Te veel en te weinig brandkranen Directeur Postkantoor nam afscheid Zilveren jubileum Mej. Pennings hoofd kleuterschool m Wiegen der wereld op de „3 X A" Huishoudschool ter Horst Co. nog steeds van groot belang voor vrouwelijk personeel CRITIEK OP TOESTAND AREND BAANSTRAAT Vrijdag 29 juni 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Weinir, belangstelling voor concert van „Wilhelmina n Zomeruitvoering V.E.K. Humanistisch Thuisfront verzoekt om subsidie Subsidieverzoek Stichting noodaktie kerkbouw Tanganyika 55 Een volkomen originele expositie (Vervolg raadsverslag van pagina 1) Het voorstel van b en w een krediet van 10.000 beschikbaar te stellen voor het ver wijderen van een 100-tal brandkranen, bracht door het debat erover een eigenaardige si tuatie aan het licht. Naar de mening van de brandweercom mandant kunnen in Rijssen een honderdtal brandkranen, waarvoor de gemeente jaar lijks 775 moet betalen worden verwijderd. De kosten van het verwijderen van deze kranen zouden volgens opgave van de Wa terleiding Maatschappij Overijssel ongeveer 10.000 bedragen. Volgens een berekening naar een annuïteitsbasis van 4 V2 pet. kun nen na verloop van ongeveer 20 jaar met het vrijkomende bedrag van 775 per jaar de kosten van het verwijderen van de kranen worden gedekt. Hoewel pas na ver loop van 20 jaar van een en ander daad werkelijk profijt kan worden getrokken ad- fiseren b en w de raad het daarvoor beno digde krediet beschikbaar te stellen. Hoewel de heer Hodes het jammer vond, dat jaarlijks 7,75 per kraan betaald moest worden, vond hij anderszins de uitgave van 10.000 voor het verwijderen van de kra nen zeer hoog. Spr. vroeg zich af, of na overleg met de maatschappij niet tot een overeenkomst kon worden geraakt. De kranen kunnen misschien verzegeld worden, aldus spr. De heer Ter Avest kon niet beoordelen of er perse 100 brandkranen teveel in Rijssen waren, in ieder geval kan aan de WMO wor den gevraagd of het verwijderen niet voor geringere kosten kan plaats hebben. Spr. ves tigde op 'n geheel ander aspect de aandacht. Er zijn in onze gemeente ook nog verschil lende delen waar helemaal geen brandkraan is aangebracht. Als in zulke delen van onze plaats brand uitbreekt is de ellende niet te overzien, omdat men geen bluswater kan krijgen. De voorzitter: Is daar dan wel waterlei ding? De heer Ter Avest hierop geen rechtstreeks antwoord gevend, ging verder met te zeg gen, dat de veiligheid van de inwoners ge biedt hiertegen maatregelen te nemen. Zijn er al een grote hoeveelheid kranen te veel anderszins blijkt, dat er te weinig zijn. Wethouder Goosen zette uiteen, dat het feit,dat er thans te veel brandkranen zijn, niet zo'n heel vreemde zaak was. Toen de brandweer veel slechter was geoutilleerd dan thans, waren de kranen niet overbodig. Ze zijn het door de verbetering van het brandweermateriaal alleen maar geworden. De heer Smeijers suggereerde de brand weercommandant een advies uit te laten brengen ten aanzien van de plaatsen waar in plan Zuid brandkranen moeten worden aangebracht. De voorzitter: De laatste tijd brengt de commandant daarover altijd advies uit. Van verschillende zijden werd aangedron gen met de WMO in onderhandeling te tre den. Hoewel de beide wethouders graag had den gezien, dat het voorstel werd aangeno men, omdat er in dat geval beter kon worden onderhandeld, voelde de meerderheid van de raad er niet voor het bedrag te vo teren. Besloten werd het voorstel aan te houden. In de rondvraag vestigde de heer J. Voort- man nog eens weer de aandacht op de slech te toestand van de Arend Baanstraat die nog steeds toegangsweg is naar het zwem bad. Deze weg biedt althans op het smal ste gedeelte geen uitwijkmogelijkheid, om dat aan weerszijden door het mulle zand groot gevaar tot slippen bestaat. Naar mijn mening aldus de heer Voort man wordt teveel aandacht geschonken aan de verfraaiing van het zwembad, dat wel haast een 2e keukenhof is geworden. Maar deze weg en meerdere buitenwe gen worden zou ik haast zeggen verwaar loosd. Met klem, aldus de heer Voortman, verzoek ik het college direct maatregelen te treffen, al is het dan ook een proviso rische oplossing. Het kan geen uitstel meer lijden. Mocht ik geen toezegging van het col lege krijgen, dat reeds morgen wordt begon nen, zou ik gaarne de mening van de raad horen. De muziekvereniging „Wilhelmina" te Rijssen gaf zaterdagavond in de nieuwe mu ziektent in het volkspark een populair con cert onder leiding van haar dirigent Albert Sommer. Het weer werkte mee voor het welslagen van dit concert, maar waar bleven de muziekliefhebbers van Rijssen. Dikwijls wordt „Wilhelmina" gevraagd om medewerking te verlenen en steeds staat dit sympathieke korps gereed, maar wanneer „Wilhelmina" van haar kant gaarne belang stelling van de inwoners zag, schitteren deze dan door afwezigheid. De weersom standigheden konden in dit geval geen reden zijn om weg te blijven. Nu Rijssen over een prachtige moderne muziektent in een fraaie omgeving beschikt en over een zeer goed korps, was 't wel droe vig, dat slechts een handjevol muzieklief hebbers hebben kunnen genieten van goede muziek. Wilhelmina begon dit concert met een pit tige mars „Saint Triphon" van Ney, gevolgd door „Woodland Pictures" van Flestcher, welke nummers met grote aandacht werden aangehoord. Het bekende „Die verkaufte Braut" van Sme- tana was het volgende gedeelte, dat prach tig werd vertolkt en een dankbaar applaus ontlokte van de toehoorders. Na de pauze werd nog ten gehore gebracht de „Show boat" van Kern, met tot slot de mars „In rechte baan", van Wichers. De weinige aanwezigen hebben toch wel genoten van dit concert en wij mogen de hoop uitspreken, dat een volgende keer van de zijde van het publiek meer belangstelling wordt getoond. De gymnastiekver. V.E.K. houdt morgen avond in het Volkspark, voor het eerst weer na enkele jaren, haar zomeruitvoering o.l.v. de direkteuren de heren Bolk en Dekker. Het hartstochtelijke pleidooi van de heer Voortman leverde niet veel resultaat op. Wij zouden wel graag vanavond willen be ginnen aldus weth. Goosen. Wij kunnen geen overeenstemming krijgen over de aankoop van de stroken grond, die voor de verbre ding van de straat noodzakelijk zijn. En nog steeds kunnen wij niet aan andermans eigendom komen. De voorzitter vulde aan, dat de aanleg van de Kruisweg door personeelsgebrek stag neert.. Zolang de Kruisweg niet klaar is, staan wij machteloos aldus de voorzitter. De heer Haase was van mening, dat het wegscheppen van het mulle zand al een ver betering zou inhouden. De heer Ter Avest wees er op, dat bij de behandeling van de begroting 1962 van de zijde van b en w de toezegging tot het tref fen van maatregelen is gedaan. De straat kan in ieder geval schoon worden gehouden. Het is toch ook toegezegd, ik begrijp niet dat het niet gebeurt aldus spr. De heer Pluimers informeerde naar de mogelijkheid de Arend Baanstraat aan het autoverkeer te onttrekken (omleiding). Het bleek echter, dat op de autoweg geen vrachtautoverkeer is toegestaan. De Stichting Militaire tehuizen van het Humanistisch Thuisfront heeft het gemeen tebestuur verzocht haar een subsidie te wil len verlenen ten behoeve van de exploitatie van militaire tehuizen. Dit verzoek is in handen gesteld van de sport en culturele commissie om advies. Een drie-tal leden van deze commissie adviseert de stichting een subsidie te ver lenen van 55,- terwijl eveneens 3 leden zich. tegen subsidieverlening aan deze stich ting hebben uitgesproken. B. en w. stellen de raad voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. De, Ned, Federatie voor Bejaardenzorg heeft het gemeentebestuur verzocht haar een subsidie te willen verlenen van 25,— per 10.000 inwoners (jaarlijks). B. en w. hebben het advies gevraagd van de sport en culturele commissie die een stemmig geadviseerd heeft het verzoek af- te wijzen. Conform dit advies stellen b. en w. de raad voor de Federatie te berichten dat het verzoek niet zal worden ingewilligd. Zaterdagmiddag nam de heer E. Dasse- laar, sinds 1 januari 1957 directeur van het Post en Telegraafkantoor Rijssen, in verband met zijn pensionering afscheid van superieu re, collega's en personeel. Voor de bijeenkomst, die daartoe was be legd op het postkantoor bestond grote be langstelling. Namens de Centrale Directie van de PTT nam de directeur van het post district Zwol le de heer W. Jeurgens afscheid van de heer Dasselaar, die ruim 48 jaar in dienst is ge weest van het Staatsbedrijf der PTT. De heer Jeurgens schetste de scheidende directeur als een accuraat ambtenaar wiens loopbaan zijn bekroning vond in de benoe ming tot directeur van het postkantoor te Rijssen. Onder uw leiding is in Rijssen veel ten goe de veranderd waarvoor ik gaarne mijn waardering wil uitspreken, aldus de heer Jeurgens. Dat ook de centrale directie Uw werk waardeert, vindt zijn bewijs in de aan bieding van de afscheidspenning, een oor konde (waarop de waardering voor de. scheidende directeur tot uiting werd gebracht) en een legkalender. De heer Jeurgens wenste de heer en mevr. Dasselaar toe, dat zij nog vele jaren van het welverdiende pensioen zouden mogen ge nieten. Namens de collega directeuren uit de om geving voerde de heer C. M. Hout, direc teur van het Postkantoor Nijverdal het woord. De heer Hout wees op de goede onder linge verstandhouding en de vriendschappe lijke geest, die in de betreffende kring had geheerst. Hij bracht de heer en mevr Dasselaar dank voor de vriendschap die de collega's van beiden hadden ondervonden. Na een twee tal fraaie boekwerken te hebben aangebo den, wenste de heer Hout, zijn scheidende collega toe, dat hij samen met zijn echt genote nog een lange reeks van jaren een goede gezondheid zou mogen genieten. Namens de vereniging van Leidinggevend Personeel (VDLP) in het postdistrict Zwol le sprak de heer Loosekoot hartelijke woor den tot de heer Dasselaar, en bracht hem dank voor de wijze waarop hij het streven van de vereniging had willen steunen, on- de aanbieding van een bloemen hulde. Namens het personeel van het postkantoor Rijssen en van het hulpkantoor Enter voer de hierna de heer G. Kienhuis het woord. U sluit vandaag aldus de heer Kienhuis een eervolle loopbaan na bijna 50 jaar in dienst van PTT af. U heeft vooral in uw beginperiode in Rijs sen een moeilijke tijd meegemaakt. Wij hebben samen lief en leed met elkaar moeten delen. Gelukkig voor ons allen, dat mede door uw toedoen deze moeilijkheden zijn opgelost Van 1 tot en met 14 juli 1962 wordt een originele en attractieve steentjesaktie gehou den. De opbrengst is bestemd voor de bouw van een kerk in Tanganyika, van welke Kerk protestanten en rooms-katholieken ge bruik zullen maken. De aktie wordt gevoerd door de Stichting Noodaktie Kerkbouw Tanganyika onder het motto: „STENEN SPREKEN". Ook de zen dingsraad heeft instemming betuigd met de ze aktie. Steentjes a ƒ1,— per stuk zullen worden verkocht door middel van verkoopadressen die kenbaar zijn aan het TANGANYIKA-af- fiche. Aan sommige steentjes zijn afwijkingen aangebracht welke afwijkingen bekend zul len worden gemaakt tijdens speciale TV en radio-uitzendingen door NCRV en KRO op za terdag 14 juli. De steentjes dient men koel en droog te bewaren en ze mogen niet worden bloot gesteld aan overmatig zon- of kunstlicht. Bij afname van tenminste 10 steentjes kan men deze ook bestellen bij het kantoor van de aktie door middel van rembours, postwissel, aangetekende brief of giro. Het gironummer luidt 51-51-51 ten name van TANGANYIKA ROTTERDAM, Heem raadssingel 303. Blijkt men op zaterdag 14 juli geen steen tjes met een afwijking te bezitten, dan kan men op gemakkelijke wijze zelf een herinne- ringskruis van de steentjes vervaardigen. Een tekening wordt bij de 10 steentjes ge voegd. Wij hebben u leren kennen als een zeer plichtsgetrouw ambtenaar. U heeft de PTT gediend met inzet van geheel uw per soonlijkheid en uw totale energie. U bent hard geweest voor uzelf en van uw medewerkers hebt u veel geëist aldus de heer Kienhuis, die voortging te zeggen, dat het personeel de herinnering van de heer Das selaar van een respectabel ambtenaar zou blijven meedragen. Wij hebben vooral respect aldus spr. voor het menselijke, dat uw optreden ten allen tijde kenmerkte. Daarvoor zijn wij dankbaar Ook bracht de heer Kienhuis dank aan mevr Dasselaar voor de grote belangstelling, die u altijd heeft opgebracht voor het wel en wee van ons en de onzen". Wij wensen u beiden een goede levensavond toe. Gij kunt terugzien op een welbesteed leven en wij hopen, dat u nog vele jaren in goede gezondheid van het pensioen moogt genieten. Als bewijs van waardering bood de heer Kienhuis namens het personeel van de kan toren Rij ssen en Enter een rookstandaard met inscriptie aan sn mevr. Dasselaar ont ving een fraaie vaas met bloemen. De bij zonderheid, dat. de vaas door de besteller E. Dommerholt, die zich in zijn vrije tijd heeft bekwaamd in het pottenbakken, was vervaardigd werd door zowel de heer als door mevr. Dasselaar bijzonder gewaar deerd. De heer Dasselaar, die zichtbaar ontroerd was door de waardige wijze waarop hem dit afscheid was bereid, dankte allen, die daaraan hadden meegewerkt met een per soonlijk woord. In Algerije is nu goed te merken, dat bet re ferendum over de toe komst van dat land nadert. Op de bussen, die pas weer in Al giers zijn gaan rijden, staan leuzen als „Stem ja" (voor onafhanke lijkheid in samenwer king met Frankrijk) en „Leve de FLN" etc. Op 29 juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. G. Pennings te Rijssen, hoofdleid ster aan de Chr. kleuterschool Margriet al hier, destijds onder leiding var mej. Boon in de oude bewaarschool in de Oranjestraat begon. Mej. Pennings kreeg 25 jaar geleden het verzoek van het toenmalige bestuur om als hulpleidster in functie te komen bij de be waarschool in de Oranjestraat, aan welke school mej. Boon aan het hoofd stond en toen 3 klassen telde. Na het overlijden van mej. Boon in 1949 werd gedurende 1 jaar een tijdelijke kracht van elders tot hoofd benoemd, terwijl mej. Pennings ijverig de studie begom om de vereiste akten te halen, welke benodigd zijn om tot hoofd te kunnen worden benoemd. In 1949 behaalde zij de le akte (A) en in 1951 de 2e akte (B). In 1950 kreeg zij de benoeming tot hoofd van de kleuterschool, welke taak zij met volle ambitie en grote toewijding verricht. Toen mej. Pennings aan de school begon bezochten 80 kleuters de school verspreid over 3 klassen, bij het infunctietreden als hoofd telde de school 120 kleuters en thans bezoeken 160 kleuters deze school, waaraan thans een hoofd en 3 leidsters verbonden zijn en dus 4 klassen telt. Mej. Pennings heeft, evenals de andere leerkrachten, steeds de kleintjes gewezen op de Heiland, die sprak „Laat de kinderen tot Mij komen en verhinder ze niet" en zij acht dit één van de mooiste taken van de leer krachten, die zij aan de school mogen ver richten. In totaal heeft de jubilaresse in haar klas gedurende deze periode ruim 2000 kleintjes kleuteronderwijs gegeven en dank zij het be stuur en de rijksregeling is er van een ou de bewaarschool een moderne kleuterschool geworden waarin het zoals de jubilaresse ons vertelde, een groot genoegen is er in te werken. Onder leiding van het hoofd wordt jaar lijks een tentoonstelling of een ouderavond georganiseerd en diverse feestelijke bijeen komsten gehouden, welke steeds hoogtepun- tn in het leven van de kleuters kunnen worden genoemd. Gedurende de tijd welke de jubilaresse aan de school verbonden is geweest, hebben veel personeelswisselingen plaat gevonden, terwijl aan deze school veel kwekelingen hun eerste praktische opleiding hebben gekregen. Het spreekt wel vanzelf dat de dag van 29 juni a.s. voor mej. Pennings niet onop gemerkt zal voorbijgaan. In de hal „100 jaar Activiteiten" op de „3 x A", de toekomstige sporthal van de Ge meente Enschede, krijgen de contacten die Twente met de hele wereld heeft, op zeer bijzondere wijze de aandacht. Hoe de Twentse machine-, textiel-, rubber en andere industrieën hun grondstoffen be trekken uit- en hun produkten leveren aan de verste streken, zal op deze tentoonstelling op een originele manier onderstreept worden Van hoe groot belang de Huishoudscool van Ter Horst en Co NV, na een meer dan 30-jarig bestaan, speciaal voor het vrouwelijk personeel van deze grote on derneming nog steeds is, bleek duidelijk in en door de tentoonstelling, die donder dagmiddag door de heer A. H. ter Horst werd geopend. De heer Ter Horst heette de genodigden op hartelijke wijze welkom en sprak zijn waar dering uit aan het adres van de directrice mej. J. v.d. Gaast en de leraressen, voor de wijze, waarop zij van deze tentoonstel ling, die tevens benut werd als openbare les, telkenjare een bijzondere gebeurtenis weten te maken. Spr. zei er van overtuigd te zijn, dat mej. v.d. Gaast en de leraressen zich het gehele jaar veel moeite getroosten om de leerlin gen, datgene bij te brengen, waarvan zij in haar later leven dankbaar gebruik zullen kunnen maken. Onze school aldus de heer ter Horst heeft een goede naam, mede door de serieuze wijze waarop de directrice en de leraressen hun belangrijke taak verrichten. De heer Ter Horst sprak tot slot de hoop uit, dat de goede naam van de school ook voor de toekomst behouden zou blijven en bracht de directrice en de leraressen dank voor de wijze waarop ze ook in het afgelo pen seizoen hun taak hadden verricht. De Huishoudschool is een belangrijke fac tor in de reeks sociale voorzieningen van de grote Rijssense juteondememing. In de ruim 30 jaar van haar bestaan is de school de basis geweest van de aanpas sing tot nieuwe inzichten, tot de waardering van de grotere mogelijkheden op het ge bied van koken, enz. en veel Rijssense meis jes hebben er iets geleerd, waarvan zij la ter veel plezier hebben beleefd. Met groot respect en waardering moet wor den getuigd, van het vorstelijke geschenk van het directielid van Ter Horst en Co de heer M. G. van Heel, wiens sociale bewo genheid en vooruitziende blik ruim 30 jaar geleden aanleiding was ten behoeve van het vrouwelijk personeel van Ter Horst en Co een huishoudschool te stichten. De school maakt nog steeds een keurige indruk, de reinheid en het goede onderhoud van zalen, kamers en gangen valt altijd weer op, waardoor deze school steeds weer een prettige indruk op leerlingen en in dit ge val op belangstellenden voor de openbare les en de expositie maakt. De ouders van de leerlingen kregen een uit stekende indruk van de sfeer, die er in de school heerst, en van de wijze waarop de meisjes de lesavonden doorbrengen. Veel waardering bestond en voor de prestaties van de leerlingen die op de verschillende afdelingen, via goed ingerichte exposities, konden worden bestudeerd. In de keuken (zonder twijfel de trots van mej. v.d. Gaast) stonden vele variaties bij zonder aantrekkelijk opgesteld. Werkstukjes waaraan veel aandacht was gewijd en me nuutjes, die er bijzonder smakelijk uitzagen. Dat ook de echtgenotes van T'nnelijke per soneelsleden nog graag et i /rsus aan de huishoudschool volgen, t t tot, dat het da gelijks koken een kun? a, die steeds ver der kan worden onttf zeld. Belangrijk is vooral dat men niet l leen aan alledaagse, maar juist aan bijzori ere (onbekende) ge rechten aandacht sche.ikt, waardoor de wij ze spreuk „verandering van spijs doet eten", ook in praktijk kan worden gebracht. Een erg leuk idee, was de inrichting van de teenager-bar. De jongere meisjes kre gen hierdoor een goede indruk, van de wijze waarop een fuifje gezellig kan worden ge maakt, en welke eenvoudige middelen de sfeer er van kunnen verhogen. Op de afdelingen naaien werden fraaie werk stukken geëxposeerd, waarin tot uiting kwam dat „met naald en draad" prachtig werk kan worden gemaakt. Wij zagen prachtig borduurwerk, fraaie ja ponnen, pyjama's, schorten enz., waarbij duidelijk was, dat men de lessen met veel interesse moet hebben gevolgd. Een belangrijk onderdeel van het „les- patroon" van deze huishoudschool is zeer zeker ook de cursus kinderverzorging en ziekenverpleging thuis. Ten aanzien van het laatste staat het toch vast, dat men via een juiste behandeling van kleine ongelukjes, vaak erger kan voorkomen en de handigheid die men dient te hebben voor de verzor ging van een baby komt je toch ook maar niet zo aangewaaid, dachten wij. Veel bewondering bestond er voor, de han denarbeid, die in het kader van de cur sus baby en kinderverzorging op de school wordt verricht. Prachtige staaltjes van knutselwerk stonden op keurige wijze opgesteld, waardoor het be wijs werd geleverd, dat ook op dit onder deel op de Huishoudschool van Ter Horst en Co belangrijk werk wordt verricht. door een expositie van wiegen uit vele lan den van de aardbol. Voor dit oorspronkelijke idee konden de di recties van vele musea gewonnen worden en met de verdere, zeer toegewijde hulp van par ticulieren en van de Nederlandse ambassades in tal van landen groeit een verzameling, die haar weerga niet kent. Hoewel de voorbereidingen nog niet afge sloten zijn, staat nu al vast dat de commis sie, die zich onder leiding van Mevrouw C. F.L. van Heek-van Heek aan dit bijzondere werk wijdt, tot een belangwekkend resultaat is gekomen. Er zullen, vooraan in de „100 jaar"-hal, temidden van bloemen en planten uit de he le wereld, wiegen en bijbehorende personen te zien zijn uit de meest uiteenlopende tijden en cultuurgbieden. Zelfs zijn er volkeren ver tegenwoordigd die het begrip „wieg" hele maal niet kennen. Een greep uit deze unieke verzameling. Daar is uit Amerika een replica van de wieg waarin de vier kinderen van Abraham Lincoln gelegen hebben. Uit het nabije West- falen, uit Telgte, komt een eikenhouten wieg uit 1800, kussen en dekbed zijn van blauw- gedrukte katoen uit 1850, de specialiteit van dit vriendelijke dorpje nabij Munster. Een Franse wieg uit Bretagne, een zeer an tieke wieg uit Griekenland, een 17e eeuwse uit het Gudbransdal in Noorwegen, vol volks kundige motieven, een antieke wieg uit Dene marken, enkele zeer bijzondere uit het rijk- gevarieerde Zweedse land, een fraai beschil derde Italiaanse uit 1600 en een sobere, van teen gevlochten wieg van de Ierse Aran-eilan- den, tonen evenzovele facetten van de baker mat der Europese cultuur. Een echte baker mat, uit België, is er ook bij: gevlochten naar het voorbeeld van de Brueghel-tekening „De Magere Keuken". Het eigen land toont o.a. een Twentse wieg, een typisch beschilderde Hindeloper wieg en een rijk meubel in Empirestijl, met twee zwanenhalzen. Hoe verder men in de wereld komt, hoe ge varieerder het meubel - als men het al zo kan noemen - waarin de kinderen hun eerste levensjaar doorbrengen. Van de Antillen komt een prachtige wieg, uit Nieuw-Guinea een eenvoudig stuk boomschorts. Er is een sobere volkswieg uit Pakistan, een zeer merkwaar dige, in een fraai geknoopt net opgehangen Thailandse wieg uit het land van de charman te koningin Sirikit. In Japan draagt de vrouw haar kind op de rug, maar in Noord-Japan wordt op het platteland nog de „Izume" gebruikt, een rond van stro of bamboe ge vlochten mandje, waar het kind in ligt het geheel met een grote strik versierd. Ook in Liberia worden de kinderen op de rug gedragen, daar in een soort draagstoeltje. Andere volkeren maken het zich gemakkelij ker, zoals de Laplanders, die hun wiegen-als- een-bootje op ski's plaatsen en ze zo met de trekkende rendierkudde meevoeren. In de wij de steppen vhn Amerika deden de Coman- ches niet anders, al gebruikten zij honden of paarden als trekdieren. Het rendier en een kleine Laplandse jon gen zullen zelf ook aanwezig zijn, evenals de Japanse met haar kind op de rug, de struise Kottomissie van Suriname, kinderen uit Mexico met merkwaardige „etage"-jurken, 'n Eskimo uit Groenland, een Thailandse vrouw en al even levensgroot - natuurlijk de oud- Hollandse baker. De „3 x A" heeft met deze expositie een in de gehele wereld nog niet verkend terrein be treden, dat zeer verrassende perspectieven blijkt te bieden en één van de grootste at tracties van de „3 x A" belooft te worden.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3