VACANTIE- MAALTIJDEN voor kampeerders /-Mie Htobc uil /Lenden I Bevorderingen en diploma's aan de Lagere Technische School te Rijssen MEER WERKEN TEGEN MINDER LOON /■lyz/AJ. GESLOTEN GESLOTEN GESLOTEN D. PAS Nieuwe verordening Hogere tarieven weeggelden Ondervoeding bij overvoeding Nederlandse zuivelwereld wacht niet af, research naar hart- en vaatziekten Rode Methusalems DURBAN KRIJGT MINIATUURSTAD Tweederde der mannen scheert zich nog nat Rijssen-Almelo Vrijdag 7 juli 1961 Pagina 4 r&rwfgn me! en zonJer zon PIGMA-DERM BAKKERIJ KRUKKERT. WEGENS VAKANTIE Bevorderd van de voorbereidende klas naar de afd. timmeren 2e klas: G. J. Beuze, W. Bouhuis, B. J. ten Cate, W. G. Getkate, H. de Heer, F. J. Twilhaar, J. Veneman, J. Goosen, H, A. Hegeman, A. Bruins, M. Gerritsen. J. G. W. Kolkman, M. Ligtenberg, A. J. Lohuis, B. H. H. Nije- boer, A. Paalman, G. Pas, D. J. Schippers, J'. M. Tijhuis, H. Bruins, H. Heuten, H. Kos ter, W. Krejenzang, A. J. Lankamp, H. J. Nijzink, W. H. Pas, G. D. Rozendom, J. Veneklaas. Naar de afd. metaalbewerken 2e klas: G. H. Dekker, J. H. M. Reinders, J. W. Kark- dijk, H. J. A. Kerkdijk, A. W. M. Lucas- sen, H. Pennings, G. H. Veneman, G. E. M. Verver, P. C. Woertman, D. J. van Zon, A. A. G. S. Ekelenkamp, H. V. Barnaart, G. Averesch, E. Beverdam, H. ten Brinke, H. A. Gerritsen Mulkes, G. A. Hek, G. H. Mark voort, M. Nijzink, H. F. Rutgers, H. Schreur M. Tijhof, J. Vincent, A. W. Bouwhuis, H. J. Brandriet, H. Dam Wiechers, J. ten Hove, H. J. P. Schreuder, W. Seppenwoolde, G. de Vries, A. Kolkman, G. B. Winnemers. Naar de afd. metselen 2e klas: G. H. Blikman, B. J. Preuter, H. Klein Lig tenberg, G. Heuten, J. Koenderink, J. Wild, G. H. Altink, J. Meerman, H. Scholten, G. Bolink, J. H. Borghuis, G. J. Gerritsen, J. Lankamp, G. D. Slagman, A. J. Zwoferink. Naar de afd. schilderen 2e klas: G. Haselhorst, H. F. M. Roeloffzen, A. J. L. Nijveld, G. J. ten Brinke, J. Landeweerd, G. Ditsel, D. ten Hove, G. J. Luby, M. L. L. Stevens. Bevorderd van timmeren 2 naar 3: H. Averesch, G. J. Baan, G. J. Bakker, G. v.d. Berg, G. J. Boers, G. J. Brinkman, J. Dannenberg, M. Dekkers, J. F. H. Eike naar, J. Goorman, H, Hazebroek, P. J. Hof man, J. ten Hove, A. H. Kerkhof, L. J. Kroe- se, G. Kruithof, H. Ligtenberg, G. W. Nij- land, J. Nijmeier, J. Noltes, J. Pas, J. Plei ter, J. H. G. van Schooten, H. Schulenburg, J. A. Stegeman, G. J. M. Verschoor, A. K. Vincent, G. Dollen, J. Bentert, G. Beunk, H. B. Brinkhuis, H. Eshuis, H. Freie, H. A. A. Geuzendam, B. Grooters, G. M. ter Hedde, J. A. D. Holtkamp, G. H. Klein-Nagelvoort, J. W. Mensink, M. H. C. Rouweler, J. Scherp hof, G. Stegeman, H R. Tomy, D. Voort man, H. Voskes, J. W. Westerik, G. Wijnen. Niet bevorderd: 7 leerlingen. .Bevorderd van metselen 2 naar 3: H. Harbers, G. Hofman, D. Kroese, W. M. Lensink, B. Ligtenberg, H. Lozeman, A, D. Nijland, J. Nijland, M. Nijzink, H. A. Olt- huis, J. B. R. Rouweler, H. Schutte, J. Sma- le, W. J. Teunissen, J. Tijhof, D. J. ter Weel, H. G. W. Wessels, D. Zieleman, D. Huesken. Niet bevorderd: 8 leerlingen. Bevorderd van metaalbewerken 2 naar 3: ■J. Baan, G. J. Brinks, W. Brinks, G. A. M. van Dijk, G. J. Heering, J. H. Heering, B. W. Juriën, W. Kreijkes, A. J. J. Kuipers, H. H. C. Lammertink, J. Lohuis, D. Peddemors, G. J. Poortman, D. Scheppink, F. J. Scholten, H. L. M. a.d. Stegge, G. J. Timmerman, D. Willems, G. J. Wolthuis, H. Zijtveld, B. Aanstoot, J. Baan, J. A. Beldman, A. Borkent, S. Breukelman, J. Broeze, J. W. Ezendam, A. Klein-Nagelvoort, G. W. M. Kosters, Th. A. W. Krieger, J. Mensink, H. Morsink, G. Pluimers, G. H. Scholten, B. Schulenburg, G. J. Tijhof, G. W. Woertman, F. P. A. Woolderink, D. Ligtenberg, P. J. Klop. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Bevorderd van schilderen 2 naar 3: J. B. Alferink, A. M. ten Berge, H. G. Eikenaar, J. Ezendam, H. Hakkert, H. W. Harmsen, H. A. Hoppen, Th. G. J. Kamp huis, J. A. D. Kienhuis, J. H. Klink, J. Knol, G. J. Koers, G. J. Langehof, D. W. de Leeuw, H. W. Ligtenberg, J. A. Lucassen, H. F. Nijenhuis, J. A. M. Nijveld, A. Pinkert, Th. M. Pluimers, Th. van Rhee, F. A. Riet man, F. Roeloffzen, J. H. Schulenburg, H. J. Tijhof, B. Woesthuis. Niet bevorderd: 3 leerlingen Advertentie Tube 2.95' flacon 7.50 en 2,95 bij Uw drogist Een diploma ontvingen de volgende leer lingen: Afd. timmeren: Nijverdal: H. Aal, G. H. Bötkent, J. G. Braakman, G. Greevink, H. Hemmink, C. H. de Jonge, C. Hazebroek, H. Maris, J. Schut ten, H. Tijhuis, M. H. Wriede, H. Zwïérs. Holten: G, Aaltink, H. Aanstoot, J. A. Hof man, J. Stam, E. Steunenberg. Wierden: F. M. T. Roeloffzen, G. Veneman, D. J. Vrielink, B. J. Baan, R. J. Veneman, J. ter Avest. Enter: M. Schoolderman. Rijssen: G. Baan, M. v.d. Belt, H. Dasse- laar, G. J. Haase, G. Jurriens, H. D. ter Keurst, J. W. van Losser, J. G. A. Kiestra, J. Nijkamp, A. Slagman, J. Spenkelink, M. Tijhof, D. Wessels. Kopklas timmeren: G. W. H. Heuver, Wier den; J. Jurjens, Wierden ,T. Meerman, Hol ten; J. M. Sanders, Wierden. 9 leerlingen ontvingen geen diploma, afd. metselen: Nijverdal: A. H. F. Blikman, J. H. Broek- mate, Wierden: L. G. Olthuis, J. A. Tiehuis. Enter: J. Hendrikse, H. A. M. Kosters, G. M. Nijhof. Rijssen: M. Harbers, M. Sanderman. kopklas metselen: G. B. Wijnen, Nijverdal. 3 leerlingen ontvingen geen diploma, afd. metaalbewerken: Nijverdal: A. Docter, G. Eshuis, J. Mensink, J. Nijen Twilhaar, A. Tijink, H. Timmerman. Holten: H. Brinks, G. ten Dam, J. Schup- pert, J. W. Veneklaas. Wierden: J. A. Grobben, Th. J. Lammertink, G. Maassen v.d. Brink, J. Manenschijn, H. Wanschers, J. Eeftink, A. J. v.d. Kolk, G. J. Poffers, W. Rozendom, C. Segers. Enter: W. H. Averesch, A. R. Geels, B. J. Kornegoor, B. J. F. Rouweler, Rijssen: B. J. Brinks, W. Companje, J. A. Kamphuis, J. H. Lichtenberg, Luby, W. Manenschijn, B. J. Mekenkamp, E. Maller, W. Nijkamp, J. W. Nijsink, J. W. Poortman, W. v.d. Stouw, H. Tijhuis, M. G. D. Zijlstra. 5 leerlingen ontvingen geen diploma, afd. schilderen: Nijverdal: J. Berentschot, L. H. Kleine Staar- man, J. Klein Nagelvoort. Wierden: H. J. Dollen. Enter: G. Roessink. Goor: J. Waanders. Rijssen: J. Baan, M. Kreijkes, L. D. Lig tenberg, J. H. Lohuis, H. Schippers. Holten: H. J. ten Wolthuis. 2 leerlingen ontvingen geen diploma. De verordening op de heffing van weeggel den van de gemeente Rijssen welke dateert uit 1924 is verouderd, evenals de afzonderlijke invorderingsverordening, die reeds bestaat sinds 20 maart 1918. Dat valt te concluderen uit een nota, die B. en W. aan de gemeen teraad hebben doen toekomen B. en W. stellen de raad voor de verorde ningen aan te passen aan de gewijzigde om standigheden, omdat „sommige bepalingen, zo wel als het tarief niet meer worden toege past". De bestaande verordening kent twee ta rieven, n.l. 0,35 voor het wegen van een (gewisselde) koe en 0,15 voor het wegen van ieder ander dood of levend dier of van een voorwerp van welke aard dan ook. In de nieuwe verordening zoals B. en W. zich die voorstellen wördt onderscheid gemaakt tussen het wegen van dieren en tussen het wegen van voorwerpen of goederen. Thans worden de weegbruggen hoofdzakelijk ge bruikt voor het wégen van vee, terwijl het een enkele keer voorkomt, dat ook andere voorwerpen (o.a. motoren) worden gewogen. In het raam van de bestaande verordening is vöor het wegen van grote dieren een be drag van 0,35 verschuldigd en voor het wegen Van kleine dieren (zoals varkens en schapen) 0,15. Ter onderscheiding van grote en kleine die ren hebben wij thans een grens genomen van 200 KG aldus B. en W. Ook is dit ge wicht ingevoerd bij het tarief voor het we gen van goederen en andere voorwerpen Volgens de gemeentewet moet het tarief zodanig worden vastgesteld, dat een matige winst kan worden verkregen. Over 1959 hebben de kosten van de gemeen- tewaag 3115 bedragen. De opbrengst over dat jaar was slechts 959,80. Om een matige winst te verzekeren zou dus het tarief meer dan verdrievoudigd moeten worden. Een dergelijke verhoging is naar de mening van B. en W. te ingrijpend. Om de kosten van de gemeentewaag enigs zins te drukken hebben B. en W. gemeend bepaalde vaste tijden te moeten stellen, waar op het wegen kan geschieden n.l. op maan dag van 7 tot 12 uur of op woensdag en vrijdag van 7 tot 10 uur. Het tarief zal dan bedragen 0.75 200 kg en meer) en 0.30 (minder dan 200 kg). Voor de wegingen die buiten de vastgestel de tijden moeten plaats hebben zal het dub bele van het bovengenoemde recht ver schuldigd zijn. B. en W. stellen de raad voor de verordening op de heffing van weeggel den in deze zin te wijzigen. In de landen van het Sovjet-blok zijn het de „helden van de arbeid", ook wel ac tivisten" genaamd, die dienst moeten doen om het arbeidstempo op te voeren. Stacha- nov was zo'n held in de Sovjet-Unie. In de Sovjet-zone van Duitsland begon deze beweging in 1948 met Hennecke, die in een steenkolenmijn naar het voorbeeld van Stachanov veel meer steenkool met zijn houweel lossloeg dan zijn mede-arbeiders. Hij werd al gauw benoemd tot ambtenaar van het ministerie voor de zware industrie. Op de Hennecke-beweging volgde de Frieda Hockaufbeweging. Grieda Hockauf, werkzaam in een weverij, werd zelfs gepromoveerd tot lid van de Oost-duitse „Volkskamer", om dat zij ieder jaar veel meer had gepres teerd, dan het „plan" haar voorschreef. In de zomer van 1958 riep Kroetsjev de „Mamai-methode" in het leven. Dat was Walter Ullbricht, de secretaris van de een heidspartij in de Sovjet-zone aanleiding deze nieuwe activisten-methode ook aldaar direct in te voeren. Nikolai Mamai had zich niet alleen verplicht zijn kwartaalsplan te over treffen, maar ook de dagelijkse norm voor zijn ploeg. Er ontstond enige verrassing in het po litieke bureau van de S.E.D. toen bleek, dat deze Mamai-beweging, die door de ar beider in de Sovjet-zone „Mau-Mau" bewe ging wordt genoemd een enorme weerklank had. In 1958 sloten bijna twee miljoen werk nemers, z.g. „activisten-contracten" af, en wel 465.000 zogenoemd individuele en 135.000 collectieve verplichtingen. De arbeiders had den namelijk een weg gevonden, die hun de premies bracht, zonder dat zij moesten overwerken. Wanneer zij een aantal van die akkoord-schichten, hadden gewerkt, dan meld den Zij zich ziek, terwijl ook voorkwam, dat wegens materiaal-schaarste deze speciale werkzaamheden helemaal niet konden wor den uitgevoerd. Dit was natuurlijk niet naar de zin van de communistische leiding. De Mau-Mau-be- weging bloedde derhalve langzaam maar ze ker dood. Zonder beweging gaat het ech ter niet. Dus worden regelmatig nieuwe ac tivisten ontdekt, die er evenwel niet in slaagden hun methoden ingang te doen vin den bij de werknemers, die bepaald niets voelen voor meer werken tegen minder loon. Op het ogenblik is het „Mitrofanov-systeem". Het is onderwerp van veel propaganda, een methode om bij produktie van kleine series en bij de montage alle onderdelen heel nauwkeurig van te voren te sorteren zodat onderdelen en vormen zonder dat de draaibanken en de machines voortdurend moeten worden versteld, kunnen worden ver vaardigd. Premies zullen echter alleen wor den toegekend, wanneer volgens deze metho de de arbeids-produktieviteit ook inderdaad groter Wordt. De belangstelling bij de werk nemers is uiterst klein, zodat ook deze be weging wel een kort leven beschoren zal zijn. (Van een landbouwredacteur). Er is een kentering te bespeuren in de houding der medici ten aanzien van het verband, dat er gelegd wordt tussen een vorm van aderverkalking (atherosclerose) en het gebruik van vet in de voeding. Neig den zij enkele jaren geleden nog naar de overtuiging, dat dit verband er wel was, geleidelijk wint het inzicht veld, dat er veel meer factoren in het spel zijn, waarbij dan nog bewezen moet worden, dat er een oor zakelijk verband is tussen deze factoren en de ziekten. Ook in Nederland vinden onder zoekingen plaats en het is niet verwonder' lijk, dat de zuivelindustrie als vetproducent zich op dit gebied niet onbetuigd heeft ge laten. Vorig jaar heeft het produktschap voor zuivel een commissie ingesteld, die zich met de kwestie bemoeit. Het is een adviescom missie voor het bestuur van het schap in zake proeven omtrent het gebruik van dier lijke vetten in verband met hart- en vaat ziekten. Het doel van deze commissie is het stimuleren en coördineren van onderzoe kingen op dit terrein. Secretaris is ir. E. A. M. Meyknecht, die als adviseur Verbonden is aan de staf van het produktschap en die zich reeds geruime tijd met deze aangele genheid bezighoudt. De commissie heeft voor dit jaar de be schikking gekregen over 100.000 gulden. On derzoekingen worden o.a. verricht onder ge detineerden van enkele Nederlandse gevan genissen. Men hoopt zo gegevens te krij gen over lange termijn, wat tot nu toe veelal heeft ontbroken aan de onderzoekin gen. Zou de commissie van het zuivelschap voor de uitkomst willig blind zijn? Ir. Mey knecht lacht, als we 't hem vragen. De waar heid komt aan 't licht, zegt hij. Als de veronderstellingen waarheid bevatten, kun nen er voorzieningen worden getroffen, maar daar ziet het nog helemaal niet naar uit. Afgaande op de literatuur, die de laat ste tijd in de vakpers over dit onderwerp verschijnt, is het uitzicht voor het melkvet in ieder geval minder ongunstig geworden dan enkele jaren geleden. Ook de Bio-che- micus van het researchlaboratorium van de Condens in Leeuwarden, drs. J. H. Verhoog was het hier mee eens. Uit de literatuur die ons ter beschikking staat, blijkt verder, dat er vele Onderzoe kers zijn, die het in een andere richting zoeken, waarbij de opmerkelijkste theorie in dit verband wel wordt aangehangen door de Nederlandse onderzoeker dr. E. van Handel, die meent, dat de ziekten het ge volg zijn van een tekort aan bepaalde voe dingsstoffen, welk tekort speciaal optreedt bij voeding in de westerse landen. Algeme ne aanhang heeft deze theorie nog niet ge vonden. In Nederland is het vooral prof. dr. J. Groen,, nu in Israël, geweest, die in medische kring de mening heeft doen postvatten als zou het dierlijk vet het cho lesterolgehalte van bloed verhogen en het ontstaan van atheroselerose bevorderen. Vast staat, dat het gehalte aan choleste rol hoog is bij mensen met deze ziekten. Het staat niet vast dat cholesterol als zo danig arteroschlerose veroorzaakt. Het ge halte kan verlaagd worden door o.a. ver schillende vetten uit het dieet te nemen. Ook is gebleken, dat arteroschlerose af neemt in tijden van voedselschaarste. Be langrijk is echter wel - en vele buitenlan- halen deze gegevens aan - wat dr. Th. Bloem en zijn medewerkers hebben aangetoond, na melijk dat ook bij een relatief hoog vetge halte met inbegrip van boter in het dieet van patiënten geen stijging van de bloed- cholesterol spiegel optreedt onder voorwaar de, dat het dieet volledig is aan voedings stoffen. De onderzoekingen, die door het zuivel schap gefinancierd worden, gaan verder in deze richting. De proeven worden her haald en uitgebreid. Reeds zijn er verschil lende gegevens naar voren gekomen, doch de desbetreffende cijfers zijn nog niet ver werkt. Er blijkt wel uit, dat bij de dieren geen verhoging van het cholesterol-gehalte Van het bloed optreedt. Klinisch onderzoek moet gegevens echter nog completeren, doch de patiënten lijken „beter" wat hun men tale conditie betreft. Bij de huidige stand van het onderzoek is niet gebleken dat dier lijk vet in het algemeen schadelijker isvoor de gezondheid dan voedingsvetten van plant aardige oorsprong. Het dieet, dat dr. Bloem en zijn mede werkers hun patiënten geven benadert dat van de Oosterse volken, die weinig last heb ben van arteri osclerose. Ir. Meyknecht is van mening, dat de resultaten van deze on derzoekingen pleiten voor de opvatting van dr. Van Handel, dat arteriosclerose een ge breksziekte is, terwijl een schadelijke in vloed van zuivelprodukten niet naar voren is gekomen. Het door dr. Bloem gebruik te dieet bevatte ca. soyameel en pinda's met daarnaast volkoren brood, ongepolijste rijst, terwijl aan 't gebruik van vlees, melk, kaas en eieren geen beperkingen waren opgelegd. Boter en margarine werden beperkt tot 25 gram per dag. Wie de vakantiedagen in tent of zomerhuisje doorbrengt, zal zich in vele gevallen een beetje moeten behelpen met de kokerij. Het blikje zal dikwijls uitkomst moeten bieden bij het samen stellen van het dagelijks menu en wie mocht denken dat het erg moeilijk is om met blikvoe- ding en éénpansmaaltijden toch elke dag een smakelijke maal tijd ter tafel te brengen, neme als leiddraad het volgende lijstje. Het is samengesteld door het voorlichtingsbureau voor de voe ding en dus ook nog helemaal „verantwoord", wat de voedings waarde betreft: Hache uit blik kan worden gecombineerd met aardappelen en sperciebonen. 'n Gebakken ei of een omelet doet het uitstekend met aardappel puree en een schaal kropsla met komkommer. Nieuwe haring kan worden ge combineerd met aardappelen en salade eventueel met koude bie tensla. Macaroni met gehakt kan met snijbonen worden gegeten, bij ge mengd koud vlees of plakken lunchvlees kan een stoofschotel van aardappelen en bloemkool worden gemaakt. Spitskool smaakt goed bij aard appelpuree met kaas en ham; een blikje sardines kan worden gegeven met gebakken rijst met tomaten en uien, en kropsla. En een wel heel eenvoudig vakantie menu: een stevige soep uit blik of pakje, gevolgd door pannekoek jes. Gemakkelijke desserts na al deze menu's; fruit, 'n eenvoudig melktoetje, (yoghurt of vla-uit- flessen), fornflakes met vers fruit óf een beschuit of cracker met kaas. En voor de kampeerder nog weer eens deze goede raad: neem geen risico's met drinkwa ter! Kook het een minuut of tien door als u twijfelt aan de betrouwbaarheid van drinkwater en dit geldt ook voor het water waarin groenten en fruit moeten worden gewassen. Saunabad Een compleet Fins saunabad is op weg naar Moskou, waar 2 Finse timmerlieden 't hou ten badhuisje zullen opslaan in de tuin van de villa van premier Nikita Kroetsjev. Het saunabad is een geschenk van president Urho Kekkonen voor de Sovjetpremier. De Sovjet Unie schijnt de Verenig de Staten als „Land der onbegrensde mogelijkheden" te willen aflossen. De zer dagen werd in Moskou bekendge maakt, dat men bij de volkstelling van 1959 niet minder dan 592 bur gers had geteld van 120 jaar en ouder. Bovendien zouden op de officiële telda turn 21.708 burgers ouder dan 100 jaar zijn geweest. Men wijst er op, dat in de V.S. onder de blanken slechts 2.005 honderdjarigen zijn te vinden. Deze Sovjet-oudjes ontdekte men voor namelijk in de verste uithoeken van het land. Het record der records werd gevonden in het Nagoro-Kara- bachsky-gebied in de Hoge Kaukasus; daar zou men 144 honderdjarigen heb ben gevonden op een bevolking van 100.000 inwoners, terwijl men er in de geciviliseerde omgeving rond Moskou slechts één per 100.000 aantreft. Er zijn mensen in Moskou, die zich af vragen, of dit wellicht ook niet iets te maken zou kunnen hebben met het feit, dat het bevolkingsregister in Mos kou misschien nauwkeuriger werkt.. De Zuidafrikaanse stad Durban kan binnenkort bogen op een liliputstad, compleet in elk detail. De stad krijgt niet alleen miniatuur-huizen en fa brieken, maar ook havens, vliegvelden, en bewegende spoorwegen, kranen en schepen. Het ontwerp schijnt in grote trek ken geïnspireerd te zijn door Madu- rodam en de schaal is eveneens on geveer dezelfde. De miniatuurstad, die opgericht zal worden in de om geving van Durbans strand, zal naar schatting honderdduizend gulden aan oprichtingskosten vergen. Scheermessen en scheercrême heb ben, althans in de Westduitse Bonds republiek - en elders zal het wel niet anders zijn - bepaald nog niet afge daan. Volgens een verslag van de or ganisatie van Duitse zeepfabrikanten trad in 1960 ten aanzien van scheer- produkten een lichte produktieterug- gang van 0,8, procent op rond 1.860 ton op. Daarbij werd het aandeel van scheercrême iets hoger ten koste van de stukken scheerzeep. De verhouding crême-staven was 59-41 procent. Het offensief van de droogscheerappara- ten is blijkbaar niet zo spectaculair als men het wel eens wil doen voor komen. Het verbruik van scheerarti- kelen per hoofd van de mannelijke be volking boven de 18 jaar liep in de Bondsrepubliek met slechts 6 gram terug tot gemiddeld 99 gram. Een steekproef wees onlangs uit, dat on geveer twee derde der mannen zich nog traditioneel nat scheert. Overi gens werd de grootste toename in ge bruik van zeepprodukten gevonden bij de haarwasmiddelen, n.l. met maar liefst 15,6 procent in één jaar. Per hoofd van de bevolking komt dat neer op 70 gram per jaar. Tot aan de rand van Europa en zelfs daarbuiten moeten de Duit se autoriteiten gaan grijpen, om met buitenlandse hulp het tekort aan ar beidskrachten enigermate te vermin deren. Men is thans begonnen, in Tur kije arbeiders aan te werven. De bu reaus, die zich hiermee bezighouden, willen nu ook in Egypte gaan zoeken naar geschikte arbeidskrachten. Voorlopig wil men een contingent van duizend arbeiders uit deze landen bijeenbrengen om ervaringen op te doen. Wie had, gedacht, dat de Engel sen ook aan de zwierige mode van dit voorjaar mee zouden doen! Maar zoals we 't aan het Organdi-complet in het midden zien, heeft Hartneel zich een zomer in luchtige stoffen voorgestld en daarbij zeker ook aan het Ascot-Rennen erF aan de „gar den-parties" gedacht. Bij de japon met de overdadig wij de rok wordt een mantel gedragen zo fijn als 'n waas, en van dezelfde stof 'n hoed, die in de voorjaarswind moeilijk op te houden zal zijn. Har dy Amies „floddert" ook met een wijde cape, die over een nauwe mouwloze japon gedragen wordt. Tenslotte het bruikbaarste model - het kleine kostuum links, dat door de overtrokken knopen en door gro te, schuine knoopsgaten opvalt (von Michael). Zaterdag 8 juni, zwembad DE KOERBELT Zwem- en polowedstrijden Aanvang 6.30 uur. Entree 0.35, kinderen 0.15 WEGENS VAKANTIE van maandag 10 t.e.m. zaterdag 15 juli. SLAGERIJ LOHUIS. WEGENS VAKANTIE van maandag 10 t.e.m. zaterdag 15 juli. van maandag 10 t.e.m. zaterdag 15 juli. Ijzerhandel Haarstraat 99.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 4