Concert van de „Stem des Volks" Bronchi letten Actiecomité 10x10 ondervond veel medewerking PREDIKBEURTEN Zondag: Interkerkelijke zangdienst Interkerkelijke zangdienst AGENDA Zondagsdienst dierenartsen BENOEMD Inbraak Burgerlijke Stand Lezing voor postduiven lief hebbers Vergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen GESLAAGD Meijer's bloemsierkunst gemoderniseerd Aanrijding Jiep goed af Vergadering van R.-K. Middenstandsver. Ne teengvaller Coöp. Boerenleenbank „NolW INGEZONDEN: Jaargang 40 No. 8 Vrijdag 23 februari 1962 „Ten Berge" I S?NKR-»*M VOORSCHOTTEN HYPOlHjbKJEÜ HLTIENW AL 31 - RIJSSEN WEEKBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1 25 per kwartaal, voor post abonnees f 1 40 per kwartaal VOOR Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Rijssen Telef 2101 (054R0) RUSSEN Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mmBij contract knrtmg Tienmaal 10 maal petje af voor het actie ve jeugdige comité van de 10 x 10 actie in Rijssen. Met een bruisend enthousiasme een zo be> langrijke noodzakelijke zaak als de anti hon geractie waardig heeft men een aantal initi atieven ontwikkeld, waarmede het doel een groot bedrag in te zamelen zonder twijfel zal worden gerealiseerd. Als men met de comitéleden in aanraking komt, komt men onder de indruk van de .„Wij2e waarop deze jeugdige Rijssenaren wil len vechten voor deze taak, die zij vrijwil lig op de schouders hebben genomen. Rijssen zal met de landelijke 10 x 10 ac tie een goede indruk maken, dat is het de vies waarin en waardoor de comité-leden hun actie tot een goed einde willen bren gen. Over de grootse medewerking, die men van vele zijden reeds heeft ondervonden is men uiterst tevreden. Via vrijwillige giften, de organisatie van 2 teenageravonden, de zakgeld kaartencam- pagne, de lepeltjesactie en wat al niet meer is het saldo reeds tot ver boven de 5000,- gestegen. Een bewonderenswaardige prestatie. De lepeltjesactie wordt voortgezet. Mep had een bestelling gedaan bij het hoofd comité van 200 lepeltjes. Ze vlogen als het ware weg, aldus een der comité leden en we zullen proberen of we nog meer lepel tjes kunnen bemachtigen. We merken, dat er een enorme bereidheid is, onder de jeugd om ons te steunen. Er is begrip voor de noodzaak voor deze actie, daarom gaat het zo goed, zo deelde een der comité-leden me de. De comité-leden hebben vele uren voor deze menslievende actie opgeofferd, maar vinden in de bereidheid tot medewerking van vele zijden telkens weer opnieuw kracht en enthousiasme om door te gaan. Zijn dit allemaal vreugdevolle mededelingen, ook te- 'j genslagen zijn het actie-comité niet gespaard gebleven. De interkerkelijke zangdienst, die zondag 25 februari in de Ger. Kerk ep initiatief van het actiecomité 10 X 10 wordt gehouden is nogal aanleiding geweest tot onbegrip, misver verstanden en tegenwerking, zeer tot te leurstelling van deze jeugdige Rijssenaren. die in deze zangdienst juist een demonstra tie wilden zien van gemeenschapszin en saamhorigheid. Elders in dit nummer maakt het comité enkele behartenwaardige opmer kingen, waardoor men hoopt dat vele mis verstanden uit de weg zullen worden ge ruimd. Wij worstelen voor een gemeenschappe lijk probleem zo is een der hartekreten van de dames en heren, en in alle oprechtheid hoopt men, dat niemand in Rijssen aan de goede bedoelingen, die met deze interkerke lijke zangdienst hebben voorgezeten, zal twij felen. Aan deze zangdienst wordt medewerking verleend door Ds. Monteban en door Kape laan D. van der Hoorn. PROGRAMMA: Opening; Samenzang Ge zang 302c, 1 en 3; Eerste deel: Tekst, 1 Kon 19:3b-9, Koor; Tekst, Psalm 107 4-6, Zang Psalm 136:1. MEDITATIE. Tekst: Lucas 16 19-31; Koor. Orgelspel. Toespraak. Zingen: Gezang.' 149 (Her. Bundel) Tekst: 1 Joh. 4:7-12. Koor. MEDITATIE. Tekst Matt. 25:31-46 Zang Psalm 150 1 en 2. MEDITATIE. Orgelspel. Toespraak. Samenzang Gezang 303, cou plet 1. Samenzang. „SLUITING: „ONZE VADER". Advertentie Korr voor Uw CORSET naar ons Wit adviserer U deskundig. Drogisterij aid med. bandages Telefoon 2293 OPBRENGST COLLECTE ANTIHONGER-ACTIE De collecte ten bate van de Antihonger actie, die zondag j.l. gehouden werd in de Ger. Gemeente „Noorderkerk' bracht f 1844. heeft opge- 23 februari Vergadering Dahliaver. „Flora" café Baan 25 februari Interkerkelijke Zangdienst Ger. Kerk Boomkamp 27 februari Ledenvergadering Unitas Jeruël 1, 2 en 3 maart Jaarlijkse Voorjaarsbazar Rijssen Vooruit café Koedijk 9 maart Volksuniversiteit Jeruël 13 maart Vergadering C. H. U. Jeruël 13 maart Ontspanningsavond Wandelsport ver. Irene Parkgebouw 17 maart Jaarfeest Herv. Jeugdvereniging Jeruël 24 maart Kynologenclub R. E. O. Parkge bouw 30 maart Ouderavond Wilhelminaschool Schoolgebouw 17 april Vergadering Unitas Jeruël 23 april Internationale rennen „Windhonden- renvereniging Rijssen" baan Dannenberg 31 mei Sportdag Rijssen Vooruit R.V.-terrein 7 juli Drumbandconcours Volkspark. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, kamer 7 (afdeling Algeme ne Zaken). O De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298, De heer G. Kraa tijdelijke onderwijzer aan de Chr. ULO school werd benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Nationale School te Enter. Dezer dagen hebben tot nu toe onbekend gebleven personen van de afwezigheid van de winkelier ten H. aan de Enterstraat ge bruik gemaakt om zich toegang tot de win kel te verschaffen. Na over de schutting aan de achterzijde van de zaak te zijn geklommen is een ruit vernield, waarna men uit de winkelkassa een gering geldbedrag heeft ontvreemd. Hiermede niet tevreden zijnde hebben de dieven de bovenverdieping onderzocht, zon der veel resultaat. De politie heeft de zaak in onderzoek. GEBOREN: Helena Geertrude Maria, d.v. A. H. F. Struik en L. J. W. de Rij ter, Julia- nastraat 19, 14 feb; Antonie, zv. A. Dom- merholt en J. Dekkers, Moddesteeg 18, 16 feb; Hendrina, d.v. H. Boeve en A. Dannen berg, Holterstraatweg 149, 16 feb; Herman, z.v. J ,W. van Brussel en M. C. Lentink, Oosterhofweg 34, 16 feb; Hendrika, d.v. H. Lichtenberg en H. Averesch, Elsenerstraat 29, 16 feb; Gerrit, zv. A. Jansen en G. G. Wiltink, Beatrixstraat 11, 12 feb te Almelo ONDERTROUWD: Gerrit Rutger Wesse- link, 19 jaar, Rijssen, v.d. Broekestraat 11, Janna Aleida Johanna Slaghuid, 18 jaar, Wierden, Enter, Hambergweg 2, 15 feb; Ger rit Dinand Niezink, 28 jaar, Wierden, 2e Es- weg 4, en Jenneken Nijkamp, 25 jaar, Rijs sen, Markeloseweg 43, 15 febr; Hendrik Adri- anus Kiela, 23 jaar, Nieuwer Amstel, Am stelveen, Talmastr. 42, en Gerritdina Nij kamp, 22 jaar, Rijssen, Tabaksgaarden 12, 15 feb. GETROUWD: Johan Breukink, 26 jaar, en Jenneken Camelia Johanna Baan, 23 jaar, Rijssen, Koninginneweg 39, 15 feb; Hendri- kus Deijk, 23 jaar, en Geesken Bakker, 21 jaar, Rijssen, Burg. Knottenbeltlaan 15, 15 feb; Jannes Bakker, 29 jaar, en Lammerdi- na Drijer, 29 jaar, Rijssen, Moddesteeg 3, 16 febr; Willem Vrugteveen, 24 jaar, en Fre- derika Langenhof, 27 jaar, Wierden, Enter, Ditselweg 26, 16 feb. Bernardus Johannes Mulder, 31 jaar, en Maria Gerda Lucia Holt- kamp, 23 jaar, Rijssen, Oosterhofweg 15, 19 feb. De postduivenvereniging Het Luchtver- maak organiseert een interessante avond voor postduivenliefhebbers. Op vrijdag 2 maart zal de heer de Zeeuw, redacteur van het postduiven orgaan N.P.O., een lezing houden over de vele facetten verbonden aan de duivensport. De afd. Rijssen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hield in Hotel Gijsbers een vergadering waarin door mevr. H. Ledeboer- Tideman vrouwenarts te Almelo een cause rie werd gehouden over enkele onderwerpen ten nauwste verband houdende met haar werkzaamheden. Van de gelegenheid tot vragen stellen maakten vele dames gebruik. Er bestond voor deze avond grote belangstelling. De presidente van de afd. mevr. Thomas sen v.d. Wildt bracht mevr. Ledeboer aan het slot van de avond dank voor de prettige en duidelijke wijze waarop zij haar causerie had verzorgd. Voor het examen stenografie (systeem Groote) slaagden de dames E. Jansen, D. Averesch, D. Nijkamp en J. Pas. Zaterdag j.l. opende de heer A. J. Meijer, zijn gemoderniseerde bloemenmagazijn aan de Grotestraat. De zaak heeft een opvallende verbetering ondergaan voor al in artistiek opzicht. Er is met veel gevoel coor harmonie en com binatie van mogelijkheden gezocht naar een sfeervol aandoend y :eel en men is daarin volkomen geslaagd. NED. HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 9.00 uur en 10.45 uur ds. Kool. 19.00 uur ds. Vos. Westerkerk: 9.30 uur ds. Vos. 15.00 uur ds. Van Tuyl. Notter: 19.30 uur ds. Van Tuyl. Grote Kerk; Woensdagavond 19.30 u. ds. Kool. GER. GEMEENTE Noorderkerk: 9.30 uur en 19.000 uur ds. Van Haaren 15.00 uur leesdienst. Woensdagavond 19.30 u. ds. Van Haaren GER. KERK Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. OUD GER. GEMEENTE Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman. 14.30 uur leesdienst. Woensdagavond 19.30 u. dhr. Vosman Oranjestraat: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk. woensdagavond 19.30 uur ds. Van Dijk. GER. GEM. IN NEDERLAND Eschkerk: 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst. woensdagavond 19.30 uur ds. Aangeen- brug. Dinsdagavond had op de Wierdensestraat een aanrijding plaats, welk een ongelofelijk goede afloop had. Zowel de chauffeur van een bestelwagen de Rijssenaar M. S. als de vier inzittenden kwamen er nagenoeg zonder letsel af nadat de bestelwagen met volle vaart tegen een geparkeerde vrachtauto opreed. De bestelwagen van de heer S. werd vol- komen vernield. De R.K. Middenstandsvereniging zal naar een nieuwe voorzitter dienen uit te zien, dat bleek maandagavond, toen de heer A.J. Ho- des tijdens de vergadering dit onverwachte besluit aan de leden meedeelde Dit het jaarverslag van de heer H. Ka -n- Via de ruime etalage krijgt men een ef- huis en ook uit het financieel jaarverslag van fectieve indruk van een gezellige artistie- de heer G. Nijhof bleek, dat de vereni<dn<? lxf» 7a nTr nranrin r\ d i non 1 w ke zaak, waarin de bloemstukken en plan ten op bijzondere wijze tot hun recht komen. Aan ieder onderdeel is grote aandacht ge schonken en er is gebruik gemaakt van ver schillende soorten buitenlandse meaterialen, als Noorse leisteen, serpentino (Italiaanse steensoort) en wengé hout (afkomstig uit Kongo), waardoor deze zaak een exclusief karakter heeft gekregen. De redactie van dit blad wenst de fa. Meij er veel succes toe. Advertentie Hoestdrank in +abletvorm.95ct Het moet voor de Gem. Arbeiderszang vereniging De Stem des Volks min of meer een teleurstelling zijn geweest, dat er voor het concert, dat deze r^ereniging dinsdag avond in het Parkgebouw gaf zo weinig be langstelling aande dag werd gelegd. Dat was vooral daarom jammer omdat men zich zo lange tijd onder leiding van haar bekwame dirigent de heer B. G. J. Kerkhof uit Hengelo vol enthousiasme en overgave op deze uitvoering had geprepa reerd. Wat vooral duidelijk is geworden is het feit, dat „De Stem des Volks" gebrek heeft aan leden. Vooral de herenpartijen waren te zwak bezet. Dit in aanmerking genomen moet toch nog bewondering worden opge bracht voor het peil waarop de dirigent de heer Kerkhof dit koor heeft weten te brengen. Daarom was het ook, dat het publiek toch nog heeft kunnen genieten van een aan trekkelijk programma, dat gevarieerd was samengesteld. De medewerking van het Almelo's Chr. Dubbelmannenkwartet heeft het concert ge maakt tot een gebeurtenis die Rijssen toch eigenlijk te weinig te beluisteren krijgt. Er werd met overgave en enthousiasme gezongen en werken als Ave Verum van Mozart, Beati Martui van F. Mendelssohn en het Eelegischer Gesang van Joh. S. Bach kre gen een goede vertolking, hetgeen op zich voor een koor als De Stem Des Volks is, een prestatie moet worden genoemd. Zonder twijfel heeft het koor zijn bestaans recht bewezen en biedt het toch nog een behoorlijk aantal leden een aangename vrije- tijds besteding en kweekt men liefde aan voor de vocale kunst. Na de paUze werden werken gezongen van Brahms (Der Fiedler en Fahr Wohl) en verschillende bewerkingen van De Nobel. Als De Stem Des Volks er in zou slagen een aantal leden aan te werven vooral voor de herenpartijen, dan kan deze vereni ging een goede plaats innemen in het Rijssen- se culturele verenigingsleven. Het Almelo's Dubbelmannenkwartet heeft be wezen tot hoogstaande prestaties in staat te zijn. De mannenstemmen, goed geschoold zijnde, vormen een harmonieuze eenheid een vertolken met grote flair ook moeilijk uit voerbare werken. Ook hier blijkt de grote bekwaamheid van de nog jonge dirigent. Het publiek heeft genoten van schone zang o.a. in Sanctus en in andere werken van Schubert. Techisch hoogstaande prestaties werden vooral na de pauze geleverd in enkele Russi sche soldatenliedern van Desjacher en in een tweetal negro spirutals in bewerkingen van F. de Nobel. Het publiek genoot vooral van een humo ristisch werk van Zöllner „Der Apotheker", dat op bijzonder goede wijze werd vertolkt. een gunstig jaar had gehad. In samenwer king met de HABI werden weer diverse ac- ties gehouden. Alleen de Veiligverkeersac- tie bleek geen financieel succes. Aangezien niet directk on voorzien worden in een nieu we voorzitter werd besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering op 26 maart. De heer A. Paauwe werd herkozen. Een zeer interessante causerie hield ver volgens de heer Meyer rijksconsulent voor de Middenstand. Uitvoerig liet hij de problemen, die er rond de middenstand zijn de revue passeren. Hij wees op het steeds kleiner worden der kleinere zelfstandigen en de grotere mecha nisatie en specialisatie in de bedrijven. Zeer interessante cijfers liet hij horen over de structuur van de Rijssense bevolking en speciaal de Rijssense middenstandsbedrij- drijven. Sinds 1920 is de Rijssense bevolking verdubbeld, terwijl het landsgemiddelde 40 procent lager ligt. De migratie is negatief sinds 1955. 1260 mensen werken in de jute industrie; dit is circa 70 procent van de be volking. Om het aantal forenzen terug te brengen is de vestiging van andere indus trieën noodzakelijk. In Rijssen is er op ie dere 54 inwoners 1 winkel. Gezien het grote verzorgingsgebied is het nodig, dat de Rijs sense zakenlieden bij de tijd blijven, anders worden door stad steeds meer klanten weg gezogen. De gemeente dient een bewuste po litiek te voeren en zich bij de vaststelling van het aantal winkels door deskundigen te laten voorlichten. Rijssen zal meer en meer toeristencen trum moeten worden, dit is van ondenk baar groot belang aldus spreker. Jan Wilm den har 't non vuur mekoar, Hee har op d'automaork 'n Mooi autootje op 'n kop etikt, Neet duer en iezerstoark. Al joarn har hee hier van edruemd, Non was het dan zo vear, As hee aans jaang wol, mosse huurn, Non hoown hee det neet mear. Gediene, moarn dan snipper ik, Dan goaw' een eannken toern, Wat züet de buurn ofguensteg wean, Dee züej moarn ees zeen loem. Um acht uur 's moarns warn baejde kloar, 't Zol mooi wear worn zo 't leek, Jan Wilm den greujn, zag det Meriej Ouwer 't gedientje keek. Jan Wilm gaf gas en doar gung 't hen, Non vrouw' wat zej der van, Zo 't lik dan isse 't geeld wal weard, Dan hew' der 'n kuepken an. Naor Eelsen, Moarkel, ouwer Goor, Jan Wilm, een haand an 't stuer, Non woer wiej hen, heb iej nog kuur, Nee, 't blif miej 't zelfde huer. Gediene har dee wüere nog Mear net oet 'n moond loatn goan, Of kiek, doar sleug eur 'n motor of, Bleef 'n auto stille staon. Doar zat opees gin leawn mear in, Wat of Jan Wilm prebeern, Hee kreeg zin auto neet wier gangs, Wat zol der an mankeem. Jan Wilm, van Auto's gin vestaand, Beeln rap um ne monteur, Het doern een uur vuur den doar was, 'n Monteur bekeek 't malleur. Menear as ik den maakng zal mu'k 'n In de garage hemm, Doar kan ik zo niks an beginn, 'k Zal oe op sleptuw nemm. In de garage bleek det ze Doar zo neet kloar met wam, Umdet ze alle oonderdeeln Neet meer in vuurroad harn. Het was neet vroo mear toen ze beejn Met 'n trein in Riessen kümm, Gelukkig det de buurleu sleupn, Zodet dee niks venumm. J. Rozendom, Rijssen. Advertentie KEKtrilNti - sjJUUAffT dZ£&. ■Vei&0Héttc& De interkerkelijke zangdienst op zondag avond a.s. om 8 uur. In de Ger. Kerk, Boomkamp. Het actie-comité 10 x 10 heeft gemeend, deze avond te moeten organiseren. Aller eerst wil het comité héél de jeugd van Rijs sen bereiken. (Al is deze avond zeer zeker ook voor ouderen toegankelijk). Daarom dragen de aktiviteiten, die geor ganiseerd zijn, een verschillend karakter, omdat Rijssen nu eenmaal uit èen valt in verschillende groeperingen. Deze groeperin gen zullen elkaar- we leven in een demo cratisch land- moeten leren verdragen. De 10X10 kan dan ook niet slechts één bepaalde groepering, ongeacht welke, al léén haar zin geven en de andere groepe ringen overal buiten laten. Daarom naast teen-ager-avonden enz. dan ook deze interkerkelijke zangdienst. „Inter kerkelijk", is dat nou wel mogelijk?" En dan volgen de vele bezwaren, dan komt ook het misverstand, waartegen wij als 10 x 10 nog al eens moeten worstelen. Sommigen zien dit als een geprovoceerde poging om met groot geweld Katholiek, Her vormd, Gereformeerd, Gereformeerde Ge meente, enz. enz., aan elkaar te plakken. Anderen denken, dat we alle principes in één klap over boord willen gooien, om zo te komen tot een eenheid, die geen eenheid is. „Een manifestatie naar buiten". Dit alles is zeer zeker niet de bedoeling. „Oecumenisch", dat is van het woord oi- kuméne: „De bewoonde wereld". In deze zangdienst moet dus - dat is ons doel - héél de bewoonde wereld -van Rijs sen in dit geval - samenstromen in één ge bouw, om daar bezig te zijn met een ge meenschappelijk probleem. „Kan dat, kunnen we als mensen van zeer uit-een lopende wereldbeschouwingen dan wel zo maar gemeenschappelijk bezig zijn? Ons antwoord is: Allereerst MOET het. Bovendien KAN het. Of we nu katholiek zijn of protestand of vrijdenkend, SAMEN zijn we 't er over eens, dat we onze naas te moeten helpen. Omdat de Bijbel deze eis stelt. Wij als rijken zullen armen, hongeri- gen en gebrekkigen moeten helpen. En waar een naaste gebrek lijdt, daar, waar een naaste hongert, daar vallen de grenzen weg. Daar kunnen we gemeenschappelijk helpen, daarover kunnen we gemeenschappelijk zin gen, samen spreken, samen luisteren, daar kunnen we samen geven. Op deze avond is het thema: GOD, de enige Helper. Wie is 't daar niet mee eens? Met z'n allen zullen we ons met dit thema bezig houden. Het antwoord zal blijken te zijn: „Wat gij aan de minste Uwer broeders hebt gedaan, hebt ge aan MIJ gedaan." Wij hopen dat NIEMAND ontbreekt En om een laatste misverstand uit de weg te ruimen: Vanzelfsprekend wordt er geen entree-geld gevraagd. Er wordt tijdens de dienst een open-schaal-collecte gehouden. Comité 10x10 Rijssen

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1