FILM -nieuws EEN STER KOMT OP! Polovereniging „De Mors" boekte verlies (in vriendschappelijke wedstrijd) en winst (in competitiewedstri*d) rdevol °ncfheici BENOEMD Speciale afdeling op de najaarsbeurs Manifestaties Utrechtse Jaarbeurs 1962 Zondagsdienst dierenartsen Rijssen-Wierden Gevonden voorwerpen Sportclub Rijssen verloor Twentse jeugd-Westfalen Ingezonden Havezathe #De Oosterhof Vrijdag en zaterdag de film Weit ist der Weg Woensdag de film Met een miljoen de wereld rond PUZZELRIT Vrijdag 7 juli 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 p.i.m margarinelabriek-Bolsward VAN COEVERDEN i Het waterpolotoernooi tussen de Mors en de Whee uit Goor is vooral voor de jonge Rijssense vereniging bijzonder leerzaam ge weest. Zoals dat ook al bij eerder gespeelde wed strijden het geval is geweest kwam ook nu weer tot uiting, wat men door goede training kan bereiken, en vooral van hoe groot belang het is, dat men over een grote wedstrijder varing beschikt. De Whee uit Goor kan met veel voldoening op de -wedstrijden in Rijssen terugzien om dat alle teams met een overwinning uit het water kwamen. Hoewel het herenteam van de Mors vol goede moed van start ging, bleek al gauw, dat de Rijssenaren niet te gen de tactiek van „De Whee" waren opgewas sen. De Whee dat enkele klassen hoger speelt als de Mors heeft de beschikking over enkele opvallend goede spelers, die een kans weten te benutten, en die uitstekend op elkaar in gespeeld zijn De voorhoede van de Mors, kon het de Goorse verdediging eigenlijk niet lastig maken zodat de Whee een min of meer gemakkelij ke overwinning wist te behalen. Ook het 2e herenteam kon het niet bolwer ken tegen de 2e editie van de Whee en ver loor met 72. Het le damesteam verloor evenals het 2e met ruim verschil, terwijl de adspiranten ook onvoldoende routine hadden, als was de 10 nederlaag niet zo erg oneer vol. In de polowedstrijd, die het le zevental van de Mors dinsdagavond speelde tegen de Berkel 3 uit Lochem, hebben de Rijssenaren de kans op het kampioenschap behouden. De Mors speelde een bezielende wedstrijd waarop de poloërs uit Lochem het juiste ant woord niet wisten te vinden. Reeds in de eerste minuut had de Mors succes en gedurende de hele wedstrijd had- Tot onderwijzeres aan de Haarschool werd benoemd mej, T. Zwerus uit Gouda. De bezetting van de Vredenburggebouwen zal op de aanstaande Najaarsbeurs die van 11 tot en met 16 september wordt gehouden, gedeeltelijk een nieuw aspect vertonen. In de vernieuwde Beatrix-hal zal 'n spe ciale afdeling zijn ingericht voor baby-artike len: kinderwagens, accessoires, meubelen voor baby- en kleuterkamers, plasticartikelen, ba byspeelgoed, baby- en kleuterkleding. Deze groepen, die tot nu toe los van elkaar op de verschillende etages van 't hoofdgebouw Vre- de'nburg exposeerden zullen door deze concen tratie, die ook op de volgende Voor- en Na- j aarsbeurzen zal worden doorgevoerd, een be ter representatief beeld geven van de Ne derlandse industrie en handel op dit gebied. In totaal zal deze groep een 3000 vierkante meter aan expositieruimte bezetten. Op de parterre zal tijdens de a.s. Najaars beurs de groep kantoorbenodigdheden een belangrijker plaats innemen dan tot dusver het geval was. In deze sector hebben reeds veertig firma's met 1200 vierkante meter ex positieruimte hun deelneming toegezegd. Voorts zijn er de bekende groepen, die elke Najaarsbeurs traditioneel manifesteren zoals huishoudelijke artikelen, kleinmeubelen, wo ningtextiel, goud- en zilverwerk, bijouterieën, uurwerken, rokersbenodigdheden, lederwaren, mode- en kleinvakartikelen, textiel en kleding parfumerieën, kosmetika en toiletartikelen, speelgoed, sportartikelen, reclame- en toegift artikelen, souvenir- en feestartikelen, winkel inrichting en etalagemateriaal. In 1962 zullen in de gebouwen van de Jaar beurs te Utrecht de volgende manifestaties worden gehouden: 812 januari Wintervakbeurs voor koffers en lederwaren. 812 januari Souvenirbeurs 1220 maart Internationale Voorjaarsbeurs 37 september 13e ROKA (Levensmiddelen- beurs) 1018 september Internationale Najaarsbeurs 1825 oktober 3e macro Plastic (kunststof- fenbeurs) Voor 1961 staan nog de volgende beurzen op het programma: 411 oktober Het Instrument (Wetenschap pelijke- en bedrijfstechnische instrumenten) 611 november Vakbeurs voor Meubelen en Woningtextiel De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts van Doorn, Rijssen, tel. 2487. zonnebril met blauw montuur, bruin lede ren damesportemonnee inh. 0.60, zwart vul potlood. muntbiljet van 2.50. sluitringen aan ijzerdraad, rijwielsleuteltje, plastic tasje met sleutels „Heijco", parkiet, ball-point, licht geel-groen dameshand schoen, jute zak, kinderbril, blauw zwemband, wit vest maat 41, geel vest, handstoffer tot schilder, portemonnaie inh. zwem. abon nement, herenpolshorloge t.n.v. A. ten Brin ke, regenjas, aktentas inh. thermosfles-ge wone fles en kroesje, blauw grijs overhemd, bruin-groen meisjesvest, rode autoped, mi litair grondzeiltje, paar witte gymschoenen maat 33. Bovenstaande voorwerpen en goederen zijn te bevragen op alle werkdagen tussen 18.00 en 20.00 uur. Telefonische aanvragen om trent deze voorwerpen kunnen niet in be handeling worden genomen. den de Rijssenaren het initiatief in handen, en wisten niet minder dan 13 doelpunten te scoren, waartegeover de Berkel geen enke le keer wist te doelpunten, zodat de Mors een bijzonder duidelijke overwinning wist te behalen. Ook het 2e zevental leverde een goede pres tatie door VZ en PC uit Vriezenveen met 2-0 naar huis te sturen. Het le doelpunt kwam direct na de aanvang tot stand, terwijl de Vriezenveense doelman na de rust een blun der maakte en zelf een doelpunt voor de tegenpartij in dit geval voor de Mors maakte. Eindstand: 20 De wedstrijd tussen de adspiranten van de Mors tegen die van VZ en PC werd een overwinning van 7-2 voor de Vriezen- veners. De Mors wist tot twee keer toe een voor sprong te nemen, maar later bleek toch dat men niet was opgewassen tegen de betere techniek van VZ en PC, die haar verkregen voorsprong wist op te voeren tot 72 Daar de nederlaagwedstrijd Enter Vooruit- Rij ssen Vooruit zaterdag geen doorgang kon vinden werd op verzoek van Rijssen Vooruit een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen de oud-collega's, het huidige Sportclub Rijssen. Sportclub verscheen met 2 invallers en ontplooide voornamelijk danks zij de warm. te weinig activiteit. De thuisclub daaren tegen vocht voor de overwinning als gold het een competitiewedstrijd. Indien de R.V.- ers op deze weg voortgaan zullen in de ko mende competitie zeer zeker goede resulta ten bereikt worden. Reeds na vijf minuten wist Zwolferink zijn club de leiding te geven doordat doelman Ligtenberg, gehinderd door de zon, het leer niet klemvast had (1-0); op uitstekende wijze bracht Van de Maat, na een soloren de stand op 2-0 Na de rust zakte het tempo bij R.V. aan merkelijk. Blijkbaar hadden de geelzwarten voor de pauze teveel van hun krachten ge vergd. Sportclub Rijssen kreeg enkele goede kansen die door slechtschieten verloren gin gen. Uit een strafschop wegens hands schoot Mulder de eindscore naar 3-0. De leiding van deze sportieve wedstrijd was bij scheidsrechter Van Brussel in goe de handen. Op het terrein van Rijssen Vooruit speelt zaterdagavond (half zeven) het Twents jeugd- elftal (tot 18 jaar) de jaarlijkse ontmoeting tegen Westfalen. Het elftal van de Twentse jeugd is na verschillende oefenwedstrijden als volgt samengesteld: Doel: Langkamp (Enschedese Boys) Achter: Smit (Her cles) en Buma (Ensch. Boys) Midden: Ter Mors (Ensch. Boys), De Vries (Ensch. Boys) en Nijhuis (Hengelo) Voor: Wiggers (Sportclub), Nijhuis (Rigters bleek), Grieskes (Sportclub), Brouwer (Wier den) en Reekers (Vosta) Reserves zijn: Warringa (Eilermark), Haai (De Tubanters) Roosink (PW), Schlosser (Al melo) en De Jong (Almelo) 7 april 1960 nam de bevolking van Rijs sen, bij monde van de door haar gekozen Raad, het besluit „de Oosterhoff" aan te kopen. 14 juli 1960, een jaar geleden, werd de akte gepasseerd. Hoewel er meerdere gegadigden waren heb ik er de voorkeur aan gegeven, dat de Ge meente Rijssen eigenaar zou worden, daar mede hopende en vertrouwende, dat deze laatste Havezathe voor verder verval behoed zou worden en voor het nageslacht bewaard zou blijven. Ik heb de wens geuit, dat „de Oosterhoff" het Stadhuis van Rijssen zou worden, althans b.v. voorlopig voor wat betreft het repre- sentltieve gedeelte, als raadsvergaderingen, huwelijken, e.d. en de Oudheidkamer er ruimte zou vinden voor het bewaren en to nen van haar bezittingen. Ik ben overtuigd, dat belangrijke subsidie voor volledige res tauratie van hogere bestuursorganen verkre gen zal worden. Mij is toegezegd, dat, na aankoop, „De Oosterhoff" zo spoedig moge lijk z.g. waterdicht gemaakt zou worden... Wat is hier allemaal van terecht gekomen? Toen ik 24 juni j.l. voor de eerste maal na de overdracht „De Oosterhoff" en om geving zag ben ik hevig geschrokken en werkelijk diep teleurgesteld weer weg ge gaan. NIETS is er aan gedaan, vele ruiten zijn vernield, de omgeving is één ruïne, ook het bos is volkomen verwaarloosd Inwoners van Rijssen: WAAROM bent u eigenaar geworden van „De Oosterhoff' met haar 20 HA. bos en weiden; WAAROM laat U Uw bestuurders dit bezit in versneld tempo nog verder verwaarlozen; waarom werd hier in een vol jaar geen vinger naar uitgestoken? Jhr. H. P. F. Coenen van den Oosterhoff Advertentie „Spaar de Pimmetjes voor geschenkartikelen zij blijven altijd geldig „WEIT 1ST DER WEG", de nieuwe Ufa- Filmex film met in de hoofdrol grammofoon- platenmiljonair FREDDY QUINN, is boven dien de titel van het allernieuwste lied van deze gevierde zanger. De film speelt zich af in Brazilië's trotse nieuwe hoofdstad Brasi lia - die eerste in april van dit jaar officieel geopendwerd - waar Freddy een reeks avonturen beleeft alvorens hij de weg heeft afgelegd naar de vrouw van zijn hart, en alvorens zijn wens, de adoptie van een 5-ja rig meisje, werkelijkheid wordt. Wij ontmoeten Freddy in Salvador, de on gekroonde koningin van Brazilië's steden, waar zijn „dolce far niente" - 'n beetje vissen en een liedje in de zon - wordt doorkruist door de komst van het 5-jarige weesje Janni, wier lot hij zich aantrekt en dat op haar beurt niet meer van zijn zijde wijkt. Door een list brengt hij de kleine in het weeshuis van de Barmhartige Zusters en daar RLTSSE N "allen De oude mevrouw van Langen had haar beschikkingen getroffen. De jonker die op Brandlicht woonde, moest verhuizen naar de Bevervoorde. Hij werd nu officieel heer van Rijssen en omringende landen. Op de veertiende mei zou de bisschop met zijn gevolg te Rijssen komen, en jonker Reinolt van Langen, aan te stellen als kastelein van de Bevervoorde. En natuurlijk zouden Mestwillem de Tip De Klappe, de Oudestuoek en Vinken Wil lem vooraanstaan. Dat waren kerels met sterke ellebogen, die overal vooraanston den. Gaaike de marketenster, had zich te Deventer op voorspraak van een kamer heer des bisschops, weer bij het bisschop pelijk leger gevoegd, en reed voor de zo veelste maal mee naar Rijssen. Maar bij het kasteel Bevervoorde zou het anders dan gewoonlijk toegaan. Sinds vijf jaren zwaaide op de Bevervoor de een juffer van Langen de schepter. Zij was niet van adel, een buitenechtelijk kind. Maar Vrouwe Agatha van Langen geboren Ripperda, had haar onder haar hoge be scherming genomen en de juffer, een goede opvoeding gegeven. En haar daarna aange steld als huismeesteres. Juffer Machteld, was geen gemakkelijke tante. Van haar onbe kende vader had zij het bloed der van Langens volop meegekregen, en zij heerste op de Bevervoorde met strenge hand, zeer ten genoegen van de oude Vrouwe. Bij haar overlijden had de oude Vrouwe bepaald, dat Juffer Machteld van Langen on verstoord de schepter bleef zwaaien op de Bevervoorde. Want jonker Reinolt die nu heer van Rijssen werd, was ook al Jonker Rei nold. Het was een ridder van de slappe was, die geen afstand bewaarde. De oude mevrouw en juffer Machteld hadden zich vaak geërgerd aan het zorgeloos gedrag van de jonker en diens echtgenote, die beiden geen afstand bewaarden. De jonker zat daar dag en tijd dezelfde grollen te verkopen, die hij hoorde van de Vinke, de Tip en de Klappe. En zijn vrouw een geboren freule Kla verman, ging in de buurt van Brandlicht klets praatjes verkopen aan de buurvrouwen op de Molenbeek. Dat zou anders worden. De Jonker kwam op het kasteel Bevervoorde, en gaf beve len links en rechts. Maar ze werden niet uitgevoerd. Toen vervoegde hij zich met op gestreken zeil tot juffer Machteld. Wie is er heer van Bevervoorde en Rijssen? Vroeg hij op strenge toon. De jonker is heer van Bevervoorde en Rijssen Maar wat ik verordineer gebeurt begrpen? Men had in die dagen in Rijs sen en zekere verachting voor adelijke bastaarden. De hoge heren dienden een voor beeld te geven voor een behoorlijke levens wandel. En jonker Reinold had het zo vaak gehoord dat het straatvolk van Rijssen, Juf fer Machteld, Siepel Triene noemde. Dat hij haar ook bij die scheldnaam aanduidde. Op de omgehakte beuk, die bij de kerk, niemand wist om welke redenen, daar al jaren lag, hadden bedaagde Rijssenaren hem de her komst van Siepel Triene verteld. En in de loop der jaren, dat zag hij bij de eerste na dere kennismaking wel, was Siepel Triene hem bij moeder over het hoofd gegroeid. Me vrouw van Langen van Brandlicht kwam haar man helpen opspelen. Maar juffer Mach teld van Langen riep verachtelijk, sloerie verwijder U! Dat had zij niet mogen zeg gen, want per slot van rekening, zou de bisschop toch Reinold van Langen in het gelijk stellen. Als de bisschop ten minste een kerel was, volgens juffer Machteld. Jonker Reinodl koos voorlopig de wijste partij - kwam niet op Bevervoorde en ging gewoon op de omgekapte beuk zitten en keuvelde met de Vinke, de Tip Mest Willem en de Klappe en hun maats en haalde Siepel Triene over de hekel. Juffer Machteld, de huismeesteres, had al enkele malen een booschap gestuurd, dat de jonker en mevrouw hun intrek konden nemen op de Bevervoorde. Maar de Vrouwe van Brandlicht, goed uit de kluiten gewas sen, had de laatste maal de huisknecht van Bevervoorde eigenhandig op straat gegooid. De stemming in Rijssen was vóór Reinold van Langen. Van hem hadden de burgers van stad Rijssen niets te vrezen. Zekere dag liep juffer Machteld naar het door haar geërf de kabinet, dat op haar zeer smaakvol in gerichte bovenkamer stond. In dat kabinet bewaarde zij de previlegie brieven haar door wijlen Vrouwe Agatha ge geven. was. Zij stond als huismeesteres in haar recht, en het was onbeschoft van de jonker en diens wijf, dat zij zich zo misdra gen De dag kwam, dat de bisschop in aan tocht was de burgemeesters en andere hoog waardigheidsbekleders gingen de bisschoppe lijke stoet tegemoet tot aan de stadsvrijheid. Natuurlijk reed ridder Reinold van Langen voorop met zijn gevolg. Hij bood de bisschop de sleutels aan van het kasteel Bevervoorde. Dit was een gebruik van de leenman aan zijn leenheer. Herauten te paard kondigden de stoet aan en zo reed men Rijssen binnen. Bij de Haar- poort hadden Vinken Willem de Tipkop en hun maats plaatsgenomen, opdat niets hun zou ontgaan. Toen de bisschoppelijke stoet halverwege binnen was kreeg de Tip het te pakken. Waakte of droomde hij? Had niet Gaaike hem een knipoogje gegeven. De Vin ke kreeg er ook erg in. Met een flinke knoop- er op kreeg hij de Tip bij de arm en wees op Gaaike. Ook verbazing viel Mest Wil lem haast om. Maar de stoet trok verder. Bij de burcht gekomen werd de boel afge sloten. De opper Ceremoniemeester wilde geen Jan Hagel op het burchtplein hebben. Jan Hagel! Riep de Vinke. En dat vrouw mens, dat in Rijssen schandstenen droeg, mag mee, het burchtplein op. Burgemeester Mannes Mosterd maakte ho ge personagiën, van de bisschop er opmerk zaam op. Maar Gaaike hoorde bij de bisschop pelijke stoet en schaamde zich zelfs niét tegen de schout van Rijssen de tong uit te steken. Reinold van Langen stapte vol waardigheid het kasteel binnen. En liet op zijn beurt de Sik. De Tipkop Vinken Willem. De Plag ge. en Mest Willem halen, om getuige te zijn van het grote gebeuren. Nu was het de ..beurt van juffer van Langen (bijgenaamd) Siepel Triene om met verheffing van stem, te roepen dat het niet aanging om alle pruttel binnen te laten. Maar de grote ge beurtenis was voorbij. De bisschop had de sleutels over gedragen en aan jonker Rei nold waren de leenbrieven ter hand gesteld en met verheffing van stem had de secreta ris des 'bisschops verklaard dat van heden af onzen lieven jonker Reinold van Lan gen heer van de Bevervoorde was. De Plak- ke. De Vinke en de Tipkop met hun aan hang meenden, dat hierop gedronken moest worden. En met zijn allen gingen zij naar foezel Jannes in het Hangelrod, de buiten sociëteit van de smalle gemeente en dron ken en klonken op hun lieve jonker die nu heer en meester was. En in de mooie kamer van juffer van Langen zat een hoog bisschoppelijk hoofdambtenaar in de sprevile- giebrieven te turen waar niet anders in stond, dan dat de overleden vrouwe van Bevervoorde begeerde, dat juffer van Lan gen, huismeesteres zou blijven op de Bever voorde. Maar dat jonker Reinold de nieu we heer van Bevervoorde, haar heer en meester was. Verslagen zat juffer van Lan gen in haar stoel. Wat was nu zo'n testa ment waard? Niets! Zij zou gehoorzaam moeten zijn aan die lummel van een jonker, die zijn goede tijd daar maar verkletst had op de beuk bij de kerk met boeren en niets nutters. En de bisschop kwam, en zo zat zo ie mand, hoog in het zadel. En dat vrouw mens, die geboren freule Kalverman. freu le Judith, nu vrouwe van de Bevervoorde, daar zou zij zich nu van laten moeten com manderen, nooit! Beloofde ze zich zelf dan maar liever De tip ontvoerd. Grote verslagenheid heerste er onder de Vogel en konijnen mensen, ook jonker Rei nold was het er om zo te zeggen van op de ogengeslagen. Nu was het wel zo, dat Rijssen om de Tipkop wel leven kon, maar de kerel, die geregeld een vrolijke noot bracht was spoor loos. Er was nog iemand meer verdwenen, dat was de huismeesteres van de Bever voorde. Maar van haar wist men wel iets. Als huismeesteres, had zij lezen en schrij ven geleerd en zo had zij een potige af scheidsbrief geschreven, een brief, waarvan zelfs burgemeester Mannes Moster, die ove rigens een dikke huid had, gewoonweg van aan het bibberen was geslagen. De juffer had geschreven dat de bisschop een sul van een kerel was en al zijn hoof- delingen slaapmutsen. In de eerste plaats had hij een ezelsveulen van een jonker op een hoge post gezet. Daarnaast het jon kerswijf, dat feitelijk in een slap thuis hoor de, tot huismeesteres verheven. Als punt drie was daar de sloerie Gaaike die in het bisschoppelijk gevolg had mee gelopen. Rijssen zou nog getroffen worden door grote rampen, voorspelde de brief. En het was verdiend ook. Een eerlijke hardwerkende dame werd zo maar aan de dijk gezet. Fërieus nam zei afscheid en wenste de stad Rijssen alle lelijks toe. Nou en nog geen zes uur na het openbaar worden van deze brief was de Tipkop spoorloos verdwenen. Wat was er met hem gebeurd? Was hij ontvoerd, door rovers of bandieten? Had de Antwerpense notaris van Wipgalgen er de hand in? Niemand kan er iets van zeggen. Maar Vinken Willem achte het ge- te verlaten. Hij hield zich aan de veilige kant in de buurt van de Grimberg, waar Kaatege Snoek hem verborg. De volgende week zullen «wij weten waar juffer van Langen uithing en waar de Tip gebleven was. ontmoet hij de jonge röntgenologe Anita, zelf een wees, die een der oudere zusters bezoekt, e ndie in een ziekenhuis in 't nieuwe Brasi lia werkt. Even ziet het er naar uit dat hij Anita, die een grote indruk op hem heeft ge maakt, nooit meer zal ontmoeten. Maar de kleine Janni wordt ziek, vlucht uit 't zieken huis voor de operatie en dan is het Anita die hem helpt het kind terug te vinden, zodat de operatie nog op tijd kan plaatsvinden. Die ge beurtenis, zijn aanhankelijkheid aan het kind en zijn gevoelens voor Anita geven zijn tot nu toe onbezorgd leven een nieuwe richting. Anita maakt het hem duidelijk: hij kan het kind adopteren, mits hij hard werkt, geld ver dient en respect afdwingt. Brasilia, de wondere, nieuwe stad, wordt zijn werkterrein en het duurt niet lang of hij kan Anita opzoeken en haar vertellen dat hij een goede baan heeft als vrachtwa gen-chauffeur. Ook Anita ervaart, dat zij wer kelijk van Freddy houdt Hij kan dat nauwe lijks geloven, omdat hij meent dat ze te ver boven hem staat en in dat vermoeden wordt hij gesterkt door de warmbloedige Manoela, 'n kennisje van zijn bijrijder, die namelijk zelf verliefd op hem is. Het meisje wordt hem noodlottig, want ze maakt deel uit van een gevaarlijke bende, die de nietsvermoedende Freddy voor haar duister werk misbruikt Hij vervoert zonder het te weten gesmokkelde wa pens, komt bij politie-contröle in moeilijkhe den en dreigt nu ook Anita te verliezen, die zich, bitter teleurgesteld in haar geliefde vriend naar de werkkampen van Brasilia be geeft voor röntgenologisch contróle-werk. j Als de bende de bewijzen van haar schuld wil vernietigen door de in 't bos verstopte benzine in brand te steken, ontstaat er 'n ka- tastrofale bosbrand. Freddy, die zich tijdens een confrontatie met Manoela heeft weten te rehabiliteren, grijpt heldhaftig in. Hü onder neemt het waagstuk de door de brand inge sloten mensen onder wie ook Anita is - mejt zijn vrachtwagen te redden. Het dolle hu zarenstukje lukt, Freddy redt Anita en alle anderen en hij is de held van de dag. Hij kan nu niet alleen de kleine Janni adopteren, hij kan haar ook een moeder geven, Anita, en zijn geluk kent geen grenzen, wanneer hij beiden in zijn armen sluit. Freddy's moeilijke weg heeft hem tot zijn doel gebracht. Het is een algemeen bekend feit, dat komie ken de hartewens koesteren om, al is het maar eenmaal in hun leven, een dramatische rol te mogen vertolken. Karakterspelers daar entegen willen niets liever dan, al is het maar één keer, de ongebonden vrolijke Frans zijn. Die wens is voor O.W.Fiseher in ver vulling gegaan met de hoofdrol in MET EEN MILJOEN DE WERELD ROND waarin hij de rol speelt van een globetrotter, avonturier en schrijver, die zichzelf en de wereld niet al te ernstig neemt. Hij is voor iedere afwisseling te vinden en stort zich: op iedere mogelijkheid om de benauwende conventie met zijn talrijke poses te ontlopen. Vandaar dat hij onmiddellijk bereid is zijn vriend Rottman, van het gerenommeerde ban kiershuis Rottman, te helpen als deze buiten zijn schuld in financiële moeilijkheden komt te verkeren. Rottman heeft voor de Hollandse juwelier Van Zanten een juwelenaankoop van enkele miljoe nen gefinancierd. Na de koop is de auto van Van Zanten verongelukt, de juwelen zijn ge stolen en Van Zanten zit nu in Hongkong, van waaruit hij zijn bezittingen te gelde moet maken om Rottman te kunnen terugbetalen. Dit vraagt enige weken tijd en intussen heeft Rottman niet voldoende geld voor de lonen van de grote scheepswerven en scheepvaart maatschappijen. Als de buitenwereld verneemt dat Rottman in financiële moeilijkheden ver keert, zal dat een paniek ten gevolge heb ben, die het befaamde bankiershuis ten gron de zal richten. Uitstel is alles wat Rottman nodig heeft. De gymnastiek-vereniging „DOS", orga niseert op zaterdag 8 juli een puzzelrit voor fietsers, rond Rijssen. Voor leden, ou ders van de leden gratis, voor niet leden 0.25 per persoon. De start om 2 uur vindt plaats voor het Parkgebouw. Voor de liefhebbers van puzzelen per fiets, belooft dit iets bijzonders te worden. Voor diegenen die de minste strafpunten maken, worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. De organisatoren rekenen op mooi weer en veel deelnemers.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 2