Plattelandsbibliotheek Overij ssel in middelpunt der belangstelling Met ingang van 1 november: Beschermde SPORTCLUB RIJSSEN LIET WEER DE ZEGE GLIPPEN V.v. „Excelsior" kon het niet klaren Rijssen Vooruit kon niet scoren Doet OPO concessie aan smaak van Overijsselse publiek? Overijssels Philharmoniseh Orkest in Parkgebouw Tibor Berkovits meesterlijk violist Hamea-Gelei Nieuw schoolmeubilair Adviescommissie vordering woonruimte Nieuwe leesgewoonten en hoge uitleencij'e s Voor Twentse Veld- ioopkampicenschappen veel belangstelling R.V. ORGANISEERT TWENTSE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN oversteekplaatsen voor voetgangers Aantal wordt uitgebreid Bejaardensociëteit Rijssen Stevo - RKSV 4-4 Mi Vrijdag 13 oktober 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Charme voor Uw handen jjjisggil ■SlilHi Wjfji ■BBHB Het Overijssels Philharmoniseh Orkest is een kostbaar bezit voor de provincie Over ijssel. Dat kwam nog eens weer tot uiting bij het concert, dat dit vermaarde orkest Dinsdag avond, voor een matig bezette zaal, gaf. Over de samenstelling van het programma konden wij minder enthousiast zijn als over de wijze waarop het werd uitgevoerd. Voor een orkest als het OPO is het n.l. een heel klein kunstje werken als de ouver ture Euryanthe van Carl Maria von Webej} uit te voeren, evenals de ouverture „Le ca- life de Bagdad". Hoewel de wals Wiener Blut van Johann Strausz bijzonder aangenaam in het gehoor ligt hoort ook dit werk niet thuis op 't reper toire van het Overijssels Philharmoniseh Or kest en ook geldt deze opmerking voor de Hongaarse dansen no 5 en 6 van Brahms. Een aantal vraagtekens dus achter de sa menstelling van het programma Als wij vast stellen, dat Overijssel in haar eigen Orkest een groot cultureel goed bezit, dan be kent dit dat ditzelfde Orlest wel een enkele concessie kan en mag doen aan het luisterend publiek, maar de weg naar de populariteit is er niet een die door een Orkest van de allure van het OPO gezocht moet en mag worden. Met de toegift de „Washington Post" was het OPO naar onze mening geheel de rech te weg kwijt. Deze mars is b.v. de Luchtmacht kapel op het (militaire) lijf geschreven. Maar mét het „spelen" van dit soort werken ver laagt het OPO haar eigen hoogstaande peil. Het brengen van deze Washington Post door het OPO is te vergelijken met de indruk die het Nederlands Kamerkoor onder Felix de No bel zou maken als het b.v. „Naar de speel tuin" zou gaan zingen. Wij kregen de indruk dat de musici de toe gift niet au sérieux hebben genomen, maar de orkestleden kunnen zich er van overtuigd houden, dat een aantal belangstellenden dat evenmin deden. Dat er toch nog veel te ge nieten viel van de wijze waarop het program ma werd uitgevoerd, was voor een niet ge ring deel te danken aan de grote geroutineerd heid van de musici. Onder dirigent Brussen is het Orkest een harmonische eenheid ge bleven en Brussen, energiek en geladen als hij is, vergt veel van zijn orkestleden. Zijn indringende opvatting schept een vloeiende vertolking en hij weet zijn orkest te inspi reren tot grootse prestaties. Dat kwam voor al tot uiting in het concert voor viool en or kest in e kl. t. op 64. van F. Mendelssohn. Bartholdy, welk grootse werk gespeeld werd in de delen allegro molto appassionata, an dante en allegro molto vivace. Hierin was het ook dat de Hongaarse vio- Advertentie Tube 95 ct Van het R.K. Kerkbestuur in de parochie van de Heilige Dionysius ontvingen B. en W. een aan de raad gerichte brief met het verzoek tot het verlenen van medewerking, krachtens artikel 72 van de Lageronderwijs- wet 1920, ten behoeve van de onder dit be stuur staande Rooms Katholieke meisjesschool alhier, tot het doen van uitgaven voor de aanschaffing van 40 tafels en stoelen voor het vijfde en zesde leerjaar. Het aanschaffen van dit meubilair is nood zakelijk, aangezien de in de klassen 5 en 6 in gebruik zijnde schoolbanken verschillende gebreken vertonen. De schoolbanken in klas 5 voldoen namelijk op grond van model, afme tingen en ouderdom niet meer aan de eisen, terwijl de schoolbanken in klas 6 veel te groot zijn voor de leerlingen. In 1952 wer den de momenteel in klas 6 in gebruik zijnde schoolbanken aangeschaft voor de leerlingen van het zevende en achtste leerjaar. Vandaar dat deze schoolbanken, 10 stuks, te groot zijn voor de leerlingen van klas 6. Volgens de overgelegde begroting, zullen de kosten van het aan te schaffen meubi lair 2.485.bedragen. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Deventer te Deventer heeft een goedkeurend advies tot bovengenoemd be drag verstrekt. Ingevolge artikel 75, 2e lid van de Lager- onderwijswet 1920, mag medewerking in dit geval slechts worden geweigerd, indien door deze uitgaven de normale eisen, aan het ge ven van lager onderwijs te stellen, worden overschreden. Daar deze bepaling hier naar onze me ning niet van toepassing is, stellen wij U voor de gevraagde medewerking te verlenen, al dus B. en W. in een nota aan de raad. list Tibor Berkovits, sinds 1959 eerste con certmeester van het OPO kon schitteren. Op meesterlijke wijze, zich gevende met geheel zijn groot muzikaal gevoel bracht de ze kunstenaar de soli op een wijze die diepe bewondering afdwong. Zijn tempi en zijn vir tuositeit waren van grootse allure, zodat het Orkest slechts met inzet van al haar krach ten de meester-violist kon volgen. Tibor Berkovits beschikt over een zuivere techniek en met volledige overgave bracht hij dit grootse werk van Mendelssohn Barthol dy tot leven, waardoor het een hoogtepunt werd van dit concert, dat met zoveel ver wachtingen tegemoet was gezien. Het overige deel van het prgramma werd afgezien van onze visie, zoals wij die bovenomschreven, op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Het publiek heeft met volle teugen kun nen genieten en hoe groot de waardering wei was, bleek overduidelijk door het spontane applaus dat telkenmale werd gebracht. De waardering groeide aan het slot van de In een nota aan de raad stellen B. en W. voor over te gaan tot benoeming van een adviescollege voor vordering van woonruim te welke commissie jaarlijks aftreedt. De leden, die thans zitting hebben, ver klaarden zich allen bereid ook voor de perio de oktober 1960- september 1961 deel van de ze commissie te willen uitmaken. Voor de benoeming van bovenbedoelde commissie stel den B. en W. de volgende dubbeltallen op: Vacature G. van Weerd: f. G. van Weerd, 2. A. Rooiman. Vacature A. J. Hodes. 1. A. J. Hodes, 2. W. A. Gevers. Vacature J. Waanders: 1. J. Waanders 2. M Kreijkes. Vacature H. Scheppink: 1. H. Scheppink. 2. D. J. Van Brussel. Vacature A. Smit: 1. A. Smit. 2 .A. J. Dan- nenberg. avond uit tot een ware ovatie, waarvoor di rigent Brussen kennelijk dankbaar was, wel ke dank hij niet beter wist te uiten dan met het brengen van de Washington Post, als toe gift. De statische gegevens van de Centrale Plat telandsbibliotheek voor Overijssel bevestigen een snelle wijziging in het patroon van de besteding van de vrije tijd ten plattelande. Tot voor enkele jaren werd de tijdsbe steding van de plattelander in een ietwat geromantiseerde voorstelling getekend naar 'n door de invloed der seizoenen in de natuur bepaald ritme. De arbeid op de boeren- bedrijvenwas in de wintermaanden beperkt, de avonden waren nog zodat de vrije tij voor de plattelander een typisch winters ver schijnsel was. Deze wintertijd was dan ook de periode waarin de plattelander o.a. tot lezen kwam. Bij de start van het bibliotheekwerk door de plattelandsbibliotheek voor Overijssel in 1948 werd van dit gegeven uitgegaan zodat de openingstijden van de bibliotheken in het algemeen beperkt werden tot de periode sep- Voor de Twentse veldloopkampioenschap pen, die door de athletiekvereniging Rijssen Vooruit a.s. zaterdag worden gehouden blijkt grote belangstelling te bestaan. Voor het nummer 5000 m. Heren schreven o.a. in de Gebr. Kluivers uit Eibergen ter Weeme, Spierenburg en Klop. Vast staat, dat het in deze wedstrijd aan spanning niet zal ontbreken. In dit selecte gezelschap zul len de Rijssenaren Voortman en Zandbergen weinig kans maken op een der eerste plaat sen. Bij de A. junioren (3000 m.) maakt Sassen van Memphis naar verwachting de meeste kans op het begeerde kampioenschap. Bij de B junioren (2000 m) zal het een geheel open strijd worden, en dat hier met elan zal wor den gevochten om de le plaats staat zo vast als een paal boven water. Bij de C junioren in welke klasse evenals bij de B junioren 20 man van start gaan zal het er eveneens spannend toegaan, om dat de knapen allemaal gebrand zijn op de eer. Voor clubkampioenschap maakt A.S.V., Ei bergen de meeste kans. Eibergen, heeft de beschikking over de Gebr. Kluivers, welke athleten tot voortreffelijke prestaties in staat zijn. Memphis uit Enschede zal zich echter niet zo maar gewonnen geven, zodat er za terdag op de Brekelt spannend zal toegaan. De atletiekvereniging Rijssen Vooruit organiseert a.s. zaterdag (14 oktober) de gro te Twentse veldloopkampioenschappen, waar aan de beste atleten van Twente zullen deel nemen. Voor de heren is een parcours van 5 km. uitgezet, terwijl de jongens A een parcours van 3 km. zullen moeten afleggen. Verder worden wedstrijden gehouden voor da mes (1000 m.) en voor junioren C. (eveneens 1000 m.). De wedstrijden worden gehouden op een voor veldlopen bijzonder geschikt en gevari eerd terrein, waarvan het begin en eindpunt ligt bij de fam. Bakker aan de Brekeltlaan. terfiber tot omstreeks april. Het uitleencijfer in de zomermaanden kon gedurende de eer ste jaren vrijwel verwaarloosd worden. In de loop der jaren kwam steeds sterker de behoefte aan een opening der bibliothe ken gedurende de zomermaanden naar voren. Deze behoefte resulteerde in een met spron gen toenemend uitleencijfer voor de maanden april, mei, juni, juli, augustus en septem ber. De oorzaak van dit verschijnsel ligt literaard in de toenemende vrije tijd van steeds meer plattelanders. Opmerkelijk hierbij is de zeer geringe invloed van de televisie. In de maanden april t.m. september van dit jaar is bovenstaande ontwikkeling blijkens de cijfers zo vergevorderd dat men nog slechts van een gering verschil in leesfre- quentie tussen winter- en zomermaanden kan spreken, 'n verschil dat ook in d° steden in gelijke mate optreedt. uitleningen'. Maand: 1960 1961 januari 64.289 71.014 februari 64.309 69.988 maart 69.120 81.377 april 60.396 65.765 mei 46.514 62.966 juni 49.396 62.060 juli 45.250 51.388 augustus 46.762 61.192 september 55.543 64.255 TOTAAL 501.579 590.005 De maand juli is als specifieke vakantie maand bij de stijging achtergebleven. De maand augustus toont een herstel op het niveau van de maanden mei en juni waar bij de interessante vraag open blijft in hoe ver de vrije zaterdag reeds invloed heeft ge had op de cijfers van augustus en septem ber. Het totaal der uitleningen steeg gedurende de drie kwartalen van 1961 in vergelijking met dezelfde periode van 1960 met 88.426. De plattelander is geen seizoenlezer meer. Het verschil met de stedeling is verdwe nen terwijl zijn leeslust nog niet of vrijwel niet getemperd wordt door de televisie. Per 1 november a.s. treedt in werking een wijziging van het wegenverkeersregle ment, waarbij ondermeer worden geregeld jde oversteekplaatsen voor voetgangers ofwel afgekort v.o.p., aldus B. en W. in een nota aan de raad. Deze wijziging houdt in dat de voetganger die zich bevindt op de v.o.p. beschermd wordt. Voorheen kende men oversteekplaatsen met en zonder knipperbol. Alleen de v.o.p. met knipperbol was beschermd. Gezien de er varingen is de rijkswetgever nu overgegaan op een systeem waarbij alle oversteekplaatsen zijn beschermd. Er is echter nu onderscheid gemaakt tus sen de v.o.p. in de bebouwde kom en die daarbuiten. De regeling is nu, dat in de bebouwde kom geen knipperbol bij een v.o.p wordt geplaatst en buiten de bebouwde kom geen v.o.p. zonder knipperbol wordt aangebracht. Alvorens na te gaan wat deze wijziging van het verkeersreglement voor Rijssen be tekent, menen wij dat het nuttig is in het algemeen een korte uiteenzetting hierover te geven. De maatregelen kunnen in 2 groepen wor den gesplitst: 1. Die voor de voetgangers zelf; 2. Die voor het overige rijverkeer. De voetgangers die een rijbaan of rijwiel pad oversteken zijn ingevolge artikel 40a van het wegenverkeersreglement verplicht dit te doen op voorzichtige wijze en zonder nodeloze onderbreking. Hierbij moeten de vol gende regelen in acht worden genomen, a daar waar een voetgangersoversteekplaats is moet men gebruik maken van deze v.o.p. b daar waar geen v.o.p. is moet men haaks op de verkeersrichting oversteken; c ter plaatse waar het rijdende verkeer door middel van lichtsignalen of door een ver keersregelaar wordt geregeld, mogen voet gangers de rijbaan niet oversteken indien en zolang voor het rechtuitgaande verkeer groen of geel licht zichtbaar is, dan wel aan dit verkeer geen stopteken is gegeven; d binnen een afstand van 30 meter van een voetgangersoversteekplaats mogen voet gangers de rijbaan waarin deze v.o.p. is gelegen, niet oversteken dan met gebruikma king van de v.o.p. Deze bepaling geldt niet indien de voetganger eerst een andere rij baan moet oversteken en evenmin voor voet gangers, die zich van of naar een openbaar middel van vervoer begeven; e voetgangers mogen een v.o.p. niet be treden en moeten, indien zij zich daarop bevinden, deze terstond verlaten bij nadering van motorrijtuigen ten dienste van politie, brandweer en ziekenauto's wanneer gebruik gemaakt wordt van een tweetonige hoorn, bel of sirene, en bij naderfng van uitvaart stoeten en militaire colonnes. De maatregelen voor het overige rijver- keer zijn de navolgende (art. 30a en 32) 1 Bestuurders van voertuigen zijn verplicht aan de voetganger, die zich op de v.o.p. bevindt, een onbelemmerde doorgang te ver lenen. 2. Deze bepaling geldt niet voor bestuurders van motorrijtuigen ten dienste van politie, brandweer en ziekenauto's met gebruikma king van 'n tweetonige hoorn, bel of sirene. 3. Het is verboden voertuigen te doen of te laten stilstaan op een voetgangersover steekplaats en op de rijbaan binnen een afstand van 5 meter vóór deze plaats. Wan- Voor de tweede achtereenvolgende 'keer l (2-1). Hulzense Boys leek hierdoor even aan heeft Sportclub Rijssen moeten ervaren dat j geslagen en in de resterende tijd voor de rust was het de altijd actieve Rutterkamp een voorsprong van drie doelpunten niet vol doende is om zich winnaar te noemen. Even als tegen Den Ham vorige week stond ook nu, direct na rust, Sportclub Rijssen met 4-1 voor. Voor de uitstekend leidende Klep per uit Borne echter het einde floot, had den de Hulzenaren het gepresteerd weer naast hun tegenstanders te komen. Het ge lijke spel geeft de verhouding uitstekend weer, hoewel het voor onze plaatsgenoten natuurlijk jammer is, een 4-1 voorsprong op een dergelijke manier verloren te zien gaan. Weer was het rechterverdedigingsblok de zwakke zijde bij de thuisclub. Na 22 min. spelen was het linksbinnen Ten Bolscher die, (hij.is blijkbaar specialist op dit gebied) met een uitgekookt boogbal- letje, doelman Hoogenkamp voor de eerste keer liet vissen. (1-0) Zeven min. later wist linksbuiten Roembiak te profiteren van een aarzeling van doelman Ligtenberg en dit be tekende 1-1. Weer had de thuisclub een vrije trap no dig om de' leiding te hernemen. Dit keer was het Beunk die met een hard schot via het been der Hulzen-rechtsachter, keeper Hoogenkamp de verkeerde kant uitstuurde. die de stand op 3-1 bracht. Het eerste kwartier na rust was ontegen zeggelijk voor de thuisclub. Met waarlijk goed voetbal speelden Ten Bolscher en Beunk de Hulzense achterhoede uiteen, waar na Rutterkamp een door Hoogenkamp in eerste instantie gestopte bal, keihard kon inkoppen. (4-1) Het pleit scheen beslecht, doch nu vergis te men zich in de vechtlust der gasten. Fel vochten de bezoekers terug en het was uit eindelijk Slettenhaar die de Hulzen aanhang voor de tweede keer liet juichen. (4-2) Hadden op dit moment Beunk en Lohuis van plaats verwisseld, dan zou o.i. in de stand geen verandering gekomen zijn. Men deed dit echter niet hoewel Roembiak her haaldelijk langs rechtsachter Lohuis liep, alsof deze niet bestond. Uit één van deze voorzetten der Hulzen-linksbuiten kon Lich tenberg de stand op 4-3 brengen. Vijf mi nuten voor het einde was het rechtsbinnen Velding die uit een scrimmage het vierde en laatste Hulzense doelpunt op zijn naam bracht, tot grote vreugde uiteraard van zijn medespelers en supporters. (4-4). In deze stand kwam seen verandering meer neer er een stop- of wachtverbod geldt voor de rechterzijde van de weg, dan geldt deze bepaling bovendieti ook voor een afstand van 5 meter achter de v.o.p. Ingevolge het bepalde in de artikelen 4 en 5 van het wegenverkeersreglement dient de aanwijzing als voetgangersoversteekplaats te geschieden door de raad. In deze gemeente zijn thans de navolgende v.o.p.'s. 1. Bij kruising Enterstraa-Oranjestraat. 2. Bij kruising Watermolen-Wierdensestraat. 3. Haarstraat, nabij kruising Molenstalweg- Holterstraatweg. 4. Op de beide bedieningswegen van de Haarstraat nabij de Haarschool. 5. Bij het stationsplein. Voor de rijksweg kan de raad geen maat regelen nemen. In verband daarmede is aan de rijkswaterstaat verzocht om in de Wierdensestraat nabij kruising Enterstraat, bij café Spekhorst, tegenover de coöperatie bij het politiebureau, bij het raadhuis tegen over hotel de Kroon en bij de Huttenwal, voetgangersoversteekplaatsen te maken. De v.o.p. in de rijksweg nabij de Haarschool is reeds vanwege het rijk op de vereiste breedte van 2.50 m gebracht. B. en W. achten het noodzakelijk dat voor 1 november nog de navolgende v.o.p.'s wor den aangelegd. 1. Enterstraat nabij hoek Wierdensestraat. 2. Boomkamp nabij hoek Wierdensestraat. 3. Elsenerstraat-Tabaksgaarden-Oranjestraat. In overleg met het bestuur van de af deling Rijssen van het Verbond Voor Veilig Verkeer is voorlichtingsmateriaal besteld, be stemd voor de scholen en voor aanplakking op diverse punten in de stad. B. en W. stellen de raad voor om over te gaan tot het aanwijzen van bovengenoem de voetgangersoversteekplaatsen. In de leeszaal van het Parkgebouw zal ook dit seizoen een bejaardensociëteit worden gehouden op initiatief van de U.V.V. Rijs sen. De le bijeenkomst van dit seizoen is vast gesteld op dinsdag 17 oktober a.s. Aanvang 14.30 uur. De oude getrouwen evenals „nieuwelingen" zijn zoals men ons mededeelde dinsdag weer van harte welkom. Excelsior is er zaterdag tegen Apeldoorn niet in geslaagd de zegetocht te continue ren en struikelde tegen haar oude rivaaL Toch was deze nederlaag niet nodig ge weest. De aanvallen van de Excelsioren zijn legio geweest, doch het spel der roodwitte voorwaartsen was ontbloot van ieder rende ment. Steeds maar weer werd het leer door het midden gespeeld, terwijl tot overmaat van ramp getracht werd door te ver door gevoerd combineren en „pingelen" tot suc ces te komen. In de eerste helft ging de strijd aardig tegen elkaar op. Beide verdedigingen speel den hecht en gaven geen kansen weg, zodat de ruststand met 0-0 inging. In de tweede helft domineerde Excelsior volledig en trok Apeldoorn zich terug om een gelijkspel te forceren. Er was voor Kappert en Sprakel geen doorkomen aan. Indien de aanvallen meer over de vleugel geleid wa ren, zou wellicht eerder succes geboekt zijn. Juist toen iedeeen 'n Excelsior-score ver wachtte, nam Apeldoorn de leiding. Een door de Apeldoom-stopper ver weggetrapte val, werd door de linksbinnen opgeworpen en in het doelgebied gekopt. Keizer treuzelde met ingrijpen en gemakkelijk kon de bal over hem heen getikt worden. Excelsior, niet ontmoedigd bleef aan vallen en zelfs schoten van Baan en stopper Nijland werden op 't heiligdom van Burgers afgevuurd. Weldra zou Apeldoorn weer succes hebben uit een verre trap van de verdediging. Weder om pikte de linksbinnen t' leer op en schoot van 25 meter op doel. Keizer, die goed op gesteld dtson, dook echter radikaal over de bal heen en door deze tweede fout stelde Apeldoorn de zege veilig. Poortman c.s. vocht wel fel terug doch de nu volledig teruggetrokken Apeldoom- ploeg gaf geen krimp en retourneerde de bal in alle richtingen. Zaterdag a.s. ontvangt Excelsior om 4 uur in de Mors sportclub Elburg. Wij verwach ten een harde wedstrijd, die slechts gewon nen kan worden, indien Excelsior het tem po aangeeft en wanneer de vleugelspelers in V./-.+ nnol U-.A_.-1_1 Het heeft er zondag lange tijd naar uit gezien, dat de Rijssenaren met de zege zou den gaan strijken, maar uiteindelijk liep het op een puntenverdeling uit. Reeds na 5 mi nuten spelen doelpuntte linksbinnen G. Oude Luttighuis, toe hij zich van de Geesterense stopper handig ontdaan had en via de lat inschoot. Nog geen tien minuten later was de stand 0-2, toen dezelfde speler van een mis sen der Stevo-goalie profiteerde. De thuisclub liet het hier niet bij zitten en viel fel aan. Toch duurde het nog tot vlak voor rust voordat haar rechtsbinnen een aar zelen in de Rijssense verdediging afstrafte. Na rust bleek reeds spoedig, dat de wijzi gingen, die in het elftal waren aangebracht verbeteringen bleken. Toch scoorden de Gees ternaren eerst de gelijkmaker, nadat de R.K.S.V.-ers gingen domineren. Er werd nu vlot en goed gecombineerd. Het ersultaat was reeds spoedig een doelpunt, door A. Kamphuis, die zich in de voorhoede beter op zijn plaats voelde. Een combinatie tussen hem en Tusveld leverde even later weer een doelpunt op (2-4) Nu klopte Alfons de bal goed in. Even la- ter kreeg Tusveld een opgelegde kans voor open doel, hij was echter niet beheerst ge noeg, waardoor een zekere overwinning ver loren ging. Stevo immers liet het hier niet bij zitten. Opgezweept door haar aanhang was zij nu voortdurend in de aanval. De kan thai ves gaven het middenveld prijs, daarbij kwam nog, dat de beide Rijssense backs, die voor rust ruim voldoende haal den er nu weinig meer van terecht brachten. Ook al doordat stopper H. Kamphuis meer en meer terugdrong konden de doelpunten H niet uitblijven. Twee keer werd keeper Geu- ïji zendam nog gepasseerd, hoewel het laatste H doelpunt in buitenspelpositie. (4-4). if Voor zondag staat een thuiswedstrijd te- I gen Nijverdal op het programma. Wanneer W de R K.S.V.-ers weer het middenveld uit han- den geven, is de kans op succes niet erg s groot. Nijverdal zal ongetwijfeld alles op alles zetten om een paar punten te veroveren. Het tweede elftal ging op de goede weg voort en won met 9-1 De derde editie kreeg up eigen terrein de kous op de kop tegen Markelo Vooruit 2. Dit weekeind speelt 't 2e elftal een thuiswedstrijd, terwijl het derde elftal naar Luttenberg trekt. De junioren zijn vrij. In een slecht gespeelde wedstrijd heeft RV een nederlag geleden tegen de Tukkers. Van de aftrap een fel duel, waarbij opviel dat het plaatsen en positie kiezen van De Tukkers beter was dan van de thuisclub.. In de 20e minuut kreeg rechtsbuiten Lohuis de bal aangegeven, de RV-verdediging ver zuimde aan te vallen en zijn schot was doel man Tijink te machtig. RV kreeg wel goede kansen doch de voorhoede verzuimde hiervan te profiteren. Na de rust was het eerst De Tukkers in de meerderheid, doch gaandeweg kreeg RV betere kansen. Aan de andere zijde moest doelman Thijink een paar schoten van Lo huis verwerken. Hoe onmachtig de voorhoede van RV was kwam 3 min. voor tijd to uit drukking toen linksbuiten Maatman 'n su blieme voorzet gaf welke door 3 spelers werd gemist, waarna rechtsbuiten Lichtenberg naast schoot. In de stand kwam dan ook geen verandering meer.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3