MEENKS ZEGEVIERDE ROND DE OOSTERHOF" Oostelijke renners speelden een grote rol in de Ronde van Overijssel Wim Dieperink werd door pech achtervolgd Fraaie 3e plaats voor J. Pluimers (Enter) Ronde van Overijssel Kleding van LICHTENBERG Daank vuur staank Coöp. Boerenleenbank „Notter,, ALDOLEM. Lezing van de lieer J. Lensden Burgerlijke stand De abonnementsprijs vbn dit blad bedraagt 1.25 per kwartaal; voor post-abonriees 1.40 per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2503 (05480) Administratie en Redactie: Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 7- i ir Advertenties 10 cent per mm. Bij contract kmting. „TEN BERGE" 1 Grootse afsluiting van het gouden jubileumfeest van de Rijssense VVV HUTTENWAL 31 - RIJSSEN MEDEDELING Omstandigheden buiten onze schuld zijn er oorzaak van dat dit nummer van ons weekblad later verschijnt dan normaal. ook hier! PREDIKBEURTEN Vrijdag 2 juni 1961 Jaargang 39 No. 22 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Een lange, feestelijke sliert van wielren ners ging vol goede moed van start op jacht naar de Grote Prijs, beschikbaar gesteld door de Directie van het Dagblad van het Oosten. Vol goede moed, uiteraard, vol strijdlust ook, maar mede door het slechte weer is het voor het grootste aantal een teleurstel ling geworden. Slechts enkele keiharde ren ners, die niet werden achtervolgd door band breuk, of andere materiaalpech. hebben de finish (per racefiets) kunnen bereiken. Werd er overal langs het parcours een grote belangstelling geconstateerd, opvallend groot was de belangstelling - naast van zelfsprekend aan de finish in Rijssen - in het klompenmakersdorp Enter, op het laat ste 10-tal van de finish verwijderde kilome ters. Een daverend enthousiasme brak los, bij de velen die langs de Dorpstraat stonden toen bleek dat een klein kopgroepje was ge vormd waarvan ook deel uitgemaakt werd door de 18-jarige Johan Pluimers uit hun eigen dorp. De hoop, dat er één uit hun midden met de zege van deze zware ronde zou gaan strijken werd levendig en de jon ge Pluimers kreeg van de ganse bevolking van Enter de beste (enthousiaste) wensen mee, voor het laatste gedeelte naar de fi nish. Voor Pluimers alsook voor al zijn Enterse plaatsgenoten is de hoop geen feit gewor den. Toen de stevig gebouwde wielrenner, zijn laatste reserves aansprak, die hem de overwinning op de Rijssense Stationsdwars weg had moeten brengen, trok hij de sprint aan voor die beide andere kranige renners Van der Horst uit Klundert en Jan Mesters uit Den Haag. Deze 2, die hun kansen had den afgewacht tot op het juiste moment passeerden Pluimers met duidelijk verschil. Van der Horst werd winnaar, Mesters werd 2e en Johan Pluimers werd 3e. Deze 3e plaats is een bijzonder eervolle prestatie van Pluimers, voor wie nog vele successen weggelegd kunnen zijn, als hij de rensport op dezelfde serieuze wijze blijft die nen, zoals hij dat tot nu toe heeft gedaan; Vanzelfsprekend, dat ontelbare relaties op de 3e prijswinnaar van de ronde „af vlogen" om hem te feliciteren met dit fraaie succes, waarmee de jongeman uit Enter voor het eerst in de ronde van Overijssel als renner uit de eigen streek, naai- de rangen van de groten is doorgedrongen. Voor het eerst speelde een oostelijke renner in de ronde van Overijssel een hoofdrol en het is daarom, dat de ronde van 1961 als een bijzondere zal moeten worden aangemerkt. Er waren meer Oostelijke successen, en in hoeverre de ronde van Overijssel daaraan propagandistische medewerking heeft ver leend zal moeilijk vast te stellen zijn, maar vast staat, dat ook de wielersport in het Oosten des lands een grotere plaats inneemt Korr voor Uw CORSET naar on». Wij adviseren U deskundig. Drogisterij g afd. med. bandages j| Telefoon z293 a dan ooit tevoren. Jurrie Dokter uit Ensche de wist de 5e plaats te bemachtigen en ren ners als Dieperink, Lohuis en Bert Boom (Enter) hebben een groot aandeel geleverd in het succesvolle verloop van de grote wieler wedstrijd. Bijzonder onaangename herinneringen aan de ronde van 1961 zal Wim Dieperink uit Barchem bewaren, omdat hij omtrent 80 harde kilometers het zware werk in een leidende groep had gedaan. Te zwaar mis schien wel, maar als hij niet met pech te kampen had gekregen, had hij toch een goede gooi naar de zege, waarop hij zo in tens had gehoopt, en waarvoor hij zo moei zaam had gevochten, gedaan. Dieperink, de kampioen van Overijssel bemerkte tot zijn grote ontsteltenis in Schalkhaar, dat hij een lekke band had, in de tijd, die ver loren ging met het herstellen van het man kement, stoof het peloton hem voorbij, en helemaal op zijn eentje heeft Dieperink geen kans gezien, de grote groep weer te berei ken. dat was rennersleedEr waren er inmiddels al meer achter gebleven en uit gevallen, want het peloton, dat Dieperink voorbij zich zag schieten, telde niet meer dan rond 30 renners van de 117 die van start waren gegaan. Wie van de overgebleven 30 renners win naar zou worden, was nog steeds onduidelijk maar wat wel duidelijk werd, was, dat nu bij Holten toch spoedig de slag moest val len. Het was v.d. Horst, die een mislukte po ging deed om weg te komen, terwijl ook anderen op „scherp" stonden. Bij de Heri- kerberg gingen Dokter uit Enschede en Van Haaren op jacht naar de te verdienen pre miesprint en haalden een kleine voorsprong, maar nog voor Enter werden zij ingehaald door Van der Horst en de harde Pluimers die zijn plaatsgenoten nu eens echt wilde laten zien, dat hij werkelijk fietsen kon. Dat heeft hij gedaan, de vreugde kende geen grenzen, want aan de kop gingen inderdaad Pluimers, Van der Horst en Mesters. Zij slaagden er in een voorsprong van mis schien 200 meter op te bouwen en wat het peloton ook deed. tegen dit trio kon men niet voldoende snelheid ontwikkelen. Daarvoor waren reeds vele uitlooppogin gen tot stand gekomen, die de ronde een levendig verloop hebben gegeven. De eerste echte aanval kwam al in Delden, een groep bestaande uit Verwey, Hermes, Dokter, Van Haren, Rijkers en v. Essen veroverde een voorsprong van 1 minuut, maar geleidelijk zakten er renners af, naar de massa. Op de weg naar Oldenzaal, probeerde Boom uit Enter een voorsprong te veroveren, maar hoewel het aanvankelijk op een succes leek, was Boom bij de doortocht door Almelo ook weer teruggezakt. Daar was, het dat Het was voor de v^le liefhebbers van de wielersport, die ook Rijssen telt zaterdag de grote dag van de ronde van Overijssel, die nu reeds voor de 10e keer Rijssen als start en finish plaats had. Dank zij de directie van het Dagblad van het Oosten en dank zij de VVV Rijssen is de grote wedstrijd min of meer een Rijssens gebeuren, omdat aan de ronde van Overijssel nu eenmaal onverbrekelijk de naam van Rijssen is verbonden. Deze ronde, helaas verreden onder on gunstige weersomstandigheden kan als een grootse afsluiting worden gezien van het gouden jubileumfeest van de Rijssense VVV, voor welke vereniging een belangrijk stuk werk van de organisatie in de afgelopen 10 jaar is weggelegd. Ter gelegenheid van het 2e lustrum van de Ronde van Overijssel werden door de voorzitter van de VW de heer G. Kappert, aan verschillende personen, die zich voor de ronde verdienstelijk hebben gemaakt een ere-vaantje uitgereikt, Dit ere vaantje zal door de medewerkers aan de ronde als een kostbaar kleinood worden bewaard. Advertentie ZIT BETER - STAAT BETER een andere groep aan de leiding fietste: Dieperink, Hermes, Verweij, v.d. Leur en Stolk en Lohuis welke vluchters lange tijd de voorsprong wisten te behouden. Voor Lo huis (Delden) was het jammer, dat hij op de Nijverdalseberg pech kreeg, waarmee zijn rol in de kopgroep was uitgespeeld. Zo werd deze ronde er echt een van rennersvreugd en rennersleed. Opvallend is geweest, dat de oostelijke renners een grotere rol hebben gespeeld, dan in alle voorgaande. Nog aaltied ham ze biej Getjan, Joa, woer mu'k det beskriewn, Want ik wol gearne dulek wean, Mear ook heel netjes bliewn. As huusken harn ze doar nog aalt Zo'n oolderwets geval, Op 'n oard net as een ijskokuerkn, Non snap iej 't deank ik wal. Getjan den wil der neet van weetn Doar ofstaand van te doon, Det zol toch, zear hee, jammer wean, Het i snog zonnen goon. Nee, Dika, proat miej doar neet van, Miskien een aander joar, Allo, pak an, hee mut wier lueg, Kalm an, want hee is Zwoar. Doar gung 't wier hen, de cukne duur, Det was de richste weg, Pas op Getjan, det geet neet good, Hooit 'n astebleef good rech. Dika har disse wuere nog Mear good en wal oet 'n moond, Od doar knapn 't eene oor der of, Het spul lear op de groond. Doar lean dan alle proemm in 'n drek, Proemm zear ik, was 't mear woar, En Dika stun der biej te guln, Woer krieg ik det wier kloar. O, o, wat was det een karwaj, Wat vul eur baejn det teeng, Mear achterof is Dika bliej, Ze hef eur zin ekreeng. J. Rozendon, Rijssen. De deur van onze spaarbank staat wiid open voor iedereen. Bovendien kennen wij «11e moderne spaarvormen en werken mede «oet: bedrijfssparen - spaarregeling voor ambtenaren jeugdsparen - achoolsparen. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BIJ TO: We fotoclub Aldolem te Rijssen heeft dins dagavond voor haar leden en belangstellen den in hotel Gijsbers een prachtige avond georganiseerd. De heer J. Leusden uit Driebergen hield ni. een lezing met kleurendia's over Spanje. De heer Westerik, voorzitter, sprak een kort openingswoord, waarin hij tot zijn te vredenheid mededeelde, dat de ver. momen teel 35 leden telt en dat op verzoek van en kele leden het donateurschap werd inge steld. De heer Leusden heeft een grote tocht door het binnenland en langs de kust van Span je gemaakt, 'n afstand van 10.000 km waar van hij enkele weken geleden terug is ge komen. Bij de Spanjaard ben je werkelijk gast, aldus spr. Op meer onderhoudende wijze en aan de hand van een groot aantal buitengewoon mooi genomen dia's van dit prachtige land, vertelde spr. over de prachtige bouwwerken en de fraaie landschappen van dit land. Door dat in dit land het licht verandert ziet men enorme kleurveranderingen in het landschap. Verschillende prachtige opnamen zagen we van Madrid. De vele verkeerslichten hier vinden de Spanjaarden een besmetting van de vrijheid. Ook de stierengevechten ont braken niet, evenmin de siesta (middag slaapjes) waarvan de Spanjaard niet afwijkt. Voorzitter Westerik was de tolk van de talrijke aanwezigen, toen hij na afloop de heer Leusden dank bracht voor zijn prachti ge lezing, die voor de fotoliefhebbers van grote waarde is geweest. Terwijl zaterdagmiddag de „grote" ren ners door Overijssel jakkerden werd in Rijssen de wielerronde „Rond de Ooster hof" verreden door jongens van 13 tot en met 15 jaar. Maar waar de deelnemers aan de Ronde van Overijssel het bar slecht troffen met het weer, reden de jeugdige rennertjes onder een stralende zon. Dit was echter ook 't enige verschilpunt, daar er in beide „cour- sen" even hard gestreden werd om een ereplaats. Bleef in de eerste 5 ronden van 1,8 km het peloton aardig bijeen, daarna werd er eens even aan getrokken met als resultaat dat er een kopgroep van vijf man ontstond. Beunk, Meenks, Kippers, Hendriksen en Nieuwenhuis waren de uitlopers die al gauw een grote voorsprong namen. Van deze yijf moest op de helft van de rit Beunk wegens kramp uitvallen. Meenks ging er toen nog eens wat harder aan trek ken met als gevolg dat de overige drie lossen moesten. Op het laatst nam Henk zelfs zo ongeveer een halve ronde en werd dus onbedreigd winnaar. De volledige uitslag luidde: 1. Henk Meenks plm. 36 km in 1 uur 12 min en 5 sec. 2. J. Hendriks (Enter) op 1 min en 2 sec. 3. Kippers 4. W. Nieuwenhuis 5. D. Zijlstra 6. F. J. Wessels 7. J. Braakman (Nijverdal) 8. J. Nieuwenhuis Aangezien het dit jaar voor de vijfde keer zal zijn dat er in de zomermaanden een „Ronde van Rijssen" georganiseerd wordt wil het comité proberen hieraan een ietwat feestelijk tintje te geven. In principe is deze Ronde vastgesteld in de week van 24 tot en met 29 juli. Wan neer de steun van de Rijssense ingezetenen weer even groot is als verleden jaar, wordt ook deze lustrum-ronde weer een daverend succes. Ook het voetbaltoernooi zal weer gehou den worden, maar aangezien de organisa toren op het ogenblik dat wij dit schrijven nog geen veld tot hun beschikking hebben kunnen hierover nog geen verdere mede delingen gedaan worden. GEBOREN: Jan, z.v. H. Harbers en J. Mensink, Nij- verdalseweg 123, 25 mei; Klaasje, d.v. J. W. Bargmans en K. J. Maat. Oranjestraat 27, 26 mei; Wilhelmina Lamberta, d.v. J. Dannenberg en H. Bruggeman, Tabaksgaarden 67, 26 mei, Hermannus, z.v. G. J. Kosterbok en H. G. Zonneheld, Arend Baanstraat 12, 27 mei; Otto, z.v. H. J. Voortman en J, van de Riet, Leijerweerdsdijk 1, 27 mei; ONDERTROUWD: Evert Jan Sehuitert, 25 jaar, Rijssen, Mar- keloseweg 83, en Maria Johanna Seppen- woolde, 24 jaar, Rijssen, Keizersdijk 16, 24 mei; Hennie Smit, 27 jaar, Rijssen, Walstraat 27, en Johanna Hendrika Nooteboom, 24 jaar Wierden, Eusinkweg 3, 26 mei; GETROUWD: Gerrit Hendrik Schulenburg, 22 jaar, en Eg- berdina Tijselink, 24 jaar Wierden, Zuna, Smeijersdijk 2, 25 mei; Hendrik -Jan Eertink, 23 jaar, en Jannie Seppenwoolde, 21 jaar, Rijssen, Leijerweerds dijk 7, 26 mei; Berend Dinant Mensink, 25 jaar, en Hen drika Dina Baan, 24 jaar, Rijssen, Ooster hofweg 12, 26 mei; OVERLEDEN: Gesina Pleij, 74 jaar, echtgenote van: G. Muller, Stationsdwarsweg 45', 23 mei; Lammerdina Lankamp, 76 jaar, echtgenote van M. Drijer, Nijverdalseweg 10, 26 mei; Jenneken Heuvêr, 55 jaar, echtgenote van H. Seppenwoolde, Smitjesdijk 2, 27 mei; Gerrit Hendrik Jansen, 81 jaar, weduwnaar van E. Pas Vennekesgaarden 52, 24 mei te Almelo. Advertentie Ned. Herv. Gem Grote Kerk: 9.30 uur de heer Renger, 1500 uur Ds. van Tuijl. Westerkerk: 9.00 uur en 10.45 uur Ds. Kool, 19.00 uur Ds. Vos. Elzen: 10.00 uur Ds. van Tuijl. Ger. Gem. Noorderkerk: 9.30, 15.00 uur en 19.00 leesdienst. Ger. Kerk (Boomkamp): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Brinkman. Oud Ger. Gem. (Bevervoorde): 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur lees dienst. Vrijdag 9 juni: 193.0 uur Ds. G. v.d. Bree- vaart van Hendrik Ido Ambacht. Oud Ger. Gem in Nederland (Oranjestraat): 9.30 uur en 15.00 uur Ds. v. Dijk. Ger. Gem. in Nederland: (Eschkerk) 9.30 uur en 18.00 uur Ds. Aangeénbrug. 14.30 uur leesdienst Ned. Protestantenbond afd. Rijssen: 10.45 uur Ds. M. Wabeke uit Enschede,

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1