Henk Cornelisse (21) wint ook 11e Ronde van Overijssel FILM NIEUWS Poloclub „De Mors" gaat met 6 teams bet seizoen tegemoet MOTORRACES TUBBERGEN HUISKES VERFHUIS JAN AOLBERT REEDS 3 KLASSIEKERS OP ZIJN NAAM DE UITSLAG VAN i m DE RONDE! Ingezonden: BETER WEER IN ZICHT Jerry als ruimtevaarder oorbij Mombassa dreigt de dood wmm K YN OLOGEN SUCCES NOTTER Gem. zangvereniging waliteitsv Vrijdag 25 mei 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 w*wr%w' Vrijdag en zaterdag de film Woensdag de film En eigen fabrikaat De eerste rij van de 15 die voorbij Vriezenveen op jacht gingen naar een beslissende voorsprong, maar niet slaagden. Jacq. Mesters (rechts), Wim Dieperink (tweede), en geheél links Bert Boom, zoeken achter elkaar dekking tegen de sterke zijwind, waartegen Mesters zelfs zijn fiets moet laten overhellen om in evenwicht te blijven. De ontdekking van heit wielerseizoen 1962 Henk Cornelisse (21) heeft zaterdagmiddag met groot vertoon van macht de Ronde van Overijssel gewonnen. Er kwam in Rijssen zelfs geen sprint aan te pas, want de jonge Amsterdammer nam ongeveer 400 m voor de finish met enige flinke pedaalstoten de leiding om deze niet meer af te staan. Deze prestatie van de sterke Cornelisse is des te opmerkelijker omdat hij vanaf Mar- kelo moest opboksen tegen drie leden van de „Drie Hoefijzerploeg" die met elkaar wel eens zouden uitmaken wie deze ronde op zijn naam zou brengen. C. Snepvangers, J. van der Kloot en A. van Aert hadden met Henk Cornelisse 20 km voor de finish, in Goor, de leiding genomen. Terwijl het tem po zo om en nabij de 60 km lag, probeerde een tweede groep o.l.v. de bijzonder hard werkende Wim Dieperink bij de uitlopers te komen. Vergeefse moeite echter, want in de straten van Rijssen was de voorsprong van het viertal Cornelisse, Snepvangers, Van Aert en Van der Kloot nog onveranderd twee mi nuten en vijf seconden. Ruim 300 meter voor de finish kwam dan het gewekt- SöM'elisse waartegen de drie anderen niet bestand wa re, zodat de jonge Amsterdammer zonder enige inspanning deze 11e ronde van Over ijssel won en glunderend na afloop de grote prijs van „Dagblad van het Oosten" in ont vangst kon nemen. Deze prestatie is des te opmerkelijker, in dien men in ogenschouw neemt dat Corne lisse in korte tijd drie klassiekers op zijn naam heeft gebracht. Achtereenvolgens waren dit, de Ronde van Friesland, de Ronde van Noord-Holland en nu dan de door het „Dagblad van het* Oos ten" weer groots georganiseerde wielerron de. Vandaag start Cornelisse in Qlympia's Tour door Nederland waar hij uiteraard bij de grote favorieten behoort. Deze 11e Ronde van Overijssel zal de ge schiedenis ingaan als een gote slijtage slag. 's Middags om één uur startten 103 amateurrenners, terwijl er na 225 km 's a- vonds in Rijssen slechts 20 renners aan kwamen. Bij de uitvallers waren diverse bekende wielrenners, waaronder Jos. Linders uit Roo sendaal, Tunesië renner no I. en lange af standspecialist en niemand minder dan de plaatselijke favoriet Bertus Boom uit En ter. Deze jonge en wilskrachtige renner zou en moest deze ronde winnen, zo had hij ons toevertrouwd. Uitgerekend tot vlak voor En ter bleef hij in de kopgroep en precies in Enter werd hij „gelost" zoals men dat in wielerkringen noemt. Dat de jonge Boom toch nog de ronde uitreed en als 18e werd geklasseerd toont zijn vechtesmentaliteit. 1. H. Cornelisse (Amsterdam) 5 uur 41 min. en 40 sec. 2. Snepvangers (Zundert) 3. Van der Kloot (Zundert) 4. Van Aert (Achtmaal) alleen in dezelfde tijd. 5. Den Outer (Nieuwerkerk) op 2.05. 6. Rutten (Leende) 7. Van Kemenade (Eindhoven) 8. De Jager (Den Haag) 9. De Jong (Breda) 10. Gisbers (Eindhoven) 11. J. Mesters (Den Haag) 12. W. Dieperink (Barchem) 13. G. Karstens (Leiden) 14. T. Brekelmans (Eindhoven) 15. R. v.d. Klooster (Rotterdam) 16. F. Post (Amstelveen) 17. R.Haast (Rijsbergen) 18. B. Boom (Halfweg) 19. J. Temmer (Velsen Noord) 20. K. Verbergh (Duivendreeht) De prijs voor de meest strijdlustige ren ner 'van de ronde werd toegekend aan M de Jong uit Breda, terwijl de prijs voor de ongelukkigste renner naar J. Bruins uit Zuid- wolde ging. Juichend steekt Henk Cornelisse (21) beide armen omhoog, tien meter vóór de eindstreep in de Stationsdwarsstraat te Rijssen: de zege in de Ronde van Overijssel kan hem niet meer ontgaan, drie leden van de Drie Hoefijzers- ploeg (achter hem te zien) klopte hij in één felle demarage op 400 meter van de eindstreep. De derde zege in een klassieker was dit. En dat, terwijl hij nog maar 14 maanden wielren ner is! Ben Lohuis won de premie-sprint in de Schoolstraat in Almelo. Met de glimlach van de winnaar op zijn gezicht passeert hij juist de wit te streep, vóór Bert Boom Twintig kilometers ver der tussen Hengelo en Haaksbergen zou hij ten val komen. Er is beter weer in zicht zegt de Bilen de laatste depressie is bezig over Ierland van de Noordzee naar het Noorden te trekken. Achter de ramen van het V.V.V. kantoor hangt een barometer van de laatste vin ding, een patent van Philips, die volgens ex perts feilloos werkt en wie de laatste dagen de stand van dit instrument heeft afgelezen, weet, dat inderdaad het kwik omhoog vliegt. Nog slechts enkele weken gelden schom melde 't kwik om en vaak beneden het vries punt en wie 't RV. terrein bezocht proefde de sfeer van verdriet en ellende door kou en regen, door moeite en zorgen. Toen kwam er een commissie van goede diensten, die het weer wel niet kon beïnvloeden maar die ten minste wilde trachten de zorgen te helpen verlichten door de leden een behoorlijk on derdak te verschaffen bij al die koude en regen, onderdak in een eigen woning. Penningmeester Beumer zag er geen gat meer in, of beter, hij zag er wel een gat in, in het geldzakje n.l. dat volkomen leeg was. De depressie lag dik op zijn anders zo vriendelijk gezicht, en als de een even weg trok was er een ander. De actie van de commissie, het kan nu reeds gezegd worden, wordt een volledig suc ces dank zij de velen, die enthousiast met hun bijdrage hulp boden. Een moet de eerste zijn en als je aan de post werkt, heb je alles uit de eerste hand. Nog voor één cir culaire bezorgd was stapte hij het WV- kantoor binnen en legde 5- op tafel. Dat was *s morgens om 9 uur en diezelfde mid dag komt iemand toevallig bij mij aan huis binnenvallen die direct of indirect niets met de club uit te staan heeft, in mijn potje voor R.V. lag 5.- méér toen hij vertrok. Dank- je wel, sportieve gevers. Een lid, die niet dik in de slappewas zit gaf 1.- zijn vriend 2.- en een joggie 15; cent. Heerlijk te er varen, dat velen dichterbij de club staan als men wel eens denkt. Hedenmorgen met de post van een oud-speler, die nog niet eens een circulaire had ontvangen omdat we zijn juiste adres niet wisten. Per giro stuurde hij 2.50. Dat doet je iets, je wordt er even stil van. Die dameskapper b.v. die ons zo maar van de straat oppikte „kom even bin nen". Met 2.50 rijker vertrokken we. O ja, dat moet er dan maar rond uit. Vader en zoon Wennekes, 29.- j u leest goed. Onze penningmeester wilde een rekening van 't zelfde bedrag voldoen. Laat maar, ik schenk dit aan 't clubhuis. We zouden zo kunnen doorgaan, een consul een zakenman, zo luchtig weg in 't voorbijgaan vele leden, anderen, die materialen voor niets of door slaande reducties verschaffen, de hulpverle ning bij de bouw, het is alle" even hartver- overend en stemt blijmoedig. En de barometerstand. Naast grotere gif ten van 2 x 100. een bijdrage van de fir ma ter Horst Co. van 300- Het kwik Kreton, een ondeugende snaak, die erg nieuwsgierig is naar de aardbewoners en hun gewoonten, knijpt er stiekum tussen uit van zijn woonplaats in het heelal om een bezoek aan dat kleine planeetje, de aarde, te brengen. De aarde is Kreton's hobby en hij arri veert eir in zijn ruimteschip gekleed als een Generaal der Confederatie, omdat hij denkt dat het de periode van de Amerikaanse bur geroorlog is en hij wil voor de gelegenheid op passende wijze gekleed zijn. In werkelijk heid heeft Kreton het voortschrijden van de tijd verkeerd berekend. Hij is bijna honderd jaar te laat voor de Oorlog tussen de Sta ten! Hij zet zijn vliegende schotel ergens in Virginia aan de grond, precies in de tuin van Roger Putnam Spelding, een bekende Amerikaanse televisie commentator. Omdat er die avond een gekostumeerd bal is, wekt Kreton's vreemde uniform niet dadelijk bevreemding op ten huize van de Spelding's, bestaande uit Ellen, zijn doch ter, en Rheba zijn niet al te snuggere echtgenote. Doch als Kreton onthult, dat hij eigenlijk uit hemelse regionen afkomstig is en zijn bovennatuurlijke eigenschap gedach ten te kunnen lezen, demonstreert en in staat blijkt te zijn de conversatie van de aard bewoners te kunnen controleren door wat hij noemt „De 14" naar hen toe te gooien, dan zijn de Speldings verbijsterd. Spelding, die bang is zich volslagen belachelijk te zullen maken vanwege zijn laatste uitzending over ruimtemannen, staat er op dat Kreton hun gast is. Op die manier hoopt hij het nieuws van Kreton's aanwezigheid geheim te kun nen houden. Delton, Kreton's leraar uit de hogere regionen, komt even naar de aarde om zijn dolende student ernstig te waar schuwen ervoor te zorgen niet in irdse zaken verwikkeld te raken. Kreton wordt echter verliefd op de goed gevormde Ellen, hetgeen de jaloezie opwekt van haar verloofde. Conrad. Voorts past hij, op menselijke wijze, een beleefd soort chan tage toe om Spelding's baan te redden als George Abercrombie, Spelding's hoogste baas probeert de verslaggever uit zijn baan bij de televisie te werken. Matt Campbell (CORNELL WILDE) arri veert in Oost-Afrika op verzoek van zijn broer George, die voorbij Mombassa in het binnenland woont en 'n mijn heeft ontdekt waarin misschien uranium is te vinden. Bij zijn aankomst ontmoet Matt echter de zendeling Hoyt (LEO GENN) en diens char mante nicht Ann (DONNA REED), die hem vertellen dat George vermoord is door een luipaardman.... een aanhanger van een sec- te, die de blanken haat. Ook een zekere Rossi (CHRISTOPHER LEE) daagt op, 'n beroepsjager die beweert dat hij en een ze kere Hastings (RON RANDELL) de compag nons van George waren. Hij biedt Matt een bedrag voor het aandeel, dat deze zal erven. Matt, die nu voelt dat George's mijn waar devol kan blijken te zijn, weigert. De inlandse bediende Ketimi laat Matt merken, dat hij de moordenaar van George kan aanwijzen, maar voordat de man een naam kan noemen wordt hij door een ver giftigde pijl gedood. De inlandse dragers, van mening dat er een vloek op de expe ditie rust, weigeren verder mee te aan en moeizaam trekken de blanken voort. Zij vinden de mijn en Matt, Hastings en Ann dalen er in af met hun geiger-teller. Als Ann even terugkeert om een zaklantaarn te halen, ontdekt zij dat Hoyt juist Rossi gedood heeft met 'n pijl. Dodelijk ontsteld roept zij haar oom ter verantwoording. Met een krankzinnige gloed in zijn ogen erkent Hoyt dat hij ook George en Ketimi gedood heeft; hij wil de inboorlingen redden voor de verderfelijke invloed der blanken en heeft daarom ook de secte der luipaardmannen weer nieuw leven ingeblazen. De verdwaas de laat zijn reisgenoten in de mijn hierop belegeren door zijn zwarte vrienden, maar het drietal ontsnapt en de stam van Ketimi komt gewapenderhand tussenbeiden. Hoyts aanhang wordt verstrooid en hijzelf gedood. Voor Ann is dit een wel zeer schokkende afloop van het avontuur, maar later thuis vindt zij troost in de armen van Matt. Het tweetal heeft elkaar leren waarderen tijdens de spannende dagen in de wildernis. geeft momenteel een totaal van ruim 600 aan en het blijft stijgen. Eerst komt nu 700 maar de commissie kijkt met één oog naar de 1000. Maar nu reeds is het bewijs gele verd, dat onze club, oud in jaren maar jong van geest, in onze gemeente nog altijd heel veel sympathie heeft en daarin verheugt zich ook. De commissie van bijstand. De zwem- en poloclub De Mors hield in hotel Weitering een goed bezochte jaarver gadering onder leiding van de heer D. Oost hoek. De activiteiten van de vereniging van het afgelopen jaar werden gereleveerd. In het winterseizoen is er 13 keer getraind in het overdekte bad te Zwolle in samenwerking met de poloclub Nijverdal welke samenwer king uitstekend is bevallen. Te Oldenzaal werd deelgenomen aan een polotoernooi met de dames en de meisjes en met de heren en de jongens. De resul taten van de dames en de meisjes zijn te leurstellend geweest, die van de heren en van de jongens hoopgevend. Aan de komende competitie zal door 6 teams van de Mors woren deelgenomen nl. door 2 herenteams, 2 damesteams en door 1 jongens en 1 meisjesteam. Sprekende over de training in het a.s. seizoen werd overeen gekomen dat de nieuwe trainer de heer Fio- la blanco volmacht ten aanzien van zijn be leid zal krijgen. De junioren zullen worden geoefend door de 2e badmeester de heer D. Baan. Het besluit werd genomen uniforme badjassen aan te schaffen. De balpennenactie is een groot succes geworden. Tot nu toe zijn bij na 1000 balpennen aan de man gebracht. Verblijdend voor het bestuur was het feit, dat zich staande de vergadering niet min der dan 20 rieuwe leden aanmeldden, zodat heit totaal aantal leden van de Mors muien- teel 120 bec' aagt. Op de te Barneveld gehouden Nationale kampioenschapstentoonstelling behaalden een aantal leden van de kynologenclub REO fraaie resultaten. De Amerikaanse cocker spaniel van de heer G. Kamphuis te Rijssen werd bekroond met een le U en kampioenschap. De heer B. J. van Heek behaalde met zijn 2 inzen dingen Berner Sennen honden 1 Zg en een le U met kampioenschap. Deze laatste was tevens het beste vin het ras. Met zijn 3 Groenendaler Herdershonden behaalde de heer B. J. van Heek een le U met kampioenschap en 2 keer een le ZG. In de groepsklasse werden deze honden als 4e geplaatst. Een Dalmatiner van de heer M. Boerman ontving het praedicaat le U met reserve kampioenschap. De heer Joh. Nijland zag zijn draadharige Duitse staande een le U met kampioenschap toegewezen. De heer B. J. Vossebelt behaalde met Dal matiner een ZG, de heer D. Steenbergen met collie eveneens ZG de heer J. Gerrit sen met collie 4e ZG, de heer J. v.d. Belt met cocker spaniel 5e U, dezelfde inzender met St. Bernhardhond ZG, de heer J. Bar- tels te Enter met St. Bernhardshond le ZG de heer J. ten Brinke te Enter met whippet ZG, de heer G. Kruders te Goor met Duits staande 4e U, de heer D. Bergman met lang harige teckel 3e U, de heer Vlaardingerbroek met kortharige teckel ZG, de heer D. Lig- tenberg te Nijverdal met cocker spaniel ZG H. Stevens te Nijverdal, met cocker spa niel ZG de heer W. Venema met cocker spaniel ZG, de heef A. Slag te Nijverdal met boxer le U met kampioenschap (beste van het ras. H. Lohuis met Engelse setter ie ZG. Aan mevr. Bakker, die als leidster van de damesleden veel activiteiten heeft ontplooid werden bij wijze van waardering bloemen aangeboden. Het bestuur is met de onderhandelingen over een te organiseren landen-polowedstrijd Nederland-België in 'n vergevorderd stadium, als de onderhandelingen berkoond worden met succes, zal deze grote wedstrijd worden gehouden in het zwembad de Koerbelt op 11 augustus. Een delegatie uit het bestuur zal binnen kort een bespreking voeren met Nederlandse en Belgische militaire autoriteiten. De Chr. gemengde zangvereniging „Looft den Heer", hield vrijdagavond haar jaar vergadering in het gebouw „Irene" te Notter. Na opening door de voorzitter der vereni ging, de heer A. Fokkert met schriftlezing en gebed, en een welkomstwoord tot de aan wezige leden, bracht de secretaresse mej. M. Nijzink verslag uit over het afgelopen jaar. Hieruit bleek dat het ledental iets te ruggelopen was en thans 29 telde, terwijl het kinderkoor uit 25 leden bestond. De pen ningmeester de heer M. Slooijer kon zijn boe ken afsluiten met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden mej. Jannie Harmsen en de heer G. Wevers herkozen. In de plaats van de heer Tijhuis welke bedankt had werd ge kozen de heer H. Bouwhuis. Besloten werd om in de maand juli een openluchtconcert te geven in Nijverdal, en in de maand augustus in Hellendoorn. Daar dit jaar niet zal worden deel genomen aan een concours, zal in plaats hiervan een uitstapje worden gemaakt op zaterdag 18 augustus naar Den Haag en Scheveningen. Nadat het huishoudelijk deel van de ver gadering was afgehandeld, werd het verde re gedeelte van de avond op gezellige wij ze gevuld met 't houden van verschillende gezelschapspelen. TUBBERGEN - Drie weken voor de motor races op het bekende circuit van Tubber- gen, op 2e Pinksterdag, hebben ruim zestig renners uit elf verschillende landen reeds de contracten getekend waardoor hun deel name aan de enige wegwedstrijd in Neder land verzekerd is. De organisatoren hebben keuze te over en nu reeds hebben zij een stop moeten invoeren, omdat in alle klas sen het maximaal aantal toegelaten renners reeds bereikt is. In enkele klassen heeft men nog een paar plaatsen open gelaten om alsnog enkele pro minenten te kunnen contracteren, waardoor een maximum aan strijd gewaarborgd is. Dat zorgvuldig tegen elkaar afwegen van krachten is altijd het grote geheim van Tub- bergen geweest, waardoor altijd een maxi mum aan sportief genot gewaarborgd was. Er verschijnen liefst 17 Duitsers aan de start, waaronder de nationale kampioen Ru- dolf Glaser. Zowel in de 350 als 500 cc-klas- se zal hij met zijn Norton ook nu weer een geduchte rol spelen. Geduchte concurrenten heeft hij aan zijn landgenoten Ernst Hiller, meerdere malen winnaar in Tubbergen, en Karl Hoppe, die met een AJS en een Norton de strijd aan bindt. Zweden vaardigt zijn kampioen Bror-Erl. Carlsson af, een knaap die in de 350 een AJS bestuurt en in de halve liter-klasse met een Matchless zal proberen de kop te ne men en te houden. Engeland komt met een geducht stelletje snelheidsridders, waaronder de kampioen Vernon Cottle (AjS en Norton). Verder zijn er rijders uit Oostenrijk, Zwitseland, Rho- desië, Nyasaland, Australië, België (o.a. de kampioen Raymond Boagerdt), Denemarken en Ierland. Vanzelfsprekend zijn ook tal van Nederlan ders weer van de partij, zodat zoals altijd Tweede Pinksterdag een hoogtijdag wordt voor de motorsport. Na het tragische ongeluk van vorig jaar, toen een jongetje uit het publiek de dood vond na een slippartij van enkele renners, heeft het bestuur zich ernstig beraden over het al of niet voortzetten van deze motor- sporrttaditie op Tweede Pinksterdag. Unaniem was men echter van mening dat de genomen veiligheids-maatregelen zodanig zijn dat de veiligheid van het publiek ab soluut gewaarborgd is. Met meer dan nor male zorg zal men er dit jaar op toezien dat de voorschriften voor het publiek tot in de kleinste details dit jaar zullen worden na geleefd. Men is er zich van bewust dat de straffe discipline bij de organisatie is een eerste en gebiedende eis. WAT U BIJ ook begeert, 't is alles schitterend ge sorteerd. EEN PR0DUKT VAN DE SIKKENSQKUEP

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 5