Ronde van Rijssen trekt grote belangstelling Attractief vakantie-evenement VEEMARKT Vrijdag 27 juli 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 p Rouw in Rijssen De met veel spanning tegemoet geziene Ronde van Rijssen is maandagmiddag ge start. Het ijverige comité dat voor de or ganisatie zorg draagt kon reeds de eerste dag op een geslaagde wielerdag terugzien, 's Middags werd gestart met een tijdrit in de Mors. Bij het voormalige Woonwagen kamp wa-s het de jeugdige Andreé Kerkhof die het spit af moest bijten. Na hem gingen nog 34 rennertjes van start Er moest circa 3,5 km. worden gereden. Veel last werd ondervonden van de wind, althans het tweede gedeelte van het par cours, toen diverse coureurtjes tegen de wind in rijdende adem tekort kwamen. Harrie Lubbers uit Enter bleek de snel ste tijdrijden Hij finishte in de goede tijd van 6 min. en 7 sec. Jan Nijhof uit Vriezen- veen werd met 14 seconden achterstand goe de tweede. 3. H. ten Brinke. 4. H. Berendsen. 5. H. Ess ink. Onder grote belangstelling werd 's avonds op een parcours achter het landgoed de Oos terhof een gewone étappe verreden. Er moest 6x een parcours gereden worden over een totale afstand van 27 km. Het werd een spannende race. De kwali teit van diverse fietsen was van dien aard, dat reeds in de eerste ronde enkelen de strijd moesten staken. Voor in het peloton werd er flink aan getrokken. Er vormde zich al spoedig een kopgroep bestaande uit Jan Nijhof, Harrie Lubbers, Engelbert Kerkhof, Harrie Krake, Herman Berendse Henk ten Brinke en HeonLe Ottera. Het was jammer, dat Henk ten Brinke, door pech achtervolgd, moest opgeven. Harrie Lubbers, die ook de extra premie in de wacht sleepte werd ten slotte winnaar met een tiental meters voor sprong op Jan Nijhof. Enkele minuten later finishte de tweede groep onder aanvoering van Harrie Essink. Jan Nijhof uit Vriezenveen heeft de 4e etappe van de Ronde van Rijssen gewonnen. Door deze uitslag kwam er weer volop spawning in diit attractieve wielerevemement, 's Middags slaagde Harrie Lubbers er nog wel in te zegevieren, maar 's avond bleek Nijhof de sterkste. De middagetappe leverde niet zoveel span ning en verrassing op. Reeds spoedig vorm de zich een kopgroep, waaruit na de 3e ronde Harrie Lubbers en Jan Nijhof weg sprongen. Samen liepen ze geleidelijk steeds meer uit. In de laatste ronde bij de ver nauwing van het circuit sloeg de geletrui drager zijn slag. Met een tiental meters voor sprong finishte hij als eerste. In de tweede groep, die een paar minu ten later binnenkwam bleek Harrie Krake de beste sprinter. 's Avonds was er weer veel publiek het geen helaas oorzaak werd van een valpartij, die echter nog vrij goed afliep. Alleen Henk ten Brinke uit Eisen moest de strijd staken. Hij liep nogal enige ontvellingen op aan armen en benen. Er werd van meet af aan fel gereden. Harrie Lubbers, de favoriet voor deze romde trok er spoedig reeds alleen op uit. Zijn uitlooppoging mislukte, zodat na 4 ronden de kopgroep weer bijeenlag. Jan Nijhof zag zijn kans schoon. Hij zette een felle demarrage in, die text succes leidde. Hij won met ruime voorsprong voor de gele truidrager Harrie Lubbers. In de achter hoede betwistten de minder sterken elkaar enkele premies, die door het publiek be schikbaar werden gesteld. Bennie ten Berge en Bertus Rozendom werden de gelukkigen. Gerardje Coesanit, een der kleinsten wist de ronde ook uit te rijden, maar hij had er vier fietsen voor nodig. Diegenen, die de ronde van Rijssen in de loop van de week min of meer intensief hebben gevolgd zullen zonder twijfel veel respect hebben weten op te brengen voor het jeugdige comité, dat deze vakantie attrac tie, voor deelnemers en toeschouwers orga niseert. Niet minder respect zal men ook hebben voor de plaatselijke politie, die aan dit eve nement alle mogelijke medewerking geeft. Een van de grote verdiensten van de jeugd- nomde is het feit, dat voor de reminiertjes een sportieve vrije-tijdsbesteding mogelijk wordt gemaakt, .terwijl anderzijds de vele belang stellenden een attractieve ontspanning in de ronde kunnen vinden. Onder meer werd het duidelijk tijdens de etappe van woensdagavond in de Mors toen vele honderden belangstellenden rond het parcours stonden geschaard. Aan de ronde nemen 2 categorieën ren nertjes deel. Een groep die gebrand is op een overwinning, meestal de wat ouderen op voor wedstrijden als deze geschikte fiet sen, (enkelen niaimen woensdag met een com plete race-fiets deel) en een andere groep, die alleen maar de vreugde van de deelna me beleeft. Men weet al bij voorbaait dat tegen de sterkere rijders geen eer te beha len is. Deze groep ls bij het grootste deel van het publiek het meest geliefd. Op weinig geschikt materiaal, een zadel, gemaakt van een ou de jute zak, een grote damesfiets, zonder spatborden, een kleine jongensfiets van al les zit er tussen. Het meest opvallend is Jan Leijendekker, die ook woensdagavond na het afleggen van de le ronde al vele tien tallen meters op het peloton ten achter was geraakt. Toch stond deze kranige knaap na het algemeen klassement na de 4e etappe nog niet helemaal op de laatste plaats. Er rijden dus nog meer renners van dit kali ber mee. Deze knapen zorgen voor de hila riteit, zonder welke de ronde misschien een al te ernstige zaak werd, hetgeen niet de bedoeling kan zijn voor een sportief evene ment voor de jeugd. Er wordt door de sterken natuurlijk ge streden om de overwinning, en dat met een elan en een overgave, die veel bewondering wekt. Een voortreffelijke wedstrijd reed woens dagavond Harrie Lubbers, de drager van de gele trui, die zijn. ere-tricot met inzet van al zijn krachten verdedigde. Sportlef ge zien, heeft deze renner deze ronde tot de zijne gemaakt. Reeds na de eerste omloop nam hij een fikse voorsprong ook op zijn grootste rivaal Jan Nijhof uit Vriezenveen en hij heeft deze voorsprong tijdens de ge hele wedstrijd gehouden. Niet alleen dat overigens, ondanks de vele attaques van Nij hof wist Lubbers uit Enters zijn voorsprong te vergroten zo zelfs, dat hij in een der laatste omlopen een gehele ronde uit Wist te lopen. Een daverend applaus van de vele honderden toeschouwers was de beloning voor deze fraaie prestatie. Slechts is het jammer dat zowel Lubbers als Nijhoff deelnemen op goed race-materiaal, terwijl het meren deel der andere deelnemers op gewone fiet sen de ronde moeten rijden. Helemaal ver gelijkbaar zijn de prestaties daardoor niet. In de 5e etappe die woensdagmorgen werd verreden, wist de Magneetploeg zich als eer ste te plaatsen. De uitslagen van de 4e en 5e etappe en het algemeen klassement, zoals dat woensdag avond bekend werd gemaakt luidt als volgt: Uitslag 4e etappe J. Nijhof (radium) 25 min. 30 sec. (met bon. 25.20). H. Lubbers (Locomotief) 25 min. 34 sec. (met bon. 25.29). H. ten Brinke (Vredestein) 25.37. E. Kerkhof (Radium) z.t. J. H. Berendse (Magneet) z.t. J. Harbers (Magneet) z.t. H. Krake (Torpedo). 27.07. H. Essink (Loc.) 27.48. J. Ligtenberg. (Vred). zt. J. H. Heerin'g (radium) zt G. Bargboer (Torpedo) z.t, J. Maneschijn (Magneet), z.t. H. Deyk (Magneet) 28.54. G. Wensink (radium) z.t. B. ten Berge (Dextro) z.t. B. ten Berge (Torpedo) z.t J. Boode (eroba) z.t. J. Zwiers (Magneet) 28.54. G. Averesch (Union) 29.35. A. Kerkhof (Dextro) 29.36. G. Heering (Loc) z.t. A. ten Berge (Eroba) z.t. W. H. Paalman (Union) z.t. B. Rozendom (Union) z.t S. Scholten (vred.) 31.48 G. van Heek (Union) 32.04. B. Tukkers (vred.) 33.32 J. Overvelde (dextro) 34.15. G. van Coesant (Torpedo) 35.50. 1. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. H. Polko (Dextro) z.t. 31. J. Leyendekker (Eroba) z.t. 32. A. Otten (Loc) 36.00. Puntenklassement I H. Lubbers 37 pnt, 2. J. Nijhof 31 pnt, 3. J. H. Berendse 11 pnt, 4. E. Kerkhof II pnt, 5. H. ten Brinke 9 pnt, 6. H. Krake 7 pnt, 7. J. Harbers 4 pnt, 8. H. Essink 2 pnt. Ploegenklassement van de etappe: 1. Radium. 2. Magneet. 3. Locomotief, 4. Torpedo. 5. Vredestein. 6. Union, 7. Dextro. 8 Eroba Het algemeen Ploegenklassement luidt: 1 Magneet 7 pnt. 2. Torpedo 10 pnt. 3. J. Berendse 1.50.15. 4. J. Harbers 1.50.26. 5. Vredestein 19 pnt. 6. H. Krake 1.51.57. 7. H. Essink 1.54.48. 8. Dextro 29 pnt. Algemeen klassement na de 4e etappe: 1. 2. 3. 4 5. 9. 10 11. 12. 13 14. 15. 16. 17. 18 19. 20. 21. 22 23. 24. 25. 26 27. H. Lubbers 1.47.34. J. Nijhof 1.48.03. J. Berendse 15015 J Harbers 150.26. E. Kerkhof 1.50.32. H. Krake 1.5157. H Essink 154.48. G. Bargboer 1.54.54. J. Ligtenberg 1.54.56. J. Maneschijn 1.55.06 B. ten Berge (24) 1.56.17. H. Deyk 2.02.31 A. Otten 2.03.52 J. Boode 2.04.03. G. Wensink 2.04.17. B. Rozendom 2.04.32. B. ten Berge (2) 2.04.57. A. Kerkhof 2.06.40. G. Heering 2.09.03. A. ten Berge 2.11.46. W. Paalman 2.11.47. G. Avereisch 2.12.09. H. ten Brinke 2.13.0' G. van Heek 2.14.27 J. Zwiers 2.14.38 B. Tukkers 2.15.16. J. Leyendekker 2.41.00. In Genève is gisteren het akkoord over Laos getekend, Op de bij gaande foto zien we het moment waarop de vertegenwoordigers van Engeland en Ruslandlord Hume en Gromyko, het verdrag onder tekenen, terwijl de premier van de Laotiaanse regering, prins Soe- vanna Phoema toeziet. Links Gro myko, rechts lord Hume. 28. G. van Coesant 2.41.48. 29. H. Polko 2.42.22. 30. S. Scholten 2.57.22. 31. J. Overvelde 3.10.12. De premies werden gewonnen door B. Ro zendom en B. ten Berge (24). Uitslag 5e etappe, ploegentijdrit over 2850 meter. 1. Magneet 15.26. 2. Torpedo 15.47. RIJSSEN buiten de David het Riessener Jöddeken boerde goed. Men moet zich zijn winkel niet voorstellen als die van de hedendaagse Rijssemer za kenwereld, waar achter grote spiegelruiten tal- van artikelen zeer verlokkelijk zijn uit gestald. Nee! David had zijn winkel op de deel. De koe was de hele dag getuige van de handel van zijn baas. De beide sikken ook. En soms bij avond en ontij de men deur stevig op slot, vilde David ook nog wel eens. Maar wanneer dan 's morgens de mendeuren werden open gezwaaid keek je weer helder en zindelijk in de winkel. De Goldvinke begon het te voelen. David deed vele artikelen een kwartcent goedko per. En een kwartcent was vroeger ook geld. De Goldvinke begon een actie. De drost van Twente werd op de hoogte ge steld. Nu kon de drost, best de zon in het water zien schijnen, en ging eerst eens in lichtingen inwinnen. In Diepenheim waren die niet zo gunstig, maar de jonker van de Stoevelaar bij Goor die een vrouw had die graag met joden aanpapte, had een heel wait gunstiger oor deel over David. Het Riessener Jöddeken kon overal aan komen. En de vrouwe van de Stoevelaar kon zeer billijk met hem han delen. En het Riessener Jöddeken was een heel slim Jöddeken, die op zijn beurt bij de Vrouwe van de Stoevelaar een wit voetje had. Zij deed bij de Twentse adel een goed woord voor hem. De drost van Twente kwam op een aoranigen zomerdag een paar weken logeren op de stoevelaar. De oude heer was weduwnaar. Hij vertoefde vaak bij zijn zoon op de Oosterhof. De schoondochter vond haar schoonvader soms langdradig, maar Bessemmans de eerste huisknecht van de Oosterhof vond, 'n aoln heer 'n beste kerel. Alleen de heer van de Oosterhof ergerde zich dat dat zijn vader met de Bessem omging alsof het zijn broer was. Maar Mans, was een zeer degelijke huisknecht alleen een beetje kwakerig, en dat was het nu juist wat heer droste in Mans prees. Het was zover. De oude heer zou naar de Stoevelaar gaan. En de Bessern kwam bij David om er een- en ander te halen. En hij vertelde aan het Jöddeken dat heer droste naar de Stoevelaar ging en David jammer de dat de Goldvinke hem het leven zuur maakte. Wat heb je daar een mooie an tieke tinnen pot. Riep de Bessem. Wou je hem graag hebben Mans? Dat is te zeg gen, wat moet hij kosten? Voor jou niets! riep David, maar ik mag verrekken as ie'j geen tie,n gulden waard is. Doe je nog een goed woord voor mij bij heer droste? Natuur lijk riep Mans vol overtuiging. De volgende morgen kwam Mans al vroeg bij DaVid. Zeg Poepzak ik ga nu maar de Stoevelaar, Heer droste wil mij perse mee hebben. Ik moat hem dagelijks wat vertellen over old Riessem, Goor en Enter. Alles in het nette natuurlijk, niks geen labberij. Denk je om mij? Dat spreekt van zelf. Heb je geld te leen als het eens te pas komt? Als ik het zelf niet heb, kan ik het wel lenen bij Jacob Israël in Lochem. Ziezo dat was voor elkaar. Op de Oosterhof had het nog heel wat voeten iin de aarde voordat Bessern Mans vergunning kreeg om met heer Droste mee te gaan. De heer van de Oosterhof was er van overtuigd dat de Bessem, de oude heer veel te veel op de mouw spelde. Maar per slot van rekening was de oude heer de machtigste man in het land. Dus moest 't maar. Toen de oude heer in het rijtuig stapte moest de Bessern naa6t hem zitten. Zoiets was nog nooit vertoond. De vrouwe van de Oorterhof jammerde dat opa helemaal verboerde. Maar dat had Zij mis een echte bar-on met een zeer oude stam- baom verboerde niet. Het werd een genoege- lijke tocht. Mans vertelde van het kasteel Essink en van het huis te Eisen. En dat Ei sen bij tijd en wijle vergeven was door de heksen, De jonker van Eisen had op een nacht een heks bij zich in huis gehad en na verloop van tijd waren er te Eisen vele jonge heksen gekomen. Deze verhalen boei den de drost zeer. En zonder dat men het wist stond het rijtuig voor de poorten van de Stoevelaar. De heer van de Stoevelaar een goede vijftiger trad de drost joviaal tegemoet. De drost zou die dag reerug krij gen, want de heer vain de Stoevelaar had een mooie reebok geschoten. De Bessem moet naar de keuken. Marieje, een tang van een keukenmeid gaf hem metde schuim spaan een tik die aankwam toen de Beesein haar in de wang kneep. Want Marieje kwam uit Rijssen, zij was zeer zedelijk van aard. Zij had verkering met de koetsier van de Dakhorst een kalf van een kerel. Maar ook zeer zedig net als zij. Daarbij was Snaai Willem zo heette de koetsier, zeer zwijgzaam. De heer en mevrouw van de Dakhorst hadden nog ai eens woorden met elkaar. Het woordenrijkst was mevrouw, die had wel tien woorden tegen haar man één. Maar ze hoefden niet te denken dat Snaai Willem de koetsier hen op de straat bracht. En dat dachten ze dan ook geen van beiden en raasden en scholden er in Wil lem® nabijheid lustig op los. Ook was het een gemak waneer de echtelieden naar een feest gingen en mijnheer kreeg een brom in. Dan werd daar verder niet over ge smoesd. Willem laadde meneer in, reed hem naar huis, legde hem te beed, en bleef net zo lang bij 't bed tot mijnheer commandeer de, Willem je kunt gaan! Ook mevrouw hield veel van Willem, maar de laatste bewaarde afstand. Want wat de vrijerij be trof had hij aan Marieje de handen best vol. De Snaai dat was geen scheldnaam, maar de naam van het spulleke waar Wil lem geboren was. Willem had zeer veel verstand van paarden, daarom gebeurden er op de Dakhorst nooit geen ongelukken met paarden. Marieje had haren galant graag in Goor gehad. Maar dat wilde Willem niet. En nu, terwijl heer droste op de Stoevelaar was, probeerde de Bestem om met Marieje aan te pappen. Maar zij gaf hem een klap met de schuimspaan op de ogen. De doch ter van de schout van Markelo, was hoofd der huishouding op de Stoevelaar, zij kwam in de keuken era vroeg aan Mans wat er gebeurd was. Zij nam de Bessem streng onder handen. Maar deze hield de kaken op elkaar en Marieje ook. Gelukkig kwam de huisknecht Mans roepen. Heer drost had hem nodig. Op de Oosterhof was men blij dat de Bessem een dag weg was.. Nu had bet per soneel lekker een dag vrij om de jonker en de hoge vrouwe te belazeren. De Vrouwe meende het goed met haar personeel. De heer van de Stoevelaar was een aange naam prater. Eerst sprak hij met de dro6t over de staatszaken. Toen over de land bouw en daarna over de gauwdieven de schooiers en de joden. Toen het gesprek op David Poepzak kwam, Was de heer van de Stoevelaar een al al oor. David was de eerlijkste jood die er ooit geleefd had. De drost keek Stoevelaar eem aan. De Gold vinke te Rijssen een christen en zeer ach tenswaardig koopman, vóór zover een ge woon burger van Rijssen d«n achtenswaar dig kon zijn, had het heer droste wel heel anders verteld. Dat kon best zijn maar op de Stoevelaar wist men beter. De heer van Stoevelaar telde een stuk op, dat inhield dat de jode David Poepzak op burgerge- moed zittende te Rijssen e«n volwaardig koopman, was in allerhande artikelen en dat de drost van Twente de hoogwelgeboren heer Zus en Zo vergunning gaf om alom in het land van Twente handel te drijven. En heer droste, die omtrent achtenzeventig jaar was, zette zijn handtekening onder het stuk. En omdat heer droste wat beverig wa.s hield de Bessem hem de hand vast. Daarna werd heer droste beroerd, en hij kreeg een beroerte. Niemand die het zeg gen kon, van waar het kwann, van de wijn of van de reebout, of soms van de ouder dom. Voorzichtig legde men het lichaam op een rustbed en Katekers Gat Jan de pluim graaf van de Stoevelaar en oud-soldaat reed op een werkpaard naar Deventer om subiet een dokter te halen en de Bessem reed op een der koetspaarden van de Oos terhof naar Rijssen om de Jobstijding te brengen dat heer vader beroerd was gewor den en nu op de Stoevelaar voor mirakel lag. Het kan zo beroerd zijn als 't wil, dacht de Kateker, maar in de Dennenboom te Holten raam hij een pierenverschrikker. Dat kwam een mens toe die voof de drost van Twente een dokter moest halen. De waard van de Dennenboom vroeg waarom hij zich dam niet haastte. De Kateker ver telde dat heer droste geen dokter meer no dig had. Geloof mij, vertelde hij aan de kas telein ik heb er in m'n leven heel wat zien vallen. Daarna sprong hij weer te paard en reed naar Deventer. De ontsteltenis te Rijs sen was groot. De burgemeesters kwamen bij elkaar om maatregelen te nemen. Wat voor maatregelen wilde de jonge Saare we ten. Ja, er moet toch wat gedaan wórden. De jonge Saare vertelde dat men moest wachten op bevelen van de öosterhof. En burgemeester Vinken Willem gaf als zijn oordeel te kennen,, dat de Bessem alleen verteld had dat heer droste VOor mirakel lag. Dus men moest wachten tot er Vastigheid kwam. Intussen wilde de Goldvinke zijn maatregelen nemen. Bij David Poepzak zou den al- vast de glazen ingeslagen worden. Maar zo gemakkelijk ging dat niet al was David dan een j.ood, hij had in ieder ge val nog een naoberschop op wiens hulp het Jöddeken kon rekenen, En de Bessem had het stuk meegebracht van de Stoevelaar waar de handtekening van de drost op stond. Toen op die dag de avond daalde over Rijssen daalde meteen de rouw over de stad. Een afdeling Brunswijker soldaten kwam tegen de schemering te Rijssen aan. Zij eisten geld en overnachting en haver en hooi voor de paarden. De vrouwe van de Oosterhof en baren heer gemaal keerden te Rijssen terug van de Stoevelaar. Toen de jonker vernam wat de Brunswijkers van plan waren, het waren er driehonderd, zij waren al bezig de winkel van de Gold- vinkeleeg te halen. Liet hij groot alarm slaan en binnen het half uur was Rijssen op de been. Met allrlei schiet, steek, en slagwapen® gingen de Rijssenaren de Bruns wijkers te lijf. Op de Schild sloeg men al les kort en klein. Maar na anderhalf uur waren zij buiten de wallen en David Poep zak hing zijn bldderiem aan de spijker. De zege was bevochten. En op de Schild liet de Vrouwe van Rijssen de laatste wil van de drost voorlezen. David Poepzak mocht handelen in allerhande goederen, daarna werd op de stoep van het raadhuis bekend gemaakt dat heer dnoste van Twente op de Stoevelaar was gestorven. En omdat hij de vader was van de heer van de Ooster hof, zou Rijssen drie dagen rouwen. Dat kon natuurlijk de volgende dag niet, men moest een dag tijd hebben om voorzieningen te treffen. De scheper zou wel met de koei en naar de mors gaan, maar verder zou het werk rusten, de klokken zouden elke d«g drie Uiur geluid worden. Heer droste zou in Salland begraven worden te Raalte, daar nad hij altijd gewoond. Van Coeverden. 3. Radium 16.22. 4. Locomotief 16.31. 5. Dextro 17.14. 6. Union 17.46. 7. Vredestein 18.45. 8. Eroba 19.02. Algemeen ploegenklassement na de vijf de etappe: 1. Magneet 8 pnt. 2. Torpedo 12 pnt. 3. Locomotief 14 pnt. 5. Vredestein 26 pnt. 6. Union 32 pnt. 7. Dextro 34 pnt. 8. Eroba 37 pnt. Uitslag 6e etappe. 1. H. Lubbers (Loc) 39.51 (met bon 39.41). 2. J. Nijhoff (radium) 41.31, (met bon 41.26). 3. J. H. Kraike (Torpedo) 41.31. 4. E. Kerkhof (Radium) Z.t. 5. H. Berendse (Magneet) z.t. 6. J. Harbers (Magneet) z.t. 7. J. Ligtenberg (Vredest.) 43.16. 8. B. ten Berge (24, Torpedo) z.t. 9. G. Bargboer (Torpedo) z,t. 10. J. Maneschijn (Magneet) z.t. 11. H. Essink (Loc.) z.t. 12. A. Kerkhof (Dextro) 43.31. 13. H. Polko (Dextro) 43.33. 14 S. Scholten (Vred.) 43.36. 15. J. H. Heering (radium) 44.39. 16. J, Boode (Eroba) 45.06. 17. A. Otten (Loc.) z.t. 18 G. Heering (Loc.) z.t. 19. J. G. van Heek (Union) 45.16. 20. B. ten Berge (Dextro) z.t. 21. G. Averesch (Union) 45.21. 22. H. Deyk (Magneet) 45.49. 23. E. Wensink (Radium) 46.01. 24. B. Rozendom (Union) 46.21. 25. J. Overvelde (Dextro) 48.21. 26. W. Paalman (Union) 48.44. 27. A. ten Berge (eroba) 49.51. 28. J. Zwiers (Eroba) 50.26. 29. B. Tukkers (Vred.) z.t. 30. H. te Wierik (Individueel) 51.36. 31. G. van Coesant (Torpedo) 51,26. 32. J. Leyendekker (Eroba) 53.25. Het algemeen klassement na de 6e etappe: 1. H. Lubbers 2.27.15. 2. J. Nijhoff 2.29.29. 3. J. Berendse 2.13.46 4. J. Harbers 2,31.57 5. E. Kerkhof 2.32.03. 6. H. Krake 2.33.28. 7. H. Essink 2.38.04. 8. G. Barboer 2.38.10. 9. J. Ligtenberg 2.38.12. 10. J. Maneschijn 2.38.22. 11. B. ten Berge (24) 2.39.33. 12. H. Deyk 2.48.21. 13. A. Otten 2.48.58. 14. J. Boode 2.49.09. 15. J. Wensink 2.50.18. 16. A. Kerkhof 2.50.11. 17. B. ten Berge (2) 2.50.13. 18. J. H. Heering 2.50.28. 19. B. Rozendom 2.50.53. 20. G. Heering 2.54.09. 21. J. Averesch 2.57.30. 22. G. J. van Heek 2.59.43. 23. W. Paalman 3.00.31. 24. A. ten Berge 3.01.37. 25. A. Zwiers 3.05.04, 25. J. Zwiers 3.05,04. 26 B. Tukkers 3.05.42. 27. B. Polko 3.25.55. 28. G. van Coesant 3,33.14. 29. J. Leyendekker 3.34.25. 30. S. Scholten 3,40.58. 31. J. Overvelde 3.58.33. 32. J. te Wierik 3.59.55. In verband met de financiële moeilijkhe den die het organisatiecomité momenteel te bekampen heeft, zal de prijsuitreiking niet, zoals eerder vermeld in muziektent van het Volkspark plaats hebben maar in het ge bouw van de speeltuinvereniging „Margriet" aan de Lentfertsweg. Deze heeft haar ge bouw namelijk geheel belangeloos ter be schikking gesteld. Aangevoerd 44 runderen. Prijzen: Vette koeien van 3 tot 3,40 per kg. slachtgewicht. Melk- en kalfkoeien van 750 tot 950 per stuk. pinken van 700 tot 850 perstuk. graskalveren van 350 tot f 525 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onveran derd. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. Omdat men in Oostenrijk het be grip werkspionnage niet kent konden Oostenrijkse spionnen die geheime con structieplannen aan Joegoslavische in stanties hadden verkocht slechts wor den vervolgd wegens diefstal van pa pier.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3