goedschiks wilden, dan moest men maar tot geweld overgaan. Vuur! Klonk het weer. En daar kwamen de geweerlopen over de onderste neindeur heen en Rijssen gaf het eerste vuur. De Munstersen renden de Bouwstraat uit. Zij haalden de overste van Ahaus. Die begon te vloeken. De hele Bouwstraat school intussen bij elkaar. Daar kwam Munsterse bezetting in grote stijl Spikke Berend was nu alleen thuis en de anderen hadden het verloop uitgehangen. En om ze te vin den was uiterst moeilijk. Want in houding en kleding leken destijds veel Rijssenaren op elkaar. Het gevolg was, dat grote groe pen Rijssenaren naar de Oosterhof naar de gevangenis werden gevoerd. Voor het kasteel de Oosterhof stonden vier schild wachten achter ook, maar de daghuurders van de Oosterhof lieten door een geheime deur de gevangen Rijssenaren weer over de gracht in een bootje ontsnappen. Toen dit ontdekt werd kwam de Overste Ahaus opspelen. Er zaten lang niet zoveel Rijssenaren in de kast als er waren opge pakt. Jan van Rijssen was een daghuurder die des zomers eerst naar Holland ging om daar bij de hooibouw te helpen. Tegen Sint Jaopik góng hij naar het Munsterse om rog ge te maaien. Een boerenzoon die als Felt- webel in dienst was bij de bisschop van Munster, liep Jan van Rijssen tegen het lijf. Hij nam hem mee naar de Bevervoorde. Daar werd hij voorgeleid voor de overste Ahaus, die Jan voor de keus stelde, alles te vertellen wat hij van Rijssen wist. Maar jan hield de kaken op elkaar, ook toen men hem pijnigde. Na drie dagen kwam Jan weer los bont en blauw geslagen en met wonden overdekt. De Saare verborg hem ergens op het land. Intussen namen de be zetters er een goed leven van. De vleespot ten van Rijssen moesten het ontgelden. En het tuig maakte jacht op jonge vrouwen. Maar Stropoppen Siene een flinke meid van twintig jaar stak met een mes een Munster man dood, die haar geweld aandeed. De Munsterman werd gevonden in het bos van de Oosterhof. Hij had een vreeselijke won de in de buik. Hij was zo dood als een pier Er moest wraak genomen worden. En de Saare werd door drie man gehaald hij zou voor de commandant moeten verklaren, wie uit Rijssen het was, die een kloek en braaf soldaat had vermoord. De Saare werd naar de Oosterhof ge bracht. Hij kreeg tijd tot acht uur des avonds. Wist hij het dan nog niet dan zou hij op de schild aan de stadslinde worden opge hangen. Als een voorbeeld voor anderen. De uren verstreken en in het Saarenhuis daar zaten vrouw en kinderen te bidden Voor het be- Een groene motormuts. Een paar glacé handschoenen. Een rood vuitsthandschoentje Sleutel No 866-L. Een zijden hoofddoek ge bloemd. Een lange dames paraplu. Een padvindersriefn. Een grijs-roodgestreepte shawl. Een lederen motorhandschoen en pet. Een kindersandaal. Een padvindersriem. Een autoped met luchtbanden. Een dik touw voor vrachtauto. Een sleutel. Een baluw kinderjasje. Een armbandje. Een gele das. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7 op werkdagen tussen 18.00 en 20.00 uur; niet telefonisch houd van man en vader. Maar er gebeurde wat op de Schild. De steenbakkers van Rijs sen schoolden samen. Hun werd bevolen uit elkaar te gaan. Zij gehoorzaamden niet. Hun aanvoerder was de rode Hendrik hun werkbaas. Hendrik keek over zijn volk. Ge woon overdag gehoorzaamden ze hem voet stoots Zou dat nu ook het geval zijn? Hen drik gebood zijn volk dat ze hem moesten volgen. En zij volgden hem. Zij gingen naar de schuur van PierenWillem in de Enter- straat. Daar was het wapenarsenaal van Rijs sen. Hendrik deelde wapens uit en toen trok men weer naar de Schild. De schemering was gevallen. Heinrich Feltbekke sommeer de de steenbakkers uit elkaar te gaan. Stropoppensiene kwam op de Schild Geef mij een sabel, vroeg ze aan de Rode Hen drik. En zo gebeurde het. Twee Munsterse soldaten vielen haar aan. Dit was hef sein tot de aanval. De Munstersen schoten op het volk. Gehuil en gekerm weerklank. De steenbakkers vielen aan. Woest era ongeor ganiseerd sloegen zij toe. Drie maal werden gij terug geslagen, maar toen was de zege aan hen. Zij dreven de Munstersen in sloppen en ste- geh en maakten ze af. Het gevecht duurde de gehele nacht. En toen de morgensche mering kwam liepen zwaar gehavende Mun stermannen scherp de wacht. De bisschop van Munster legde de stad een zeer hoge boete op. Hiervoor moest de heer van de Oosterhof met zijn leven instaan. Nog wa ren de moeilijkheden niet ten einde. Gedurf de gasten uit de Enterstraat kregen op een nacht een Munsters officier die op de vrou wenjacht was in handen. Zij stopten hem de mond vol met een oude sok zodat hij niet kon schreeuwen. Zij sleepten hem in de nacht door de stad ondanks de wacht lopende Munstermannen sneden hem daar de hals en wierpen hem in de Munsterkolk. De reactie bleef niet uit. Twee dagera later werden bij zeer veel Rijssenaren de glazen ingeslagen. Er mochten voorlopig geen rui ten worden' ingezet. Opdat de bezetter be ter het doen en laten kon bespieden. De officier werd uit de Munsterkolk gevist en op een wagen geladen. Hij is waarschijn lijk ergens in Munsterland met militaire eer begraven. De Rijssenaren onderling waren het ook lang niet met elkaar eens. De Saare was op de avond van het oproer op de Schild uit het gevang op de Oosterhof ont snapt. Toen de Munstermannen weg waren werd beweerd, dat de Vrouwe van de Oos terhof de Saare had laten ontsnappen, Spik ken Berend was er ook tussen uit gekomen. Wel is waar zeer schadelijk. Zijn vlees en zijn spek was hij kwijt. Daar speelde de bezetter mooi weer van. Maar de Spikke en zijn gezin waren nog bij elkaar. Van Coeverden, De volgende dieren van de fokvereniging Notter werden opgenomen in N.R.S. (voor x leze met 4- Geertje b 77 R F J Egberts. Toosje 12b 77 S J G Meyers Hennie 2b 77 S J Baan. Alie 4 bc 76 S M Smeyers. Klara 13 b 77 R Erven G J Hietland. Cato 9b78 R Er ven H Hietland. Frieda b 77 R J ter Avest Doortje b 79 R ter Avest. Jo 5 bc 75 S J ter Avest. Truusje 2 bc76 R J W Jansen Claartje 4 b 82 K.S. J H Roelofs. Bontje 3b 80 S J H Roelofs. Bontje 3b 80 S J H Roelofs. Ruurdje 9b 77 S J H Roelofs. Claartje 5bc 75 S J H Roelofs Annie 8b 77 S J Brunnekreef. Dora 3b 77 R Wed E H Eertink. Roza 3bc 76 R Wed E H Eer- tink. Jennie 8b 73 R G J Bouwhuis. Coba 2 bc 76 S F Hopster. Coba bc 76 S F Hopster. Nora 4 bc 76 S Gebr. Otten Kei- zersweg: Irma b 80 K S J J a.s. Stegge Corrie bc 75 S J J a.d. Stegge. Hilda 2 b 77 R W G Brunnekreef. Grietje 7b 78 S W G Brunnekreef. Bertha 3 bc 76 S H ter Steege. Roelie 3 be 76 S H ter Steege. Roeli 3 bc 76 R. G. J Kolhoop. Roosje 2b 77 R H J Nyenhuis. Annie 18b 77 S Gebr. Otten, Zuiderstraat. Annie 10 bc 76 S Joh. Nijmeyer. Hanna 4b-77 R Joh. Nijmeyer. Liene 2b 79 S F Wolters. Gerda 3b-77 S F Wolters. Hanna 13 bcx76 R H Bloe- mendaal. Gerda 3b-78S J Reyerink. Lora 4b-77 S G J Rikkert, Neeltje 9 b-78 S G Frederiksen. Jo 2 bcx76 S J Mensink. Mien- tje 2b 79 KS Wed. H Rotman. Gerda 4 bcx76 R Wed H Rotman. Doortje 9 bcx76 R D JRotman. Orpa b-77 R D J Rotman. DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOCCOOCOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOO^ President Makarios fan Cyprus brengt een tweeweeks officieel bezoek aan India. De aartsbisschop/president werd bij zijn aankomst op het vliegveld van New Delht, Palam, verwelkomd door het Indiase staatshoofd, president Radhakrishna {links) en premier Nehroe (rechts). 3000QCXXXXXXXXXXX)OOOOOOOOOOOCXXXXXXXMOCMOOnfyYXXXXXXXX?OOOOOOOüC f

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3