Fa. Gebr. Schuitemaker bouwt industriehal op de Mors Voor aanleg van trottoirs in reeds verharde straten geen belasting Jaarvergadering Ned. Roode Kruis Damp0 bevrijd! Excelsior won na harde wedstrijd hengelo Ned. Herv. Meisjes- en jongelingsver. hield jaarfeest HISTOR Hogere leges voor bon wver gunnin gen Lezing over de kankerbestrijding Uitslag verkiezing van Prov. Staten 1958 In studie genomen WAAROM? NOTTER: Concert „Looft den Heer Jaarvergadering C.H.-kies- vereniging Notter-Zuna Ledenvergadering Chr. Schoolvereniging Vrijdag 23 maart 1962 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 Maak 't mooi - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! Verf specialist Van Putten en Zn. NOTTER INGEZONDEN Het is alweer 43 jaar geleden, dat de ge broeders Hendrik en Johan Schuitemaker aan 't Peer, op de grens pan Rijssen en Wierden een bescheiden zaak opzetten. De broers, die beiden in militaire dienst waren geweest, dachten dat ze elkaar in hun verschillende beroepen, de ene was wagen maker en de andere smid, op praktische wijze zouden kunnen aanvullen en de fa. van de Gebr. Schuitemaker, die zich toelegde op de vervaardiging van boerenwagens en handel in landbouwwerktuigen enz. was een feit geworden. De beide eenvoudige Schuitemakers kun nen zich nu nog dagelijks verheugen in de grote vlucht, die het bedrijf mede door de energie, die vaardig is geworden in de jonge generatie, twee zoons (Johan en J. W. Schuitemaker) en een schoonzoon (De heer J. H. Roosink) van Johan Schuitemaker heeft genomen. Had de Fa. Schuitemaker een lange reeks van jaren een uitstekende naam op het ge bied van de bouw van boerenwagens, ook thans wordt deze naam in de wereld van de handel in landbouwwerktuig n met ere genoemd. Het bedrijf, dat zich voornamelijk bezig houdt met de produktie van stalmeststrooi- ers met zelf lossende wagen heeft een ge weldige vlucht genomen. Men heeft momen teel een jaarproduktie van 1000 tot 1300 stuks waarnaar een grote praag is. Men expor teert o.a. naar Duitsland, België en Ierland, terwijl het produkt van de Schuitemakers in licensie wordt gebouwd o.a. in Denemar ken, Engeland en Israël. De grote kracht van de Rijssense firman ten (het bedrijf is eigenlijk in Wierden ge vestigd maar men voelt zich meer Rijsse- naar, dan inwoner van Wierden) is de uit vinding van verbeteringen, die kunnen leiden tot een grotere mechanisatie. Op verschillen de uitvindingen heeft men octrooi aange vraagd en verkregen en nog steeds doen zich nieuwe ontwikkelingen voor, die nieuwe mo gelijkheden bieden. De vlucht, die het bedrijf na de oorlog heeft genomen is uiteraard langs geleide lijke weg gegaan. Bepaalde men zich in de eerste naoorlogse jaren vooral tot de han del in landbouwwerktuigen, in 1956 sloeg men de richting in van de eigen produktie van een stalmestrooier, warvan de af zet een groot succes is geworden. Bij alle voldoening waarop zowel de ou de als de jonge generatie terug kan zien, heeft de vooruitgang uiteraard ook vele pro blemen meegebracht. De bedrijfsruimte aan het Veer is te klein geworden en men heeft het voornemen een grote industriehal te bouwen on het indus trieterrein de Mors in Rijssen. Momenteel heeft men 35 man in dienst en in het nieuwe bedrijf („noem het maar geen fabriek" al dus een der Schuitemakers bescheiden) denkt men werk te kunnen bieden aan ongeveer 50 personeelsleden. Het nieuwe bedrijf zal zich ook vooral toe leggen op de vervaardiging van volautoma tische transportwagens. Er is een prototype tot stand gekomen waar tal van proeven mee zijn genomen. Dit stadium is thans ach ter de rug en men heeft van het nieuwe produkt op goede gronden grote verwachtin gen. Het nieuwe bedrijf is de richting in geslagen van de mechanisatie, ook in de agrarische bedrijven kan men meer doen in minder tijd, als het „druk op de knopsys- teem" op perfecte wijze is uitgewerkt. Daarin ligt de grote kracht van het bedrijf dat zich straks op de Mors verder zal kun nen ontwikkelen. Van de gemeente Rijssen is 2 ha. industrie terrein aangekocht. Voor dat de hal tot stand is gekomen moes ten er vele moeilijkheden overwonnen wor den. Thans is men zover, dat men optimis tisch is over de realisering van de grootse plannen. „Ik denk" aldus de heer Roosink, „dat we in augustus met de bouw kunnen beginnen". Met de tot standkoming van dit nieuwe be drijf zet Rijssen een nieuwe stap naar een verdere industrialisatie van een meer geva rieerd karakter. Bij informatie in enkele naburige gemeen ten is ons gebleken, dat de tarieven van de leges, welke geheven worden voor een bouw vergunning aan de lage kant zijn en naar ons oordeel ook te sterk gedifferentieerd zijn, aldus b en w. tot de raad. De huidige regeling luidt als volgt: BOUWKOSTEN: van 100,- of minder 1, leges. 101.- tot 300.- 2,- leges, 301.- tot 500- 3, leges, 501. tot 1000. ƒ4,- leges. 1001, tot 2000, 5.- leges, 2001,- tot 5000,- 10,- leges, 5001,- tot 10.000 10,- leges. boven 10.000 20 leges, plus 1.50 per duizend gulden bouwkosten. Bouwkosten van minder dan 100- komen niet veel voor. In 1961 werden slechts 4 der gelijke bouwvergunningen ag egeven. Ten einde een beeld te krijgen van de uitgege ven bouwvergunningen en de geheven leges, kan onderstaand overzicht over het jaar 1961 dienstig zijn. Uitgegeven werden 267 bouwvergunningen en aan leges werd ontvangen 6.351,50, ge splitst als volgt: 4 van 1,- leges, 22 van 2,- leges. 41 van 3,- leges. 23 van 4.leges., 33 van 5- leges. 38 van 10 leges. 27 van 20-leges. 79 van meer dan 20,- leges. Wij achten het gewenst om een meer uni- Advertentie Het college van b en w. heeft de raad de vol gende nota doen toekomen: In een van Uw vergaderingen is reeds ver trouwelijk ter sprake geweest de afschaffing van aanlegbelasting voor trottoirs. Zoals reeds bekend is, doet zich met be trekking tot de aanleg van trottoirs veelal de moeilijkheid voor, dat de eigenaren de grond, benodigd voor de aanleg, niet wensen af te staan, indien zij aanlegbelasting moeten beta len. Het gevolg is dus dat de gemeente de grond moet onteigenen Bij enkele gevallen van ont eigening is gebleken, dat de kosten daarvan niet gering zijn. Verwacht wordt, dat, indien slechts in 25 procent van de voorkomende ge vallen moet worden onteigend, de kosten van onteigening meer zullen bedragen dan de op brengst aan aanlegbelasting. Dit is niet echter de enige moeilijkheid. Bij voorbeeld bij de vraag of voor de te verbe teren Blinde Banisweg en Welleweg aanleg belasting zal zijn verschuldigd, doet zich de volgende moeilijkheid voor. Zoals bekend, kan aanlegbelasting geheven worden wanneer een weg voor het eerst wordt voorzien van verharding en/of trottoir en/of riolering. De te verbeteren Blinde Banisweg en Wel leweg zijn (behoudens 'n klein gedeelte van de Welleweg) voorzien van verharding en rio- Het was voor het bestuur van het Ned. Roo de Kruis een grote teleurstelling, dat voor de jaarvergadering, die in Hotel Gijsbers werd gehouden zulk een geringe belangstel ling bestond. De vergadering stond onder leiding van de waarnemend voorzitter de heer E. A. Witkop, die na een welkomstwoord te heb ben gesproken het woord gaf aan mevr. ter Horst- Van Dorp voor het uitbrengen van haar jaarverslag. De afdeling Rijssen aldus mevr. Ter Horst kan terugzien op een ver enigingsjaar, dat reden tot voldoening geeft. Er is veel hulp en belangstelling ondervon den. Aan contributie kwam in een bedrag van 104.50 en de opbrengst van de collecte bedroeg 3162. Aan de boottocht die jaarlijks door het Roode Kruis voor chronische patiënten wordt georganiseerd, zullen dit jaar 6 personen uit Rijssen kunnen deelnemen. De gehouden bloedplasmacampagne had een goed resultaat (406 flessen). Er werden 31 aanvragen ingediend voor de Landsteinerpenning, uit te reiken aan do nors die minstens 5 keer bloed hebben af gestaan. Er werden 3 meisjes uit Rijssen uitgezon den naar het Henri Dunanthuis. De penningmeester de heer J. Oldekamp bracht hierna zijn financieel verslag uit. Hij kon melding maken van een behoorlijk batig zaldo. De inzameling van oude materialen en lectuur loopt terug, zo werd met spijt ge constateerd. De heer H. Krejenzang bracht namens de kascommissie verslag uit. De heer H. v. d. Voort wierp een terugblik op de activiteiten van het Rode Kruis corps. Dit corps ontwikkelt nog steeds een behoor lijke activiteit, het ledental stijgt nog steeds en bedraagt momenteel 22. Enkele leden ontvingen reeds de medaille van 10 jaar trou we dienst. Het korps assisteerde op de bloed- plasma-avonden en oefent regelmatig onder leiding van dokter Kousemaker Enkele leden vergezelden de patiënten uit Rijssen bij de boottocht in 1961. Er werd op het terrein van het nieuwe zwembad een grote oefening ge houden, die goed aan zijn doel heeft beant woord. Er heerst een goede geest in het korps, de oefeningen worden goed bezocht en de sa menwerking met het bestuur is goed, aldus eindigde de heer v.d. Voort zijn jaarover zicht. Mevr. v. Strick. leidster van het wellfare werk bracht verslag uit over de gang van zaken van haar afdeling. Er zijn nog slechts enkele vrijwilligsters, die bereid zijn. dit voor de zieken zo hoogst belangrijke werk te ver richten. stelde zij vast De aftredende be stuursleden de heren G. W. ter Horst en E. A. Witkop werden herkozen. De heer Witkop deelde mede. dat de jaar lijkse inzameling 1962 zal worden gehouden aan het einde van de maand mei. Het lag in de bedoeling na afloop van de vergadering de Uandsteinemenning uit te reiken aan enkele 10 tallen Rjissennren die hiervoor in ?fmorWn» Vuramsn Fr was via een oproep in de krant bekendheid aan gegeven. Er was slechts 1 belangstellende op komen dagen. De heer Witkop overhandigde deze persoon, de heer J. v.d. Maat de penning met enige toepasselijke woorden. De heer W. Wesselink, die reeds meer dan 10 keer als donor heeft gefungeerd, werd door de heer Witkop op hartelijke wijze toe gesproken en dank gebracht voor de bereid heid de bloedplasmacampagne van het Ned. Roode Kruis op zulk een duidelijk wijze te steunen. De volgende personen zullen de Landstei nerpenning toegezonden krijgen. D J. Beunk G. J. Baan, A. J. Bussink, D. J. Brunne- kreef, B. J. v.d. Belt, mevr. J. Danne- berg-Dangremond, mevr Dangremond-Vosge- zang, C. van Eijk, A. M. Geuzendam, A. de Groot, H. Harbers, R. v. d. Maat, J A vd Maat M v d Maat, D Mulder, N. Nelson, H. v. d. Noort, J Nijsink, D Reterink, H. Slagman, A. Schuurman, H. j. Stam, P. J Slotman, J Steenhuis, H W. Troost, G J. Veneman, R G. Vreeman, Mevr. G. Voort- man-Harbers, H. Wolterink, J. Wessels. Voor de leden van het Wit-Gele Kruis afd. Rijssen hield dr. N. Zillinger-Molenaar in het St. Jozefgebouw een lezing over kanker bestrijding. In een inleidend woord vertelde hij het een en ander over kanker, haar wezen, ont staan en bestrijding. Dat men tegenwoordig meer over kanker hoort, aldus spreker komt ook omdat er nu meer mensen zijn en de gemiddelde levensduur hoger is. Toch blijkt statistisch, dat het percentage kankergeval len bij vroeger vergeleken niet is toegeno men, eerder zelfs iets is afgenomen. Hij drong er bij zijn aandachtig gehoor op aan bij bepaalde verontrustende ver schijnselen direct naar de huisarts te gaan voor een onderzoek. De fout is dikwijls, dat de mensen te laat komen, terwijl er juist in het beginstadium veel te redden valt. Op vragen, naar zijn opinie over roken, deelde hij mede, dat een jarenlang onderzoek be wezen heeft, dat roken longkanker bevor dert. In het Anthony van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam rookt niemand meer, wel een bewijs, dat men van deskundige zijde de na delen van roken inziet. In Amerika wordt zelfs bij verzekeringen premievrelaging gege ven aan niet-rokers. Wat de genezing van kanker, verder betreft, in Amerika zijn 1 mil joen mensen die aan deze ziekte werden ge nezen. Dr. Zillinger-Molenaar deed een beroep op allen het Koningin Wilhelminafonds zo veel mogelijk te steunen om zo met moder ne middelen de kanker te kunnen bestrijden. Vervolgens vertoonde Zr. Van Raay uit Hengelo een zeer leerzame film over de kankerbestr ij d ing. Na afloop hiervan werd nog gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. lering. Voorts is langs de noordzijde van de ze straten een verhoogd weggedeelte van de zelfde bestrating als de rijweg aangebracht Naar onze mening moet dit verhoogd weg gedeelte als trottoir wórden aangemerkt, al dus b en w. In eerste instantie zou dus gezegd kunnen worden, dat voor de zuidzijde van de Blinde Banisweg en Welleweg aanlegbelasting is ver schuldigd voor trottoir. Nu bepaalt artikel 7 der verordening dat, waar sprake is van openbare wegen, daaron der slechts begrepen zijn die openbare wegen, welke voor het eerst worden voorzien van 'n kunstverharding en/of trottoir en/of riolering. In dit artikel wordt dus gesproken van TROTTOIR en niet van trottoirs. Ingeval van beroep zou dus gesteld kunnen worden, dat de Blinde Banisweg en de Welleweg zijn voor zien van verharding, van trottoir en van rio lering. Anderzijds kan in het gegeven geval ook gesteld worden, dat voor het eerst trot toir (namelijk aan één zijde) wordt aangelegd. Dit is besproken in de financiële commissie. Over de mogelijkheid om voor de percelen gelegen aan de zuidzijde van de Blinde Ba nisweg en Welleweg een belasting te heffen, waren de meningen verschillend. Wel werd het als een onbillijkheid gezien, indien alleen voor dé zuidzijde belasting zou worden gehevën. Na uitvoerige bespreking van diyersf moei lijkheden, zijn. wij tot de conclusie gekomen, dat het wenselijk is de aanlegbelasting voor trottoirs af te schaffen voor zover het reeds verharde straten betreft aldus b en w. Het beste lijkt ons daarom het tarief in die zin te wijzigen, dat de belasting voor trottoirs wordt afgeschaft en opgevangen in het tarief voor de weg. Zodoende is voor aanleg van trottoirs in reeds verharde straten geen be lasting verschuldigd. Bij eerste gehele aanleg van de straat is dit dan wel het geval. (B en w stellen de raad voor een besluit in deze zin te nemen). form tarief toe te passen en voor de zgn. kleine bouwvergunningen beneden de 1000 een vast bedrag te nemen, aldus b. en w. Ook gezien de heffingen in andere gemeen ten achten wij een heffing van 4 promille niet te hoog. Het werk, dat verricht moet worden voor de kleine bouwvergunningen wettigt onzes inziers wel dat dergelijke bouw vergunningen worden belast met 4,- leges- kosten. De uitslag van de stemming voor de ver kiezing van de leden van de Provinciale Sta ten wordt ook in Rijssen uiteraard met grote spanning tegemoet gezien, niet in het minst, omdat men aan de hand van de cijfers, die uit de stembus komen een, zij het enigs zins wankele, prognose kan maken, betreffen de de komende raadsverkiezingen. Teneinde een vergelijking met de cijfers van de verkiezing voor de Provinciale Staten, die in 1958 is gehouden mogelijk te maken, vermelden wij hieronder de uitslag van deze stemming. Uitgebracht werden in 1958 7086 stemmen. Hiervan behaalde de KVP er 776, de Partij v.d. Arbeid 1279, de CHU 578, de Anti Rev. Partij 1265, de WD 213, de CPN 24 het CPV 26 en de SGP 2925. Advertentie Bouwstraat 37-39 RIJSSEN ',lf to* aorv:- -•••• ar«!- Door de toneelgroep van de B.O.O. en B.D.V. is in studie genomen het toneelstuk in 4 bedrijven „Het verleden spreekt", on der regie van de heer C. v.d. Veer. Men hoopt met dit stuk, op de jaarlijkse ont spanningsavond, welke is vastgesteld op za terdag 7 april, voor het voetlicht te komen. Zaterdagavond hielden de Ned. herv. meis jes Vereen. „Ruth" en de Ned herv. jon- gelingsvereen „Immanuel" hun gezamenlijk jaarfeest in het gebouw. Jeruël, in het bij zijn van genodigden en begunstigers. Na het zingen van de Bondsliederen door de leden van beide verenigingen, werd deze feestvergadering geopend door de heer G. B. B. Renger welke ook de leiding dezer avond had. Vervolgens behandelde de heer G. Aaftink een bijbels onderwerp over Jona, waarna een forum werd gevormd naar aan leiding van het behandelde onderwerp Na dat door enige dames en heren een schets je was opgevoerd getiteld „Nog net op tied" waarbij het werk op de verenigingen naar voren werd gebracht, werd als laatste punt van het programma voor de pauze een wed strijd gehouden voor paren „Tweemaal twee is vier". Na de pauze, waarin alle aanwe zigen werden getracteerd op chocolade en koek, werd het verdere gedeelte van de avond gevuld met de opvoering van een zang- en declamatiespel .Brandende lampen", door de leden van beide verenigingen. Door ds. Vos werd deze geslaagde feestavond van de Ned. herv. jeugdverenigingen met een kort woord en dankgebed gesloten. Advertentie neus, keel en borst van vastzittend slijm De roodbaadjes zijn er in geslaagd het heftig tegenstribbelende Zwolse C.S.V. zater dag j.l, beide punten afhandig te maken, waardoor het ongeslagen thuisrecord ge handhaafd kon blijven. De Zwollenaren hebben in Rijssen geen prettige indruk achtergelaten. Met een kei harde afweer gepaard gaande met de trap- maar-raak-techniek probeerden zij de tal rijke Excelsior aanvallen af te slaan. Door deze afweer werden speciaal Kappert Harbers en Leusink gedupeerd en reeds na een half uur speelden deze spelers óp halve kracht. Het is onbegrijpelijk, dat de anders toch goed leidende arbiter niet strenger optrad. Het is te hopen, dat het C.S.V.-bestuur maatregelen tegen haar spelers zal nemen. Over de wedstrijd het volgende. De Rijsse- naren waren gedurende de gehele wedstrijd oppermachtig en dat zij in de eerste helft slechts een 1-0 voorsprong namen is te dan ken aan de capaciteiten van doelman Bruins. Een vliegend schot van Nieuwenhuis wist hij op fantastische wijze onschadelijk te ma ken. Dick Ni j land zag eén hard schot juist door de paal gekeerd en Nieuwenhuis werd tenslotte voor open doel nog eens gevloerd, hetgeen de scheidsrechter maar toestond. In de tweede helft nam Sprake! al heel gauw voor zijn ploeg een twee nul voorsprong uit een doelworsteling. Bij deze scrimmage trap te de back van C.S.V. op zijn eigen doel man, waardoor nu ook deze op halve krach ten ging spelen. Excelsior bleef aanhouden en met drie gave doelpunten, resp, van Leu sink, Sprakel en Harbers werd de 5-0 score bereikt. Hierna verliet doelman Bruins het terrein en liet zich vervangen door een der veldspelers. Excelsior vond het welletjes en legde zich nu alleen toe op combinatie-spel. De C.S.V. defensie kon blijkbaar de grote nederlaag niet slikken en kort voortijd moest Kappert, liggend op het terrein, nogmaals enkele trappen incasseren. Het is jammer, dat één der toeschouwers heeft gemeend zich daarop oo'- in het tu mult te moeten mengen en de C.S.V.-er een bestraffing te moeten geven nu de scheids rechter dit naliet. Voor a.s. zaterdag staat de uitwedstrijd naar Sportclub Elburg op het programma. Ongetwijfeld een zware opgave voor de ploeg van voorzitter Harmsen. Alhoewel de Rijssenaren op een zware wedstrijd moeten rekenen, houden wij het voorlopig toch op een kleine overwinning. Het tweede klasser- schap kan zaterdag overigens een feit wor den, indien de roodwitten zelf winnen en Sparta in de wedstrijd van a.s. zaterdag te gen Voorwaarts één veer laat vallen. De stand aan de kop is momenteel: Excelsior 14 22. Voorwaarts 17 21. Apeldoorn 13 20. Sparta 15 18. Een sportieve wedstrijd herenl Dulden wij nog langer, dat onze rundvee markt nog verder word afgebroken? Waarom niet nog tijdig ingegrepen, samen te werken, en alles te doen, om de eens wijd en zijd bekende veemarkt zijn oude glorie terug te geven. Rijssen, eeuwen door het middelpunt van handel en nijverheid, zou niemand heb ben kunnen vermoeden, dat daar eenmaal de rundveemarkt zou kunnen terug lopen, zo als het de laatste jaren heeft plaats gehad. Wie en wat er de meeste schuld aan heeft, kunnen wij nu wel opsommen, maar dit heeft immers niet de minste zin. Het is nu alleen de vraag, hoe kunnen we weer komen tot een bloeiende handel in al lerhande soorten rundvee. Rijssen gelegen in het midden van een bloeiende provincie, gelegen aan een grote verkeersweg Oost-West, Duitsland en de gro te zeehavens Rotterdam en Amsterdam. Rond om te bereiken over prachtige wegen door autobussen en een voorname spoorlijn vanuit Amsterdam, Den Haag tot in het hart van Duitsland. Wij kunnen en mogen niet lijdelijk toezien, dat onze veemarkt nog verder word ingekrompen. Door samenwerking kunnen wij veel be reiken. De kansen liggen maar voor het grij pen wanneer wij kunnen rekenen op allen, die direct of zijdelings bij een bloeiende veemarkt belang hebben. De gezellige sfeer, die vroeger op de vee markt te Rijssen waargenomen werd, waar veel vee werd verhandeld en waar de han del bloeide, zoals het reeds voor twee eeu wen het geval was kunnen wij nu een terug gang constateren, die de aandacht vraagt van boeren burgers en handelaren. De boeren in het algemeen kunnen er veel toe bijdragen, door koop en verkoop van vee op de markt te Rijssen. Door aanvoer van vee door de boeren komen handelaren, kopers, en verkopers meer als in de dagen van weleer. Een veemarkt in het centrum van Overijssel, zal niet alleen minder kosten van vervoer meebrengen, maar zal in de toekomst een dankbaar overblijfsel zijn voor de komende generatie. Waar handel is, is welvaart. Welvaart, wekt tevredenheid en tevreden heid dankbaarheid, Met dank voor de plaatsing. J. AVERESCH RIJSSEN. De chr. gemengde zangvereniging „Lc~ft den Heer" zal op zaterdag 24 maart weer haar jaarlijks concert geven in het gevouw Irene. Aan dit concert zullen medewerken het meisjeskoor der Vereen, en het muziek korps van het „Leger des Heils" ui Almelo. Onder leiding van haar voorzitter de heer A. Ooms sr. hield de C.H, kiesvereen Not ter-Zuna haar jaarvergadering in het gebouw Irene te Notter. Nadat de voorzitter een overzicht had gegeven over verschillende po litieke gebeurtenissen in 1961, bleek uit de jaarverslagen van secretaris en penningmees ter dat het ledental weer iets was vooruit gegaan en dat de kas sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid de heer B. J. Vinkers bij acclama tie herkozen. Na een geanimeerde bespre king werden hierna als kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen gekozen de he ren H. Nieuwenhuis Notter, J. Vruggink Not ter en J. H. Lohuis Zuna. Daar de C.H.U. in de gemeente Wierden met één lijst uit komt, zullen genoemde heren samen met de kandidaten van Wierden, Enter en Hoge Hexel op deze lijst geplaatst worden Aan het slot van de vergadering wekte de voorzitter de leden op, in eigen kring propa ganda te voeren voor de C.H.U. en te trach ten nieuwe leden te winnen. De Vereen, tot stichting en instandhouding van een school met de Bijbel hield in een der lokalen van de school haar jaarverga dering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de heer A. J. Bloemendaal het overleden lid de heer M. Mensink. Uit de verschillende jaarverslagen bleek dat de Vereen, thans 130 leden telt, en dat de kas sloot met een klein nadelig saldo. Bij de gehouden bestuursverkiezingen werden de heren F, Lammers en H. Jansen herkozen. Tot leden van de nieuwe kascommissie wer den gekozen de heren A. Brinkman Zuna en B. Withaar Notter. Uit het jaaroverzicht van het hoofd der school de heer R. Doorn bleek dat het leerlingental op 1 januari 127 bedroeg wat ruim voldoende was voor 4 leerkrachten. Het afgelopen jaar hadden 15 leerlingen de school verlaten. De leer lingen welke aan het Veilig Verkeersexamen hadden deelgenomen, waren allen geslaagd. Waarvan zelfs enkelen met lof Over de noodzakelijk geworden verbouwing van de school-wegens de aansluiting op het waterlei dingnet- deelde de heer Doorn mede dat nog gewacht werd op de Rijksgoedkeuring. Deze goed bezochte vergadering werd door de heer J. H. Wessels met dankgebed gesloten.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 2