i ik Massaal bevolkingsonderzoek op T.B.C. N.V. Omefa bouwt nieuw kantoorgebouw Hoeder Nog steeds grote belangstelling voor Veilig Verkeers-actie 10x10 actie een groot succes HISTOE VBABYDERHg'^ ■lÉk. Jubilarissen bij Ter Horst Co. N.V. W indhondenrennen saat niet dooi en Voorstel B. en W.: Verhoging van subsidie Speeltuinver. Margriet Ingezonden: V:riendschap Export naar 80 landen Trekkringslijst 12 april Trekkingslijst 17 april Jaarvergaderi ng Groene Kuis Puzzelrit in kader van Veilig Verkeersactie Ledenvergadering Unitas Paaszangdienst Ingezonden Jubileumcollecte voor het Sanatorium „Hellendoorn" Uitleningen Bibliotheek Vrijdag 20 april 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Maak 't mooi - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! Verfspecialist Van Putten en Zn. Voor hef fere Baby-huidje Het actiecomité werd woensdagavond ont vangen door Burgemeester C. B. J. Land weer teneinde officieel ontbonden te wor den. Helaas kon het comité niet voltallig aanwezig zijn. Jopie Waanders, had reeds eerder van het comité afscheid moeten ne men daar zij een betrekking had aanvaard in Utrecht terwijl Jan Otte wegens militai re dienst de functie als voorzitter niet lan ger kon vervullen. Riecs Rozemuller was door omstandigheden verhinderd aanwezig te zijn. De .voorzitter Hans Brouwer resu meerde in het kort het verloop der activitei ten. Het aanvankelijke streefbedrag was 2500 Dank zij de vele activiteiten, het enthousias me van de comitéleden en medewerkers en de spontane reactie van de bevolking kon dit bedrag ver worden overschreden. Hans Brouwer overhandigde aan het eind van zijn relaas de burgemeester een envelop pe met de verantwoording der bedragen en het eindsaldo. De burgemeester toonde zich zeer verrast toen hij dit eindbedrag onder ogen kreeg: een bedrag van 10.240!!! Hierna nam de burgemeester het woord. Hij toonde zich zeer tevreden over de activiteiten die het comité had ontplooid en was van mening dat het bedrag gezien het aantal inwoners eclatant genoemd mag worden. Het feit, dat een comité bestaande it leden van zeer uit een comité bestaande uit leden van zeer uit eenlopende levensbeschouwing tot een der gelijke samenwerking kon komen, zó, dat er een inter-kerkelijke zangdienst uit voort kon vloeien mocht als een hoopvol teken ge zien worden in deze tijden van toenemend ongeloof, aldus spreker. Hierna overhandigde de burgemeester de leden van het comité een kleine attentie, waarna de burgemeester het comité ontbon den verklaarde. Advertentie Bouwstraat 37-39 RIJSSEN Bij de NV Ter Horst en Co werden een aantal werknemers, die het bedrijf lange ja ren trouw zijn gebleven, gehuldigd. Een 3-tal arbeiders herdacht het feit, dat zij 50 jaar geleden bij de Kon. Jutespinne- rijen en Weverijen van Ter Horst en Co in dienst waren getreden. Het waren de heren B. J. Gerritsen, Haar- straat 88, wever, J. H. Altink Prins Bem- hardstraat 10, wever en W. A. ter Harm- sel, Kerkstraat 6, arbeider in de krasserij. De heer A. H. Ter Horst sprak de gouden jubilarissen op hartelijke wijze toe, bracht hen dank voor de trouwe wijze waarop zij de belangen van de NV zulk een lange reeks van jaren hadden verricht en overhandigde hen een gouden horloge en het ere-insigne ,,50 trouwe dienstjaren". De heren D. Siemerink, Holterweg 65, cops- spoeler en H. Seppenwoolde Smitjesdijk 2, sterker, herdachten hun 40-jarig jubileum. Ter gelegenheid van dit feit, werden zij onderscheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Landweer reikte deze onder scheiding uit. De heer ter Horst sprak de gedecoreerden toe en overhandigde hen het gebruikelijke jubileumgeschenk. De heer A. J. ten Berge te Wierden, baas in de krasserij herdacht zijn zilveren jubi leum als werknemer van Ter Horst en Co, everals de heren v.d. Maat, Irenelaan 2, wever, H. Nijkamp Eschstraat 35 spoeler, M. Zonnebelt Nijveraldseweg 98. Deze jubilarissen werden op het directie kantoor ontvangen en toegesproken door de heer H. Jordaan. Deze overhandigde de trouwe werknemers een enveloppe met inhoud en het ere insig ne „25 jaar trouwe dienst". Door de slechte toestand van de renbaan van de windhondenrenvereniging Rijssen, heeft het bestuur besloten de windhonden- rennen, die op 2e Paasdag zouden worden gehouden niet te laten doorgaan. Hiermede wordt een traditie gebroken. Het geen door het bestuur en alle leden van de vereniging zeer wordt betreurd, maar gegeven de omstandigheden was men ge dwongen het besluit de wedstrijden niet te laten doorgaan te nemen. Het comité „Actie 10x10" met burgemeester Landweer en de heer Strijker. Hieronder volgt nu een verantwoording van de ontvangen bedragen: Teenageravonden 1269,25, Interk. Samen komst 354, Kerkcollecte 1844,50, Collec te P.J.G.O. 31, Snertactie 98,50 Ano nieme giften 250 Bouwvakver. 40,58, Kin dermiddag 64,40, Boekenleggers 62, Le peltjes 948, Platen 45, Chocolademelk 35, Collectebussen 146, Zakgeldkaarten 4269,67, Giften Fabrieken 471,95, Andere acties 50,75, Nagekomen gift 259,40 met een totaal van 10.240. Het comité wil hierbij iedereen van harte dankzeggen voor de spontane medewerking. Het is onmogelijk alle personen te noemen, die zeer veel werk voor deze actie hebben verzet. In het bijzonder het onderwijzend personeel en leden van verenigingen, die het slagen van de actie tot een feit hebben ge maakt. Het college van b. en w. heeft aan de raad het voorstel gedaan, het tekort over 1961 van de speeltuinvereniging Margriet zijnde een bedrag van 1122,62 voor reke ning van de gemeente te nemen. Eerder heeft de raad besloten aan deze vereniging over 1961 een subsidie toe te kennen van 1000,-, maar het college stelt de raad voor deze subsidie te verhogen tot bovengenoemd bedrag van het exploitatietekort „gezien de financiële moeilijkheden, waarin de vereni ging verkeert, hoofdzakelijk ontstaan door het bouwen van een clubgebouw en mede ge zien de prijzenswaardige activiteit van het bestuur." Vriendschap? Van een vriend mijnheer V, mag men toch altijd verwachten, dat hij geen verstoppertje gaat spelen achter een V. Vriendschap sluiten is iets geheel anders, als u dit in uw onsamenhangend artikel doet. Vriendschap sluiten is zich werkelijk ge heel geven en zonder de minste bijbedoelin gen. Uw vriend te verdenken van iets, waar op u zelf geen antwoord kunt geven. Uw vriendschap gaat dan ook niet veel verder dan uw krantenartikel. Was dit wel het geval, dan had ge uw vriend Averesch moeten opzoeken op de druk bezochte veemarkt van maandag 17 april, maar ik heb geen V. gehoord of gezien. U kunt alles nog goed maken door uw masker af te werpen en in het openbaar te verschij nen. Ik heb een solide vriendenkring maar voordat een nieuweling word opgenomen, wordt hij eerst grondig getest. Ik hoop voor u, dat u niet te licht bevonden zult worden, opdat onze vriendenkring met een echte vriend vermeerderd mag worden. Ik hoop ook van harte, dat u door dit schrijven zult leren inzien, dat vriendschap heel wat an ders betekent dan waarover u tot od dit ogenblik beschikt. Een zeker dichter schrijft: Een vriend die mij mijn feilen (fouten) toont, heeft op mijn hart het grootst vermogen. Tot kijk, J. Averesch Hangerad 14 Rijssen In de gemeente Rijssen zal, gelijk dit ook in 1959 is geschied, binnenkort weer be gonnen worden met het massale bevolkings onderzoek op t.b.c. en wel gedurende de periode van 9 tot en met 16 mei a.s. Het is noodzakelijk, dat dit onderzoek van tijd tot tijd herhaald wordt, omdat in de praktijk steeds blijkt, dat er zich voortdurend nieuwe ziektegevallen voordoen. In 1959 heeft men voor de aanmelding voor het bevolkingsonderzoek gebruik gemaakt van de diensten van een groot aantal vrij willigers, die zich bereid verklaarden om alle daarvoor in aanmerking komende prso- nen te bezoeken. Dit was een tijdrovende arbeid. Het persoonlijk bezoek was evenwel uiterst nuttig om de mensen, die met het bevolkinsonderzoek niet of nauwelijks bekend waren, te kunnen overtuigen van het nut en de noodzaak van het onderzoek. Men meent thans, dat het na de vroegere onderzoeken, vrijwel iedereen duidelijk is van welk een groot persoonlijk, maar bovenal gemeenschappelijk belang deze massale door lichting van de bevolking is. In deze ge meente probeert men het daarom thans, in navolging van andere plaatsen, waar deze methode een succes werd, met een schrifte lijke oproep. Niettemin staan er nog enkele vrijwilli- Een van de Rijssense ondernemingen, die de laatste jaren een opzienbarende ontwik keling heeft doorgemaakt is zeker de N.V. Omefa, fabriek van zuivel en melkproduc ten. Ook nu weer is men door de toenemende bedrijvigheid genoodzaakt tot uitbreiding van de fabriek over te gaan, waarbij tevens een geheel nieuw kantoorgebouw zal worden ge- bor Dot t de kantoorruimte, die altijd in het fabrieksgebouw is ondergebracht, vrij wordt gemaakt, kunnen de op stapel staande plannen in het fabrieksgebouw zelf worden gerealiseerd, de noodzaak daartoe was zo groot, dat men de administratie voorlopig in een noodgebouw heeft ondergebracht, tot het nieuwe kantoor gereed zal zijn. Voor de bouw van het nieuwe kantoor heeft men de beschikking over een fraai terrein in fr nabijheid van de fabriek aan de Graaf Ottostraat. Dit terrein was aanvankelijk be stemd voor de bouw van winkels, doch het uitbreidingsplan is later gewijzigd, waardoor het plan van de NV alsnog gerealiseerd kan worden. De behoefte aan meer bedrijfsruimte is ontstaan, doordat de productie de laatste jaren belangrijk is gestegen. Er is een gro te verscheidenheid van producten op de markt gebracht, waai vin een-belangrijk deel wordt geëxporteerd in samenwerking met de N.V. Leo de Winter en Co te Amster dam. Ook deze week blijkt, dat de Veilig Ver- keersactie van de beide Rijssense Midden standsverenigingen grote belangstelling trekt. De deelnameformulieren worden bij honder den ingeleverd, en het kost de jury heel wat werk, de winnaars uit de velé deelne mers te selecteren. Zaterdag konden de volgende prijswinnaars bekend worden gemaakt. Zoals bekend kunnen de prijzen in waar debonnen worden afgehaald bij de Twentse Bank NV. 100 H. ten Hove Nijverdalseweg 63 Rijssen 50 G. Grevelink Zuiderstraat 10 Rijssen, 25 J. W. Stegeman Gr. Ottostr. 41 Rijssen 10 B. Jansen Markeloseweg 21 Rijssen, 10 J. Koenderink Markeloseweg 62 Rijssen 10 Jannie Kamp Tabaksgaarde 35 Rijssen Onderstaande personen ontvangen een waar debon van 2,50: J. H. Ligtenberg A. Baanstraat 66 Rijssen, W. Rutterkamp Dannenberg 23 Rijssen, D.. Duindam Schoolstraat 20 Rijssen, G. J. Bak ker Dannenberg 44 Rijssen, G. Smit Klok- kendijk 3 Notter, J. Eshuis, Korteboslaan 57 Rijssen, E. Nijland Enterstraat 90 Rijs sen, G. J. Bakker Tabaksgaarde 26 Rijssen G. Smit Klokkendijk 3 Notter, J. Brun- nekreef Julianastraat 22 Enter, H. Ligten berg Holterstraatweg 74 Rijssen, G. Nijland Nijveralseweg 30 Rijssen, H. Wilsink A. Baan straat 56 Rijssen, G. Bakker Dannenberg 44 Rijssen, A. G. D. Hodes Parkstraat 7 Rijssen, J. W. Stegeman Gr. Ottostr. 41 Rijssen, J. Rutterkamp v. Wijngaardenstr. 6 Rijssen, G. J. Buursink Provineialeweg 2 Rijssen, J. A. Kuipers Beatrixstraat 10 Rijs sen, G. J. Bakker Tabaksgaarde 26 (2x) R. G. Smit Klokkendijk 3 Notter (2x) G. Nij land Nijverdalseweg 30 Rijssen, mevr. Ho- des-Koedijk Parkstraat 7 Rijssen B. Jansen Markeloseweg 21 Rijssen (3x) J. Eshuis Kor teboslaan 57 Rijssen, G. ten Hove Nijver dalseweg 63 Rijssen, G. Grevelink Zuider straat 10 Rijssen, J. Poortman de Steege 18 Rijssen, J. Koenderink Markeleosweg 62 Rijs sen, F. H. Smit Rijssensestraat 136 Wierden A. Rutterkamp v. Wijngaardenstr. 16 Rijs sen G. Smit Klokkendijk 3 Notter G. Jansen Markeloseweg 21 Rijssen, Jannie Seholten En- terstraag 82 Rijssen, G. Nijland Nijverdal seweg 30 Rijssen. Uitslag trekking 12 april 1962 Onderstaande prijzen in waardebonnen kunnen bij de Twentsche Bank N.V. Rijssen worden afgehaald: 100 J. Rutterkamp, v. Wijngaardenstraat 5, Rijssen, 50 G. Nijland Nijverdalseweg 30 Rijssen, 25 J. H. Ligtenberg A. Baan straat 66 Rijssen, 10 A. J. Rutterkamp, v.d. Broekestraat 19 Rijssen, 10 J. A. Kuipers, Beatrixstraat 10 Rijssen, 10 J. Hazewinkel Enterstraat 44 Rijssen. Onderstaande personen kunnen een waarde bon van 2,50 in ontvangst nemen: J. Poortman, De Steege 18, Janna Rutter kamp v. Wijngaardenstraat 16, A. J. Rut terkamp v.d. Broekestraat 19, G. J. Rutter kamp v. Wijngaardenstraat 6, D. Rutter kamp idem, H. Rutterkamp, idem, D. Rut terkamp, idem, D. Rutterkamp idem, J. Rouwendal, Tabaksgaarde 24a (5x) J. Hengst man Rijssensestraat 188 Wierden, G. J. D. Kroeskop Dannenberg 53 Rijssen (4x), Mej. B. Bonke K. 68 Diepenheim (2x) G. M. M. v.d.. Breemen Enterstraat 168 a Anny Mul der Oosterhofweg 15 (3x) H. Ligtenberg Hol terstraatweg 74 (2x), G. J. Bakker Tabaks gaarde 26 (3x) J. G. H. Kuipers-van Kat wijk, Beatrixstr. 10 G. Knol, Hagweg 20, B. Knol idem, A. Ligtenberg, A. Baanstraat 66a, H. Ligtenberg idem, (2x) J. H. Lig tenberg idem (2x) J. M. van Hunen Zui derstraat 1, G. Nijland Nijverdalseweg 30 (2x Waar geen plaatsnaam vermeld woonachtig te Rijssen. 100 H. Kwintenberg Nijverdalseweg 24 Rijs sen, 50 Loesje Voortman Enterstraat 37, Rijssen, 25 G. Paalman Pastoriestraat 27 Holten, 10 Diny Poortman Dannenberg 79 Rijssen, 10 Lucie Markvoort Molendijk 25 Rijssen, 10 Mevr. Kamphuis Huttenwal 6 Rijssen. De volgende personen ontvangen een waar debon van 2,50: Lucie Markvoort Molendijk 25 (2x) E. J. van den Belt Gr. Adolfstraat 6 (2x) J. H. v.d. Noort K. Doormanstraat 18 F. H. Smit Rijssensestraat 136, G. J. Harbers Holter straatweg 27, V. J. Buursink Provineialeweg 2 Post Nijverdal, A. B. Ligtenberg A. Baan straat 66a, J. A. Voortman Markeloseweg 72 A. J. ten Hove Boomkamp 15, G. J. Bak ker Dannenberg 44, (2x) J. Lankamp Holter straatweg 51, G. Harbers-Veneklaas Holter straatweg 27, J. M. van Hunen Zuiderstr. 1, Jan Ligtenberg Dannenweg 5, Opa Rutter kamp Nijverdalseweg 30, H. Wessels Ven- nekesgaarde 39 R. Steenhuizen Dr. Stokker- straat 25, J. Ligtenberg Arend Baanstr. 66, J. W. Stegeman Gr. Ottostraat 41, G. Nij land Nijverdalseweg 30, Gerdy Struik, Oran jestraat 1, Am. Hodes Parkstraat 7. J. v.d. Berg Banisweg 35, Annelies Eerink Venne- kesgaarden 24, M Teela Wolleweg 28, J. Drijer Nassaustraat 23, A. H. Pusters, Ve renlandweg 23, D. Nijland, Nijverdalseweg 30 M. Teela Welleweg 28, Ria Dijkstra Tromp straat 25, A. Altena Bevervoorde 23, B. D. Kwintenberg Lentfertsweg 52, H. Rutterkamp v. Wijngaardenstr. 16, G. ter Harmsel Oos terhofweg 24, J. F. Smit Spuitstraat 20, J. Scherphof Nassaustraat 11. Waar geen plaatsnaam vermeldt, woonach tig te Rijssen. Dezer dagen hadden wij het genoegen de heer Leo de Winter op het kantoor van de Omefa aan te treffen. De heer De Winter een gemoedelijke Am sterdammer, was graag bereid ons een en ander over de samenwerking van de oor spronkelijke fabriek van melkproducten van de heer Eerdmans met „zijn" bedrijf „Leo de Winter export van melkartikelen" te vertellen. De export heeft zich de laatste jaren sterk ontwikkeld en wij exporteren momenteel al dus de heer De Winter naar ongeveer 80 landen, gelegen in het Midden-Oosten en Afrika enz. Het bedrijf opgericht door zijn vader be staat 40 jaar. Een aardige bijzonderheid is het lachende guitige jongensgezicht, dat prijkt op een der merken melkpoeder, die zijn weg vindt door een groot gedeelte van de wereld onder de naam „My Boy". De vader van de heer de Winter lanceer de 40 jaar geleden deze naam, en liet de foto van zijn zoontje op de bussen enz. aan brengen. Het guitige, intelligente knaapje is nu een gezette man van middelbare leef tijd, die de plaats van zijn vader heeft in genomen. Ook 40 jaar geleden bestond er in een deel van de wereld grote behoefte aan ge conserveerde melkproducten en mijn vader zag hierin een kans. Die heeft hij benut en thans kunnen we zeggen, dat we een bloei end bedrijf met veel perspectief bezitten. Wist u zo brengt de heer de Winter naar voren, dat Nederland de helft van de we reldmelkproductie voor zijn rekening neemt en dat ons land de grootste exporteur van eieren van de hele wereld is en dat wij ook een enorm aandeel in de wereldkaasproductie leveren? Naast de export van melkpoeder, dat in sa menwerking met de Omefa wordt geëxpor teerd hebben wij ons ook toegelegd op an dere gestandaardiseerde producten. De semi- pharmaceutische product hebben onze groot ste belangstelling. Daaraan is in verre lan den behoefte. Op wetenschappelijke wijze wordt een product samengesteld, dat bac teriologische infecties tegen gaat en zodoende de kindersterfte beperkt. In samenwerking met een medicus nemen wij in ons eigen laboratorium in Rijssen proeven, tot wij er zeker van zijn, dat wij een gezond, verant woord en natuurlijk ook een commercieel product aan de markt hebben gebracht. Het controle-station voor melkproducten in Den Haag, moet aan het te exporteren product zijn fiat geven. De ontwikkeling, die de NV Omefa de laat ste ja*-en heeft doorgemaakt is mede ook door de grotere werkgelegenheid in Rijssen ook voor deze gemeente van groot belang. In hotel Weitering hield het Groene Kruis maandagavond haar jaarvergadering. Uit 't jaarverslag van de secretaris de heer R. Bosma bleek, dat het aantal leden gestegen was tot 3085. In de vacature Zr. Brouwer, werd zr. J. Westhuis benoemd. Het 2e wijk- gebouw aan de Koninginneweg kwam ge reed, maar in april zal pas de officiële ope ning plaatsvinden. Voor de inrichting hiervan kreeg het comi té van het Nederl. comité van kinderpost zegels een subsidie van 4000. Het bezoek aan het consultatiebureau was als volgt: Nieuw ingeschreven zuigelingen 151 en kleu ters 116 aantal zittingen en consulten zui gelingen resp. 46 en 2027 kleuters resp. 41 en 567. Het aantal uitleningen uit 't magazijn bedroeg 768. De wijkverpleegsters legden 7883 en aan t.b.c. patiënten 364 huisbezoe ken af. Het aantal kraamverplegingen be droeg 138, met een aantal bezoeken van 1823 Het W ij kgebouwexploitatie sloot met een nadelig saldo van 681,69. De algemene ex ploitatie had een batig saldo. Aan subsidie van rijk en gemeente werd ruim 21000 ontvangen, aan contributie, eveneens 21000 Ook de exploitatie van de ziekenauto lever de een flink batig saldo op. Tot bestuurs lid werd mevr. Nijhuis-Wilmink gekozen. De heren J. Muller en J. ten Hove werden her kozen in het bestuur. Dr. P. Oosthoek en de heer J. Bruins werden in verband met hun 30-jarig lidmaatschap gehuldigd. Door het provinciaal bestuurslid de heer L. J. Vos werden zij toegesproken. Bij de rondvraag werd er door diverse leden bij het bestuur op aangedrongen de zusters van een auto te voorzien. Het bestuur zegde toe dit punt in de eerstvolgende vergadering te bespre ken. gers klaar om die mensen te gaan bezoe ken, die aan deze oproep geen gehoor zul len hebben gegeven. Het onderzoek zelve kost per persoon een bedrag van 1,50. Voor wie die bijdrage in de kosten een bezwaar is, kan een na dere regeling worden getroffen. Om finan ciële redenen behoeft niemand dus van het onderzoek weg te blijven. Het onderzoek zal plaats vinden in een lo- caliteit van de Schildschool (ingang Bouw- straat). In het kader van de Veiligverkeersactie organiseerde de Rijssense Middenstandcen trale in samenwerking met de Rijssense motorclub een puzzelrit, waarvoor een goe de belangstelling bestond. Er waren circa 50 deelnemers, die het vrij moeilijke par cours lang niet foutloos reden. Natuurlijk waren diverse verkeersborden in de route geplaatst die alleen doorgewinterde ken ners op de juiste wijze „namen". De start en finish waren op de Veemarkt. Door de heer I. de Lange werden na afloop in café J. Struik met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt Auto's 1. M. Rozendom C. ter Hoeven 89 str. p. 2. G. J. ter Harmsel Rijssen 95 str. p. 3. J. C. Zijsling Almelo 99 str. p. 4. G. Roe- lofs Rijssen 100 str. p. 5. G. J, Rozendom Rijssen 111 str. p. 6. H. Kamp Delden 114 str.p. 7. A. Nijhuis Hengelo 117 str. p. 8. I. de Lange Rijssen 119 str. p. 9. H. Olijdam Hengelo 129 str. p, 10. H. Pezij Almelo 129 str. p. Motoren 1. J. Tijhof Vriezenveen 108 str. p. 2. W. Jansen Rijssen 108 str. p. 3. A. Dommerholt Rijssen 141 str. p. 4. J. Meijer Rijssen 146 str. p. Op dinsdag 17 april hield de afd. Rijs sen een ledenvergadering in Gebouw „Je- ruël". De Bondsvoorzitter J. Nieuwenhuis uit Utrecht gaf een duidelijke toelichting op de voorstellen die door de verschillende afd. in het land, op de a.s. algemene vergadering te Utrecht in behandeling zullen komen. Deze voorstellen houden in, de volgende punten: Contributieregeling meebetalen on georganiseerden aan de kosten van het tot stand brengen van arbeidsovereenkomsten Gemeente Classificatie. Verder werd nog besproken, het aanstaan de 25-jarig oestaan der afd. ter plaatse en op welke manier dit op gepaste wijze zal gevierd worden. Deze goede vergadering werd op de gebruikelijke wijze met Gebed door de Bondsvoorzitter gesloten. In de Ger. Kerk (Boomkamp) wordt op le Paasdag een paaszangdienst gehouden, welke zal aanvangen om half 8 's avonds. Toegang vrij. Orgel: A. Nawijn, trompet B. J. Stegeman, liturgie G. A. Schot. Nederland is een gezegend land, met de laagste cijfers voor tuberculose ter wereld. Er is in vorige generaties veel moeite ge daan en geld opgebracht om tot dit zeer goede resultaat te komen. Hoewel er min der patiënten zijn, dient echter toch het ge hele bestrijdings- en controleapparaat tegen de tuberculose in stand gehouden te worden omdat de ziekte niet zover is teruggedron gen, dat geen nieuwe besmettingen meer mogelijk zouden zijn. Ook het Sanatorium „Hellendoorn", dat nu al 60 jaar een grote plaats in de strijd tegen de tuberculose heeft ingenomen, dient up to date te blijven om de gunstigste behan deling voor de tbc-patiënten mogelijk te ma ken. In het verleden is er steeds veel medele ven met het wel en wee van het Sanatorium geweest, moge dat nu ook weer blijken. Laat deze mijlpaal van 60 jaar een extra gele genheid zijn om Uw belangstelling en mild heid voor het Sanatorium te tonen. De Geneesheer-directeur van het Sanatorium en de Dr. Ho- moetkliniek te Hellendoorn. J. van Haeringen. Advertentie Uit de uitleencijfers van de Centrale Plat telands bibliotheek voor Overijssel over het le kwartaal van 1962 blijkt dat de belang stelling voor de bibliotheek ook in Rijssen nog steeds belangrijk stijgt. In vergelijking met het le kwartaal van 1961 heeft men in Rijssen n.l. een vooruitgang geboekt van meer dan 20 pet. Leende men gedurende het le kwartaal van 1961 15050 boeken uit het zojuist afgelopen kwartaal was dit aantal gestegen tot 18536, waarmede Rijssen een van de hoogste frequentiecijfers heeft bereikt van alle aangesloten bibliotheken in Over ijssel. Zoals men weet is een nieuwe bibliotheek gebouw met leeszaal in aanbouw, als dit gebouw gereed zal zijn, zal er ongetwijfeld nog een drukker gebruik van de Plattelands bibliotheek worden gemaakt. De eerste uitgave van ean „ge- luids-krant" is gepubliceerd door de Beierse Blindenvereniging. Via de ge luidsband kan men luistern naar lo kaal en internationaal nieuws, sport en reisreportages en een aflevering van een feuilleton. Mom- teel is het nog een maandblad, maar men hoopt er en weekblad van te kunnen ma ken.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 3