VEILIG VERKEER IN 1962 Veemarkt Rijssen v. (I. STOUW Burgerlijke stand Veel puin nodig voor verharding buitenwegen Elektriciteitsvoorzieningen RAADSVERG ADERING Bouw industriehal op industrieterrein Sleepkabel brak Geen ernstige ongelukken Voorzitter K.A.B. legt functie neer I I Commissie wering schoolverzuim AFSCHEIDSPREEK Contract met W aterleidingmij Org. wijziging Ned. Herv. Dienstgebouw „JerueF' Gekozen tot ouderling Coöp. Boerenleenbank „Notter" De sportuitslagen zaterdagvoetbal worden voort aan gepubliceerd aan het Bijkantoor Dagblad van het Oosten, Enterstraat 10, Rijssen. OONS KRUUS AGENDA J. Lichtenberg, Schild PREDIKBEURTEN Zondagsdienst dieren artsen Rijssen-Wier den Bekendmaking uitslagen zaterdagvoetbal Vrijdag januari 1962 Jaargang 40 No. 4 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 7 25 per kwartaal, voor post abonnees 7 40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Rijssen Telef 2101 1S4RO) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting „Ten Berge" m? w VERSCHENEN: VOORSCHOT! JiN HYPOiHJbKCf €Zéd&. HUTTENWAL 31 - RIJSSEN i WEEKBLAD VOOR RUSSEN Vier belangrijke acties zal het Verbond voor Veilig Verkeer dit jaar voeren. In het eerste kwartaal wordt aandacht gevraagd voor de voorrangsregels, het tweede kwar taal zal een actie voor bromfietsers te zien geven, in het derde kwartaal worden welle vendheid en vakantieverkeer en in het vier de kwartaal de verlichting en het alcohol gebruik aan de orde gesteld. Een en ander blijkt uit het actieprogramma van het Ver bond, dat dezer dagen - in de vorm van een fleurig drukwerkje - werd gepubliceerd. De eerste kwartaalactie wordt gevoerd onder het motto „Kent de voorrangsregels en past deze toe". Daarbij zal speciale aan dacht worden geschonken aan de regel „Recht door op dezelfde weg gaat vóór"; een door de Verkeers Politie Commissie ge houden onderzoek heeft uitgewezen dat te gen deze voorrangsregel veelvuldig wordt ge zondigd. In maart wordt, ten besluite van de voorrangsactie, in nauwe samenwer king met de N.V. Nederlandsche Spoorwe gen, de aandacht gevestigd op de overwe gen. Tijdens een speciale actie voor de brom fietsers zal in april, mei en juni een duide lijk gerichte propaganda voor inachtneming van de maximumsnelheid worden gevoerd. Juli, augustus en september zijn vakantie maanden bij uitstek. Daarom zal het Ver- Ibond in het kader van een wellevendheids- actie met speciale vakantiewenken het Ne derlandse pubhek ter wille zijn: aan de or de worden onder meer gesteld met filever- keer, vermoeidheidsverschijnselen, buiten landse verkeersregels en wellicht Nederland se verkeersregels voor buitenlandes. In het vierde kwartaal zal aandacht wor den besteed aan de specifieke herfst- en wintergevaren, zoals gladheid, mist en duis ternis. Bij de nadering van de feestdagen zal weer een beroep op de weggebruikers worden gedaan om geen alcohol te gebrui- Advertentie Korr voor Uw 22 naar ons Wij adviserer §g U deskundig. gj Drogisterij aid med. bandages Teleloon 2293 Bi De gemeente heeft voor de verbetering van de verschillende buitenwegen in de loop van het jaar een grote hoeveelheid gebroken puin nodig, dat van particulieren moet worden aan gekocht. Kortgeleden aldus b. en w. tot de raad is bij wijze van proef gedurende enige dagen puin gebroken in de breekinstallatie van de fa. H. Baan en Zn. Hierbij werd ge bruik gemaakt van 2 transportbanden: het inwerpen en het verzetten van het puin ge schiedde door GSW arbeiders. Volgens b. en w. is deze proef volkomen geslaagd. B. en w. zijn in overleg getreden met de fa. Baan, die genegen is het puin voor de gemeente te breken, mits met haar een con tract van 1 jaar wordt aangegaan, met dien verstande, dat de gemeente alleen betaling verschuldigd is voor de uren, waarin puin voor de gemeente gebroken is. De directeur van gemeentewerken is van mening, dat deze werkwijze goedkoper zal zijn dan het aankopen van gebroken puin van particulieren. De kosten, die van gemeente wege moeten worden getroffen worden ge raamd op 4.650— B. en w. stellen de raad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen en goed te keu ren d^t de gemeente een eenjarig contract aangaat met de fa. Baan. B. en w. stellen de raad voor de volgende elektriciteitswerken goed te keuren: Het plaatsen van een licht aan de Holter- straatweg bij de ingang naar de Leiding, als ook het leggen van een laagspanningskabei vanaf de boerderij „De Verdeling" tot voren genoemd lichtpunt. Door het leggen van deze kabel bestaat de mogelijkheid het woonwagenkamp aan te sluiten op het plaatselijk elektriciteitsnet. Verder wordt de raad voorgesteld goed te keuren: Het maken van een hoogspannings voorziening ten behoeve van de te bouwen landbouwwerktuigenfabriek van de fa. Gebr. Schuitemaker op het industrieterrein. De to tale kosten zijn geraamd op 28.450--, waar van door de fa. Schuitemaker 5.820.- zal moeten worden bijbetaald. Als gevolg van een belangrijke uitbreiding van de NV Heka confectie fabrieken moet hiervoor een hoogspanningsvoorziening wor den getroffen. De totale kosten hiervan wor den geraamd op 26.450.— waarvan de NV Heka naar raming 5400.- zal moeten bijbe talen. De gemeenteraad van Rijssen zal voor de eerstvolgende openbare vergadering bijeen komen op dinsdag, 30 januari a.s. ken als men moet rijden, en niet te rijden als men wil drinken of heeft gedronken. Elke kwartaalactie wordt gevoerd met be hulp van pers, radio en televisie, voorts door het verspreiden van affiches, raambiljetten, wandkranten, foldermateriaal, enz. enz. In het actieprogramma van het Verbond worden voorts nog vele activiteiten genoemd, welke in de loop van dit jaar ontplooid zul len wórden. Onder meer zullen nieuwe kor te instructiefilms voor weggebruikers wor den vervaardigd. Voots zal een nieuw boek je voor de verkeersopvoeding van het jonge kind - getiteld „Met de paplepel" - verschij nen. Er zullen in de loop van dit jaar vijf mobiele jeugdscholen worden ingezet en spe ciaal in de provincies Gelderland en Over ijssel zal een intensieve actie worden ge voerd. Als de raad van Rijssen met het voorstel van b. en w. akkoord gaat zal op het industrie terrein in de Mors een industriehal worden gebouwd, waarvan de kosten zijn geraamd op 185.000.- Uiteraard zijn b en w van mening, dat met deze maatregel de industrialisatie in de gemeente zal kunnen worden bevorderd. Het is de bedoeling dat de hal zal worden verhuurd aan daarvoor in aanmerking ko mende bedrijven. Er zijn de laatste tijd verschillende ver zoeken tot b en w gericht om ruimte voor de vestiging van industrie. Dit zijn aldus b en w in het algemeen beginnende industrieën, die niet bij machte zijn zelf een dergelijke hal te bouwen of om economische redenen geen bedrijfskapi taal in een dergelijk gebouw willen steken. Ook zijn er aldus b en w in Rijssen enke le industrieën gevestigd, die met een groot gebrek aan bedrijfsruimte te kampen heb ben, zo zelfs, dat zij overwegen om zich el ders te gaan vestigen als hun niet op kor te termijn een groter pand wordt toegewe zen. In dit geval aldus b en w denken wij spe ciaal aan de ledenwarenfabriek Körbl, welk bedrijf zich thans zodanig begint te ontwik kelen. dat het noodzakelijk is. dat hét een ander en beter onderkomen verkrijgt. Na enkele besprekingen met het college van gedeputeerde staten en het Economisch Technologisch Instituut te Zwolle, hebben b en w aan de heer J. ter Haar, architect, opdracht tot het ontwerpen van een industrie hal gegeven. De hal zo luidde de opdracht dient geschikt te zijn voor enkele beginnen de industrieën. Maandagmiddag ontstond op het Schild een eigenaardige situatie doordat de sleepkabel van een bestelauto brak en onbestuurd 't trot toir opreed. Wonder bovén wonder bracht de juist passerende bakker G. G. die op een transportfiets reed het er met slechts enkele ontvellingen af, hoewel hij met betrekkelijk grote kracht tegen de grond werd gesmakt. Om ongeveer 12 uur kwam uit de richting Haarstraat een vrachtauto bestuurd door de heer O. H. uit Tubbergen; die een bestel wagen op sleeptouw had. Op het schild moest de bestuurder, in dienst van de exportslach terij van Rooijen uit Almelo, plotseling rem men. Het achteronderstel van de gesleepte bestelwagen geraakte los en rolde over de Haarstraat. Het overige deel van de auto kwam terecht op het trottoir bij Hotel de Kroon. Zoals boven werd vermeld werd de heer G. door het vehikel gegrepen en kwam ten val. Het bleek, dat het bijzonder was meegevallen. Op de plaats waar het onge val gebeurde staat gewoonlijk een handelaar in bloemen en planten (tijdens marktdagen.) Deze handelaar was deze marktdag niet aan wezig. Men stelle zich voor welke gevolgen hadden kunnen ontstaan, als er een groot aantal mensen op deze plek was geweest. De verkeerspolitie stelde een onderzoek in. De bestelwagen werd door een kraanwagen vervoerd. Aangevoerd 47 runderen. Prijzen: 35 melk- en kalfkoeien van 850 tot 950. stuk. 3 pinken van 525,- tot f 600 per stuk. 5 graskalveren van 325,- tot 425,- p. stuk. 4 nuchtere kalveren van 50,- tot f 80,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onveranderd. Tijdens een ledenvergadering van de K.A. B. te Rijssen deelde de heer J. Hazewinkel mee, dat hij om reden van persoonlijke aard meende zijn functie als voorzitter te moeten neerleggen. Kapelaan D. van den Hoorn was de tolk van de aanwezigen door de scheidende voor zitter te danken voor het vle werk, wat hij steeds voor de K.A.B. met hart en ziel heeft verricht. In verband vooral ook met het feit, dat men nog niet in slaagde een nieuwe voorzitter aan te trekken, wees de adviseur de leden erop, dat wanneer de ge meenschap een beroep op hen deed zij hier aan gehoor dienden te geven. L. F. Loetoela, burge meester van de Afri kaanse wijk Kisbasa in Leopoldstad, legt bier de eerste steen voor 'n school voor schone kunsten. Deze school zal worden gewijd aan de nagedachtenis van de dertien Italiaanse vliegers, die vorig jaar november door Kon golese muiters in Kin- doe zijn vermoord. Na de plechtigheid reikte de burgemeester sou venirs uit aan de na bestaanden van de vermoorde vliegers, die hierbij aanwezig waren. In de commissie tot wering van school verzuim zijn de heren J. H. F. Brand en B. J. Kappert aan de beurt voor periodie ke aftreding. Beide leden stellen zich herkiesbaar. Ter vervulling van deze vacatures heb ben B. en W. de volgende aanbevelingen opgesteld: Vacature Brand: a. J. H. F. Brand b. Th. H. Koedijk. Vacature Kappert: a. B. J. Kappert, b. W. Pijffers. te Kampen, intreepreek te Rijs sen, van Ds. J. van Haaren, met bevestigingspreek van Ds. L. Rijksen, met toespraken. Prijs f 2.50. Haarstraat 28. De Waterleidingmaatschappij „Overijssel" N.V. te Zwolle heeft ons verzocht om contrac tueel vast te leggen de positie van de W.M.O. en de gemeente betreffende het hebben van waterleidingbuizen in gemeentegrond. Tot voorheen was deze positie niet in een contract geregeld, maar berustte meer op een onderlinge afspraak. Formeel verandert er dus niets. Over dit contract is overeenstemming be reikt tussen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, afdeling Overijssel en de W.M.O. B. en W. stellen de raad voor om de de W.M.O. dit contract aan te gaan. Het Ned. Herv. Dienstgebouw Jeruel zal met ingang van 1 juni een organisatorische wijziging ondergaan. Met ingang van die datum zal het gebouw worden beheerd door de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente. Het dagelijks beheer zal worden gevoerd door een commissie bestaande uit enkele le den van de Kerkeraad, van de Kervoogdij en jeugdraad en een vertegenwoordiger van het C.N.V. Aanvragen voor het gebruik van de zaal die nen te worden gericht tot mej. Rosman aan het gebouw. In de vacature Hegeman werd tot ouder ling bij de Herv. gemeente te Rijssen geko zen de heer M. Kippers te Eisen. GEBOREN: Janneke, d.v. J. Hofman en J. Borkent, Hol- terstraatweg 73, 15 jan; Jan Willem z.v. J. H. Wegereef en C. H. Landeweerd, Enterstra. 202a, 17 jan; Hermina, d.v. J. Meijerink en H. van den Noort, Hangerad 5, 17 jan; Jenneke, d.v. H. Markvoort en H. Wesselink, Trompstraat 21, 20 jan; Janna Wilhelmina, d.v. P. Dommerholt en H. B. Linde, v.d. Broekestraat 25, 22 jan; Hendrika Johanna, d.v. H. Voortman, en J. Nijkamp, Arend Baanstraat 63a, 21 jan; GETROUWD: Wilhelmus Antonius Maatman, 27 jaar, en Arendje Cornelia Aagje van Haasteren, 29 jaar, Goor, Gruttostraat 4, 19 jan; OVERLEDEN: Jan Ehrenhard, 61 jaar, echtgenoot van M. B. Brinks, Enterstraat 60, 21 jan; Jan Pijffers, 78 jaar, weduwnaar van H. van den Berg, Oosterhofweg 10, 8 jan. te Gorsel. Advertentie HtKtrdlNU X.OUHAIVT 't Is in 't leawn neet aaltied sommer, Vake skient de zunne neet, Mennegmoal toch det de zunne Achter zwatte wolken steet. Dan is 't um oons hen zo doonker, Als zo duuster as de nach En biej oons ris dan de vroage: Wodt het miskien nooit wier dag. Met velang zeukt oonze oongne Noar het kleanste struelken lech En dan deanke wiej woerumme Wodt det kruus oons op eleg. Vake worre wiej opstaandeg Awwe kiekt op oons vedreet, En dan kleenkt het in oons hatte: Woerum' ikke, 'n aander neet. Is den aander miskien better, Want den geet 't aalt vuur de weend, Zin ik dan zovulle slechter, Heb ik zovul' mear verdeend. 't Is neet wonear een meanske Kik op leu dee 't better geet, Loawe oons toch leever speegeln An de leu met mear vedreet. J. ROZENDOM RIJSSEN. 26 januari, Pro-Juventuteavond Huishoud school. 30 januari Jaarvergadering P.D.V. Hetlucht- vermaak, café ter Harmsel. 2 februari Volksuniversiteit Jeruel. 6 februari Jaarvergadering Rijssens Mannen koor, Parkgebouw. 9 februari Openbare vergadering A.R. lees zaal Parkgebouw. 10 februari Pro-Rege avond met Rijssens Mannenkoor Jeruel. 10 februari Streekconferentie NUSO Park gebouw. 13 februari, Vergadering C.H.U. Jeruel. 14 februari Jaarvergadering Hosanna hotel Gijsbers. 14 februari Ledenvergadering P.v.d.A. café Hegeman. 17 februari Herv. Jeugdraad, klankbeeld Jeruel 19 februari Amateurfotografenver. Aldolem Neutr. Kleuterschool 20 februari Stem Des Volks met Almelo's Chr. Dubbel Mannenkwartet Parkgebouw. 21 februari Verkeerscompetitie R.M.C. café Baan. 27 februari Ledenvergadering Unitas Jeruel 1, 2 en 3 maart Jaarlijkse voorjaarsbazar Rijssen Vooruit café Koedijk. 9 maart Volksuniversiteit Jeruel. 13 maart Uitvoering Gym. ver. DOS Parkge bouw. 24 maart, Kynologenclub REO Parkgebouw 17 april Vergadering Unitas Jeruel. 31 mei Sportdag Rijssen Vooruit, R.V.-terrein. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, kamer 7 (Afd. Algemene zaken). ADVERTENTIE TROUWKOSTUUMS in alle maten voorradig. Ned. Herv. Gemeente (Grote Kerk): 9.00 uur en 10.45 uur dhr Konings van Putten, 19.00 jiur ds. Kool Elzen: 10 uur ds. Vos. Westerkerk: 9.30 uur Ds. Kool, 15.00 uur Ds. J. Vos (bed. H.D.) Westerkerk: 9.30 uur Ds. van Tuyl; 15.00 uur Ds. Kool. Elzen: 10.00 uur Ds. Kool. Westerkerk, woensdagavond: 19.30 uur Ds. Kool. Ger. Kerk (Boomkamp): 9.30 en 15.00 uur Ds. Toorenbeek, Den Ham. Ger. Gemeente (Noorderkerk): 9.30 en 15.00 uur Ds. van Haaren; 15.00 leesdienst. Woensdagavond 19.30 uur Ds. van Haaren. Oud Ger. Gemeente (Bevervoorde): 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman; 14.30 uur lees dienst. Dinsdagavond 30 jan. 19.15 uur Ds. C. Smits van Sliedrecht. Oud Ger. Gemeente (Oranjestraat) 9.30 en 15 00 uur Ds. van Dijk. Woensdagavond 19.30 uur Ds. van Dijk. Ger. Gem. in Nederl. (Eschkerk): 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug; 14.30 lees dienst. Woensdagavond 19.30 uur Ds. Aangeen brug. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel 05496-298. Aan het bijkantoor Rijssen van het Dag blad van het Oosten (Enterstraat 10) zullen in den vervolge iedere zaterdag, waarop wed strijden worden gespeeld, de uitslagen van het zaterdagvoetbal bekend worden gemaakt. i

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1