SPAARBANK AGENDA PREDIKBEURTEN Wij Voorstel B. en W.: ijziging Alg. Politieverordening om overlast van bromfietsers tegen te gaan BELANGRIJK! Rij ssense Middenstandsverenigin gen organiseren weer Fifty-fifty-actie hengelo Y00RIEDEREE1 Het „Rijdend Bijbelhuis komt BURGERLIJKE STAND VEEMARKT RIJSSEN Zondagsdienst dierenartsen Rijssen - Wierden Coöp. Boerenleenbank „Noiter' Bouw stalling vrachtauto's Enterstraat NOVEMBER Kleding van LICHTENBERG Jaargang 39 No.46 Vrijdag 17 november 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal, voor post abonnees f 1.40 per kwartaal Administratie en Redactie: Enterstraat 10 Rijssen. Telef. 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting o 1 „Ten Berge" 1 rnmmmmm In verband met de overstelpende drukte in de eerstkomende weken, maken wij onze adverteerders er op attent, dat de Sint Nicolaas- advertenties voor het nummer van vrijdag 24 november, uiterlijk woensdag 22 november in ons bezit moeten zijn, voor het nummer van 1 december kunnen wij opdrachten aannemen tot woensdag 29 november. Adm. Weekblad voor Rijssen 0|: De deur van onze spaarbank staat wild open voor iedereen. HUTTENWAL 3l RIJSSEN Voorstel tot wijziging uitbreidingsplan WEEKBLAD VOOR RUSSEN Het college van b. en w. ziet in de over last, die bromfietsberijders op bepaalde tij den in het centrum van Rijssen aan het overige verkeer bezorgen een groot probleem. Men heeft zich beraden om aan deze on gewenste toestand het hoofd te bieden. Het blijkt echter, dat dit nog niet zo'n heel ge makkelijke zaak is, maar b. en w. menen de oplossing daarin te zien, de algemene politieverordening aan te vullen met een ar tikel, waarbij het verboden wordt, voor be rijders van bromfietsen om op hinderlijke wijze heen en weer te rijden zonder een be paald doel. De moeilijkheid zal naar onze mening de constatering of de vaststelling zijn wanneer men in de zin van het nieuwe artikel straf baar zal zijn, wanneer men dus op hinder lijke wijze heen en weer rijdt en wanneer men rijdt zonder een bepaald doel. B. en w. stellen de raad voor een artikel in de algemene politieverordening op te ne men in de zin zoals bovenomschreven. Ter verantwoording van dit voorstel heb ben b. en w. de volgende nota aan de raad gezonden: Enkele jaren geleden toen de eerste rij- 'wielen met hulpmotor op de weg kwamen, heeft niemand kunnen voorspellen, dat de ze voertuigen op de wegen een probleem zouden gaan vormen. Nu er steeds meer van deze voertuigen komen en deze meer het uiterlijk krijgen van motoren, wordt het zeer wenselijk dat de overheid maatregelen neemt. De rijkswetgever heeft wel enkele li Door het Nederlandsch Bijbelgenootschap wordt nu reeds gedurende enige jaren een toernee gemaakt door ons land met twee Rijdende Bijbelhuizen", tot Bijbelwinkels in gerichte auto's. In deze bijbelwinkel is een grote verscheidenheid van bijbeluitgaven te bezichtigen en eventueel te kopen. Op maandag 20 tut en met vrijdag 2i nue. a.s. komt één der „Rijdende Bijbelhuizen" te Rijssen Het ligt in de bedoeling om in de morgen en middaguren een rondrit door de gemeen te te maken, 's Avonds van 7 tot ongeveer 8 uur is het „Rijdend Bijbelhuis" voor ieder te bezichtigen; de standplaats „is dan: Maandagavond, dinsdagavond, woensdag avond, donderdagavond, Schildplein (nabij de Herv. Kerk). GEBOREN Jennie, d.v. A. Plas en G. Pluimers, Baan- kamp 23, 6 nov; Hendrika, d.v. W. ter Harm- sel en G. Timpers, Haarstraat 125, 6 nov; Jan Willem, z.v. D. Aalderink en A. Hofste de, Elsenerstraat 74, 9 nov; Jacobus, z.v. M. Kanis en W. D. van Dijk, Willem de Zwijgerstraat 33, 9 nov; Maria Joanna The- resia, dv. A. G. D, Hodes en A. M. Koedijk, Parkstraat 7, 9 nov; Arend Jan, zv. H. Jan sen en P. Baan, Baankamp 17, 10 nov; Hendrika, d.v. H. J. Brinkman en J. Scharp- hof, Haarstraat 155, 9 nov; Jan Willem, z.v. J. N. Keizer en H. J, ten Hove, Arend Baanstraat 50, 12 nov; ONDERTROUWD Berend Jan Nijland, 24 jaar, Rijssen, Wal- straat 81, en Wilhelmina Sara Boogerd, 23 jaar, Hellendoorn Nijverdal, Lage Esweg 33, 9 nov; Jan Willem Gerritsen, 19 jaar, Mo lendijk 26a, en Marina Geertruida Smeijers, 18 jaar, Rijssen, Walstraat 5, 13 nov; GEHUWD Albertus Hermannus Kamphuis, 31 jaar, en Maria Willemina Bosman, 23 jaar, Rijssen. Enterstraat 48, 8 nov; Gerrit Dinant Baan, 26 jaar, en Jenneken Brunnekreef, 27 jaar, Rijssen, Banisweg 13, 10 nov; Hendrik van de Bunt, 29 jaar, en Janna ter Maat, 21 jaar, Ede, Grotestraat 133, 10 nov; OVERLEDEN Johannes Wilhelmus Koedijk, 63 jaar, echt genoot van G. Schovers, Wierdensestraat 25, 2 nov. te Deventer. Wilhelmina Bravenboer, 50 jaar, echtgenote van J. B. van Kampen Irenelaan 9, 8 nov. te Almelo. Aangevoerd: 1408 stuks vee, runderen 144, varkens 1264. Prijzen: 13 vette koeien van 2,70 tot 2,90 per kg slachtgewicht. 81 melk- en kalfkoeien van 850.- tot f 900,- per stuk. 30 pinken van 550,- tot 625,- per stuk. 20 graskalveren van 275,- tot f 340,- p. stuk. 26 drachtige zeugen van 225,- ot f 300,- per stuk. 12 loopvarkens van 80,- tot f 110,- per stuk. 1226 biggen van 45,- tot 55,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel kalm, prijzen dalend. Zeugen en biggen: handel vlug, prijzen da lend. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts Siebelink, Wierden, telefoon 05496-298. incidentele wijzigingen vastgesteld, maar van een algehele aanpak van dit probleem is nog geen sprake en dit zal naar wij zijn ingelicht, ook nog wel enige tijd duren. Toch zijn er diverse gemeentebesturen, die op grond van het wegenverkeersregle ment bepaalde straten voor bromfietsers sluiten. Hoewel op zich wellicht een goede maatregel, zijn wij van oordeel, dat dit niet ue juiste weg is en wel om twee redenen. Het gaat meesal niet zo zeer om de veilig heid van het verkeer te dienen, maar meest al om de hinder tegen te gaan, die bepaal de bromfietsers, de z.g.n. „brozems", de om wonenden en anderen aandoen, door op hin derlijke wijze maar steeds heen en weer te rijden zonder een bepaald doel. Het gaat dus om de kwaadwillenden. Met dit uitgangs punt voor ogen menen wij, dat het afslui ten van straten voor al het bromfietsver- keer niet juist is. De goedwillenden zouden daardoor de dupe worden van de handelin gen der kwaadwillenden. Bovendien wordt daardoor ook tegemoet gekomen aan het be zwaar van de Nederlandse Vereniging „De Rijwiel en Automobiel Industrie" (afgekort R.A.I.), die in de diverse geslotenverklarin gen een discriminatie ziet van de bromfiets. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft zich ook via de colleges van gedeputeerde staten tot de gemeentebesturen gericht om de aandacht erop te vestigen, dat verkeers maatregelen slechts dan mogen worden ge nomen, indien de vrijheid van het verkeer en (of) de veiligheid op de weg daartoe aan leiding geeft. Daarbij komt nog, dat het noodzakelijk is om het euvel van de „bro zems" door het uitvaardigen van maatre gelen niet naar andere straten te verplaat sen. Dit kan alleen bereikt worden door een algemeen verbod en niet door een verbod voor enkele straten. Op grond van het wegenverkeersreglement kan dus niet worden opgetreden, omdat het hier niet gaat om de vrijheid van het ver keer of de veiligheid op de weg, maar om de hinder die bepaalde bromfietsberijders veroorzaken, te beteugelen en de openbare orde te handhaven. Vooral nu het hier betreft een zaak waar in de openbare orde is betrokken, achten wij het binnen de bevoegdheid van de raad te liggen, wanneer op grond van het bepaalde artikel 168 der gemeentewet de algemene politieverordening dezer gemeente wordt aan gevuld met een artikel 51b, waarbij het ver boden wordt voor berijders van bromfietsen om op hinderlijke wijze heen en weer te rijden, zonder een bepaald doel. Advertentie CORSET H naar ons Wij adviseren eg U deskundig. 5f Drogisterij If aid. med. bandages j£ §j Telefoon 2293 Terwijl het draaiorgel „De Arabier" zijn in Amsterdam zo be kende klanken over de steiger van de Hol- land-Amerika-Lijn in Hoboken liet kltnken, maken het echtpaar G. Pcrlee uit Amsterdam {linksen het Amster damse raadslid mevr. G. Wijsmuller-Meijer met steward J. Vlugge van de „Westerdam" een dansje op de kade. Vlet beroemde orgel, dat de reis van Neder land naar de VS- maakte aan boord van de „Westerdam" is 't eerste van zijn soort, dat ooit in de VS. is geweest. Op het Fes tival of Holland"-bal m 't Waldorf-Astoria Hotel te New York, een liefdadigheidsfeest ten bate van een in ternationaal cultureel jeugdcentrum in Jeru- zalem, is het orgel ge speeld dooi het echt paar Perlee. Mevrouw Wijsmuller was presi dente van het Neder lands comité voor de regeling van dit Ne derlandse feest in New York. Korr voor Uw Het St. Xicolaa ifc -t - nog altijd een feest voor groot en klein - staat weer voor de deur. Nog slechts enkele weken en het is weer 5 december. De Rijssense middenstan ders maken zich op om ook het St. Nicolaas- feest 1961 tot een grootse feestdag te maken. Nog slechts kort. na de herfstactie van de HABI wordt weer een St. Nicolaas actie ge organiseerd. Deze actie is er een van de beide Rijssense Middenstandsverenigingen, de HABI en de R. K. Middenstandsvereni ging. Men heeft besloten mede door het grote succes van deze actie in voorgaande jaren de z.g. Fifty-fifty actie weer te lanceren. Door deze actie ontstaat er een zekere sfeer rond het St. Nicolaasfeest, de aandacht wordt gevestigd op de Rijssense middenstand en vooral meent men dat het kopen in Rijssen zal worden gestimuleerd. In de praktijk is gebleken, dat mede door de fifty-fifty actie kopers uit naburige plaatsen worden aange trokken, hetgeen een bewijs is, dat er in de FF-actie een levendig en aantrekkelijk ele ment zit. De fifty-fifty actie heeft een grote popula riteit bij het kopend publiek. Er zit iedere Advertentie yV" :x :T:y y t ::y y - dyUA Bovendien kennen wij alle moderne spaarvormen en werken mede met: bedrijfssparen - spaarregeling voor ambtenaren - jeugd sparen - schoolsporen. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BTJ D«: dag opnieuw weer spanning in en iedere dag opnieuw loopt men de kans, dat men het be stede bedrag, hoe groot of hoe klein het ook is voor de helft kan terugontvangen. Dat is immers de basis voor deze actie. Hoewel wij menen, dat niet velen met de gang van zaken met betrekking tot de ac tie op de hoogte zullen zijn, menen wij toch goed te doen een korte uiteenzetting er van te geven. Gedurende het tijdvak waarin de actie wordt gehouden, dat is vanaf zaterdag 25 november tot en met dinsdag 5 december worden er in de deelnemende zaken bonnen verstrekt, welke voorzien zijn van de naam van de winkelier. Voor iedere 50 cent ont vangt men 1 bon. Bij een uitgave van b.v. 100 gulden ontvangt men 200 bonnen. Deze bonnen kunnen grote waarde hebben Iedere dag opnieuw wordt door een bevoegd persoon vastgesteld bij welke deelnemers of deelneemsters men het bestede bedrag voor de helft terugbetaald kan krijgen. Heeft men dus op een bepaalde dag 100 gulden besteed bij een zakenman, die als fifty-fiftywinkelier is aangewezen, dan krijgt men 50 gulden terugbetaald. Het is dit jaar voor de zeven de keer dat deze terugbetalingsactie wordt gehouden. Zeker is, dat er in het raam hier van reeds in totaal vele duizenden guldens konden worden terugbetaald, hetgeen even- zovele malen voor de geluksvogels dankbare meevallers zijn geweest. De St. Nicolaastijd is een mooie maar du re periode. Heeft men het geluk, dat men op een goede dag bij een „goede" winkelier koopt, dan is de dag natuurlijk goed, en kan er op het „heerlijk avondje" gerust een ex traatje op worden genomen. Zo gaat Rijssen door de FF actie weer een spannende tijd tegemoet en zal bij velen het „vol verwach ting klopt ons hart" een dubbele betekenis krijgen. De Rijssense middenstanders zullen ook dit jaar hun beste beentje voorzetten om de St. Nicolaasperiode tot een feestelijke pe riode te gaan maken. De fa. Hesselman expeditiebedrijf, heeft het gemeentebestuur om toestemming ver zocht tot het bouwen van een stalling voor vrachtauto's op een terrein aan de Enterstr. Het verzoek wordt gegrond op het feit, dat men ernstig gedupeerd is door het aannemen door de raad van een besluit waarbij het met ingang van 1 mei 1962 verboden zal zijn de openbare weg als stalling te gebruiken, Het expeditiebedrijg heeft thans een 20-tal trailers met aanhangwagen in dienst en in juni 1961 heeft men een verzoek om toestem ming tot het bouwen van een stalling ge daan, hetgeen toen werd afgewezen. B. en W. zijn van mening, dat mede door het verbod van stalling op de openbare weg er een andere situatie is ontstaan en zijn be reid pogingen te ondernemen om de fa. Hes selman terwille te zijn. Het college stelt de raad voor de stedebouwkundige van de ge meente te verzoeken het uitbreidingsplan in hoofdzaak te wijzigen in die zin dat de bouw van een stalling voor vrachtauto's op een terrein aan de Enterstraat wordt toegestaan. Zo zeutjes an mut 'n bostrok an, Want aans kriej het te pakng, November hef al 'n moal of wat 't Kwik oonder nul doon zakng. Op woarme dage hoow' zo 't lik Toch ech neet mear te rekng, 's Oawns kroepe wiej wier deepe vot Oonder ne dikke dekng. Neet det november ouwerdrif. qa qa qaq Nee, zo is 't ook wier neet, Wiej hebt nog earlke niks te klaang As het neet slimmer geet. De moand november trekt tot non Nog neet zo had van lear, Nee loawe mear tevreane wean Met dit novemberwear. Mear ow der met te passé zeent Of neet, 't maakt gin verskil, November vreug neet: woer wiej 't hemm, Dut net zo hee det wil. Hier kuent de leu ees niks an doon, Det is ook 't beste mear, Want aans dan kreeng ze vaste ook Nog drokte ouwer 't wear. P. S. Wat zal hee 'n zoaterdaggenmoarn Een kuelte hemm ehad, Toen hee, o nee, ik neum gin naamm, Mos duukng in 't nieje bad. Ik nemme 't petje vuur um of, Ik har het neet edoan, Ik was vuur nog gin doezend gueln Non 't water in egoan. En aj non 't geeld nog harn evuenn, Mear det was mis, neetwoar, 'k Zol zeg'n, het is doar good bewoard, Loat 't lig'ng tot 't aander joar. J. ROZENDOM, RIJSSEN. Advertentie ZIT BETER STAAT BETER 17 november Ledenvergadering DOS hotel Gijsbers. 17 en 18 november Jubileum-ten toonstelling Rijssense Pluimvee- en konij- nenfokver. De Eendracht Parkgebouw. 18 november Ledenvergadering Eerste Rijs sense Kanariever. café H. A. Baan. 18 november Receptie Rijss. Pluimvee- en Konijnenfokk. ver. De Eendracht, Parkge bouw. 21 november Uitvoering Hosanna met O. Ph. Orkest van „Die Schöpfung" Parkgebouw. 23 november Ledenvergadering C.H.U. Jeruël 24 november Ouderavond Julianaschool Je ruël. 25 november Vogelver. Zanglust café H. A, Baan. 27 november Ledenvergadering A.R. Jeruël. 7, 8, 9, december Tentoonstelling Eerste Rijss. Kanariever. café H. A. Baan. 8 december Ledenvergadering Unitas Jeruëi 8 en 9 december Tentoonstelling P.D.V. Het Luchtvermaak Parkgebouw. 9 december Eindwedstrijd H.D.C Riessen ter rein bij Brekeldlaan. 15 december Ouderavond Neutr. kleuterschool Schoolgebouw. 15 en 16 december Tentoonstelling V.V. Zang- lust café H. A. Baan 4 januari Amat. fotogr. ver. Aldolèm Neutr. kleuterschool. 12 januari Volksuniversiteit Jeruël. 13 januari Ledenvergadering Unitas Jeruël. 15 januari Amat. fotogr. ver. Aldolèm Neu trale kleuterschool. 2 februari Volksuniversiteit Jeruël 19 februari Amat. fotogr. ver. Aldolèm Neu trale kleuterschool. 27 februari Ledenvergadering Unitas Jeruël. 9 maart Volksuniversiteit Jeruël. 24 maart Kynologenclub R.E.O. Parkgebouw. 17 april Vergadering Unitas Jeruël 23 april Amat. fotogr. ver. Aldolèm Neu trale kleuterschool Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den ten gemeentehuize, kamer 7 (afdeling Algemene Zaken)., Ned. Herv. Gem. Grote Kerk: 9.30 uur de heer Renger, 15.00 uur Ds. van Tuyl. Westerkerk: 9 uur en 10.45 uur Ds. Kool, 19.00 uur Ds. J. Vos, Bed. H. doop. Woensdag 22 nov. Westerkerk 19.30 u. ds. Van Tuyl. Eisen: 10 uur Ds. van Tuyl. Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur en 19.00 uur 15.00 uur leesdienst. Ger. Kerk Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman. Oud. Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdienst. Woensdagavond 19.30 uur de heer Vosman. Oud Ger. Gem. in Nederland (Oranjestraat): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. van Dijk. Woensdag 19.30 uur Ds. van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9.30 uur, 14.30 uur en 18.00 uur Ds, Aangeenbrug. Woensdag 19.30 uur Ds. Aangeenbrug. Ned. Prot Bond: 10.45 uur Ds. Uitentuis, Neede. h 7

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1