RIXSiSE N buiten de wallen FILM-nieuws Moeder RUSSEN VIERT FEEST SPORTCLUB RIJSSEN WON OP 'T NIPPERTJE Grimbaart zint op wraak! TBABYDERMKÏ Maandag 1 mei een extra filmvoorstelling n.l. De IJzeren handschoen Een ter dood veroordeelde Schoolvoetbal-competitie 1961 VOETBALWEDSTRIJD OP KONINGINNEDAG ontsnapt" „De ware Jacob" JUBILEUM WANDELTOCHT „IRENE" ATLETIEKNIEUWS Vrijdag 28 april 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Woensdag de film: Opstelling van Rijssens en Nijverdals elftal n Vrijdag en zaterdag de film: Vóórhellere Baby-huidje De juichtoon op de hoorn van Piep Willem bracht ieder in beweging. Willem liep voorop, overal sporen van zijn mod- dervoeten nalatend. Zo nu en dan veeg de hij kikkerdril uit zijn baard, want alle vrije burgers droegen destijds baar den, ten teken dat zij vrije mannen wa ren. Achter Piep Willem schreed in rui sende zijde de drostendochter, Agatha van Arkelstein en naast haar in zijn modde rige harnas jonker Reinold van Bever voorde. Dan kwamen fors en stram de vier burgemeesters met een gezicht alsof de hele toen bekende wereld te koop was. En daarachter de Rijssense gildebroeders. Deze hieven de kreet: Riessen boaven en n' Grimboarg in 'n kolk. Op het markt plein deden de kwieke kerels jonker Reinold uit het harnas. Bij het zien van het met modder overdekte pak van de jonker verschoot Agatha van kleur. Leve de strondjonker, werd er uit de omstan ders geroepen. Freule Agatha gaf dadelijk Berend met de lappe bevel de schreeuw lelijk het hoofd af te slaan. Zij zou di rect iemand naar Arkelstein sturen om haar vader, de drost te halen. Nu kwa men de vier burgemeesters in verzet. Zij verklaarden freule Agatha dat zij hier de baas waren en dat het viswijf, al was het dan een drostendochter uit Salland niets in Rijssen te zeggen had. Zij de bur gemeesters van Rijssen regeerden in volle stadsvrijheid hun eigen stad. De freule mocht dan Rijssen een gat en de burgers mest kevers noemen, zoals de burgemeesters weieens gehoord hadden, Rijssen liet zich toch niet door haar ringeloren. Bovendien had zij jonker van Langen in haar strik ken gevangen. De jonker die in de strijd tegen Grimbaard niets uitgericht had en bovendien bijna verdronken was, moest op aandringen van Agatha een toespraak hou den tot de verzamelde Rijssenaren. De jonker had een heldere diepe stem, maar dat kon men niet horen, want Berend met de Klappe riep: Grijp de Snotterd! Die heeft strondjonker geroepen. En nu hij zich ontdekt zag nam de Snotterd snel de benen. Maar heel Rijssen gehoorzaamde het bevel van de Klappe en ook freule Agatha draafde mee. Alleen jonker Rei nold van Bevervoorde liep niet mee. Twee zijner trouwste bedienden leidden hem naar het kasteel en gaven hem een goede schoon maakbeurt. Intussen was de Snotterd door de gracht gezwommen en zocht zijn heil in de vlucht naar de Grimberg. De Rijs senaren lieten intussen de nieuwe ophaal brug neer en de Snotterd achterna en riepen: Sla hem dood! Mette de kruidenkookster, die kruiden zocht in het Grimbergerbos en steeds gek op mannen was, zag de Sotterd tennen. Ze wenkte hem en verborg hem onder de struiken. Maar plotseling kregen de Rijs senaren Mette in de lamp en nu men toch aan het vervolgen was, kon meteen de jacht op Mette ook beginnen. De freule Agatha vuurde de Rijssenaren aan. Maar in haar stormloop bleef zij met haar rech tervoet achter een boomwortel haken en bezeerde haar voet. Nu was het de kans voor Mette om een mooie beurt te maken. Maar de burgemeesters gaven bevel Mette binnen de stadsvrijheid van Rijssen te brengen. De Snaaiert had de boel veraden en was gauw naar de Grimberg gelo pen en sloeg alarm. Mette was in ge vaar. Mette zou in stukken gehakt en in gezouten worden, zo riep hij tegen jon ker Grimbaard. En deze stormde op zijn beurt het bos in. Die van Rijssen holden naar hun stad. Zij lieten Mette en de freule Agatha achter. De laatste als ge vangene. In Rijssen kwam men bij elkaar op de markt. Opgepoetst verscheen Jon ker Reinold in hun midden. Bij het horen dat zijn Agatha nu als een gekooide vo gel zou moeten leven op het slot Grim berg, ontwaakte in hem plotseling de drang naar avonturen. Hij liet zich door zijn knechten in het harnas helpen, dat mooi opgepoetst was. Daarna liet hij zich het zwaard brengen, waar volgens overleve ring, zij voorvaderen de Turken de koppen mee middendoor sloegen. Toen riep hij Berend met de Klappe, kroop op zijn hengst, reed naar het Schild en vertelde daar aan de verzamelde Rijssenaren dat hij zijn lieve Agatha ging bevrijden. Te vens vertelde hij er bij, dat hij nooit een penning of beller (twee gangbare muntstukken van die dagen) aan de stad Rijssen zou nalaten. De Rijssenaren ston den paf door zoveel durf en moed. Dit hadden zij de jonker niet uit de mouw geschud. Ridder Grimbaard likkebekte om de mooie freule Agatha, maar deze had haar keus bepaald. Wanneer zij jonker Reinold niet terug kreeg, dan maar niets. Grimbaard had Mette bevel gegeven om een liefdesdrank te bereiden teneinde de freule klaar te stomen voor een liefdes avontuur met Grimbaard. Maar Grimbaard had zich in Agatha van Arkelstein verkeken. Als volleerd uitbreek ster had zij in dienstbodekleren de Grim berg weten te verlaten. Toen na moeiza me arbeid Mette klaar was met haar lief desdrank was de kamer op de Grimberg leeg. Er was geen freule Agatha meer. Deze zat in haar dienstbodenkostuum al hoog en breed te paard achter haar ge liefde die weer naar de Grimberg galop peerde. Toen zij weer tot haarzelf kwam en weer goed gekleed en gekapt was, nam zij haar maatregelen om de Grim baard te laten kastijden. Zij zond een bode naar de Arkelstein en verzocht dringend aan haar vader om een leger, teneinde Grimbaard gevangen te laten nemen en de Grimberg plat te laten branden. Maar haar vader op Arkelstein was drost van Salland De Grimberg lag in Twenthe dus buiten zijn domein. Hij gaf zijn dochter de raad naar t Arkelstein terug te keren en die Riessener turf van een jonker te laten schieten. Bij dit bericht fonkelden Agatha's ogen van woede. Zij liep onmiddellijk naar de ka mer van Reinold en omhelsde hem en riep: Lieveling wij trouwen! De omhelzing kwam zo hard aan, dat de jonker het benauwd kreeg en fluisterde: Ja schat, het is goed, maar laat mij los. Het hoge woord was er uit en dadelijk moest Neuzenmannes de burgemeester gaan berichten, dat jonker Reinold van Bever voorde voornemens was zo spoedig mogelijk te gaan trouwen met de freule Agatha van Arkelstein. Piepwillem moest het volk van Rijssen vertellen van het grote gebeu ren. Nog dezelfde avond vergaderden de gildemeesters van het linnen weversgilde voor het ontwerp van een mooi damasten tafelkleed, dat het adellijk paar op de Be vervoorde zou worden aangeboden. De burgemeesters vergaderden ook. Zij het dan in mineurstemming. Burgemeester Stoffel noemde de Jonker een lapzak om zich zo te laten beet nemen door de freule van Arkelstein. Burgemeester Japiks, bij genaamd de Bollenkop, drukte zich voorzich tiger uit. Hij vertelde, dat de stad Rijssen de freule buiten haar stadsvrijheid had moeten houden. Maar Haarjan de oudste burgemeester, wiens tuin aan de Be vervoorde ligt, verklaarde dat de stad haar fatsoen moest bewaren. Het was nu eenmaal niet anders. Burgemeester Gapemans stak eerst zijn vinger in de neus waarop Haarjan reageerde met de opmerking Pasop Mans, breek de pink niet. Daarna krabde Mans zich achter de oren en riep- wanhopig, dat de klitse, (hiermee be doelde hij Agatha) hem te glad was ge weest. Intussen bereidde zich Rijssen voor op de aanstaande trouwpartij samen met Reinold toog Agatha op huisbezoek ter ken nismaking. Het toeval wilde dat het eerste bezoek werd afgelegd bij burgemeester Stoffel. Mevrouw Stoffel had toevallig de vorige dag door haar dienstboden een goede beurt laten geven. Daar kwamen ze aan, de jonker en de Freule. Burgemeester Stof fel, tevens boer en vervener, stond in de tuin onder de appelbomen en bekeek met welgevallen een zeug met biggen. Toen de adellijke personen van Bever- vlorde zich aandienden. De Jonker moest de baas hebben die voor het huis was. Agatha vertelde dat zij belangstelling had voor alles wat in Rijssen gebeurde. Zij liepen om het grote huis en daar stond de burgemeester in zijn daagse pak op klompen. Eerst keek Stoffel verbaasd. Toen wilde hij vragen: Wat mot je. Maar hij deed het niet. Freule Agatha was hem een slag voor en sprak haar bewondering uit over de mooie biggen. Het boerenhart van de burgemeester begon voor de inne mende freule te ontdooien. Van de biggen ging het naar de ganzen. Van de ganzen naar de stal, waar vier koeien stonden, een respectabel aantal voor die tijd. Na de koeien kwamen de paarden aan de beurt. De laatste werden voor de hoogheden uit de stal gehaald. En freule Agatha maar pochen, dat Rijssen zo'n welvarende stad was. Maar nu was het de beurt van Stof fel om te vertellen dat niet iedereen het zo goed kon doen als hij. Terwijl de Freule en de Jonker de paarden monsterden, ging Gapemans voorbij. Zo'n Judas, dacht de Gapert bij zichzelf. Nu is het met de Jonker en die Feeks van Arkelstein mooi weer spelen. En gisteravond, nou nou! Zo leer je de mensen kennen. Zo snel hij kon liep hij naar Japiks, zijn collega bur gemeester, en vertelde wat hij gezien en gehoord had. Japiks stond voor zijn men deur, toen de Gapert kwam. Toen deze hem verteld had wat er aan de hand was, trok Japiks de handen uit zijn broekzakken. Nam zijn fikse neus tussen duim en wijs vinger, snotterde over de mestvaalt en riep: Lao gewor'n! De bezoeken herhaalden zich dagelijks en meningen, speciaal over de freule wij zigden zich en men keerde om als een blad aan de boom. Vooral toen Agatha ook een bezoek bracht aan Krukkensteven, de arm ste man van Rijssen. Dat had nog nooit een vrouwe van de Bevervoorde gedaan. En zij was nog niet eens vrouwe van Be vervoorde. De bezoeken nemen een maand in beslag. Toen was Rijssen rijp voor een glansrijke trouwpartij van de stadsjonker. Freule Agatha mag dan een haaibaai zijn, zij had ook vele goede kanten. VAN COEVERDEN. George I van Hannover heeft zich tot Ko ning van Engeland laten kronen, maar Prins James, de zoon van James II van Schotland, beschouwt zich als de rechtmatige troonpre tendent. George heeft het leger achter zich, maar Prins James Stuart heeft ook een niet te verwaarlozen aantal aanhangers. Een van de dappersten hiervan is de jonge en knappe Ier Charles Wogan, die in nie mand zijn meerdere hoeft te erkennen, als het de strijd met het zwaard en het winnen van de liefde van het zwakke geslacht betreft. Wogan heeft een paar trouwe strijdmakkers in sergeant James O'Toole en soldaat Pa trick Gaydon, die evenmin voor een klein geruchtje vervaard zijn. Op een avond zit Wogan in een Londense herberg, als de Hertog van Somerfield met enkele vrienden binnen komt. Hoewel be kend is, dat Koning George hardhandig tegen vijanden van zijn gezag optreedt, spreekt Somerfield in het openbaar woorden, die geen twijfel laten aan zijn sympathie voor Prins James en zijn minachting voor Koning George. Het duurt dan ook niet lang voor So merfield gearresteerd wordt. Wogan komt hem met zijn zwaard te hulp. Zij leveren een moedig gevecht tegen de soldaten van de Koning, maar de overmacht is te groot, zo dat zij zich ten slotte gewonnen moeten ge ven. Zij worden in een kerker geworpen. De Hertog is dodelijk gewond. Hij vraagt zijn nieuwe vriend het goud uit de voering van zijn mantel te halen en daarmee de bewa kers om te kopen. Als 't Wogan zo zal lukken zijn vrijheid te herkrijgen, moet Wogan de vrouw van de Hertog, An, naar Frankrijk brengen, waar zij veilig zal zijn voor de wraak van Koning George. Nauwelijks heeft de Hertog Wogan zijn verzoek kenbaar ge maakt, of hij verliest het bewustzijn. Het gelukt Wogan inderdaad uit de gevangenis te ontkomen en niet veel later is hij op weg naar Frankrijk, in het gezelschap van de schone Hertogin van Somerfield. Wogan heeft er geen flauw idee van, dat hij in een voor hem opgezette val is gelopen. De waarheid is, dat de Koning Ge orge weet, dat Wogan één van zijn gevaarlijk ste tegenstanders is en ziet hem daarom lie ver ver van Engeland. Het gevecht in de herberg was een komedie, evenals de dood van de Hertog van Somerfield, want in wer kelijkheid is deze vrij en geniet de beste ge zondheid. En wat An betreft, zij is slechts een ongehuwd meisje, dat in dienst is van de Hertog van Somerfield. Het programma voor de Schoolvoetval- competitie 1961 is als volgt samengesteld: Dinsdag 25 april Wilhelminaschool -O.L.S. Rijssen terrein Kamgaren. woensdag 26 april Herv. School Enter-Ju- lianaschool terrein Enter Vooruit donderdag 27 april Oranjeschool-r.k. school Enter terrein Excelsior Vrijdag 28 april Wilhelminaschool-r.k. school Rijssen terrein Kamgaren. woensdag 3 mei Herv. Enter-r.k. school Rijs sen terrein Enter Vooruit donderdag 4 mei Chr. School Enter-O.L.S. Rijssen terrein Enter Vooruit vrijdag 5 mei Chr. School Enter-Wilhelmi naschool terrein Enter Vooruit, maandag 8 mei r.k. Enter-O.L.S. School Rijssen terrein Enter r.k. Rijssen-Chr. School Enter terrein R.K.S.V. dinsdag 9mei Wilhelminaschool-Oranjeschool terein Excelsior. woensdag 10 mei Julianaschool-Chr. School Enter terrein Excelsior. donderdag 11 mei r.k. Rijssen-r.k. Enter terrein R.K.S.V. vrijdag 12 mei r.k. Énter-Wilhelminaschool terrein Enter O.L.S. Rijssen-Herv. School Enter terrein Kamgaren. school terrein Excelsior. O.L.S. Rijssen-Julianaschool terrein Kam garen dinsdag' 16 mei Wilhehninaschool-Juliana- school terrein exc. O.L.S. Rijssen-r.k. Rijssen terrein Kamgaren. woensdag Oranjeschool-Chr. School Enter terrein Exc. Julianaschool-r.k. Jong. Rijssen terrein Kam garen. donderdag 18 mei Julianaschool-Oranjeschool terrein Exc. Chr. Enter-r.k. Jong Enter terrein Enter Vooruit Het Rijssens elftal is als volgt opge steld: Doel G. J. ten Hove (Excelsior; Achter H. Nijland (Ex) en M. Rutterkamp (Sportcl) Midden D. J. Nijland (R.V.) H. Kamphuis (R.K.S.V.) A. Kamphuis (RKSV) Voor: J. Beunk (R.V.) W. A. Maatman (R.V.) J. Rutterkamp (Sportcl) J. H. Kappert (Ex) A. Klein Rouweler (R.K.S.V.). Opstelling Nijverdals elftal: Doel C. Woudsma (DES) Achter: J. Eenk- hoorn (DES) Joh. Scharphof (S.V.V.N.) Midden: G. Wieldraaier (DES) W. Preuter (Nijverdal) R. Siero (de Zweef) Voor: R. Poelakker (DES) D. Mondeel (DES) H. Alberts (S.V.V.N.) A. Middelkamp (De Zweef) H. Hemmink (Nijverdal). De reserves voor het Rijssens Elftal zijn J. Thijink (R.V.) J. Harbers (Ex) J. Koster- bok (Sportcl) H. Tusveld (R.K.S.V.) en voor het Nijverdals elftal: F. de Leeuw (DES) J. Scharphof (Nijverdal) A. Jansen (S.V.V.N.) F. J. Postma (S.V.V.N.) E. Heuver (S.V.V.N.) en F. Mensink (DES). vrijdag 19 mei r.k. Jong Enter-Herv. School Enter terrein Enter woensdag 31 mei Chr. School Enter-Herv. School Enter donderdag 1 juni r.k. Jong Enter-Juliana- school terrein Enter Oranjeschool r.k. Jong Rijssen terrein Exc. vrijdag 2 juni Oranjeschool-O.L.S. Rijssen terrein Kamgaren maandag 5 juni Chr. School Enter-Wil- helminaschool terrein Enter Vooruit. De leiders worden verzocht de uitslagen door te geven aan W. J. Velner Rozengaarde 8 Rijssen tel. 2713. In een zwarte Citroen, het geliefde ver voermiddel van de in Frankrijk opererende Gestapo-beulen, worden drie arrestanten ver voerd. De jonge Fontaine, een luitenant in het Franse leger, is wegens sabotage ge grepen en waagt, als de auto snelheid min dert, een ontsnappingspoging. De inzitten den van een volgwagen arresteren hem weer en de kolf van een pistool breekt zijn weer stand. Bebloed wordt hij het beruchte Ge- stapo-bolwerk Fort Montluc bij Lyon binnen gebracht om na enige dagen te verhuizen naar een cel op de derde verdieping. Dit nol, be grensd door cementen muren en afgegren deld met een zware houten deur, zal maan denlang zijn ellende accentueren. Zijn eeu wige mars van drie stappen in het vier kant wordt slechts 's morgens onderbo- ken door de dagelijkse gang naar de toilet- .en en het washok. Een trieste stoet van geslagen mannen met tonnetjes daalt i mo- ïotone kleppermars de ijzeren treden af om een kwartier later weer terug te klossen. Dagen en nachten paren zich tot een ke ten van wanhoop en de enige communica tie met anderen bestaat uit wat gefluister tijdens het wassen -en het toepassen van klopsignalen, Dan ondtdekt Fontaine, gezegend met de koelbloedigheid en handigheid van de be roepsofficier, dat een paar lange verticale planken van de deur uit zachter hout be staan en omderling met repen vurenhout zijn verbonden. Hij bemachtigd na veel moeite een lepel en gebruikt de steel als beitel om met de uiterste voorzichtigheid de sponnin gen te verwijderen. Het houtafval veegt hij op en de verse inkepingen eomoufleert hij met potlood en modderpapier. Hij vordert bij dit lange en inspannende werk, maar moet zich, mede gezien de onbegrijpelijke zwijgzaamheid van een oude medegevange ne, beperkingen getroosten die zijn tempo drukken. Als hij ten laatste, na de dwars verbindingen te hebben verwijderd, 3 plan ken los wil rukken, blijkt één lepel niet vol doende te zijn en moet hij een tweede be machtigen om als hefboom te gebruiken. Het lukt hem de hele zaak los te wrikken en ijlings brengt hij met veel moeite alles weer op z'n plaats. De eerste fase is afgesloten, ten. Het duurt een maand alvorens deze man, jn wie het vuur van de allermoedigsten brandt, materiaal verzameld heeft om uit het fort te komen, 's Nachts kruipt hij de gang op om een weg naar buiten te zoeken en vindt die ook via een tuimelraam. Ande re gevangenen, op de hoogte van zijn plan nen, helpen hem en hij vlecht met behulp van zijn spiraalmatras en aan repen gesne den dekens en hemden een soepel koord, terwijl hij op aanwijzing van een later ge- cxecuteerde gevangene, haken produceert uit de ijzeren randen van de cel-lantaarn, mathematisch eerst in schets gebracht. Hij wacht lang, té lang naar de mening van lotgenoten, maar het succes van deze figuur schuilt voor een zesde zintuig voor mogelijkheden en een bewonderenswaardig geduld. Als ten laatste alle voorbereidingen voltooid zijn en de nacht zich voor het doel leent, besluit hij uit te breken, maar het noodlot of misschien wel de voorzienigheid, wil dat een jonge deserteur bij hem in de cel wordt geworpen. Een vies 16-jarig ke reltje, half in een Duits uniform gekleed, onder de luizen en schichtig. Fontaine heeft twee mogelijkheden. Een plaatsje waar de adem gaat van een romantische, pastorale rust, dat is Plunde- rich aan de Moezel en het leven zou er ideaal zijn als de enige ereburger, de schatrijke wijn handelaar Eduard Struwe maar niet zo'n ge harnaste moraalridder was! Hij ergert zich al aan de schaars geklede toeristen op het camping-terrein en vooral aan het optre den van een danseres in de enige bar, die het dorp heeft. Eduard's neef, burgemeester Peter Struwe is bovendien zijn enige erfgenaam en of schoon hij een levenslustige man is, kijkt hij dus beslist naar geen enkele vrouw - dat wil zeggen, in Plunderich! I Voor Peters vrouw is de moraliserende erfoom helemaal een dreigend gevaar, want haar dochter Yvette uit haar eerste huwelijk, die zogenaamd in Canada woont, is in werke lijkheid danseres in een revue-theater in Keulen, als oompje dat wist... En wanneer oom Eduard dan ook nog wist, dat Peters dochter Lotte, die hij persoonlijk heeft ondergebracht in 'n exclusief internaat, daar juist met een enorme diening is uitge- De aan beide zijden met spanning tege moet geziene ontmoeting Sportclub Rijs sen - Excelsior II werd in de laatste fase van de strijd beslist in het voordeel der thuis club. Met 5-4 wonnen de gastheren na met rust met 2-0 te hebben achter gestaan. Over 't geheel genomen was het een matige wed strijd met voor rust een sterk aanvallend Excelsior dat gretig gebruik maakte van de blunders in de Sportclubverdediging. Reeds hi de tweede minuut kroop het Sportclubdoel door het oog van de naald na een misverstand tussen doelman Steenbergen en zijn rechts achter. Na 14 minuten spelen kwamen de gasten evenwel toch aan een alleszins verdiende 1-0 voorsprong. Het keiharde schot van links buiten Rozemuller werd door Steenbergen onvoldoende weggewerkt waarna de snelle midvoor Wold uitstekend inschoot-. Nog geen minuut later zorgde' 'rechtsbuiten Oosthoek voor 0-2 uit een pass van links. Excelsior scheen op een grote zege aan te sturen, doch de gastheren, het gevaar ziende, trokken haar linksbinnen Lohuis terug waardoor er meer rust kwam in de Sportclub-verdediging. De bezoekers bleven echter aanvallen en de thuisclub moest alle zeilen bijzetten om ver der onheil te voorkomen. Schuchter probeerde Sportclub enkele tegenstoten die echter voor eerst alle doodliepen op het uitstekend spelen de duo Voortman-Dijkink. In laatste instantie was het steeds weer doelman Willems die verder Sportclub succes in de weg stond. Op waarlijk magni fieke wijze ranselde hij de keiharde schoten van Rutterkamp en Ten Bolscher uit z'n doel. Helaas blesseerde hij bij één dezer schoten, vlak voor rust zijn middelvinger wat hem het verder meespelen belette. Hij werd echter op waardige wijze vervangen door doelman Keizer. De tweede helft begon zeer succesvol voor Sportclub Rijssen. Nauwelijks was afge trapt of rechtshalf Muller scoorde met een ver schot het eerste tegenpunt. Zes minuten later was 't linksbuiten Brug- geman die zich handig vrijspeelde, en rechts half Muller 'n niet te missen kans bood (2-2). Dit doelpunt scheen perspectieven te openen voor de thuisclub doch nog geen minuut later was het midvoor Wold die zijn aanhang (een zeer kleine trouwens) voor de derde keer liet juichen. (2-3). In de 13 min. had Sportclub haar antwoord klaar. Goed samen spel tussen Bruggeman en Ruiterkamp bracht laatstgenoemde in goede schietpositie en te gen deze schuiver had doelman Keizer geen verweer (3-3). advertentie zet, dan zou hij zeker uit zijn vel springen! Lotte's vriend was namelijk het park van het pensionaat binnengedrongen en toen hij ont dekt was, klom hij een openstaand raam binnen en belandde nota bene in de slaapka mer van Lotte, hetgeen de onthutste direc trice weinig in overeenstemming vond met de strenge principes van haar tehuis. En wat ten slotte zou de strenge oom Eduard er wel van zeggen als hij erachter kwam, dat zijn burgervaderlijke neef, die met zijn ge meente-secretaris Böcklein naar een congres in Keulen was vertrokken in verband met de behartiging van de zedelijke belangen, der gemeenten, van het hele congres niets gezien had! Want de twee wakkere nota belen van Plunderich hadden in Keulen uit sluitend belangstelling voor de voorstelling in „Trocadero". Het verraste en prikkelde Peter niet weinig, dat de bekoorlijke dan seres Yvette in dat etablissement hem plot seling zo aanmoedigend toelachte. Kon hij vermoeden, dat zijn vrouw net bij haar doch ter Yvette op bezoek was geweest en haar zijn portret had laten zien? Natuurlijk vond het danseresjes het een enorme grap, dat haar niets vermoedende stiefvader haar galant mee uitnam en fêteerde. En bij die gele genheid lukte het Peter wonderwel om niet alleen Yvette's onafscheidelijke en vasthou dende vriend, de leuke Amerikaan Jimmy weg te werken, mmaar bovendien een van haar hardnekkigste, maar weinig succesvol le vereerders, een niet meer jonge Weense graaf. Excelsior nam echter opnieuw de leiding. Wéér was het midvoor Wold die de Sport clubverdediging zijn hakken liet zien en met een goed schot 3-4 liet aantekenen. Het verhaal wordt eentonig want 4 min. later deed linkshalf Grevelink wat zijn voorhoede ver zuimde. Met 'n goede kopbal uit een voor zet van rechts scoorde hij n.l. andermaal de gelijkmaker (4-4). Naarmate de tijd verstreek kreeg Sport club een veldmeerderheid, (waarschijnlijk als gevolg van terreinvoordeel). Met nog negen minuten te spelen was 't midvoor Rutterkamp die aan alle onzekerheid een einde maakte. Handig glipte de Sportclub-aanvalsleider langs stopper Voortman en het schot dat hierop volgde was doelman Keizer te mach tig (5-4). Sportclub consolideerde hierna haar voor sprong en vanaf dat moment speelde Ex celsior een verloren wedstrijd. Het toeval wil dat Sportclub en Excelsior zaterdag a.s. elkaar weer zullen ontmoeten, dit keer echter op het terrein van Excelsior. Dat de gastheren belust zullen zijn op re vanche hoeft geen betoog. Deze revanche zit er in, tenzijSportclub Rijssen met een volledig elftal kan komen. Zaterdag was dit nl. niet het geval, evemin als bij Excelsior trouwens. In ieder geval mogen we aannemen dat het zaterdag op de Mors niet aan spanning zal ontbreken. Sportclub Rijssen verschijnt in de vol gende opstelling: Doel: Lichtenberg, achter Kosterbok en M. Rutterkamp, midden: Muller, Ruiterkamp en Grevelink, voor: Schellevis, Ten Bolscher, A. J. Rutterkamp, Lohuis en Bruggeman. Door de wandelsportvereniging Irene wordt zaterdagmiddag (29 april) een grote wandel tocht georganiseerd, dit in verband met het le lustrum van deze vereniging, die nauw verwant is, aan de speeltuinvereniging. De tocht wordt gehouden onder auspi ciën van de N.U.W. Het bestuur heeft al les gedaan om deze Lentetocht zo goed mo gelijk te doen beantwoorden aan de ver wachtingen, die de vele wandelaars er aan zullen stellen. Momenteel hebben zich reeds een 600 wan delaars aangemeld, terwijl verwacht wordt, dat ook de laatste dagen nog enkele hon derden aanmeldingen binnen zullen komen. Voorafgegaan door de nog onlangs uitge breide jeugddrumband zal men starten van af het Parkgebouw. Via de Oosterhof en de Wierdensestraat zal men het Schild be reiken waar men zal defileren voor het ge meentebestuur. Nadat men de prachtige om geving van Rijssen zal hebben doorkruist ke ren de wandelaars via de Dannenberg, de Stationsdwarsweg en de Molendijk terug naar het Parkgebouw. Hoewel ook verschil lende scholen in groeps- dan wel klasse- verband aan de tocht zullen deelnemen, had den de organisatoren van de zijde van de Rijssense scholen een grotere deelname ver wacht. Nog steeds bestaat de mogelijkheid het vredige leger van de wandelaars te ver sterken door zich te melden aan het adres: Beatrixstraat 20. Aan alle deelnemers, die de tocht zullen volbrengen zal een fraai tegeltje in Delfts blauw worden uitgereikt als herinnering aan deze Wandeltocht. De start windt plaats om half 3, terwijl het startbureau is geopend vanaf half twee. Maandag 1 mei a.s. hopen de R.V. atle ten J. Voortman en J, Zandbergen deel te nemen aan een 20 km. lange wegwedstrijd te Alphen aan de Rijn. Zij komen beide in de C. klasse uit. Zaterdag 6 mei organiseert de sportver eniging Daventria uit Deventer naar aan leiding van hun 55-jarig bestaan jubileum wedstrijden, met als hoofdnummer een uur loop waaraan Voortman en Zandbergen ook denken deel te nemen. Wij wensen de atle ten van deze plaats heel veel succes toe. Volgende week hopen wij hun prestaties in dit. blad te vermelden.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 5