WÊ ■IS FEESTELIJKE DAG VOOR LEDEN VAN SPEELTUINVERENIGINGEN hengelo's bier m PB# DIEPVRIESKLUIS GEOPEND AAN DE BOOMCATEWEG llBjl mm PREDIKBEURTEN VOOR IEDEREEN AANTREKKELIJKE TOCHT DOOR MOOI TWENTHE Verheugende samenwerking tussen heide besturen HONDENSHOW Veemarkt Rijssen PUZZELRIT BURGERLIJKE STAND Aanbesteding Wm mÊÊÊ lllllll Om tekort aan arbeiders op te heffen Coöp. Boerenleenbank „Notter,, DE VETTE HENNE Kleding van LICHTENBERG Vrijdag 30 juni 1961 Jaargang 39 No. 26 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 pet kwartaal; voor post-abonnees 7 40 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2103 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 ïur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract kmtirg. GESLAAGD pp fMËÊ'ié, WÈÊÊmm Pp|§§lpP^' WBm '''Nmj, 'mÊmm - De deur van onze spaarbank staat wijd open voor lederosit, HUTTENWAL 31 - RIJSSEN GEVONDEN VOORWERPEN ZWEMBAD „DE KOERBELT" Zondagsdienst dierenartsen WierdenRijssen VOOR RUSSEN VADERKLARENDAG, de jaarlijkse feestdag van de speeltuinverenigingen is ook dit jaar in Rijssen niet ongemerkt voorbij gegaan. Voor het eerst, sinds het bestaan van de verenigingen Irene en Margriet werd nu gezamenlijk dit feest gevierd. Zaterdag waren 1000 kinderen op het sportterrein van de firma Ter Horst en Co in de ors, bijeen voor sport en spel. Dank zij het ideale weer, de goede hulp van vele leidsters en leiders en de puike organisatie van de gezamenlijke besturen werd het voor de jeugd een onvergetelijke middag. De kinderen van Margriet waren door hun vriendjes en vriendinnetjes vanaf de Graaf Ottostraat met de muzikale steun van de drumband van Irene afgehaald, een jury bestaande uit de heren P. de Ridder, G. Nijhoff en J. Barnaert keurden de diverse wagens en groepen, waarbij de volgende prijzen werden toegewezen: ENKELINGEN: Eddy Kiestra; Raket naar de maan en Jo Hallink, Roodkapje, beiden le prijs. Rolf Jansen, clown op fiets, 2e pr. J. v.d. Maat cowboy 3e pr. Jan Wessels autoped 4e pr. R. Moes: in de prairie 5e prijs, A. Nieuwenhuis fiets 6e pr. PAREN: J. Achteres-A. Dikkers, 2. F. Wes sels- D.WEssels, 4. D. en J. Kappert, 5. W. Dekkers-G. Vruggink bloemenmeisje 6. D. en R. Borkent 7. M. Moes-D. Goos- sen, bloemenmeije 8. D. Borghuis-G. Goos- sen. Ook dit jaar zal er, ongeveer eind sep tember, weer een hondenshow gehouden worden op de veemarkt voor alle honden. Zoals bekend is, zal er hoofdzakelijk op ge let worden hoe de verzorging van de hond is. Deze hondenshow zal dit jaar worden ge organiseerd door de Dierenbescherming te Rijssen. Vorige jaren gebeurde dit steeds door de H.D.C. Riessen. De H.D.C. Riëssen heeft echter de Die renbescherming verzocht deze hondenshow van haar over te nemen, omdat naar zij meent, dit meer een taak is van de Die renbescherming. De H.D.C. heeft echter de Dierenbescherming haar volle medewerking beloofd bij het organiseren van de honden show. De juiste datum van de hondenshow is nog niet bekend. T.z.t. wordt hier nader op terug gekomen. Zondagsdienst, dieren artsen Rijssen-Wierden tel 3, Bij het te Den Haag gehouden examen slaag den de dames J. van Eijk en D. Buur- sink voor coupeuse voor kostumiere slaag den de dames A. Assink en A. Wassink te Bornerbroek en J. Elkink te Elzen. Voor lerares slaagde mej. J. van Heek. De kandidaten werden opgeleid door Mo devakschool G. Lodeweges van Heek te Rijssen. Voor het examen handmelken slaagden de volgende personen: Mej. J. F. Roelof s te Notter, G. Plui- mfers te Enter, J. A. Bakker en G. H. A. Assink te Eisen, mej. G. H. Nekkers en G. H. Sluiter, A. M. Haverslag en W. Bunt te Holten. Voor het staatsexamen Heilgymnastiek en massage slaagden te Den Haag onze plaats genoten mej. C. Huiskes en de heer A. Nijhof. Advertentie Aangevoerd. 1065 stuks vee, runderen 44 en varkens 1021. Prijzen: 20 vette koeien, eerste kwaliteit van 3,10 tot 3,50 per kg: slachtgewicht. 21 melk- en kalfkoeien van 1075,- tot 115 0— per stuk. 3 nuchtere kalveren van 60- tot 80,- per stuk. 20 drachtige zeugen van 350— tot f 425.- per stuk. 26 loopvarkens van 85- tot 115— per stuk. 975 biggen van 62.— tot 78.. per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlug, prijzen iets hoger. Zeugen: Handel kalm, prijzen iets lager. Biggen: Handel kalm, prijzen onveranderd. GROEPEN: le prijs de Pachter-Steenhui- zen: De Bruiloft. Op het sportterrein werd de jeugd ge- tracteerd op ijs, limonade en snoep, terwijl ook spelletjes werden gehouden. Tot slot werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van Irene en Margriet, die door eerstgenoemde met 3-1 werd gewonnen. Dinsdagavond hield de N.V. Heka een puzzelrit voor wielrijders in en rond Rijssen Er was een zeer interessante tocht uit gézet waarbij wel de nodige strafpunten vielen. De uitslag was als volgt: 1. J. Dannen- berg 46 str. p. 2. J. Lankamp 70 str. p. 3. H. Seppenwoolde, 71 str. p. M. van Heek, 72 str. p. 5. D. Otten, 73 str. p. De poe delprijs was voor mej. R. Altink met 130 str. p. GEBOREN: Jan, z.v. J. H. Pluimers en A. Nijland, Enterstraat 27, 22 juni; Frederik Willem Johan, z.v. J. Tharner en M. J. Slagman, A. H. ter Horstlaan 17 23 juni; Willemina, d.v. W. Pijffers en M. Rutter- kamp, Bloemstraat 29, 24 juni; Hendrika, d.v. H. Meijerink en A. Kos ter, Haarstraat 78, 19 juni te Almelo; ONDERTROUWD: Jan Beldman, 24 jaar, Rijssen, Markelose- weg 1, en Gerritdina Schellevis, 24 jaar, Wierden, Enter, Achtereschweg 13, 20 juni Gerrit Jan Borghuis, 29 jaar, Rijssen, En terstraat 99a, en Dirkje Johanna Waan- ders, 25 iaar, Rijssen, GETROUWD: Derk Jan Lankwerden, 26 jaar en Gerardi- na Hollander, 28 jaar, Amsterdam, Heren straat 391, 24 juni; OVERLEDEN: Janna Bruins, 89 jaar, weduwe van Jan Zwoferink, Holterstraatweg 45, 23 juni. Antonia Nijland 42 jaar, Dannenberg 62, 24 juni; Tonia Baan, 8 jaar, d.v. G. J. Baan en M. Muller, Bleekstraat 9, 16 juni te Assen. In café J. Struik aan de Veemarkt vond dinsdagavond de openbare aanbesteding plaat van de bouw van een Boerenleenbank met woning. Aan de Oosterhofweg. Er werd als volgt ingeschreven: Perceel 1 Bouwerk: Fa. G. H. Roetgerink, Goor 54.650 Fa. Steggink, Hengelo 65.200 Fa. ter Beek-Miel Almelo 61.460 Fa. H. de Wilde Enter 57.198 Fa. J. H. Dijkinken Zn Markelo 60.104 Fa. Groothuis, Almelo 56.600 Fa. ten Dam a.d. Stegge Enter 60.200 Fa. G. Velten, Enter 62.100 Fa. J. G. Brok, Enter 61.550 Fa. G. J. Pouwels, Almelo 55.120 Fa. H. A. Tijhuis, Rijssen 57.835 Fa. H. Bakker en Zn. Rijssen 58.890 Fa. Gebr. Foks, Hengelo 55.360 Fa. G. Koenderink, Enter 62.230 Fa. ten Brinke en Wolterink Rijssen 57.937 Perceel li Elektrisch Fa. Oldenhof, Goor 1590 Fa. Dijkink, Rijssen 1926 Fa. Paauwe, Wierden 2114 Perceel II Schilderwerk Fa. J. Bökkerink Rijssen 4985 Fa. W. H. Kienhuis Rijssen 5000 Fa. F. Getkate en Leusink Enter 5340 De Duitse Fendt-Werke in het Ruhrgebied heeft een radio grafisch bestuurde tractoi uit gevonden, welke het werk zou kunnen doen, terwijl de boer eventueel vergezeld van zijn paard (foto) rustig in zijn luie stoel zit. Dat is evenwel niet helemaal de bedoeling, want de fabriek hoopt met deze vinding het nijpende tekort aan arbeiders in de landbouw op te vangen. Men wil een centrale voor het op afstand bedienen van enige tractoren tegelijkertijd inrichten, van waaruit het werk door één man kan worden geregeld. Hier aan zullen ook televisiecamera's in gesloten circuit te pas komen De tractoren zijn zo gebouwd, dat. mochten zij eens uit de hand lopen, blijven staan zodra zij ook maar een kleine oneffenheid op hun weg ontmoeten. Vrijdagavond had te Notter aan de Boom- cateweg ten huize van de Wed. Lammers de officiële opening plaats van de negende diepvrieskluis van de diepvriesvereniging: „Notter en Omstreken". De opening had plaats in tegenwoordigheid van alle deel nemers, enkele bestuursleden van de diep vries Vereniging; de vertegenwoordiger van de „N.V. Nederlandse Koeltechnische In dustrie", de heer P. J. M. Scholten uit Enschede en de aannemer van het gebouw tje de heer H. Knobben te Haarle. In zijn welkomstwoord bracht de voorzit ter van de „Diepvries Vereniging" de heer Nollen, dank aan allen die hadden meege werkt aan het tot stand komen van deze kluis in het bijzonder aan de Wed. Lam mers voor het beschikbaar stellen van het terrein, verder aan het gemeentebestuur van Hellendoorn, voor de goedkeuring de kluis daar te mogen bouwen, de heer Schol- ten voor de vlugge levering der boxen, en de heer Knobben voor de plaatsing van bet gebouwtje. Nadat door loting de nummers der boxen aan de deelnemers waren toegewezen, ver zocht de hèer Nollen aan de bejaarde wed. Lammers als oudste der deelnemers, de deur van de kluis te willen openen, daar bij de wens uitsprekend, dat zij nog vele jaren van het nut en voordeel van diepvrie zen mocht profiteren. Nadat de wed. Lammers aan dit verzoek had voldaan, gaf de heer Scholten een klei ne demonstratie hoe vleeswaren in moesten behandeld worden voor men ze laat be vriezen terwijl hij tevens verschillende wen ken gaf hoe na een bepaalde tijd de boxen moesten worden schoongemaakt. Vervolgens begaf het gezelschap zich weer naar de woning van de Wed. Lammers, waar de deelnemers gelegenheid kregen tot het stellen van vragen over diepvriezen en behandelen der produkten, welke door de heer Schol ten werden beantwoord, terwijl hij de mededeling deed dat binnenkort een voorlichtingsmiddag of avond met licht beelden zal worden gehouden in het gebouw „Irene" over diepvriezen. De heer Nollen deelde ten slotte nog mee dat de Vereniging thans de beschikking heeft over negen kluizen met 18 vakken, wel een bewijs dat diepvriezen wel bevalt, ondanks het feit dat de oprichtingsver gadering slechts 4 belangstellenden aan wezig waren. Maar nadat een huis aan huis bezoek was gevolgd, zowel bij landbou wers als bij niet landbouwers was reeds 2 dagen de eerste kluis volgeboekt zodat men reeds spoedig een tweede moest bouwen. En nu, aldus de heer Nollen hebben wij binnen de 2 jaar hedenavond de negende geopend. Wel een bewijs dat diepvriezen be valt, en een groot financieel voordeel op levert voor de deelnemers. Hij hoopte dan ook dat nog meerderen dat zullen gaan inzien, zodat de Vereniging moet besluiten om weldra een tiende te bouwen. Ned. Herv. Gem. Grote Kerk: 9 uur. Ds. G. J. Voortman van Dussen, 10.45 uur Ds. Voortman en 19.00 uur Ds. van Tuijl. Westerkerk: 9.30 uur Ds. Van Tuijl, 15.00 Ds. Kool (Bed. H. Doop) Notter: 19.30 uur Ds. Kool. Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur en 15.00 en 19.00 uur. leesdienst. Ger. Kerk Boomkamp: 9.30 uur Ds. H. Brinkman (Voorber. H. Avondmaal Beves tiging ambtsdragers). Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.30 uur de heer Vosman, 14.30 uur lees dienst Oud Ger. Gem in Nederland (Oranjestraat) 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9,30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. Ned. Protestantenbond afd. Rijssen: 10.45 uur Ds. M. Wabeke van Enschede. Advertentie Bovendien kennen wq *lfe moderne spaarvormen en werken mede awt: bedrijfssparcn - spaarregeling voor ambtenaren - jeugdsparea schoolsporen. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BIJ Dfe De ooldere leu hebt um allemoale heel good ekeand. Veedokter Bos met zin witte petje. Hee mut nen skalk wean ewes. Aj tenminste al dee verhaaln huert. Wat hier oonder steet, mut ook woar wean gebuurt, Hee stun, 't was op nen sommeroawnd, Met Dieks te klasjeneern, Zeg Dieks, zear hee opees, wat zol Dee henne toch mankeern. Wonn mean iej dokter, ik zee niks, Doargenter, doar in 'n hook, Toe griepne ees, Dieks wol det wal Hee was neet al te klook. 'n Veedokter kreeg de henne an, Natuurlek was 't nen dilm, Zoonder det Dieks der wat van zag, Leut hee de henne stikng. Ik har 't wal good ezeene Dieks, Ik zag 't det deer wal an, Ik wil ne toch ees oonderzeukn, Doar lear ik wier wat van. Joa doot det dokter en aj 't weet, Vertelt 't miej ees ne keer, Want opetn, nee ik lus ne neet, Aans zuene van zo'n deer. 't Is zuene Dieks, mear ech iej mag'nt Nog van gelukke sprekng Dat ik het zag, hee har oe ook De aandern an kunn stekng. Ne wekke later, Dieks den har Nog gin berich ekreeng Wat of de henne har eskaelt, Toen küm hee 'n dokter teeng. Non dokter, he'j nog wat evuenn, O Dieks, 'k was 't glad vergetn, De vrow' en ikke hebt ter baejn Twee dage van egetn. J. Rozendom Rijssen. ZIT BETER STAAT BETER In nauwe samenwerking met de afd. Over ijssel van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen en de Overijsselse Land bouw Maatschappij biedt de O.A.D. een unie ke gelegenheid om op de meest aantrekke lijke wijze nader kennis te maken met het platteland. In de maanden juli en augustus wordt elke donderdag een trip per O.A.D.-touring- car georganiseerd door mooi Twente, Het bijzondere van deze dagtochten is het feit, dat de passagiers niet alleen van een prach tig brok natuur zullen genieten, maar te vens met het boerenbedrijf in vele facet ten in contact zullen worden gebracht. Zo is een bezoek aan de Hengelose Coöpe ratieve Melkinrichting een onderdeel van het programma. Men wordt er prettig ont vangen met een kopje koffie en een flesje Rivella, men krijgt een film te zien en bezichtigt daarna het moderene zuivelbedrijf. Op de havezathe Everlo is een luchpauze ingelast. Via het ruilverkavelingsgebied bij Vriezenveen wordt gereden naar een spe cifiek Twents gemengd bedrijf: de boerde rij van de heer F. Holsbrink, Bolkshoeks- weg 2 te Almelo. Op dit bedrijf treft men o.a. 50 stuks vee en 45 varkens aan. Er is 24 ha. grond bij de boerderij, waarvan 5 ha. bouwland. Men kan hier alles bekij ken wat men wil, en dat men vriende lijk ontvangen wordt moge alleen al blij ken uit het feit, dat de Bond van Platte landsvrouwen hier een kopje thee offreert. Ook op de daarna te bezoeken kippen farm van de heer G. J. H. Wassink, Ype- loweg 23, Enter, wacht een gastvrije ver welkoming. Een interessant bedrijf, waar men 6000 kippen heeft. Conclusie: degenen, die aan deze dag tochten (half negen 's morgens vertrek - half zes 's middags aankomst) deelnemen, zien op ideale wijze de Twentse natuur èn het Twentse platteland. De aandacht zij erop gevestigd, dat men bijv. langs kasteel Tic- ckel in Delden rijdt, en dat men o.a. ook Oldenzaal. De Lutte, Denekamp, Vasse pas seert. Het mooiste van het mooiste dus van Twente. De Bond van Plattelandsvrouwen in Over ijssel bestaat 30 jaar. Naast verschillende festiviteiten organiseert men de hierboven omschreven trips om de stedeling of hij nu in Twente woont of er zijn vakantie door brengt - nader tot het platteland te brengen. Om hem eens te laten zien, wat er ge daan moet worden voor tal van landbouw- en veeteelt-produkten dagelijks op tafel kun nen komen. Dit initiatief van de Oerijsselse platte landsvróuwen is een primeur voor heel Ne derland! Er zijn op bet zwembad „De Koerbelt" de laatste weken nog al wat kledingstuk ken achter gebleven vooral van kinderen. Bij de garderobe kunt U Uw eigendom men weer afhalen. De dienst wordt zondag a.s. waargeno men door dierenarts J. Siebelink, Wierden tel 05496-298.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1