Sigarenmagazijn Gijsbers gemoderniseerd K?"Dampo FILM- NIEUWS Sportclub Rijssen zegevierde Afzonderlijke afd. voor VVV-bureau i0fnes UoJilo-yeAie- BAAN Aanwinst voor Enterstraat AAINRIJDING Aanbesteding Chr. Landb.- huishoudsehool gegund AGENDA LEDENVERGADERING K.V.P.-AFDELING OUDERAVOND VAN DE JULIANASCHOOL NOTTER Geslaagde contactavond CPM en CJBTB Uitstekende toneeluitvoering „Kunst naar Kracht" Clir. Hist. Jongerengroep R.K.S.V.-DE TUKKERS" V.V. „EXCELSIOR R.V. STEVO Vrijdag 1 december 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN honden Zondagsdienst dierenartsen Rijssen-Wierden „SLOEP ZONDER VISSER'' Woensdag de film DE GROTE OBSESSIE Vrijdag en zaterdag de film: DE TIRAN VAN CALIFORNIË VEEMARKT RIJSSEN geef een waardevol geschenk Rijssen Bouwstraat 8 Tel. 2995. a Advertentie Niet voor niets hing vrijdagmorgen de vlag uit aan het pand Enterstraat 10, Nadat de zaak een wel zeer ingrijpende verbouwing en modernisering had ondergaan, kon het feest van de heropening gevierd worden. De belangstelling voor dit gebeuren was groot, en de vele bloemstukken en andere attenties, die bij wijze van felicitatie wa ren binnengekomen, schiepen een feestelijke sfeer, geheel passend bij de verheugende ge beurtenis die de heropening voor de familie Gijsbers is geworden. De Wed. Gijsbers, die in 1919 de grond slag legde voor deze nu zo uiterst moderne zaak, verrichtte de opening, een moment dat voor haar van grote betekenis moet zijn geweest. De fa. Gijsbers, kan met veel voldoening terugzien, op datgene wat nu tot stand is gekomen. Het nieuwe front, geeft aan de zaak een groots cachet. Vooral het sigaren magazijn, met de ruime, goed ingerichte eta lage maakt een fraaie, verzorgde indruk. Er is alles gedaan, om de zaak, zo doelmatig mogelijk maar daarnaast ook zo gezellig mo gelijk in te richten. Daarin is men volko men geslaagd. De modernisering van het sigarenmaga zijn, is samengegaan, met de aanpassing, van de andere activiteiten, die de heer Gijs bers, inmiddels al weer verschillende jaren pleegt te ondernemen. Een van de voornaam ste is wel het administrateurschap van de vereniging V.V.V. Dat brengt uiteraard me de, dat het bureau V.V.V. inlichtingenbu reau is, terwijl ook op ander gebied service en medewerking, liggende op het terrein van de VW wordt gegeven. Daarvoor is in de nieuwe zaak een ge heel afzonderijke afdeling ingericht, waar men propagandamateriaal kan bekomen enz. Daarnaast is in de zaak 't bijkantoor Rijssen van 't Dagbald van het Oosten gevestigd. Uit dien hoofde is een vitrine in de zaak ingericht, waar persfoto's over actuele ge beurtenissen worden getoond. Ook de administratie van het Weekblad voor Rijssen wordt gevoerd op Enterstraat 10. De beide nummers van het Weekblad voor Rijssen uit de jaren 1920, die op een daar voor bestemd bord zijn voorgehangen, trok- Op de Wierdensestraat nabij de fa. Mein- ders had een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto, waarbij bei de voertuigen aan de voorkant beschadigd werden. De personenauto moest zelfs per kraanwagen worden weggesleept. De aanrij ding gebeurde toen de personenauto, bestuurd door H.B.N. uit Vriezenveen, die in de rich ting Holten reed juist bij het passeren in de bocht in aanraking kwam met de vrachtau to, die in de richting Wierden reed. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Grote vreugde heerste er bij het bestuur van de Chr. Landbouwhuishoudschool alsook bij het personeel, toen bekend werd, dat de aanbesteding van de bouw van de nieuwe school is gegund. Aangezien deze aanbesteding boven de be groting is geweest, heeft er onzekerheid ge heerst, of de bouw wel zou kunnen doorgaan en vooral was men bevreesd voor stagnatie. Aan de onzekerheid is dus nu een einde gekomen. 7, 8, 9 december, Tentoonstelling Eerste Rijssense Kanariever. Café H. A. Baan. 8 december, ledenvergadering Unitas Jeruël. 8 en 9 dec. Tentoonstelling P.V.D. „Het Lucht- vermaak", Parkgebouw. 9 dec. eindwedstrijd H.D.C. Riessen, terrein bij Brekeldlaan. 15 dec. ouderavond Neutrale Kleuterschool, Schoolgebouw. 15 en 16 dec. tentoonstelling V.V. Zanglust, café H. A. Baan. 19 dec. C. H. Jongerengroep Parkstraat 4. 26 dec. Uitvoering Rijssens Mannenkoor met Knapenkoor, Parkgebouw. 4 januari Amateurfotografenver. Aldolem, Neutrale Kleuterschool. 12 januari Volksuniversiteit Jeruël. 15 januari Amateurfotografenver. Aldolem, Neutrale Kleuterschool. 13 januari ledenvergadering Unitas, Jeruël. 27 februari ledenvergadering Unitas Jeruël. 9 maart, Volksuniversiteit Jeruël. 24 maart kynologenclub R.E.O. Parkgebouw. 17 april vergadering Unitas, Jeruël. 23 april Aamteurfotografenver. Aldolem Neu trale Kleuterschool. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten gemeentehuize, kamer 7 (afdeling Algemene Zaken). ken grote belangstelling, vooral van de zijde van de oudere Rijssenaren. Herinneringen aan Dieks oet de Sikk'nstraote, en Klok'nDerk, werden weer opgeroepen. Een bijzonder goede indruk maakt, de hoek- etalage, die in WV stijl is ingericht, terwijl de miniatuur autobus van de OA.D het feit symboliseert, dat hier het agentschap voor Rijssen van de O AD is gevestigd. Zowel het exterieur als het interieur is bui tengewoon geslaagd en ook hier geldt zeer zeker, dat de nieuwe zaak een aanwinst voor de Enterstraat en voor het Rijssens winkel apparaat kan worden genoemd. De werk zaamheden voor de verbouwing werden uitge voerd onder architectuur van de heer J. ter Haar door de fa's Van de Berg en Rozendom (metsel en timmerwerkzaamheden), Gebr. Langenhof Enter, (winkelbetimmering), Star- co Almelo (stalen winkelpui) fa. W. H. Kien- huis (schilderwerken) en de Fa. Aalderink (elektriciteitswerken) Advertentie ruw of schraal HAMEA.aP! PMT«b«,95ct| De afd. Rijssen van de K.V.P. hield onder voorzitterschap van de heer A. Paauwe een ledenvergadering, waarvan de belangstelling beneden de verwachtingen bleef. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord de heer H. J. Siegerink in leven afgevaardig de van de K.V.P. in de gemeenteraad. Spr. memoreeerde de grote verdiensten van het overleden raadslid en achtte het overlijden van deze ijverige figuur een groot verlies. Ook herdacht spr. het overleden bestuurs lid de heer J. Tusveld, die als afgevaardigde van de jongeren tot het bestuur was toege treden. Door verhuizing van de heren J. Heijer naar Hengelo en van de heer W. A. Tijhuis naar Zwolle was het bestuur gedecimeerd tot 3 leden. De heer H. Thielen, werd bij accla matie gekozen als penningmeester van de afd. Besloten werd uit de kring van jongere leden een afgevaardigde tot het bestuur toe te laten. De ouders van de leerlingen der Chr. School in de Zuiderstraat kwamen gisteravond in het gebouw Jeruël bijeen voor de jaarlijkse ouderavond. De voorzitter der Chr. scholen de heer R. Bosma sprak een openingswoord, waarin hij o.m. mededeelde, dat de Uniecollecte dit jaar een prachtig resultaat heeft gehad. Spr. wees op het belang van Chr. onderwijs, vooral in deze tijd. Het hoofd der school de heer van Hunen bracht zijn jaarverslag uit, waarin hij ver meldde dat de school momenteel plm. 270 leerlingen telt. Hij memoreerde de vele mu taties onder het personeel in het afgelopen jaar. De plannen voor de bijbouw van een lokaal en een modern gymnastieklokaal zijr in een vergevorderd stadium, het wachter, is thans op de rijksgoedkeuring. Een afwisselend programma werd hierna afgewerkt. De leerlingen van klasse I brach ten spelletjes onder leiding van de dames Wichers en Werners. De heer Kuypers bracht enkele gedeelten proza. Een voordrachten- wedstrijd door de leerlingen van klasse 6 onder leiding van de heer Van Hunen viel zeer in de smaak. Eerste werd Gerrit van den Heuvel en 2 Rien Eyzinga. De zang nummertjes o.l.v. de heer De Vries werden goed uitgevoerd. Een aardig nummer was het sneltekenen van de heer Stokman, waar na 5 mannen en 5 vrouwen het eerst een bijpassend liedje moesten vinden en zingen. De dames behaalden de overwinning. Voorzitter Bosma sloot deze goed geslaag de avond op de gebruikelijke wijze. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts Siebelink, Wierden, telefoon 05496—298. Onder gx-ote belangstelling had zatei'dag- avond een contactavond plaats in het ge bouw „Irene" aan de Klokkendijk te Notter, uitgaande en georganiseerd door de plaat selijke afdeling van de V.P.M. en C.J.B.T.B. De leiding van deze avond berustte bij het hoofd der Chr. school de heer R. Doorn, die in zijn openingssoord bijzonder welkom heette het gezelschap „Viva la Musica" uit Lemele welke het muzikale gedeelte zou ver zorgen, en de beide sprekers van deze con tactavond de heren Schoonderbeek wethou der van Enschede en W. Veldsink uit Om men. Allereerst hield de heer Schoonderbeek een korte inleiding over Israël welk land door hem bezocht was. Vervolgens zorgde het gezelschap „Viva la Musica" voor de nodige afwisseling door Muziek, zang en de clamaties hetgeen bij de aanwezigen bij zonder in de smaak viel, getuigende het welverdiende applaus dat na ieder nummer hen te beurt viel. Hierna was het woord weer aan de heer Schoonderbeek die zijn interessante lezing vervolgde met het ver tonen van tali-ijke dia's over Israël welke door hem werden toegelicht aan de hand van de bijbel. Ook dit gedeelte van het programma viel bijzonder in de smaak, waar bij na afloop door velen de opmerking werd gemaakt nog graag eens de heer Schoonder- gemaakt nog graag eens de heer schoonder beek over hetzelfde onderwerp te willen ho ren spreken. Tot slot sprak de heer Veld sink over: „Zorg, dat je er (ook) bijkomt" Hij wekte alle aanwezigen op om lid te worden van de Chr. landbouworganisaties, om zo doende een hechte boerenstand te vormen. De boeren, aldus de heer Veldsink zijn in aantal de laatste jaren met onge veer 30 pet. teruggelopen en vormen nu nog slechts 6 pet. van ons volk. Zorg dus dat je er bij komt om zodoende ondanks dit klein getal, een sterke band te vor men met wie terdege rekening moet worden gehouden. De heer Doorn was aan het eind van deze mooie en leerzame avond de tolk- van alle aanwezigen. toen hij dank bracht aan alle medewerkers voor al hetgeen men gehoord en gezien had. De toneelvereniging- K< Ust naar Kracht verzorgde in het St. Jozephgebouw een uit stekende uitvoering van het spel „Sloep zon der visser" van Allejandro Casona. De vereniging is er in geslaagd, die span nende sfeer op te roepen en dat dramatisch element te verwezenlijken, dat de schrijver voor ogen moet hebben gestaan, toen hij geïn spireerd werd tot het schrijven van dit to neelstuk. Deze Rijssense amateurvereniging mag zich al sinds vele jaren gelukkig prij zen in de leiding van een goede regisseur n.l. de heer C. v. d. Veer, die zijn taak op serieuze wijze opvat, die zijn spelers weet te inspireren en vooral tal van deskundige aanwijzingen kan geven, waardoor het spel een verantwoord karakter krijgt. De hand van deze regisseur, was in het spel Sloep zonder Visser duidelijk te onderkennen. Wat vooral veel waardering heeft gevon den is de grote zorg, waarinee de decors, waarvoor men speelde waren opgebouwd en ingericht. Deze op zulk een perfecte wijze te kunnen uitvoeren getuigt van veel liefde voor het toneelspel. De keuze van het stuk hebben velen kun nen waarderen, het is opgebouwd, uit een aantal spannende elementen, die door Kunst naar Kracht op voortreffelijke wijze zijn uit gebuit. Vooral het eerste bedrijf kenmerkte zich door een emotionele spannende sfeer, waardoor men een geboeide aandacht van de goed bezette zaal had. Dit was te danken, voor het belangrijkste gedeelte althans door de wijze waarop in eerste instantie de heer H. te Lintelo zijn rol als Richai'd Jordan vervulde en in 2e instantie door de wijze waarop zijn broer A. te Lintelo de „heer in 't Zwart" tot (beangstigend) leven riep. r Overigens bleef de heer H. te Lintelo in het gehele stuk domineren, en het succes van dit stuk, dat het karakter van een soort thril ler droeg is voor een niet gering deel aan hem te danken. De hoofdrol was daarom in goede handen, omdat de heer Te Lintelo beschikt over een vrijmoedig optreden, een gemakkelijke wijze van bewegen, een goede dictie, terwijl ook zijn mimiek zeer verantwoord was. Lofwaardig was ook het spel van mej. A. Slaghekke als Grootmoeder, zij vertolkte haar rol met een grote mate van flair en haar grote bewegelijkheid, was verantwoord, en aanvaardbaar. Goede prestaties werden ook geleverd door de 2 zusters Friede en Stella, resp. mej. A. Koedijk en mevr. Struik. Zij speelden beheerst en namen hun plaats in dit spel op verantwoorde wijze in. Dat was ook het geval met de andere spelers, die een rol van minder betekenis dan de genoemde vervulden, maar van allen kan worden gezegd, dat zij als ensemble een zeer goede uitvoering verzorgden van de „Sloep zonder visser", waardoor velen een avond van goed amateurtoneelspel hebben beleefd. Ondanks de pogingen der politie, die met een „resuscitator" - een apparaat, dat helpt bij het opwekken van de levensgeesten - naar zijn huis snelt, sterft dr. Wayne Phillips de beroemde chirurg, aan een hartaanval diep betrexxrd door allen, die deze zeer bij zondere man gekend hebben. Het noodlot heeft namelijk gewild, dat deze resuscitator, door dr. Phillips als hartpa tiënt steeds voor zichzelf in gereedheid ge houden, een uur tevoren even was uitge leend in verband met een ongeluk, dat de jonge miljionair Bob Marrichk trof, toen hij met zijn raceboot op 't meer kapseisde. De dood van de chirurg is een ontzettende slag voor zijn jonge vrouw Helen, die pas een half jaar met hem getrouwd was en zijn 20 jaar oude dochter Joyce. Beide vi'ouwen kunnen niet van zich afzetten, dat het leven van de jonge, nogal losbandige Merrick ge red werd ten koste van dat van een eminent man als Dr. Phillips. Bob Merrick, die in dr. Phillips kliniek ligt en die van de geschiedenis der resusci tator onkundig is, blijkt een lastige patiënt. Hoofdzuster Nancy eist zijn volstrek te rust in verband met een opgelopen lichte hersenschudding, maar de jonge erfgenaam van een grote automobielfabriek en vele mil joenen, is er niet aan gewend gecommandeerd te worden. Dinsdagavond kwamen ten huize van de heer Bakker aan de Dannenberg een aantal jongeren bijeen om te spreken over de op richting van Chr. Historische Jongerengroep. Nadat de voorzitter van deze bijeenkomst de heer Strijker, het doel van deze avond had uiteengezet en daarna de heer mr. N. Wijma uit Almelo de doelstelling en het nut van een Chr. Historische Jongerengroep had belicht, werd besloten om over te gaan tot de oprichting. Alle aanwezigen gaven zich spontaan als lid op. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen de heer G. Kraa, tot secretaresse Mej. J. Waan- ders, en tot penningmeester de heer M. Waan- ders. Besloten werd om 19 december weer bij elkaar te komen en wel etn huize van de heer Waanders, Parkstraat. Het doel van deze jongerengroep is om met elkaar de politieke aspecten te bespre ken van deze maatschappij. Ook zij die nog niet bewust hebben ge kozen voor een politieke partij, maar zich willen bezinnen op de politiek zijn van harte welkom. Aangezien Mexico zich in 1846 weinig aan zijn verste provincie Californië gelegen laat liggen, heeft zich in Californië een partij gevormd, die aansluiting bij de Vex'enigde Staten wenst. Don Arturo Bordega is daar van de leider. De gebroeders Brios geven voor, dat zij Arturo steunen, maar hopen intussen met Russische steun het land in hun eigen macht te krijgen. Zij huren de bandiet Jose Mar tinez met zijn bende om Arturo's partij zo veel mogelijk afbreuk te doen. Als Arturo woorden krijgt met Ernesto Brios daagt de laatste hem uit tot een duel maar betaalt dat met zijn leven. Arturo ver moedt, dat de gebroeders de hand hadden in Martinez' overvallen, maar om te weten te komen wat Fredo Brios' bedoelingen zijn, gaat hij vermomd als eenvoudig boerenar beider op zoek naar Martinez. Hij krijgt daarbij gezelschap van Julia Lawrence, een Amerikaans meisje, wier vader door Marti nez vermoord is. Zich voordoend als man en vrouw zon der middelen van bestaan, weet het twee tal lid te worden van Martinez' bende. Zij „helpen" de bende overvallen op ranchos van Arturo's vrienden, maar laten overal een teken achter, dat de rancheros moed inspreekt. Het felst zoekt de bende naar de onvindbare... Arturo Bordega! Tenslotte komt Arturo te weten, dat een Russische prinses op Brios' hoeve is aange komen en dat Russische soldaten vermomd het land binnentrekken. Hij zendt Julia met een boodschap naar vrienden, maar zij wordt door Martinez gegrepen. De bandieten bedrei gen Arturo met martelingen, maar Julia weet een pistool te bemachtigen, schiet Martinez neer en bevrijdt Arturo. Terwijl Julia de rancheros verzamelt, dringt Arturo bij Brios binnen en blokkeert de wapenvoorraad der verraders. De ranche ros weten de eerste aanvallen der Russen op te vangen, maar het is Arturo, die met behulp van een omlaagrollende kruitwagen de slag beslist. Californië is behouden voor de Califomiërs en Arturo en Julia maken trouwplannen. Aangevoerd: 1055 stuks vee, runderen 77, varkens 978. PRIJZEN: 9 vette koeien van 2,70 tot 3,05 per kg. slachtgewicht. 40 melkkoeien van 900 tot 1050 per stuk. 17 pinken van 525 tot 600 per stuk. 11 graskalveren van 325 tot 450 per stuk. 13 zeugen van 275 tot 335 per stuk. 26 lopers van 85 tot 110 per stuk. 939 biggen van 55 tot 70 per stuk. Advertentie In een uitstekend gespeelde .wedstrijd heeft. Sportclub Rijssen een 7-2 zege weten te be halen op het bezoekende Sportlust uit Gla- nerbrug. Van de aftrap af domineerde Sport club Rijssen en met goede aanvallen, van uit de verdediging opgebouwd werd de Sport- lustdefensie murw gespeeld. Doelpunten konden uiteraard dan ook niet uitblijven en na een kwartier spelen was het dan zover. Op dat moment kreeg Schellevis de bal toegespeeld en zijn schot was zo zuiver dat de Sportlust-doelman bij voorbaat reeds kansloos was. (1-0). Hiermede was het hek van de dam. Een goede pass van Grevelink naar Bruggeman bereikte op het juiste mment de vrijstaande Beunk die op zijn beurt van 25 m. af stand een hard schot inzond dat doel trof (2-0). Het was thans alles Sportclub wat de klok sloeg. Met een uitstekende kopbal scoorde midvoor Rutterkamp het derde doelpunt (3-0) terwijl dezelfde speler even later, uit een voorzet van Beunk eveneens het vierde voor zijn rekening nam (4-0). Blijkbaar werd dit de gasten te gortig en daar Sportclub even de teugels liet vieren, wisten de gasten binnen tien minuten de stand te reduceren tot 4-2. De Rijssenaren liepen in een onfortuinlijke wedstrijd een onverdiende nederlaag 4-3 op. De Albergenaren lieten door hun veel te hard en fors spel wel een zeer slechte indruk in Rijssen achter. Twee van Rijssens beste spe lers werden hiervan de dupe. Wanneer hier bij nog wordt gevoegd het feit, dat de thuis club de helft van de speeltijd met 10 man heeft gespeeld is wel duidelijk, dat vrouwe Fortuna deze middag R.K.S.V. slecht gezind was. Over het geheel ging de wedsti-ijd vrijwel tegen elkaar op, ook in de eerste 20 minu ten, toen R.K.S.V. met 10 man speelde. Het was precies in de 19e minuut, dat midvoor Kemperink een voorzet van rechtsbuiten Lo- huis benutte (0-1) 5 minuten later was het midvoor Markslag, die uit een corner de gelijkmaker scoorde. (1-1). Nadat Frans Tus veld voor open doel had gemist, deed het zijn broer even later beter, toen hij een voorzet van rechts in een doelpunt omzette/ (2-1). Een blunder nog geen minuut later van de volkomen falende Rijssense keeper Geusendam zorgde ervoor, dat de rust met gelijke stand aanbrak. (2-2). 3 minuten na rust namen de Tukkers de leiding, toen na een corner van links de Rijssense goalie de bal los liet (2-3). Nog geen 10 minuten later leverde een van de vele freecicks der Albergenaren de thuisclub een penalty op, welke stopper Kamp huis prompt benutte (3-3). Even hierna vie len achtereenvolgens stopper Kamphuis en G. Klein Rouweler wegens reeds gemelde oorzaak uit, waarvoor slechts een reserve- speler in het veld mocht komen. R.K.S.V. bleef de gelijke van de gasten, maar een doelpunt viel 10 minuten voor afloop toen de Rijssense verdediging voor vermeend bui tenspel bleef staan, waarvan midvoor Kem perink met alleen een vrij doel voor zich dankbaar gebruik maakte. Jammer was, dat de scheidsrechter van meet af aan de teugels niet stx-akhield. Voor zondag staat de wel zeer moeilijke uitwedstrijd tegen Markelo op het program ma. De tweede helft toonde hetzelfde spelbeeld. Een sterk aanvallend Sportclub en een Sport lust dat slechts sporadisch tot tegenaanval len wist te komen. Tien minuten was er gespeeld toen de Sportlust-stopper het leer van zijn schoen in eigen doel zag ketsen. (5-2). Hoewel de be zoekers feller gingen spelen was er voor het doel van Jansen weinig gevaar te bespeuren, mede dankzij de goed spelende halflinie, waar Grevelink uitblonk. Naarmate de tijd verderde namen de gastheren het heft weer in han den en na dertig minuten was het Rut terkamp die de hattrick verrichtte, hiertoe in staat gesteld door een zuivere pass van Bruggeman. Vijf minuten voor het einde on dernam Ten Bolscher een solo-ren op het doel en tegen zijn schot had de Sportlustdoel- man geen verweer. (7-2). Zaterdag gaat Sportclub naar Vesos te Hei- lendoorn. Thuis wisten de Rijssenaren met 3-1 te winnen. Ook dit keer rekenen we weer op een zege voor Sportclub. Vorige week zaterdag is Excelsior weer twee puntjes rijker geworden, door de uit wedstrijd tegen Nunspeet met 2-1. te winnen. Daarmede hebben de roodwitten een lasti ge klip omzeild. Dat een kat in het nauw he le ï-are sprongen kan maken is zaterdag door Nunspeet bewezen. Van meet af namen de Rijssenaren het heft in handen en trachtten de roodwitten door voetballen tot resultaat te komen. Nun speet stelde daar de „trap maar raak" tech niek tegenover, waardoor de Rijssenaren ie dere kans om het spel te ontplooien werd ontnomen. Dat Excelsior voor de thee maar één keer scoorde door Voortman is in feite geen teken van onmacht der roodwitten. Inte gendeel, de afweer van Nunspeet was der mate hard en onprettig, dat de voorwaartsen de lust tot duels ontbrak. Vlak voor de thee bracht Nunspeet de balans weer in even wicht. Na de doelwisseling werd de strijd nog harder, vooral toen Nieuwenhuis handig ge bruik maakte van een verdedigingsfout en kon schieten. Met man en macht stortte Nun speet zich in de aanval, daax-bij niets en nie mand ontziend. Stopper Ni j land steeg naar grote hoogte en hield met de andere verdedigers het hoofd koel, zodat de kleine voorsprong behouden kon blijven. Een compliment voor de Excelsioren is zeker op zijn plaats! Het eerste elftal is zaterdag vrij. Dit is een zeer gelukkige omstandigheid, aangezien het merendeel der spelers na de wedstrijd van zaterdag met blessures sukkelt. De lagere elftallen spelen thuis. De tweede editie heeft momenteel de leiding. Wij wen sen hun zaterdag veel succes! Zondag a.s. speelt R.V. aan de Wierden sestraat tegen STEVO. Wil R.V. de aansluiting bij de kopgroep behouden dan moet gewonnen worden STEVO moet echter vechten voor het behoud van het 4e klasserschap. Wij verwachten daarom 'n zware strijd. R.V. verschijnt in de volgende opstelling. Thyink, Kamphuis, Schreurs, Pas, Mul der, Kwintenberg, Ligtenberg Mulder Maat man Sr. v. d Maat Maatman.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3