Bestemming „De W eyerd onzeker Plantsoen of hertenkamp Subsidieverzoek R.Y. afgewezen MEDISCHE SPORTKEURING v.v. „Excelsior" gepromoveerd Vergadering Midden- standsvereniging Ongeluk bij voetballen Kind door auto aangereden KOSTUUMS AANGEKREGEN Óverleg rond de baatbelasting RKSV—Enter Sclioolverkeersexamen GESLAAGD Lezing voor de Jeugd- natuurwachters NOTTER Geslaagd concert van „Looft den Heer" Ledenvergadering PJGO Vrijdag 30 maart 1962 WEEKBLAD voor rijssen Pagina 2 J. LICHTENBERG Denkt aleer gij doende zijt en doende denkt dan nog" heeft een bekende Vlaam se dichter eens als wijze levensles gelan ceerd. Deze gedachte geldt ook voor de Rijsseru- se raad althans voor een gedeelte daarvan, dachten wij bij de behandeling van het agen dapunt om van de historische stadsbleek de Weijerd een hertenkamp te maken tijdens de dinsdag gehouden vergadering. Dat er iets gebeuren moet met de oude bleek, is al meerdere malen duidelijk gesteld Het college van b. en w. voelde het meest voor een metamorphose van de Weijerd tot plantsoen, waarvan vooral door de bewoners van de Vennekesgaarden en omgeving een dankbaar gebruik zou kunnen worden ge maakt. Tot enige tijd geleden door een der raadsleden het idee werd gelanceerd „La ten we 'n hertenkamp maken van de Weij erd". Dit voorstel vond zoveel steun en bijval in de raad, dat het college van b. en w. niet kon ontkomen aan de toezegging een kosten- begroting hiervoor te doen opstellen. Zowel de burgemeester als de wethouders waren weinig enthousiast voor het plan, maar men wilde toch aan de wens van de raad tegemoet komen. Daarom was het dat de agenda een voorstel vermeldde om van de Weijerd een hertenkamp te maken (kos ten 24.000) Het was eigenaardig te constateren, dat er voor het voorstel eigenlijk weinig enthou siasme werd gevonden, de kosten waren hoog en de Weijerd werd als terrein voor een affeire als een hetenkamp te klein geacht en er kwamen nog meerdere bezwaren naar voren. De heer Nijland opende de discussie met de opmerking, dat hij het plan dat door de dienst gemeentewerken in opdracht van b. en w. werd uitgewerkt kostbaar achtte. Er zijn heel wat dingen noodzakelijker dan dit, zo bracht hij beknopt maar duidelijk naar voren. De heer ter Avest vond het idee van het hertenkamp op zich „wel leuk". Enkele jaren geleden aldus spr. heb ik het plan al geopperd van de Weijerd een plantsoen te maken, omdat de bleek eigenlijk niet veel meer als zodanig wordt benut. Nu dit plan voorgelegd wordt aldus de heer ter Avest vrees ik, dat het terrein voor een herten kamp persé ongeschikt moet worden geacht. Een hertenweide moet een fraaie achter grond hebben, die in de Weijerd niet kan worden gevonden. Ik heb de stellige overtui ging, dat als wij dit voorstel aannemen, wij ove enkele jaren zeggen: we hadden het niet moeten doen. Ik zie de stadbleek lie ver veranderd in een plantsoen aldus de heer ter Avest. De voozitter (burgemeester Landweer) on derschreef de mening van de heer ter Avest ten volle. Het college was e ook geenszins enthousiast voor, maar om aan de wensen van de raad 'tegemoet te komen, was het voor stel gedaan. De voorzitter vreesde, dat het plan een „vlag op een modderschuit zou zijn". De heer ter Horst kon met het plan ook de Weijerd, die moeten een hele andere groot se achtergrond hebben. Herten horen niet thuis op een terrein als niet „weglopen" - Het terrein is veel te klein het z.g. hertenkamp zal een soort miniatuur dierentuin worden. Een plantsoen zou een be tere oplossing kunnen zijn, dacht de heer ter Horst, die bovendien nog een lans brak voor de mogelijkheid tot wassen en bleken op de Weijerd, waartoe de wens in ver schillende aan hem gerichte brieven was geuit. De heer Paauwe had geen bezwaar tegen het bedrag, dat het plan zou vergen. Ik wil nog wel meer geld uitgeven voor een her tenkamp, maar dan op een andere plaats in de gemeente". De wethouder Scholman bracht de tot stand koming van dit voorstel naar voren. Aan vankelijk hadden b. en w. het plan de Weijerd tot plantsoen te bestemmen. Er is toen een In café Spekhorst hield de r.k. Midden-, standsvereniging maandagavond een voor lichtingsavond. Als spreker trad op de heer W D. van Dijk, die als onderwerp had ge kozen „Hoe zorgt de zakenman voor de toe komst?" Uitvoerig ging hij na een inleidend woord van de waarnemend voorzitter de heer A. Paauwe in o.a. op de kracht van de organisatie. Hij wees erop, dat er momen teel 25 miljoen levensverzekeringspolissen lopen. Van de 240 mensen die er dagelijks sterven zijn er 140 bij beneden de 65. Na afloop beantwoordde hij een aantal vragen. De verkiezing van een nieuw be stuurslid in de vacature A. Hodes werd tot een volgende vergadering aangehouden. Tot slot werden de films vertoond „Afspraak met de toekomst" en „De strijd van Ne derland tegen het water". Toen de r buiten van R.K.S.V. de heer J.P. zich maandag bij de dokter meldde van wege het feit, dat hij over pijn in zijn voet klaagde, maakte een foto in het ziekenhuis later uit, dat hij een beentje gebroken had. De onfortuinlijke speler, die nu met zijn voet in het gips zit, liep deze blessure op tijdens de voetbalwedstrijd R.K.S.V. - Enter Maandagmiddag om ongeveer half zes werd het 4-jarig dochtertje van de familie S. alhier toen het onverwachts de straat over stak door een personenauto, bestuuder B. G.J.J. uit Almelo aangereden. Het ongeluk gebeurde in de Wierdensestraat juist bij de oprit naar de Veemarkt. Alhoewel de be stuurder een aanrijding trachtte te voorko men werd het kind door de voorzijde van de auto geraakt. Het werd aan het hoofd gewond en is naar het ziekenhuis te Ensche de overgebracht. suggestie gedaan om van de Weijerd een hertenkamp te maken. Daarvoor voelden verschillende raadsleden naar in de betref fende vergadering duidelijk werd. Het colle ge van b. en w. is er van overtuigd, dat het terrein voor een hertenkamp te klein is. De heer Jansen wees op het feit, dat de bestemming tot plantsoen vast niet goedkoper zou zijn. De heer Pluimers zei een voorstander van dit voorstel te zijn, evenals de heer Haase die deze mening baseerde op 3 punten Spr. dacht dat aan alle verlangens die naar voren waren gebracht tegemoet kon wor den gekomen, omdat hij er van overtuigd was, dat er een mogelijkheid kon worden gevonden, dat er in de toekomst toch nog op bescheiden mate van de bleek gebruik kon worden gemaakt voor wassen en bleken, dat de Weijerd gedeeltelijk voor plantsoen kon worden bestemd en de onvoldoende entoura ge betreffende de achtergrond verholpen kon worden door aan plantingen. „Zo kun nen we de stadsbleek niet laten liggen", riep spr. uit. De heer Otfen bracht naar voren, dat in de commissie van openbare werken waar dit plan ter sprake is gekomen de over tuiging heeft geheerst, dat als er iets ge daan moest worden, het dan goed moest ge beuren. De kosten zijn inderdaad hoog gaf spr. toe. De heer Otten had er graag een ander plan tegenover gezien als vergelijkings materiaal en stelde dan ook voor het voor stel aan te houden. De heer Hodes kon wel waardering opbren gen voor dit plan. Het woord hertenkamp wekt wellicht wat verwarring en is mis schien een te groots woord. Men zou de nieuwe status van de Weijerd moeten zien als een hertenkamp in een plantsoen, zodat aan verschillende wensen bij de raad is te gemoet gekomen. Rijssen krijgt behoefte aan open plekken en van de mogelijkheid van dit terrein een re creatieterrein te maken moeten wij dank baar gebruik maken. De heer Otten wilde niet graag overhaast te werk gaan en wilde het voorstel van b. en w. graag aanhouden, waartoe besloten werd. In een volgende vergadering zal de mo gelijkheid om van de Weijerd een plantsoen of een hertenkamp te maken alsnog tegen elkaar worden afgewogen. Zoals zo vaak, als er principiële kwesties aan de orde komen dan blijken de tegenstel lingen in de Rijssense raad het duidelijkst Dat was ook in deze vergadering het geval, naar aanleiding van een verzoek van de voetbalvereniging Rijssen Vooruit om een subsidie als tegemoetkoming in de bouw van een clubgebouw. B. en w. stelden voor om op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Pluimers stelde voor, evenals hij dat in de sport en culturele commissie gedaan had. Rijssen Vooruit een bedrag toe te kennen van 200 De heer ter Horst informeerde naar het algemene standpunt van het college van b. en w. in zaken als deze. Spr. vond, datgene wat R.V. van plan was een soort clubhuis werk, waarvoor wellicht bepaalde richtlijnen bestaan. De heer ter Avest wilde weten, wat R.V. van plan is met dit gebouw. Is dit zuiver een clubhuis of wordt het ook dienstbaar ge maakt aan de zondagssport. De heer Paauwe bracht het standpunt van Rijssen Vooruit ten aanzien het gebruik van dit gebouw naar voren. De vereniging wil het gebouw benutten om de jeugd via spel letjes bezig te houden, terwijl het natuurlijk ook dienstbaar gemaakt kan worden voor de voetbalsport. Een bedrag van 200 toekennen vond spr. wel verantwoord omdat ook hij in de be doeling van R.V. een soort clubhuiswerk zag. De heer Jansen vond de uitgaven die R.V. voor dit clubgebouw moest doen zeer hoog, daartegen is eigenlijk geen vereniging uit de normale inkomsten bestand. Het is een algemeen belang, dat de jeugd ook in de avonduren bezig kan worden gehouden en spr achtte het alleszins noodzakelijk dat de ver eniging over een soort clubgebouw kon be schikken. De heer Otten had bezwaar tegen toekenning van subsidie aan R.V. omdat het op zondag voetbalt en ook zonder meer, om dat het een voetbalvereniging betreft. Het is mij niet geheel duidelijk aldus de een onderkomen bij slechte weersomstan digheden. Dat heeft met sport op zondag niets te maken. Hier is sprake van de bouw van een clubhuis, waartegen o.m. de SGP frac tie zonder principiële bezwaren voor kan stemmen. De heer Otten: Wij zijn er tegen, omdat van 't gebouw op zondag ook wel gebruik zal worden gemaakt. Wethouder Scholman reageerde in eerste instantie op de vraag van de heer ter Horst of er richtlijnen voor handen zouden zijn, met betrekking tot be handeling van verzoeken als dit van Rijssen Vooruit. „Nee, wij hebben daarvoor geen richtlijnen aldus spr. Wel is het zo, dat voet balverenigingen als zodanig tot op heden niet zijn gesubsidieerd. Het verzoek van R.V. om de bouw van een clubgebouw te steunen is echter wel van alle kanten bekeken. Het bezwaar van een deel van de sportcommissie en van het college van b. en w. is hierin gelegen, dat mne in het clubgebouw de jongens traint en gereed maakt voor de sport, die op zondag zal moeten worden bedreven. Vergelijkingen met het werk van speeltuinverenigingen en clubhuiswerk achtte weth. Scholman on juist, omdat men hier de jeugd onderhoudt via muziek, zangverenigingen enz. en haar daarmee voorbereidt op het lidmaatschap van verenigingen op cultureel gebied. In 't gebouw dat nu ter sprake is, wil men de jeugd voorbereiden op de voetbal sport op zondag. De heer Jansen kon zich in de verste verte niet bij de standpunten van de heren Scholman en Otten neerleggen. Ook in Rijssen aldus de heer Jansen heer sen verschillende opvattingen over de zon dagsheiliging. Subsidies als deze worden uit de middelen waaraan iedereen bijdraagt be taald. Het gaat te ver aldus spr. te rede neren. dat een bepaalde opvatting die ge huldigd wordt ook door een ander deel dat hierover heel anders denkt moet worden over genomen. Dan is er geen samenwerking meer mogelijk, De sport als zodanig wordt aanvaard als zijnde van belang voor de lichaamsontwikkeling en de ontspanning van de jeugd. Men mag geen subsidie weigeren met het motief zondagssport, omdat de beoefenaren eraan geen bezwaar daarin zien. Niemand wordt gedwongen zondags iets te doen wat hij niet wil. Als men van andere zijde wel een bepaalde dwang oplegt is dat een dui delijke achterstelling. De heer Otten plaatste zich lijnrecht tegenover de heer Jansen. Het heeft eigenlijk geen zin als ik tegen de heer Jansen inga. Toch moet ik het even Advertentie Wij hebben de nieuwe collectie Ook blauw en grijs, voor a.s. lidmaten. doen aldus spr. Als wij zouden denken als de heer Jansen zouden wij natuurlijk voor deze subsidie zijn. Maar wij zijn gebonden aan Gods woord. De heer Jansen heeft het gehad over niet billijk en onrechtvaardig maar wij achten het niet billijk en rechtvaardig als wij in Gods aangezicht slaan. De heer Jansen: Praten tegen de heer Otten en de SGP is een gevecht tegen de bierkaai We moeten - dat staat toch vast - ook ruimte laten voor een gedachtengang van andersdenkenden. De heer Pluimers herinnerde eraan dat de bouw van het clubhuis althans de nood zakelijkheid daartoe, was voortgekomen uit gebrek aan speelvelden. Rijssen VSoruit heeft een aanvraag ingediend om een nieuw ter rein aan de Turfweg (Nieuw recreatieplan). Is het juist zo vroeg de heer Pluimers, dat het college geantwoord heeft, dat deze ver eniging voor een van deze terreinen niet in aanmerking komt. Dat is juist, aldus wethouer Scholman. Het college heeft het bestuur van RV mee gedeeld, dat als de samenstelling van de raad blijft zoals ze nu is RV met het oog op zondagssport niet voor een gemeente lijk terrein in aanmerking zal komen. Tot slot van dit min of meer emotionele debat werd besloten met stemming over het voorstel van de heer Pluimers n.l. Rijs sen Vooruit een subsidie van 200. toe te kennen. Het voorstel werd verworpen met 8 tegen 6 stemmen. .4 Tegen stemdeiHip? heren Nijland, ter Avest Voortman (SGP) Haase, Gossen. Scholman, Otten en Smeijers. (De heer G. J. Voort man A.R.) was met kennisgeving afwezig). In het bestuur van. Maatschappelijke Zorg werd in de vacature G. ter Maat gekozen de heer G W. Borghuis. De procedures aanhangig rond de baatbe lastingverordening zullen worden voortgezet, zo deelde het comité baatbelasting ons me de. Er openen zich nu geheel nieuwe perspec tieven, tengevolge, waarvan alles wat rond het baatbelastingdrarna is ontstaan, wellicht nog een aanvaardbare afloop krijgt. Met goedvinden van de gemeente Rijs sen is n.l. een overleg geopend tussen de adviseur van de gemeente prof. D. Simons en de adviseur van het baatbelastingcomi té dr. H A. Zeven te Den Haag. Een eerste bespreking hieromtrent heeft reeds plaats gevonden op 16 maart. Door het Gerechtshof te Arnhem is me degedeeld dat de zaken, hangende deze be sprekingen zullen worden aangehouden tot 1 mei a.s. Naar wij vernemen, is zowel in de leiding als in de werkwijze van het plaatselijk bureau voor medische sportkeuring een grondige wijziging aangebracht met het doel tot een effectievere werkwijze te komen. Dit is nood zakelijk, niet alleen, omdat door de Federa tie van Bureaux voor Medische Sportkeu ring in Nederland aan de keuringen vrij ho ge eisen gesteld worden, dooh ook, omdat het aantal te keuren candidaten van jaar tot jaar toe neemt. Vóór 1936 was Rijssen aangesloten bij het bureau Almelo, doch toen de toeloop daar als centraal punt te groot werd, moest Rijssen worden afgewezen. In die dagen was sportkeuring voor deelnemers aan diverse sporten nog niet verplichtend, doch zéker even nuttig als dit thans nog het geval is en met behulp van Almelo en financiële steun van de Bonden en Federatie, kon ook in de ze plaats een bureau worden gesticht op ba- scheiden en eenvoudige wijze. Dit was me de te danken aan de plaatselijke doktoren, die toezegden geheel gratis hun medewerking te willen verlenen en dit jaren gedaan heb ben. Waarschijnlijk vormde Rijssen in dit opzicht wel een unicum, hetgeen aan velen wel voorbij gegaan zal zijn. Het bestuur werd gevormd door de gezamenlijke plaatselijke doktoren onder voorwaarde, dat geen ver gaderingen nodig zouden zijn, en als voor zitter zou fungeren en heeft al die jaren gefungeerd als oudste dokter P. Oosthoek, die slechts één vergadering heeft voorgeze ten bij hoog bezoek uit den Haag uit de Fe deratie en verder volstond op verzoek af en toe de boekhouding te controleren. Secretaris-penningmeester werd de heer Vosman, die in die jaren zo om de 30.000 namen van candidaten heeft ingeschreven. Hoewel, vooral de latere jaren uit het ver enigingsleven wel hulp werd geboden op de keuringsavonden en ook het contact met het verenigingsleven ter plaatse werd onderhou den, werd het door de steeds talrijker keu ringen (vroeger om de 5 jaar, thans om de 2 jaar herkeuring) noodzakelijk over een vaste kern te kunnen geschikken. zowel in de leiding als op keuringsavonden. Met de dok toren wed in deze oveleg gepleegd en deze zullen trouwens een adviserende stem blij ven behouden. Uit het veenigingsleven is thans een de finitief bestuur samengesteld uit 5 personen, bestaande uit de heren J. A. Wilmink, voor zitter, H. Vosman, secr.-penningmeester, J. W. Stegeman. J. F. Smit en J ter Harmsel, welk bestuur zo dit nodig mocht blijken te zijn, nog kan worden aangevuld. Door een dezer dagen gehouden vergade ring van plaatselijke sportkeuringsbureaus van de afd. Twente in samenwerking met een vertegenwoordiging uit de federatie zijn besluiten genomen, die een geheel andere werkwijze noodzakelijk maken. Het is voor de besturen van onze plaatselijke clubs in de eerste plaats, maar ook voor de leden nood Het zag er bij de rust niet naar uit, dat de gasten met zulke grote cijfers zouden gaan zegevieren, want de 1-1 gelijke stand gaf de verhouding goed weer. Na rust eq^iter vielen direct grote gaten in de Rijssense de fensie en mede door het feit, dat de keeper in de malaise deelde konden de Enterna ren rustig scoren. Na 25 minuten spelen in de eerste helft opende A. Tusveld de score, nadat zijn broer Frans tegen de binnenkant van de paal had geschoten. Even ervoor had Ter Morsche een goede kans onbenut gelaten. In de 35e minuut blunderde keeper Slaghekke, toen H. Kamphuis een tam schot losliet. 1-1. Reeds na 3 minuten spelen in de tweede helft liep invaller J. Kuipers goed door en dat betekende 1-2. Nog geen 5 minuten later scoorde midvoor H Otten na een aanval over links 1-3. In de 15e minuut kopte een onge dekt staand r.binnen H. Freriksen een voor zet van H. Kamphuis ongehinderd in 1-4. Even dreigde de wedstrijd de scheidsrech ter echter totaal uit de hand te lopen, aan gezien hij onvoldoende optrad. Gelukkig ze gevierde bij de spelers het gezonde verstand De R.K.S.V-voorhoede probeerde wel tot doelpunten te komen, maar het be slissende schot ontbrak, bovendien werd vooal het gemis van G. Klein Rouweler wel ge voeld. Vlak voor afloop kopte Wolters in eigen doel, toen doelman Slaghekke zijn doel ver laten had. Ook de moeilijke uitwedstrijd tegen de El- burgse Sportclub hebben de roodwitten in hun voordeel weten te beslissen, waardoor ze na verblijf van één jaar in de derde klas se het komende seizoen weer in de tweede klasse zullen binnentreden. Hulde roodwitten voor dit prachtige resultaat! De wedstrijd van .zaterdag jl. deed de spanning gedurende de gehele match ten top stijgen, terwijl er bovendien van goede voet bal sprake was. De Elburgers hebben gevochten om de Rijs- senaren toch in ieder geval één puntje af handig te maken^ Dat hun dit niet gelukt is, danken zij aan de grootse vorm waarin doelman ten Hove stak. Stopper Nijland dacht daarnevens ook niet aan show, zodat de de fensie potdicht was afgesloten. Van meet af is Excelsior in de aanval geweest, waarbij zij gesteund werd door de wind. De roodwitten voorwaartsen bleken over het algemeen niet doortastend genoeg en konden ook niet op tegen de robuste ver dedigers der thuisclub. Nadat Nieuwenhuis de bal tegen de lat zag belanden, werd door Excelsior verwoed gevochten om een doel punt, hetgeen juist enkele minuten voor rust ontstond. Een goede combinatie Nieuwenhuis -Sprakel, werd met een hard 'schot door ju nior Harbers afgerond, waarop de Elburg- se keeper geen antwoord wist. Na de thee had Elburg de steun van de wind en met de meeste élan wierpen zij zich in de strijd om de gelijkmaker te for ceren. De sterk spelende halflinie en de ach terspelers gaven geen krimp en als laatste maakte doelman ten Hove een dergelijk gro te indruk met zijn safes, dat de Elburgse voorwaartsen zich moedeloos terugtrokken. Het duurde toch nog tot kort voor tijd al vorens Sprakel met een zuiver schot de zege veilig kon stellen. De strijd om het kampioenschap gaat nu alleen nog tussen Apeldoorn en Excelsior en naar het zich laat aanzien zal het pleit eerst bij de laatste competitiewedstrijd beslecht worden. Zaterdag a.s. wordt de laatste uitwedstrijd gespeeld en wel tegen Sparta, Enschede. Dit wordt weer een partij voetbal, waarbij de rivaliteit een geducht woordje zal mee spreken. Daarom is het oppassen voor Poort man c.s Indien echter gespeeld wordt als vorige week, gaan ook de puntjes mee naar Rijssen. Traditie getrouw zal een grote schare sup porters (daartoe door de actieve supporters vereniging in de gelegenheid gesteld) de spelers vergezellen, hetgeen voor de jongens van voorzitter Harmsen een behoorlijke sti mulans zal zijn. Op 13 maart hebben de schoolkinderen uit de hoogste klassen van alle lagere scho len het schriftelijk gedeelte van het school- verkeersexamen afgelegd, in tegenwoordig heid van een personeelslid van de rijkspoli tie. De indruk was dat de examenopgaven in het algemeen niet zo moeilijk waren als in voorgaande jaren, alleen een tweetal vragen waren enigszins onduidelijk gesteld Het examenwerk is thans nagezien en het resultaat is zeer bevredigend, slecht een 2- tal kinderen zijn niet geslaagd. Een 51-tal kinderen leverde een opmerkelijk resultaat door rrtet 0 fouten te slagen. Het ligt in de bedoeling om eind april het praktisch gedeelte te houden. zakelijk dat zij hiermede op de hoogte zijn en wij zullen dat hier in kort bestek releve ren: 1. Alle keuringen zullen, direct aan te van gen, plaats vinden in de maanden janua- ri-februari, indien nodig t.m. maart. 2. Deze keuringen blijven dan voor 2 jaar geldig met dien verstande, dat de geldig heid duurt gedurende het gehele seizoen (zie toelichting onder). 3. In de zomermaanden wordt NIET gekeurd, doch de keuringen worden hervat in septem ber, dan alleen echter voor nieuwe leden van de verenigingen. Bij punt 1 zij opgemerkt, dat het nu niet meer mogelijk is de keuringen in het eerste kwartaal te verrichten, doch de spelers, die vóór of in het volgende seizoen herkeurd moeten worden, zullen in april a.s. alsnog gekeurd worden en van hun verenigingen 'n oproep ontvangen. Bij punt 2. zij opgemerkt, dat bij keuringen eerste kwartaal (nu april) de termijn in 't eerste kwartaal 1964 zou vervallen. Zij kun nen dan echter rustig zonder bezwaar, het gehele seizoen uitspelen, doch moeten tege lijkertijd, du-s in dat eeste kwartaal, wel weer herkeurd worden voor de volgende 2 jaar. Bij punt 3 kunnen zij, die tot een club willen toetreden rekening houden dat zij dat beter in augustus kunnen doen om tijdig gekeurd te zijn in de maand september. Iedere vereniging zorgt voor een begelei der, die gezag heeft en die om 7.15 uur in de wachtkamer voor de candidaten aan wezig is. Dit geldt voor alle verenigingen, zowel bij keuringen voor uitsluitend dames als heren. In Utrecht slaagden voor het diploma cou peuse Jo Banis, H. J. Brinks, Betsi Meu- leman, Janna Wolthuis te Rijssen, Dini Ren- sen, Espelo, Mientje Pekkerit, Holten. Voor coupeuse-leidster slaagde Ria Bolten te Hol ten. De kandidaten werden opgeleid door mo devakschool D. Wessels-Nijland, Haarstraat 134, Rijssen. Tot de laatste plaats was de zaal in ge bouw Jeruël bezet toen de heer H. van Put ten vrijdagavond zijn prachtige dia's voor onze jeugdnatuurwachters vertoonde. Dat de heer van Putten anderhalf uur lang de aan dacht van de woelwaters tot de laatste mi nuut wist vast te houden, bewijst de uit muntende kwaliteit van zijn programma. Zeer mcoi waren de vele natuuropnamen, die stuk voor stuk getuigden van een grote liefde voor de natuur in haar rijke verscheidenheid. Wat we deze avond zagen was het resul taat van de vaak urenlange observaties van uit een schuilhut. En welk een resultaat! De Jeugdnatuurwacht heeft genoten en veel geleerd. De leiding van deze avond was in handen van de heer Molendijk. De Chr. gemengde zangvereen. „Looft den Heer" te Notter gaf zaterdagavond in het gebouw „Irene" een zeer geslaagde uit voering met medewerking van haar kinder koor en het muziekkorps van het Leger des Heils uit Almelo, alles onder leiding van haar dirigent de heer J. Slont uit Almelo. Na een welkomstwoord door de voorzitter der vereen, de heer A. Fokkert, opende het muziekkorps van het Leger des Heils het concert met de mars „Overwinning" en een selectie „Jezus stierf voor mij", waarna het de beurt was voor het grote koor welke een goede vertolking gaf van „De heer is mijn licht". Het Slavenkoor" en „Ambrosius lofgezang gevolgd door 'n viertal nummer tjes door het kinderkoor, welke ook bij het publiek bijzonder in de smaak vielen Het programma voor de pauze werd besloten door het muziekkorps met 'n trombone-solo „Tel uw zegeningen", en een meditatie „Ik breng u al". Na de pauze volgde eerst de mars, „Lof en eer", waarna een mannenkoortje gevormd uit de leden van het muziekkorps en drietal nummers ten gehore bracht. Tot slot werd door „Looft den Heer" dit geslaagde con cert besloten met „Sanctus". De „Heilige stad", „Avond vrede" en „Blijf bij mij Heer". Leden vergadering Afdeling Notter Zuna Rijssen van de P.J.G.O. Onder leiding van haar voorzitter de heer A. Ooms jr. hield de afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de P.J. G.O. haar maandelijkse ledenvergadering in het gebouw „Irene" te Notter. Na het wel komstwoord door de voorzitter werden al lereerst een tweetal onderwerpen behandeld door de heren A. Westra en H. Bieleman, over „Het veanderde Platteland". En „Het gebruik van ondermelk en wei". Na de pau ze werden deze onderwerpen in bespreking gegeven, waarop een leveindige discussie volgde. Besloten werd om vrijdagavond 30 maart weer een dropping te houden in de omgeving. De jaarlijkse ontspanningsavond van' de afdelingen werd vastgesteld op zaterdag 7 april in het gebouw Irene te Notter. Ook zal weer de gebruikelijke verloting worden gehouden. Het uitstapje dat ieder jaar wordt gemaakt door de afdeling, zal dit keer gaan naar de wilde-paarden-vangst in Duimen. Een groot aantal leden gaven zich reeds ter vergadering op. De sportdag welke wordt georganiseerd door de afdeling Enter en Notter en de P.J. G.O. voor de kring Holten, zal gehouden wor den in Rijssen, op het terrein van het zwem bad „De Koerbelt". Hiervoor gaven zich ver schillende leden op, alsook voor de speur wandeltocht van 5 tot 7 uur in de bosrijke omgeving. In het hotel „De Adelaar" te En ter zal het avondprogramma worden gehou den. De sportwedstrijden zullen bestaan uit 100 meter hardlopen 400 m. hardlopen, 4 x 100 m. estafette, hoogspringen en versprin gen Het avondprogramma zal nader wor den bekent gemaakt.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 2