FILM •nieuws Heel vroeg Ter Harmsel "WINTERCOLLECTIE TER HARMSEL Sclioolzwemwedstrijden in De Koerbelt RKSV-Almelo 0-10 Nijverdal slachtoffer van Rijssen Vooruit-aspiraties „EXCELSIOR"-nieuws \chtergebleven voorwerpen in zwembad De 1000 ogen van Dr. Mabuse Gevonden voorwerpen De bloem uit <e achterbuurt Jeugddrumband Irene behaalde een le prijs UITVOERING RUSSENS MANNENKOOR NAAISTER modern stoken met 'n flink meisje Voortman's Te koop: BEHANG JAN AOLBERT Voor een HYPOTHEEK naar BEREND VAN HEEK! Autorijschool ROZENDOM Dames HAARSIERSPELDEN Drogisterij „TEN BERGE" HOLLANDIA ONDERGOED NYLON KOUSEN Vrijdag 15 september 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 oooooococxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Vrijdag en zaterdag de film: Woensda de film: MET MEDEWERKING VAN EIBERGSE MUZIEKVER. „EUPHONICA" hzsezein kolen BECKERS 340 KOLENRADIATOR SMEDERIJ Haarstraat 6066 WIERDENSESTRAAT 40 HAARSTRAAT 2 Het fraaie nieuwe zwembad te Rijssen heeft er nu ook aan meegewerkt, dat er zwemwed strijden tussen de onderlinge scholen wor den gehouden. Zaterdagmiddag stonden voor het eerst de leerlingen van de lagere scho len, U.L.O., lagere technische school en huis houdscholen aangetreden om de krachten te meten op zwemgebied. De lagere scholen, die het eerst aan de start verschenen kwa men groepsgewijze tegen elkaar uit. Iedere leerling moest 40 m. schoolslag zwemmen, terwijl er naast 4 x 2Om. estafette moest worden afgelegd. Zowel bij de meisjes, als bij de jongens bleken de leerlingen van de openbare school de zwemkunst 't beste mees ter. Beide keren eindigden zij in hun groep op de eerste plaats. De uitslagen waren: JONGENS 1. O.L.S. 336,7 sec. 2 Julianaschool 365,1 sec. 3. R.K. Jongens school 381.6 sec. 4 Wilhelminaschool 461,9 sec. 5. Oranjeschool. MEISJES. 1. o.l.s. 362,2 sec. 2. Julianaschool 389 sec. 3. Wilhelminaschool 389,3 sec. 4. r.k. Meis jesschool 407,6 sec. 5. Oranjeschool 435,3 sec. Bij de wedstrijden tussen de leerlingen van het voortgezette onderwijs bleken de meisjes van de huishoudschool supérieur. Bij de jon gens waren de leerlingen van de r.k. U.L.O. school duidelijk de snelsten. De meisjes van de chr. U.L.O. zwommen nog sneller, dan de jongens van deze school. Naast 50 m school slag en rugslag werd 5 x 50 m estafette ge zwommen. 500CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Een over de gehele linie beter spelend Almelo behaalde een gemakkelijke 10-0 zege op een onproduktief en onsamenhangend R.K. S.V. team, dat er zelfs nog niet in slaagde de traditionele eer te redden. Reeds na 5 minuten spelen kogelde De Jong tegen de lat, dit was slechts uitstel van executie, want van Klingel schoot even la ter raak. De thuisclub ging groggy in de volgende tien minuten, toen scoorden de gas ten, die dit jaar ongetwijfeld hoge ogen zul len gooien liefst 3x. De Jong, die nogal bewe gingsvrijheid genoot scoorde 2x achtereen, terwijl Kolthof het vierde doelpunt voor zijn rekening nam. Almelo, dat schijnbaar zijn voetbalhonger nog niet gestild had, trok direct na rust er weer flink aan. Dit leverde in de 7e minuut reeds een doelpunt op, toen Kolthof een voorzet van rechts langs de te laat reageren de Rijssense doelman Geusendam plaatste (0-6) van Klingeren maakte even later dank baar gebruik van zinn vrije positie (0-7). In de 12e minuut kreeg rechtsbinnen De Jong een leeg doel voor zich en dat betekende (0-8) In de 20e minuut scoorde deze scherpschut ter zijn 5e doelpunt (0-9). De thuisclub kwam wel tot aanvallen, maar er zat geen vaart in, terwijl het schot op de juiste tijd ont brak. 5 minuten voor afloop maakte linksbui ten Van Klingeren de tien vol, (0-10). Resumerend kan gezegd worden, dat in het eerste kwartier de (gewijzigde) Rijssen se verdediging niet opgewassen was tegen het snelle, open spel der Almeloërs. Voort durend vielen er grote gaten, schutters had den de gasten wel om van de kansen, die hierdoor ontstonden gebruik te maken. Hier mee is de spoedige 4-0 achterstand voor een groot deel verklaard. Wat de voorhoe de betreft; duidelijk ging deze linie mank aan stootkracht en inspiratie. Mentaal voor al kwam dit elftal deze middag onvoldoende in het veld. De eerst volgende wedstrijd moet gespeeld worden in Almelo tegen Luc- tor. Het hoeft geen betoog, dat het zeer moeilijk zal zijn daar een of meer puntjes te bemachtigen. Voor het 2e, 3e en junio ren elftal begint dit week-end de competitie met wedstrijden tegen De Zweef, S.D.O.L en R.V. I De uitslagen waren als volgt: Meisjes: 1. Huidhoudschool 904,8 sec. 2. Chr. U.L.O. 911,7 sec. 3. R.K. U.L.O 937,4 sec. Jongens: 1. R.K. U.L.O. 835,3 sec. 2. L.TS 897,8 sec 3. Chr. U.L.O. 969,1. Na afloop reikte de heer K. Duindam de wisselbeker uit. Hij spoorde de jeugd aan komend seizoen in nog grotere mate aan de schoolwedstrijden deel te nemen. Het doel immers van deze wedstrijden is de zwem- sport te stimuleren wat ongetwijfeld de volks gezondheid zeer ten goede komt. Het nieuwe zwembad heeft het aantal abonnementen doen oplopen van 1500 tot 4000. Na de schamele resultaten van het vorige seizoen schijnt Rijssen Vooruit de zaken dit jaar wat energieker te willen aanpakken. Op het Sportpark werd Nijverdal het slachtof fer van de Rijssense aspiraties. Een 4-1 ze ge, waaraan maar bitter weinig valt af te dingen. Het is overigens tekenend voor de situatie dat het ene Nijverdalse doelpunt na de rust werd gescoord. Voor de thee was het namelijk overwegend Rijssen Vooruit geweest wat de klok sloeg Een beter ploegverband, hoger tempo en zeer grote technische vaardigheid waren evenzo veel troefazen gebleken in het geelzwarte spel, zodat de 4-0 voorsprong volkomen verdiend was. Een nieuwe Rijssense aanwinst is gister middag de middenvoor, de jeugdige J. Jansen gebleken. Een snelle knaap die kans ziet het spel goed te verdelen maar zelf ook niet bang is om een schot te wagen. Al na zes minuten gaf deze speler met een zuiver schot na 'n voorzet van linksbuiten Maatman jr. de Nijverdallers een 1-0 achterstand. Dit had voor de groenwitten een teken aan de wand moeten zijn, maar men bleef volhar den in het doorzichtige, van elke verrassing gespeende voetbal. Wel kreeg linksbuiten Ver- wey na ongeveer een kwartier nog een goe de kans maar hij schoot hard tegen de uitlopende doelman Theyink aan. Daarvoor had Van de Maar al voor 2-0 gezorgd: een solo dwars door het strafschop gebied resulteerde in een bekeken schuiver- tje in de uiterste hoek. De Nijverdalse voorhoede bleef in deze wed strijd ver onder de maat, terwijl ook de middenlinie nogal eens een steekje liet val len. De Rijssense halfspelers daarentegen stuwden prima en verwaarloosden daarbij ook hun verdedigende taak niet. Alleen een slech te uittrap van RV-keeper Theyink zorgde nog even voor een angstig moment in de geel zwarte defensie. Even later bracht 'n snelle rush van links buiten Maatman jr., die deze middag zijn bewaker Ponsteen telkens te vlug af wa=, de bar bij Van de Maat, die zijn schot zag afketsen op een groene rug. De bal sprong toen voor de voeten van rechtsbuiten Ligten- berg en tegen diens kogel was Stegeman machteloos. Twee minuten voor de rust zorgde midvoor Janssen voor het vierde goaltje. Vlak hier voor had Maatman sr. kans gezien uit vrije positie hoog over te schieten. Hij revancheer de zich echter door even later op het juiste ogenblik de bal voor de voeten van Janssen te schuiven, die Stegeman onverbiddelijk voor de vierde keer de tocht naar het net liet maken. Na de rust ontbrak bij RV de lust - en bij Nijverdal het vermogen om tot goed voetbal te komen. Het spelpeil zakte angst- Redelijkerwijs kan de vraag opgeworpen worden of het vorige seizoen zo enorm ge dupeerde roodwit ook dit jaar weer met de nodige blessures geconfronteerd zal wor den. De eerste competitiewedstrijd tegen Nun- speet was zaterdag amper een half uur oud of invaller doelman Keizer moest reeds ver vangen worden door Willy v.d. Noort tenge volge van een „oogblessure". De wedstrijd van j.l. zaterdag heeft ons geen Excelsiorploeg aan het werk laten zien die in de oefenwedstrijden zo brillant speel de. De defensie was niet hecht, de midden linie bleef opbouwend onder de maat en de voorhoede stelde teleur, althans waren de twee oude „rotten" uit het binnentrio niet actief genoeg en was hun positie tactiek niet verassend genoeg. De Excelsioraanhang vertrouwt echter dat deze ongunstige aspecten verleden tijd zul len zijn en de toeschouwers dit spel slechts sporadisch voorgeschoteld zullen krijgen. Zaterdag a.s. gaan de Rijssenaren op be zoek bij Voorwaarts uit de Vriezenveensche- wijk. Indien de technische capaciteiten tegen elkaar worden afgewogen zullen de puntjes ongetwijfeld mee naar huis gaan. Echter, indien de roodwitten zouden me nen in Voorwaarts een gewillig slachtof fer te vinden, zullen zij onherroepelijk van de koude kermis thuiskomen. Vele supporters zullen hun pupillen ver gezellen en dit schept natuurlijk verplichtin gen Succes. Excelsioren! Niet weinigen, die dit seizoen een bezoek aan zwembad de Koerbelt hebben gebracht, moe ten, toen zij thuiskwamen hebben gemerkt dat men een kledingstuk of een ander voor werp miste. Er zijn n.l. nogal wat voorwerpen achterge bleven, waarvan de eigenaren niet de moeite hebben genomen bij het personeel van de zweminrichting te informéren. Gedurende deze week bestaat er alsnog gelegenheid de achtergelaten kledingstukken enz. af te halen aan het zwembad. Uit de lijst van gevonden voorwerpen: Handdoeken, broekjes, hemden, schoenen, kammen jasjes enz. wekkend en alleen een loeiend schot van Maatman jr. dat de paal deed beven, ver oorzaakte enige opwinding onder de enkele honderden bezoekers.Van de Maat zocht 't te veel in solo-acties en aan Nijverdalse zijde moest men het voornamelijk van erg hard zwoegen hebben. Toch had dit enthousi asme de geelzwarten nog wel eens parten kunnen spelen, wanneer de - zij het schaarse - Scnoten wat beter géEU. I wenen geweest. In totaal werd er door de Nijverdallers drie keer tegen lat of paal geschoten uit po sities waar elke voorhoede-speler van pleegt te dromen. Na ongeveer een half uur moest Theyink naar de hoek om een van de weinige ge vaarlijke schoten tot corner te verwerken. Dat werd de inleiding voor het Nijverdalse tegenpuntje, dat overigens wel verdiend was. Zwaar door de Rijssense doelman gehinderd kopte de naar de linksbuitenplaats verhuisde linksback Aal de bal voor het lege doel en daar stond Scherphof gereed om die unieke kans te benutten. Hier bleef het ook bij, hoe wel aan beide zijden het houtwerk nog eens op deugdelijkheid weri getest. Regenjas (gabardine) Huissleutel nr. 2. zon nebril met etui, portemonnee (inhoud 0,25) fototoestel in etui, fietspomp (wit), sjaal (wit gebloemd) regenjas (beige met ge streepte voering), huissleutel, portemonnee (zwart knipsluiting) halskettinkje (double), een geldsbedrag (bestaande uit bankbiljet ten en muntbiljetten) padvindersriem, por temonnee met inh. (bruin), zonnebril, hond je (bruin), portemonnee met ritssluiting (inh. geld en een huissleutel), schakelarmband (zil ver12-delig), regenjas (plastic wit), olie spuit (rood, merk „Kabi" ring met 7 sleu tels, dop van benzinetank, regenjas (popelin) met letters H.S. kinderkportemonnee (bruin) met inh. en een briefje W. H. Pas! porte monnee (zwart met ritssluiting) inh. 6.00. sleutel m. dichte bek (lang), regenjas (plastic groen) Capuchon (rood) boodschappentas (ge kleurd inh. 2 pakjes roggebrood), regen kapje (donkerblauw), ballpoint, kinderjasje (geel) windjek (rose) Sjaal (met honden er op) pyjama (rose) speelgoedpopje, dames polshorloge, regenjas (grijs), kinderporte monnee (blauw plastic inh. 3.00. school- etui inh. passer, potlood enz. zegelring (goud met zwarte steen), kinderjasje (blauw), kin derportemonnee (rood inh. 1,50) portemon nee (rood met inhoud), alpinomuts (donker bruin), kickstarter van motor, kinderschoen tje (rechter geel), nummerplaat SL-05-49, re genjas (plastic blauw), tabakspijp, aardap pelmanden (6), huissleutel, riem (leder), zwembroek (blauw met handdoek) portemon nee (lichtgrijs) inh. boodschappenbriefje enz. rijksdaalder (bankbiljet), tas (groen plastic met boodschappen) zwembroek (blauw, bad- handoek, muts en witte sportbroek) porte monnee (bruin), dameshandschoen (wit rech- ter) twee bankbiljetten van 10— damespor temonnee (rood leder met inhoud) zakmes, kinderzonnebril, steeksleutel genummerd 24- 26, een bal (rose) regenbroek (groen). Bovenstaande voorwerpen en goederen zijn te bevragen op alle werkdagen op het groeps- uiireau tussen 18.00 en 20.00 uur. Telefonische inlichtingen worden hierover niet verstrekt. Nicole, een mooi Parijs meisje heeft ge probeerd als danseres carriere te maken. Tijdens een buitenlands tournee heeft zij Eric, een rijk Amerikaans industrieel, ont moet en is met hem getrouwd. Enkele jaren later komt zij met Eric weer in Parijs, waar Eric enkele zaken af te wikkelen heeft. Bij een bezoek aan een bar ontmoet zij Michel, een jongen uit haar vroegere vriendenclubje. Michel nodigt haar uit voor een bezoek aan haar oude wijk, maar Nicole weigert. Toch zegt Michel dat hij de volgende dag om 6 uur op haar zal wachten. Eric moet de volgende dag een kort be zoek aan Frankfort brengen. Hij zal 's nachts weer met een vliegtuig naar Parijs terug keren. Als Nicole alleen is, bekruipt haar het verlangen haar oude herinneringen weer op te halen en ten slotte gaat zij toch naar Michel toe. Zo komt zij terug in haar oude vriendenkring en merkt, dat er een verwij dering is ontstaan tussen Gino en anderen van het clubje. Gino is een beetje aan la ger wal geraakt. Hij heeft nooit aan werk kunnen wennen zoals de anderen en ver dient zijn brood nu met helen en andere overtredingen va de wet. Nicole wil ech ter ook hem graag weer ontmoeten en ter- wille van haar stemmen Michel en de an dere vrienden toe. Op voorstel van Gino brengen zij dan de avond door in het cafe van Roger, waar zij' vroeger altijd hun dansavondjes hielden. Hier bedrinkt Gino zich en gaat ruzie zoeken. Er ontstaat een vechtpartij, waarbij Gino een man ernstig verwondt. Dit is het einde van Nicole's uitstapje en keert zij terug naar haar hotel. Hier komt Roger de volgende dag zijn op wachting maken. Hij vertelt Nicole, dat Gino's slachtoffer er ernstig aan toe is en dat de politie Gino zoekt. Gino's redding is naar het buitenland te vluchten, maar valse papieren kosten veel geld. Nicole belooft te zullen helpen. Met uitvluchten probeert zij geld los te krijgen van de inmiddels teruggekeerde Eric en als dit geen succes heeft, brengt zij Roger een van haar kostbare ringen. Nu ontdekt zij echter, dat Roger helemaal niet van plan is Gino te helpen en uitsluitend zichzelf wil verrijken. Roger valt haar lastig, maar Gi no merkt dit en tijdeis een twist schiet hij Roger, die hem al ïng dwars zit, neer. Om Nicole moeilijkheden te besparen meldt hij zich vervolgens vijwillig bij de politie. Nicole keert terug nar haar hotel en haar man in het besef dat zij voorgoed met het verleden heeft afgedaa. Op weg naar de stuio' wordt een bekende T.V. nieuwsverslaggevc op mysterieuze wijze in zijn wagen gedood De recherche, in sa menwerking met Intejol, komt tot de con clusie dat deze moor zeer veel identieke kenmerken vertoont :et de misdaden, die destijds-door of in op-acht van dr. Mabuse zijn begaan. Weliswaar zijn de antelijke stukken over- dr. Mabuse in het Dde Rijk verloren ge gaan, maar dit neemtaiet weg, dat de on derwereld stellig gelcft, dat deze dr. Ma buse onsterfelijk is In elk geval is het/ast komen te staan, dat een serie geheir.innige moorden, die in de laatste jaren .n gepleegd, onopge helderd zijn geblevenDoch al deze moor den staan in verbancmet gasten, die ge woond hebben in het uxor Hotel! Dr. Mabuse is stel; geen gewoon mis dadiger, hij is een giie van de misdaad. Dit plaatst uiteraard mmissaris Kras voor de grootste probleme Vooral ook, omdat de jonge Marion Mer en de Amerikaanse miljonair Travens ren spelen, die hem aanvankelijk allesbehre duidelijk zijn. En wie is die gehnzinnige waarzegger Cornelius, die men rr alle geweld uit de weg wil ruimen? Het spoor voert onlxoepelijk naar Hotel Luxor, dat het zenrcentrum schijnt te zijn van de hernieide activiteiten van dr. Mabuse. Zijn rriadige brein maakt gebruik van de nieuve technische verove ringen en daarbij boort televisie!! Inderdaad: Dr. Mato blijkt duizend ogen te hebben. Daarom o< schept zijn ontmas kering problemen, dieog nimmer te voren konden worden opgelo. Hoe die oplossing r.temin wordt gevon den? Daar geeft de nieuwstüm van Fritz Lang 't tot de laatste secondespannende antwoord op! Ik sta zo graag met m'n hengel, als niemand nog wakker is, aan de groene kant van het water, maar niet alleen om de vis. Vooral ook om er te kijken en om er alleen maar te staan en met open oren te luisteren naar de leeuwerik en de haan. Om de zon uit bed te zien komen die zich dan in een kamer van blauw gaat spiegelen boven het water en knipoogt naar bloemen vol dauw. Om de boer op z'n fiets te zien rijden, met een karretje achter zich aan, waar rammelende emmers en bussen en 't krukje voor 't melken op staan. Ik sta zo graag met m'n hengel, als niemand nog wakker is, aan de groene kant van het water, Maar dan hapt opeens de vis. De jeugddrumband van de speeltuinvereni ging Irene wist tijdens het concours te Har- denberg beslag te leggen op een le prijs met 266 punten. Een bewijs, dat de jeugdige „drummers" onder goede leiding staan en serieus oefenen. De prestaties van de jeugdige Rijssena ren werden door de jury gewaardeerd met 266 punten. Het was een sympathieke geste van de drumband van de muziekvereniging Wilhel- mina om hun succesvolle „collega's een har telijk welkom te bereiden. De prijswinnaars werden door „Wilhel- mina" in de Wierdensestraat opgewacht en het daverende welkom was een verdiende hulde voor de jeugddrumband die in betrek kelijk korte tijd zulk een grote mate van populariteit heeft weten te veroveren. Een smaakvol programma, dat elk wat wils bood, zo kunnen we het beste het concert be titelen, dat het Rijssens Mannenkoor donder dagavond in samenwerking met de Eibergse muziekvereniging „Euphonia" in het Parkge bouw te Rijssen ten gehore bracht. Met volle overgave en onder bezielende lei ding van de directeur de heer Ber Joosen liet het koor een keur van werken horen, welke op een uitstekend peil stonden. Het was jammer, dat de zaal niet met nog meer muziek- en zangliefhebbers gevuld was, beide verenigingen verdienden dit. Met een vlot en stijlvol uitgevoerde Washing- ton-Grays-mars maakten de Eibergse gasten direct al een goede beurt. Ook de meer zwaar dere nummers als de Ouverture Anacreon en vooral ook Carmina Burana bracht het korps met bijzondere zuiverheid ten gehore. Het wekte verwachtingen, die vooral aan 't einde van de avond met de Clarinet Capriolen van Schorer en de T.V.-suite van Walton tén volle werden ingelost. Het Mannenkoor maakte vooral een goede beurt met het Nachtgesang im Walde van Schubert. Speciaal dient ook genoemd het Hodie Christus van Palestrina, waaruit evenals het Hacdies bleek, dat het Mannenkoor onder haar nieuwe directeur goede furore maakt. Zij heeft trouwens de beschikking over een keur van stemmen. Erg in de smaak vielen bij het publiek na tuurlijk de Koorzangen, zoals het Soldatenkoor van Gounod, het Matrozenkoor van Wagner, het Jagerskoor van Weber en het Priesterkoor van Mozart, die met begeleiding van Euphonia gebracht werden. Al me al een culturele en genotvolle avond die met de populaire St. Louis Blues-mars be sloten werd. Wij vragen voor ons atelier Zij die reeds eerder in een atelier werkzaam zijn ge weest, genieten de voorkeur. WESSELS stoffenhuis Esstr. 36, tel. 2952, Rijssen Succesmode! 1960! Met de beroemde, gepatenteerde Beckers frontcirculatie. Uitge balanceerde verhouding tus sen straiings- en convectie* warmte. Met verstelbare bun- kerwand, waardoor met noot jes III en IV gestookt kan worden. Opvallend breed vuur- venster. De diep ingebrande lak wordt schriftelijk en onbe perkt op zijn onafbrandbaar heid gegarandeerd. In amber- grijs of zwart. Bruto cap. 16000 kcal/u (voor de grotere gezinskamer) f 420.- Type 341 (als type 340, maar met beperkte kookgelegen heid) 'f 450.- Beckers 466 kolenconvector. In ambergrijs of zwart. Bruto cap. 17000 kcal/u f 425.- Beckers 210 kolenhaard. Nieuw, 2-kleurig model. Bruto cap. 14000 kcal/u f 340.- GEVRAAGD HOTEL DE KROON Ziekenhuiskosten (alles onbeperkt) Hypotheken, (lage rente) W.A.-verzekering voor auto, motor enz. Brand-, storm-, glas en spaarverzekering. assurantiekantoor Markeloseweg 72, tel. 2269 Z.g.a.n. schrijfbureau met 10 laden, w.wagentje, hou ten step en z.g.a.n. hobbel paard, Elsenerstraat 82. Uw kamer gezelliger met van verfhuis VRAAGT INLICHTINGEN Braakmansdijk 4 Schenk ROZENDOM Uw vertrouwen En het zal U niet berouwen. Want hier krijgt U les* Gelijk een H.B.S. Een chauffeur met jaren rijervaring, Dat wordt voor de klant een besparing. Tel. opgave voorl. ROBA Garage. Beleefd aanbevelend: Koninginneweg 15, Rijssen. Deze week zeer speciale aanbieding in Prachtige smeedijzeren en houten enz. het aller nieuwste voor buitengewoon lage prijs. B.v. van norm. prijs f 3.95 nu voor f 1.95. enz Verder al een mooie speld voor f 0.95. Haarkammen reeds vanaf f 0.15. Zie onze etalage GROTE COLLECTIE Hierop ook zilverzegels. Telefoon 2293. 5 WIJ HEBBEN VAN ONZE in dames-, heren- en kinderkleding al een flink gedeelte ont vangen nu weer in verschillende modellen voorradig. modern.e kleuren met en zonder naad, 20 en 30 deniers f 1.75 p.p.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3