Gevarieerde vakantie-ontspanning PROTEST TEGEN HOGE HAKKEN EN NAUWE PANTALONS Clir. Landbouwhuishoudschool Rijssen Ronde van Rijssen voor de jeugd BEVORDERINGEN CHR. ULOSCHOOL DIPLOMA-UITREIKING L.T.S. Sportclub Rijssen speelde gelijk Bergketens onder cle zeespiegel JAARVERGADERING SPORTCLUB RIJSSEN GESLAAGD ACHTER HET IJZEREN GORDIJN Vrijdag 20 juli 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 GALGENHUMOR NIEUWE JEUGD In „Jeruel" werd woensdagavond de eind- les gehouden van de Primaire opleiding en de opleiding Assistente in de huishouding. De avond werd geopend door de heer D. J. van der Kolk, voorzitter van de Beheers commissie van het Chr. Landbouwhuishoud- onderwijs in Overijssel. Spreker merkte o. m. op: „Het vorig jaar hebben wij hier de wens geuit, dat er spoedig met de bouw van de school mocht worden begonnen - nu is het gelukkig zover. En over een jaar zal er een huishoudschool zijn voor Rijssen en wijde omgeving". Daarna werden de getuigschriften uitge reikt. De directrice, mej. Aalderink sprak verschillende meisjes nog persoonlijk toe en wees verder nog eens op de mogelijkheden na het behalen van het getuigschrift van de opleiding Assistente in de Huishouding nl. voor kinderverzorgster, voor inrichtings assistente (Inas), voor de vooropleiding ver zorgende beroepen (V.V.B.). Mevrouw Wessels, secretaresse van de commissie van Toezicht, was de volgende spreekster. Zij was van mening dat het Huishoudonderwijs vaak te laag wordt aan geslagen. Maar - zo 'zeide spreekster - „hier kun je ook verder mee". Na dit officiële gedeelte ws het woord aan de leerlingen. Met veel zwier werden de verschillende stukjes zoals zang, decla matie, toneel en gymnastiek gebracht. Voor de ouders is het altijd een belevenis, hun kinderen zo bezig ,te zien. Dat bleek ook nu weer uit het applaus. Aan het slot bracht de heer Van der Kolk dank aan de leerkrachten, die de school zullen verlaten. Al met al was het een avond, waar met genoegen jop teruggezien kan worden. Het getuigschrift van de primaire opleiding ont vingen: Gerrie Arends, Dini ter Avest, Dineke Baan, Geesje Bakker, Anneke ten Bolscher, Dientje Brinks, Dineke Bruins, Hannie Bruins Jannie Klumpers, Ans Ligtenberg, Truida Ligtenberg, Thea Mouw, Mineke v.d. Noort, Truus Nijland, Anneke Smith, Hannie Voort- man, Riki Zandvoort, Hendrika Borkent, Ali Ezendam, Fennie v.d. Kolk, Jannie Langen- hof, Dini Manenschijn, Johanna Mennegat, Dini Meulman, Jennie Pluimers, Jo van Rech- teren, Hendrika Rotman, Dini Nijzink, Jen- neke Seppenwoolde, Jannie Smit, Dini Vene man, Herma Bartel, Riki Hulsman, Jannie Jansen, Jannie Kieftenbelt, Jo Kolhoop, An- nemieke Landeweerd, Tootje Landeweerd, Dini Nijmeijer, Anna Pluimers, Gerri Plui mers Hennie Reinink, Engelie Schuitemaker Herma Schuppert, Sientje Schuppert, Ali de Wilde, Marie de Wilde, Jannie Brinks, Joke Dangremond, Geertje Dokters, Mini Flim, Dini ter Harmsel, Hannie v.d. Houten Jennie Jansen, Reini Kamans, Hannie KL Legtenberg, Willemien Kosterbok, Berta Me- kenkamp, Mini Nijkamp, Lina Rosman, Ali Rozendom, Dini Schutten, Ali Baan, Hen drika Baan, Truida Beltman, Janna Brinks, janna Bruins, Riek Eshuis, Janna Harbers, Marietje Immink, Jannie Kamp, Riki Kamp huis, Dientje Nijkamp, Dini Timpers, Ali Wessels, Gea Wessels. Aan 14 leerlingen werd geen getuigschrift uitgereikt. Het getuigschrift van de opleiding assisten te in de huishouding ontvingen: Pina Baan, Hermien Bartels, Gerrie Beid- man, Reini Harbers, Anneke de Jong, Ria Donderdagavond vond in het gebouw Je ruel te Rijssen de uitreiking van de diplo ma's plaats van de geslaagde leerlingen van de lagere technische school te Rijssen. Hierbij waren tegenwoordig enkele bestuurs leden en vertegenwoordigers van vakbonden, directeur en leraren der school en de ouders met de leerlingen der school. D 2e voorzitter de heer Joh. Jansen sprak een openingswoord, waarin hij zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst der ouders. Het was voor de jongelui een zeer gewichtig ogenblik, want een ieder gaat in eigen vak het leven in. Spr. noem de tverantwoordelijkheidsbesef, dat de jon gens bijgebracht moet worden, want zonder dit besef is het niet mogelijk vooruit te ko men, aldus spr. Wanneer allen met liefde voor het vak beginnen, dan kan men met het volle vertrouwen het leven tegemoet gaan. Aan ruim 100 geslaagden zal het di ploma worden uitgereikt, Waaruit blijkt, al dus spr. welk een belangrijke laats deze school voor Rijssen en omgeving heeft. De directeur de heer de Ridder reikte hierna de diploma's uit, feliciteerde de ouders en gaf hen de raad, het niet bij dit diplo ma te laten. Straks wanneer zij vakman zijn, moeten de leerlingen proberen zich als mens te gedragen in de maatschappij. Hij Ligtenberg, Rina Paalman, Dini Schreurs, Johanna Schuppert, Berta Smelt, Dind Ste vens, Hennie Troost, Hermien Voortman, Jan nie Welink, Truus Wolthuis. Twee leerlingen ontvingen geen getuig schrift. Van de meisjes die het getuigschrift van de Primaire opleiding ontvingen, hebben zich tot nog toe 24 meisjes opgegeven voor de opleiding assistente in de huishouding. Dit jaar voor het eerst kan gekozen worden tus sen een opleiding waarbir veel lessen worden gegeven in de huishoudelijke vakken of een opleiding, waarbij de nadruk valt op de naald vakken. Van de meisjes, die het getuigschrift van de opleiding Assistente in de huishouding ontvingen, zullen 6 meisjes de studie ver volgen op scholen in de omgeving, n.l. 1 voor kinderverzorgster, 1 voor de V.V.B. en 4 voor de Inas. Als de nieuwe school klaar is, bestaat de mogelijkheid ook aan de school in Rijs sen vervolgopleidingen te verbinden. In verband met de vakantieperiode van de werknemers in de .textiel" en van die, werkzaam in „de bouwvakken" zullen vele honderden Rijssenaren de komende weken mo gen doorbrengen in het bekende „dolce far niente" het zalig nietsdoen. Dat is echter maar een holle spreuk, het is juist in de vakantie, dat men iets an ders wil doen dan waartoe men gewoonlijk in staat is. Natuurlijk gaan ook vele honderden Rijs senaren hun vakantiegeluk elders beproeven aanzee, of op de Veluwe, Zuid Limburg en ook velen trekken de grenzen over. Dat blijkt maar al te duidelijk uit de vele inlich- tinen, die de laatste weken door het WV bureau zijn verstrekt. Ondanks de toename van het sociaal toe risme zijn er toch in Rijssen ook nog be trekkelijk velen, die om welke reden dan ook „bij huis blijven". Het kan zijn, dat men er wel een dagje op uittrekt als het mooi weer is, maar om nu 1 of 2 weken in een zomerhuisje te gaan zitten, terwijl men het thuis veel comfortabeler kan heb ben, lokt toch lang niet alle vakantiegan gers aan, zo bleek ons uit gesprekken met enkele vakantiegangers van de komende 2 weken. Natuurlijk zijn er in de plaatsen in de omgeving ook nog vele Twentenaren die bij deze categorie vakantiegangers moeten wor den gerangschikt. Het is o.a. om deze reden, dat de Rijs- sense VVV in samenwerking met de Mid denstandsvereniging HABI en de R.K. Mid denstandsvereniging besloten heeft 'n groots en gevarieerd vakantieprogramma te orga niseren, zodat zij die in Rijssen blijven zich toch nog op een of andere wijze zullen kun nen ontspannen. Hoewel het programma op het eerste oog voornamelijk gericht is op de jeugd, heeft men er naar gestreefd ook ouderen tevreden te kunnen stellen. Het vakantiefeest wordt a.s. zaterdag ingeze+ met een grote teena gershow op het Volkspark, waaraan verschil lende Twentse clubs en ensembles zullen deelnemen. wees op diverse goede eigenschappen van de mens, die tot uiting kunnen komen in het dagelijkse werk. Spr. deelde nog mede, dat dit jaar de eerste spade in de grond zal worden ge stoken voor een nieuwe school. Een aantal leerlingen van de kopklassen ontving nog een mooie prijs, beschikbaar gesteld door de bonden en plaatselijke han delaren nl. J. H. Broekmate, G. H. Spenke- link en G. M. Nijhof. Schilders: le Langen- hof, 2e Nijenhuis, 3e Tijhof. Metselen: le W. Teunissen, 2e H. Olthuis en 3e ter Weel. 3a- Bankwerkers: le J. Baan, 2e Zij.tveld, 3e W. Kreijkes. 3b- bankwerkers: le P. J. Klop, 2e G. H. Scholten en 3e T. Krieger en 4e J. H. van Schooten. timmeren 3b- le J. Nijmeijer, 2e G. J. Verschoor en 3e J. Scherphof. Namens de leerlingen sprak tenslotte J. Dollen een dankwoord tot directeur en le raren voor het gegeven onderwijs en bood een doos vol boeken aan. Ook de concierge Timpers mocht enkele cadeaus in ontvangst nemen. Na de pauze werd voor het verdere ge deelte van deze bijeenkomst een prachtige film vertoond. Voorwaarts nit Vriezenveensewijk is door een 8-0 zege winnaar geworden in het door Sportclub Rijssen uitgeschreven nederlaag- toernooi. Hiermede heeft deze vereniging 11 shirts gewonnen. Zaterdag speelden de Rijssenaren hun laat ste wedstrijd in dit toernooi. De bezoekende club was dit keer Hector uit Goor. Hoewel technisch de betere ploeg moesten de gasten met een 1-1 gelijkspel genoegen nemen. Reeds na drie minuten spelen keken de gastheren tegen een 0-1 achterstand aan. Tegen het harde schot van de Hector-links buiten had keeper Langkamp nl. geen verweer. In het verdere verloop van de wedstrijd vonden de Hector-voorwaartsen een goede sluitende sportclub-verdediging op hun weg. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Het begon er op te lijken dat Hector een kleine over winning zou behalen. Met nog vijf minuten te spelen was het echter de sportclub rechtsbuiten die met een onhoudbaar schot de gelijkmaker scoor de (1-1).) Maandag wordt normaal de 14-daagse vee- en goederenmarkt gehouden, waarvoor zoals bekend altijd grote belangstelling bestaat ook van vele vakantiegangers uit de omge ving. Dinsdag 24 juli is gereserveerd voor het optreden van de bekende ponyclub „De Hert- ruiters" uit Hellendoom. Het staat vast, dat deze groep ook in Rijssen een uitstekende indruk zal achterlaten. Wat deze jeugdige groep onder deskundige ieiding op het ge bied van dressuur en van show heeft we ten te bereiken zal velen versteld doen staan. Ongetwijfeld is dit onderdeel van het pro gramma een goede greep van de organisa toren. Donderdag wordt een grote variétéshow georganiseerd door het bekende gezelschap van Pierre Duro. In dit gezelschap zijn verschillende artiesten bekend van radio en televisie ondergebracht. Alleen al het feit, dat de bekende Kees Schilperoort (Radio ganzenbord) als conferencier zal optreden, kan als waarborg voor een gezellige avond worden gezien. De show zal een aaneen schakeling zijn van muziek, acrobatiek en goochelkunst van Pierre Duro, waarbij Henk Booij voor de muzikale omlijsting zal zor gen. Natuurlijk zijn gunstige weersomstan digheden voorwaarden voor het doen slagen van het totale programma. In bijzondere ma te geldt dit echter wel voor de vrijdagavond als in het zwembad De Koerbelt de grote waterpolo wedstrijd tussen Neptunus (Am- hem) en het Nederlands Militair zevental zal worden gespeeld. Zowel in Neptunus als in het Mil. team komen spelers uit, die tot de top van het Nederlands waterpolo moe ten worden gereken. Op zaterdag 28 juli treden in hert Volks park op de boerendansgroep De Larense Schotsers en de Boerenkapel uit Ommen, zo dat dit zeker een ouderwetse gezellige avond kan worden. Maandag 30 juli wordt een speciale va kantie-goederenmarkt gehouden, waaraan als bijzonderheid een groot standwerkersconcours wordt verbonden. Van de zijde der markt en rivierhandel is alle medewerking hiertoe verleend en niet minder dan 15 standwer kers hebben zich voor het concours laten inschrijven. Terwijl geleerden bezig zijn met het in kaart brengen van nieuwe horizon ten in de ruimte, maken anderen kaar ten van de bodem der oceanen. In het noordelijk deel van de Grote Oceaan heeft het Amerikaanse varen de nautische laboratorium „The Pio neer" een bergketen ontdekt met 34 toppen van duizend tot twee duizend meter hoog. De hoogste top steekt meer dan twee duizend meter boven de bedding van de oceaan uit, maar zelfs boven deze zit nog vier duizend meter water. De bergketen strekt zich uit van 50 tot 35 graden Noor derbreedte en loopt ongeveer van het zuidelijk deel van Alaska en de Aloeë- ten Eilanden tot een punt ongeveer hal verwege Alaska en Hawaii. Tezelfdertijd heeft een expeditie van de Universiteit van Columbia twintig enorme zoutbergen ontdekt in de Golf van Mexico. Men neemt aan, dat de ze zoutopslagplaatsen het gevolg zijn van geologische formaties van meer dan 150 miljoen jaar geleden in het Jura-tijdperk. Soortgelijke zoutvelden worden ge vonden langs de kustvlakten van de Golf van Mexico. Maandagmiddag om drie uur zal aan de Morsweg, voorbij het oude woonwagenkamp het startsein gegeven worden voor de eer ste „etappe" van de zesde (6e) Ronde van Rijssen voor de jeugd. Het parcours is dit jaar drastisch gewijzigd. Liefst drie ritten zijn gepland in de Lentfertstukken, op het rondje Schoolstraat, .Lentfertsweg, Schapen- dijk en Graaf Ottostraat. Op het ogenblik dat wij dit schrijen zijn er reeds een twin tig-tal inschrijvingen binnen van jongelui uit Rijssen en omstreken. Het comité heeft voor de prijsuitreiking, die waarschijnlijk vrij dagavond zal plaats hebben bijzondere plan nen. Of deze inderdaad verwezenlijkt kun nen worden staat nog niet vast, en is nog in hoge mate afhankelijk van de medewer king die men zal krijgen. De Ronde van Rijssen heeft al diverse wielrenners „afgeleverd", die naderhand ook bij de „groten" een hartig woordje mee spraken. De gebroeders Gert en Johan Plui mers uit Enter, Harbers uit Rijssen, Hen driks uit Enter, het zijn allemaal namen die men de laatste jaren geregeld aantreft in de sportkolommen van de diverse dag bladen. Toch is dit niet het voornaamste streven van de organisatoren. Voor hen is het belangrijkste dat de jeugd van Rijssen, Enter, Nijverdal of andere plaatsen in de omtrek gedurende de fabrieksvakantie een sportieve ontspanningsmogelijkheid heeft. Want wie geen zin heeft om te wielrennen, wel die kan ook gaan voetballen in het straatvoetbaltoemooi, dat eveneens de vol gende week wordt gehouden. Aangezien het langzamerhand traditie is geworden dat de prijsuitreiking een fees telijk tintje krijgt, is men al geruime tijd bezig iets te „versieren". Ondanks het feit echter dat men bijzondere medewerking ge noot, konden de plannen nog niet definitief bekend worden gemaakt. Het programma voor de Ronde van Rijssen luidt: Maandag: 3 uur: Tijdrit, routa Morsweg A, Morsweg B en Morsweg A weer te- terug tot voorbij het oude woonwagen kamp. Start en finish op de Morsweg A voorbij het oude woonwagenkamp. 7.30: Gewone etappe. Route: Leyerweerds dijk, Albertsdijk, Oosterhofweg, Weth. Korteboslaan, Witmoesdijk, Leyerweerds- dijk. Start en finish op de Leyerweerds- dijk. Dinsdag 2 uur: Gewone etappe. Route, stant en finish als maandagavond. 7.30: Gewone etappe. Route: Lentferts weg, Schapendijk, Graaf Ottostr. School straat en Lentfertsweg. Start en finish op de Lentfertsweg. Woensdag 9 uur: Tijdrit. Route: Om de Ravijntjes. Start em finish bij de Hoge Bank. 7.30: Gewone etappe. Route: Morsweg A en B. start en finish nabij de garage van Langenhof. Het is binnenkort een jaar geleden, dat Clbricht de muur in Berlijn liet bouwen, ten einde, zoals telkens weer wordt verkon digd, de bewoners van zijn rijk te bescher men tegen de verderfelijke invloed van het Westen. Ook werden maatregelen genomen om de ontvangst van Westelijke radio- en televisie-uitzending tegen te gaan. Het schijnt evenwel, dat dit juist het tegendeel be werkstelligt. In het communistische dagblad „Neues Deutschland" wordt er steen en been ge klaagd, dat de Oostduitse jeugd op allerlei manieren tracht de Westelijke mode na te apen, dus ook de uitwassen ervan, die in de Westelijke wereld ook niet overal onver deelde instemming oogsten. Er is een nu al wekenlang durende discussie door mid del van brieven van de lezers over deze jeugdige gewoonten. Er wordt ernstige kritiek in geleverd aan meisjes die met „monofil" kousen, dat zijn Oostduitse nylonkousen, gelakte nagels, nauw gepijpte broeken en provocerende truitjes aan naar school gaan. Waarom wol onze jeugd toch zo graag op „westelijke wijze" chic zijn, wordt er klagend gevraagd? De muur schijnt zoiets toch niet te kunnen ver hinderen. De Oostduitse jeugd schijnt nog meer „slechte" gewoonten uit het Westen te heb ben overgenomen. Kennelijk zozeer, dat de secretaris van de communistische jeugdor ganisatie in Oost-Berlijn waagde te vragen „of het nu zo erg is. dat vele jongeren hun vrije tijd doorbrengen met koffergrammo foon bromfiets, zeilboot of kano? Ik geloof, dat het dom van ons zou zijn, wanneer wij van hen zouden verlangen, dat zij al leen met gitaar en rugzak bepakt door de velden en bossen zouden trekken". De or thodoxe functionarissen vinden dit echter maar niets. Bezoekers uit het Westen aan Oost-Ber lijn valt op, dat zoveel meisjes volgens wes telijke mode gekleed gaan en zich op spits- geneusde schoenen met hoge hakken voort bewegen. „Waar halen jullie die schoenen met hoge hakken toch vandaan", vroeg iemand en hij kreeg ten antwoord: „oh, die worden in de fabriek van een vriendje stiekum vervaar digd". In Oost-Berlijn kan men ook van jonge ren hert volgende wrange mopje te horen krijgen. Drie jonge mensen zijn gearresteerd Zij vragen elkaar waarom. „Wegens sabo tage, want ik kwam vijf minuten te laat op mijn werk", zegt de een. „Ik wegens spionage, want ik kwam vijf minuten te vroeg", zegt de ander en ik „omdat ik op tijd kwam... dus een horloge uit het Westen heb", zegt de derde. Automobilisten, die over de autosnelweg naar Berlijn rijden weten te vertellen dat de kinderen hen verstolen toewuiven, maar Donderdag 2 uur: Gewone etappe. Route, start en finish als maandagavond. (Ley- erweerdsdijk). 7.30: Gewone etappe. Route start en fi nish als dinsdagavond. (Lentfert). Vrijdag 9 uur: Ploegentijdrit om de Ravijn tjes. 2 uur: Gewone etappe. Route, start en finish als maandagavond (Leyerweerds- dijk). Alle renners dienen een kwartier voor de start aanwezig te zijn. Op woensdag 18 juli hield de voetbalvereni ging Sportclub Rijssen in het café Gijsbers haar jaarlijkse algemene ledenvergadering on der voorzitterschap van de heer A. Ditsel. Nadat de voorzitter de prestaties van de ver schillende elftallen onder de loep had geno men, bracht de secretaris, de heer H. Kamp, zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek dat 't leden tal nagenoeg gelijk is gebleven en dat het thans 137 bedraagt. De heer G. J. Vosman bracht het financieel verslag uit. Ook hier kon een gunstig geluid worden gehoord, namelijk dat het jaar met een batig saldo kon worden afgesloten. Vervolgens gaf Vosman een financieel overzicht voor het komende jaar. waaruit ook al weer bleek, dat dit niet ongunstig genoemd kon worden. Tot bestuursleden werden herkozen de heren A. Ditsel en J. Ruiterkamp en in de vakature G. J. Vosman (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer B. J. Kosters, terwijl als wedstrijd secretaris werd gekozen de heer B. G. Tijhof. In de kascommissie werden gekozen de heren Otten en J. Kosterbok, terwijl het komende 'aar de elftalcommisie zal bestaan uit de heren: J ekkenens, J. Lohuis, A. Huiskens, G. Rozen- dom en E. Koetsier. Tot junioren-leiders werden gekozen de he ren Wittten en J. Tijhof. Verdere mededelingen van het bestuur bleken te bevatten, dat in de komende competitie met 3 senioren-elftallen en 2 junioren-elftallen zal worden deelgenomen Deze maatregel is geno men om een beter sluitend geheel te krijgen. Ook zal zeer binnenkort een bierglazenactie worden gehouden. De glazen kunnen elk ogen blik worden verwacht, terwijl tevens dit jaar indien mogelijk een loterij zal worden gehou den. Het bestuur wekte de leden op om beide acties actief te steunen. Ook dit jaar zal weer het reeds beroemde sportclub-reisje worden gehouden. De organi satie heeft reeds voldoende leden bij elkaar ge trommeld om er in de maand augustus een dag op uit te trekken. Nadat in de rondvraag nog verschillende op en aanmerkingen waren gemaakt werd deze goed bezochte vergadering door de voorzitter gesloten. Aan de Meisejsvakschool te Almelo slaagde voor het diploma naaldvakken, P. C. T. Kas- persma, alhier. aan auto's met Oostduits nummerbord geen aandacht schenken. En in een gesprek met enkele jongeren uit Oost-Duitsland zei er een van hen over het krediet, dat Ul- bricht zo graag van de bondsregering zou willen hebben„Wanneer hij (Ulbricht) dat krediet krijgt, dan leveren jullie het mate riaal voor onze ketenen en misschien ook wel voor jullie eigen handboeien". Het verkapte protest van de Oostduitse jeugd komt ook tot uiting in „dwarsigheid" jegens leraren en functionarissen. Dat er op grote schaal sprake is van „rebellerend den ken", zoals dit wordt genoemd, bljkt uit de discussie, die al geruime tijd in het week blad „Sonntag" een uitgave van de „Cul- tuurbond" in Oost-Berlijn wordt gevoerd. In deze discussie, o.m. over het wezen van de waarheid, die ten doel heeft de jeugd op de weg naar het socialisme te brengen, komt ook een wiskunde-student uit Greifs- waid aan het woord. Hij schrijft o.a. „Ons houdt het vraagstuk van de waarheid zeer bezig.... Men kan het natuurlijk tot de formule terugbrengen: wat dient de klasse en wat dient haar niet? Dat is volkomen juist maar daarmede zijn de problemen niet uit de wereld geholpen". Geenszins. Bij de muur van Ulbricht beginnen de problemen voor de jeugd. Dergeljke dingen schijnen de communis tische machthebbers toch wel te alarmeren. Vandaar, dat met grote spoed een nieuwe jeugdwet werd ontworpen. Dit moet geschie den door eèn speciale commissie, waarvan Willi Stoph, die nogal eens als opvolger van Ulbricht gedoodverfd wordt, en bekende door de wol geverfde communisten als Alexan der Abusch, Alfred Neumann en Horst Schu mann deel uitmaken. In dit wetsontwerp - aldus een officieel communiqué - „worden doeleinden en hoofd taken van de jeugdpolitiek van de staat voor alle staatskundige organen met name voor de volksvertegenwoordiging en haar organen vastgelegd en omschreven". Over deze wet moesten op bestelling tot 1 juli j.l. discussies plaatsvinden. Thans is het wetsontwerp onderwerp van bespreking in zogenoemde „werkgemeenschappen". Nog dit najaar moet d neieuwe wet zijn aangenomen. Waarom deze haast? Er bestaat geen twijfel aan, dat door nieuwe beperkende maatregelen getracht zal worden de Oostduitse jeugd in het gareel te houden. Maar of zij daardoor zal op houden te vragen, te twijfelen, zich innerlijk ■te verzetten, kortom jong te zijn? De jon geren, die bij hun pogingen om over de muur naar West-Berlijn te vluchten hun le ven op het spel zetten en al in zovele ge vallen verloren, geven een bitter antwoord op deze vragen. Zij betaalden hun vrijheids- wil met hun bloed. MEISJES: Jenny Dokters, Het ty Huizinga, Jamny de Lange, Anneke Roelofs, Janny Schuur man, Dineke Zwoferink, Dineke Baan, Ina Baan, Rineke Baan, Mineke Baan, Seino Baan, Jan na Bakker, Janna ten Bolscher, Anneke Hartsuiker, Jannie ten Have, Zwenmae Jansen, Hannie Kraa, Jannie Ligtenberg, Riet meeuse, Hanny Nijsink, Ina Nij- sink, Hanneke Schooten, Joke ten Voorde, Dini Voortman, Her mien Vaortman, Janna Aaftink, Jenny Assink, Mineke Bloemen- daal, Ineke Groteboer, Joke ten Hove, Dini Jurriens, Ali Ka- mans, Anneke Koers, Gerda Kok, Dini Nijmeier, Jetje Sahupala, Ria Smeijers, Marietje Strijker, Wieke Visser, Ina Waanders, Chereley Gout, Rina Averink, Jannie Beunk, Jannie Harbers, Mientje ter Harmsel, Janna Nij land, Gerda Poortman, Willy Poortman, Jenny v.d. Riet, Di ni Seppenwoolde, Willemien Wes- selink, Gees Wessels. JONGENS: Wim Altena, Jan Brandriet, Gerard Burgers, Dirk Nijland, Henk ter Steege, Jannes v.d. Willige, Willem Kuway, Jan Koster, Jan Leijendekker, Di- namt Ligteniberg, Kees Otte, Jan Pleiter, Jan Pluimers, Jan Riet berg, Bert Schippers, Jan Bak ker, Mattheus Bartlajery. Jan Brunnekreef, Theo v. Eijzeren. Gerrit Fokker, Marinus Gerrit sen, Jan ter Harmsel, Gerrit Janssen, Jan Mensiink, Kees Monteban, Herman Baan, Jo han v.d. Belt, Gerrit Jan ten Bolscher, Gerrit Hietland, Roe lof Hofman, Wim Otten. Arend Jan Rosman, Gerrit Steunen berg, Koos Veneklaas, Jan Wes sels, Gerrit Wevers, Jan Pon- gers. Van Klas 2 naar 3. MEISJES: Rikie Haase, Dini ter Harmsel, Hannie ten Hove, Fenny v.d. Maat, Riek Mensink, Hendrika Nieuwenhuis, Armie Sok, Lucie Vermaas, Ria Bak ker, Jannie Bremmer, Antje Gritter, Janmteke Marra, Johan na Mensink, Reina Pluimers, Ri kie Schuitemaker, Toos Schui- terd, Truida ter Steege, Herma Waanders, Martha Wessels, Grie tje Averink, Elly ten Bolscher, Dini Bouwhuis, Hermien v. Brus sel, Willemien Dollen, Alieke Es- huis, Gea ter Horst, Hennie Kreijkes, Dini Pas, Leonie Vlaar- dingerbroek, Hendrika Wessels, Ginmy Gout. JONGENS: Jan Assink, Henk Brinks, Geert v. Brussel, Albert Goorman, Jan van Heek, Albert Jansen, Jan Wessels, Bennie Wolterink, Jan Assink, Jan Bosch, Jan ten Brinke, Gerrit ter Harmsel, Henk ter Harmsel, Dinant Hulsman, Johan Langen hof, Wim Nijenhuis, Gerrit No- teboom, Berts Oosterveen, Henk Stam, Johan Stam, Jan Agte- resch, Gerrit Jan AvereschHer man Baan, Ad Bolks, Gerard Broekhuls, Albert Danmenberg, Jan Kamp, Gradus Kreijkes, Jan Ligtenberg. Gerrit ter Maat, Jan Nijkamp, Wim Romp, Lamber Voortman, Gerrit v. Weerd, Di nant ten Hove. VAN KLAS 3 NAAR 4: Meisjes: Anne Broeze; Mini Dangremond, Gerri Dannenberg, Annelies Eertink, Ineke Har bers, Jennie Kraa, Willy Kreij kes, Manna Ligtenberg, Janny Pas, Dineke Tij hof, Marie Troost I, Marie Troost II, Ria Struyk, Herma Nijkamp, Marie Ditsel, Annet ter Harmsel, Her mien Burgers, Dineke Kreijkes, Henny Lankamp, Jenny v. Lin- denberg, Sientje Lohuis, Riet Wermihk, Willy Markvoort, Di- na Baan, Truus ten Brinke, Hermien v. Brussel, Anja Gijs bers, Ineke Hegemen, Dora Hietland, Ali Jansen, Ali Kark- dijk, Dini Landeweerd, Dicky Meeuse, Dini Mensink, Grada Nijzink, Dinia Scherphof, Grietje Strijker. JONGENS: Jan Harbers, Arend Kippers, J. Nijkamp, Henk schip pers, Henk Veneklaas, Berend Verseput, Dick Waanders, Jan Assink, Wim Baan, Connie Brou wer, Egbert Harbers, Jan Jans sen, Rien Landeweerd, Dinant Poortman, Jan Stam, Renger Veldhuis, Gerrit Wessels, Johan Schuppert, Bertus Aanstoot, Jan Heuvelman. Jannes Keizer, Jan- nus Nijkamp, Albert Pluimers, Jan Rosman, Dick Smeijers.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 5