Gaat „oude stadsboerderij Rij ssen onder slopershamer? Oudheidkamert Mocht niet ergens anders staan leeszaal/bibliotheek aan Bevervoorde officieel geopend GEMEENTE: „TOCH WEINIG BEZWAAR" Stadsboerderij Rijssen wordt gesloopt In Rijssen veel belangstelling voor lezen Bibliotheek en leeszaal Bevervoorde MEDEDELINGEN VAN DE VOEDINGSRAAD Eet vaak tomaten, gezond en lekker NUTSSPAARBANK Weekblad voor Rijssen Pagina 5 *55 55 (Van een onzer redacteuren) - Een publikatie in het dagblad „Cobouw", een dag later gevolgd door een getekend mopje, beide betrekking hebbend op het gemeentelijke beleid inzake de zorg voor een van oudheidkundig standpunt bezien, waarde vol pand, heeft nogal beroering gewekt in de Rijssense gemeentelijke krin gen. B. en W. van Rijssen hebben namelijk een sloopvergunning verstrekt voor het bewuste huis het staat achter het gemeentehuis, geklemd tussen de Twentsche Bank en de voormalige paardenstal van het voormalige hotel „De Kroon" terwijl door de stichting Monumentenzorg juist een aanvraag voor subsidiëring van de restauratie bij het betreffende ministerie is inge diend. Het pand, dat in de publikatie van „Cobouw" de „oude stadsboerderij" wordt genoemd, is ruim een jaar geleden door de gemeente aangekocht ten einde door middel van de sloop ervan ruimte te kunnen scheppen voor het saneringsplan van de Rijssense stadskern. Clausule Geen commentaar Oplossing Het dagblad Cobouw schrijft: Subsidie-aanvraag loopt nu nog bij Ministerie O. K. enW. «.xixOcl 1 ÜUü nog steeds wil sub De voorzitter van de Rijssense Oudheid kamer, de heer A. ter Harmsel, vertelde ons deze gang van zaken zeer te betreuren. „Wij hebben in november van het vorig jaar nog een verzoekschrift ingediend om het pand te behouden, terwUl als tweede mogelijkheid nog werd geopperd het eventueel ergens anders weer te laten opbouwen". Wij kregen echter een brief terug met de simpele mede deling dat aan ons verzoek niet voldaan kon worden Het verzoek van Monumentenzorg om sub sidie is echter niet door de Oudheidkamer geïnspireerd. Wel is een functionaris van de ze stichting eens in Rijssen geweest om de toestand ter plaatse te bezichtigen, zo deel de de heer Ter Harmsel ons nog mee. De gemeentesecretaris, de heer H. J. Nij- land, zei dat de sloop extra verhaast was door de urgent geworden parkeerruimte- nood. „Maar in het koop-contract", aldus de heer Nijland, „werd door de vroegere eige naresse uitdrukkelijk bedongen dat het pand niet op de bestaande plaats als expositie ruimte of museum zou worden ingericht". Overigens is volgens de mening van de ge meente-secretaris de oude boerderij ook ■niet-passend in een eventueel winkelstraat plan, hoewel volgens hem de gemeente waarschijnlijk weinig bezwaren zou koste- ren tegen een latere opbouw op een andere plaats. De heer Nijland was echter niet zeer con tent met de gevolgde gedragslijn. „Hier is het een en ander achter onze rug om ge beurd met een pand dat gemeentelijk eigen dom is". Wethouder Goossen, die de bewuste por tefeuille hanteert, wilde ons nog geen com mentaar over deze kwestie leveren. Ook burgemeester C. B. J. Landweer was spaar zaam in zijn reacties: „Ik heb het bewuste artikel nog niet geheel gelezen", en op een volgende vraag „wanneer men verzoekt het pand in een andere omgeving opnieuw te situeren zal daar zeker niet bij voorbaat ne gatief op gereageerd worden" De vraag is natuurlijk of Monumentenzorg in een dergelijk geval sidiëren Het raadslid A. J. Hodes, gedelegeerde van de gemeente bij de Oudheidkamer, deel de ons mee van een verzoek van de Oud heidkamer aan de stichting Monumentenzorg om steun, niets te weten. Ook hij was van mening dat het bestaande pand in de toe komst zal misstaan in het komende, nieuwe stadscentrum. Uit de commentaren van de diverse be langhebbenden, is echter wel naar voren ge komen, dat zowel de gemeentelijke instel lingen als de Oudheidkamer Riessen iets te weinig aandacht hebben geschonken aan de mogelijkheid het pand op een andere plaats te herbouwen. Ongetwijfeld zal dit de nodi ge kosten met zich brengen, maar aangezien situering ter plaatse door het koopcontract van de gemeente onmogelijk is geworden, lijkt dit de enige oplossing En of Monumentenzorg zonder meer kan beschikken over een eigendom van de ge meente, was voor alle geciteerden nog een open vraag. Alleen de heer Hodes was van mening dat, wanneer het pand op de Monu mentenlijst gezet ZOU worden het stond er tot dusver nog NIET op de instantie Monumentenzorg over de uiteindelijke be stemming een stevige vinger in de pap zou hebben. Wij vernamen nog dat inmiddels de Bond Heemschut een telegram aan de raad Rijs sen heeft gezonden, waarin de bond zegt de gewraakte handelswijze zeer te betreuren. Ook de oud-staatsraad en exminister mr dr. L. N. Deckers heeft aan het „Oversticht" ge vraagd te zullen bewerkstelligen deze oude boerderij voor het nageslacht te behouden. Dit oude boerenhuis is de inzet van het gekrakeel. Reeds eerder werden door de Oudheidkamer Riessen pogingen gedaan het huis te kopen, maar dit stuitte af op bezviaren van de eigenaresse. Sommigen vinden het een voorbeeld van een oud-Saksisch boerenhuis weliswaar al iets „verstadst" anderen vinden het helemaal niet de moeite waard er zoveel drukte over te maken. Feit is, dat dit een der weinige Rijssense gebouwen van meer dan twee eeuwen oud is. Of, zoals de dichter van het Weekblad voor Rijssen eens schreef, „Mu'w non 't leste hoes dat nog vetealt van uere daage, votdoon als nen ooi skoon? Dat is woer'k ouwr klaage". (W. v. R. 23-12-61). De gemeenteraad van Rijssen is een merkwaardige gemeenteraad, wellicht de merkwaardigste uit ons land. Het nage slacht zal weinig reden hebben deze ge meente dankbaar te zijn, want tegen de tijd dat de jeugdige generaties zijn opge groeid, zal de gemeenteraad vrijwel alles wat aan waardevolle historie in Rijssen zal herinneren, met wortel en tak hebben uitgeroeid. Dat hierbij soms wel zeer merkwaardige praktijken worden gevolgd, leert de volgende geschiedenis. Rijssen is aan het saneren. Daar is niets tegen, integendeel. Maar Rijssen bezit in de stadskern nog een oude, puntgave Sak sische boerderij, beter bekend als de „Ou de stadsboerderij". De oudheidkamer Rijs sen nam contact met het gemeentebestuur op teneinde de boerderij te behouden. Er was restauratie nodig. De uitkomst van het onderhoud met het gemeentebe stuur was zodanig, dat de oudheidkamer een aanvraag om sübsidio indiende bij de Rijksdienst voor Monumentenzorg, want de boerderij was aan restauratie toe. Monumentenzorg adviseerde zeer gunstig aan de minister van O. K. en W. De aan vraag is nog in behandeling, maar bij de /Rijksdienst voor Monumentenzorg stond wel vast dat de stadsboerderij van Rijs sen ongetwijfeld op de nieuwe monumen tenlijst - die thans wordt samengesteld - zou komen. Intussen heeft het gemeentebestuur de sloop van de stadsboerderij enkele dagen geleden gegund aan B. Groothuis in Zei- dam. Bij monumentenzorg was daar giste ren nog niets van bekend, een wel wat vreemde gang van zaken. En daar is dan de subsidie-aanvraag nog in behandeling, maar overbodig geworden. In Rijssen vindt het gemeentebestuur dat helemaal niet vreemd, men hecht er geen waarde aan het oude. De kern van de gemeente moet worden gesaneerd, dus sloop maar raak, is er de leuze. Het is niet de eerste keer dat Rijssen zo gemakkelijk omspringt met zaken van historische waarde. De unieke bleek, de „Weijerd", enig in ons land, moest zon der aanwijsbare oorzaak door de gemeen teraad worden veranderd in een wandel park. Rijssen hee't ook zo weinig natuur schoon in de omgeving. Het slopen van de stadsboerderij, zo deelde de gemeentesecretaris mede - heeft verder geen enkele bedoeling dan het ma kken van ruimte in de gemeentekern. De Twentsche Bank die naast de boerderij in een oud pand is gevestigd, zal van de slo perij geen last hebben, dat gebouw blijft staan. Het is in Rijssen, dat schreven wij reeds, een merkwaardige zaak, maar het gaat toch niet aan als voor een monument een subsidie-aanvraag loopt, teneinde het te restaureren, zonder meer een slo ping te gunnen. Als het overal zo zou gaan, was Neder land heel snel door zijn monumenten heen. Neen, veel bewondering voor de gemeen teraad van Rijssen kunnen wij niet heb ben. Men kan ook wel eens te ongevoe lig zijn. Onder grote belangstelling werd het nieu we bibliotheekgebouw annex openbare lees zaal van de Stichting Uitleenbibliotheek Rijs sen woensdagavond, op officiële wijze geo pend. Het nieuwe gebouw, staande aan de Be vervoorde is een grote aanwinst voor de ge meente Rijssen en gelet op de onvoldoende accommodatie in gebouw Jureul waar de bibliotheek tot nu toe was ondergebracht is er sprake van een grote verbetering. Op wel zeer overzichtelijke wijze staan de boeken in rekken opgesteld, zodat men op gemakkelijke wijze een keus kan maken uit de aanwezige werken, die in verschillen de afdelingen gerangschikt staan. Namens het bestuur van de Stichting Uit leenbibliotheek Rijssen sprak wethouder Scholman als voorzitter van deze stichting een welkomstwoord in de bijeenkomst die was belegd in gebouw Jeruel. Een bijzonder woord van welkom sprak de heer Scholman tot burgemeester Landweer wethouder Goosen en gemeentesecretaris de heer Nijland en tot de raadsleden, die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. Op bijzondere wijze werd ook verwolkomd de heer Bakker, lid van Ged. Staten van de provincie Overijssel, de heer De la Court consulent van de Centr. Ver van Openbare bibliotheken in Nederland, terwijl voorts in het welkomstwoord werden betrokken de vertegenwoordigers van kerken scholen jeugdverenigingen, maatschappelijke werk sters, vertegenwoordigers van vakorganisa ties enz. Onze bibliotheek, waarmee wij in 1959 zijn gestart aldus de heer Scholman is zo voor spoedig uitgegroeid, dat wij nu zo ver zijn gevorderd, dat wij naast de bibliotheek ook een officieel erkende leeszaal de onze kunnen noemen Met dank gewaagde de heer Scholman van de vorstelijke gift van 5.000 die de stichting ontving van Ter Horst en Co. N.V. bij gelegenheid van het 125 jarig bestaan van deze onderneming. Dit is de eer ste steen geweest voor onz nieuwe gebouw, waarvoor wij de directie van Ter Horst en Co. nogmaals hartelijk danken. De opening werd verricht door burgemees ter Landweer, die in zijn toespraak liet uit komen, dat over de opening van het ge bouw grote vreugde mag heersen. Toen de plattelandsbibliotheek in 1959 in Rijssen werd geopend, bleek al spoedig, dat deze in een grote behoefte voorzag. De uit leningen groeiden sterk en voor 1962 kan een aantal van 70.000 uitleningen worden ver wacht in de Rijssense bibliotheek. Het le denaantal is gestegen tot 900, cijfers al dus burgemeester Landweer die een duide lijke taal spreken. De accommodatie in gebouw Jeruel was de laatste tijd veel te beperkt, daarom zal het bestuur zeer voldaan zijn over het nieuwe gebouw, waarvan de accommodatie voorshands zeker zal voldoen. Het gemeentebestuur is recht verheugd aldus spr, dat het werk van de sticïitin.g in Rijssen zo goed is ingeslagen omdat hieruit blijkt, dat de leesgierigheid en vooral de leergierigheid in Rijssen groot is te noemen. Het lezen van boeken gezien in het raam van de vrijetijdsbesteding is van groot belang en daarom is het ver heugend, dat de belangstelling voor het boek in Rijssen zo groot is. Het gebouw, waarover de stichting thans de beschikking heeft, voldoet aan de eisen en de verlangens, die er aan gesteld mogen worden, zowel qua vormgeving als qua in terieur, waarover velen verbaasd zullen zijn over het goede wat hier is gecreëerd. De gemeente Rijssen heeft het werk van de stich ting volgens de rijksnormen graag gesubsi dieerd. De burgemeester sprak tot slot de hoop uit, dat het gebouw ook in de toekomst in een grote behoefte zal voorzien en dat de Rijssenaren nog een intensiever gebruik zul len maken van de mogelijkheden, die de bibliotheek en de leeszaal te bieden heeft. Namens het gemeentebestuur bood de bur gemeester een cadeau onder couvert aan. De heer Scholman dankte de burgemeester voor zijn bereidwilligheid de opening te verrich ten en ook dankte hij het gemeentebestuur voor de spontane medewerking, die de stich ting altijd had ondervonden. Ook de mede werking van de raad releverde spr. met grote dankbaarheid. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Wolthuis, 2e voorzitter van de Centra le Plattelandsbibliotheek Overijssel. Wij wen sen de stichting Rijssen van harte geluk met de opening van dit fraaie gebouw, dat aan de Bevervoorde is verrezen aldus spr. De heer Wolthuis vond het een prettige taak 't gebouw over et dragen aan de Stich ting Rijssen, omdat Rijssen bijna het grootst aantal leden telt van alle afdelingen in Over ijssel Het aantal uitleningen van studieboeken is in Rijssen het hoogst van alle afdelingen in onze provincie, zodat Rijssen een eervolle plaats in de provinciale stichting inneemt. Dat is aldus spr. in de eerste plaats te danken aan de enthousiaste leiding van het bestuur met aan het hoofd de voorzitter de heer Scholman. De oprichting van een af deling in Rijssen verliep aanvankelijk wat stug en moeilijk aldus spr. vooral wat be trof de bestuursvorming, maar met mede werking van de oud gemeentesecretaris de heer R. Bosma zijn wij tot een gelukkige en aanvaardbare oplossing gekomen. Op 3 oktober 1955 zijn wij in Rijssen van start gegaan en in 1958 had de stichting Rijssen al 683 lazers met 39.157 uitleningen. Het was en is nog bijzonder verblijdend, dat in Rijssen zulk een grote belangstelling bestond voor het goede boek. Door boeken te lezen, ontwkkkelt men zich, en verrijkt men de geest. Opvallend is vooral ook, dat de belang stelling van de zijde der jeugd in Rijssen zo groot is. In 1961 werden niet minder dan 55098 uitleningen verricht, waarvan in de jeugdafdeling 18196. Dat is aldus de heer Wolthuis een respectabel groot aantal. Een lezende jeugd kan in de toekomst een posi tieve bijdrage aan de maatschappij geven. Spr. sprak de hoop uit, dat de stichting. Rijssen middels het nieuwe gebouw een bij drage zou kunnen leveren aan de verhef fing van de gehele Rijssense bevolking. Tot slot bracht spr. dank aan het college van b en w aan de raad en aan allen die tot de groei en de bloei van de afdeling Rijssen hadden medegewerkt. De heer Bakker lid van het college van Ged. Staten van Overijssel bracht de geluk wensen van het provinciaal bestuur over bij de opening van dit nieuwe fraaie gebouw. In ons land wordt slechts een klein deel van ons nationaal inkomen besteed aan on derwijs en wetenschap. Onze provincie neemt met betrekking tot het leeszaalwezen een gunstige plaats in, in vergelijking met andere provincies. Dat Rijssen in deze „hoog genoteerde pro vincie" nog weer een eervolle plaats in neemt is waardevol te constateren aldus spr. die „lezen een voornaam element van een verantwoorde vrijetijdsbesteding vond. Het provinciaal bestuur heeft grote waar dering voor het werk, dat in Rijssen verricht is en aldus spr. namens 't provinciaal be stuur spreek ik de wens uit, dat het lees zaal en bibliotheekwerk in Rijssen zich nog breder zal ontwikkelen". Namens de Centrale Vereniging van Open bare Bibliotheken voerde vervolgens het woord de consulent van deze vereniging de heer De la Court. Overijssel is een begrip voor ons geworden, wat betreft de belang stelling voor het boek. Dit jaar zal in Over ijssel naar alle waarschijnlijkheid de mil joenste uitlening plaats hebben aldus spr. Wij kunnen Overijssel ten voorbeeld stellen aan andere provincies. Er is een uitsteken de samenwerking tussen de kleinere ge meenschappen met het prov. centrum, en de opening van het nieuwe gebouw in Rijssen is een symptoom van deze gunsti ge omstandigheid. Naast de gelukwensen van de Centrale vereniging bood de heer De la Court een boekenbon aan. Namens de plaatselijke besturen van bi bliotheken in de omgeving sprak ds. Stoutjes- dijk uit Hellendoom hartelijke woorden van gelukwensen en waardering. Tot slot van de bijeenkomst bracht de heer Scholman dank aan mej. Rosman, die als concierge van gebouw' Jeruel op 'n actieve wijze de belangen van de bibliotheek 'had gediend en bood haar een boekwerk aan. Het boekenbezit van de afd. Rijssen van de Centrale Plattelandsbibliotheek bedraagt momenteel 5213. Bij de opening in 1955 hadden de lezers keuze uit 2000 werken, zodat het aantal boe ken wel zeer belangrijk is gestegen. Het aantal lezers bedraagt momenteel 917; De bibliotheek is geopend op de volgende dagen en uren: Maandag tot en met donderdag van 14.30 uur - 17.30 uur en van 18.30 uur - 20.00 uur. Op vrijdag van 15.30 uur - 17.30 uur en van 18.30 uur 20.00 uur. De jeugduitle- ning is alleen 's middags geopend (op bo venstaande uren) Er zijn 2 soorten abonne menten voor volwassenen: Een abonnement van 5 geeft recht op 2 romans en 2 po pulair wetenschappelijke boeken per keer. Een abonnement van 3,50 (per jaar) geeft recht op 1 roman en 1 populair we tenschappelijk boek. Romans mogen 2 weken, studieboeken (pop wetensch. boeken) 4 weken bij de lezer be rusten. Voorts is er de mogelijkheid van het ko pen van een knipkaart: Een knipkaart ad 2 geeft recht op 25 romans en 25 stu dieboeken en een kaart ad 1 geeft recht op 10 romans en 10 studieboeken. Jeugdabonnement ad 2 geeft recht op 1 leesboek en 1 populair wetenschappelijk boek per keer. Een jeugdknipkaart geeft recht op 20 leesboeken en 20 studieboeken. Tomaten behoren, met aardappelen, tot de planten die wij aan de opvolgers van Columbus te danken hebben. Zij stammen namelijk uit Amerika. Pas in de 16e eeuw worden zij in Europa aangetroffen en daar soms alleen gewaardeerd als sierplant en als curiositeit. Heel anders dan nu: wij vinden niet de bladeren en de bloemen hoofd zaak maar de vruchten. En wij waarde ren de vrucht niet alleen om zijn mooi-rode kleur, maar om zijn heerlijke smaak en ve le mogelijkheden in de keuken. Dat de to maat vitaminerijk is nemen wij graag als extra voordeeltje mee. Eet vaak tomaten - zij zijn gezond en lekker. Recepten voor 4 personen Twee voorbeelden van tomaten cocktail Deze kunnen als eerste gerecht aan de war me maaltijd of bij de koffietafel gegeven worden. Tomatencocktail (I) 4 tomaten 1 appel 50 g magere ham 1 eetlepel mayonaise ui (knoflook) zout pe per, peterselie. De tomaten wassen, de appel schillen en de vruchten in kleine stukjes snijden. De ham eveneens in kleine stukjes verdelen en aan de klein gesneden vruchten toevoegen. 'Dit mengsel voorzichtig vermengen met imayonaise een weinig zeer fijn gesneden ui (heel weinig fijn gesneden of geraspte knoflook), zout en peper. De cocktail over doen in kleine glazen schaaltjes of glazen coupes. De cocktail gameren met zeer fijn gesneden peterselie. Tomatencocktail (2) 2 sinaasappelen, 6 tomaten, 1 eetlepel to matenketchup, zout, peper, suiker,nootmus kaat, peterselie. De sinaasappelen schillen en in plakken snijden. De plakken in kleine parjes ver delen. De tomaten wassen en klein snijden De sinaasappel en tomaat door elkaar men gen met de tomatenketchup, zout, peper en suiker. De cocktail overdoen in glazen schaal tjes of glazen coupes. De cocktail garne ren met een weinig nootmuskaat en een klein toefje peterselie. Rijst met kippepoelet en tomaat 600 g kippepoelet, plm. driekwart 1 water, zout, foelie, peper, 400 g droogkokende rijst plm. 1 kg tomaten, 250 g ui, ongeveer 14 teentje knoflook, plm. 30 g (3 eetlepels) boter of margarine. Het poelet wassen en opzetten met kokend water, zout en een stukje foelie. De kip zachtjes gaarkoken in plm 2% uur. Het kippevlees van de botjes halen en in stukjes snijden. De bouillon meten en indien nodig aanvullen tot 6 dl. De bouillon aan de kook brengen. De rijst wassen en in de bouillon gaarkoken in plm. 14 uur. De tomaten even boven de gasvlam houden of in kokend water dompelen en de velletjes eraf halen. De tomaten in plak jes snijden. De ui en een klein stukje knof look schoonmaken fijn snijden en in een braadpan i de boter of margarie fruiten. Het kippevlees toevoegen en even meebak- ken. De tomaten erbij doen en heel even smoren. De gare rijst goed met de massa vermengen. Het gerecht desgewenst op smaak afmaken met zout en peper. Gevulde tomaten met aardappelpuree en nierragout 114 kg aardappelen, zout, plm. 3 dl melk 15 g boter of margarine, plm 75 g geraspte kaas, peper, nootmuskaat; 300 g nier, 20 g boter of margrine, zout, peper suiker, 2 eetlepels bloem; 8 grote tomaten. De aardappelen schillen, wassen en gaar koken in weinig water met zout. De nier met ruim koud water en zout aan de kook brengen. Het water afgieten. De nier in kleine stukjes verdelen en in boter of mar garine in plm. 10 minutn zachtjes gaar bakken. De tomaten wassen. Een kapje eraf snijden en de tomaten uithollen. Het vruchtvlees uit de tomaten door een zeef wrijven en aan de gebakken niet toevoe gen. De bloem aanmengen met een lepel water. Met dit papje het niermengsel binden. De nierragout op smaak afmaken met zout peper en suiker. De gare aardappelen af gieten, droogstomen en fijnstampen. De melk boter of margarine, peper, nootmuskaat en kaas erdoor roeren. De puree goed heet laten worden en luchtig roeren. 4 tomaten vullen met puree, de andere 4 met nier ragout. De kapjes schuin op de tomaten zetten. De gevulde tomaten in een vuur vaste schotel of pan zetten met een beetje water, en een klontje boter of margarine. De pan sluiten en de tomaten gaar, maar niet te zacht laten worden in plm 10 a 15 minuten. De rest van de puree (en de ragout) warm houden en apart erbij geven. Wanneer men in het bezit is van een oven, dan de rest van de puree in een vuurvas te schotel doen. Hierop om en om de met ragout en puree gevulde tomaten zetten. De oven voorverwarmen. De schotel in de oven plaatsen en de tomaten gaar laten worden in 10 a 15 minuten. Desgewenst als tweede groente sperciebonen erbij ge ven. Groente-ratjetoe Driekwart kg soeptomaten, 1 groene pa prika, Vz groene komkommer, 1 ui (14 teen tje knoflook), olie, tijm, laurierblad, peper, zout. De tomaten in kokend water dompelen of even boven de gasvlam houden. De vel letjes eraf halen en de tomaten met peper en zout bestrooien. De komkommer wassen en in plakjes snijden. De paprika wassen en zaad en zaadlijsten verwijderen. De papri ka in smalle reepjes snijden. De ui (en knoflook) schoonmaken fijnsnipperen en in een bodempje olie lichtbruin bakken. De tpaprika en komkommer, een paar tomaten, in stukjes gesneden, de tijm, het laurier- iblad, peper en zout toevoegen en het ge- Iheel gaar smoren in 5 a 10 minuten. Op ihet laatst de hele tomaten erdoor scheppen •en even mee verwarmen. Dit gerecht smaakt goed bij rijst of ma caroni en als warme of koude broodbeleg- Iging. Gedurende de maand augustus werd bij de Nutsspaarbank Almelo, bijkantoor Rijs sen ingelegd een bedrag van 195.006,30 en terugbetaald 165.117,02. In deze maand werden 82 nieuwe spaar rekeningen geopend.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 5