MAMA... WAT DAT? P PREDIKBEURTEN Opening clubgebouw speeltuinver. „Margriet Boerenpartij dingt mee naar één of meer zetels voor de gemeenteraad VOOR IEDEREEN Gouden jubileum bij Ter Horst Co. Burgerlijke Stand Lepeltjesverkoop 10x10-actie AANRIJDINGEN Vergadering kanariever. Zondagsdienst dierenartsen Lijstaanvoerder: J. Averesch Coöp. Boerenleenbank „Notter" Bonte avond WSV Irene Det hulp ook neet J. LICHTENBERG AGENDA Vrijdag 9 maart 1962 40e jaargang no, 10 In Londen wordt een tentoonstelling van moderne schilderijen gehouden uit de collectie van Son ja Henie Niels Onstad v "otaal zijn 116 wer ken van 32 kunstenaars te bewon deren. Foto: De 2-jarige Jessica, die met haar moeder de Amsterdamse beeld houwster mevrouw Stevens bij een „Blauw Naakt" van Karei Appel staat, begrijpt er niets van. Vele ouderen waarschijnlijk ook niet. HUTTENWAL 31 - RIJSSEN „Ten Berge" De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1 25 pet kwartaal, voor post abonnees f 1 40 per kwartaal VOOR Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Rijssen Telel 2101 (054R0) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm Bij contract korting Het was dinsdag een belangrijke dag voor het bestuur van de speeltuinvereniging Mar griet, aangezien 's avonds de feestelijke ope ning plaats vond van haar nieuwe clubge bouw. De grote gemeenschapszin, die in Rijs- sen nog te vinden is, is hierbij wel het meest opvallende feit. De eensgezindheid die hier getoond is door samenwerking van verschillende richtingen mag zeker genoemd worden. Vooral het grote saamhorigheidsge voel is de reden, dat met zoweinig geld een dergelijk fraai gebouw tot stand is gekomen. Naast een grote zaal, waar de jeugd bij slecht weer en andere gelegenheden kan bi vakeren is er een bestuurskamer, die ook als toneelruimte kan dienen en door verplaats bare schotten bij de zaal kan worden aan getrokken. Dit gebeurde deze avond dan ook, nadat de heer Dannenberg' wethouder M. Schol man de sleutel voor de opening van het ge bouw had overhandigd. Vooraf had voorzit ter Dannenberg een woord van welkom ge richt tot en dank gebracht aan het colle ge van b. en w., gemeentelijke en ande re instanties, gemeenteraadsleden, afgevaar digden van de N.U.S.O. Irene leden en ge nodigden. "Wethouder J. A. Scholman, die als een der eerste sprekers het woord voerde wees erop, dat het beroep, dat hij tien jaar ge leden bij de opening van de eerste speeltuin vereniging Irene op de inwoners van Rijssen gedaan had weerklank heeft gevonden. Hij resumeerde de moeilijkheden, die het actieve bestuur van Margriet heeft gehad en stak het een pluim op de hoed voor het prij zenswaardige initiatief. Hij zag er een voor beeld in van zelfwerkzaamheid. Burgemeester C. B. J. Landweer bood na mens het gemeentebestuur zijn gelukwen sen aan. Hij wees erop hoe door zelfacti viteit veel tot stand kan worden gebracht. Ook de gemeente zal (vanzelfsprekend te gen vergoeding) van deze lokaliteit gebruik maken bij de komende verkiezingen. Ook el ders in de gemeente moet het mogelijk zijn iets dergelijks tot stand te brengen. Als blijk van waardering bood hij een waar debon van 250 aan. De actieve voorzitter de heer Dannenberg gaf een statistisch overzich van de totstand koming van het gebouw, waaruit bleek hoe enorm hard er in het half jaar, waarin dit tot stand kwam in gewerkt. 26 personen heb ben in totaal 2200 uur aan dit object gewerkt. Jhr. Barnaart zette vervolgens de heer Dan nenberg in het zonnetje. Hij wees erop, hoe deze voorzitter steeds de grote animator is geweest bij de totstandkoming van dit ge bouw. U mijnheer de voorzitter aldus de heer Barnaart bent steeds de stuwende kracht geweest, die niet alleen alles in beweging ge bracht heeft, maar ook gehouden. Een tweetal werknemers van de N.V. ter Horst en Co vierden het 50-jarige dienstjubi- leum bij deze onderneming. Deze gedenkwaardige dag ging voor de gouden jubilarissen uiteraard niet ongemerkt voorbij. Ten directiekantore werden zij door de heer H. Jordaan namens de directie op hartelijke wijze gefeliciteerd en beide jubilarissen t.v. de heer J. Slagman Eschstraat 51, touw- baas en de heer E. J. Voortman Spuitstraat 25, arbeider in de kalanderij werd dank ge bracht voor de wijze waarop zij gedurende een halve eeuw de belangen van ter Horst en Co hadden gediend. De beide jubilarissen ontvingen een gouden horloge en de echtgenotes onvingen een boe ket bloemen. Geboren: Gerrit Jan, z.v. A. Haase en F. Schapink, de Bleijdestraat 3, 28 februari. Gerhard Harmannes, z.v. G. J. Hoek en S. L. Nijland, Tabaksgaarden 63, 1 mrt. Jeannette, d.v. F. van Woudenberg en R. J. Brouwer, Trompstraat 22, 2 mrt. Remigius Wilhelmus Alidus, z.v. B. J. Se- sink en H. W. Velnaar, Nassaustraat 15, 2 maart. Gerda Janneke, d.v. K. J. Tharner en J. A. Agteresch, Elsenerstraat 16, 4 mrt. Berend Jan, z.v. H. Wessels en F. van de Maat, Keizersdijk 22, 5 maart. Arendina d.v. D. Beldman en T. J. Hoekjen, Nassaustraat 62, 1 mrt. te Almelo; Cornelia, d.v. W. Meijerink en G. D. Dijk graaf, Nijverdalseweg 12, 1 mrt. te Almelo. Ondertrouwd: Gerrit Assink, 25 jaar, Markelo, Seinenweg 10 en Hendrika Rozendom, 23 jaar, Rijssen Oranjestraat 22, 27 feb. Willem Nieuwenhuis, 26 jaar, Rijssen, Ta baksgaarden 1, en Willemina ten Berge, 23 jaar, Rijssen, J. ter HorstJHznstraat 24, 1 mrt. Getrouwd: Gerrit Rutger Wesselink, 19 jaar, en Janna Aleida Johanna Saghuis 18 jaar, Rijssen, van den Broekestraat 11, 2 mrt. Hendrik Adrianus Kiela, 23 jaar en Gerrit- dina Nijkamp, 22.jaar, Rijssen, Tabaksgaar- en 12, 2 mrt; Overleden: Hendrika Johanna Jansen, 71 jaar, echtge note van H. Bakker, Hangerad 17, 27 feb. Janna Zand voort, 59 jaar, echtgenote van E. Eikenaar, Nijverdalseweg 46, 1 mrt. Maria Braamhaar, 96 jaar, weduwe van A. Koolhof, Rozengaarde 3, 1 mrt. Johan Dok ters, 2 weken, z.v. G. W. Dokters en D. Goos- sen, Vennekesgaarden 31a, 19 febr. te De venter. Mevr. Dannenberg bood hij namens het bestuur een fraai bloemstuk aan. U\t de woorden, die de heer G. J. Kamp sprak na mens de N.U.S.O. bleek wel een zekere ja lousie i.v.m. het feit, dat er in de stad (hij doelde hier speciaal op Enschede) iets der gelijks vrijwel niet tot stand komt. Er zijn gemeenten, die veel meer subsidie geven dan Rijssen, maar het saamhorigheidsgevoel en vooral de zelfwerkzaamheid ontbreekt, zo dat van het speeltuinwerk dan ook niet al les terechtkomt. In mijn jarenlange loopbaan als voorzitter van de N.U.S.O. heb ik niet vaak meegemaakt dat iets dergelijks in zo'n korte tijd tot stand kwam. Het is vandaag een bijzondere dag voor de N.U.S.O. aldus spr. en bood een foto van Vader Klaren aan. De heer G. Kappert, sprekende namens de vereniging Plaatselijk Belang bood waar debonnen tot een bedrag van 100 aan. Het verheugde hem vooral, dat door eendrach tige samenwerking, w^rin alle richtingen vertegenwoordigd waren iets dergelijks tot stand is gebracht. Er zijn weinig plaatsen, waar nog een dergelijk saamhorigheidsgevoel bestaat, aldus de voorzitter van Plaatselijk Belang. De heer A. Brandriet bood namens de zustervereniging Irene zijn gelukwensen pan. Hij sprak de hoop uit, dat met de bouw van een clubhuis in de Vennekesgaarden nog dit jaar een begin kan worden gemaakt. Hij sprak de wens uit, dat het gebouw in de toekomst te klein mocht blijken. Na mens Irene bood hij een enveloppe met in houd aan. Het actiecomité 10 x 10 organiseert za terdagmiddag een huis aan huis verkoop van lepeltjes. Deze lepeltjesactie is een onderdeel van de grote nationale inzameling en boekt over al in den lande een overweldigend succes. Ten verkoop worden aangeboden fraaie verzilverde lepeltjes tegen de prijs van 2- per stuk. Mej. H..V. H. werd door een juist passe rende auto op haar fiets aangereden toen zij vanaf de Markelosche weg de Tuinstraat in wilde rijden. Zij had blijkbaar haast, daar zij geen voorrang verleende aan de auto, bestuurd door T. P. uit Rijssen. Haar fiets werd flink beschadigd, zelf bracht ze het er nog goed af. Mede tengevolge van de gladheid botste dinsdag een tankauto, bestuurd door P. H. uit Almelo op een bestelauto, bestuurd door F. J. K. uit Lochem, die moest stoppen voor een bus van de O.A.D., die uit tegen gestelde richting vanaf het Schild kwam ge reden. De bestelwagen werd zwaar bescha digd, terwijl de tankwagen door de gladheid dwars over de weg schoot. De Eerste Rijssense Kanarievereniging (E.R.K.V.) hield in café Struik een goed bezochte ledenvergadering. Er kwamen verschillende bestuursmutaties Het bestuur is nu samengesteld als volgt: Voorzitter J. Schulenburg, Penningmeester M. Dannenberg, secr. F. Spenkelink 2e voor zitter H. v.d. Voort, 2e penningmeester J. Fransen, 2e secr. H Schulenburg ringen- commissaris G ten Bolscher. Er werden niet minder dan 1200 voetringen uitgereikt voor het nieuwe seizoen. Besloten werd tot oprichting van een reisvereniging, speciaal ten doel hebbende de grote wedstrijden door het gehele land ge zamenlijk te bezoeken. Hiervoor was veel ani mo en het overgrote deel der leden meldde zich als lid van deze reisvereniging in club verband aan. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298. Si Naast de „traditionele" politieke partij en, die bij de a.s. raadsverkiezingen naar de beschikbare (15) zetels zullen dingen, zal dit jaar voor het eerst een nieuwe partij in het strijdperk treden. Dat is de Boerenpartij, waarvan lijsttrek ker is de heer J. Averesch. De heer Averesch is ook kandidaat voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Op de lijst van de „Vrije Burgers" staat hij op de 4e plaats. Het besluit met een lijst van de Boeren partij aan de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen deel te nemen viel op de vergadering van de afd. Rijssen van de Vrije Boer. Men kwam tot de overtuiging, dat het van groot belang zou zijn ook de stem van de boeren te laten horen. Waarnaar streeft de Boerenpartij zo vroe gen wij aan de lijsttrekker. Ons doel is aldus de heer Averesch, te bewerkstelligen, dat er voor de boeren meer vrijheid zal komen. Dat is het doel waarmee de vereniging de Vrije Boer in het leven is geroepen. Het is goed, dat onze stem ook in de gemeenteraad zal worden gehoord. Er komen zovele onderwerpen aan de orde, die specifieke boerenbelangen genoemd kun nen worden. Er zijn in het verleden vaak besluiten ge- Advertentie De deur van onze spaarbank staat wiid open v«or iedereen. Bovendien kennen wij alle moderne spaarvormeo en werken mede Biet: bedrijfssparen - spaarregeling voor ambtenaren - jeugdsparen - schoolsparen. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BIJ DE: nomen die te weinig rekening hebben ge houden met de directe belangen van de agrarische bevolking. Onze partij wil vooral aandacht schenken aan de verbetering van de buitenwegen, die ook in de gemeente Rijssen voor een deel J. AVERESCH verwaarloosd zijn. Voor de boerenbevol king is dit een belangrijk element. Bij eventuele ruilverkaveling is het een eer ste eis, dat directe belanghebbenden, de boeren, ook in de gemeenteraad hun visie kunnen geven. Zo zijn er meer aspecten, die duidelijk maken, dat het boerenelement in de gemeenteraad vertegenwoordig moet zijn. De heer Averesch, dacht b.v. aan de baat belasting. Er is een besluit genomen, door mensen, die zelf buiten schot bleven. Spr. erkende, dat ook veel agrariërs voordelen hebben gehad van de verbetering van de buitenwegen. Vrijwillig was een deel van deze belanghebbenden genegen geweest een bijdrage te betalen. Maar nu men door de gemeente zonder medezeggenschap gedwon gen is geworden, nu is het een heel andere zaaak. De heer Averesch stelde zich voor dat er nog tal van redenen zouden zijn aan te voe ren die zouden pleiten voor een vertegenwoor diging van de boerenpartij in de gemeente raad. Wij hebben een goede hoop, dat wij een of meer zetels zullen halen, aldus de lijstaan voerder van de nieuwe partij. Naast de heer Averesch staan verder als kandidaat op de lijst van de boerenpartij vermeld de heren: J. Seppenwoolde Walstraat 75, 3. G. J. Vos- sebeld Keizersdijk 23 en 4. G. J. Egberts Zuna 4. De wandelsportvereniging „Irene" organi seert dinsdag 13 maart in 't Parkgebouw een bonte a vond, waaraan medewerking werd verleend door de revuegroep „De Noa- bers" te Hoge Hexel en het muziekgezel schap „The Lucky Stars" te Rijssen, Beernd Jan den fietsen Vriejdagoawnd Ouwer de Hoolterweg, Doar kluenk 't op ees, zeg stap ees of, Iej f ietset zoonder lech. Beemd Jan den zag ne plietsie stoan, Remm heaneg of en stopn, wat is 't menear, 'k heb 't neet ehuerd, Gin lech, joa det kan klopn. Wat zeg iej, is oe det bekeand, Vreug um den plietsieman, Joa, iej vertelt miej ech gin niejs, Ik weet ter alles van. Iej weet dus det oew lech neet braant En toch fiets iej vedan, Joa wat mu'k aans: Wat of iej munn, Goan loopm min leeve man. Wat zear menear, der biej goan loopm, Nee det hef ech gin zin, Det heb ik ook al wal prebeerd, Mear toen braann 't net zo min. RIJSSEN. J. ROZENDOM. Regenjassen, kostuums, pyjama's, zijden sjaals enz. SCHILD 9 maart Volksuniversiteit Jeruël. 10 maart Receptie Rijssens Mannenkoor park gebouw. 13 maart Vergadering C.H.U. Jeruël. 13 maart Ontspanningsavond Wandelsport ver. „Irene" Parkgebouw. 14 maart Ned. Ver. van Huisvrouwen Park- gebouw. 16 maart Amateurfotografenvereniging Al- dolem Neutr. kleuterschool. 17 maart Jaarfeest Herv. Jeugdvereniging, Jeruël. 20 maart Ledenvergadering A.R. Jeruël. 20 maart Ledenvergadering Ned. Rode Kruis 8 uur, Uitreiking Landsteinerpenning 9 uur Hotel Gijsbers. 21 maart Lezing over Israël Herv. Jeugdraad Jeruël. 24 maart Kynologenclub R.E.O. Parkgebouw 30 maart Ouderavond Wilhelminaschool Schoolgebouw. 17 april Vergadering Unitas Jeruël. 23 april Internationale rennen „Windhon- denrenvereniging Rijssen" baan Dannen berg. 31 mei Sportdag Rijssen Vooruit R.V.-ter- rein. 7 juli Drumbandconcours Volkspark. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, kamer 7 (afdeling Al gemene Zaken). Advertentie rxorr voor Uw naar ona Wij adviseren U deskundig. Drogisterij fj aid med. bandages Telefoon 2293 NED. HEI^V. GEMEENTE Grote Kerk: 9.00 uur en 10.45 uur ds. Van Tuyl. 19.00 uur ds. Kool. Woensdag (Biddag) 9.30 uur ds. Van Tuyl. Westerkerk: 9.30 uur ds. Kool. 15.00 uur ds. Vos Woensdag (Biddag) 19.30 uur ds. Vos. GER. GEMEENTE. Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur lees- dienst. Woensdag (Biddag) 9.30 uur en 19.30 uur ds Van Haaren. OLD GER. GEM. Bevervoorde 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman 14.30 uur leesdienst. Woensdag (Biddag) 9.30 uur en 19.30 uur de heer Vosman OUD GER GEM. Oranjestraat: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk. Woensdag (Biddag) 9.30 uur en 19.30 uur ds. Van Dijk GER. KERK. Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. GER. GEM IN NED. Eschkerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenburg 14.30 uur leesdienst. Woensdag (Biddag) 9.30 uur, 19.30 uur dn, Aangeenburg,

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1