FILM NIEUWS hengelo's] bier NOTTER Aanbesteding 'n Droomschip van 'n woonschip Misdaad na schooltijd Sterrit Rijssense Motorclub Puzzelrit „Op Pad Puzzelrit „De Kroon van Twenthe" Schoolvoetbal RKSV-Markelo 1-1 Bromfietsen puzzelrit P.J.G.O. Jaarvergadering Coöp. diepvries ver. Notter en omstreken PJGO OP REIS Puzzelrit Ned. Herv. MY en JV Nu de aardappelen duur zijn Pagina WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Vrijdag 1 juni 1962 Woensdag de film Vrijdag en zaterdag de film ook hier! Onrustige Zenuwen? RUSSEN buiten de Men weet reeds dat de Rijssenaren vroe ger niet benauwd waren uitgevallen. De drost van Diepenheim, had zioh met zijn volk verdekt opgesteld in een dennenbos aan de weg naar Enter. De Snoek zat in zijn huiskamer, het jonge Snoekje van een half jaar in de armen. Zijn vrouw de stoof on der de voeten, macht der gewoonte, want het was volop zomer, keek genoeglijk zit tend toe. Uit het huwelijk met Taksman waren nooit geen kinderen geboren. De we duwe Taksman, was er tijdens haren we- duwenstaat op aangekeken, dat zij uit het Bentheimsb kwam. Dit was ook al geko men door de oude vrouwe van Bevervoorde zaliger. Zij was zoals wij weten een Bent- heimse. Niet uit de stad Bentheim, maar uit de toenmalige heerlijkheid. Zij had zich met veel personeel omringd uit de Graaf schap. En zo waren vele dienstboden uit de Graafschap naar Rijssen gekomen. Maar 't had al jaren niet meer geboterd tussen de Graafschap en Rijssen. Maar wijlen Taks man, een kerel met geld, maar die zijn uiter lijk niet mee had en daarbij vreselijk kwa- kerig was had toen hij geen Rijssens meis je kon krijgen Fenne Vischmann tot vrouw genomen. En nadien had men Fenne steeds op een afstand gehouden en haar gewoon vrouw Taksman genoemd. En toen nu Taks man gestorven was, dacht de Snoek bij zich zelf, dat was nog wel een kant wijf voor mij. Daar moest je net een Snoek voor heb ben. Maar de Snoek dan, zat heerlijk met zijn stamhouder te spelen, toen Foef el-Bats ach ter de deur heen kwam. De Foefel was zeer gejaagd. Hij had een lang mes in de schee en een dikke stok in de vlezige knuisten. Hij had een rood hoofd en zeverde. Dus er moest wel iets ergs aan de hand zijn. Snoek riep de Foefel ga onmiddellijk mee, wij moe ten de Snorrewits vangen. Hij zwerft er gens in de Elseneres! Maar man, riep de Snoek, ik heb de hele nacht wacht gehad op de Hutten wal. Donderd niet! riep Bats, ga mee. Fenne begon te janken, dat zij Gatjan niet missen wilde. Maar deze wilde zijn aandeel leveren in de slag om Rijssen. De goede man wist niet dat de straatmuzikant en drost van Diepenheim de graaf van Bent heim al lang voor zich uit dreef. Het Ries- semer Jöddeken bleek een bovenste beste gids te zijn. Feitelijk vond jonker Berend van Hackfort, was het jammer dat David Poep- zak een Jood was. Anders had de drost van Diepenheim hem nog officier gemaakt, nu kon diit niet. Snoek GatJan kleedde zich haastig. Hij nam ook een knoestige stok en deed ook een groot mes in de schede. Hij nam voor alle zekerheid een kruik bier en een portie roggebrood met spek mee. Als wij de dader krijgen gaat hij er aan riep de Foefel. Fenne begon te schreien. Jon ker Snorrewits was een landsman van haar en zij kon niet goed hebben dat deze aan het mes gestoken werd door haar man. Want de messen zaten destijds los in de schede. Voor een moord kreeg je als straf vijf rijks daalder en twaalf mud haver boete. Een volwassen eikenboom was meer waard dan een mens. Wanneer men betrapt werd op het stelen van een eik, kon het je alles kos ten wat je bezat. In het jaar nu, waarin de freule van Langen was getrouwd, met de jonker van Ittersum, was het een zeer voordelig jaar. De boeren en burgers in Twente steeds hardwerkend en zuinig levend volk, hadden 'n grote welvaart. Het geld dat men overhield bracht men ter bewaring naar het klooster te Albergen. Banken waren er destijds niet. En bij de prior was het geld goed bewaard. Maar de prior krabde zich wel eens achter het oor. Al dat aanslepen van geld, werkte al^ een magneet op de ro vers. En zo meteen zullen wij zien, dat de prior niet misgekeken had. Dan, ondanks de protesten van Fenne, trokken de Snoek en de Foefel er op uit om Snorrewits koud te maken. De heer van de Oosterhof pro beerde in het geheim de jonker Snorrewits een boodschap te sturen. Maar dat werkte niets uit. Gonda, de dochter van de heks op de Vriezenberg was bezig kruiden te zoe ken voor haar moeder. Gonda was mooi, jong en verlokkend. Haar moeder en zij waren nazaten van de Heidenen een volkje dat zich toen, voor omstreeks honderd jaar had neergesmeten op de Heidense Rille, nog zo bekend. Jon ker Snorrewits dan, had zich verstopt in een roggevoor in de Elsener es. En het zou de Snoek en de Foefel veel moeite hebben ge kost, Snorrewits gevonden te hebben. Maar zij kregen onverwacht hulp van Gonda de heksendochter. De Foefel was feitelijk een avonturier die nog wel eens bij de heks op bezoek kwam en dan mooi weer speelde. En Gonda noemde hem dan ook Batsoom. Gonda vond Snorrewits zittende in de rogge. Zij begon te kwebbelen en te kwelen van kom aan mijn hart lieverd. De jonker keek haar eerst schaapachtig aan. En vroeg wie zij was. Gonda lispelde dat zij de dochter was van graaf Serko van Eisen. En Snor rewits dacht dan ben ik in goed gezel schap. En terwijl de heksendochter hem in de korenvelden liefdevol over de haren streel de, biechte hij op wie hij was. Bliksum! dacht het meisje die kerel heeft iets te ma ken met het Riessener Jöddeken. Snorrewits had dorst en honger. Kom mee schat! kir de de jonge heks, ook wij zijn verdreven! Wil onze armoedige hut voor lief nemen? Moeder zal u spijs en drank geven. Snor rewits liet zich door de onweerstaanbare jon- gevrouw naar de heksenhut leiden. Gonda vertelde aan haar moeder in het geheim al les wat de Snor haar verteld had. Zij zette de vluchteling spijs en drank voor en de dochter hield hem gezelschap. Rot Pruis ik zal je leren dacht de heks van de Vriezen berg. Wacht maar! Stiekum haalde zij haar heksenfluit en begon te blazen. Een paar mi nuten waren verlopen. En de Foefel spitste de oren, hij kende de fluit Er was iets aan de hand bij Barbara de heks op de Vrie zenberg, zijn hartsvriendin. Loop! riep hij de Snoek toe bij de heks is het niet m orde. De jonker Snorrewits vond. toen hij verza digd was, dat de beide vrouwen raar be- gonne te doen. Zelf ging hij eens buiten kijken. En wat zag hij daar? Twee mannen kwamën de Vriezenberg opstormen de stok in de vuist en het mes tussen de tanden Hij stormde de heksenhut binnen en riep help mij! Ik word vermoord! Barbara de heks lachte een valse heksenlach. Zij wreef zioh in de handen. De deur vloog open en de Foefel trad bin nen. Bats gebood de heks sla hem niet dood maar flink afrossen mag wel Jonker Snorre wits greep naar zijn degen. Maar die was door de hetks al onbruikbaar gemaakt en brak aan stukken gelijk een riet. De man nen van Rijssen legden hun stokken en mes sen af en sloegen jonker Snorrewits bont en blauw. En gingen daama huns weegs en Bar bara de heks stuurde een booddschap naar de brink te Eisen. En kwamen twee boe ren en die brachten ionker Snorrewits naar de Stoevelaar bij Goor. En de jonker die daar woonde liet Snorrewits op de stortkar naar Bentheim brengen Met het verzoek er bij dat hij hem nooit terug wenste te zien. Een jonker die zich op hield met heksenvolk, was een kerel van niets. Samen gingen ze voldaan naar huls. De Foefel vertelde aan de Snoek, mond hou den, dan hoor je er niets van weer. De drost van Diepenheim was intussen bezig de graaf van Bentheim het land it te slaan Het Riessener Jöddeken had zich een wei nig verkwebbeld. Hij had aan de drost van Diepenheim verteld dat op het klooster te Albergen rijke buit te halen was. Maar Da vid had er dadelijk aan togevoegd dat het niet te pas kwam. Het klooster te Albergen stond in een heilige reuk. Men bewaarde er het geld van de boeren kocht er grond voor en het klooster was zo rijk en weldadig Berend van Hackfort liet achter Almelo de graaf van Bentheim vluchten. Hij draaide zijn snorren op en riep zijn kapiteins bij elkaar en riep daarna, vooruit naar de vlees potten van Albergen Nu was Diepenheim ook bezet gebied, ddoor Geldersen bezet. En deze zelfde Geldersen gunden de Bentheimers de plundering van Rijssen niet. En nu ruk ten ze op het klooster aan en haalden er een rijke buit van schapen, ossen en paar den. En toen zij terug keerden naar Die penheim had David Poepzak diep berouw. En hij liep achter in de legertros en gebruik te steeds zijn bidderiem. O! O! wat had het Jöddeken een berouw. Toen hij te Diepen heim bij zijn Sara terugkwam en alles ver teld had. nam Sara een tolhout en dekte ha ren man helder af. Maar gedane zaken nemen geen keer. Te Rijssen dacht men an ders over het Jöddeken men vond hem een lepe Jood Dank zij David vfas Rijssen er dit keer goed afgekomen. Dat vond de Saare ook. Hij vond het niet zo erg dat het klooster te Albergen een veer had moeten laten 'nle- ders krabt de asse op zie'n kook'n! Riep de Saare en besloot zijn huis van grondaf te vernieuwen. Want de tijd was bar goed. Iedere burger en boer verdiende geld als water De Snoek als burgemeester, stelde voot, dat de armen ook iets moesten ver dienen en daarom werden alle mannen die werken konden en onder de armen zaten, aan het werk gezet om grachten, wallen en heggen opnieuw op te zetten voor een kwar tje per dag op eigen kost De drost van Twente had laten weten dat hij Rijssen met een bezoek wilde vereren. Dat wilde zoveel zeggen dat Rijssen het zeer op prijs moest stellen dat de hoogste ambts drager in den lande Rijssen waardig keurde voor een bezoek. Er was echter een maar bij. De drost zou meteen rechtszitting houden en een aan tal Rijssenaren straffen die een overtreding hadden begaan. De drost zou niet op de Bevervoorde resideren maar op de Ooster hof. De laatste havezate zou in vervolg van tijd de dienst uitmaken tot het jaar 1922 toe. In laatstgenoemd jaar zijn de laatste heer lijke rechten afgeschaft. De oude jonker Berend van Langen was eerst nog al gepikeerd. Gape Jan en Jenne die zo langzamerhand op jaren kwamen, vonden het fijn een dag vrij te hebben. De burgemeesters droegen de stadsomroeper op, orrf allom bekend te maken dat een ieder voor zijn deur de straat schoon moest ma ken. Op de Oosterhof moest ook alles prima in orde zijn De hoofdwerkbaas de Ploffe, was er wel wat druk mee. Het ergst was er BerkenJantjen aan toe Hij moest voor de drost verschijnen wegens diefstal van een berk op de markegrond van Rijssen. De markeveldwachter de Goldvinke had hem op heterdaad betrapt. En nu was Jan er gloei end bij. Hoe deze zaak zou aflopen hopen wij de volgende keer te vertellen. Van Coeverden. Tom Winters, die verbonden is aan een regeringsbureau in Washington, D.C., leeft sedert enige jaren gescheiden van zijn vrouw Wanneer zij bij een auto-ongeluk om het le ven komt, neemt hij de zorg voor zijn drie kleine kinderen op zich, die echter van het nieuwe gezag allerminst gediend zijn. Hij neemt hen mee naar zijn kleine appartement in Washington, tot eenbetere woongelegen heid gevonden zal zijn. Hoewel Tom zijn uiter ste best doet een goed en verstandig va der te zijn, zijn de kinderen hem toch verre van gunstig gezind. Cinzia is de dochter van 'n Italiaanse diri gent, Maestro Zaccardi, die een tournee door Amerika maakt. Hij is een dominerende fi guur, en een strenge vader, die zijn vol wassen dochter niet veel vrijheid toestaat, waartegen het levenslustige meisje nogal eens in verzet komt. Op zekere avond neemt Tom de kinderen mee naar een openlucht concert onder lei ding van Zaccardi. Na afloop, in de drukte en het gewoel der mensen, neemt een van de kinderen, de kleine Robert, de benen. Diezelfde avond gaat Cinzia er ook vandoor; zij is het officiële gedoe, waarvan zij als dochter van de dirigent altijd het middelpunt is, beu en geeft er de voorkeur aan eens stiekum een avondje op avontuur te gaan. Het toeval wil dat Cinzia en de kleine Ro bert elkaar ontmoeten en het is die avond heel laat, wanneer zij de jongen bij z'n vader der thuis brengt. Tom is dankbaar dat het verloren schaap weer terecht is en hij vraagt Cinzia niet wetende wie of wat zij is, by hem in dienst te komen als verzorgster van de moederloze kinderen. Het woonprobleem vindt een gunstige op lossing doordat Tom's schoonzuster, Caro- lyn Gibson, hem haar bungalow aanbiedt en ervoor zorgdraagt, dat deze naar de door Tom gewenste plaats zal worden getranspor teerd. Onderweg, bij een onbewaakte over weg wordt de bungalow echter door een trein gegrepen en totaal vernield. Door tus senkomst van de Italiaanse Amerikaan, An gela Donatello, die het transport zou verzor gen krijgt Tom de beschikking over een woonboot in de Potomac, waar het gezm, met Cinzia, zijn intrek neemt. Angelo, die in de buurt woont, komt ge- heel onder de indruk van de charme van Cinzia. Hij heeft onmiddellijk ingezien dat zij een ideale vrouw is, maar uiteindelijk weet hij toch niet wat te doen: haar ten huwelijk te vragen of zijn vrijgezellenbe staan voort te zetten. Tom krijgt bezoek van z'n knappe schoon zuster Carolyn, die hem de vraag stelt of hij er niet voor zou voelen met haar te trou wen, En terwijl Angelo erover nadenkt welk besluit hij zal nemen ten opzichte van zijn gevoelens voor Cinzia en terwijl Tom erover piekert of hij er goed aan zal doen met Carolyn te trouwen, is Cinzia van 's morgens tot 's avonds druk doende rust en orde on der de lastige kinderen te scheppen en er voor te zorgen, dat zij een beetje van hun vader gaan houden. Zij heeft succes, maar het ergert haar dat ook Carolyn met haar huwelijksplannen suc ces heeft. Het spijt Cinzia, dat Tom meer oog en oor heeft voor de schone en gefor tuneerde Carolyn, dan voor haar. De verbittering, die Fabian König steeds verder zal voeren op het pad der misdaad, vindt zijn oorzaak in een te zware straf na een klein vergrijp. Fabian voelt zich verra den, niet alleen door de leraar, die hem tot de kleine overtreding aanzette en hem daarna in de steek liet, maar ook en voor al door zijn strenge, ouderwetse vader. Al leen enkele vrienden, mede-scholieren, ge loven in hem en kiezen hem zelfs tot ben deleider bij hun diefstallen. Hier voelt Fabian zich in zijn element. Wat als spelletje door de vroegrijpe jon gelui is verzonnen, groeit uit tot een roeke loze en harde misdadigheid. Alleen al door hun brutaliteit zouden Fabian en zijn bende leden hun ongeluk tegemoet zijn gegaan, maar wanneer Fabian verliefd wordt op een bij hun heler inwonend meisje, bespoedigt dit hun ondergang. Na een handgemeen - Fabian wil het meisje uit handen van deze heler redden - wordt deze laatste dood aan getroffen. Fabian wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf, omdat alle bewijzen tegen hem zijn. Een gevangenisarts twijfelt aan zijn schuld en terecht, want bij herziening van het von nis wordt Fabian van doodslag vrijgespro ken. Wel wordt hij voor kortere tijd ver oordeeld voor de diefstallen, die door hem zijn gepleegd, maar hij weet dat, wanneer de gevangenisdeuren zich voor hem zullen openen, er een meisje op hem wacht, dat hem begrijpt en van hem houdt. Advertentie Vrijdag werd de aanbesteding gehouden van de bouw van de nieuwe Chr. ULO school die gebouwd zal worden in het plan Lentfers- stukken. Er werd ingeschreven in 3 percelen als volgt: PERCEEL I Metsel-timmerwerk: H. Rotelaar Almelo 768.000 Fa. H. Brons man Almelo 765.000 Fa. Roelofs en Haase Rijssen 795.000 Fa. Erven Janssen Nieuw Vennep ƒ888.566. Fa. Verschuur Zeist ƒ873.450 Fa. ter Avest Nijverdal 870.00, Fa. Men- sink Nijverdal 864.500, Fa. Jansen Almelo 868.000, Fa. Moldencate Hengelo 818.300 Fa. Merkelink Neede 824.500, Fa. J. van Beek Ermelo 851.500, Fa. Nijenhuis Arn hem 846.000, Fa. Jan ter Beek Almelo 797.600, Fa. Geveke Leeuwarden 841.500 Fa. ten Pas Enschede 838.000, H. van Plegt Langeveen 775.300, Fa. Siemerink Wierden 810.000, Fa. Geels Amsterdam 839.000, Fa. Strijland Hoorn 819.900, Fa. Van Amerongen Amsterdam 89.985, Fa Paul Apeldoorn 800.730, Fa. Miel en Zn. Almelo 823.500. Fa. Schipper en Meijerink Hengelo 835.000, Fa. ter Steege Rijssen HOOGSTE 887.500, Fa. G. Velten. Enter 844.079, Fa. H. de Wilde Enter 831.900, Fa. H. J. DollenWierden 785.000, Fa. J H ter Braak Lichtenvoorde 823.000 Fa. vd Kemp Silvolde 1 857.200. Fa. E. Odink Eibergen, LAAGSTE 697.500 Fa. H. Schoenmaker Zutphen 855.500, Fa. Schreu- der ..pnen l rfó phen f "^4.760 Fa 780.00 Fa. C. Van Swol Amersfoort 849.000, Fa. Huiskes Enschede J 798.500, Fa. Lammers en Kok Enschede 770.000, Fa. Gebr. Foks Hengelo f 739.000, Fa. Van Tubbergen Enschede 729.000, Fa. Foks Hengelo 848.000, Fa. Gebr. Stekelenburg Utrecht 874.000 PERCEEL 2 Elektriciteitswerken: Fa Sonsen Eibergen 8875, Fa. G. Voskamp Almelo, 11.474, Fa. Dijkink Rijssen 11.600 Fa. Paauwe Wierden 12.050, C. M. van Egdom Almelo 11.023, Fa. Oldenhof Goor LAAGSTE 7600, W. F. Slaa Enschede 9.930, Fa. Koers Apeldoorn 9240, Fa. Sulver en Rozen Deventer 15.532, Fa. v. Wingerden Gorichem HOOGSTE 16.925. PERCEEL 3 Schilderwerken: Fa Ten Cate Enschede 49.987, Fa. Wol ters Wierden HOOGSTE 69.700, Fa. Wissink Enschede 59.780, H. J. Thijssen Enschede 54.800, H. Kempers Enschede 53.500, J. G. Bekke Enschede 58.000, Almelose Com binatie „schilderswacht" Almelo f 64.259, Fa. Talen Apeldoorn LAAGSTE 46.000, Fa. Nijhuis. Enschede 52.300. H. Dekens Al melo 64.770, Fa. Gebr. Coelen Enschede 68.200. Dinsdagavond organiseerde de Rijssense motorclub R.M.C. een sterrit waarvoor gro te belangstelling bestond. De start en finish was op de Veemarkt. Er was een mooie rit uitgezet over een afstand van circa 45 km. die liep via, Enter-Bomerbroek-Rijssen. Door de heer H. Dijking werden na afloop in hotel Gijsbers met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. De uitslag was als volgt: Auto's: 1. A. Ligtenberg. 45 str.p. 2. J. C. Zijsling 48 str.p. 3. G. J. ter Harmsel 50 str.p. 4. I. de Lange 59 str.p. 5 M. Men- sink 62 step. 6. J. Bleeker 64 str.p. 7. E. Gijsbers 65 str.p. 8. J. Zeeuw 66. str.p. 9. H. van de Eist, Almelo 66 str.p. Motoren: 1. A. Wolterink 44 str.p. 2. H. Buur- sink 66 str.p. 3. W. Jansen 83 str.p. Ook de extra prijs voor het minst aantal straf pun ten viel de heer A. Wolterink ten deel. De eerstvolgende sterrit wordt gehou den op woensdag 20 juni. Dooc het personeel van het confectiebe drijf „De Kroon van Twenthe" werd een puzzelrit gehouden in de omgeving, zulks ter gelegenheid van het feit, dat het 1 jaar geleden was, dat de Kroon van Twenthe zich in Rijssen had gevestigd. Hoewel de directie aanvankelijk de me ning had, dat het gebouw in de Spuitstraat ongeveer 3 jaar voldoende zou zijn, blijkt thans, dat het gebouwtje te klein is. De directie heeft in een toespraak tot de deelnemers van de puzzelrit de hoop uitge sproken, dat men spoedig in een groter gebouw gehuisvest zou kunnen worden. Wat de puzzelrit betreft, de meisjes had den geen gemakkelijke route beschrijving, zodat er natuurijlk fouten werden gemaakt. Toch slaagden er nog 2 teams in de rit zan der een enkele fout te beëindigen in café Koedijk aan de Varkensmarkt. De directie werd een foto van alle me dewerkers aangeboden. De 3 best geplaat sten kregen een prijsje overhandigd. De Rijssense bromfietscluib „Op Pad" hield dinsdagavond een puzzelrit. Het was een heel interessant parcours, dat liep over een afstand van 30 km en door een mooie omgeving. De start en finish was bij café Smit, waar na afloop door de heer D. ter Maat de prij zen werden uitgereikt. De uitslag was als volgt: 1. W. Zuilen. Almelo 63 str.p. 2. J. van de Barg, Delden, 64 str.p. 3. G. ter Maat, Del den 65 str.p. 4. A. Nijland, Enter 92 str.p. 5. G. J. Harbers, Rijssen 104 str.p. De poedelprijs viel ten deel aan W. Nijzink met 182 str.p. De volgende sterrit wordt gehouden op 15 juni (vrijdag). De uitslagen van de laatstgespeelde wed strijden luiden: Jozefschool, Enter-Wilhelminaschool 2-1 O.L.S.-Oranjeschool 9-2. r.k. Rijssen-O.L.S. 0-1: Juliana-r.k. Rijssen 4-2; Chr. School Enter-Julianaschool 4-1; De stand aan de kop van de ranglijst is mo menteel: Chr. School Enter 6-4-1-1 9 punten. Julianaschool 6-4-0-2 8 punten Jozefschool, Enter 5-4-0-1 8 punten TT..S 7 Dimton. A.s. vrijdag kan de wedstrijd Jozefschool- O.L.S. de orengen. De winnende school speelt op 4 juni een wedstrijd tegen een onderwijzerselftal van deze scholen. In een zeer spannende wedstrijd is het de thuisclub gelukt een gelijkspel te behalen, waarmee zij het vierdeklasserschap veilig stelde. In het veld deden beide ploegen wei nig voor elkaar onder. R.K.S.V dat met een sterk gehavende ploeg in het veld ver scheen, heeft van het begin tot het eind ge vochten om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. De gasten speelden ook voor wat ze waard waren en gaven weinig kan sen weg. Markelo nam vlak voor rust de leiding door Bram ten Hove, die vanaf de r. bui tenplaats zeer fraai inschoot, een schot waartegen doelman Pfeiffer, die zich goed weerde kansloos was. Nog voor rost was de stand weer gelijk. Tussen enkele Markelo-verdedigers in kreeg hij de bal de pakken. Met alleen de l.back voor zich maakte hij geen fout. Over deze speler heen lepelde hij de bal in het door de doelman veriaten doel 1-1. Na rost opnieuw een zeer spannende strijd die van de spelers het uiterste vergde. De thuisclub legde het accent op de verdedi ging. Met verre trappen zette Kamphuis c.s. de voorhoede aan het werk. Aan weerszij den deden zich echter weinig doelpuntrij ke kansen voor, zodat -de strijd eindigde met een 1-1 gelijkspel. Voor haar leden had de afdeling Notter- Zuna-Rijssen van de P.J.G.O een puzzelrit op bromfietsen uitgeschreven, waaraan ook leden van de afdeling Enter konden deelne men. Er was een prachtig parcours in de omgeving uitgestippeld, met verschillende listig opgestelde hindernissen. De straat was bij 't café Smit aan de En- terweg te Rijssen en de finish bij het café Derksen op het Veer. Voor deze rit hadden zich 21 deelnemers aangemeld. Winnaars wa ren: 1. D. F. Boode en J. v.d. Maat Notter 55 strafpunten. 2e. G.J. ter Maat Rijssen, 56 strafpunten. 3. J. Reterink Enter 57 strafpun ten. 4. J. ter Keurs Rijssen 58 strafpunten en 5 A. en G. ter Avest Notter 60 strafpunten. Bij de prijsuitreiking, door de voorzitter van de afdeling Notter-Zuna-Rijssen, de heer A. Ooms jr. bracht deze dank aan allen die hadden meegewerkt aan het welslagen van deze rit. In 't café Derksen op het Veer, hield de „Coop. diepvries vereen. Notter en Omstre ken", haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter de heer J. G. Nollen. De secr.- penningmeester de heer B. J. Vinkers te Not ter bracht verslag uit over het afgelopen vereen, jaar waaruit bleek dat in 1961 weer twee nieuwe kluizen waren bijgebouwd, één aan de Oosterhof bij de boerderij van de heer Hakkert, en één aan de Boomcateweg te Not ter naibij de woning van den heer ter Harm sel, zodat de vereen, thans beschikt over 9 kluizen, waarvan 6 met 20 vakken, en 3 met 16 vakken. Van het ledental, dat 146 bedroeg, hadden verschillende meer dan 1 vak in ge bruik, zodat alle vakken waren uitgegeven. Besloten werd, indien er vraag voor bestaat, nog meerdere kluizen te bouwen. Het voorstel van het bestuur, om de secr.-penningmeester elk jaar een vergoeding te geven voor al 't werk dat hij voor de vereen, doet werd aan genomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het aftredende lid de heer W. Boode F. J. zn. te Notter herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer G. J. Voortman werd gekozen de heer G. J. Beid- man. Tot slot werd besloten, om in alle kluizen een lijst op te hangen, met voorschriften, waaran alle leden zich hebben te houden. De afd. Notter-Zuna-Rijssen van de P.J.G.O maakten zaterdag weer hun jaarlijkse uit stapje per autobus. Ditmaal ging de reis naar Dülmen in Duits land, waar het vangen van de daar in het wild levende paarden werd bijgewoond, wat voor de langbouwerszoons zeer interessant werd gevonden, zodat men dan ook hoogst voldaan weer in Notter arriveerde, na op de terugreis in Borne voor de laatste keer te hebben aangelegd. De Ned. herv. meisjes vereen, en de Ned. herv. jongelingsvereen. te Notter hielden dins dagavond een puzzelrit per fiets in de om geving van Rijssen. In de route waren ver schillende foto's opgenomen welke door de deelnemers moesten worden opgezocht. De start was aan de Klokkendijk waar ook de finish was. Na afloop reikte de voorzitter der jongelingsvereen. met een toepasselijk woord de prijzen uit. Er werd gereden in pa ren. De uitslag was als volgt. 1 prijs mevr. S. Hakkert-Smit en mej. Joh. Mensink 83 strafpunten, 2e prijs mej. D. Ooms en mej. S. Vinkers 89 strafpunten, 3e prijs de heer T. Lohuis en de heer H. Vinkers 94 strafpun ten, 4e prijs de heer G. H. Mensink en dé heer G. J .Lammers 106 strafpunten. 5e prijs de heer Joh. Mensink en de heer Gr. Men sink 131 strafpunten. Advertentie Mijnhardt's Zenuwtabletten Nu de aardappelen duur zijn, zult u vaker dan anders uw toevlucht nemen tot erwten, bonen, rijst, gort, macaroni of spaghetti. Laat u uw keuze vallen op een hoofdge recht van rijst, gort, macaroni of spaghetti geef deze dan bij voorkeur niet in de vorm van pap. Het is beter ze hartig te maken en er een normale portie groente en wat vlees, vleeswaren, kaas of ei bij te geven of in te verwerken. Ook bij de bonen of erwten hoort een ver se groente, hetzij rauw, hetzij gekookt. Gelukkig is de prijs van de groente weer meer binnen het bereik van de consument gekomen. Vooral de bladgroenten en wor teltjes kunt u heel goed rauw gebruiken zodat u er minder van nodig hebt dan an ders. Het is een lekker fris hapje bij de meelrijke bonen, macaroni enz. Als u de aardappelen af en toe op verantwoorde wij ze vervangt, zult u uw gezin niet te kort doen nocfi wat voedingswaarde noch wat smakelijkheid betreft. Voorbeelden van menu's: rijst of gort met hachee, rabarbermoes, macaroni met gehakt, kropsla spaghetti met kaas, worteltjes met doperw ten bruine bonen, gebakken bloedworst, bieten (sla) rijst met gebakken vis, mosterd- of kerrie saus, komkommersla. „bahmi" van macaroni of mie met stukjes varkensvlees, spitskool en prei witte bonen, gebakken spek (en ei), andijviesla.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3