IS ZATERDAG WORDT KOERBELT OPENGESTELD Grote belangstelling voor receptie bij „Excelsior' HISTOR wm C- Gedeelte van bos, bij boerderij ,De Smale', wordt cultuurgrond Kynol ogen-su cces Sportdag jachtopzichters Trainer waterpoloclub JTe Mors V.v. ..ExccGior '31 BENOEMD GESLAAGD Vrijdag 11 mei 1962 Weekblad voor Rijssen Pagina 3 riilll» K Maak 't mooi - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! Verfspecialist Van Putten en Zn. i G, V ,v Het zwembad de Koerbelt wordt zaterdag 12 mei weer in gebruik genomen. Hoewel de temperatuur van het water niet erg aange naam zal zijn, zullen er toch al een aantal (vooral jongere) Rijssenaren zijn, die staan te popelen een duik in het water te nemen. Ook dit jaar was de belangstelling voor de seizoenabonnementen groot. Zonder twijfel zullen de abonnementhouders de hoop koes teren, dat het een gunstiger zwem- en zonne badseizoen als het vorige jaar zal worden. Als dat het geval zal zij-, zal eerst blijken hoe groot de behoefte aan een moderne goed geoutilleerde zweminrichting in Rijssen wel geweest is. Het is zeer te betreuren, dat de kinderziek tes waaraan de outillage van het zwembad het vorig jaar leed, nog steeds niet overwon nen zijn. Een goede parkeergelegenheid en rij wielstalling moet toch zeker tot de outillage worden gerekend. Was het parkeren van auto's een misère, bij de opening van het nieuwe siezoen is de noodzakelijke verbetering nog niet gereed. Wel is men met de aanleg van het parkeer terrein bezig, maar het zal naar het zich laat aanzien nog verschillende weken duren, voor het werk zijn beslag zal hebben gekregen. Ook de toegangsweg met name het smalle gedeelte daarvan in de nabijheid van het zwembad verkeert nog in de zelfde slechte toestand als het vorig jaar. Er is geen be hoorlijk fietspad langs de smalle weg, waar door er bij een intensief verkeer een gevaar lijke situatie ontstaat. Men kan alleen maar hopen, dat hierin als nog spoedig een verbetering wordt aange bracht. Door het aanleggen van de nieuwe weg langs boerderij „de .Smale" te Eisen, moest een gedeelte van het in de landerijen van boerderij „de Smale" gelegen bos verdwij nen en werd dit bos in tweeën gesneden. In overleg met Staatsbosbeheer is het la- rixbos, groot 4583 m2, gelegen aan de west zijde van de nieuwe weg, gekapt, aange zien deze houtsoort hier slecht groeit. Met het voorstel van b en w om de grond niet weer te herbeplanten maar te ontgin nen tenbehoeve van boerderij „de Smale" het terrein, gelegen ten oosten van de nieu- kon Staatsbosbeheer zich verenigen, mits we weg tussen het bestaande bos en de weg, werd ingeplant. Dit terreintje, groot 2239 m2, was in de pacht van de boerderij „de Smale" opgenomen. De pachter kon zich met een en ander verenigen. Hij moet voor de meerdere cultuurgrond die hij krijgt een nader te bepa'-n pachtvergoeding betalen. De kosten van het ontginnen van het voor malige larixbos worden geraamd op f 1500.- Getracht zal nog worden in deze kosten een subsidie van de cultuurtechnische dienst te verkrijgen. B en w adviseren de raad het nodige kre diet te voteren, door vaststelling van de voor U bij de stukken ter inzage liggende 2e wij ziging van de begroting 1962 van het be drijf dokter Stokkersfonds, alsmede van de 28e wijziging van de begroting 1962 van de algemene dienst der gemeente. Een situatietekening ligt mede voor U bij de stukken ter inzage. Er heerste een gemoedelijke sfeer van hartelijkheid, tijdens de receptie die het be stuur van de voetbalvereniging Excelsior zaterdagmiddag in hotel Weitering hield. Overduidelijk werd, dat zowel van de zijde van de Rijssense verenigingen alsook van bevriende voetbalclubs uit de eigen klasse of van clubs waarmede in het verleden ban den van vriendschap ziin gelegd, het kam pioenschap, dat Excelsior haalde, deze ver eniging gaarne gegund werd. Hierop werd door verschillende sprekers de nadruk gelegd en ook kwam er een ze kere mate van respect en van waardering tot uiting, voor de hechte gemeenschap van voetballers en supporters, waaruit Excelsior bestaat. Namens het overgrote deel van de Rijssense verenigingen had zich een huldi gingscomité gevormd, bestaande uit de he ren A. H. ter Horst D. Oosthoek, H. Vos man en J. Th. Gijsbers, welk comité bij de inzameling van een huldigingscadeau van praktisch alle aangeschreven verenigingen veel medewerking ondervond. Als eerste woordvoerder op de receptie trad namens dit huldigingscomité op de heer H. Vosman, die zei, dat Excelsior een bij zondere plaats in het Rijssense verenigings leven inneemt. Spr. zei, dat het resultaat, dat Excelsior in dit seizoen had weten te behalen veel respect moest afdwingen. Na de degradatie waaraan het vorig seizoen niet kon worden ontkomen heeft Uw vere niging aldus spr. een prachtige prestatie ge leverd, door na zulk een korte tijd de plaats in de 2e klasse te heroveren en als kroon op een voortreffelijk seizoen het kampioen schap van de afdeling weten te behalen. Het verenigingsleven van Rijssen in zijn algemeenheid verheugt zich over dit resul taat met U mee, hetgeen ook voor U grote reden tot voldoening zal zijn. De plaats die U in Rijssen inneemt is daarom van zulk een grote betekenis aldus de heer Vosman omdat U zich beweegt op het terrein van de jeugdopvoeding. Niet alleen de rijpere jeugd vindt een plaats in Uw vereniging, maar ook de schooljeugd, die via Uw vere niging niet alleen ontspanning kan vinden maar ook een zekere mate van gemeen schapsgevoel dat in het voetbalspel toch al tijd wordt teruggevonden In het voetbalspel kan kameraadschap worden gekweekt, en wordt de lichaamsontwikkeling bevordert, terwijl opvattingen van sportiviteit, die in de club gelden van groot belang kunnen zijn in het verdere leven van de sportmensen. Dat Excelsior goed bij de andere Rijssen se verenigingen staat aangeschreven werd bewezen door de spontaneïteit waarmede een behoorlijk bedrag is bijeengebracht. Namens alle Rijssense verenigingen feli citeer ik Excelsior met het behaalde kam pioenschap en wens het bestuur toe, dat het de kracht en de lust zal weten te vinden om Excelsior te leiden op dezelfde weg als dat ook in het verleden is geschied in het belang van de Rijssense jeugd. De heer Vosman overhandigde hierna een cadeau onder couvert namens een groot aantal Rijssense sport en andere verenigin gen. Vervolgens sprak de heer Vosman namens het medisch sportkeuringsbureau, waaraan ook door Excelsior medewerking wordt ver leend. Als dank voo de ondervonden me dewerking wens ik U namens de vereni gingen, aangesloten bij de medische sport- keurig van harte geluk en bied U een gro te enveloppe met een klein bedrag aan. Namens de Scheidsrechtersvereniging Al melo sprak de heer Kamerlingh, die de kam pioensclub op hartelijke wijze gelukwenste. Wij zijn Excelsior erkentelijk voor de uit nemende wijze waarop wij op Uw terrein altijd worden ontvangen. Excelsior is de slechte jaren teboven en wij hopen, dat het Uw vereniging in de toekomst nog beter mag. gaan. Verheugd is de scheidsrechtersvereniging Almelo ook voor de wijze waarop Uw ver eniging ons helpt het tekort aan scheids rechters op te vangen. Wij hebben momen teel 6 7 scheidsrechters afkomstig uit de gelederen van Excelsior, hetgeen relatief een groot aantal is. Uw vereniging kan ook op dit gebied een voorbeeld zijn voor an dere verenigingen. Ook de heer Kamerlingh bood een cadeau onder couvert aan. Namens SVVN (Nijverdal) sprak de oud speler van Excelsior, thans bestuurslid van SVVN de heer A. Jansen. Persoonlijk ben ik zeer verheugd over het behaalde kampioenschap, maar ook namens SVVN kan ik zeggen, dat ook deze vereni ging U het fraaie resultaat van harte gunt. In het verleden zijn er banden van vriend schap gelegd, waarvan ik hoop, dat deze ook in de toekomst zullen blijven bestaan Ik hoop, dat SVVN ook spoedig de 2e klasse zal weten te bereiken, zodat wij weer als vanouds vriendschappelijke tegenstanders in competitieverband kunnen worden. De heer Velding sprak namens de Hul- zense Boys, welke vereniging kampioen is geworden van de le klasse afd. Twenthe en die door dezelfde trainer als Excelsior nl. door Leo Halle wordt geoefend. Onze trainer was het hele jaar er van overtuigd, dat Excelsior kampioen zou wor den, aldus spr. thans blijkt, dat hij gelijk heeft gehad. Voor de hulp die Excelsior ons in het verleden heeft geboden zijn wij dankbaar aldus spr. die er van overtuigd, was dat Excelsior ook in de 2e klasse een hartig woordje zou meespreken. De heer Muizebelt oud-trainer van de kam pioensclub, die niet op de receptie aanwe zig kon zijn, liet zich vertegenwoordigen door de heer J. Smeijers, die een hartelijk schrij ven van de heer Muizebelt, die nog steeds veel belang stelt in zijn „oude vereniging" voorlas. Door de eenheid die Excelsior ten toon heeft gespreid heeft het onder de uitste kende leiding van Leo Halle getoond het kampioenschap ten volle waard te zijn. Dezelfde eenheid en vechtlust te tonen in de toekomst achtte de heer Muizebelt de Op de internationale hondententoonstelling te Osnabruck behaalden enige leden van de kynologenclub REO opmerkelijk fraaie re sultaten. De heer B. J. van Heek behaalde met 3 inzendingen Groenendaelers een le U met kampioenschap met aantekening CACIB, 'n 1 U met kampioenschap CACIB en een 2e U met reserve kampioenschap. Met Berner Sennen honden behaalde de heer Van Heek een le U m^j reserve kam pioenschap en een le U met kampioenschap plus aantekening ACABI. De heer .v.d. Belt behaalde met zijn cockerspaniel het praedi- caat ZG. De heer Boeve te Nijverdal met Duitsstaande langh. eveens 7,G. De heer A. Slag, te Nijverdal, met Boxer: le U, de heer H. Lohuis te Rijssen met Engelse Setter: le U met reserve kampioenschap. De heer G. Kamphuis behaalde met zijn Amerikaanse cocker spaniel een le U met kampioenschap plus de aantekening CACIB De aantekening CACIB is van belang voor de mededinging naar internationale kampi oenschappen. belangrijkste factor om ook in de toekomst tot goede resultaten te komen. 's Avonds zaten bestuur, spelers, trainer en bestuursleden van de supportersvereni gingen aan een feestelijk diner in Hotel Wei tering. De heer J. Voortman voorzitter van de supportersvereniging sprak zijn grote vreug de over het behaalde kampioenschap uit, terwijl de heer Leo Halle verheugd was over de grote medewerking db hij van de spelers had verkregen_ Zonder dat hadden wij dit kampioenschap natuurlijk niet kunnen be halen, aldus spr. De heer Smeijers secr.-penningmeester van de supportersvereniging maakte een grote verrassing bekend. Een actie, gevoerd onder de leden van zijn vereniging had tot re sultaat, dat hij op duidelijke wijze kon to nen hoe groot de vreugde van de suppor ters over het behaalde kampioenschap is geweest. De spelers van het le elftal ont vingen allen een ^ainingspak terwijl 3 van deze ortuitrustingen ter beschikking wer den gesteld van het bestuur. De hulptrai ners J. Poortman en H. Nijland ontvin gen een schemerlampje terwijl iedere aan wezige een glazen asbak met inscriptie en een foto van het kampioenselftal werden aan geboden. Dat er een opperbeste stemming heerste in de zaal van hotel Weitering behoeft geen nader betoog. Het was voor de Excelsior-gemeenschap een feestelijke dag. Het jubilerende bestuur van de Rijssense voetbalkampioen Excelsior wordt gefeliciteerd door de beer Vosman. Achter de bestuurstafel van links naar rechts de heren Reuvekamp, Gerritsen, Klein Horsman, voorzitter Harm sen, Smit, Harbers en Poortman. Nabij Hotel Rijsserberg werd de jaarlijk se sportdag gehouden van de vereniging van jachtopzichters in Overijssel. Ruim 80 deel nemers hadden zich voor de verschillende wedstrijden, die een vlot verloop hadden in geschreven. Door het hoofdbestuurslid de neer J. Kooij werden tijdens de lunch een aantal jubila rissen gehuldigd n.l. de heer J. G. Vieze te Hengelo (40 jaar dienst). H. Koldeweij te Bathmen en A. H. Haverkamp te Almelo (25 jaar dienst) en J. Bloem te Nijverdal in verband met zijn koperen jubileum. De heer Kooij speldde de jubilarissen een medaille op, waarmede deze korte plechtig heid beëindigd was. De uitslagen van de diverse wedstrijden: Groep 1 Jachtopzichters tot 45 jaar: 1. J. H. van Eek Hengelo, 2. A. N. Engel- bertink Bentelo 3. J. Nijland Oldenzaal 4 J. Onderdijk Hengelo 5. C. Spikke Haaks bergen 6. J. H. Hegeman Hellendoorn. Groep 2, Jachtopzichters van 46 tot 59 jaar: 1 G. J. Markslag Ambt Delden 2. H. Kol deweij Bathmen, 3. J. Smelt Hellendoorn 4. J. Jansen Lettele 5. J. Zomer Holten 6. J. J. Reinink Lonneker 4. J Jansen Lettele 5. J. Zomer Holten 6. J. J. Reinink Lonne ker. Groep 3 Jachtopzichters van 60 tot 65 jaar en ouder: 1. J. Sluiter Bathmen, (winnaar wisselbeker) 2. M. Kemperman Nijverdal 3. A. J. Veldhuis de Lutte 4. M. Pluim Hengelo 5. G. J. Nijen- huis Eerde 6 W. Koldeweij Colmschate. Vrije baan inkomende duiven: 1. M. Konhuurne Haaksbergen, 2 G. J. He geman Rijssen 3. J. H. Hegeman Hellendoorn 4. H. Klein Nagelvoort Markelo 5. A. Eising te Diepenheim. Vrije baan vliegers: 1. G. A. Volmer Hasselo, 2. J. J. Reinink Lonneker 3 B. Veldhuis Lonneker 4. J. M. van Eek, Hengelo 5. J. Onderdijk Hengelo. De zwem en poloclub de Mors zal dit sei zoen worden getraind door de Hongaarse trai ner de heer Fiola, die momenteel in Neder land woont. De heer Fiola, die de Rijssense polospelers en speelsters 2 keer in de week zal oefenen is vroeger een uiterst technisch speler ge weest. Hij heeft n.l. meerdere malen deel uitge maakt van het Nationale Hongaarse waterpo- lo-zevental. 11 Zaterdag a.s om kwart over vier gaat Ex celsior thuis van start voor de eerste be kerronde en ontvangt dan niemand minder dan het Zwolse Be Quick. Er zullen dus twee kampioenen binnen de lijnen verschij nen, want de Zwollenaren zijn kampioen van de 4e klasse K.N.V.B. Het zal ongetwijfeld een hele toer worden voor de Rijssenaren om tot winst te komen. De bezoekers beschikken over een sublie me ploeg, getuige het feit, dat zij de eerste beide promotiewedstrijden in winst hebben weten om te zetten. Niettemin moeten de roodbaadjes tot winst kunnen komen en voorlopig zullen wij het daarop dan ook houden. Tot onderwijzer aan de Banisschool werd benoemd de heer S. Baarssen te Genemui- den. Advertentie Bouwstraat 37-39 RIJSSEN Voor het diploma A ziekenverpleging slaag de te Groningen mej. E. van Vliet te Rijssen.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3