I iï Jaarvergadering Marktwezen en V.V.V. Uitstapje voor ouden van dagen op 8 augustus. Opgave op dinsdag 11 juli Afscheid van de heer Iwema als voorzitter van de Technische School te Rijssen PREDIKBEURTEN DOORGEREDEN NA AANRIJDING VERKOOP LOTEN H. J. KOEDIJK NUTSSPAARBANK Coöp. Boerenleenbank „Notier;l GEEFT VEEL MEULENBELT GROTESTRAAT 14 Vrijdag 7 juli 1961 Jaargang 39 No. 27 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees f 1 40 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen Telef 2105 (05480) Inzending van advertenties tol uiterlijk donderdagmorgen 12 ïur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. In 1960 vele activiteiten Luidruchtige trouwstoet Beperkte openstelling postkantoor op zaterdag Kleding van LICHTENBERG Nieuwe administrateur schoolvereniging Orm detifk* reserves van ruim f WO.- miljoen stellen ook Uw spaarsaldo veilig. Wendt U vol vertrouwen tot de HUTTENWAL 31 - RIJSSEN Burgerlijke Stand PUZZLERIT R.M.C. GESLAAGD BEVESTIGING EN INTREDE Ds. J. VAN HAAREN BEVESTIGING AMBTDRAGERS WEEKBLAD VOOR RUSSEN Ondanks de minder aangename tempera tuur voor het houden van een vergadering kon de voorzitter van de vereniging Markt wezen, Plaatselijke Belangen en WV toch nog een behoorlijk aantal belangstellenden begroeten, tijdens de jaarvergadering van bovengenoemde vereniging, die in café J. Struik werd gehouden. In zijn openingswoord herdacht de heer Kappert het overlijden van de 2e voorzit ter de heer J. de Jong. In deze sympathieke Rijssenaar aldus de heer Kappert heeft de WV een actief bestuurslid, een onkreuk baar en een voorbeeldige persoonlijkheid ver loren. Ter herdenking van wijlen de heer De Jong, werden enkele ogenblikken stilte in acht ge nomen. Het jaarverslag werd uitgebracht door de heer J. Th. Gijsbers. Het ledental van de vereniging bedroeg op 31 december 1960 263. Gememoreerd werd de gift, van 500.- die de vereniging heeft ontvangen ter gelegen heid van het gouden jubileum van de Coöp- Boerenleenbank Notter. De belangrijkste gebeurtenissen in het ka der van de behartiging van de marktbe langen aldus vermeldde het jaarverslag wa ren de Paasveetentoonstelling de schapenfok- dag van de vereniging Texels Schapenstam boek voor Overijssel, die de laatste jaren in Rijssen wordt gehouden en de organi satie van de voor- en najaarsmarkten. De 37e marktverloting heeft weer aan de ver wachtingen beantwoord, er werd weer een marktkalender uitgegeven en op verzoek van de vereniging werden op de veemarkt 2 lichtmasten geplaatst, zodat de veemarkt 's avonds en 's nachts verlicht kan wor den, hetgeen voor de benutting van de markt als parkeerruimte van belang wordt geacht. De marktverloting is weer volkomen ge slaagd, alle loten werden geplaatst, en het batig saldo was overeenkomstig de begroting In het kader van de bevordering van het vreemdelingenverkeer werd een nieuwe ho tel- en pensionlijst uitgegeven, welke lijst is verzonden naar alle VW-kantoren in Ne derland. De resultaten van het bezoek aan Rijssen waren in 1960 r.iet onbevredigend. Door de WV Rijssen werd medewerking verleend aan de reclame-actie welke door de Prov. WV in Amsterdam werd gehouden. Door de Ned. Chr. Reisvereniging werden enkele groepsreizen naar Rijssen georgani seerd. Volgens verkregen inlichtingen werd het dagbezoek aan Rijssen in 1960 hoger geschat dan in 1959. De aanvoer op de veemarkt blijft een da lende tendens vertonen. Althans wat be treft de runderen. De aanvoer op de var- kensmarkt blijft daarentegen een stijgende tendens vertonen. De aanvoer van runderen bedroeg in 1960 3710 en die van varkens 27877. In de ru- Advertentie NEDERLANDSE STAATSLOTERIJ MAANDAG 10 JULI Verkoopkantoor Wierdensestraat 27 - Rijssen telefoon 2417 Het huwelijk van het bruidspaar Baan- Zwoferink, dat dinsdagmiddag werd voltrok ken trok meer dan gewone belangstelling, door de bijzondere (en luidruchtige) samen stelling van de trouwstoet. Tussen de trouwstoet bevonden zich een 8 tal grote trucks van het expeditiebedrijf van de Gebr. Hesselman, bij welke firma de jonge bruidegom in dienst is. Gedurende de route van de Walstraat, (waar zowel de bruid als de bruidegom woonden) naar het stadhuis maakten de col lega's van de bruidegom dankbaar gebruik van de claxons van de trucks, waardoor de stoet grote belangstelling trok (hetgeen na tuurlijk ook in de bedoeling lag). Na de huwelijksvoltrekking op het stadhuis vormden de gele trucks een erehaag voor de Ned. Herv. Kerk op het Schild. In verband met de werktijdverkorting, die voor het PTT personeel is ingevoerd, is het postkantoor op zaterdag slechts zeer be perkt opengesteld n.l. van 8.30 uur tot 12 uur. Gedurende deze uren kan men terecht voor het opgeven van telegrammen en het voe ren van telefoongesprekken, terwijl er ge durende deze tijd ook postzegels verkocht worden. (Geen rente- en plakzegels). Voorts worden er ook spoedbehandelingen (girostortingen en postwissels) aangenomen waarvoor een extra recht is verschuldigd. Om een zekere compensatie te geven tegen over de dienstbeperking op zaterdag wor den de loketten op vrijdag langer openge steld voor geldzaken, n.l. tot 19.00 uur 's avonds. Wat betreft de bestelling wordt er nog maals op beattendeerd, dat zaterdag geen postpakketten en grotere briefpakjes zullen worden bezorgd. briek plaatselijke Belangen werd medege deeld, dat het reservefonds momenteel een bedrag aanwijst van 15.023,69. Een be stemming voor dit fonds is nog niet gevon den. Mogelijk, dat voor de bouw van zomer huisjes een gedeelte van dit bedrag kan worden aangewend, In 1960 werd voor de 9e keer de Ronde van Overijssel gehouden, aan welke ronde door de VVV Rijssen ook dit jaar grote me dewerking werd verleend. Met het college van B. en W. werd o.a. besproken het in stellen van een commissie tot behartiging van het nieuwe zwembad. Het college was van mening dat men een dergelijke com missie overbodig achtte, in verband met de omstandigheid dat uit de raad een sport- en culturele commissie is gevormd. Later kwam het college op dit besluit terug. (Zoals men weet, is de exploitatie van het zwembad de Koerbelt in handen gegeven van een zwem en polovereniging). Gereleveerd werd de aandacht, die de VW in samenwerking met de beide middenstands verenigingen heeft besteed aan het 125-ja- rig jubileum van de N.V. ter Horst en Co, door het organiseren van een Ankeractie, een Anker puzzeltocht voor de kinderen, een eta lagewedstrijd en een défilé. Door de WV werd o.a. medewerking ver leend, aan de Rondgang van St. Nicolaas, aan de rijwielvierdaagse Almelo en aan de ronde van Rijssen. Het jaarverslag werd beëindigd met de veelzeggende slotzin: Het is niet mogelijk, om alle evenementen te memoreren, waar aan onze vereniging medewerking verleende, het waren er vele. In verband met de 2 vacatures ontstaan, door het overlijden van de heer J. de Jong en door het aftreden van de heer A. Pouw, die zich niet herkiesbaar stelde, werd er een bestuursverkiezing gehouden. Gekozen werden de heren J. Zeeuw en J. Eshuis. De heer Kappert dankte de heer Pouw, voor al datgene wat hij voor de vereniging had ver richt. Na afloop van de vergadering werden de niet afgehaalde prijzen van de marktverlo ting verkocht. ZIT BETER STAAT BETER De heer H. Oving nam ontslag als ad ministrateur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bij bel. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer A. Gerritsen. Gedurende de maand juni werd bij het bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Al melo ingelegd een bedrag van 158.288,28 en terugbetaald 155.088.12. In deze maand werden 30 nieuwe spaar rekeningen geopend. Onlangs zijn de 3 klokken voor de Vieringtoren van de Nieuwe Kerk op de Dam te Amsterdam op hun plaats ge hesen. De klokken zijn gegoten bij Eijsbouts in Asten en door mr. Rom- ke de Waard af gestemd op het carillon van het koninklijk paleis. Op de foto zien we hoe de klein ste van de drie klokken 100 kg zwaar op zijn plaats wordt ge bracht. Het jaarlijkse uitstapje voor de ouden van dagen zal dit jaar worden gehouden op 8 augustus. Het comité zal ook nu weer alle moeite doen om deze tocht, die voor vele Rijssense bejaarden de enige uitgaansdag van het jaar is zo goed mogelijk te doen slagen. Dat kan natuurlijk alleen maar, als de ge hele Rijssense bevolking achter dit sympathie ke initiatief staat. Het comité doet daarom een beroep op de Rijssenaren de noodzakelijke financiële steun te geven. t De collecte voor dit doel wordt gehouden in de week van 17 tot 22 juli. Voor de bejaarden, die willen deelnemen aan het uitstapje bestaat gelegenheid zich aan te melden op dinsdag 11 juli 's middags van 1 tot 3 uur in café Hodes in de kerk straat (Toone van Jochem). Opgave kan geschieden door bejaarden van De heer Iwema, die over enige tijd Rijssen denkt te verlaten, bedankte in verband daar mede als voorzitter van het bestuur der La gere Technische School te Rijssen. Hij vervulde dit belangrijke ambt van de oprichting der school af naar zijn beste kunnen. Donderdagavond nam hij in een daartoe belegde bijeenkomst afscheid van zijn mede bestuursleden en het voltallige personeel der L.T.S. De secretaris der vereniging, de heer A. H. ter Horst, sprak de heer Iwema namens het bestuur hartelijk toe en bedankte hem voor het vele goede, dat de heer Iwema, die behalve voorzitter steeds de vriend van hun allen was geweest, ten behoeve van de school had gedaan. Namens het personeel sprak de directeur der school, de heer P. T. de Ridder. Hij gaf een kort overzicht van de lotgevallen der school in de loop der jaren en de be langrijke rol, die de heer Iwema daarbij had vervuld. Ook hij en de andere leden van het personeel hadden de prettige manier, waar op de heer Iwema zich van zijn taak had gekweten en de manier waarop hij voor hun belangen opkwam, zeer op prijs gesteld. Na mens het bestuur en personeel bood hij de heer Iwema een blijvende herinnering aan, die, naar zij allen hoopten, nog lange ja ren een aangename ontspanning zou zijn. De heer Iwema, die met een harde tik de voorzittershamer voor de laatste keer neerlegde, bedankte allen voor hun harte lijke waarderende woorden. Ook hij hoopte dat hij het stoffelijk blijk van vriendschap, waarvoor hij zeer erkentelijk was, nog lang met zich mee mocht voeren, waarheen hij ook ging, opdat het hem steeds zou blij ven herinneren aan de taak, die hij met groot genoegen» door aller medewerking, had verricht. In 't belang van de school moest nu een nieuwe, energieke voorzitter die taak overnemen. Hij hoopte, dat de school zou blijven bloeien en dat het onderwijs en al les, wat mede het karakter in de school bepaalde, dezelfde geest zou blijven ademen als die nu het heil van de school bevorderde. Na nog enige tijd gezellig te zijn samen- geweest, namen allen met een hartelijke hand druk afscheid van de heer Iwema. 65 jaar en ouder en voor echtparen waar van de man hetzij de vrouw 65 jaar of ouder Ned. Herv. Gem. Grote Kerk: 9.00 uur en 10.45 uur de heer Renger, 19.00 uur ds. Kool. Westerkerk: 9.30 uur ds. Kool, 15.00 uur ds. Vos. Elzen: 10.00 uur ds. Vos Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst. Ger. Kerk Boomkamp: 9.30 uur (Bed. H. Avondmaal) en 15.00 uur ds. Brinkman Oud. Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur lees dienst. Oud. Ger. Gem. in Nederland (Walkerk): 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk Ger. Gem. in Nederland Eschkerk: 9.30 uur, 14.30 en 18.00 uur leesdienst. Dinsdagavond omstreeks 8 uur had er op de Wierdensestraat een aanrijding plaats waarbij de 54-jarige J. Nauta, wonende aan de Verenlandweg een gescheurd linkerbeen opliep. J.N. die op zijn bromfiets naar huis reed werd ter hoogte van het sportterrein van de voetbalvereniging „Rijssen Vooruit", toen hij uiterst rechts reed door een bestuurder van een lichtgrijze Volkswagen aangereden. De bestuurder, die door reed moet waar schijnlijk wel gemerkt hebben een aanrijding te hebben veroorzaakt. De politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden. Er wordt weer een beroep gedaan Op ons, om veel te geven, Wie zou van verre willen staan, Niet steunen 't loflijk streven. Zou 't nodig zijn om voor dit doel Nog extra weer te vragen, 'k Geloof het niet, naar mijn gevoel, Zal het ook nu weer slagen. Geeft allen wat u missen kunt Als men komt collecteren Toont dat g' uw naaste echt wat gunt Die zoveel moet ontberen. Toe helpen wij dat zij hun last Wat minder voelen drukken, Als elkeen geeft, dan zal het vast En zeker wel gelukken. De naastenliefde in praktijk, Is geven naar vermogen, En is het niet onnoemlijk rijk Dat wij nog geven mogen. Wil daarom ook dit comité Niet tevergeefs doen vragen, Werk allen weer vol liefde mee, Laat de collecte slagen. J. Rozendom Rijssen. Volgende week zal er een huis aan huis-col lecte worden gehouden voor alle Polio-patien- ten. Advertentie HERENMODES en CONFECTIE verplaatst naar naast Ter Horst zelfbediening. Voor speciale aanbiedingen zie pagina 6. GÉBOREN: Egbert, z.v. G. Peters en H. ter Harmsel, Markeloseweg 81, 27 juni; Johanna, d.v. G. J. Schapink en M. ter Harmsel, Holterstraat- weg 136, 28; juni; Jan z.v. J. H. Voortman en J. Danneberg, Bleekstraat 12, 28 juni; Geertrui, d.v. G. Hofman en G. Bruins, Mar keloseweg 8, 28 juni; Elizabeth Paula, d.v. A. H. Wennemers en M. Hendriksen, de Kaem pe 3, 29 juni; Gerrit, z.v. H. Rolleman en M. Harbers, Dannenberg 71, 30 juni; Dirk, z.v. J. Eshuis en A. C. Groenewegen, Weth. H, H. Kortboslaan 33, 30 juni; Gerrit Jan, z.v. G. J. Lubbers en H. Vrugte- veen, Noachstraat 19, 23 juni te Almelo. Ger rit Jan, z.v. N. Bruyns en A. Poortman, Es- straat 7, 28 juni te Almelo; Geesje, d.v. G. J. Brinkman en H. Bruins, Kattenhaarsweg 31, 28 juni te Almelo. ONDERTROUWD: Hendrikus Nijkamp, 31 jaar, Rijssen, Arend Baanstraat 65 en Jenneken ter Harmsel 27 jr, Rijssen, Haarstraat 119, 27 juni; Hendrikus Fransen, 23 jaar, Rijssen, En terstraat 47, en Jansje Tempelman 22 jaar, Rijssen, Welleweg 11, 28 juni; Paul Alexander David Smeijers, 27 jaar, Rijssen, J. ter Horst J.H.znstraat 37, en Die- na ter Haar, 24 jaar, 's Gravenhage, Jul. van Solberglaan 418, 30 juni; Henricus Bernadius Everhardus Schutte, 32 jaar, Rijssen, Rozengaarde 15, en Wilhel- mina Berendina Maria Pijffers, 25 jaar Rijs sen, Julianastraat 6, 3 juli; GETROUWD: Hendrik Beldman, 26 jaar, en Janna Rolle man, 24 jaar Rijssen, Piet Heinstraat 4, 29 juni. Gerrit Timmerman, 27 jaar, en Hendrika Hermanna Slettenhaar, 23 jaar, Rijssen, Haar straat 32, 29 juni; OVERLEDEN: Hendrikus Pluimers 80 jaar weduwnaar van: J. Harbers, Hagweg 2, 24 juni te Almelo. Door de Rijssense Motorclub R.M.C. wordt op dinsdag 11 juli een grote oriënteringsrit gehouden, voor de winnaars waarvan zeer bijzondere prijzen beschikbaar worden ge steld. De start vindt plaats bij Hotel Gijsbers om 19.30. De heer G. Janssen slaagde te Rotterdam voor het examen autospuiter. Op dinsdag 8 augustus a.s. zal de beves tiging en intrede van Ds. J. van Haaren plaats vinden in de Ger. Gemeente Noorder kerk. In de middagdienst zal de nieuwe predi kant bevestigd worden door Ds. L. Rijksen uit Rotterdam. In de avonddienst hoopt Ds. van Haaren zijn intreepredikatie te houden. Zondag werden in de Ger. Kerk (Boom kamp) tot ouderling bevestigd de heren C. Lugtigheid, J. A. Kuipers en E. Altena (Not- ter) en tot diaken de hoer H, van Woerd. t

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1