Jeugddrumband houdt concours Boeiend kerkconcert van Sint Caecilia m mm..... Na 5 jaar nog groot succes Nieuwe vorm van ontspanning Gymnastiekuitvoering VEK Legesverordening bouwvergunningen Vergadering Chr. Metaal Foto-puzzeltocht Aldolem Postduivennieuivs Vrijdag 6 juli 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSREN Pagina 3 Zaterdag a.s. is het een grote dag voor de jeugddrumband Irene. Dan zal het le lustrum n.l. op grootse wijze, „met vlie gend vaandel en slaande trom" worden herdacht met letterlijk en figuurlijk gesproken een daverend drumbandcon cours. De jeugddrumband, voortgekomen uit het clubhuiswerk heeft in de 5 jaar van haar bestaan en activiteit een wel zeer bijzon dere plaats in Rijssen veroverd. Bij het be stuur van de speeltuinvereniging is de trommelende jeugd onder goede leiding ge komen. Dat bestuur heeft in de loop der ja ren n.l. bewezen vele zaken van belang voor de jeugd op verantwoorde en vooral enthou siaste wijze te kunnen aanpakken. Logischerwijze is het bij het jeugdige „korps" tijdens haar bestaan een komen en gaan van leden geweest, daarvoor is het ook een jeugddrumband maar wat gebleven is is het enthousiasme. Met gerechtvaardige trots komt de jeugddrumband keurig geüniformeerd en voortreffelijk gedisciplineerd voor de dag bij feestelijke gelegenheden enz. Begrijpelijk, dat deze drumband „ergens" de trots is van het bestuur en van alle leden van de speel tuinvereniging Irene. Toch heeft het bestuur door de zorg en de belangstelling voor de jeugddrumband de andere taken van het speeltuinwerk niet verwaarloosd. Dat is een compliment waard, en volkomen begrijpelijk is het feit, dat het le lustrum van de jeugd drumband op feestelijke wijze gevierd moet worden. Daartoe is een concourscommissie gevormd bestaande uit de heren C. Haan, voorzit ter, J. Berkel, secretaris, T. Brandriet, pen ningmeester H. Schuurman en J. H. Dam Wiechers. Deze commissie heeft bergen werk moe ten verzetten om de organisatie van het con cours in goede banen te leiden. Ook de fi- ananciële opzet, die eigenlijk aanvankelijk althans de grootste moeilijkheid met zich bracht, is tot stand gekomen. Vol vertrouwen en enthousiasme gaat deze commissie, die zeer dankbaar is voor de medewerking en steun, die men „van vele zijden" heeft on dervonden, het nationaal concours, dat za terdag in het Volkspark wordt gehouden te gemoet. Het grootste risico, de weersomstandighe den kan ook deze commissie in al haar en thousiasme niet wegcijferen, en sprekende hierover ziet men veelzeggende rimpels te voorschijn komen. Maar het optimisme blijft toch overwegen. Wie zal niet met deze commissie hopen, dat het a.s. zaterdag stralend weer zal zijn? In het keurige programma dat men ter ge legenheid van het concours heeft laten ver vaardigen schrijft loco burgemeester Schol man een voorwoord, die herinnert aan de eerste geluiden over een jeugddrumband in 1957, welke nieuwe vorm van ontspanning voor de jeugd „een buitengewoon succes bleek". De deelnemers waren enthousiast en ook bij de ouderen verwierf de band zich een grote sympathie, aldus loco burge meester Scholman die voortgaat met: „Het verheugt mij ten zeerste, dat de drum band zich gedurende de afgelopen 5 jaar zo gunstig heeft kunnen blijven ontwikkelen, dit is ongetwijfeld voor het overgrote deel te danken aan de voortdurende activiteit en in spanning van het bestuur. Ook het gemeente bestuur stelt de inspanning om de jeugd een vrije tijdsbesteding te geven „op hoge prijs", Tot zover loco burgemeester Scholman. Wat het programma betreft kan worden medegedeld, dat er een officiële ontvangst De Chr. gymnastiekvereniging „Vlug heid en kracht" te Rijssen gaf zaterdaga vond in het volkspark een openlucht-zomer- uitvoering, waarvoor flinke belangstelling be stond. De ruim 500 gymnasten hadden zich ver zameld bij het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat, waarna men, voorafgegaan door de drumband Irene, in optocht marcheer de naar het volkspark. Op het mooie grasveld voor de muziektent volgde de opmars, waarna de voorzitter de heer Klein Horsman een kort openingswoord sprak. Spr. deelde mede, dat er deze keer geen winteruitvoering kon worden gegeven, in verband met het feit, dat de zaal in repa ratie was en de directeur de heer Bolks ziek was. Vandaar, dat deze zomeruitvoering thans werd gegeven. Onder leiding van de heren Bolks uit Al melo en Dekkers uit Wierden werd hierna een mooi afwisselend programma afgewerkt Na een vaandelgroet werd begonnen met een vrije les door de kleine gymnasten, gevolgd door bokspringen, paard en springkast. De evenwichtsbalk en de lange mat werden af gewisseld door vrije oefeningen en paard- springen. De brug dames was een mooi nummer, evenals rek-heren, dat alleszins het aanzien waard was. Na trampoline-bok en brug he ren (fraaie oefeningen) werd met grote aan dacht gekeken. De vrije oefeningen dames en tussenafdeling waren mooie slotoefenin gen van deze goed geslaagde uitvoering. Bij Kondnklijk Besluit van 18 juni 1962. nr. 7 is goedgekeurd het besluit van de raad der gemeente Rijssen van 17 april 1962 tot wijziging van het tarief der Legesverorde ning voor bouwvergunningen. Deze wijziging houdt in het algemeen een verhoging in. Ingaande 1 juli a.s. wordt het tarief ƒ4,— per 1.000,— bouwkosten, voor bouwplannen, die meer kosten dan 1.000,— Tot 1.000,— geldt één tarief van ƒ4,—, dit is dus verder onafhankelijk van de hoog te van de bouwkosten. zal worden gehouden in Hotel Weiterink, waarna om 14.00 uur een mars door de deel nemende verenigingen zal plaats hebben. (Opstelling op de Veemarkt). Om 15.00 uur begint dan het concours der deelnemende drumbands op het Volkspark. Om 19.30 uur maakt de jeugddrumband Irene een muzika le rondgang samen met de muziekvereni ging H.M.V. (vaandel afdeling) uit Holten. Natuurlijk hoopt de organisatiecommissie, het bestuur en alle leden van de drumband, dat velen zeer velen blijk zullen geven van hun belangstelling. De entreeprijzen zullen voor niemand een bezwaar hoeven te zijn. Tot slot volgt hier de lijst van deelnemende verenigingen: JEUGDAFDELING: Jeugddrumband „Keerp'int" Emmen, tam boermaitre F. Vrugteveen, Jeugddrumband Delden, Tamboermaitre Ine Timmerman, Jeugddrumband Prinses Irene Almelo, Tam boermaitre M. Wilbrink. SENIOREN AFDELING Drumband Hallelujah, Ilardenberg, Tam boermaitre P. Ringenier Drumband St. Jan Wierden, Tamboermaitre A. Boonk, Drumband H.M.V. Holten, Tamboermaitre L. Meinsma, Drumband Wilhelmina Rijssen, Tamboer maitre J. Markkerink, Drumband „Vroomshoopse drumband", Tam boermaitre G. de Ruiter. De chr. metaalbond voor elktrotechnische industrie van de afd. Enter, Nijverdal Rijs sen hield gisteravond in het gebouw Jeruel te Rijssen een ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer J. Getkate uit En ter. Als spreker voor deze avond was uitgeno digd de heer J. Mulder uit Hengelo, districts- kestuurder. Deze besprak de voorstellen van het hoofdbestuur die in januari a.s. ter tafel zullen komen in verband met de nieu we afsluiting van de C.A.O. Diverse punten en verbeteringen, door het hoofdbestuur voorgesteld werden onder de loupe genomen en waarmede in het alge meen de aanwezige leden zich konden ver enigen. De Arbeidsinspectie in Purmerend heeft een on derzoek ingesteld in het ketelhuis van het Sint Liduina-ztekenhuis, waar zich radio-actieve be smetting heeft voorge daan doordat vijf radium- naalden in de kachel van de centrale verwarming (rechts onderzijn te recht gekomen. De vloer is met plastic afgedekt, de metalen bak moet alle nog aanwezige resten opvangen, links op statief de meetappartuur. De besmette asresten zul len in de emmer mid dennaar Petten worden gebracht. Op de achter grond bij de telefoon staat adsudant Van der Molen van de rijkspolitie Purmerend. v U'x- Rijssen had voor zijn leden zaterdagmid dag een fotopuzzel tocht georganiseerd waar aan in totaal 18 personen deelnamen. De organisator van deze tocht was de heer H. de Goeijen die de deelnemers een routekaart en 4 foto's verstrekte. De start was bij de neutrale kleuterschool en het eind punt in cafetaria de Goeijen. De route liep over de Borkeld, de Hoch, langs de Vriezenberg, via Eisen en Enter naar Rijs sen en de opdracht aan de deelnemers was om op de door de 4 foto's aangeduide plaat sen zelf foto's te maken. Het ligt in de bedoeling om deze door de deelnemers gemaakte foto's op een bijeen komst in de maand september op tafel te leggen en onderling te bespreken. Er zul len enkele prijsjes beschikbaar worden ge steld voor de beste foto's. De deelnemers bleven na afloop enige tijd gezellig bijeen in cafetaria de Goeijen ter bespreking van de tocht. Voor een aandachtig gehoor, dat het mid dengedeelte van de r.k. kerk vulde, gaf „St. Caecilia" een alleszins geslaagde uitvoering. Het goedgekozen programma vermeldde com posities van de klassieke meesters, deels wer ken van eigentijdse componisten. Het koor begon met het „HaIleujah"-koor van Handel, dat glanzend werd gezongen, behoudens enkele hoge repeterende noten van de sopranen, die de zuiverheid in ge vaar brachten. In 't bekende „Wohl mir dass ich Jesum habe" van Bach waren de inzetten wat wei felend en remde de organist 't tempo, waar door de muzikale stroom word onderbro ken. IUJ.S.S EN buiten de wallen Het ging er oudtijds te Rijssen gemoede lijk toe, dat doet het nog op de huidige dag Dit ligt hem aan de volksaard. De hoge vrouwe van de Oosterhof was feitelijk vrou- we van Rijssen. Zij was nooit als zodanig angesteld. Maar daar zij een geboren Rijs- sense was en als freule door iedereen aan- gehaald, had zij veel meer invloed op het volk van Rijssen dan haren heer gemaal De jonker van de Oosterhsof vond dat zijn vrouw veel te intiem leefde met 't volk van Rijssen. Het was Juffer voor en Juffer na. En het kwam volgens de heer van de Oos terhof niet te pas om bij Mosterdpotjes Grade en andere zeer schamele lieden bin nen te dringen. Het was volgens de jonker ook zeer onzindelijk om bij allerlei luizen volk binnen te dringen. Nochthans Bemar- dina de hooggeboren Juffer drong in alle hutten en huizen door. En wist alles van Rijssen af. Toen haar man maar door bleef zaniken nam zij hem dat op zeer besliste manier af. Klaas Jan, een der pachters, die een goede beurt wilde maken bij zijn heer, vetelde steeds hoe het te Rijssen reilde en zeilde. Klaas Jan was een handige boer. Maar tegen de oude Saare kon hij niet op. De Saare dat was feitelijk de ongekroonde koning van Rijssen. En na de pestepide mie waarbij enkele burgemeesters sneuvel den, werd de Saare met grote meerderheid van stemmen gekozen. Het waren allemaal stemmen van de gegoede burgerij. Want men had destijds te Rijssen een huismans kiesrecht. D.w.z. zij, die eigenaar van een huis waren mochten stemmen. De nietsbe- zitters hadden ook niets te zeggen. Zo hoor de het ook verkondigde de Saare. Toen hij tot burgemeester verkozen was, kreeg hij bezoek van de vrouwe van de Oosterhof. Hij was zeer vereerd met dat bezoek. Maar on gelukkig genoeg stond hij in de blote onder broek de stal uit te mesten toen de hoge vrouwe zich aandiende. De oude baas schoot haastig de weefkamer in en liet zich daar een emmer water en kleren brengen. Die emmer water was nodig om de koemest van de voeten te wassen. Toen de nieuw benoemde burgemeester gekleed en gewassen was, trad hij de voor die tijd zeer mooie keuken-woonkamer bin nen en begroette de Juffer zeer hartelijk zoals hij hij haar van de geboorte af had bejegend. Als kind van zes jaar kwam zij in de kersentijd dagelijks haar kindsdeel halen bij de Saare. De appelbongerd op de Bevervoorde was ruim voorzien, maar de kersen en de appels van de Saare waren lekkerder. De Juffer aarde naar haar moe der naar Christina van Westerflier. Zij had het kind steeds laten gaan en de kinderjuffer moest mee. En de Juf was later de vrouw geworden van de schout. Eerst was zij een spichtig meisje geweest, maar eenmaal met de schout getrouwd, was er een knappe vrouw uitgegroeid. En die schout Bloemberg was op zichzelf weer een kerel, naar Rijssener aard. Die naar keizer of koning vroeg en in geen geval naar de heer van de Oos terhof. De vrouwe van de Oosterhof, dat was heel iets anders. Haar zou de schout nooit iets kunnen weigeren. En toen de schout dat was nu al weer jaren geleden een ge sprek met de freule had, zij stond toen op trouwen, onder vier ogen, zei de schout, freule er kan gebeuren wat er wil, maar zorg dat je vrouwe van Rijssen blijft. En de freule had geluisterd naar de goede raad gelijk zij als kind naar de juf, nu schou tenvrouw had geluisterd. Zij was getrouwd op huwelijksvoorwaarden. Toen zij op een mooie aomerse middag een wandeling maakte met haren heer gemaal, kwam er een zwaar onweer opzetten. Zij schuilden bij Klaasjan. Deze had in het veen een ste nen hamer gevonden. Donderbeitel, noem de hij die. Terwijl het bliksemde en don derde, liep Jan in dé blote onderbroek met zjjn. donderbeitel door het. hu is. Streek langs de deurposten en de koeien over de horens. Meheer en juffer sprakj Jan met overtui ging bié'j onneweer is taf gin gold zo good as dit! De bui ging over. Vlak aan de washoek stond een zware eik die het hele dak van de boerderij overschaduwde. Meneer! Riep Jan, zol iej, miej, een gevallen kun'n doon, Wat is dat? Vroeg de jonker. Dee eeke wol ik geeme weg hebben. Dat kan wel, sprak de jonker. Maar nu kwam de juffer in actie. Derk! riep zij streng, die eik is van mij! En Derk zweeg en de eik bleef nog jaren staan, tot het de juffer beliefde hem op te ruimen, toen het onweer er in geslagen was. Klaas Jan vertelde het in het geheim aan Labbe Graads. Nou en toen wist in drie dagen heel Rijssen wat er was voorgevallen. Het werd een aomlete fluistercampagne en heel Rijs sen lachte zich krom. Ook de Saare hoorde het. Hij gaf als enig commentaar, de juffer hef geliek! Dit had de Juffer trouwens al tijd bij de Saare. En was de juffer er, zij stond de Saare bij met goede raad. Hij moest er als burgemeester maar flink door tasten, en niet dat benauwde! Toen zij de heer des huizes haar goede raad gegeven had, keurde de juffer het antiek in de Saa- renkeuken. Want er was zeer veel antiek in het Saarenhuis. De boer uit de Bouwstraat had naar oud Saksischen trant een schedel van een paardenkop voor de gevel gespij kerd. Die paardenkop moest het huis bewa ren voor brand en andere rampen. De pas toor gaf als zijn mening te kennen dat het nog een heidens gebruik was. Maar de Saa re noemde dat kwakerij. Zij prees de schoon heid der antieke borden, dat had zij van klein kind af gedaan. Want het Saarenhuis had voor de juffer een grote intimiteit. Een dag in de week kwamen er twee arme vrouwen tin schuren en koper poetsen. De juffer bewonderde ook de satijnen gordij nen voor de bedstee. Moeder Saare vroeg of de juffer soms zin had aan pannekoek. Dat was natuurlijk raak, want de hoge vrou we had steeds met smaak van kindsbeen af pannekoek gegeten in den huize Saare. De jonker van de Oosterhof zat met zijn rentmeester in zijn privé kantoor. Als rit meester had hij verlof genomen. Er waren moeilijkheden gerezen over de markegrond van Rijssen. De jonker wilde een groter part in de markegrond hebben. De oude rech ten waren verbijsterd meende hij. De fami lie van Langen, Rijssenaren van geslacht op geslacht, hadden tot volle tevredenheid van iedereen de toestand gelaten zo die altijd was. En nu was sinds een jaar de oude Saare burgemeester, had deze de marke- gronden laten opmeten. Deze gronden wa ren op een klein deel na van de stad. De jonker ging naar de schout en de schout ging naar de Saare en deze maakte zich zo drif tig dat hij op zijn eigen deel voor de paar- dekrib een beroerte kreeg. Roeringe, zei een oude dokter uit Almelo die er in der haast was bijgehaald. Het kan niet ontkend wor den het was een slag voor Rijssen. De vrouwe van de Oosterhof was er kapot van. Haar heer gemaal was te velde. Hij zou de eerste weken niet thuis komen. Hij had juist geschreven dat hij Petershogen hielp inne men. Hoe hij hem dat lappen wilde daar bleef men te Rijssen nuchter van. Zij ging zo snel mogelijk naar de Bouwstraat om de familie te troosten. En meteen nam zij zich voor om te zijner tijd Jannes Saare in zijn vaders plaats tot burgemeester te benoemen. Twee maanden later kwam haar man thuis. Hij zag er vermoeid maar welgedaan uit. Petershogen was ingenomen en olijke Rijs senaren verklaarden dat meneer wel van innemen hield. De- jonker nam zijn maat regelen^ Zoals dat.-een heer van de Ooster hof toe kwam te doen. Hij wilde dat Klaas Jan in de plaats zou komen van de Saare. Hij zou zijn licht eens opsteken bij zijn vrouw die was met Rijssen zeer goed op de hoogte. Hij vertelde naar wat hij van plan was. Klaas Jan zou burgemeester wor den. Dat kan niet lieverd! Ten minste nu niet. Ik heb het al geregeld. De jonge Saare zal burgemeester worden. Hij trok de wenk brauwen op en sprak met verheffing van stem, wie is er heer van de Oosterhof. Dat ben jij en ik ben de Vrouwe van Rijssen vraag 't de Rijssenaren maar. Maar in den huwelijksen staat is de man de baas. Nou goed wij zullen zien, Klaas Jan wordt ook kandidaat voor de burgemeesterspost. Maar de schout vertelde aan de jonker dat zulks niet ging. Klaasjan was maar een huurboer die had niet eens een eigen huis in Rijssen en de Kokkert van de Haar had aan Klaas Jan verteld, dat wanneer deze burgemees ter werd, dat er dan op hem geschoten zou worden. Die smerige stille verklikker. De jonker van de Oosterhof wendde zich met een lang betoog tot de drost van Twente, dat was zijn vader, maar vader die een dag je ouder werd en de Rijssenaren wel ken de, wilde geen uitspraak doen in de zaak tussen zijn zoon en de stad. Inmiddels werd de jonge Saare tot burgemeester benoemd en werd op de Oosterhof de eerste jonker geboren. Dit was Ernst. Uiterlijk leek hij op de vader, maar had het karakter van de moeder Ook dit kind had al vroeg zijn hart verpand aan Rijssen. En de Rijssena ren vonden hem een gevoelige jonker. Hij had zijn hart verpand aan het pluimvee. Op negen-jarige leeftijd had hij al een prachtige collectie konijnen duiven, eenden en ganzen. Hij ruilde en toetste met de Rijssener jon gens dat het schik en oord had. Zijn moe der liet hem begaan. Zij dacht aan haar eigen heerlijke jeugd te Rijssen. Maar sindsdien waren er twee broertjes bij gekomen. Bovendien was er een gou verneur gekomen die de prinsen van de Oos terhof in het rechte spoor moest houden. En de jonker opvoeden naar hun stand. De beide jongsten luisterden braaf naar him opvoeder, Arend Vijgh, maar de oudste zoon op den Oosterhof luisterde liever naar de verhalen van de oude Derk. De knecht die op de Oosterhof brandstof verzorgde. En spoe dig bleek dat de oudste jonker de grootste moeite had met het leren der nette taal, maar vlot was in het Riessens. Hij wist nog niet hoe hij het moest zeggen. Bloemrij ker vertelde hem Arend Vijgh. Maar dit was de taal van het niet adellijke volk, van het gewone burgerdom. Maar ofschoon hij schrander was, wist hij niet waarom er twee soorten volk waren edelen en niet edelen. Arend Vijgh vertelde hem dat hij geboren was om later heer van Rijssen te worden. Intussen had zijn vader het niet zo zui nig aan de stok met de keiharde Rijssense burgemeesters. Dat waren geen edelen, maar uitgekookte zakenlieden waren het wel De Oosterhof de Bevervoorde en Brandlicht dat waren de goederen die de jonker van de Oosterhof toekwamen en de marke? Ja, zie je, daar mocht de jonker zoveel koeien op de mors doen waar hij recht op had. En ook mocht hij zoveel varkens houden als het recht hem toedeelde. Maar een lap grond van de marke voor bos, nee het ging niet. Het ging de burgemeesters wel aan het hart, maar daar twijfelden zij niet in, de Markegronden waren het onvervreemdbaar eigendom van de marke. Nors ging de heer van de Oosterhof andermaal tenstrijde om de een of andere .stad te, helpen innemen. Van Coeverden. In het werkje van Haydn viel de koor klank te prijzen. „Ave verum" van Mozart kreeg een goede vertolking. De organist wist het koor veilig langs de moeilijke modulatie klippen te loodsen. „Sancta Maria" werd iets te fors geïnterpreteerd. De uitspraak van het Latijn was zeer goed verzorgd. De wisselzangen tussen mannen- en vrouwenstemmen van Strategier wisten erg te boeien. Naast eigentijdse klanken is het materiaal afkomstig van de oude kerk toonsoorten. Deze composities zijn zeer ge schikt voor rjt. koren en geven muziek van het beste gehalte. De dirigent Gerrit Hul- sink leidde het koor op rustige correcte wij ze. Alles wees er op, dat het concert ter dege was voorbereid. De alt Inge Frölich liet zich eerst horen in het bekende .Arioso" van Handel. Vooral in de zachte gedeelten was een goede scho ling merkbaar, in de forti was het toepas sen van de registers nog niet geheel be vredigend. „Piéta signore" van Stradella kreeg iets te veel accent niettemin viel veel te waarderen en muntte de vertolking uit door muzikaliteit. De oganist Ben Kerkhof begeleidde zowel de alt als het koor op volg zame wijze. Het 2-klaviers pneumatisch orgel leent zich niet bijzonder voor de oude composities. Het orgel bezit veel strijkende stemmen en is door zijn dispositie meer geschikt voor werken uit de Romantiek. De Introduction van Stanley gaf goed gestemde tongwerken te beluisteren, terwijl de echowerking zeer contrastrijk was. De twee sonates, resp. van C. Ph. Em. Bach en Hendrik Andriessen werden vaardig gespeeld. Zowel de twee ma nualen als het voetpedaal vereisen een goe de techniek, vooral in de sonate van An driessen. Wat de bezetting van het koor betreft valt op te merken, dat de mannenstemmen do mineren. Aanvulling vooral van hoge sopra nen is wenselijk. Het viel op, dat vooral in het hoge register tegen de toon werd ge zongen, vooral bij repeterende noten. Dit schaadt de zuiverheid en vertroebelt het to taalbeeld. Het koor wist de geliefde mees terwerken met overgave te zingen, en wist daardoor de aanwezigen ten zeerste te boei en. Het zingen en spelen kwam door de goede akoestiek in de kerk zeer goed tot zijn recht. Het concert had meer belangstel ling verdiend, alhoewel naar Rijssense be grippen heel wat toegewijde hoorders dit stijlvolle programma hebben beluisterd. We hopen dat het koor een jaarlijkse uit voering tot een traditie zal maken. Onge twijfeld zal bij een dergelijke programma keuze de belangstelling groter worden. Het oog werd ten zeerste geboeid door de prach tige mozaïeken in de kerk, die door het ge zeefde licht van de glas-in-lood ramen de ten gehore gebrachte composities van de klassieke meesters beklemtoonden. G.K. De Postduivenvereninging Het Luchtver- maak nam zaterdag 30 juni deel aan 2 wed vluchten resp. op St. Denis en op 's Her togenbosch. Aan de vlucht op St. Denis werd deelgeno men met 389 vogels, die werden gelost om 7 uur. Winnaar werd H. J. Wilmink, die zijn eerst- aankomende duif constateerde om 14-52-28. 2e werd A. Lankamp, 3. H. J. Wilmink, 4. W. Sikkelbein, 5 J. A. Tempelman, 6 G. L. Tijhuis, 7 A. J Temmink, 8 J Kamp, 9. W. van Brussel, 10 H. J. Lankamp 11. T. Geerling, 12 A. J. v.d. Willige 13 Joh. ter Harmsel 14 W Scherphof 15 H J. Kien- huis 16 A. J. Temmink, 17 A. M. Otto, 18. A. J. Temmink, 19 en 20 A. J. ter Steege Aan de vlucht op Den Bosch werd deelge nomen met niet minder dan 1365 vogels, die werden gelost om 12.30. Winnaar werd A. Lankamp 14-09.46 2e werd B. J. Wilmink 3 H. Waggeveld 4 J. Kamp, 5 G Boerman 6 A. Jansen 7 H. Waggeveld, 8. G. Boerman, 9, J. Nijkamp 10 W. Sikkelbein, 11 H. Waggeveld 12 H. Kos- terbok 13. C. Boerman 14 A. Jansen 15 A. Willems 16 A. M. Otto 17 C. Boerman 18 W. Sikkelbein 19 A. Harbers 20 G. Sieme- rink. Winnaar serie van 2 en 3 A. Pijffers. De postduivenvereniging De Zwaluw nam deel aan een wedvlucht op Regensburg af stand 537 km. De duiven werden gelost om 5 uur. Een gedeelte van de uitslag: 1. M. Geuzendam (15-42.00), 2. G. Bargboer 3. J. Bakker, 4. G. Poortman 5. M Geu zendam

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3