hengelo's bier Driedaags uitstapje van de 6e klas van de Schildsehool naar Denekamp Eindles Chr. Landbouwliuishoudschool Wat gaat er met de stadsbleek gebeuren? Beslissende strijd van de Koerbelt Ronde van Rijssen voor de jeugd Puzzelrit RMC ook hier! Veemarkt Rijssen Burgerlijke stand zomer- opruirmng MEULENBELT Coöp. Boerenleenbank „Noiter" Gunt de oole leu det plezeer Kleding van LICHTENBERG PREDIKBEURTEN VRIJDAG 14 JULI 1961 Jaargang 39 1 9 No. De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees 1 40 per kwartaal Administratie en Redactie Enferstraat 10 - Rijssen Telet 2103 (05480) Inzending van advertenties tnt uiterlijk donderdagmorgen 12 vit Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. VOORSCHOTTEN HYPO'l HEKJE? HUTTENWAL 31 RIJSSEN UITREIKING DIPLOMA LAGERE TECHNISCHE SCHOOL PRIJSWINNAARS VOOR Het was een bijzonder interessant uitstapje dat door de 6e klas van de openbare lagere school werd gemaakt. Onder leiding van het hoofd van de school de heer J. Nijhoff hebben de jongens en meis jes in een „driedaagse" de omgeving van Denekamp verkend. In de jeugdherberg de Brecklenkamp kon men overnachten, en van daaruit werden er fiets- en wandeltochten georganiseerd, waar bij men veel gezien en genoten heeft. Donderdags vertrok de klas met goed weer en na in Denekamp te zijn gearriveerd maak te men een fietstocht door de Bergvennen, waar nog gelegenheid was bijzondere planten te ontdekken, van welke mogelijkheid uiter aard graag gebruik werd gemaakt. Bij de grenspost De Rammelbeeck, werd een indruk verkregen van het drukke grens verkeer, waarna men een bezoek bracht aan de oude watermolen Singraven. Deze histori sche houtzaagmolen in volle werking zijnde was een interessant object. Het bezoek aan het natuurhistorisch mu seum werd een gebeurtenis op zich zelf, en met veel aandacht werden de verklaringen omtrent de curiosa in het museum aanwezig, gevolgd. Natuurlijk werd ook nog gebruik gemaakt van het zwembad, waar de jeugd zich als danig amuseerde. De jongens speelden een voetbalwedstrijd tegen een elftal van een Deventer school dat zich evenals de Rijssenaren ook ophield in Denekamp. De jongens van de Schildsehool konden het tegeft de supporters van Go Ahead niet winnen, maar de afleiding, die de wed strijd beide partijen heeft geschonken was een welkome afwisseling. Evenals in voorafgaande jaren zal ook dit jaar weer een Ronde van Rijssen worden ge organiseerd. De deelname aan de Ronde, die behoudens goedkeuring door het gemeentebe stuur, verreden zal worden van 24 juli tot en met 29 juli staat open voor jongens van 12 t.e.m. 15 jaar. In tegenstelling met vorige jaren zal de Ronde dit keer één rustdag tel len, n.l. woensdag 26 juli. Deelnemers kun nen zich opgeven aan het bijkantoor van het Dagblad van het Oostenten in Rijssen. Door een schrikbarend gebrek aan tijd, heb ben de organisatoren gemeend dit jaar geen straatvoetbaltoemooi te houden. AFSCHEIDSMIDDAG IN SCHILDSCHOOL Dinsdagavond werd in de Schildsehool een feestmiddag en avond belegd ter gelegenheid van het afscheid van de leerlingen van de 6e klas van de schildsehool. De vertrekkenden hadden toneelstukjes voor drachten en gedichtjes ingestudeerd, terwijl enkelen de stemming via accordeon en piano spel wisten op te voeren. 's Middags traden de scheidende leerlingen op voor alle leerlingen die het een ware feestdag vonden, terwijl de ouders 's avonds gelegenheid kregen dit afscheidsfeest mee te maken. De Rijssense Motorclub R. M. C. hield voor auto's en motoren een puzzelrit, waar voor grote belangstelling bestond. In tegen stelling tot vorige keren vond de start plaats op de Veemarkt, maar dit bleek i.v.b. met parkeermogelijkheid geen gelukkige keuze. Natuurlijk ontbraken de nodige „foppen" niet. Er vielen dan ook heel wat strafpunten. 0.a. de aanduiding doodlopende straat, vas te tijdcontröle en bordje „x". Het parcours dat verreden moest worden liep over Not- ter, Ypelo, Enter en Eisen over een afstand van 44 km. en was ongekend fraai. Meer dan 60 automobilisten en motorrijders na men hieraan deel. De uitslag was als volgt: Auto's': 1. H. Pezie Almelo 28 str.p. 2. H. Kamp, Delden, 32 str.p. 3. J. Zijsling, Almelo, 32 str.p. 4. B. Eshuis, Rijssen, 40 str.p. 5. J. Koning, Almelo, 55 strp. 6. B. Landeweerd, Rijssen 57 str.p. 7. C. van Weert, Nijverdal, 69 str.p. 8. J. ten Hove, Rijssen 80 str.p. 9. H. Buursink, Rijssen, 83 str.p. 10. J. van de Weerd, Almelo, 88 str.p. Motoren: 1. JI. Kroeze, Hengelo 9 str.p. 2. D. ter Maat, Rijssen, 31 strp. 3. J. Meier, Rijssen 104 str.p. 4. A. de Lange Hellendoom, 108 str.p. 5. B. Meier, Vriezenveen 108 str.p. 6. J. Tijhuis, Hellendoorn, 119 str.p. 7. J. Dijking. Rijssen 129 str.p. 8. G. Wessels, 's Heerenbroek 129 str.p. De poedelprijs voor motoren was voor A. Hendriks, Hellendoorn, 185 str.p. Voor auto's H. Kosters, Rijssen 188 str.p. De prijzen, die bestonden uit waardebon nen, die bij de Rijssense winkeliers besteed kunnen worden, werden na afloop in Hotel Gijsbers door de heer H. W. Buursink uit gereikt. Een der deelnemers raakte onderweg in de omgeving van Enter met de auto in de sloot, maar werd met behulp van omstan ders uit zijn netelige positie bevrijd en kon nog voor sluiting der eindcontrole de finish bereiken. Dinsdag 29 aug, wordt de volgende puz zelrit verreden. Het werd maar al te gauw zaterdag, toen men naar huis moest. De terugtocht voerde langs het Sprengendal, waar de jongens en meisjes nog even een heerlijk bad namen. Het was jammer, dat het in Vasse begon te re genen en nog beroerder was het, dat het de hele dag bijna niet weer droog werd. Ondanks de stromende regen wisten de „va kantiegangers" er de moed in te houden en op het Schild kregen de „moedigen" een ijsje tot besluit. Advertentie Aangevoerd: 1242 stuks vee, runderen 54, varkens 1188. Prijzen: 12 vette koeien, eerste kwaliteit van 3.20 tot 3.50 per kg. slachtgewicht. 20 melk- en kalfkoeien van 1025.- tot 1100 per stuk. 10 pinken van 625.-_ tot. 700.— per stuk. 5 graskalveren van 425.- tot 500- per stuk 7 nuchtere kalveren van 60.— tot 80.— per stuk. 23 drachtige zeugen van 350.— tot 475.— per stuk. 28 loopvarkens van 90,— tot 120— per stuk. 1137 biggen van 68— tot 85.— per stuk. Overzichthandel Rundvee: Handel kalm, prijzen onveranderd. Varkens en biggen: Handel vlot, prijzen iets hoger. GEBOREN: Johanna Gerritdina, d.v. G. Wessels en J, Spenkelink Holterstraatweg 19, Albert Jan zv A. ter Maat en B. Voortman, Markeloseweg 29, 6 juli, Robert Johannes Antonius, z.v. J. H. Altena en H. M. T. Pleizier, Holter straatweg 133, Janna, d.v. M. Koedijk en G. M. Huisken, Hogepad 51, 6 juli. Gerrit Herman, z.v. G. J. ten Bolscher en J. Kreij- kes, Holtertorensweg 13, Hendrikus, z.v. G. J Beltman en J. D. Poortman, Molenstraat 30, 7 juli. Johanna Hendrika, d.v. B. J. Hender- tink en J. Stegeman, weth. Korteboslaan 91, Janna, d.v. E. Averesch en D. Kamphuis, Bloemstraat 23, 9 juli. Geesken, d.v. A. J. Myjer en G. Schuiterd, de Bleijdestraat 30, 8 juli. Jeanette Geraldine, d.v. H. W. van Brussel en G. J. Wansink, BI. Banisweg 40, 3 juli te Almelo. ONDERTROUWD: Arend Plas, 22 jaar, Rijssen, Baankamp 23 en Geertjen Pluimers 19 jaar, Wierden, Enter, Zwiksweg 1 4 juli. Jan Willem Jansen, 25 jaar Rijssen, Es straat 66 en Jannetje van Dam, 23 jaar, Rijssen, Elsenerstraat 47, 4 juli. Hendrikus Meenks, 29 jaar, Rijssen, Hol- tentorensweg 37 en Hermina Ligtenberg, 25 jaar Rijssen, J. ter Horst JHznstraat 11, 6 juli. Gerrit Jan ter Harmsel, 20 jaar, Rijssen, Weth. Korteboslaan 127 en Willemina Frede rika Hofmeijer, 20 jaar, Hellendoorn, Nijver dal, Ligtenb. weg 4. Berend Kremer, 25 jaar, Almelo, Tukker straat 50 en Jansje ter Harmsel, 27 jaar Rijssen, weth. Korteboslaan 127, 7 juli. GETROUWD: Willem Baan, 24 jaar en Hendrika Zwofe rink, Walstraat 53, 4 juli, Ary van der Kuij, 26 jaar, en Gerritdina Aleida ten Hove, Rot terdam, Koningsveldestraat, 41a 4 jiili. Gerrit Jan Borghuis, 29 jaar en Dirkje Johan na Waanders, 25 jaar, Rijssen, Enterstraat, 99a 5 juli. OVERLEDEN: Jan Willem Baan, 67 jaar echtgenoot van H. Poortman, Holterstraatweg 11, Frederik Jan Lensink, 71 jaar, Ligtenbergerdijk 17. Advertentie Start van de BIJ (naast Ter Horst zelfbediening) voor speciale aanbieding zie pag. 4 In het gebouw Jeruel werd woensdaga vond de eindles gegeven van de tweede en derde j aars-leerlingen van de Chr. landbouw- huishoudschool „de Halte" te Rijssen. Hierbij aanwezig waren de commissie van toezicht, de directrice mej. Aalderink, het gehele onderwijzend personeel der school en de leerlingen met hun ouders. De voorzitter van de Commissie van toe zicht, de heer Bokdam uit Bornerbroek sprak een kort openingswoord, waarin hij memo reerde, dat de school over het afgelopen sei zoen goed heeft gewerkt. Alleen worden gro te moeilijkheden ondervonden door het feit, dat in verschillende in de gemeente verspreid liggende lokaliteiten nog steeds les moet wor den gegeven, hetgeen het onderwijs in het algemeen niet ten goede komt. De plannen voor de nieuwe school zijn wel gereed, al dus spr., maar in Den Haag schijnt men geen haast hiermede te maken, want het duurt wel erg lang, alvorens met de bouw kan worden begonnen. Momenteel ondergaat de school veel personeelswisseling. Diverse leerkrachten gaan de school verlaten, om elders een benoeming te aanvaarden. Spr. bracht hen allen een woord van dank en sprak een kort afscheidswoord tot de be treffende leerkrachten. De secretaresse van de commissie van toezicht, mevr. Wessels reikte vervolgens de getuigschriften uit aan de geslaagde leer lingen. Na dit meer officiële gedeelte volgde een afwisselend programma, dat tot titel droeg ,,'t is vandaag de laatste dag". Een zestal leerlingen van klas 2D zorgde elk voor een aardige declamatie. Vier leerlingen van klas 2A (drie Ligten- bergers en één Baan) bracht hierna een hoorspel getiteld „Huisbezoek", waarna leer lingen van klas 2C een spreekwoorden-raad sel opvoerde onder de titel van „Spreken is zilver, zwijgen is goud". Ook ontbrak op dit programma niet de gymnastiekoefeningen want leerlingen van alle klassen lieten mooie gymnastische oefe ningen zien onder leiding van de heer Speek. Een letterspel, ten afscheid, op de plan ken gebracht door leerlingen van 2B, was een aardig onderdeel van de bijeenkomst. Momentopnamen werden vertoond van de tocht naar Epe en Nunspeet, met tenslotte een aantal rijmprenten van de assistenten en een 15-tal humoristische coupletten op de leerkrachten van de huishoudschool. Advertentie HtKtNING-COURANT De eeuwenoude stadsbleek de Weijerd zal - als de raad met het voorstel van B. en W. akkoord gaat -een geheel andere bestem ming krijgen. Het college van B. en W. stelt de raad n.l. voor van de stadsbleek een wandelplant soen te maken. Algemeen is bekend, dat de laatste jaren steeds minder gebruik wordt gemaakt van de stadsbleek. Was de bleek enige tientallen jaren geleden op maandag en dinsdag nog druk bevolkt, en konden hier de Rijssense vrouwen het. nuttige met het aangename ver enigen er werdén vaak gezellige buurpraat jes afgestoken door de modernisering, die zich ook in de Rijssense gezinnen via wasmachines, centrifuges enz. enz. heeft vol trokken, werd de behoefte van de Weijerd gebruik te moeten maken steeds minder. „Ergens" zou men kunnen zeggen is dit een verlies voor het typische element in het Rijssense stadsbeeld, anderszins getuigt het van werkelijkheidszin van het college van B. en W., als men redeneert, dat het, ge geven het feit, dat er praktisch geen ge bruik van de bleek meer wordt gemaakt het ook niet verantwoord is er kosten voor te maken. De afrastering van de Weijerd verkeert n.l. in een zodanige toestand, dat algehele ver nieuwing noodzakelijk is. Dit is eigenlijk de doorslaggevende reden, waarom B. en W. aan de raad voorstellen, aan de stadsbleek een geheel andere bestemming te geven. Het is mogelijk, dat er hier en daar wat bomen bijgeplant zullen worden waardoor de Weijerd veel meer dan thans het geval is, in 'n behoefte zal voorzien. Overigens is men niet van plan aan het uiterlijk van de his torische stadsbleek veel te veranderen. Donderdagavond vond in het gebouw Jeruël in tegenwoordigheid van de ouders, de uit reiking van de diploma's plaats aan de ge slaagde leerlingen van de Lagere technische school te Rijssen. Naast enkele bestuursleden waren aanwezig alle leraren der school en vertegenwoordigers van werknemersbonden. De directeur der school de heer De Ridder sprak een kort openingswoord, waarna hij aan 101 leerlingen het diploma uitreikte. Tot de vertrekkende leerlingen hield hij hierna 'n toespraak, waarin hij deze stap van de jon gens een einde noemde, maar ook een nieuw begin. 5 van de geslaagde jongens zijn in het bezit gekomen van 2 technische diploma's Spr. wees allen op de houding die zij in de maatschappij moeten aannemen en dat zij moeten woekeren met hun talenten, „dan zal het jullie goed gaan." Na het meer officiële gedeelte, werd een programma voor de feestavond afgewerkt. De leraar, Jhr. Bamaart, had kans gezien een schoolkoor samen te stellen, dat enkele lie deren zong. Verder speelde onder zijn lei ding een schoolband enkele aardige stukjes. Wij hoorden accordeonspel van Johan Nij- veld en klarinetspel van W. Kreijkes en Teu- nissen, een trompetsolo en énkele voordrach ten. Aan de beste leerlingen van de diverse vak ken reikte de heer De Ridder een prijs uit, waarna enkele leerlingen bedankten voor het onderwijs en een cadeautje aanboden. afd. timmeren 3a: le prijs: R. J. Veneman, 2e prijs: G. Aal- tink. 3e prijs: H. Hemmink. 4e prijs: H. D. ter Keurst. afd. Timmeren 3b. le prijs: H. Zwiers. 2e prijs: M. Tij hof, 3e prijs: D. Wessels, 4e prijs: J. Stam Timmeren 2a: P. J. Hofman, Timmeren 2b: J. A. D. Holtkamp. afd. Metaalbewerken 3a:. le prijs: J. A. Kamphuis, 2e prijs: J. A. Elk joar maakt de Ooln van Dage Een mooi raejsken met mekoar, En det is toch vuur de meessen, 'n Muejsen dag van 't hele joar. Dage vuur det het zo vear is Kuiert ze al ouwer 'n toch, Oole leu zeent net as wichter, Vake 'n gruetjen slimmer nog. De kemissie hef ook non wier 'n Raejze op 't programma staon, In de hoppe det 't dit joar ook Net as aaltied duur kan goan. Wiej begriept det 't kommité doar Heel wat geeld vuur nuereg hef, En as 't slaang zal, kan 't allene, As elkeene good wat gef. Mear ik mos miej stoark vergissen As det dit keer teeng zol valn, 't Zol toch gek wean awwe det neet Biej mekoar kreeng met oons aln. Leu in Riessen, d'aandre wekke Kriej de kaans um wat te geewn, Zorgt ter vuur det 'k in dit varsjen Niks te vuile heb eskreewn. Iej begriept wal wa'k bedoole, Geeuwt vuur oonze Ooln van Daang, Geewt zo vuile aj kuent missen, Dan zal 't ook van 't joar wier slaang, J. ROZENDOM, RIJSSEN. ZIT BETER STAAT BETER Ned. Herv. Gem. Grote Kerk 9.00 uur en 10.45 uur Ds. Kool, 7 uur Ds. Vos. Westerkerk: 9.30 Ds. Vos. 3 uur Ds. van Tuyl. Notter: 7.30 uur Ds. van Tuyl. Ger. Gem Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur Ds. K. de Gier van Den Haag. Ger. Kerk (Boomkamp) 9.30 uur en 15.00 uur Ds. L. W. Muns uit Utrecht. Oud. Ger. Gem. Bevervoorde 9.0 u., 14.30 u. en 19.00 uur leesdienst. Oud Ger. Gem in Nederland (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur Ds. van Dijk. Ger. gem in Nederland (Eschkerk): 9.30 en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 lees dienst. Ned. Protestantenbond afd. Rijssen: 10.45 uur Dr. J. W. Samberg uit Delden. Grobben, 3e prijs: W. Nijkamp, 4e prijs: W. Maneschijn. afd. metaalbewerken 3 b: le prijs: B. J. Kornegoor, 2e prijs: C. Se- gers, 3e prijs: A. Tijink, 4e prijs: G. J. Poffers. Metaalbewerken. 2a: B. W. Jurriën. 2b: Th. A. W. Krieger. afd. Metselen: le prijs: M. Sanderman, 2e prijs: J. H. Broekmate, 3e prijs: A. H. Blikman. Metselen 2: D. J. ter WeeL afd. schilderen: le prijs: H. Schippers, 2e prijs: L. D, Ligtenberg, 3e prijs: G. Roessink. Schilderen 2: B. Woesthuis. De prijzen werden beschikbaar gesteld door: ijzerhandelaren D. Pas, G. J. Vos, en G. J. A. Tijhuis. Verder door de Ned. Baksteenindustrie; Houthandel H. Waanders; Gezamenlijke Schilderspatroons; Gezamenlij ke Bouwpatroons; Chr. Metaal- en Chr. Bouwvakarbeidersbond; De Algemene Ned. Bouwvakarbeidersbond; De R. K. Werk nemersbond; Gezamenlijke Smedenpatroons. Pieriks Bouwmaterialenhandel. Hoe groot de wisselvalligheid van ons kli maat is, is dezer dagen wel bijzonder dui delijk aan het licht gekomen. Was het enige tijd geleden voor velen een ondraaglijke hitte, enkele dagen later brandde bij dezelfde klagers vaak de kachel. Het was vanzelfsprekend dat het bezoek aan het nieuwe zwembad de Koerbelt op één van de warme dagen een recordhoogte bereikte. Niet minder dan 6800 bezoekers passeerden op die dag de controle. Toen werd pas duidelijk in welk een grote be hoefte een dergelijk goed geoutilleerd zwem bad voorziet. In en rond het oude zwembad in De Mors was voor zovelen echt geen plaats geweest. De Rijssense bezoekers van het zwembad zijn uiteraard zeer enthousiast over de prachtige zweminrichting en ook de vele vreemdelingen, die toen verkoeling zochten staan versteld, dat een plaats als Rijssen de beschikking heeft over zulk 'n prachtig zwem bad met een niet minder fraaie zonneweide. Bij het topbezoek van zaterdag werd eerst duidelijk welk een grote vooruitgang er is geboekt in vergelijking met het oude zwem bad De Mors. Daarover zullen praktisch alle Rijssenaren het eens zijn. Waarover ook zonder twijfel een grote een stemmigheid zal bestaan, is de wanorde, die er noodzakelijkerwijze moet heersen op het parkeerterrein. Onbegrijpelijk, is het dat hier in nog geen verbeteringen zijn aangebracht. Men is kennelijk niet optimistisch geweest, anders had men wel zorg gedragen dat er meer dan enkele honderden fietsen op behoorlijke wijze konden worden opgesteld. Vooral ook zaterdag was het een comple te chaos. De klemmende vraag is nog steeds of men hierin geen zij het ook een proviso rische voorziening kan aanbrengen. Hon derden fietsen lage kris kras door elkaar. Diegenen, die hun fiets behoorlijk hadden opgesteld raakten vaak volkomen vast, in de chaos, die was ontstaan, doordat anderen door hun fiets zo maar weg te smijten, hen de weg terug versperden. Hoeveel schade er dientengevolge al is ont staan, is moeilijk te zeggen. Vast staat, dat dit nergens op lijkt. Deze toestand te bestendigen is volko men onverantwoord, en wij hebben 't al eens eerder gesteld, hierin moet verbetering wor den gebracht. Ook de toestand van een gedeelte van de toegangsweg, de Arend Baanstraat verkeert in een buitengewoon slechte toestand. Dat men niet heeft gezorgd dat bij de opening van het zwembad gebruik kon worden ge maakt van een behoorlijk toegangsweg ge tuigt van een weinig vooruitstrevend beleid. Het is zeer te betreuren, dat naast de voldoening die er rond het nieuwe zwembad is ontstaan, deze wantoestanden een domper op de vreugde (blijven) zetten.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1