Tijdens de 3 x A.: FILM NIEUWS Talentenjacht Wijziging uitbreidingsplan aanleiding tot bezwaarschriften Oudheidkamer hield tentoonstelling NIEUWE VREUGDE Vrijdag en zaterdag: Adieu, Lebewohl, Goodbye Woensdag: Zó zal je er één hebben Ingezonden: Tocht Ouden van dagen Verwijdering brandkranen Postduivennieuws Nederlaagtoernooi R.V. Oefenwedstrijden RKSV Voor sportveldencomplex onteigening noodzaak Wijziging uitbreidingsplan nabij Banisweg Pupillentoernooi Excelsior PREMIERE NIEUWE FILM TEXT1ELVAK Vrijdag 10 augustus 1962 VAN COEVERDEN. RIJ SS EN buiten de wallen De rouwtijd was voor de stad Rijssen voorbij. Voor Bessem Mains was het een he le slag geweest. De oude heer had altijd met genoegen naar hem geluisterd. En nu had hij voorlopig niemand meer om tegen te keuvelen. De vrouwe van de Oosterhof wilde de Bessem wel kwijt. Zij vertelde het aan de juffer uit de Walstraat, die stak haar spitse neus in de lucht en vertelde aan de hoge vrouwe dat goed personeel goud waard was. Drie weken waren verlopen. Alles ging te Rijssen weer zijn gewone gang. Maar de baron van de Oosterhof kwam op een mid dag zeer geagiteerd thuis. Er was een nieuwe drost aangewezen. En hij de heer van de Oosterhof had half en half de ver wachting gehad, dat hij zijn vader zou op volgen. Maar dat was niet gebeurd. Men had een Twentenaar als drost aangewezen. En dat was de baron van Raesfelt, Johan van Raesfelt van Twickel. De vrouwe van de Oosterhof was nog diep in de rouw. Zij kon er niet aan meedoen, om te Rijssen een welkomstfeest te vieren en wilde dat ook niet. Want haar man was een flinke verschijning met een helder hoofd. En de familie was sinds vijfhonderd jaar al Over ijssels. Natuurlijk was de baron van Raes felt van Twickel ook knap en ontzettend rijk. En Rijssen moest er rekening mee hou den dat men de nieuwe drost te vriend hield. De vrouwe van de Oosterhof ontbood an dermaal Sienemeuije of de juffer. En deze wilde wel de zware taak op zich nemen om een commissie van ontvangst in het leven te roepn. Voor dat deze commissie er was, kwam de nieuwe drost al te Rijssen om de Rijssenaren de les te lezen. Er was een knecht van Twickel gekomen om te zeg gen dat heer droste een geschikt lokaal moest hebben waar hij recht kon spreken, want het was er nodig in Rijssen. De handel van het jöddeken nam flink toe dat zat hem in die kwartcent. En de Goldvinke zag zijn zaak achteruit gaan. Toen nu heer droste een week begraven was, ging de Goldvinke met opgestreken zeil naar David, sloeg er de glazen in en greep het Jöddeken bij de keel en sloeg hem een gat in het hoofd. Johan de Hofmeijer die op het punt stond onderrech ter te worden van Vedingen, wilde een goede beurt maken, en nam het op voor David. Mans Bessum Ook zij werden als getuige opgeroepen. De Goldvinke had ook zeer ve le getuigen, die konden verklaren, dat er geen ordelijker en eerlijker kerel was dan de Goldvinke. De laatste had er een paar tonnen bier tegen aangegooid en dat scheel de stukken. Maar Bessem Mans, was op zon dagmorgen naar de Stoevelaar gelopen en had daar op hartverscheurende manier ver teld hoe David Poepzak was mishandeld. De Vrouwe van de Stoevelaar die een gro te erfenis te goed had, en daarop maar ge regeld leende bij het Riessener Jöddeken, riep haren man. Bernhard, riep zij verontwaar digd daar moet wat aan gedaan worden. En er werd wat aangedaan. De jonker van de Stoevelaar reed de volgende dag naar Delden. En vertelde hoe de zaken te Rijssen stonden en dat scheelde stukken. De baron Raesfelt wilde graag een vertrouwd iemand hebben die hem in zaken de toestanden in Zuid en West Twente op de hoogte kon bren gen. De heer van de Stoevelaar beloofde moeite ,te doen. Dinsdag over veertien da gen zou de drost de vierschaar spannen. Maar voordien gebeurde er nog net wat anders. Stoevelaar ging naar Sienemeuije in de Walstraat. En de juffer was zeer ver eerd met het hoge bezoek. En de buurt ook. De jonker kwam vragen of de juffer nog De mollige maar bijzonder beweegelijke Tilli Adler is de ambitieuze coach van een moderne meisjesband, die met een royale eigen autobus op tournee is, ditmaal op weg naar Napels, want een lang gekoes terde wens wordt werkelijkheid: een enga gement met niemand minder dan de we reldberoemde „Tiller-Girls" in één program ma. Leuke, jonge meisjes, die nog zingen en spelen ook: de romantiek kan niet ver zijn en die duikt dus op in de persoon van de jeugdige Ralph Martell, die in gezelschap van een guitig jongetje, Carlo, meelift. Ze vermoeden natuurlijk niet dat de jonge man verslaggever van een boulevardblad en dus tuk op sensatie is en Carlo het uit ver veling van huis weggelopen zoontje van een schatrijke speelgoedfabrikant. De pientere re Carlo heeft genoeg van zijn mondaine ouders en wil naar zijn grootvader, die in Napels ijs verkoopt. Carlo wordt he,t alle hartvertederende „enfant terrible", die de ene compliczatie na de andere veroorzaakt, want heel Italië is in rep en roer, omdat hij kennelijk gekid napt is en zijn „ontvoerder" Ralph speelt de situatie listig mee, want de primeur- kopy die hij eruit slaat, betekent promotie en bovendien is Gaby, de soliste van de „Colibri"-band, bepaald de moeite waard om in haar buurt te blijven. Via alle kolderieke sensaties schemert het „happy ending" al aan de muzikale hori zon: Carlo komt weer in de armen van zijn tot elkaar teruggebrachte ouders terecht, Ralph ontkomt aan arrestatie en bestraf fing (vanwege de „kidnapping") en wordt de held van zijn krant, terwijl hij met Gaby al het huwelijksbootje ziet schommelen in bella, bella Italia Antoine en Paul, twee autowassers, be sluiten hun financiële draagkracht te verbe teren door Eric, het zoontje van de miljo nair Jumelin, te ontvoeren. Zij krijgen al gauw berouw van hun daad, want Eric blijkt een keurig manspersoon wist die de drost aan de praat kon houden. De spitse neus ging enkele ogenblikken de hoogte in en de juffer was er. De vrouwe van de Oosterhof wilde de Bessem wel kwijt Het personeel ook. Er werd een boodschap naar de Oosterhof ge stuurd en de Bessem kwam. Ja Mannes wil de wel op Twickel dienen. Maar dat zouden mijnheer en mevrouw zeker niet goed vin den. Dit liep best los. Twee dagen later kwam een koetsier Mans halen en nog weer twee dagen later was Mans weer te Rijssen. Hij liep naar Gapejan. De grote zaal van Bevervoorde moest in gereedheid worden ge bracht, want heer droste wilde er recht spre ken. Wie zegt dat, wilde de Gapert weten. Ik! riep mans, en laat dat voldoende zijn. Mans deed nog meer. Hij liep naar de Goldvinke en waarschuwde deze, om zich in 't vervolg rustig te houden. A nders zou heer droste hem boeten, dat hem het water uit de ogen stroomde. De Goldvinke die heel zijn leven lang al van de schoolbanken af een hekel had aan de Bessemfamilie, om dat de Bessem jongens, hem te glad af wa ren met 't knakkeren greep Mans in de kraag en achter in de broek, gooide hem buiten de deur en op de mestvaalt. Mans krabbelde op, vuil en wel, hij zat geheel en al ander de koemest. Balde dreigend de vuist en riep smeerkanis! Dat zal je geld kosten. De Bessem ging naar zijn huis. Op straat ontmoette hij de Bokking, die met Giewende Jantje stond te praten. Foi keal ie'j zit, hele maal onder de koostrond, woer heb ie'je wes? Mans vertelde dat de Goldvinke hem op de mestvaalt had gegooid, en dat een he- reniknecht van de drost van Twente als dat goed ging, ging meer goed. De Bokking sprak laat Marieije oe eens effen afwasken. Daar zag de Bessem wel tegen op. Want voor een jaar geleden had hij de verkering uitgemaakt met Marieije. En het meisje had hem verteld dat zij hem aan kant wil de maken, indien Mans de verkering uit maakte. En nu was het zover, Nu had Ma- rieje de Bessem te pakken. Maar hij kon zo ook niet blijven lopen. Marieje, negentien jaar, flink uit de kluiten gewassen comman deerde dat Mans in de washoek moest ko men en de boven kleren moest uittrekken. Mans aarzelde. Het kon nu nog. Zou hij de vlucht nemen en alles aan heer droste vertellen? Neen, het ging niet. Dreigend stond daar Marieije. De ijzeren koevoet stond in de schemerige hoek. Bokse oet! commandeerd zij. Bibberend trok Mans de broek uit. Zie zo, dat was dat. Marieije deed de deur op de knip. Speelde met de koevoet en vertel de aan Mans, dat hij kon kiezen tussen trou wen met haar of anders doodgeslagen te wor den. Mans kende het meisje. Anderhalf jaar had hij er verkering mee gehad. Hij wist hoeveel zij van hem hield. Ook wist hij dat Marieije van doortasten hield. Zij speelde met de koevoet, au of vou? Vroeg zij drei gend. Haar ogen schoten vuur. Mans had zijn leven lief. De hele wereld lag voor hem open. Au! riep hij. De koevoet werd wegge gooid en een seconde later voelde hij de mollige armen om zijn hals. De hereniging werd bezegeld met vele kussen. En een kwar tier later ontdekte Mans wat Marieije waard was. Zij had haar broer Harm Jan Bokking, wel naar de Oosterhof gestuurd om een oud lievrei, en dat paste Mans. Marieije zou het besmeurde pak reinigen en dat deed zij. Op de Schild stond een grote menigte volk bijeen. Vlak voor de herberg van de Bokking Flui ten Bats vond de vechtpartij tussen de Gold vinke en David de Jood geen mooie ge schiedenis. Maar heer droste had zich op- de grootste kwajongen van Parijs te zijn, die ze het leven op alle mogelijke manie ren zuur maakt. Tot overmaat van ramp maakt Erics vader generlei aanstalten om het losgeld te beta len. Hij heeft zich er inmiddels van kun nen overtuigen, dat hij met een paar fatsoen lijke kidnappers te doen heeft, zodat hij Eric rgaag nog even bij hen wil laten om te genieten van de rust, die sinds Erics verdwijning in zijn huis heerst. Als handig zakenman speelt hij zijn spelletje zo goed, dat de kidnappers hem tenslotte geld toe willen betalen, als hij Eric terugneemt. De zwaar beproefde vader stemt dan toe, doch op één voorwaarde: voortaan zal Eric de Zondagen bij zijn ontvoerders doorbren gen, zodat er tenminste één dag per week stilte in huize Jumelin zal heersen. nieuw laten voorlichten door de Jonker van Stoevelaar, en was van mening veranderd. Een paar dagen later kwam de Bessem weer te Rijssen. Hij ging nu eerst naar de herberg van de Bokking, waar Marieije hem een heerlijk glas wijn offreerde. Dit deed zij niet maar zo, zij verlangde er wat voor terug. Dit be greep Mans wel en hij fluisterde tot van middag lieverd! Mans had twee dagvaardi- gingen. Een voor de Goldvinke en een voor David Poepzak. Zij moesten eerst komende donderdag te tien uur op Twickel verschij nen wegens een slagerij (een vechtpartij). De Goldvinke draafde naar de burgemes- ters. Maar de burgemeester de Fluite, wil de er zich niet mee bemoeien. Men zou daar te Rijssen de drast tegen zich in het harnas jagen, dat kon je be grijpen! De Goldvinke vroeg nog of hij geen getuigen mee kon brengen. Nee, dat hoefde niet. Zo vertelde de Bessem. Heer droste had gezegd dat hij zonder getuigen de waar heid wel uit de beide mannen zou pompen. Wat moet ik doen? kreet de Goldvinke in wanhoop. Want hij had van oude Rijssena ren wel gehoord, dat er op Twickel een die pe onderaardse gevangenis was. Waar je spoedig in dood ging. Wat je moet doen! antwoordde de Bessem. Je steekt 'n flinke buidel geld op zak, dat kan je te pas komen. Nu had de Goldvinke er geweldig de pest aan dat hij een hoge boete zou moeten beta len en dat voor zo'n rot vent. De Bessem kwam ook bij David en het Jöddeken stak de handen ten hemel en greep de bidderiem van de spijker. Wat moet ik doen? Wat moet ik doen! Smoezen met de Goldvinke. Zou dat kunnen? Probeer het! Riep Mans. Na anderhalf uur. Mans zat al lang in het opkamerken van de herberg van de Bokking naar Marieije te luis teren, die hem de toekomst zo mooi voor spelde, dat Mans totaal van de kook raak te en zijn tijd verkletste met de meid. Op Twickel terug gekeerd moest hij tekst en uit leg geven van zijn lange wegblijven. Maar de knecht, die de nieuwe drost alles war Rijs sen en overigens het gehele richterambt Ke- dingen betrof in geuren en kleuren kon ver tellen. De drost informeerde ook nog over de vechterij van de Goldvinke en de Jood. Toen haalde Mans een grote rode zakdoek uit de zak, snoot geweldig zijn neus, en riep ook dat is gewoon Riessens heer droste aams niks. Het Jöddeken dacht lang en diep na. Hij zou het er maarop wagen en maakte de gang naar de Goldvinke. Toen hij daar de deur binnenliep kwam hem de Goldvinke al tegemoet Dag David! Riep deze, hoe is het er mee, heb ie de kap wier heel? Da vid liet zijnen kop zien. Het zag er goed uit. Morgen moet ik voor de drost ko men, ik ook riep David. Nou d'an vaar je met mij mee. Onder varen verstond de Gold vinke rijden op de kar. Hoeveel geld neem je mee? Wilde de Goldvinke weten. Niet meer dan vijftig gulden. Nou dat was dan afgespro ken. Samen liepen zy nog even naar de her berg van de Bokking, om de ruzie af te drinken en de volgende morgen om half acht zouden zij vertrekken. Toen ze de volgen de morgen samen vanaf de schild naar de Enterstraat reden mompelden die van de Boerestraat, wat nen pruttel! Maar de bei de Rijssenaren trokken er zich niets van aan. Bij Binnen-Gait te Enter trakteer de de Goldvinke. Bij Schippers Marieije te Delden het Jöddeken. Daar werd ook het paard gestald. Klokslag tien stonden zij voor het kasteel ^wickel. De deur ging van zelf open, dus zij werden verwacht. De volgende week zullen wij zien hoe het afliep. Dank zij de medewerking van de Groene- Kruis-zusters met diverse helpsters, die te samen de collecte verzorgd hebben, is ons comité weer in staat gesteld een middag voor onze oudjes te organiseren. Deze tocht zal plaatsvinden dinsdagmid dag 21 augustus a.s. en de inschrijving voor deze trip zal geschieden op dinsdag 14 au gustus van 1 tot 3 uur, in café Hodes achter de Herv. Kerk. Er is dit jaar weer niet zo'n grote, doch wel een zeer rustige tocht uitgestippeld, voor een groot gedeelte langs zeer mooie natuur lijke binnenwegen. Wij vertrouwen, weer zeer vele deelne mers te mogen noteren. Alle oudjes boven 65 jaar kunnen zich opgeven en ook de echt paren, waarvan slechts een van beide de In de raadsvergadering van 26 juni kwam een voorstel van b en w aan de orde tot verwijdering van een aantal overbodige brandkranen). Enkele raadsleden vonden de kosten, die dit mee zou brengen te hoog en deden de suggestie nog eens overleg te ple gen met de Waterleiding Maatschappij Over ijssel; wellicht is T mogelijk zo redeneer de men, dat de kranen verzegeld worden. Bij de bespreking, die het college van b en w beeft gehad met vertegenwoordigers van de WMO is gebleken, dat het technisch wel mogelijk is, de brandkranen op de lei ding te laten zitten, dit zal echter een uitga ve vergen van 12.000. Bij deze berekening gaat de WMO er van uit, dat de boekwaar de van de brandkranen er voor ongeveer 75 pet „uit moet komen". De kosten van het verwijderen der kranen, gerekend naar een annuiteitsbasis van 4% pot en de vrij komende kosten van 1000.- zullen na ver loop van ongeveer 13% jaar zijn gedekt. B en w handhaven het voorstel tot verwij dering der brandkranen en stellen de raad voor het benodigde krediet ad 10.000 hier voor beschikbaar te stellen. Het idee van de Stichting Oudheidkamer Riessen om in de vakantieperiode een ten toonstelling in de Schildschool alhier te hou den is gebleken een goed idee te zijn ge weest, want bij de sluiting van deze -ten toonstelling op zaterdag j.l. (welke tentoon stelling ongeveer 10 dagen heeft geduurd) kon worden geconstateerd, dat het bezoek, zowel van de Rijssenaren als van de vreem delingen zeer bevredigend is geweest. De oudheidkamer Riessen is er in ge slaagd tijdens haar bestaan een aardige col lectie oude voorwerpen te verzamelen, hoe wel het door het bestuur en door vele leden en anderen wordt betreurd, dat men nog steeds niet de beschikking heeft over een permanent gebouw, waar de collectie door lopend kan worden getoond. Het is bij deze tentoonstelling weer ge bleken, dat de oudheidkamer Riessen de be schikking heeft gekregen over diverse voor werpen, die anders voor Rijssen verloren zouden zijn gegaan. In een der lokalen van de Schildschool herleefde het verleden van Rijssen, een verleden dat zich in Rijssen kenmerkte door een grote gemoedelijkheid, De postduivenvereniging Het Luchtver- maak nam deel aan een wedvlucht vanaf Bohain. Winnaar werd de heer H. Averesch. diezijn eerstaamkomeode duif constateerde om 15-11-33. 2e werd A. J. v.d. Willige, 3. G. Scheppink, 4 H. van Losser, 5 J. Nijland, 6. G. J. Scherp hof, 7. E. J. Sprakel, 8. A. J. Temmink, 9. A. D. Ligtenberg 10 Joh. ter Harmsel. 11. H. Meenks, 12 A. Lankamp, 13. G. Kreijkes, 14. A. Harbers, 15. W. Sikkelbein, 16. A. Lan kamp, 17 en 18 A. Voortman 19 J. Kamp huis. 20 H. Beverdam. In het kader van de nederlaagwedstrijden, die Rijssen Vooruit organiseert komt a.s za terdagavond de Almelose vereniging MW 1929 op bezoek, welke vereniging nu al weer een paar jaar met wisselend succes uitkomt in de 2e klasse. MVV beschikt over enkele goede spelers, o.a. de oud Heracles-speler Willy Mos. De ploeg wordt momenteel getraind door de oud aanvoerder van Rijssen Vooruit Har ry Tusveld. In verband met het feit, dat het terrein van R.V. door het bespuiten met een onkruid- werend middel deze week nog niet beschik baar is, wordt deze wedstrijd gespeeld op het terrein nabij de kamgarenfabriek in de Mors. Aanvang 18.00 uur. A.s. zondag komen alle senioren elftallen van de voetbalvereniging R.K.S.V. binnen de wit te lijnen. Het eerste elftal speelt te Nijver- dal tegen de Zweef. Het 2e en 3e elftal neemt deel aan de Heetor-seriewedstrijden. Het 2e elftal speelt dan tegen Bomerbroek 2, terwijl de 3e editie tegen Twente 2 de strijd moet aanbinden. Met de eigenaren van het plan in hoofd zaken waarbij onder meer een sportvelden- complex is geprojecteerd is door het colle ge van b en w contact opgenomen tot ver koop van him percelen. Gelukkig aldus b en w tot de raad hebben de meeste eigena ren meegewerkt en is tot een minnelijke schikking gekomen; met enkelen kon geen overeenstemming worden bereikt. Het is noodzakelijk aldus b en w om de ze gronden ook in eigendom te verkrijgen daar anders het gehele sportveldencomplex niet kan worden aangelegd. De raad zal het onteigeningsplan voorlopig moeten goedkeu ren, waarna het plan ter inzage kan worden gelegd, en eventuele bezwaren kunnen wor den ingediend. B en w stellen de raad voor't ontedganings- plan 1962 van het sportveldencomplex voor lopig goed te keuren. welke nu grotendeels verloren is gegaan. De meeste bezoekers toonden grote be langstelling te hebben voor de verzameling oude foto's en de opmerkingen, die hierbij dikwijls werden gemaakt, raakten meestal het feit, dat Rijssen vroeger toch wel mooi er kan worden genoemd dan tegenwoordig. Met name was men van mening, dat het nodige groen tegenwoordig in de plaats nog al ontbreekt; het is meer een steenwoestijn geworden. Velen waren van mening, dat men tegenwoordig in de grote steden meer groen zal aantreffen. Ook werd betreurd dat tegenwoordig in Rijssen zoveel waardevolle oude woningen worden opgeruimd. Deze tentoonstelling, die gedurende de laat ste 4 jaren niet werd gehouden, heeft zeer zeker aan de verwachtigngen beantwoord. Gedurende de voorgeschreven termijn van 4 weken hebben een drietal ontwerpen tot wijziging van uitbreidingsplannen ter inzage gelegen. Een der wijzigingen heeft betrek king op de zuid-oostzijde van de Banis weg, waar thans een aantal bouwterreinen liggen, welke qua breedte niet geschikt zijn voor de bouw van dubbele woningen. Door een wijziging van de bouwklasse wordt de mogelijkheid geopend tot de bouw van enkele woningen tussen de bestaande bebouwing. Verder is in deze wijzigingen opgenomen de omgeving van de Prinsenstraat op de Hol- terstraatweg. Deze wijziging is bedoeld als een aanpassing aan de thans reeds bestaan de toestand. Tevens is ran de gelegenheid gebruik ge maakt om de bouwklasse van het blokje gelegen tussen Nassaustraat en J. W. Frisch- straat te wijzigen van 300 m2 in 260 m2, waardoor de mogelijkheid is geschapen om aldaar kleinere woningen te bouwen. De wij ziging van de herziening Oost omvat het on bebouwd gedeelte tussen Graaf Otto straat en de Kaempe ten Noord-westen van de Trompstraat. Hier is een bijzondere bebou wing geprojecteerd, zulks in verband met de bouw van een nieuw politiebureau al daar en daarnaast is de mogelijkheid ge schapen voor de bouw van een winkel met woonhuis door de Gebr. ter Harmsel. Ook deze wijziging is bedoeld om het uitbreidings plan in overeenstemming te brengen met de feitelijke toestand. Tegen geen der wijzigingen zijn bezwaren ingebracht. B. en w stellen de raad dan ook voor de ontwerpen ongewijzigd vast te stel len. De voetbalvereniging Excelsior houdt za terdag op haar terrein aan de Dannenberg een pupillentoernooi waarvoor de volgende verenigingen hebben ingeschreven: Rijssen Vooruit, Hulzense Boys, De Zweef, S.V.V.N. DES, Nijverdal, Wierden. Uiteraard neemt ook een elftal van Excelsior aan het toer nooi deel. Terras en fraaie kastanjeboom bij café De Pol moeten verdwijnen (als raad akkoord gaat). B en w. landbouwbedrijven moeten uit de kom verdwijnen. De wijziging van het uitbreidingsplan (plan Oost) bevattende de gronden gelegen tussen Lentfersweg, Elzenerstraat en Oranjestraat, is voor 4 Rijssenaren aanleiding geweest, tot het indienen van een bezwaarschrift n.l. voor de heren G. Snijders, W. Harbers, J. H Borghuis en H. A. Lammertink. De heer Snijders heeft bezwaar gemaakt tegen het verdwijnen van het voor zijn café gele gen terrasje alsook van de mooie kastanje boom. B en w reageren op dit bezwaarschrift tot de raad met te zeggen dat hoewel zij zoveel mogelijk streven naar het behoud van het aanwezige natuurschoon, het huns inziens noodzakelijk is, dat deze hoek ver ruimd wordt. Een haakse aansluiting van de Lentfersweg op de Elzenerstraat acht het college van b en w zeer gewenst. Wij achten het aldus b en w dan ook noodzake lijk, dat deze gronden worden aangewezen als openbare weg. Bij de uitvoering van dit plan zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met dit ingediende bezwaarschrift zegt het college de raad tenslotte toe. De heer Harbers heeft bezwaar gemaakt, omdat hij zijn grond in verband met de uitoefening van zijn bedrijf niet kan mis sen. Ten aanzien hiervan nemen b en w de stelling in, dat het noodzakelijk is, dat de landbouwbedrijven uit de kom verdwijnen. Door toepassing te geven aan de schade vergoedingsverordening kan de schade wor den bepaald, maar aldus b en w het is niet mogelijk om dit bedrijf op deze plaats te handhaven. De heer Borghuis gaat uit van het idee, dat zijn woning zal moeten verdwijnen. Dit aldus b en w is echter niet juist; de woning kan blijven staan. Van schade kan dan ook naar de mening van b en w niet worden gesproken, integendeel zo stelt het college, het pand zal eerde in waarde stij gen. Ten aanzien van het bezwaar ingediend door de heer Lammertink zijn b en w van mening, dat ook voor dit geval een oplossing moet worden gevonden via de schadevergoe dingsverordening. Tot slot delen b en w de raad mede, dat de ingediende bezwaarschriften „ons geen aanleiding geven het ontwerp te wijzigen en wij stellen U dan ook voor het ontwerp on gewijzigd vast te stellen. Gedurende alle elf dagen van de tentoon stelling 3 x A in het Volkspark te Ensche de, dus van 21 augustus t.e.m. 1 septem ber (behalve op zondag) krijgen de ama teurzangers en musici de kans mee te din gen naar de 3 x A-beker, of in aanmerking te komen voor een contract met een beken de grammofoonplatenmaatschappij. Deze „talentenjacht" diee Ike avond van zeven tot acht in de muziekschelp in het park plaats vindt wordt namelijk georga niseerd door de N.V. Bohema, de maat schappij van de His Master's Voice-, de Columbia- en de Imperialgrammofoonpla- ten. De jury bestaat uit vertegenwoordigers van de Bohema-directie en van de Oostne derlandse grammofoonplatenhandel. Zangers en zangeressen, vokale of Instru mentale groepen van zestien jaar en ouder kunnen tijdens de tentoonstelling hun mu zikale krachten meten, mits zij zich voor 15 augustus schriftelijk opgeven bij de 3 x A afdeling Talentenjacht, Parkweg 51, Ensche de. De leiding van deze talentenjacht berust bij Theo Moens, artistiek leider van vele evenementen. De deelnemers ontvangen van Producent Jerry Wald, die zich on langs heeft beklaagd over de onge- zeglijkheid van „stopsterren", wil Carol Charming de hoofdrol geven in THE BOHEMIANS gebaseerd op Puccini's populaire opera LA BOHEME. Diens muziek zal als achtergrond dienen. De film zal spelen in het Parijs van van daag. hem bericht, welke avond zij kunnen op treden. Er zijn tal van fraaie prijzen be schikbaar. De winnaars van de eerste tien avonden komen op zaterdag 1 september urt in de finale, waarin de strijd om de 3 x A-beker gestreden zal worden. Op de openingsdag van de tentoonstelling 3 x A, op dinsdag 21 aug. wordt de pre mière gegeven van een nieuwe film van de Stichting Textielvak, evenals voorgaan de films van deze stichting, vervaardigd door de cineast Jaap S. Nieuwenhuis te Bussum, vroeger te Enschede. De film heet „Stof om over te denken" en gaat over mensen en machines in de textielindustrie. Het is een 16 mm kleuren film met een vertoningsduur van 12 minu ten. Ook op de volgende dagen van de tentoon stelling, die t.e.m. 1 september duurt, zal de film regelmatig vertoond worden. Jaap S. Nieuwenhuis maakte eerder reeds drie films in opdracht van de Stichting Textielvak. Dit waren „Wij en ons werk", „Een draad voor het leven" en „Een pa troon voor de toekomst". Carroll Baker, de „method" actri ce die debuteerde in GIANT met Ja mes Dean, zal in STATION SIX SA HARA iets anders dragen dan wat ze aan nozemtruitjes droeg in BABY DOLL. Voor de opnamen in Parijs zullen Carroll Baker robes worden aan gemeten door Dior, Balmain en Gi- venchy.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3