Automobielbedrijf N.V. ROBA belangrijk uitgebreid m ROBA N.V. - RUSSEN N,V* Roba - Rijssen G. VAN DAh OPERETTE DER ZIGEUNERBARON DOOR OPERAGEZELSCHAP FORUM ROBA Automobielbedrijf N.V. V olkswa gen-dealer Gulf OilNederland' NV Rotterdam Sanitaire- en Loodgieferswerkzaamheden K Burgemeesier verrichtte opening Eerste optreden van Forum in Rijssen Evenement van formaat Programma Operette de Zigeunerbaron Walsenkoniiu? Johann Strauss oogstte met de Zigeunerbaron veel roem Zondagsdienst dierenartsen Korte inbond le bedrijf 2e bedrijf 3e bedrijf De elektrische installatie bij Automobielbedrijf ROBA N.V. werd door ons aangelegd. Aan de FA. GETKATE en LEUSINK te Enter Automobielbedrijf ROBA N.V. te Rijssen VRIJDAG 19 MEI 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 6 s m Hypermoderne doorsmeerinrichting voor elk merk auto. Vakbekwaam personeel. Avondservice. Prima service. Moderne werkplaatsoutillage. Voor uw brommer de beste mengsmering. Tevens verhuur van 9-persoons luxe samba-busjes. Beleefd aanbevelend, telefoon K 5480-2567 Zondags gesloten. Autobenzine Good Gulf Gulf Super benzine No Nox Mengsmering voor auto's, scooters, motoren en bromfietsen. Komt U deze kwaliteitsprodukten tanken bij ons service station alwaar U 100 procent service krijgt. U zult dan eveneens gaan behoren tot de grote kring van tevreden vaste cliënten. De uitvoering wat de bij Roba automobielbedrijf te Rijssen betreft werd ons toevertrouwd. Ook hier streefden wij naar een zo perfect mogelijke uitvoering. Elsenerstraat 47, Rijssen. INGENIEURSBUREAU De zeer doelmatige en attractieve verlichting in de SHOWROOM werd ook door ons ontworpen, aange past aan speciale eisen welke daaraan voor dit doel werden gesteld. Gaarne staan wij ook U met onze Advies- en Instal latie-afdeling ten dienste. ELEKTROTECHNIEK - BLIKSEMBEVEILIGING werd het opgedragen bij hetgeen uiteraard een zeer goed verzorgde afwerking waar borgt. Dat voor de opening van het geheel ge moderniseerde en uitgebreide automobiel bedrijf van de N.V. Roba aan de Holter- straatweg te Rijssen, welke zaterdagmiddag plaats vond zulk een overweldigende be langstelling bestond, is een bewijs van het feit, dat deze onderneming, zich een grote plaats heeft weten te veroveren in Rijssen en omgeving. De N.V. Roba (volkswagendealer) opende tegelijkertijd het Gulf service-benzinesta tion, dat door de wijze van aanleg en in richting een vooraanstaande plaats in het bedrijf inneemt. De opening van de nieuwe showroom, de nieuwe service-box en van de uitgebreide garage werd verricht door burgemeester Landweer, waarmee gesymboliseerd werd, dat ook de overheid het belang van een goed functionerend zakenleven weet te waar deren, waarop ook een van de directeuren van de N.V. de heer Bakker wees, die de gemeente dank bracht voor de ondervonden medewerking van de gemeente bij de ves tiging en uitbreiding van het bedrijf. Een van de meest in het ooglopende ver beteringen, die bij de N.V. Roba tot stand is gekomen is wel de inrichting van een fraaie showroom, waarin enkele wagens op een zodanige wijze zijn opgesteld, dat be langstellenden er een suggestieve indruk krij gen van zowel het exterieur alsook van het interieur van de auto's. Opvallend was de grote belangstelling, die uitging naar de Cabriolet alsook naar de Ghia, welke sportwagen vooral bij de gehei de autorijders het water langs de tanden deed lopen. Een grote vooruitgang is ook de inrichting van de smeer-, service en wasplaats. Aan de verbouwing is alle aandacht besteed, ook het totale complex, maakt een goed ver zorgde indruk, vooral bij de omgeving van het benzinestation. Burgemeester Landweer, die bereid was gevonden de opening te verrichten sprak hartelijke woorden van gelukwensen tot de directie van de Roba en schetste de vele moeilijkheden die moesten worden overwon nen, voor de goedkeuring van alle instan ties kon worden verkregen, om in de min of meer landelijke omgeving van de Holter- straatweg te komen tot de bouw van zulk een modern garagebedrijf. Vooral de voor genomen hoogbouw bracht deze moeilijkhe den teweeg. Spr. zei het voorts van groot belang te achten, dat het zakenleven zich ook in Rijssen op verheugende wijze ontwikkelt, waarvan bij deze uitbreiding een bewijs wordt gegeven. Namens de importeurs van de Volkswa gen Pon's Automobielbedrijf N.V. sprak de heer Rekkers, die verheugd zei te zijn met de belangrijke verbetering, die bij de N.V. Roba tot stand is gekomen omdat hierdoor het streven een zo groot mogelijke service te geven bij de Volkswagen dealers op nieuw inhoud wordt gegeven. De voorzitter van het district Twente van de Bovag de heer ter Höfte wees eveneens op het grote belang van het geven van goe de service door garagehouders en feliciteer de de directie van het bedrijf met deze grote vooruitgang. Namens de Gulf oil com pany sprak de heer Bosman. De chef-mon teur van het bedrijf, de heer heer Pasman, bood namens 't personeel 'n fraaie gedenk steen aan, die is aangebracht in de service box. Het was een goede gedachte van de di rectie aan deze feestelijke heropening een interessante puzzelrit te verbinden, waar aan fraaie prijzen verbonden waren. Op deze wijze werden de klantenrelaties be trokken bij deze feestelijke gebeurtenis. Er namen ongeveer 60 automobilisten aan deze sterrit deel. De eerste prijs werd ge- Met de opvoering van de operette der Zigeunerbaron door het operagezelschap Forum biedt vereniging Marktwezen haar leden een evenement aan van formaat. Der Zigeunerbaron van Johan Strauss Is een evenement van hoog niveau en er gaat een charme en een virtuositeit vanuit, waardoor dit evenement met recht een feest voor oog en oor is. Voor prachtige de cors en in fraaie costuums ontrolt zich het verhaal van Barinkay, de Zigeunerbaron. In deze operette heeft Johann Strauss zijn grote meesterschap bewezen en hij oogst ten er veel succes mee. Het programma van de operette de Zi- junerbaron is als volgt: Graaf Peter HomonayHellmut Gritzka lonte Carnero... Jan Duiveman landor Barinkay... Peter van Zon Kalman Zsupan.... Anton Eldering Arsena.... Maria Moonen Mirabella.... Annie Stomer Ottokar.... Johan van Haagen Czripa.... Fien de Boer Sap Saffi.... Lony Vonk. Verder schippersknechten, zigeuners, zigeu nerinnen, huzaren, hoogwaardigheidsbekle ders, volk, etc. Het le en 22e bedrijf spelen zich af in de poesta, het 3e bedrijf in Wenen. Decors en costumes, Leontien van Beurden. Solorepetitor Antoine Prévost. Koor: Rudolf Karssemeijer. Orkest Neder landse Orkestvereniging. Regisseur Bod' Igesz. Dirisent „„u—a- Toen Johann Strauss in de herfst van 1844 voor het eerst optrad met zijn eigen muziekkapel, haalde hij zich de toorn van zijn vader, de oude Johann, op de hals. Deze, hofbalmeester sinds 1835, was na melijk eveneens leider van een kapel, en genoot grote faam als componist van hon derden marsen - de Radezky-mars - pol ka's, quadrilles, en wist heel goed wat er in „het vak" te koop was. De oude heer Strauss had zijn beide zoons Johann en Josef eens en voor altijd verbo den een muziekinstrument aan te raken. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en beide broers studeerden als vader niet thuis was. Johann was 19 jaar toen hij zich zelf standig maakte en vele jaren bleef de ver houding tussen de vader en zijn zoons ver stoord. Zij waren nu concurrenten gewor den. Het is jammer, dat de oude heer Strauss de grote successen van zijn zoon Johann niet heeft beleefd. De beroemde walsen, zoals An der schonen blauen Donau, Geschichten aus dem Wienerwald, Wein Weib und Ge- sang, Wiener Blut enz, enz, de vele ope rettes - 479 werken in totaal, heeft hij nooit gehoord. Want de Walsenkoning, zoals de jonge Johann Strauss weldra genoemd werd, ver wierf snel internationale roem. In alle gro te steden ter wereld trad hij op met zijn befaamde kapel. Strauss heeft zich eerst betrekkelijk laat op het gebied der operet te begeven. Zijn eerste operette „1001 Nacht" dateert van 1871, drie jaar later gevolgd door de operette „Die Fledermaus". In 1883 volgde „Eine Nacht in Venedig", door Fo rum uitgebracht in het seizoen 1959-1960, met bijzonder veel succes. Van de wereldbekende opere"- Der Zigeunerbaron vond de pre- o 24 oktober 1885 te Wenen. wonnen door de heer B, Esbuis die hier mede in het bezit kwam van een draaglare radio. De overige uitslag was: 2. J. ten Hove, 3 Dijking, 4 Grouwe En ter, 5. D. Nijhuis, 6 Bokhove Nijverdal, 7. Nijhoff Almelo, 8. Beerman Almelo, 9 Geerdink Almeo 10 Muller Rijssen. De poe delprijs werd gewonnen door J. Jansen Almelo. De zondagsdienst wordt met de Pinkste ren als volgt waargenomen, le Pinksterdag dierenarts Siebelink, Wierden, tel 05496-298 en 2e Pinksterdag door dierenarts Capel, Wierden, tel 05496-478. ïïïïïïïïïïIIïIïïïïïH'IH'ïHïïI'ïï HiiiiiièiiiiiHiööHRiiRHi In de poesta in Hongarije. Op de ach tergrond een oud kasteel, waar nu zigeu ners kamperen. Voorts woont hier de var kensfokker Zsupan. Er arriveert een schuit, waarop zich Barin kay, de erfgenaam van het kasteel en Car nero, koninklijk commissaris bevinden. Als getuigen voor de overdracht van het kasteel aan Barinkay worden Czupra, een oude zigeunerin, en Zsupan geroepn. Czipra herkent Barinkay en voorspelt hem de toe komst: hij zal een schat vinden, maar waar deze zich bevindt zal hij vernemen van zijn vrouw na de eerste bruidsnacht. Wat Carnero begreft, hij zal enkele juwelen, die hij verloren had, terug vinden. Zsupan, die het gehele gebied als zijn eigendom beschouwde, is niet erg op Barin kay gesteld. Om hem milder te stemmen vraagt Barinkay hem de hand van zijn dochter Arsena. Deze is op haar beurt ver liefd op Ottokar, de zoon van Mirabella, de gouvernante van Arsena. Om van Barinkay af te zijn zegt Arsena, dat haar toekomsti ge echtgenoot een baron moet zijn. Intussen herkent Carnero in Mirabella zijn verloren gewaande vrouw, en in Ottokar zijn zoon. Dat deel van Czipra's voorspel ling is dus uitgekomen. Terwijl de avond begint te vallen, zingt de jonge zigeunerin Saffi een lied, waarme- deze de aandacht van Barinkay trekt. Bei den slaan nu een rendeze-vous tussen Arse na en Ottokar gade. De zigeuners komen op en omdat ze Ba rinkay als hun aanvoerder beschouwen, ver- hebben ze hem tot hun „zigeunerbaron". Hij voelt zich nu geadeld en gaat dit Zsu pan en Arsena mededelen. Dit was niet hun bedoeling, maar Barinkay wil al niets meer van Arsena weten en stelt Saffi als zijn bruid voor. Zsupan is razend. Barinkay heeft bij de zigeuners de nacht doorgebracht. Hij betuigt Saffi zijn liefde. Saffi blijkt gedroomd te hebben van de schat en waar deze te vinden is. Ze gaan op zoek en inderdaad wordt de schat ontdekt. De zigeuners zingen een vrolijk koor. Zsu pan wiens kas is blijven steken, komt op met Ottokar, Arsena en Carnero. De laatst genoemde maakt ambtelijke bezwaren te gen het informele huwelijk tussen Saffi en Barinkay: deze vertellen hem immers, dat hun huwelijk door een vogel is gesloten. Nieuwe onrust ontstaat als graaf Homonay met soldaten opkomt om recruten voor de veldtocht tegen Spanje te werven. Door het drinken van de door Homonay aangeboden wijn worden Ottokar en Zsupan, zeer tegen hun zin, in het leger opgenomen. Weer beschimpt Carnero Saffi over het huwelijk; dit is voor Czipra aanleiding om bekend te maken dat Saffi eens prinses is. Hierdoor worden de moeilijkheden ech ter vergroot omdat Barinkay meent niet bo ven zijn stand te kunnen trouwen. Ondanks Saffi's bezwaren neemt hij dan ook maar dienst in het leger. De soldaten vertrekken naar de hoofdstad Wenen. Het leger keert triomfantelijk terug in We nen van de veldtocht naar Spanje. Uitgebreid vertelt Zsupan van zijn hel dendaden. Barinkay heeft zich door dapper heid onderscheiden en wordt in de adel stand verheven. Ook aan Ottokar valt deze eer te beurt. Niets staat nu beider huwe lijk in de weg: Saffi en Barinkay, Arse na en Ottokar kunnen trouwen. In de alge mene vrolijkheid is slechts Carnero treurig want hij wordt gepensionneerd. RIJSSENSESTRAAT 1-3 TELEFOON 0548b loM NIJVERDAL schilderwerk

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 6