Belangrijk Nederlands aandeel in 't werk in ontwikkelingsgebieden T entoonstellings- successen Export van technische kennis en diensten Kanarievereniging houdt tentoonstelling Bijeenkomst „Pro Juventute" RKSV-PH 3-2 Sportclub Rijssen Harkemase Boys- Excelsior 2-2 Verder Excelsior-nieuws SPORTCLUB RIJSSEN WON GEFLATTEERD Ziek zijn - Gezond zijn WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 In café 'n Hook hield de eerste Rijssense Kanarievereniging een vergadering met het oog op de tentoonstelling, die door haar weer georganiseerd wordt. In zijn opeaiiingswoordt heette voorzitter J. Schulenburg allen hartelijk welkom, speciaal de 2 nieuwe leden. Besloten werd om de volgende vergadering te beslissen, waar de onlangs opgerichte reisvereniging haar uit stapje naar toe zal maken. Aangezien deze reisvereniging los van de E.R.K.V. staat kan hiervan ieder lid worden. De bedoeling is ieder jaar 'n grote tentoonstelling van vo gels te gaan bezoeken. Reglementair moet dit een gewestelijke T.T. of de Kampioen van Nederland zijn. Aangezien het lid G. ten Bolscher dit jaar het kampioenschap 4 vo gels behaalde ligt het in de bedoeling om dit jaar de kampioen ten toonstelling te Am sterdam te gaan bezoeken. Besloten werd vervolgens de tentoonstel ling dit jaar op 30 nov. en 1 dec. in café Bakker te houden. Hoewel de kanariekweek over heel Europa is tegengevallen was men nogal optimistisch, voor wat betreft de wed strijd vogels. Er werd een tentoonstellings commissie gekozen, die bestaat uit de he ren B. Sikkelbein, J. Beldman en Gerritsen. Als keurmeesters werden aangezocht de heren Aaldenberg uit Zwolle voor Harzers, de heer Herikhuizen, uit Ede voor de Kleur- vogels en de heer P. Nagel uit Weesp voor de Waterslagers. De werkgroep Rijssen van de vereniging „pro Juventute" organiseert op vrijdag 28 september a.s. in de Huishoudschool van ter Horsten Co NV een bijeenkomst, waar in o.a. de film „Waarom zijn zij tegen ons" zal worden vertoond. Deze film gemaakt onder regie van de Zwitserse acteur Bemhard Wicki geeft een beeld van de welvaartsstaat. Door het feit, dat jonge arbeiders hoge lo nen verdienen en daardoor een bijzondere positie in het gezin kunnen gaan innemen, onstaat een probleem, dat in deze flim als hoofdthema aan de orde wordt gesteld. Een arbeiders jongen maakt in deze film kennis met een meisje uit een middenstandsmillieu. De reactie van de ouders van het meisje op deze verhouding wordt duidelijk uitge beeld. Het bijzondere van de film is, dat deze niet een oplossing tracht te geven maar de toeschouwer uitdaagt het geval verder te overdenken. Na afloop van deze film wordt er gele genheid gegeven schriftelijk vragen te stel len, welke de heer Van Aken vertegenwoor diger van Pro Juventute te Almelo zal trach ten te beantwoorden. De werkgroep Rijssen van Pro Juventute wordtgevormd door: Mevr. ter Horst-Coops, Zuster Hulst, Mevr. L. J. Nijhuis-Wilmink, Mevr. P. N. Reichardt-Herweijer, A. Jan sen en J. D. De Witt Op de tentoonstelling „600 jaar Harden- berg"waar ook 'n tentoonstelling van pluim vee konijnen en sierduiven aan verbonden was, behaalden enkele leden van de Rijssen se pluimveeen konijnen fokkers vereniging „De Eendracht" weer talrijke fraaie prijzen met hun ingezonden dieren. Op deze tentoon stelling welke de eerste was in het nieuwe seizoen waren ruim 800 dieren ingezonden. De voornaamste prijswinnaars waren gro te hoenders J. Steenbergen met Holl. hoen goudpel hen oud G.G. idem hen oud G.G. de zelfde met leghorn zwart haan jong 3 G.G. idem hen jong 1 ZG. Konijnen J. ter Harmsel Enter met. Lotha- ringer Zlwart voedster jong G. dezelfde met Hollander blauw voedster jong 3 G.G. G. Nijzink met Rijnlander ram oud 2 Z.G. J. Harbers met Hollander bruin voedster oud 1 Z.G. en ereprijs Comb, ter Harmsel- Pluimers met Papillon zwart ram oud 1 Z.G. idem ram oud 2. G.G. idem voedster oud 1 G.G. idem voedster oud 2 G.G. idem ram jong 1 G.G. idem ram jong 2 G. idem voed ster jong 1 GG idem voedster jong 2 GGidem Madagascar voedster jong 2 ZG en ere prijs. H ter Harmsel met klein Chinchilla voed ster oud G. idem ram jong 2 GG idem voed ster jong 1 ZG en ereprijs. G. Vos met klein Chinchilla voedster oud 1 GG idem ram jong 1 ZG en ereprijs, idem voedster jong GG. Sierduiven. H. Scheppink met Brünner kroppersrood doffer oud 1 ZZG en 2 ere prijzen waarvan één voor de beste sierduif der tentoonstelling, idem doffer oud 2 ZZG, idem doffer oud 3 ZG, idem duif oud 1 ZZG, idem duif oud 2 ZG, idem duif oud 3 ZG, idem doffer jong 1 ZZG, idem doffer jong 2 ZZG idem duif jong 1 ZZG en ereprijzen, idem duif jong 2 ZG. Tevens behaalde de heer Scheppink de ere prijs voor het hoogst aantal punten één ras één kleur. I In een zeer spannende wedstrijd is het de thuisclub gelukt 'n zwaar bevochten zege te behalen, die een kwartier voor afloop een feit werd. Binnen 5 minuten zagen de beter combinerende gasten een 2-1 voor sprong teniet gaan. Het was r. binnen Her man Kamphuis, die 2 keer achtereen doel man Blom passeerde. Voor rust haid P. H. de wind mee en had dan ook een overwicht, dat na 20 min. spe len door r. binnen Schiphorst in een doelpunt werd uitgedrukt. Een fout van linkshalf L. Ebbing moest hem daarbij helpen. De min dere aanvallen der thuisclub waren door de grote activiteit van midvoor G. Klein Rou- weler veel gevaarlijker. Na een half uur spelen scoorde deze speler de gelijkmaker. Een voorzet van r. buiten J. Struik wipte hij over de uitlopende P.H. goalie heen 1-1. Na rust had R.K.S.V. het voordeel van de wind, toch namen de gasten de leiding. Een slecht weggewerkte bal van de Rijs sense verdediging leverde A. Kerkhof een goede kans op, die hij prompt benutte (1- 2). Tien minuten later loste veteraan H. Kamphuis een hard ver schot, dat doelman Blom niet goed onder controle kon krijgen en dat betekende 2-2. Een goede aanval over de r. vleugel deed tenslotte de bal via G. Klein Rouweler bij H. Kamphuis belanden. Deze loste zo'n keihard schot, waartegen de P.H. keeper machteloos was. Een ongekend fraai doelpunt. Hierna kwamen de gasten fel in de aanval. De Rijssense achterhoe de kreeg het zwaar te verduren, met kunst en vliegwerk en mede door slecht schieten der P.H. voorwaartsen bleef de stand on gewijzigd. 3-2. Op het terrein van de Kamgarenspinne- rij ontvangt Sportclub Rijssen zaterdag het Hellenidoarnse Vesos. De thuisclub ver schijnt in de volgende opstelling; Doel Lig- tenfoerg, achter J. Rutterkamp e<n M. Rut- terkamp. midden. Kosterlok, Ruiiter-kamp en Grevellng. voor. Schellevis, Gerrits, Voort man, Ter Bolscher en Bruggeman. De ontwikkeling van de cultuurtechniek is een aangelegenheid die niet alleen van belang is voor ons vaderland, maar tevens grote mogelijkheden opent voor de ontplooi ing van activiteiten elders in de wereld Daarbij moet in het bijzonder worden ge dacht aan de ,jtrijd tegen de honger" in de zgn. ontwikkelingsgebieden. Het behoeft geen betoog, dat voorna melijk langs deze weg de materiële ver schillen tussen de volkeren kunnen wor den opgeheven en daarmede de grond slag gelegd voor internationale scholing in verdraagzaamheid en begrip ten op zichte van nationale standpunten en op vattingen. Een land als Nederland, de eeuwen door internationaal georiënteerd, beschikkende over een indrukwekkend aantal uitstekend ge schoolde en door de praktijk gevormde tech- In de zeer zware uitwedstrijd tegen Harkemase Boys heeft Excelsior een veer moeten laten vallen, ofschoon, de Rijssena ren vlak voor het einde nog een 2-1 voor sprong hadden. Over het geheel was de roodwitte ploeg de meerdere over de Friezen, doch deze laatsten ontwikkelden een dergelijk enthou siasme, dat de roodbaadjes zeer verstand- delijk af en toe schuwden en niet steeds vol op in het duel gingen. De wedstrijd was dan ook meer spannend dan fraai. Voor a.s. zaterdag staat de belangrijke wedstrijd tegen koploper Dos uit Kampen op het programma. Beide ploegen zijn nog ongeslagen, zodat ongetwijfeld een boeiend duel te verwach ten is. Aangezien Excelsior thuis speelt en in de Mors sinds vorig jaar september geen enkele competitiewedstrijd verloren heeft, rekenen we ook nu op een kleine overwin ning. De wedstrijd vangt om 4 uur aan. Het tweede elftal wist beide puntjesthuis te houden en stuurde Juliana 2 met 'n 3-2 ne derlaag weer naar Hengelo, waardoor zij haar tweede overwinning behaalde. Ook Excelsior 3 deed goed werk en klopte sportlust 3 met 8-2. Alleen hot 4e elftal valt een beetje uit de toon door ook nu weer te verliezen. Dit maal tegen Vesos 2 met 5-2. De junioren deden het ook deze keer weer prima, want behal ve het B elftal dat in Nijverdal A met 3-0 haar meerdere moest erkennen, behaalden zowel de A junioren, de C junioren, de D junioren ende E junioren de volle buit bin nen. Voor a.s. zaterdag staat er voor Excelsior 1 een belangrijke ontmoeting op 't program ma. De Rood Witten ontvangen nl. de kop lopers van him afdeling het Kampense DOS op de Mors. Dit elftal heeft tot nu toe alle puntje binnengehaald en zal natuurlijk trach ten haar leidende positie te behouden. Aan Excelsior de taak de Kampenaren in hun streven te dwarsbomen. Dit kan, maar dan moet er voor de volle 100 pet voor gewerkt worden. Excelsior 2 gaat naar Hulzense Eoys 2 en is aan haar positieop de ranglijst verplicht om te winnen. Het derde elftal gaat in Enschede Achilles 2 bekampen, en heeft een moeilijke opga ve. Excelsior 4 ontmoet in Nijverdal SWN 4 en moet nu eens een keer proberen om de eerstewinst binnen te halen. Tenslotte de ju nioren. Het A-elftal krijgt bezoek van de Zweef A, de B-junioren ontvangt Holten B. Excelsior C gaat naar SWN B, en Excelsior D zal in Haarle Haarler Boys D ontmoeten. Het E-elftal is vrij. Het was geenszins groots voetbal wat de ploegen van Sportclub Rijssen en D.V.V. (Daarlerveen) zaterdagmiddag op het ter rein van de Kamgaren demonstreerden. Vooral het spel der thuisclub leek, in ver gelijking met enkele jaren terug, tot een dieptepunt gedaald. In de voorhoede ontbrak 't aan stootkracht, terwijl de halflinie „drijft" op enkele oudgedienden, die o.i. hoognodig vervangen moeten worden. Dat de gastheren voor rust domineerden was voornamelijk te danken aan de beide backs Rutterkamp en stopper Ruiterkamp, die nog zo goed mogelijk de voorhoede pro beerden te voeden. Helaas speelde men te veel over links en dit was een kolfje naar de hand van de uitstekend spelende D.V.V. rechtsachter. De enkele keren dat er over rechts ge speeld werd, werden de Sportclub-aanvallen gevaarlijker. Uit één van deze weinige aanvallen scoor de rechtsbuiten Schellevis een magnifiek doel punt en dit betekende 1-0 voor de thuisclub. Wel kwamen de gasten hierna even fel op zetten, doch de Sportclubachterhoede waar M. Rutterkamp uitblonk, gaf geen krimp. Zelfs werd het na een half uur spelen 2-0 toen Schellevis een corner precies op het hoofd van linksbuiten Bruggeman plaatste. Hiermede had de thuisclub al haar kruit verschoten. In de tweede helft was D.V.V. heer en meester en Sportclub kwam er bijna niet meer aan te pas. Het schijnt dat Sportclub Rijssen drie kwartier kan voetballen en dan volkomen leeggespeeld is. Zo leek het althans zaterdag. Het werd een spelletje van kat en muis en dat de gasten niet verder kwa men d®n één tegenpumt van linksbinnen Nie- meijer in de 24ste minuut, was enkel te wij ten aan het feit dat ook zij geen schutter hadden(2-l). Zaterdag a.s. gaat Sportclub Rijssen naar Vesos in Hellendoom. Indien er niet uit een ander vaatje getapt wordt, vrezen wij het ergste. nici, is als het ware geroepen om bij dit werk een belangrijk aandeel te leveren. De ze functie kan in de internationale verhou dingen slechts nuttig worden vervuld, indien beseft wordt dat alleen technische behoef ten en zakelijke factoren basis moeten zijn en blijven van de interationale economische samenwerking. WERELDWIJD ARBEIDSTERREIN In het bovenstaande is het beginsel aan gegeven, volgens hetwelk de Nederlandsche Heidemaatschapptt „in den vreemde" werk zaam is. Zij is daarbij een wijd verspreid arbeidsveld gaan bestrijken. Om er een beeld van te geven: Afrika: Tunesië, Egypte, Senegal, Ghana Sierra Leona, Haute Volta, Kongo-Katanga, Rwana en Burundi, Tanganyika, Nyassaland Rhodesia en Swaziland. Azië: Syrië, Irak, Iran, Saudi Arabia, Pakistan, Indonesië (thans onderbroken), de Philippijnen, Korea en Nieuw-Guinea. Latijns-Amerika: Mexico, Guatemala, Cos ta Rica, Columbia, Venezuela, Trinidad, Brits Guiana, Brazilië en Suriname. Daarnaast mag gewezen worden op de uit voering van agrarisch-technische werken in België, West Duitsland en Joego-Slavië. De werkzaamheden van de Maatschappij in het buitenland komen, met enkele uitzonderin gen, tot strnd binnen het verband van een aantal werkmaatschappijen, waarvan wij noe men: de N.V. Ilaco, die vaste voet heeft verkregen in meerdere landen, de N.V. Su- kadana, die tot voor enige jaren met ont ginningswerk op Zuid-Sumatra bezig was, de N.V. Lareco, die o.a. met de uitvoering van een groots project in Suriname belast is, de N.V. Socinco, die in de Kongo ge vestigd is en de N.V. Agrotechnic, die in België werkzaam is. VOORZICHTIG BELEID Het jaarverslag over 1961 deelt tal van bijzonderheden mede over deze activiteiten, waaruit blijkt dat de Maatschappij bij steeds meer belangrijke objecten wordt ingescha keld en deze export van technische kennis en diensten op een stevig fundament is ge baseerd. Dank zij een voorzichtig beleid wordt vóórkomen dat bij tegenslagen, als ge volg van de labiele toestanden in bepaalde gebieden, grote verliezen worden geleden. Een voorbeeld hiervan is Kongo. Daar is de werkzaamheid beperkt gebleven tot land bouwkundige adviezen. Het uitvoeren van werken, dat tot de doelstelling van de So cinco behoort, is door de bekende ontwik kelingen tot nu toe onmogelijk geweest. Ach teraf bezien is dat een gelukkige omstan digheid geweest, aangezien hierdoor geen be langrijke investeringen- in materieel - verlo ren zijn gegaan. De N.V. Ilaco is ruim met werk bezet. Diverse grote, langjarige contracten geven deze maatschappij thans een fundament, waarop verder bouwen en uitbreidenzonder te grote risico's mogelijk wordt. Zo maakt zij, in opdracht van de E.E.G. te Brussel, een voorstudie t.a.v. de rijstcultuur in de Basse Casamance fn Senegal. In Rhodesia, waar zij een adviserende taak heeft, bezocht een team de Kafue- polder en bracht daarover schriftelijk advies uit. Tegen het einde van het verslagjaar werd een contract getekend met de F.A.O. de wereldvoedselorganisatie, voor een Ti- dal Land Reclamation Survey. Een team is daar thans werkzaam. HISTORIE VAN ZESTIG EEUWEN Belangwekkend is het werk, dat in Irak wordt verricht. Daar heeft Nedeco, kan toor Baghdad, de functie van resident- en gineer, belast met werkzaamheden voorver- schillende drainage-pompstations en irrigatie gemalen, in totaal acht. Men wordt hier geconfronteerd met een ontwikkelingsgeschie denis van rond zestig eeuwen, een spel, dat beurtelings het karakter van een blijspel, een drama of een welvaartshymne heeft. Wie zich verdiept in de historie van het stroomgebied van Euphraat en Tigris, maakt kennis met de enorme welvaart van het oude Babylonië, ten tijde van de in de Bij bel vermelde torenbouw van Babel. Maar óók met tijden van verval en ondergang van een oude beschaving. De landbouw was de basis, waarop het aanzien en de macht van het verleden berustte en vanaf 4200 jaar vóór Christus tot de dag van heden vormt zij een boeiend verhaal, waarin vele beschavingen een subtiel spel met grond en water, wel of niet bewust gespeeld hebben. Daarin traden drie hoofdfiguren op: het ir rigatiewater en zijn schaduw, de grondwa terstand; de verzilting en zijn grote vracht rijder, het grondwater; de stabiliteit van de samenleving met zijn oudste zoon, de bestuurskracht voor de landbouw. Dezelfde problemen, die ook vandaag bij de uitvoe ring van het Diwaniyah ontwateringsplan aan de orde zijn. Behalve de uitvoering van de nodige kunst werken voor de verzekering van een goede waterbeheersing en bevloeiing, zal zich hier ook een structurele wijziging gaan voltrek ken van een ingrijpende betekenis, waarvan de westerling zich moeilijk een voorstelling kan vormen. De „onderhorigen" van weleer zullen vrije zelfstandige agrariërs worden. Scholing, vorming en zin voor samenwerking met de overheid zullen de scharnieren die nen te zijn van de deur, die toegang geeft tot nieuwe welvaart, na vele eeuwen van nooddruft en achterlijkheid. Een niet minder belangrijk object is in Iran in uitvoering. Het gaat hier om het Dez Irrigation Project, dat o.a. omvat: grond waterstandwaamemingen en verwerking van deze gegevens. Waterhuishoudstudies, bestu dering van gewassen en het opstellen van een verbouwplan. Praktische landbouwproe- ven, o.a. over het watergebruk van rijst. Het verzamelen van klimatologische gege vens, het uitzetten van een 5 km en een 1 km kwadraatnet, het uitwerken van de tail-irrigatieplannen, 't voorbereiden en klaar maken van bestekken voor hoofdwegen en hoofdkanalenstelsels. Ook hier dus een voor beeld 'van Nederlandse kennis en onderne- 'mingsgeest! Van het medegedeelde omtrent de werk zaamheden in de ontwikkelingsgebieden treedt vooral de arbeid van de N.V. Lareco in Su riname naai de voorgrond. Haar taak is voornamelijk leiding te geven aan de uit voering van werken, waarvoor de plannen onder verantwoordelijkheid van de Surinaam se overheid, in het kader van het 10-jaren- plan, tot stand gekomen zijn. Suriname is het toonbeeld voor landen in opkomst. Niet de zeker grote bedragen die worden geïnvesteerd, noch de op zich zelf zeer grote plannen die op stapel staan, ge ven aan de ontwikkeling van het land dat uitzonderlijke karakter. Het is de Suri naamse bevolking zelf, die dat geheim be zit. Zij zag kans investeringen in haar land van binnen en buiten het Koninkrijk binnen de perken van haar eigen regeringsgezag te houden. En dit niet passief door afspraken, voorschriften en wetten, maar actief door zelf op alle terreinen de leiding te blijven behouden. Dit vormt het punt bij een snelle ontwikkeling: Laat het land deze ontwikke ling over zich heen komen of neemt het zelf de leiding, juist vooral ook op technisch terrein? Het is van onschatbare betekenis dat de import van technische kennis en er varing vooral dient om te worden overgedra gen aan de inwoner* van het land, die op hun beurt daarna op alle niveaus leiding kunnen geven aan de ontwikkeling. Zo ge beurt het in Suriname en dat verklaart, waarom de snelle opkomst van dit land niet beheerst wordt door kapitaal en maatschap pijen uit het buitenland, maar door de Su- rinamers zelf. Ook voor het structurele verband in de veelzijdige ontwikkeling kunnen alleen de Surinamers de werkelijke verantwoordelijk heid dragen. Zij bouwen daarbij immers aan hun eigen huis! WERKEN BIJ PARAMARIBO. Onder Surinaamse leiding werd door La reco de doorsteek van het Sramaccokanaal tot stand gebracht. Daardoor ontstond een nieuwe, verkorte verbinding van dit kanaal met de Suriname-rivier aan de zuidzijde van Paramaribo. De oude verbinding liep door de stad heen. Door een sluizenstelsel aan het begin en het einde van de doorsteek is het mogelijk de inlaat van zoet water nauwkeurig te regelen, van groot belang, omdat de Suriname-rivier ter hoogte van de doorsteek nog verzilt is. Het kanaal is bovendien gesel.ik' om voor de scheepvaart te worden gebruikt. Aan het kanaal en de doorsteek zijn indus trieterreinen geëgaliseerd en de eerste in dustrieën zijn hier reeds gevestigd. Het uitbreidingsplan van Paramaribo met de „Parkstad Flora" waarvoor de hoofdar chitect van de Maatschappij, de heer Hey- delberger, een schetsontwerp maakte, zal aan de zuidzijde van het kanaal grenzen. Belangrijke cultuurtechnische werken wér den ook uitgevoerd in de Magenta-polder (900 ha) en in de Boma- en Tawajari-poMer (2900 ha) Het betreft het 8 km lange Magen takanaal voor waterlozing, aanleg van we gen en het graven en maken van leidingen. Een oppervlakte van 200 ha werd ontbost. De Santo-polder, die een grootte heeft van 800 ha, is practisch gereedgekomen; er is een kembedrijf rcsticht, waar bananen wor den verbouwd. Het voor het Santo Bomapro- ject gebouwde pompgemaal kan de polders ontlasten vahet overtollige regenwater en irrigatiewater inmalen bij droogte. Door de „operatie Sprinkhaan" wordt be oogd h*t ontoegankelijke achterland, met be hulp van een net van vliegvelden te ontslui ten. In het verslagjaar is Lareco daarbij met de volgende vliegvelden gereedgekomen: Tafelberg, Kaysergebergte, Kabalebo, Coe- roeni, Paloemeu en Oelemari. Van 15 september - 31 oktober 1962 wordt in ons land een grote nationale financiële actie gehouden. Niet minder dan 11 orga nisaties werkzaam op het gebied van de volksgezondheid zullen op het Nederlandse volk een beroep doen voor steun voor de verwezenlijking van hun doelstelling. De actie is genaamd: „GEZONDEN VOOR ZIEKEN" en heeft als ondertitel: GEVEN EN LATEN LEVEN. De 11 organisaties die de opbrengst zul len delen zijn: Revalidatie - Nationale Gees telijke Volksgezondheid - alle Kruisverenigin gen te weten: Het Groene Kruis - Het Oran je Groene Kruis, Het Wit-Gele Kruis en het Nederlandsche Roode Kruis. Ook de organi saties die werkzaam zijn op het gebied van de bestrijding van KANKER-REUMA-PO- LIO-TUBERCULOSE en ASTMA zullen uit de opbrengst delen. Loten in 11 verschillende afbeeldingen a ƒ1.- per stuk zullen door geheel Nederland op adressen, kenbaar aan affiches worden verkocht. Wanneer men 11 loten koopt voor doorverkoop aan familie, vrienden en ken nissen dan ontvangt men een GRATIS waar- decoupon, waaran 20.000.- gratis prijzen zijn verbonden. Aan de nationale loterijac tie zijn verbonden 250.000.- prijzen, waar onder 5 woonhuizen, per stuk 25.000.- 5 auto's en duizenden andere waardvolle prij zen. Een van de woonhuizen zal een premie van 25.000 ontvangen, zodat de hoofdprijs 50.00.- bedraagt. Men kan de loten ook rechtstreeks aan het kantoor van actie bestellen. Per giro, postwissel, briefkaart, remboursement of aan getekende brief. Het adres luidt: Heemraads singel 303 Rotterdam en het gironummer is 6200 ten name van: actie GEZONDEN VOOR ZIEKEN - Rotterdam. Mocht de loterij vorm om de een of an dere manier niet ambiëren dan kunnen gif ten worden verstrekt eveneens door middel van de giro. Het is dan eis, dat op het girobiljet het woord: GIFT voorkomt. In tegenstelling me+ collecten is de loterij- vorm voor wat de opzet, organisatie en be steding betreft controleerbaar, waardoor de zekerheid bestaat dat de steun die verleend wordt de juiste weg zal vinden. GEVEN EN LATEN LEVEN! Geven on der meer uit oogpunt van dankbaarheid wanneer wij-zelf en de onzen noch geestelijk noch lichamelijk gehandicapt zijn. Boven dien heeft de steun die wij aan de zieken geven uit meer dan een oogpunt te beteke nen STEUN AAN EIGEN ZAAK.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 5