FILM -nieuws Nafuurlijkbruin Poloclub „De Mors" behield kans op kampioenschap AT BESCHUIT MET MUISJES Rijssen doet mee aan school tandverzorging Toekomstige straten kregen namen Pluimvee- en Konijnenfokkersver. krijgt subsidie Met aanleg van sportterreinen wordt begonnen Verbetering parkeerterrein bij nieuwe zwembad Die Brucke Winden waaien om de rotsen Vrijdag 30 juni 1961 w— WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 2 Woensdag de film Vrijdag, zaterdag en dinsdag de film RAAD RUSSEN Er heerste in de raadsvergadering, die woensdagavond, werd gehouden een uit zonderlijk aangename, prettige stemming. Misschien vond dat zijn oorzaak iri het feit, en sprak de hoop uit, dat de baby flink schuit met muisjes gepresenteerd kregen, ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis die in het gezin van het raadslid J. H. (Hen- to) Pluimers had plaats gehad. Burgemeester Landweer feliciteerde de jonge vader en moeder met het heugelijke feit, en sprak de hoop uit, dat de baby „flink zou mogen opgroeien. De agenda gaf geen aanleiding tot felle debatten, al waren er ook nu verschillen van mening. De heer Haase maakte de eerste opmer king over het punt ingekomen stukken. Bij het rapport van de verificateurs had spr. geconstateerd, dat er een aanmerking was gemaakt op het aanwezig zijn als kas stuk bij de gemeenteontvanger van niet minder dan 44 mandaten, die niet getekend waren. Hoewel het in de vergadering, niet dui delijk was, over welk soort betalingen de ze ongetekende mandaten handelden, bleek uit het antwoord van wethouder Scholman, dat hij het was, die voor deze tekortkoming min of meer verantwoordelijk was. Het be troffen waarschijnlijk uitgaven, gedaan voor de dienst Maatschappelijke Zorg. Het gebeurt vaak, aldus wethouder Schol man, dat ik voor spoedgevallen telefonisch een beslissing moet nemen. De mandaten teken ik dan bij gelegenheid, als ik bij de ontvanger kom. Dit antwoord bevredigde de heer Haase niet geheel. Daarvan moet geen gewoonte worden gemaakt, meende hij, vooral ook om dat de verificateurs al eens eerde een soort gelijke opmerking hadden gemaakt. Daar is toch wel iets aan te doen, al dus, de heer Haase. Wethouder Scholman: „Wel enigszins", welke toezegging door bur gemeester Landweer onderstreept werd. Het werkgebied van de stichting zal om vatten de gemeenten Den Ham, Markelo, Rijssen, Vriezenveen en Wierden. De dienst zal gebruik maken van een z.g. dentalcar, zodat de kinderen aan school be handeld kunnen worden Het ligt in de be doeling de werkzaamheden uit te strekken over 6 klassen der lagere scholen. Er zal worden begonnen met de behandeling van de kinderen van het eerste leerjaar en de dienst volledig bezet zal zijn. Naar verwachting zullen de kosten voor de diverse gemeenten neerkomen op 5 per kind per jaar. Dit betekent voor Rijssen het eerste jaar een uitgaaf van 1750. B. en W. van Rijs sen stelden de raad voor tot deelneming in de stichting te besluiten. Het was de heer Otten, die zich heftig tegen dit voorstel verzette. Dit is een stichting, die onnodig is meen de spr. onomwonden. Iedereen die hetzij, ver plicht hetzij vrijwillig verzekerd is. (zieken fonds) heeft recht op tandverzorging. Als we deze stichting in het leven roepen, moet er twee keer betaald worden. Eerst verzekert men zich particulier, terwijl nu de gemeente nog eens extra uitgaven moet doen. Daarom wjlde spr. van deze stichting niets weten. Het nieuwe raadslid de heer Paauwe gaf de volgende mening ten beste: Het is ten voordele van de ziekenfondsen, en ik vind, dat het de gemeente vreselijk veel geld gaat kosten. Ook de heer Haase kon zich met het voorstel van B. en W. niet verenigingen, Om dat de ouders nalatig zijn, moeten wij ons belasten met een bedrag van 10.000. Voor dit bedrag moet wat anders achterwege blij ven. Misschien wel noodzakelijke „straat reparatie". De heer Jansen bracht zijn meer gema tigde inzicht naar voren, door te zeggen, dat de vorige raadsleden ogenschijnlijk mis schien wel gelijk hadden. Ook spr. er kende, dat de stichting „eigenlijk niet no dig moest zijn". Iedereen heeft praktisch recht op tandverzorging. Maar men maakt er lang niet altijd gebruik van. Als men het tandbederf niet in de kiem smoort, kan het heel groot worden. De schooltandverzorging werd door spr. vergeleken met de school- artsendienst. Niemand zou deze toch weer willen missen? meende spr. Als de tanden van de schooljeugd op ge regelde tijden worden geïnspecteerd zal daarvan een heilzame werking uitgaan en zullen de kinderen daar van later zeer ze ker de vruchten pluken, zo was spr.'s over tuiging. De gedachten van de heer Ter Avest waren naar hij zei aanvankelijk ook uit gegaan in de richting van een „overbodige instelling". Bij nadere overweging was spr. er echter van overtuigd, dat het een nuttige maat regel was. Ook hij stond op het stand punt, dat de stichting „eigenlijk niet nodig moest zijn". De heer Hodes, dacht dat destichting van grote betekenis kon zijn en stelde voor aan de oprichting van de stichting mee te doen. Aan de hand van de ervaringen, kunnen we later besluiten, of we de stich ting al of niet zullen blijven ondersteunen. Nadat de voorzitter nog als zijn mening had vastgesteld, dat de schooltandverzor ging net als de schoolartsendienst, insti tuten waren die de gezondheid van de kinderen bevorderen, en nadat de heer Haase nogmaals gesteld had, dat hij het „een overbodig iets" vond ging men over tot sf^ming Het voorstel werd aangenomen roet 11 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heren Otten, Voortman (S.G.P.) en Haase. (De heer G. J. Voortman A.R. was af wezig). Aan het onderhoud van het landgoed de Oosterhoff is de laatste jaren weinig of niets gedaan, aldus B. en W. in een nota aan de raad. Het behoeft geen betoog, aldus het college van B. en W. dat de watergangen, wegen, paden, grachten, vijvers en hout opstanden wederom in behoorlijke staat ge bracht dienen te worden. Hiertoe is door het Staatsbosbeheer een werkplan opgesteld, waarvan de totale kos ten worden geraamd op 10.365. B. en W. stelden de raad voor het nodige krediet voor genoemd doel beschikbaar te stellen, waarmee de raad akkoord ging. In verband met het ontslag als tweede ambtenaar van de burgerlijke stand van mej. E. Har huis, die naar elders is ver trokken, hebben B. en W. bezien of tot voorziening in deze vacature moest worden overgegaan en de mogelijkheid in overwe ging genomen meerdere persoen tot amb tenaar van de burgerlijke stand te be noemen. B. en W. zijn tot de slotsom gekomen, dat het gewenst is, de vacature van tweede ambtenaar van de burgerlijke stand voor lopig onvervuld telaten en in de groep „overige ambtenaren van de burgerlijke stand" aan te stellen: de heer G. J. Ro- zendom en beide wethouders. B. en W. stellen de raad voor hiertoe te besluiten. De raad kon hiermede akkoord gaan. In verband met de verdere realisering van het plan Zuid achtte het college van B. en W. het noodzakelijk een voorstel te doen betreffende de naamgeving van de geprojecteerde straten, waarvoor o.a. een advies van de Oudheidkamer Riessen is gevraagd. Deze stichting heeft een aantal histo rische namen voorgesteld, waarvan het een bezwaar is, dat Rijssense woorden voor vreemdelingen vrij moeilijk zijn uit te spreken. Enkele suggesties zijn door B. en W. echter uit dit advies overgenomen. B. en W. zijn van mening dat het wen selijk is de nagedachteis van wijlen bur gemeester Zeeuw te eren, door een straat naar hem te noemen. Terwijl ook gedacht is aan de oud-burge meesters Lodder en Van Opstall. De heer Lodder was burgemeester van Rijssen van 1904 tot 1013 en de heer Van Opstall van 1868 tot 1904. Het college van B. en W. stelt voor de geprojecteerde voortzetting van de Karei Doormanstraat de naam Wijnand Zeeuw straat te geven, de voortzetting van de Schoolstraat, Hendrik Jan van Opstallstraat en het zuid-westelijk gedeelte van de zuide lijke rondweg de Teunis Lodderstraat. Uitgaande van het principe om zoveel mogelijk de doorlopende straten dezelfde naam te geven zijn B. en W. van oordeel, dat het aanbeveling verdient om het ver lengde van de Eschstraat ook Eschstraat te noemen. De westelijk daaraan parallel lopende straat kan Kattenhaarsweg worden genoemd. De andere straat in dit kwar tier kan de naam Steenakkersweg worden gegeven zo zijn B. en W. van mening. Verder kan gebruik worden gemaakt van de suggestie van de Oudheidkamer straten naar oude geslachten te benoemen o.a. De Koks en de Kreijkesweg. Verder zal gebruik worden gemaakt van de naamge ving Boekweit, Rogge, en Haverstraat. Teneinde enige variatie te verkrijgen hebben B. en W. gemeend een schilders en dichtersbuurt te moeten creëren. De geprojecteerde straten ten westen van de Arend Baanstraat zouden kunnen wor den genoemd naar de volgende namen aan deze straten te geven: Rembrandt van Rijn straat, Frans Halsstraat, Jan Steenstraat, Paulus Potterstraat, Johannes Vermeerstraat Jacob Ruijsdaelstraat, Gerard Terborch- straat, Meinder Hobbemastraat. Aan de overkant van de Arend Baan straat komen naar de mening van B. en W. de volgende namen in aanmerking: Joost van den Vondelstraat, Jacob Cats- straat, P. C. Hooftstraat, Jan Luikenstraat, en Reviusstrraat. Voor de geprojecteerde straten tussen Markeloseweg en Lentfers- weg hebben B. en W. zich bepaald tot het streekeigene zoals ook het advies van de Oudheidkamer vermeldt hebben hier een aan tal wigvormige akkers gelegen, die samen kwamen op de hoek Markeloseweg-Holter- torensweg. Ook in de volksmond wordt nog gesproken van de zuewn pegn. B. en W. geven de voorkeur aan de naam Zeven Peggenweg. Ten zuiden van deze straat ligt het Nieuwland. B. en W. stellen voor de straat die aldaar is geprojecteerd Nieuwlandsweg te noemen. Verder zouden enige straten Leem-, Steen- en Ovenstraat kunne worden genoemd. De geprojecteerde weg, lopende vanaf de Dannenberg, dwars door De Mors naar de Molendijk kan naar de mening van B. en W. Nijverheidsstraat worden ge noemd, omdat deze straat midden in het industriegebied komt te liggen. De raad ging hiermede akkoord. De heer Otten was van mening, dat B. en W. hiervan „nogal studie" gemaakt hadden en ook met het advies in dezen van de Oudheidkamer kon spr. zich goed verenigen. Spr. vestigde er de aandacht op, dat verschillende straten en dijken in de ge meente niet voorzien waren van een naam bord. Vooral in de buitenwijken was dit het geval. De héér Otten sprak de hoop uit, dat B. en W. in dezen ook enige voort varendheid aan de dag zouden leggen. De heer Paauwe, had graag gezien, dat er een straat was genoemd, naar de fam. Coenen van den Oosterhoff. Dat zullen we aldus de voorzitter laten kunnen bezien. De Rijssense Pluimvee- en Konijnenfokkers vereniging De Eendracht krijgt een sub sidie van 250 als bijdrage in de onkos ten, die deze vereniging moet maken voor de te organiseren tentoonstelling ter ge legenheid van haar 40-jarig bestaan. Dat gebeurde op voorstel van de heer Kreij- kes, die daarin werd gesteund door zijn partijgenoot de heer J. H. Pluimers. De heer Kreijkes die de sport- en cul turele commissie in deze richting een voor stel had gedaan, wilde dit ook in de raads vergadering graag handhaven. De heer Ter Horst stond ook zeer sym- patiek tegenover deze vereniging. Deze vereniging aldus spr. leeft in Rijssen en bezorgt velen een aangename ontspanning. De heer Ter Horst, was bereid de vereni ging een subsidie van 500 te geven, welk voorstel evenwel geen ondersteuning vond. Ook de heer Jansen wilde graag zijn sympathie met deze vereniging be- betuigen. De Eendracht aldus spr. is al een oude vereniging, die nog nooit om sub sidie heeft gevraagd. Nu deze vereniging voor één keer ter gelegenheid van dit bij zondere jubileum om steun van de gemeen te vraagt, wilde spr. deze graag geven.. De heer Voortman (SGP) die zei eigenlijk geen voorstander van het het geven van subsidies te zijn, wilde voor deze vereni ging een uitzondering maken en het voor stel van de heer Kreijkes 250.-) onder steunen. Wethouder Scholman bracht als zijn me ning naar voren, dat de vereniging „een vrij willekeurige" begroting had ingediend. In het verleden heeft de gemeente wel en kele verenigingen geholpen ten behoeve van de aanschaf van tentoonstellingsmateriaal. Er kon, aldus spr. in de sport- en culturele commissie geen meerderheid voor het inwilligen van het verzoek worden gevonden, en het college van B. en W. is van plan aldus spr. voor deze tentoonstelling een prijs beschikbaar te stel len van 75.- De voorzitter zei „niet graag een precedent te willen scheppen," waarna men overging tot stemming. Het voorstel van de heer Kreijkes (f 250.- subsidie) werd aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heren: Smeijers, Pauwe, Scholman, Haase en Goosen. Het bestuur van de stichting Katholiek Militair Vormingscentrum heeft de raad van Rijssen verzocht haar voor het jaar 1962 en eventueel volgende jaren een sub sidie toe te kennen. De stichting stelt zich ten doel de gees telijke verzorging van de R.K. militairen en van die militairen, die hoewel zij niet tot een bepaalde kerkelijke gezindte behoren of wensen te behoren of in het geheel geen godsdienst belijden, de wens te kennen ge ven enige tijd in een R.K. Militair ver zorgingscentrum door te brengen. De doelstelling, aldus B. en W. is dus gelijk aan die van de Stichting Protestants Gees telijke Verzorging van het Nederlandse Le ger voor de protestantse militaren, welke stichting sinds 1959 een subsidie van 25.- per jaar ontvangt aldus B. en W. tot de raad. Het advies van de sport- en culturele commissie was hierover verdeeld, in die zin, dat 2 leden zich tegen subsidieverle ning hebben uitgesproken terwijl 3 leden adviseerden bij wijze van sympathiebetui ging voor dit werk een subsidie van 10.- toe te kennen. Rekening houdende met dit advies stelden B. en W. raad voor de stichting voor 1962 een subsidie van 10.- toe te kennen. De heer Otten was verwonderd geweest toen hij in de nota betreffende dit voorstel had gelezen, dat de Protestantse stichting ook een subsidie krijgt. Wij geven subsi die voor Protestantse en Katholieke Mili taire tehuizen. Wij willen geen stichtingen in dé gele genheid stellen bepaalde richtingen te kwe ken aldus spr. Dat is geheel tegen ons princi pe in. De heer Haase verklaarde zich tegen, ook voor wat de Protestantse stichting betreft. Dit werk aldus spr. ligt op het terrein van de kerken, niet op dat van de gemeentes. Het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de heren Haase, Nijland Voortman (SGP) Smeijers en Otten tegen. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Ama teur Toneel Unie (NATU) en het bestuur van het Werkverband Katholiek Amateur toneel heeft de raad verzocht deze lande lijke organisaties voor 1962 een subsidie van 25.per amateurtoneel-vereniging in Rijssen te verlenen. De beide organisa ties hebben in 1956 een toneeladviseur in de provincie Overijssel aangesteld (Jan Pe ters); de taak van deze functionaris is het amateurtoneel in de provincie te stimule ren, de verenigingen met raad en daad terzijde staan bij hun werk en leiding te geven aan de verbetering van het spel peil en de repertoirekeuze. B. en W. hebben het advies van de sport- en culturele commissie gevraagd. Deze commis sie heeft unaniem geadviseerd afwijzend op het subsidie-verzoek te beschikken. Ook de raad kon zich met dit adres verenigen. De rondvraag bracht enkele belangrijke punten naar voren. De heer Pluimers vestigde de aandacht op de onhoudbare toestand waarin het voet balterrein van de Sportclub Rijssen ver keert. Kan daarin nog verbetering worden gebracht was zijn vraag, of kan er uit gezien worden naar een ander terrein voor deze vereniging. Wethouder Goosen was ervan op de hoog te, dat dit terrein zeer slecht was en vond het niet minder dan een „hopeloze zaak." Spr. liet echter het optimistische geluid horen, dat in het recreatieterrein zal wor den begonnen met de aanleg van enk«le sportterreinen. Daartoe aldus wethouder Goosen zullen morgen besprekingen worden gehouden met vertegenwoordigers van de Nederlandse Hei demaatschappij. Het is vanzelfsprekend, dat men niet binne korte tijd van deze terreinen gebruik kan maken. Als de grasmat in goede staat moet komen, dan is daar voor natuurlijk tijd nodig meende spr. Het is vanzelfsprekend, dat men niet binnen nen korte tijd van deze terreinen gebruik kan maken. Als de grasmat in goede staat moet komen, dan is daarvoor natuurlijk De film speelt in de laatste dagen van april 1945 in een kleine Duitse stad, die nog door de oorlog gespaard is. In de hoog ste klas van het gymnasium zitten zeven jongens en een meisje. Zij zijn allen onge veer 16 jaar en de oudsten van die school, omdat alle oudere jaargangen al opgeroe pen zijn om te vechten. Het zijn Sigi Bem- hard, de zoon van een eenvoudige wasvrouw. Hij is de kleinste en de anderen nemen allemaal een beschermend air tegenover hem aan. Jurgen Borchert is de zoon van een ma joor die aan het front is gesneuveld. Zijn moeder staat er alleen voor om hun kleine landgoed te beheren. Juergen heeft zich vrijwillig gemeld om dienst te nemen en hij ziet reikhalzend naar zijn oproep uit. Hij wil officier worden net zoals zijn va der. Walter Forst is de zoon van de kring leider in het stadje. Hij houdt niet van zijn vader en als die Walters moeder wegstuurt zogenaamd voor haar veiligheid, komt het tot een scène tussen hen beiden. Walter verwijt hem, dat hij dat heeft gedaan om met zijn secretaresse samen te kunnen zijn. Klaus Hager, die erg bevriend is met het enige meisje uit de klas, is naar het stadje geëvacueerd, omdat het te ge vaarlijk was waar hij woonde. Karl Horber is de zoon van een dames kapper. Het koestert een innige vereniging voor Barbara, het meisje dat in de zaak helpt. Als hij ontdekt dat zij een verhou ding heeft met zijn vader, loopt hij wan hopig het huis uit. Verder is er Hans Scholten die uit Ber lijn is geëvacueerd. Hij is in huis bij de moeder van zijn vriend, Albert Mutz. Op 26 april worden de jongens toch nog opgeroepen. Als zij één dag gedrild zijn in de kazerne, krijgt het bateljon bevel om op te breken. Kapitein Fröhlich die inziet dat deze halve kinderen een blok aan zijn been zullen zijn als het op vechten aankomt, draagt sergeant Heilmann op met hen een brug te beveiligen. Het zal slechts voor de vorm zijn, want de volgende dag zal de brug worden opge blazen. De jongens zijn erg verbaasd dat zij de hen zo bekende brug bij hun eigen stad moeten „bewaken". Sergeant Heilmann gaat in het stadje op zoek naar het vernietigingscommando dat de brug zal moeten opblazen. Hij wordt door een paar gendarmes echter voor een deser teur aangezien en doodgeschoten. Dan zijn de jongens alleen bij de burg en zij weten niet goed wat ze moeten doen. Maar als er een duikvlieger op hen af komt en Sigi dodelijk getroffen blijft lig gen weten de jongens niets anders meer, dan dat zij hun dode vriendje moeten wre ken. In de verte naderen al de Amerikaanse tanks. Zodra deze dichtbij genoeg zijn openen de jongens het vuur op hen, dat al spoedig wordt beantwoord. Het duurt niet lang of ook Juergen, Walter, Karl en Kals zijn dood en alleen Hans en Albert zijn over. De Amerikanen trekken terug om ver sterkingen te halen en de twee jongens zien in, dat zij het beste naar huis kunnen gaan. Op de brug ontmoetten zij het vernietigings commando en als zij merken, dat hun vrien den voor niets zijn gesneuveld, schiet Mutz in zijn verbijstering de sergeant neer. De anderen slaan al schietende op de vlucht waardoor Hans op het laatste moment nog wordt gedood. Wezenloos van verdriet komt Albert Mutz als enige in de stad terug- Dag koestert veel wrok tegen Baron Von gebracht. De jonge Dag, zijn zoon, is nu heer en meester op Björndal geworden en hij zal nu moeten bewijzen wat hij waard is. daarbij geholpen door zijn jonge vrouw Adelheid. Dag koestert veel wrok tegen Baron von Gall, de heer van Borgland, daar diens dochter zijn broer Tore in de dood heeft gejaagd. De dominee wijst hem erop dat zij met haar dood hiervoor heeft geboet en dat ook de oude Dag Von Gall had ver geven. Dan verandert Dg zijn houding je gens on Gall. Hij laat de baron met zijn geesteszieke zoon Lorenz op Borgland blij ven wonen en helpt hem met de opbouw van zijn verbrande huis. Verder zorgt hij ervoor dat de bankier Holder hem weer onbeperkt krediet geeft en hij introduceert Adelheids tante Elo op Borgland, die daar voortaan met vaste hand zal regeren. Adelheids vader, Majoor Barre, komt voor goed op Björndal wonen. Hij voelt zich erg aangetrokken tot de mooie Gunvor, een on bekende vrouw, die Dag uit medelijden heeft opgenomen. Als Dag merkt dat zij een kind verwacht, breng hij haar meteen terug naar de stad. Om de majoor te sparen, zegt Dag hiervan niets aan Adelheid, die echter ter dege merkt dat er iets geheimzinnigs gaan de is. Zij denkt dat haar man tedere ge voelens koestert voor Gunvor, hetgeen zij hem zeer kwalijk neemt. Als Majoor Barre merkt dat er door zijn schuld zo'n ver wijdering tussen zijn dochter en haar man is ontstaan, schaamt hij zich zo diep dat hij niet verder kan leven. Na de dood van haar zoontje Tore moet Adelheid nu weer dit verlies verwerken, maar thans heeft zij haar man naast zich, die haar kan steunen en helpen. Een jaar later wordt de kleine Dag ge boren en dan is er jarenlang niets dat hun geluk verstoort. Maar als de kleine Dag 12 jaar is, verongelukt zijn vader bij een poging om Barbara (de pleegdochter van tante Elo) en Lorenz (de achterlijke zoon van Von Gall) uit een draaikolk te redden. Voortaan moet Adelheid alleen 't grote land goed beheren... Als Dag 18 jaar is, neemt hij het beheer over en hij gaat zich met Barbara verloven. Allen tante Elo weet hoeveel moeite het Adelheid kost om dit meisje - voor wie haar man zijn leven heeft geofferd - als toekomstige meesteres in haar huis op te nemen. In een bijzonder enerverende wedstrijd heeft de poloclub De Mors in de voor haar zeer belangrijke uitwedstrijd tegen Z.P.A. uit Almelo, zij het op het nippertje, een overwinning weten te behalen. tijd nodig, meende spr. De heer Hodes vestigde de aandacht op de slechte toestand van het parkeerterrein bij het nieuwe zwembad. Kan het college van B. en W. geen mogelijkheid vinden daarin verbetering te brengen vroeg spr. De voorzitter erkende dat de toestand van het parkeerterrein niet ideaal kon wor den genoemd. We zoeken aldus spr. naar een mogelijkheid om met eenvoudige mid delen verbetering in de toestand aan te brengen. De heer Voortman (SGP) informeerde naar de stand van zaken de plannen tot de bouw van de Chr. Ulo school betreffende. De voorzitter deelde mede, dat de plan nen gereed zijn en dat men wacht op de Rijksgoedkeuring. De heer Ter Avest ergert zich nog steeds aan de fietsers en bromfietsers, die gebruik maken van de bospaden o.a. in het Schwarz- wald. Kunnen we daar iets aan doen, vroeg spr. De voorzitter zegde toe nota te ne men van deze opmerking. De hr. Hodes vroeg zich af of het niet gewenst was, op bepaal de tijden in een bepaald gedeelte van het centrum een verbod uit te vaardigen voor bromfietsers. De heer Ter Horst informeerde naar een geval dat „hem ter ore" was gekomen waar bij de eigenaar van een woning moeilijkhe den met de gemeente zou krijgen, bij de verkoop van deze woning. Wethouder Goosen begreep kennelijk op welk geval de heer Ter Horst doelde en gaf een duidelijke explicatie van dit „geval": Door de heer Nijkamp, aldus wethouder Goosen is in 1953 een woning gebouwd zon der vergunning. Het college van B. en W. is lankmoedig geweest en heeft toen geen maatregelen genomen. We hebben later wel een vergunning af gegeven voor de bouw van een schuurtje bij deze woning, hetgeen we eigenlijk niet hadden moeten doen. Op een vraag van een Rijssenaar of hij als hij de woning van Nijkamp kocht een bewoningsvergunning kon krijgen, is door het college van B. en W. geantwoord, dat de woning moet verdwijnen. Wij hebben besloten, aldus B. en W. de heer Nijkamp een brief te zenden waarin op de consequenties van de verkoop van zijn woning zal worden gewezen. Op een desbetreffende vraag van de heer Ter Horst antwoordde de voorzitter, dat er riolering aan de Korteboslaan zal worden aangelegd. Van Rijssense zijde bestond er voor de ze wedstrijd grote belangstelling. De poloërs werden vergezeld door een extra bus met supporters, terwijl ook nog een groot aan tal Rijssenaren op eigen gelegenheid naar Almelo was gegaan. Het is misschien deze morele steun ge weest, waardoor De Mors de tegenslagen die haar in deze wedstrijd niet bespaard zijn gebleven, teboven is gekomen. De weinig gedecideerde leiding van de scheidsrechter was min of meer verant woordelijk voor de hardheid waarmee werd gestreden, waardoor de Rijssenaren vooral in het begin van de wedstrijd duidelijk geïn timideerd waren. Het was een grote teleurstelling voor de Rijssenaren, toen Z.P.A. op onverwachte wij ze de leiding nam. Door uitstekend door zetten van Brouwers wist Schreuder op fraaie wijze de gelijkmaker te scoren, waarna Schreuder kans zag zijn club een voorsprong te bezorgen. Na de pauze ontstond er een voelbare spanning in en rond het water toen Z.P.A. de gelijkmaker wist te forceren, waardoor er weer van alles mogelijk was, totdat de Rijssenaren door doelpunten van Schreuder en Walstra een 4-2 voorsprong wisten te nemen. Het was jammer, dat Almelo door onvol doende dekking van een der Rijssense ach terspelers de voorsprong tot 4-3 wist te re duceren. Toen was het dat de spanning bij na ondraaglijk werd, vooral toen Ten Brin- ke van De Mors het spel moest verlaten. Het werd een welhaast wanhopige verde diging van de Rijssenaren de kleine voor sprong te behouden. Met kunst en vlieg werk gelukte dit en groot was de opluch ting van de spelers en van de supporters- schare toen de scheidsrechter het eindsig naal blies en De Mors deze belangrijk wedstrijd dus mer 4-3 had gewonnen. Met deze voorsprong heeft de Mors haar kans op het kampioenschap niet alleen be houden maar ook de leiding genomen. De stand na deze wedstrijd was als volgt: De Mors 1: 3 gespeeld, 6 punten. Z.P.A. 3: 3 gespeeld, 4 punten. V.Z. en P.C. Vriezenveen: 3 gespeeld, 2 p. De Berkel Lochem: 2 gespeeld, 0 punten. De Mors 2: 0 gespeeld: 0 punten. Zaterdagavond worden er in het zwem bad De Koerbelt niet minder dan 6 wed strijden gespeeld, tussen teams van de Mors en van de Whee uit Goor. Advertentie veilig tegen zenverbranding Pigmadenm. Tube 2.?5 - Flacon 7.50 en 2.95

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 2