meisjes waarheen? BOOMKWEKERIJ W. B. GEESSINK Voor nieuwe zwembad veel belangstelling De Koerbelt trok op één dag 4000 baders Zaterdag officiële opening Veel belovend programma Het nieuwe zwembad TOEGANGSWEG LEVENSGEVAARLIJK Parkeerprobleem Toegangsweg schreeuwt om verbetering Zondagsdienst dierenartsen Een belangrijk gebeuren voor Rijssen Kleding van LICHTENBERG Vergadering C.H.U. Nen vriej'n zoaterdag Pasklaar-methode VOOR MODERNE BEPLANTINGEN VERTROUWEN Coöp. Boerenleenbank „Nolter,, PREDIKBEURTEN Jaarvergadering RKSV Burgerlijke stand GESLAAGD NUTSSPAARBANK INGEZONDEN Gezamenlijke speeltuindag Irene-Margriet Vrijdag 9 juni 1961 Jaargang 39 Ho. 23 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal; voor post-abonnees 1-40 per kwart aai Administratie en Redactie Enterstraat 10 Rijssen Telef 2101 054H0 Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 nn Advertenties 10 cent per mmRij contract kmtir-g Onze landelijkreserves van ruim l 100.- miljoen stellen ook Uw spaarsaldo veilig. Wendt U vol vertrouwen tot de HUTTEN WAL 31 - RIJSSEN VOOR RUSSEN Het nieuwe zwembad de Koerbelt oefent een grote aantrekkingskracht uit op velen in en buiten Rijssen. Dat bleek overduide lijk in het begin van deze week, toen plotse- ilng kon worden genoten van warme zomer dagen, waarop oud en jong al zo lang tever geefs hadden gewacht. Eerst toen bleek en kwam duidelijk tot uiting welk een vooruitgang Rijssen met dit fraai geoutilleerde zwembad heeft ge maakt en in welk een grote behoefte een zweminrichting als deze voorziet. Dinsdag hebben niet minder dan 4000 ba ders van het zwembad gebruik gemaakt. Er zijn niet minder dan 3000 abonnemen ten verkocht. Veelzeggende cijfers, die wel haast ongelooflijk klinken. Zaterdag zal het zwembad feestelijk worden geopend door burgemeester Landweer. Daarvoor is een programma samengesteld, dat natuurlijk in het teken van de zwemsport staat, en waarvan men hoopt, dat er een goede pro paganda voor de gezonde zwem- en polo- sport zal uitgaan, vooral nu het klimaat voor deze sport in Rijssen momenteel bijzonder gunstig is. Zonder twijfel zal er grote belangstelling uitgaan naar het optreden van bekende polo club A.Z. en P.C. uit Amersfoort die een polowedstrijd zal spelen tegen het zevental van de kring Twente-IJsselstreek. De Amersfoortse poloclub, die uitkomt in de hoofdklasse heeft een grote naam en werd nog onlangs winnaar van het grote po- lotoernooi in Utrecht, dat als het grootste toernooi ter wereld wordt beschouwd. In deze club zijn spelers opgesteld, als Fred van Dorp en Bennie Muller (internationals) en de Gebr. Mosterd (oud-internationals). Het zevental van de Kring Twente-IJssel streek bestaat uit Hans te Riele en H. Hes kamp en doelman F. v.d. Vegte van ZPA uit Almelo, Wim Janssen, Bennink en Eijs- sink van HZC, Hengelo, Rörkes en Flik van BZZ, Zwolle, Ter Hoeven van AZC, Apeldoorn, Swijhuisen van EZC, Enschede en Helmsing van Neptunus, Zutphen. Er wordt gespeeld volgens de in de hoofd klasse geldende nieuwe spelregels, in vier speelperioden van vijf minuten, terwijl de spelers zullen mogen wisselen. De kunstzwemploeg van BZZ uit Zwolle Toen ik een paar jaar geleden in Rijssen kwam kijken in verband met de openge vallen notariële standplaats, werd mij ge zegd door iemand, die de voordelen van Rijssen aan het opsommen was: Rijssen heeft een bad, maar het wordt niet nat. Bij het verkennen van de omstreken van ons mooie Rijssen viel het mij direct op dat in Rijssen een zwembad in aanbouw was, zoals slechts heel weinig plaatsen in ons vaderland bezitten. En nu het klaar is heb ben we dan ook een zwembad, waar de grootste plaatsen jaloers op kunnen zijn. Gelukkig is het ook nat geworden. Het heeft heel wat tijd geverfd eer het zover was, maar alles wat mooi is en wat men graag wil hebben, daar moet men op wachten. Nadat mij gevraagd was, of ik er kans toe zou zien een zwem- en polovereniging op te richten, ben ik het nieuwe zwem bad, dat zaterdag officieel geopend zal wor den, nog eens grondig gaan bekijken. En het is het mooiste bad in heel Overijssel. Waar treft men zo'n zonneweide? Waar heeft men zo'n plaats? Immers nergens. Daar kunnen we het gerust over eens zijn. Zo'n zwembad is ergens anders niet te vinden. Wat een afleiding voor onze jeugd, die, inplaats van langs de weg te slenteren en kattekwaad uithalen, nu zich kan bekwamen in de zwemsport. Eventueel als lid van de sportvereniging. Na al het werk, dat we als bestuur verzet hebben, heeft het en thousiasme, waarmee het zwembad door de gehele bevolking ontvangen is, ons reusachtig goed gedaan. De sportafdeling marcheert Rijssen heeft nu al een maand van het bad geprofiteerd. Dank zij een toegewijde staf personeel loopt alles tot nu toe op rolletjes. Er zal heus nog wel wat te verbeteren zijn, dat het zwembad van ons allemaal is en laten we alles doen om het zo mooi moge lijk voor de dag te laten komen. En nu is het dan zaterdag de grote dag van de officiële opening, waar heel Rijssen al zo lang naar heeft uitgekeken. De bes te zwemmers van ons land komen naar Rijs sen. We hopen van harte, dat u allemaal komt kijken naar het grote gebeuren. Van harte welkom en tot ziens zaterdag op het bad. F. v. SCHOOTEN, Voorz, „Da Koerbelt" zal 'n demonstratie komen geven. Het kunst- zwemmen, dat vooral in Amerika en Duits land bijzonder in trek is, begon enkele jaren geleden ook in Nederland naar voren te komen. BZZ was een van de eerste clubs die dit fraaie onderdeel van de zwemsport vooral afgestemd op sierlijkheid en gra tie, men zou kunnen zeggen: ballet in liet water hier ging beoefenen. Verschillende zwemstijlen en -slagen, starts, keerpunten e.d. zullen worden gedemon streerd door een aantal zwemsters onder aanvoering van Lenie de Nijs. Een van de hoogtepunten zal zeker zijn het optreden van de springsters van Simaika uit Boekelo, de enige zwemvereniging in Nederland die zich uitsluitend met het sprin gen bezig houdt. Hierin komen o.m. Thea en Judy du Pon uit. Tenslotte speelt de polo-club De Koerbelt een wedstrijd tegen de P.C. Vriezenveen. Naast alle lofzangen, die dagelijks op het zwembad de Koerbelt worden gezongen, is het te betreuren, dat er toch ook kritische klanken (moeten) worden verkondigd. Naast het vele respect wat opgebracht dient te worden voor datgene wat in Rijs sen tot stand is gekomen, is het jammer dat voor het „parkeerprobleem" (nog) geen op lossing is gevonden. Wij heben begrip voor het feit, dat het uiterst moeilijk is om wat deze parkeergelegenheid betreft 'n voor ziening te treffen, die ook voor zg. topdagen doeltreffend is. Daarnaast stellen wij echter vast, dat de mogelijkheid tot het ordelijk stallen van on geveer 500 rijwielen totaal onvoldoende is. Rekening houdende met het bovengenoem de aantal (4000) baders op één dag, hoeven wij daarover verder geen woord aan toe te voegen. Maar welk een indruk moet het op toeristen, die een bezoek aan „De Koer belt" brengen, maken, als men niet weet waar men de „fiets moet neerzetten".? Een of andere - zij het provisorische - voorzie ning is een dwingende noodzaak, terwijl ook aan de gelegenheid tot het parkeren van auto's (meer) aandacht dient te worden be steed. Deze „schoonbeidsfout aan De Koer belt" staat pas op een secondair niveau, als men de toegangsweg naar het nieuwe zwembad in ogenschouw neemt. Ook daar dient op korte termijn ver betering aangebracht te worden. Voor onze eigen ogen hebben wij in het begin van deze week zien gebeuren, dat 2 Rijssense jongens bijna verongelukt waren. De Arend Baanstraat krijgt ter hoogte van de betonfabriek van de Gebr. Voort man en vernauwing. Als fietsers, voor een naderende of tegemoetkomende auto moeten uitwijken, moet men dan doen op een bij zonder mul gedeelte van de weg, dat niet de naam van rijwielpad kan dragen. Van zelfsprekend komt iedereen aan het slinge ren en het is gewoon en wonder, dat er tot nog toe geen ongelukken zijn gebeurd. Wie draagt hiervoor dan de verantwoorde lijkheid? Met klem herhalen wij, dat hier op korte termijn verbetering aangebracht moet wor den. Aan deze levensgevaarlijke toestand MOET een einde worden gemaakt. De zondagsdienst wordt a.s. zondag waar genomen door dierenarts Van Doorn, Rijs sen, tel 2487. De opening van het nieuwe zwembad „de Koerbelt" is een belangrijk gebeuren voor Rijssen. Het is goed, dat wij hier even bij stil staan. Na een zeer langdurige periode van voor bereiding, die voornamelijk bestond uit het kweken van belangstelling en het ver krijgen van medewerking van provinciale- en rijksinstanties voor de noodzakelijke bouw van een nieuwe zwemgelegenheid te dezer plaatste, en na een helaas te lange tijd be nodigd voor de bouw zelf, is alles nu ge reed om onze inwoners volop gelegenheid te geven de voor lichaam en geest zo uit nemende zwemsport te beoefenen in een uiterst moderne open zweminrichting. En dat in een omgeving die door haar ligging te midden van bossen ideaal te noemen is. Het gemeentebestuur mag tot zijn vreugde vaststellen, dat de bevolking ingenomen is met dit bad. Het is nu zeer te wensen dat de zwemsport ingang vindt bij de gehele jeugd, want gezonde jongens en meisjes moeten de zwemkunst machtig zijn. Maar meer dan tot nu toe het geval was hoop ik ook op de belangstelling van ouderen. Moge hier het spreekwoord gelden: gele genheid maakt genegenheid. Rijssen zal echter het feit hebben te aanvaarden dat dit bad niet alleen gebouwd is ten gerieve van eigen inwoners, maar dat het een ruimere functie heeft. Het zal zijn aandeel moeten leveren in de toeris- rische ontwikkeling van Twente. De belang stelling van de bevolking der grote steden in het westen des lands voor het prachtige, zo afwisselende landschap ten oosten van de IJssel is groeiende, en een voortreffe lijk uitgerust zwembadcomplex zoals dit hier nu tot stand is gekomen, zal stellig aantrekkingskracht hebben voor hen, die in een welhaast unieke omgeving willen genie ten van de zwemsport en van zonnebaden. Het gemeentebes uur prijst zich gelukkig, dat het de exploratie in handen kon ge ven van een nieuw opgerichte zwemvere niging, die met enthousiasme de zwem sport wil stimuleren. Van het bestuur mag zeker worden verwacht, dat het met ver antwoordelijkheidsbesef en deskundigheid dit kostbare project op de juiste wijze zal we ten te beheren. Het dagelijks toezicht blijft in handen van badmeester Tijhof, die bijgestaan door zijn vrouw, reeds ja renlang als zodanig zich van zijn taak op voortreffelijke wijze heeft gekweten. Moge „de Koerbelt" aan de verwachtin gen beantwoorden, en moge Rijssen als plaats waar men zijn vakantie op prettige wijze kan doorbrengen, gelet op de moge lijkheden die het, mede door dit zwem bad, de vakantiegangers kan bieden, steeds meer bekendheid in den lande verwerven. C. B. J. LANDWEER. ZIT BETER - STA A'I BETER Dinsdagavond kwam de Christelijk His torische Kiesvereniging in vergadering bij een in het Herv. Dienstgebouw „Jeruel" onder voorzitterschap van de heer A. W. Smit. Na opening van deze bijeenkomst deelde de voorzitter mede, dat deze ver gadering' belegd was ten einde de leden verslag te doen van de op 17 mei te Utrecht gehouden algemene vergadering. Een van de afgevaardigden naar deze ver gadering de heer H. Visscher gaf een uit voerig verslag van de rede van de voor zitter mr. Beernink en van de besprekin gen. Verschillende leden hadden scherpe kritiek op de misleidende kop boven het verslag van de Algemene Vergadering in „Het Dag blad van het Oosten" van 18 mei. Bo ven bedoeld verslagje stond namelijk groot en vetgedrukt: „C.H.U. IS NIET TEGEN SPORT OP ZONDAG." Hoewel het artikel zelf wel juist was, sloeg het bovenschrift er helemaal niet op. Want noch de Algemene Vergadering, noch het Hoofdbestuur hebben verklaard dat zij voor sport op zondag waren, integendeel het pre-advies van het hoofdbestuur werd door de Alg. Ver. nog aangevuld dat de Kamerfractie van de CHU deze zaak nauw gezet zou bestuderen. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. De heer G. Bruggink ie zich wegens druk ke werkzaamheden genoodzaakt zag als penningmeester te bedanken werd opge volgd door de heer H. Visscher. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer G. Bakker werd gekozen de heer H. waanders. Deze vergadering werd door de secretaris op de begruikelijke wijze gesloten. Vrooger was 't zes dage woarken, Zoaterdag ook wulkedag, Snipperdage of vekaansie, Nee, doar wur neet an edach. Toen destieds der wur ekuijerd 's Zoaterdags noar 'n middag stop, Zean nen hoop leu, det's onmeuglek, Skodn nen heeln hoop leu met 'n kop. Aanderhalve dag neet woarken, Woer kumm doar de leu toch biej, Het gung duur, ze kreeng almoale 's Zoaterdags noar 'n middag vriej. 't Geet neet good, zear mennegeene, Det kan zo neet bliewn bestoan, Mear wat of ze zean of dachen, 't Is ter nooit wier of egoan. Non geet 't nog een stapken vearder, Vuur nen hoop is 't al zo vear, Zo at 't lik, dan woarkt de meessen 's Zoaterdags heelmoa neet mear. Joa doar is nen hoop veraandert, 'k Vroag miej of, hew' 't non ehad, 't Hoof oe ech neet te verwondern Of doar zit nog mear in 't vat. Miskien det oons vroo of late, Zeg'nt non neet, det's ouwerdreewn, 't Zol toch kunn, ook vriedi middags Nog der biej wodt vriej egeewn. Keals, loaw' hopn det doar 'n minister Neet zo heel gaaw in zal stapn, 'k Zee miej al op vrieje dage Stroate skrobn en ruutjes lapn. J. Rozendom, Rijssen. Advertentie Wegens de grote belangstelling wordt woens dag en donderdag a.s. nogmaals een de monstratie gehouden in het Parkgebouw van de nieuwe Duitse vinding „Pasklaar-metho de". Door deze nieuwe vinding kan iedereen zijn eigen coupeuse worden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de in dit nummer voorkomende advertentie. vindt u massa's materiaal bij: TELEFOON 217 - LICHTENVOORDE r Ned. Herv. Gem. Grote Kerk 9.30 uur Ds. van Tuyl, 15.00 uur Ds. H. Binnenkamp van Goudriaan-Ottoland. Westerkerk: 9.00 uur Ds. H. Binnenkamp, 10.45 uur Ds. Vos en 19.00 uur Ds. van Tuyl Notter, 19.30 uur Ds. Vos. Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdient Ger. Kerk Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 Ds. Brinkman. Oud Ger. Gem. Bevervoorde: 9.30 uur, 14.30 uur en 19.00 uur leesdienst. Oud Ger. Gem in Nederland (Oranjestr.): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Van Dijk. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk): 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. De voetbalvereniging R.K.S.V. hield onder voorzitterschap van de heer A. Linders haar jaarvergadering, waarvoor grote belangstel ling bestond. De heer Linders toonde zich nogal tevreden over de verrichtingen van liet eerste en derde elftal, evenals van het junioren B-elftal. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Linders en P. Koedijk herkozen. Uit het jaarverslag van secretaris- penningmeester W. J. Velner bleek, dat het ledenaantal enige daling vertoont. De Ko ninklijke Goedkeuring is afgekomen en er werden twee vaste terreinknechts aangesteld. Het financieel jaarverslag sloot met een batig saldo. Als juniorenleiders stelde zich beschikbaar de heren H. Muihof, H. Nijland, A. Blok- horst, T. Klein Schaarsberg en H. Siege- rink. Bij de rondvraag werd door enkele leden de wenselijkheid van een trainer naar vo ren gebracht. De heer C. Kochanofski stelde zich be schikbaar voortaan de contributie te innen. De geestelijke adviseur kapelaan D. van den Hoorn wekte de leden op een grotere activiteit aan de dag te leggen om zo doende de vereniging op hoger peil te bren gen. Het eerste elftal zal deelnemen aan het toernooi te Lochem; het 2e en 3e elftal aan het. Carmeltoernooi te Zenderen, GEBOREN: Neeltje Engelina, d.v. G. Hulsman en W A. van Harten, Borkeld 5, 30 mei: Hen- drikus Lambertus Maria, z.v. H. J. Embsen en G. G. Janssen, Wierdensestraat 52, 31. mei; Willy, d.v. J. Kreijkes en K. W. van Soest, Tabaksgaarden 37, 5 juni; Gerrit Wil lem, z.v. H. Rietman, en F. Baan, Hagweg 36, 3 juni; Dirk Jan, z.v. J. Bloemendaa! en J. H. Nijkamp, Dannenberg 50, 1. juni te Almelo. ONDERTROUWD: Berend Dinant Kwintenberg, 24 jaar, Rijs sen, Moddesteeg 17, en Jenneken van den Noort, 23 jaar, Rijssen, Lentfertsweg, 31 mei; Jan Wessels, 23 jaar, Rijssen, Holterstraat- weg 41, en Maria Kippers, 22 jaar, Rijssen, Walstraat 69, 31 mei; Hendrik Jan Vosse- belt, 28 jaar, Rijssen, Noachstraat 10, en Gerhardina Johanna Harbers, 29 jaar, Rijs sen, Holterstraatweg 27, 31 mei; GETROUWD: Gerrit Wind, 23 jaar, en Jenneken Brinks, 21 jaar, Hellendoorn, Nijverdal, Mensink- weg 14, 1 juni; OVERLEDEN: Gerrit Jan Jansen, 79 jaar, echtgenoot van G. Nijland, Nijverdalseweg 94, 3 juni; Hen drik Jan Nijland, 73 jaar, echtgenoot van H. Tukkers, Enterstraat 136, 4 juni. Onze plaatsgenoten Leen Blok en Jan van der Stouw slaagden te Almelo voor het ■diploma Gymnasium A. Piet Landweer slaagde voor het diploma Gymnasium B. De heer H. Roosink slaagde te Scheve- ningen voor het patroonsdiploma Automo bieltechniek en Garagebedrijf afgenomen door de Stichting V.A.M. en Bovag. In de maand mei werd bij de Nutsspaar- bank Rijssen ingelegd een bedrag van 176.538,83 en terugbetaald 162.154,96. In deze maand werden 34 nieuwe spaarre keningen geopend, Kijk eens op bladzijde '4 van dit blad. De beide speeltuinverenigingen hebben be sloten om met de kinderen een gezamen lijk speeltuinfeest te organiseren op 24 juni Voorafgegaan door een kinderoprocht gaan de kinderen naar de speelweide op het Kamgaren terrein. Als het weer meewerkt kan men een mooi speeltuinfeest tegemoet zien. Laten ech ter de ouders meewerken en zorgen dat hun formulieren uiterlijk woensdagavond 14 juni zijn ingeleverd. De formulieren die na deze datum binnenkomen, vervallen abso luut. Wij rekenen op uw medewerking, OE COMMISSI!

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1