prijz Teenageravond werd groot succes hengelo s bier Rijssens oudste inwoonster wordt zaterdag 6 januari 101 jaar Meevaller voor 10 x 10-aclie OUDEJAARSREDE BURGEMEESTER LANDWEER In 1961 was er een vestigingsoverschot (i^iC^ANAP»R|N BURGERLIJKE STAND Afscheid bij ter Horst en Co. PREDIKBEURTEN Get jan ivus cler van Kleding van LICHTENBERG AGENDA bij Jaargang 40 No. I Vrijdag 5 januari 1962 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1 25 per kwartaal, vóór post abonnees 7 40 per kwartaal Administratie en Redactie: Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting ook hier! Coöp Boerenleenbank „Notter'' 8 Voor vader en zoon Zie pag 6 Bestuurslid Kamer van Koophandel Zondagsdienst dierenartsen RijssenWierden Enterstraat IC) Rijssen Telef 2101 (01410) Dat de Teenageravond, die dinsdag in het Parkgebouw door het actiecomité 10 x lO^Aünti Hongeractie) werd georganiseerd zulk een da\ erend succes zou worden, had het comité zelr's in haar meest stoutmoedi ge dromen niet durven geloven. Er heerste een bijzonder opgewekte stem ming in de uitverkochte zaal en het laaiend enthousiasme, waarmee de Rijssense teen agers de prestaties van de Rijssense Twens op de planken volgden, heeft zonder twij fel inspirerend gewerkt. Het comité heeft haar gedurfde initiatief tot een voortreffelijk einde weten te bren gen. Het. doel dé avond ook tot een finan cieel succes te maken is bereikt. Mede door het feit, dat de zaal door de vereni ging TOVA voor de lOx 10-actie gratis ter beschikking was gesteld, had het comi té weinig onkosten. Met inbegrip van de opbrengst van de verloting kon de penning- meesteresse ongeveer 8(10 gulden in haar kas deponeren. Voor de organisatie van deze avond had den wij ge drootste bewondering. De ope ning met een 20-tal showgirls, die de 10 x 10 song presenteerden was een origi nele gedachte De voorzitter van het comité Jan Otte gaf een korte uiteenzetting van het doei van de 10 x 10 actie. Daarna kwam een Rijssens ensemble The Jutetown Jazz combo voor het voetlicht en wat deze jongelui presteerden overtrof alle verwachtingen, vooral het feit in aanmer king genomen dat het combo slechts korte tijd geleden is opgericht. Men musiceerde met overgave en enthou siasme en het was meer dan de moeite waard, zoals de leden van het ensemble op elkaar waren ingespeeld. Met daverend ap plaus toonden de teenagers hun waardering voor de prestaties van de Rijssense jongelui. Zonder iemand tekort te willen doen oogstte vooral de trompettist en klarinettist Hans Brouwer bijzonder veel succes, waarin uiter aard ook de andere leden van het combo deelden. ,.Hardstikke mooi" hoorden wij meer dan eens bewonderend uitroepen. Ook de Rocking Gangs een ensemble bestaande uit jongelui uit Rijssen en omgeving bracht er een goede stemming in. Het hoogtepunt van de avond was de Ame rican Barbershop. Een uitstekend idee. dat op schitterende wijze werd uitgebuit. Er is hartelijk gelachen en veel geapplaudiseerd om de verschillende types, die in de Bar bershop waren aangeland, waarvan vooral de fakir veel succes oogstte. Na de pauze kwam het Jutetown Jazz combo het beste op dreef, vooral toen de gastpianist Piet Landweer zijn kunnen toon de. De eerlijke poging om gepaste ontspan ning te brengen slaagde volkomen. Veel bewondering (zeer verdiend) oogstte ook het ensemble The Luckv Stars. Ook deze jongelui oogstten meer dan eens een daverend applaus. Opvallend goede pres taties leverden de zangeresjes De Bobina's waarvan, als ze op deze weg door zouden gaan meer kan worden verwacht. Een bijzondere plaats in het programma werd ingenomen door Rudi Dierling, een jongeman met veel gevoel voor humor, dat hij wist over te brengen op zijn enthousi aste gehoor. Hij imiteerde belangrijke per sonages, en deed ook zo maar een „beetje" gek. In de pauze zorgde het kwartet John Hodes voor muzikale omlijsting. Het was jammer, dat deze jongelui geen gele genheid kregen in het officiële programma hun kunnen te tonen. Het comité heeft al niet al een „mieterse" avond georganiseerd, vooral ook omdat het zo'n groot financieel succes is geworden. MEEVALLER VOOR 10 x 10 ACTIE: Het Actie comité 10 x 10 actie, ontving van iemand, die onbekend wenst te blijven een bedrag van 100.-, hetgeen in grote dank is geaccepteerd. Advertentie Tot slot van de begrotingsvergadering hield burgemeester Landweer een korte toespraak waarin hij een oude jaarsoverzicht gaf. De gemeente heeft de gestadige goei van de laatste jaren ook in 1961 door gezet. Het aantal inwoners bedraagt thans 14.651. Na jaren constateerden wij in 1961 een ves tigingsoverschot. Er werden in 1961 in Rijs sen 300 kinderen geboren terwijl er 137 elders het levenslicht zagen. Het aantal geboortes is in vergelijking met 1960 teruggelopen. Er zijn 102 inwoners overleden, (het vorig jaar 89). Er werden 115 huwelijken gesloten. De raad kwam 16 keer bijeen, waarbij 278 voorstellen werden behandeld. In maart GEBOREN: Catharina Willemina Elisa beth d.v. A. J. Waggeveld en F. Schippers, Nijverdalseweg 50, 28 dec; Jan, z.v H Zonnebelt en J Poortman, Arend Baanstraat 1, 28 dec; Gerritje, dv. H. Giesbers en G. Nijveld, Es- XJat 103, 28 dec; Johanna Willemina, d.v. J. J Tijhuis, en A Danneberg, Bleekstraat 10, 30 dec; Berend Jan, z.v. F. M Dam Wichers en A Harbers, Danrenberg 69, 31 dec; Willemina, d.v. H. Lankamp en W H Koe dijk, Middelveen 4a, 31 dec; GETROUWD: Hendrikus Stegeman 23 jaar en Mina Frederika Timmerman, 21 jaar, Rijssen, J. Ter Horst JHznstraat 7, 28 dec; Gerrit Timmerman, 2b jaar, en Gerdina Bleu- mink, 26 jaar Rijssen, Bouwstraat 21, 29 dec; OVERLEDEN: Willem Smalburgge, 25 jaar, ongehuwd Keizersdijk 24, 27 dec; Jacobus Wilhelmus Koridon, 85 jaar, weduw naar van J. Klomp Wierdensestraat 24, 28 dec Frederik van Kampen, 25 jaar, ongehuwd, Irenelaan 9, 27 dec; Janna Kreijkes, 76 jaar, weduwe van G. J. Tijhuis, Banisweg 20, 29 dec; Berendina Johanna Bijvank, 68 jaar, echtge note van G. Haeke, Enterstraat 88, 24 dec; te Almelo; Hendrik Kosterbok, 83 jaar, weduwnaar van G. Ten Bolscher, Esstraat 93, 31 dec; Gerritdina Poortman, 75 jaar, echtgenote van A. Seppenwoolde, Weijerdsteeg 19, 31 dec; Dirk Jan Scharphof, 81 jaar, ongehuwd, Boom kamp 45, 1 jan; overleed het raadslid de heer H. J. Siegerink, Hij was een sympathiek trouw raadslied, wiens nagedachtenis hier zal blijven voort leven. Gememoreerd werd het afscheid dat van de gemeentesecretaris, de heer C. Lugtig- heid werd genomen en de opvolging van de heer H. J. Nijland, die een „bekwaam en getrouw" ambtenaar werd genoemd. De heer Mekenkamp werd benoemd tot loco secretaris. Op 30 augustus werd een com missie ad hoe voor de bouw van 'n nieuw stadhuis benoemd. Deze commissie heeft zich met voortvarendheid van haar taak gekwe ten. Er heerste in de raadsvergaderingen al tijd een goede geest en een prettige verstand houding aldus de burgemeester. De woningnood zo ging spr. voort baart ons nog steeds grote zorgen. Na nog een aantal mutaties bij het gemeentepersoneel teheb- ben gereleveerd besloot de burgemeester zijn overzicht met de bede „tot God om kwacht en wijsheid om deze gemeente op goede wij ze te besturen". Tot slot wenste hij de raadsleden een gezegend 1962 toe. Op een Hemweg enige, taxi Ier: 4 rf, 'm aan de Nieuwe Amsterdam hebben jfeurs woensdagoch- ■Me resultaten zij in bei-rekt-eii/k korte tijd met les sen in een speciale verdedigings techniek hebben bereikt. De cursus heeft tot doel de chauffeur in staal te stellen zich te verdedigen bi] een eventuele roofoverval. Btj de f otp s: n een ogenblik rekent de chauffeur met zijn aan valler af. Zaterdag 6 januari viert de oudste inwoon ster van Rijssen de wed. Egbertsen-v.d. Riet, wonende in de Bleekstraat een bijzondere verjaardag. Zij wordt dan n.l. 101 jaar. Al zal de verjaardag in alle stilte worden gevièrd, (de eenvoudige vrouw houdt niet van drukte), toch zullen vele Rijssenaren, die Duuskersdika kennen even stilstaan bij dit bijzondere feit. De oudste inwoonster van Rijssen mag zich nog verheugen in een betrekkelijk goe de gezondheid en wat van groot belang is, haar geheugen laat haar tot op de dag van vandaag niet in de steek. Haar gezicht is geleidelijk slechter gewor den, de laatste jaren kan zij dan ook niet meer lezen. Maar overigens is de oude vrouw nog kras en vitaal. Vorig jaar niet lang voor haar 100ste verjaardag had Duuskersdika het ongeluk een heup te breken. Toen zag het er naar de mening van haar familieleden zorgelijk uit. Maar zij is daarvan voorspoe dig hersteld en zij is van mening, dat haar heup helemaal niet gebroken is geweest. Nog steeds kan zij vele verhalen vertel len uit een tijd, waarover zij in Rijssen al leen maar kan praten. Opmerkelijk goed is haar herinneringsvermogen, en als zij op haar praatstoel zit, laat zij de oude tijd, graag nog eens de revue passeren. De Wed Egbertsen-v.d. Riet is geboren in Advertentie aai er dan ook /et» van naai onzt Spaarbank vliegen. U wordt er betai vanl HUI Ifc-NW nSEN Notter en woonde na haar huwelijk vele ja ren in de Bouwstraat, een der meest typi sche straten van Rijssen. Tal van bekende figuren uit het Rijssen van voorheen weet zij zich nog te herinneren. Zij heeft het nog mogen beleven, dat zij het 55-jarig huwelijksfeest nog mocht her denken. De 101-jarige woont in bij haar (ook al be jaarde) dochter de Wed. Baan. Ondanks het feit, dat de jarige niet van drukte houdt, zullen naast haar familieleden toch vele Rijssenaren niet kunnen nalaten haar te komen feliciteren. In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd vond vrijdagmiddag ten kantore van de firma ter Horst en Co een afscheid plaats van een aantal fabrieks arbeiders, en wel van E. Peters, Markelo- scheweg 81, batcher A.J. Nijkamp, Wal- straat 14, wever T. Meyer, Graaf Ottostraat 37, wever H. Nijland, Bloemstraat 18, fliver- verzorger J. W. Zandvoort, Hagweg 8, slou- wer J. H. van de Stouw, Hangerad 33, tuin man. J. Willems, Holtertorensweg 10, tuin man H. Sepperwoolde, Weliesweg 13 batcher. Namens de directie voerde de heer A. H. ter Horst het woord, hij prees allen om hun nauwgezette plichtsbetrachting en wenste hun toe nog vele jaren van hun pensioen te genieten. Hij bood allen een wandbord aan. Ned. Herv. Gcm. (Grote Kerk): 9.00 uur en 10.45 uur Ds. van Tuyl, 19.00 uur Ds. Kool. Westerkerk: 9.30 uur Ds. Kool, 15.00 Ds. Vos. Elzen: 10.00 uur Ds Vos. Ger. Gemeente (Noorderkerk): 9.30 uur Ds. van Haaren, 15.00 leesdienst, 19.00 uur Ds. van Haaren (bed. H.D.) Oud Ger. Gem. (Bevervoorde): 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 leesdienst, woensdagavond 19.30 uur de heer Vosman. Ger. Kerk (Boomkamp): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman. Ned. Prot. Bond: 10.45 uur Ds. Stenfert Kroese, Almelo. Ger. Gem. in Ned. (Eskerk): 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst, woensdagavond 19.30 uur Ds. Aangeen brug. Oud. Ger. Gem. (Oranjestraat): 9.30 uur en 15.00 uur Ds van Dijk, woensdagavond 19.30 uur Ds. van Dijk. Getjan doot het non rusteg an, Dreenkt ouwera neet wat, Iej weet, zo vuile kuej neet hemrn En ongemoarkt ziej zat. Doar hooj neet bange vuur te wean, Zovulle dreenk ik neet, Zorg iej mear det um twalef uur Het etn op taofel steet. Ik komme nuchter wier in 't hoes, Doar kuej heel vast' op an, Van dee paor boltjes, ech Meriej, Wor ik neet dikke van. t' Zal miej beniejn, zo zear Meriej, Getjan: non det zal bliekng, Iej hebt vandage ech gin las, Merie wier: Wiej zuet kiekng. Precies um twaalf uur zat Meriej De baejde teelders kloar, Mear gin Getjan, het was wier krek As aaltied met Niejjoar. Zon twee uur later zat Getjan Zin teelder lueg te etn, Getjan, wat hawwe of esprukn, Of ziej det wier vergetn. O nee, doar he'k wal an edach, Mear earlke woar Meriej, Ik kon der dit keer niks an doon. De skoold lig neet biej miej. Ik heb 'n paor boltjes mear edruenkng, Mear neet vuur min plezeer, Ik zal oe rap de rean veteln Woerumme of 'k det deer. 'k Zin bange op de gladdegaejd En 't was non s.peegelglad, Mear 'k fietse rusteg as ik ees 'n Poar boltjes heb ehad. J. Rozendom, Rijssen. Adver'entie ZIT BETER STAAT BETER 9 januari: Uitvoering „De Gong" Parkge bouw. 9 januari Ledenvergadering C. H. U. Jeruéi. 9 januari C. H U-jongeren Wilhelmina- school 12 januari Volksuniversiteit Jeruël. 13 januari Ledenvergadering Unitas Jerulë. 15 januari Amateurfotografenvereniging Al- dolem Neutr. Kleuterschool. 16 januari Ontspanningsavond Volksonder wijs Parkgebouw. 20 januari Kanariever. E.R.KV. café 'n Hook. 23 januari Uitvoering Stem des Volks met Almelo's Chr Dubbel Mannenkwartet Park gebouw. 2 februari Volksuniversiteit Jeruël. 6 februari Uitvoering gymnastiekver. DOS Parkgebouw. 10 februari Pro Rege-avond met Urker Man nenkoor Jeruël. 10 februari Streekconferentie NUSO St. Jo zefgebouw. 19 februari Amateurfotografenvereniging Al- dolem Neutr. Kleuterschool. 27 februari Ledenvergadering Unitas Jeruël. 9 maart Volksuniversiteit Jeruël. 24 maart Kynologenclub RE.O Parkgebouw 17 april Vergadering Unitas Jeruël. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten stadhuize, kamer 7, (afdeling Alge mene Zaken). Advertentie lelt Tijdens de jaarvergadering, die dinsdag werd gehouden in Hengelo is de heer Am. J. Hodes, directeur Overijss. Autobusdiensten, benoemd tot bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken vpor Salland en Twenthe. Zondagsdienst dierenartsen Rijssen-Wierden. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts A. van Doorn, Rijssen, tel. 2487.

Weekblad voor Rijssen | 1962 | | pagina 1