FILMNIEUWYUm NgHZpAMPo I Excelsior-nieuws Bronchi letten Aantal bezoekers veel minder dan in het openingsseizoen Jeuad- puistjes Plattelandsbibliotheek Pagina 3 Vrijdag 19 oktober 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN WMM Eerste prijs markt verloting (koe) naar Holten Nieuwe EHBO cursus boekte 1000ste lid De heer D. A. Oldekamp overleden. Vele jaren bestuurslid Marktwezen les de Lange opende zijn nieuwe zaak 7^7 PUR0L-P0EDER Vrijdag en zaterdag de film Het zoete leven van Graaf Bobby Woensdag de film Van de brug af gezien oooooooooooooooooooooooooooooo klilfS verkouden Sportclub Rijssen won op het nippertje Opstelling Sportclub Rijssen De derde prijs van de Rijssense marktverlo- ting, ,4e pink", werd gewonnen door de heer M. A. Geesing te Holten. De gelukkige winnaar die zon buitenkansje best kon gebruiken, ziet u op de foto met zijn zoon, en de be stuursleden van de marktverloting, de he ren Koedijk en Gijs- bers. De spawning rond de Rijssense Marktver loting is geweken. Tijdens en na de trek king verdrongen zich traditiegetrouw vele Rijssenaren rond het trekkingslokaal aan de Kerkstraat, waar door aanplakking de hoofd prijzen bekend werden gemaakt. In de avonduren werd de drukte nog gro ter en er ontstond een enorm gedrang toen de trekkingslij sten om ongeveer 9 uur ver krijgbaar werden gesteld. Als altijd waren er een aantal gelukkigen en ook teleurgestelden, die hun hoop op de hoofdprijs (de vette koe) verloren zagen gaan. Voor de grote markt bestond veel belang stelling. Tot ver uit de omtrek waren be zoekers naar Rijssen gekomen hetzij om te handelen hetzij om de sfeer van de grote markt te proeven. Die sfeer is in de loop der jaren danig veranderd, maar kennelijk vinden velen deze grote najaarsmarkt toch nog een gebeurtenis. De wederverkopers van de marktloten de den tijdens de markt goede zaken. De loten vonden gretig aftrek en tegen 12 uur kon worden vastgesteld dat de loten weer wa ren uitverkocht. De le prijs viel op lotnummer 12467, de 2e prijs op nummer 12811, 3e prijs, nummer 10816, 4e prijs 6519, 5e prijs no 4533, 6e prijs 9975 7e prijs num. 15849, 8e prijs no. 8371, 9e prijs no. 15743 en de 10e prijs op no. 9519. De eerste prijs werd gewonnen door de heer G. J. Aaftink te Holten, de 2e prijs door Mevr. van Heel te Rijssen en de 3e prijs door M. A. Geesink Holten. De afdeling Rijssen van de Ned. ver. oor EHBO heeft in enkele jaren tijds bewezen, uitstekende diensten te kunnen bewijzen bij ongevallen enz. In niet minder dan 127 ge vallen kon een lid van de EHBO eerste hulp verlenen. De afdeling Rijssen heeft niet minder dan ruim honderd leden, die in het bezit zijn van het EHBO diploma. Het bestuur van de afd. Rijssen is er van overtuigd, dat, gezien de omstandigheid, dat het verkeer steeds intensiever wordt, de af deling niet alleen op peil moet blijven, maar dat getracht moet worden nog meer gedi plomeerde leden aan te werven. Vele malen is bewezen, hoe belangrijk het is, dat een EHBO-er eerste hulp kan ver lenen. De mogelijkheden tot ongevallen zijn groot. Zowel op straat door het drukke ver keer, alsook in bedrijven, fabrieken en werk plaatsen kunnen iedere dag opnieuw onge lukken gebeuren. Daarom is het van het grootste belang, dat op ieder bedrijf van enig belang een EHBO-er aanwezig is. Ook is 't van groot belang, dat in 'n gezin iemand op verantwoorde wijze een verband kan aan leggen, of adviezen kan geven, wat wel of niet bij een ongeval moet gebeuren. In de verwachting, dat velen het belang van de EHBO inzien, wordt er deze winter een nieuw cursus in EHBO georganiseerd. Deze cursus, die door een der plaatselijke artsen wordt gegeven, leidt op voor het of ficiële EHBO diploma. Voor de elementaire cursus dient men 18 cursusavonden te bezoeken en voor de exa mencursus 8 avonden. Belangstellenden boven 18 jaar kunnen zich voor deze cursus opgeven tot en met 31 ok tober bij de secretaris van de afd. Rijssen van de Ned. Ver. voor EHBO de heer G. de Leeuw, Marijkestraat 5. Het was voor mevr. Roosink-Schuitemaker een bijzonder prettige verrassing, toen zij nadat zij zich als lid van de Plattelandsbi bliotheek Rijssen aanmeldde, de mededeling kreeg, dat zij hiermede het 1000-ste lid van de leesblibliatheek werd. Mevr. Roosink ontving gratis een abonne ment voor 2 jaar. Werd van de bibliotheek al een intensief gebruik gemaakt, toen deze nog was ondergebracht in een gedeelte van gebouw Jeruël, thans blijkt, dat de belang stelling nog groter is. Het aantal uitleningen is sterk gestegen, hetgeen kan blijken uit de uitleencijfers. Werden in het tijdvak januari tot en met september 1961 40567 boekwerken uitgeleend dit aantal was over het tijdvak januari tot en met september van dit jaar 51.112. Aantal bezoekers van zwembad tel 3, Het bezoek aan het zwembad de Koerbelt is in het afgelopen seizoen belangrijk min der geweest, dan in het seizoen 1961, Na tuurlijk is dit te wijten aan de natte en koude zomer. Werden in het openingsseizoen (1961) bij- ca. 120.000 bezoekers genoteerd; in 1961 was dit aantal ruim 79.000. Het aantal verkochte abonnementen was dit seizoen hoger dan in 1961. Kennelijk is men optimistisch geweest, voor het zwem bad werd geopend, maar een groot aantal abonnementhouders hebben slechts een mi nimaal aantal keren van hun abonnement gebruik gemaakt. Het aantal gezinsabonnementen voor ou ders was in 1961 1045 in 1962 1070. Het aantal gezinsabonnementen voor kin deren bedroeg in 1961 1500. Toevallig bleef dit aantal in 1962 precies hetzelfde. Het aantal jeugdabonnementen steeg in het afgelopen seizoen met 70. In 1961 werden in deze categorie 730 abonnementen verkocht in 1962 800 Ook het aantal abon nementen voor volwassenen vertoonde een Op 65-jarige leeftijd overleed zondag de heer D. A. Oldekamp een bekend ingezete ne, die zich voor de Rijssense gemeenschap zeer verdienstelijk heeft gemaakt, al deed hij dat altijd op een zeer bescheiden wijze. In de heer Oldekamp verliest vooral de Vereniging tot bevordering van het Markt wezen, Plaatselijke Belangen en VW een verdienstelijk bestuurslid. Niet minder dan 34 jaar heeft de heer Oldekamp, die de laat ste jaren met een ernstige ziekte te kam pen had, deel uitgemaakt van het bestuur van deze vereniging waarvan hij een aantal jaren secretaris is geweest. Ook was de heer Oldekamp lid van de contactcommissie De Overijsselse Heuvelrug en lid van het comité Ronde van Overijssel. Vele jaren maakte de overledene deel uit van de aankoopcommissie van de Rijssense marktverloting, een gebeurtenis waarvoor hij altijd grote belangstelling toonde en de ze verloting altijd heeft gestimuleerd. In vroeger jaren was de heer Oldekamp vele jaren secretaris van de voetbalvereniging Rijssen Vooruit, in welke vereniging hij ook actief voetballer is geweest. Zijn dien sten voor de vereniging drukte RV uit door hem tot erelid te benoemen. Onder grote belangstelling opende de heer I. de Lange aan de Elzenerstraat zijn ge heel gemoderniseerde en uitgebreide zaak. Met trots kan de heer De Lange - de voor zitter van de middenstandsvereniging Habi- terugzien op het genomen initiatief. Een van de meest opvallende elementen aan de nieuwe zaak is de grote etalageruimte De beide etalages die smaakvol en artis tiek zijn ingericht beslaan een breedte van ca. 17 meter. De eerste aanblik geeft aanleiding tot gro- stijging. In 1961 werden 450 abonnements kaarten in deze categorie verkocht in 1962 530. De kaartverkoop (dagkaarten) liep in ver gelijking met het vorig jaar opvallend te rug Bedroeg het aantal dagkaarten in 1961 14.000, in 1962 kon slechts een aantal van 9000 worden bereikt. Uit deze cijfers blijkt, dat het overgrote deel van de bezoekers houders van abonne menten zijn geweest. Gemiddeld maakte ie der lid van de zwem- en polovereniging (een abonnementhouder is automatisch lid van de ze vereniging) 18 keer gebruik van het zwem bad. Ook het animo voor het lesnemen was geringer dan het vorig seizoen. Ook voor de beginners. Of misschien juist voor hen was het weer te koud. In 1961 probeerden 100 personen de zwemkunst via het nemen van lessen machtig te worden, het afgelo pen seizoen waren het er slechts 40. De poloverendging De Mors, mag zich ver heugen in een stijgende belangstelling. Twee zeventallen behaalden het kampioenschap van hun afdeling. Het terrein nabij het zwem bad werd belangrijk verbeterd. Door de ge meente is een uitstekend geoutilleerde fiet senstalling en auto parkeerplaats aangelegd. Er zijn plannen in voorbereiding voor de bouw van een kantine bij het zwembad. Advertentie Excelsior 2, 3 en 4 deden zaterdag goed werk door van de 6 punten er 5 binnen te halen. Excelsior 2 bleef ongeslagen en klop te Wierden SVZW 2 met 2-1, Excelsior 3 handhaafde zich aan de kop en dwong Sparta 2 een gelijkspel af 2-2. Bravo! Het 4de elftal bleef niet achter en won met liefst 8-0 van plaatsgenote Sportclub Rijssen 4. Het schijnt dat de A-juniioren niet zo sterk zijn als andere jaren, want ook nu weer werd verloren en wel met 4-2 van Holten A. Het B elftal verraste vriend en tegenstan der en speelde gelijk 0-0. tegen Enter Voor uit A. Ook het C elftal haalde een puntje binnen door met 2-2 gelijk te spelen. De D junioren zetten haar overwinningenreeks voort en wonnen verdiend met 4-0 van R.V.B. terwijl Excelsior E met dezelfde cijfers van Vesos C in Hellendoorn verloor. Zaterdag gaat Excelsior I naar Sneek om daar ONS te ontmoeten. Deze club is nog ongeslagen en één van de sterkste Noorde- te verwachtingen die bevestigd worden in de zaak zelf, die gezellig aandoet Door het feit, dat de vele artikelen overzichtelijk zijn opgesteld en vooral om dat aan de factor zelfkeuze grote aandacht is geschonken, krijgt men een goede indruk van de uitgebreide keuze, die men hier op velerlei gebied kan maken. Zowel de afdeling herenmodes, damesmo des, kindergoed en damesbonneterie als de foundation en de afdeling wol, toont een grote variatie zodat men een grote keuze kan maken. Opvallend is de glasvitrine waarin de ba- bykleding in een geheel stofvrije ruimte is ingericht. Op gemakkelijke wijze krijgt men een overzicht van de voorhanden artikelen, Bobby en Mucki hebben geprobeerd als privé-detectives hun brood te verdienen, maar als zovele van hun pogingen is ook dit op een fiasco uitgelopen. Bobby is net bezig het naambord van de deur te halen als er zich een klant aan dient. Het is staatssec retaris Benevenuto Sokrates die van zijn land de opdracht heeft gekregen de immi gratie van zogenaamde call-girls tegen te gaan. Hij geeft de beide dete ctives 'n lijst van verschillende nachtclubs. De eigenaars van deze zaken worden ervan verdacht in meisjes te handelen. Bobby en Mucki moe ten nagaan of dit waar is. Zij beginnen bij de enige zaak die niet op hun lijst voorkomt, namelijk de Moulin Rouge. Zij ontmoeten daar een jongeman die vertelt dat zijn verloofde daar als danseres was geëngageerd en nu met een groep meisjes met onbekende bestemming naar het buitenland is gestuurd. Als vrouw verkleed stelt Bobby zih voor bij de directie van deze bar. Hij wordt aangenomen alsleddster van een groep dan seresjes en al spoedig met hen naar Mariti- ma gestuurd. Daar vandaan worden ze naar een plezierjacht gebracht de „Dolce Vita" dat met vele miljonairs aan boord op de Middellandse Zee vaart. Aan boord herken nen Bobby en Mucki in de door allen ge vreesde „Boss" Benevanuito Sokrates, die echter hen beiden in hun vermommingen van dame en steward niet herkent. Al spoedig hebben de beide detectives begrepen dat het aan boord niet om han del in meisjes gaat, maar om handel in verdovende middelen. Een jonge Amerikaan se miljonair, die elke dag dronken rondloopt maakt zich aan Bobby en Mucki bekend als Amerikaanse politieman die opdracht heeft de bende van smokkelaars van nar cotica op te sporen. Gedrieën lukt het hen dan Sokrates en zijn bende onschadelijk te maken en aan de politie uit te leveren. Als extra beloning is er voor Bobby nog de liefde van Vera, een van de danseresjes. Eddy Car&one, een Italiaanse immigrant in Brooklyn, verneemt op zekere dag, dat twee van zijn vrouw's neven illegaal uit Itaië in een boot zijn aangekomen. Eddy overlegt onmiddellijk met zijn vrouw Beatri ce en zijn inwonende nicht Catherine of zij de twee neven voorlopig in hun kleine wo ning onderdak kunnen verschaffen. Zonder aarzelen besluit men de twee mannen gast vrijheid aan te bieden, 's Avonds woerden de beide mannen naar Eddy's huis geleid en daar kunnen Marco en diens jongere broer Rodolfo met Catherine en Beatrice kennis maken. Het blijkt, dat Marco ge trouwd is en 3 kinderen heeft, waarvan de jongste ziek is. Werk is er in Italië niet en daarom hebben zij de grote overtocht ge maakt. „Misschien kunnen we in een jaar genoeg verdienen om weer terug te gaan, althans ikzelf", zegt Marco. Voor Rodolfo ligt de zaak iets anders, hij is ongetrouwd, lijkste 2de klassers. Het wordt voor de Rood- Witten wel een moeilijke taak één of twee puntje mee naar Rijssen te brengen. Maar toch kan het indien elke speler zich voor de volle 100 pet geeft en de voorhoede met vlot open samenspel het vijandelijk doel pro beert te doorboren. De opstelling is nog niet bekent als we dit schrijven. Excelsior 2 gaat op bezoek bij DOS 2 in Vriezenveen. wat voor de Rood-Witte re serves geen gemakkelijke wedstrijd wordt, daar DOS op eigen terrein altijd moeilijk is te overwinnen. Excelsior 3 heeft weer een thuiswedstrijd en ontvangt BCSV 2 uit Bome. Terwijl Excelsior 4 Vesos 3 ontvangt. De A-junioren zijn vrij. Het B elftal krijgt de Zweef B op bezoek. Excelsior C gaat naar Haarler Boys B, en Excelsior D speelt thuis tegen Holten D. Tenslotte ontvangen de E- junioren Haarler-Boys E op de Mors. zodat hiermede een grote service wordt ver leend. De inrichting en de aankleding van de zaak, kan tot in alle onderdelen de toets der kritiek doorstaan. Zowel aan verlichting, vloerbedekking als aan winkelbetimmering is grote aandacht gewijd, zodat de heer en mevrouw De Lange met veel voldoening kun nen terugzien op het bereikte resultaat. De verbouwing werd uitgevoerd door de Fa. H. Jansen te Markelo en de Fa. M. Jan sen te Rijssen voor wat betreft de metsel werken, het glas en schilderwerk werd uit gevoerd door het schildersbedrijf A. v. d. Noort, en de elektrische installatie en de loodgieterswerkzaamheden werden verzorgd door de Fa. G. van Dam. en wil trachten een bestaan in Amerika te verwerven. Al de eeste avond blijkt, dat Rodolfo een grote sympathie voor Catheri ne opvat, dit tot ongenoegen van Eddy. Ed dy beschouwt Catherine, voor wie hij al twintig jaar, vaak onder de moeilijkste om standigheden gezorgd heeft, als zijn doch ter en hij kan maar niet aan het idee wen nen, dat Catherine toch eens haar eigen weg zal moeten gaan. Eddy verzint van alles om Catherine los van Rodolfo te ma ken, één van zijn argumenten is: „hij wil alleen met je trouwen omdat hij dan auto matisch de Amerikaanse nationaliteit krijgt" wanneer ook dit argument faalt probeert Eddy om Rodolfo te vernederen. Hij zegt tegen iedereen „Rodolfo is geen man, hij zingt als een vrouw, hij is te knap hij kookt en zijn haar is zo blond, dat is vast geverfd". Niets helpt, integendeel, Rodolfo en Catheri ne groeien steeds meer naar elkaar toe en Eddy verspeelt veel sympathie. Wanneer Eddy van Beatrice hoort, dat Rodolfo en Catherine gaan trouwen, dan verraadt hij de twee broers bij de immi gratie-autoriteiten. Iedereen begrijpt, dat Ed dy de verrader is en als de broers de trap worden afgesleurd door de politie, dan ver wenst Marco Eddy en bezweert hij hem te zullen doden. Omdait Rodolfo de volgende dag zou trouwen, gelukt het de advocaat Alfieri om Marco op borgtocht vrij te krijgen, tot de dag dat hij naar Italië op transport zal worden gesteld. Rodolfo zal meteen weer vrij en in Amerika mogen blijven omdat hij door zijn huweljk Amerikaan wordt Op de ochtend van de trouwdag zoekt Marco Eddy op en ten aanschouwe van de gehele buurt, Rodolfo, Catherine, Beatrice en Alfieri ontstaat er een hevige vechtpar tij tussen Marco en Eddy. Eddy begrijpt dan dat hij toch nooit een echte winnaar kan zijn en slaat de hand aan zichzelf. Advertentie Het was geen mooi voetbal wat het pu bliek te zien kreeg bij de ontmoeting Sport club Rijssen - Den Ham I. Het enthousiasme waarmede beide ploegen streden vergoedde echter veel. Overigens kan deze wedstrijd aangemerkt worden als de strijd van de ge miste kansen. Bij Sp. cl. Rijssen zowel als bij Den Ham deden zich vooral na rust juweeltjes van kansen voor die echter op erbarmelijke wijze allen om zeep werden gebracht. Den Ham startte met een licht veldoverwicht en reeds dadelijk moest J. Ruiterkamp op de doellijn redding bren gen. Geleidelijk verplaatste het spel zich en begon ook de Sportclub-voorhoede zich te roeren. De beste man in dit aanvalskwin- tet was deze middag ongetwijfeld rechts binnen Schellevis. Dat zijn acties geen suc ces hadden was voor een groot deel te wij ten aan het uitstekende spel van de Den Ham-defensie. Het spel van middenvoor Rut- terkamp viel wat tegen en toen deze na rust dan ook met zijn broer van plaats verwisseld had, betekende dit meteen meer gevaarlijke situaties voor het doel van Den Ham. De eerste helft speelde zich groten deels af op tmiddenveld en de beide doel wachters hadden dan ook een gemakkelijke middag. Tien minuten voor rust scoorde M. Ruiterkamp een prachtig doelpunt. Tot ie ders verbazing keurde de matig leidende arbiter deze treffer echter af wegens bui tenspel. De tweede helft begon nogal sensationeel. In de eerste minuut kreeg Den Ham een corner te nemen. Verkeerd opstellen van doelman Ligtenberg stelde linksbinnen Hols- appel in staat met een ferme kopstoot zijn ploeg de leiding te bezorgen (0-1). Lang plezier hadden de Hammenaren van deze voorsprong niet. Fel kwamen de gastheren terug en in de vijfde minuut was het Brug- geman die uit een voorzet van Rutterkamp keihard via de onderkant van de lat in schoot (1-1) Den Ham miste hierna enke le prachtkansen en hadden bovendien zeer met pech te kampen. Toen het Den Ham-offensief geluwd was, nam de thuisclub het heft in handen. De broeders Rutterkamp verwisselden van plaats en al spoedig wist J. Rutterkamp, door zijn snelheid diverse keren verwarring te stichten in de Den Ham-defensie. De be zoekers kregen t zwaar te verduren. Ten Bolsoher probeerde het met een afstand schot. Schellevis schoot net naast en Brug- geman probeerde het houtwerk. Bij een van deze aanvallen ging rechtshalf Voort man even „groggy" doch kon vrij spoedig weer aan de strijd deelnemen. Al wat Sport club Rijssen was stond thans op de speel - helft van Den Ham. Het leek er op dat de thuisclub ondanks het grote veldoverwicht met een gelijkspel ge noegen moest nemen. Twintig seconden voor het einde viel echter het doelpunt dat al zo lang in de lucht had gehangen. Ten Bol- scher en M. Rutterkamp liepen gelijktijdig op een scherpe pass van Voortman. Van de voet van M. Rutterkamp verdween het leer keihard in de touwen. (2-1). Er werd niet meer afgetrapt. Zaterdag ontvangt Sportclub Rijssen be zoek van het leidende Sportlust uit Glaner- brug. Sportclub verschijnt in de volgende opstelling: Doel: Ligtenberg, achter: Kosterbok en M. Rutterkamp. midden; Voortman, Ruiter kamp en Greveling. Voor: Schellevis, Ger- rits, J. Rutterkamp, Ten Bolscher en Brug- geman. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm. 95ct

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3