PROGRAMMA KONINGINNEDAG KAMPEER-INFORM ATIEDIEN ST VAN ANWB EN ANYV (maandag 1 mei) Kritiek op samenstelling van de ruil verkavelingscommissie te Notter Lampion-optocht op 5 mei AGENDA RAADSVERGADERING Nieuwe openb. lagere schooi in de Lentferstukken Opening vernieuwde zaak (zelfbediening) Fa G. Nijhof Garantieverlening stichting plattelandsbibliotheek PUZZLERIT Jaarvergadering A B.T.B.: HuSdgenézing Meer gelden voor de dienst Maatschapelij ke zorg GESLAAGD UITVOERING NOTTER Boeren-dochtersvereniging op reis Ledenvergadering P.J.G.0. afd» Notter-Zuna Rijssen GEVAARLIJK SPEL SCH00LV0ETBAL Betrouwhaarheidsrit AUTO OVER DE KOP Pruimen uit California Vrijdag 28 april 1961 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 J aarvergaderin g Coöp. Landbouwziektekosten verzekering m.rn9» Otfshjjfjöiwm: Inlichtingen van 28 april t.m. 1 mei, tijdens de pinksterdagen en van 15 juli t.m. 15 augustus Puistjes verdrogen door Purol poeder Ledenvergadering Rijssense Pluimvee- en Kon. fokkersver. „De Eendracht" Geslaagd voor uitbreidingHipIoma keurmeester konijnen Door het comité Nationale Feestadagen is voor de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op maandag 1 mei het volgende programma vastgesteld: 7 uur: Rondgang Rijssense Motorclub met trompetters. 8.15 uur: Rondgang van de jeugddrumband Irene: Route: Vennekensgaarden, Bleek- straat, Eschstraat, Haarstraat, Wierdense- straat, Enterstraat, Oranjestraat, Elzener straat, Rozengaarde. 9 uur: Demonstraties Padvinders en Pad- vindsters op het Parkeerterrein aan de Rozengaarde. 9 uur: Schuttersfeest op het terrein van Sportclub Rijssen aan de Dannenberg. 9 uur: Sportwedstrijden op het terrein van de Kamgarenspinnerij Riessen voor de leer lingen van het voortgezet onderwijs. (Orga nisatie gezamenlijk schoolfeestcomité) 14 uur: Zanghulde op het Schild door de leerlingen van lagere en kleuterscholen met medewerking van de muziekvereniging Wil- helmina, waarna kinderspelen worden ge houden op de terreinen van de voetbalver eniging Excelsior aan de Dannenberg (Or ganisatie Schoolfeestcomité) 17.00 uur Voetbalwedstrijd tussen een Rijs- sens elftal en een Nijverdals elftal ten ba te van de Rijssense Vereniging van Oud Strijders. Op 5 mei (Bevrijdingsdag) zal er door het comité Nationale Feestdagen een lam pionoptocht worden georganiseerd. De deelnemers dienen zich op te stellen op 't plein van de Lagere Technische Schol van 19.30 uur tot 20.00 uur. De keuring zal plaats vinden door een ju ry van 20.00 uur tot 20.30 uur. De optocht zal vertrekken om 20.30 uur. De volgende route is vastgesteld: Dr. Stokkersstraat, Huttenwal, Walstraat, Elzenerstraat, Oranjestraat, Enterstraat, Wierdensestraat, Schild. De stoet zal worden ontbonden op het plein voor de Ned. Herv. Kerk. De gemeenteraad van Rijssen komt he den (vrijdag 28 april te 19.30 uur bijeen, ter behandeling van de volgende agenda: I. Vaststelling notulen vergaderingen d.d. 28 februari en 22 maart 1961. 2. Ingekomen stukken. 2 A Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid de heer A. F. M. Paauwe. 3. Beëdiging van de heer J. Mekenkamp als loco-secretaris. 4. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 27 april 1956 betreffende de grond- en bouwvoorschotten voor de bouw van 9 wonin gen van de r.k. Woningbouwvereniging „St. Jozef". 5. Alsvoren tot het verstrekken van voor schotten voor de bouw van 20 woningen van de Chr. Woningbouwvereniging „De „Goede Woning." 6. Alsvoren tot wijziging van de Uitkerings verordening Rijssen. 7. Alsvoren betreffende looncompensatie voor de A.O.W.-premie. 8. Alsvoren tot ruiling van grond met M. ten Hove. 9. Alsvoren tot verkoop van bouwterrein aan het bestuur van de Chr. Ulo-school. 10. Alsvoren tot verkoop van bouwterrein aan A. J. Rensen. 11. Alsvoren tot verkoop van bouwterrein aan J'. Leferink. 12. Alsvoren tot aankoop v. grond van J. Lig- tenberg en J. H. Brinks. 13. Alsvoren tot verkoop van bouwterrein aan B. Boemendal. 14. Alsvoren tot verkoop van bouwterrein voor de bouw van garageboxen aan de Chr. Woningbouwvereniging „De Goede Woning". 15 Alsvoren tot aankoop van grond van A.H. Pennings c.s. 16. Alsvoren tot aankoop van grond van A. J. ten Brinke c.s. 17. Alsvoren tot verkoop van een bouwter rein aan H. Goossen. 18. Alsvoren tot aankoop van grond van B. Ni j zink. 19. Alsvoren betreffende huurvaststelling van het postkantoor. 20. Alsvoren tot 16e wijziging der gemeen tebegroting 1961. 21. Alsvoren tot goedkeuring van de le wijziging begroting 1960 gemeen telijke instelling voor maatschappelijke zorg en vaststelling van de 48e wijziging der gemeentebegroting 1960. 22. Alsvoren tot 17e wijziging der gemeente begroting 1961. 23. Alsvoren tot verkoop van een dividend- Gloeilampenfabrieken en tot aankoop van een obligatie Bank voor Nederlandse Ge meenten. 24. Alsvoren tot wijziging van de bouwver ordening. 25. Alsvoren tot wijziging van de elektrici teitstarieven. 26. Alsvoren tot aanwijzing van een terrein voor de bouw van een nieuwe o.l.-school. 27. Alsvoren tot weigering van een sub sidie aan het Humanistisch Thuisfront. 28. Alsvoren tot het beschikbaarstellen van gelden voor aanschaffing van schoolmeube- len voor de Chr. B.L.O.-school. 29. Alsvoren tot het verlenen van medewer king ex artikel 50 der Kleuteronderwijswet ten behoeve van de Margrietschool. 30. Alsvoren tot delegatie van de bevoegd heid tot het garanderen van geldleningen ingevolge het besluit c.q. beschikking be vordering eigen woningbezit. 31. Alsvoren tot het nemen van een zgn „voorbereidingsbesluit." 32. Alsvoren tot het doen van een princi pe-uitspraak betreffende wijziging van de bebouwingsklasse voor de bouwstroken aan de Noordzijde van de Graaf Ottostraat. 33. Alsvoren tot het garanderen van een geldlening ten behoeve van de bouw van een bibliotheek en leeszaal door de stichting Centrale Plattelandsbibliotheek voor Overijs sel te Berkum. 34. Alsvoren tot verkoop van grond aan j. Willems. J. W. Vros, M. Goosen en J. H. Sep- penwoolde. 20.00: Show en taptoe van de jeugddrum band Irene op de Weijerd. (op het terrein worden alleen mederwerkers toegelaten, Het publiek kan de show gadeslaan vanaf de Molenstraat. Binnen afzienbare tijd zal er een nieuwe school voor openbaar onderwijs moeten worden gebouwd, aldus het college van B. en W. in een nota aan de raad. Het schoolgebouw op het Schild, welke da teert uit 1873 verkeert in een slechte toe stand. Voordat met de bouw kan worden begon nen is het noodzakelijk dat door de raad een terrein wordt aangewezen. B. en W. zijn in overleg met de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Deventer tot de conclusie gekomen, dat een terrein in het plan Lentfertsstukken, gelegen tussen de Van Speykstraat en de Karei Doorman straat (zuidelijk begrensd door de Lent- fertsweg) zeer geschikt is voor de vestiging van een nieuw schoolgebouw. Het bestuur van de oude commissie van de openbare lagere school alsook het bestuur van de ver eniging Volksonderwijs kunen met de aan wijzing van dit terrein akkoord gaan. B. en W. stellen de raad voor het bedoelde terrein aan te wijzen voor het bouwen van een nieuwe school voor openbaar lager-on- derwijs. In het café „De Boer" aan de Rijssense- straat te Wierden hield onder leiding van haar voorzitter de heer B. J. Vinkers, de Coöp landbouw ziekte kostenverzekering En ter - Wierden - Rijssen haar jaarvergadering Uit het jaarverslag van de administra teur de heer G. W. ten Hove bleek dat er een nadelig saldo was daar in 1960 de uit gaven hoger waren dan de inkomsten. Be sloten werd daarom om van de personen boven de 16 jaar een extra heffing te vra gen van de helft van de jaarpremie om dit tekort weg te werken. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werd het aftredende lid de heer D. J. Timmerman te Wierden met algemene stemmen herkozen. Het voorstel om het huishoudelijk reglement te wijzigen, werd aangenomen. Tot slot van de vergadering, hield de heer Holsbrink voorzitter van het hoofdbe stuur, een interessante lezing over: Het één zijn van alle aangesloten afdelingen bij de ziektekostenverzekering. Hierbij deel de de heer Holsbrink mede, dat de coöpe ratie nog steeds groeiende is en dat thans achttien afdelingen aangesloten zijn, met in totaal ongeveer achtduizend leden. Vandaag gaat de deur open van de ge moderniseerde kruidenierszaak van de fa. Nijhof aan de Enterstraat. Er is in deze zaak een drastische ver nieuwing tot stand gekomen, omdat men hier het zelfbedieningssysteem heeft inge voerd, welk systeem volgens deskundigen in deze branche het systeem van de toekomst zal zijn. Invoering van dit systeem brengt auto matisch mee, dat de zaak op geheel andere wijze moet worden ingericht. Aan de ge zelligheidsfactor, die bij de inrichting van 'n zaak niet uit 't oog verloren moet worden, hoeft geen afbreuk te worden gedaan, het geen in de nieuwe zaak van de Centrawin kelier Nijhof wordt bewezen. Er is naar gestreefd, de veelheid van voorhanden zijnde artikelen op overzichtelijke wijze te rangschikken. De aantrekkelijke wijze van opstelling van de artikelen ver leent de vernieuwde zaak een aangename sfeer die nog wordt verhoogd door de fraaie ge koelde vitrine, waarin de vleeswaren een do minerende plaats innemen. Via de beide etalages krijgt men een goede indruk van deze vernieuwde zaak. Wij wensen de fa. Nijhof veel succes toe. De Stichting Centrale Plattelandsbibliotheek te Zwolle heeft de gemeente verzocht haar voor een geldlening voor de bouw van een leeszaal en bibliotheek in Rijssen, een ga rantie te willen verlenen. De stichting kan bij de boerenleenbank Not- ter een lening groot 50.000.- verkrijgen te gen een rente van 4,25 pet met aflossing in 30 jaarlijkse termijnen. Aangezien deze lening valt binnen de nor men van het thans geldende rentegamma, stellen B. en W. de raad voor de gevraagde garantie te verlenen. OUD RIJSSEN Woensdagavond organiseerde de Rijssen se Motorclub een puzzelrit voor auto's en motoren, over een afstand van 37 k.m. De rit liep over Holten, Markelo weer naar Rijssen. De vele moeilijkheden die de deelnemers op hun route ondervonden blijkt uit de uitslag, het minste aantal strafpun- ten was 28. De uitslag motoren. 1. H. Buursink, Rijssen, 31 str. 2 D. ter Maat, Rijssen, 41 str. 3. W. Jansen, Rijs sen, 59 str. p. Poedelprijs H. Ligtenberg, Rijssen 148 str.p. Auto's. 1. B. Bennink, Almelo, 28 strp. 2 A. Pe- zie, Almelo 51 str.p, 3. J. Dijkink, Rijssen, 76 str.p. 4 Buwalda, Loenen, 77 str. p., 5, Zwiers, Almelo 89 str.p. Poedelprijs Tijhuis, Rijssen 148 strp. Deze opname, die ongeveer 50 jaar gele den in Rijssen werd genomen verdient met recht een plaats in de serie „Oud Rijssen". het tekent de gemoedelijke situatie uit het Rijssen van weleer, toen geen jakkerende auto's, knetterende motoren en gierende bromfietsen de gemoedelijke sfeer in het Rijssen van alle dag doorbraken. De foto ziet u ook hier, hoe het stads huizen links zijn weing of niets veranderd. Aan de rechterzijde ziet U het huis waarvan wij vorige week een opname plaatsten, en dat in verband met de verbetering van de vee markt moest verdwijnen. Duidelijk ziet U ook hiet, hoe het stads beeld door de vele bomen aantrekkelijk werd gemaakt, hetgeen sprekender is naar mate men meerdere foto's uit het Rijssen van een halve eeuw bestudeert. Prachtig is de tekening van de Rijssense jeugd uit de dagen van weleer. Het was in die tijd iets bijzonders als een fotograaf be langstelling voor hen aan de dag legde, en maar al te graag poseerde men voor de man, die een kiekje wilde maken. Hoe zijn de tijden veranderd. En hoe anders brengt de hedendaagse jeugd de lieve lange dag door. En vooral hoe gaat de jeugd nu veel sportiever gekleed. Of de kinderen tegen woordig meer plezier in het leven hebben, en zich even goed kunnen amuseren, dan de ge neratie, die nu al groovader of grootmoeder is, staat nog niet zo vast. Het oordeel daarover moet men aan die generatie overlaten die nog steeds graag mijmert over de goede oude tijd. Aangezien tijdens het week-end van 28 pril tot en met één mei a.s. en ook gedurende de komende Pinksterdagen weer een enor me stroom Duitse, en in iets mindere ma te, Franse en Belgische kampeerders kan worden verwacht, zal de ANWB in samen werking met de ANVV wederom een kam- peerinformatiedienst in het leven roepen. Via deze informatiedienst, die tijdens de Pinksterdagen 1960 voor het eerst als ex periment werd opgezet en toen een groot succes bleek, zullen de vele tienduizenden kampeerders die de kuststreek willen be zoeken, zich op de hoogte kunnen stellen van de overnachtingsmogelijkheden op de kampeerterreinen binnen de tijdens die da gen ongetwijfeld zeer druk bezochte Rand stad Holland. De Nederlanders en vooral ook de kam- peerenthousi asten van buiten onze lands grenzen kunnen zich wenden tot de grens- kiosken van de ANWB in Sluis, Wernhout en Eijsden en tot de noodkantoren die de ANWB inricht bij Heemstede en nabij Ede aan de grote invalsroute uit Duitsland, de weg E 36. Ook de Logiesinformatiedienst van de ANVV is ten nauwste bij de organisatie van de Kampeerinformatiedienst betrokken. Op de L.I.D.-posten in de VW-kantoren te Nieuweschans, Groningen, Hengelo, Apel doorn, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Breda, Delft, Dordrecht, Katwijk, Leiden, Amers- advertentie Huidzuiverheid- Huidgezondheid Door de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg is een wijziging van de begroting over 1960 ingediend, waar door de gemeentelijke subsidie verhoogd dient te worden met 17.185.- Het college van B. en W. stelt de raad voor deze begro tingswijziging goed te keuren. Te Utrecht slaagde voor het diploma hand- werkontwerpster Henneke Fokkert te Nij- verdal, voor coupeuse slaagden de dames Heintje Klein Lankhorst, Holten, Janny Nij- kamp Diepenveen, Hendrika Nijland Wier den, Ria Bolten, Bomebroek. Zij werden op geleid door modevakschool D. Wessels-Nij- land te Rijssen. foort, Zandvoort en Haarlem, zal men even eens kampeerinlichtingen verstrekken. In het verleden kwam het herhaaldelijk voor dat buitenlanders, in de hoop nog een kampeerplekje aan de kust te kunnen vin den, geconfronteerd werden met volledig overbevolkte kampeerterreinen. Zij sloegen noodgedwongen hun tenten op in gemeen teplantsoenen, wegbermen en particuliere tuinen en veroorzaken zo een chaotische toestand, die aanleiding gaf tot talrijke con flicten en zelfs ook tot verkeersgevaarlij ke toestanden. Vrijdagavond hield de Rijssense pluim vee en konijnen fokkersvereeniging. „De Eendracht" haar leden vergadering in 't hotel Gijsbers, onder leiding van haar voor- zitter, de heer P. J. Holtkamp. In zijn ope- j ningswoord herinnerde deze aan het plot seling overlijden van heer D. Baan, die ja renlang een getrouw lid van de vereniging was geweest, en steeds klaar had gestaan, om het bestuur met raad en daad bij te staan vooral als het, het organiseren van tentoonstellingen betrof. Hij verzocht de ver gadering enige minuten stilte in acht te wil len nemen. Vervolgens bracht hij verslag uit over de door hem en de heer Tijhof bezochte ver gadering van de Provinciale afd. van de R.O.B., te Almelo, waar de datums, 17 en 18 november, van de te organiseren jubi leumtentoonstelling van hoenders, konijnen en duiven waren goedgekeurd. Inmiddels waren als keurmeesters benoemd voor gro te hoenders en krielen, de heren G. Zwij- nenberg te Enschede en L. P. Keissen te Groningen. Voor konijnen de heren baron W. F. T. van Pallandt te Roozendaal en A van Veelen te Oosterbeek, en voor duiven L. J. Maas te Enschede. De heer J. Voortman hield vervolgens een levendig pleidooi, tot alle konijnenfokkers, om toe te treden als lid van de N.B.K.O., en welke voordelen aan dit lidmaatschap verbonden waren. Staande ter vergadering gaven zich reeds 12 konijnenfokkers als lid op. Tot slot volgde onder leiding van de voor zitter een geanimeerde en leerzame gedach- tenwisseling over de fokresultaten bij de konijnenfokkers, en het voordeel van kunst matig, of natuurlijk broeden, bij de kippen. Op dinsdag 16 mei wordt door de Rijssen se bestuurdersbond, Vara, Stem dés Volks en de Partij van de Arbeid een uitvoe ring gegeven van zang, muziek en voor dracht. Als spreker zal optreden de heer Thomas sen, burgemeester van Enschede. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN RIJSSEN- .VIERDEN De zondagsdienst wordt waargenomen door dierenarts Siebelink te Wierden, tel. 05496-298. Tijdens de jaarvergadering van de ABTB afd. Rijssen die in het St. Jozef gebouw werd gehouden kwam de ruilverkaveling te Not ter ter sprake. Uit de vergadering werd aangedrongen, dat het bestuur zou trachten dat een afgevaardigde zitting in de ruilver kavelingscommissie zou krijgen. Voorzitter J. G. Nollen, die een uitvoerige uiteenzet ting van de stand van zaken gaf, zegde toe dat, het bestuur al het mogelijke zou doen, dit te bereiken. Hij wees erop, dat naar zijn me ning de ruilverkaveling in Wierden nog een duistere plek is. Behalve bij de ABTB heerst er ook in de kringen van de O.L.M. en C.B.T.B. te Not ter grote ontevredenheid over de samenstel ling van de plaatselijke commissie ruilver kaveling. Dit temeer, omdat een groot deel van de georganiseerden daar hun grond heb ben liggen. Wat blijkt namelijk het geval; bij de samenstelling van deze commissie zijn de landbouworganisaties, Notter - Rijssen niet gehoord. Dit is in strijd met art. 51 van de ruilverkavelingswet, hier staat nl. ver meld, dat alle landbouworganisaties in dit blok gehoord dienen te worden. De afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de B.D.O. maakten zaterdag zijn jaarlijks uit stapje per autobus met als hoofddoel het bezichtigen van het bloemencorso en een bezoek aan de Keukenhof. Het gezelschap dames vertrok des mor gens 6 uur vanuit Notter en na onderweg even te hebben gestopt voor koffiedrinken, ging de reis eerst naar Noordwijk waar evenals in Lisse de prachtige bloemen mo- zaïken voor de woningen werden bezichtigd. Nadat in Lisse het Bloemencorso was ga degeslagen, werd tot 4 uur een bezoek ge bracht aan de Keukenhof waar het gezelschap vol bewondering was over al het moois wTat te bewonderen was. Vervolgens ging de reis naar Amsterdam waar de dames gelegenheid kregen om eni ge tijd te winkelen, wat natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Op de terugweg werd nog een poosje in Apeldoorn vertoefd voor het gebruiken van een verfrissing waarna het gezelschap, wel moe maar hoogst vol daan over al het fraais dat men gezien had, om ruim 10 uur weer in Notter arriveerde. In het gebouw „Irene" te Notter hield de afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Over ijssel, haar laatste ledenvergadering in het winterseizoen. Na het openingswoord en welkomstwoord door de voorzitter der afdeling de heer A. Westra werden allereerst een drietal leden aangewezen als afgevaardigden naar de Pro vinciale vergadering op zaterdag 6 mei te Zwolle. Vervolgens werden de heren W. Boo- de en G. J. Slagman te Notter en G. Smey- ers Zuna benoemd als jeugd bestuursleden van de Coöp Aan en Verkoop Vereniging. Notter-Zuna-Rijssen. Ook zal de afdeling ver tegenwoordigd worden, door een 3-tal leden op dè wedstrijddag van de- P.J.G.O. op za terdag 27 mei in Markelo. Het idee om een kalverstudieclub te Vor men vond bij de leden groot bijval waar voor zich reeds 14 leden opgaven. Na het afhandelen van het huishoudelijk gedeelte van de vergadering, hield de heer Sprokkereef uit Hengelo een lezing over het onderwerp: „De toekomstige boer in de E.E.G.", welke door inleider werd toegelicht met het vertonen van dia's, waarna geani meerde bespreking volgde, Uit het jaarverslag van secretaris H. M. Rouweler bleek, dat het aantal leden 47 be draagt. Afgelopen jaar was een uitstapje naar Rotterdam gemaakt. Naar de Kring vergadering te Almelo in mei werden afge vaardigd de heren J. G. Nollen, H. B. Rut gers en H. J. Slot. Naar de Jaarvergadering in Arnhèni J. Muihof en H. Woolderink en naar de Kringvergadering in november H. M. Rouweler en H. Woolderink. I Onze plaatsgenoot de heer J. Voortman, Dannenberg 57, slaagde te Den Haag voor het uitbreidingsdiploma keurmeester konij nen, uitgaande van Raad van Beheer en Toezicht op het gebied der Pluimvee- en Pelsdiërentèelt. Dit diploma geeft de bevoegdheid tot het keuren van de volgende rassen: Franse Hangoren, Polen, Weners, Groot Chinchilla's en Havanna's. De omwonenden van de Veemarkt onder vonden last van opgeschoten jongens (waar schijnlijk leerlingen van het voortgezet Onderwijs) die de aardigheid hebben een soort koolstof te ontsteken. Een geweldige rookontwikkeling en een ontploffing is het ge volg. Behalve het feit dat dit hinder ver schaft aan de omwonenden, is het spelletje ook nog gevaarlijk. De politie zal nauwlettend toezien. Dezê week is het Schoolvoetbal begonen. De eerste uitslagen zijn als volgt Wilhelmi- naschool-O.L.S. Rijssen 6-0, Hervormde School Enter - Julianaschool 0-5; Oranje- school-St. Jozefschool, Enter 0-4. De motorclub organiseerde een betrouwbaar- heidsrit voor auto's en motoren en wel de eerste van het seizoen. Er werd gestart bij café het Witte Hoes. De rit ging over Holten, Markelo, Eisen. De uitslag was als volgt: Motoren; 1. H. Buursink, 31 str. p. 2. D. ter Maat. 3. W. Jansen. De poedelprijs was voor A. Ligtenberg 148 p. Auto's: 1. B. Bennink, Almelo, 28 str.p. 2. A. Pezie, Almelo, 51 str.p. 3. J. W. Dijkink, 76 str. p. 4. H. Buwolda, Loenen, 89 str. p. De poedelprijs was voor W. Tijhuis met 148 str. p. Door de heer H. Buursink werden na af loop in café Het Witte Hoes de prijzen uitge reikt. De eerst volgende rit wordt gehouden op 17 mei. Door onverklaarbare oorzaak begon de personenauto van de Arnhemmer H. V. op de Holterstraatweg Dinsdagmorgen eensklaps te slingeren. Via de geparkeerde auto van de Rijssenaar B. J. K. vloog de auto enige malen over de kop en werd tegen een boom gedrukt waardoor de auto onherstelbaar vernield werd. H. V. werd op advies van Dr. de Mol van Otterloo in het ziekenhuis te Deventer met een flinke hersenschudding en een hoofwonde opgenomen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat een „klapband" oor zaak is van het ongeluk. In de staat Califomië neemt de opper vlakte pruimen sterk toe. In 1960 waren er 32.000 ha pruimen in produktie, doch dit zal in 1965 tenminste 10.000 ha meet 'ijn. De produktie was het vorig jaar 138.000 ton. Hiervan worden een gedeel te gedroogd, maar het belangrijkste deel van de oogst wordt gebruikt voor de vervaardiging van pruimensap, een pro- dukt dat snel in populariteit is toegeno men da Tuinderij,

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3