RJ J SS R1SI de wallen FILM - nieuws 'fi Rijssen iii de middeleeuwen op een door de weekse dag Boerderij brand in het Lijerweerd A.Y. „Rijssen Vooruit" organiseerde interessante veldloop Woensdag de film Shalom Vrijdag de film ,J)e koelbloedige sherif Opstelling Sportclub Rijssen PH-RKSV 4-1 li EXCELSI0R-DES Kleding van LICHTENBERG Baksteenindustrie in februari Vrijdag 21 april 1961 WEEKBLAD RUSSEN Pagina 5 Zondagsdiensten Dierenartsen RijssenWierden WÊÊÊêM Het was in veertienhonderzoveel in Rijs sen net zo gezellig als nu. En bij zonnig weer zelfs gezelliger. Dan speelde het open bare en huiselijke leven der Rijssenaren zich voor het grootste deel op de openbare straat af. De burgemeester kuierde op blote voeten en met de handen op de rug dooi de stad om te zien of men wel volgens de stadskeuren werkte. Sikken Jan, de heggen- dokter, was anders dan anders. Dit ontdekte Leem Dieks toen hij de Sik aan de tand voelde, hoever hij het. had met Mette. Leefde zij nog? De Sik had er het zwijgen toegedaan en kreeg een hoogrode kleur. Maar hij herstelde zich snel. Hij verklaar de dat de burgemeester er goed aan gedaan had hem te helpen herinneren aan Mette, de kruidenkookster. Hij moest nog naar de Grimberg, want de Snavel was niet goed. Leem Dieks gaf hem opdracht meteen een vinger mee te brengen van Mette. Dan wist men in Rijssen tenminste dat Mette uit de voeten was. Sikken Jan haastte zich de poort uit en liep naar de Grimberg. Buiten de poort bleef hij staan. Wat was hij be gonnen? Door het drinken van een minne drank had hij zich laten verschalken. Hij had de opdracht van de stad Rijssen aanvaard. Hij moest Mette vergiftigen. Dit was in die tijd wel heel gewoon, maar Mette had de Sik in haar macht. Zonder moeite kwam de heggendokter de poorten van t>e Grimberg binnen en hielp eerst de Snavel. Daarna werd Sikken Jan door een geheimzinnige kracht naar buiten getrokke waar Mette hem al op stond te wachten. Zij was totaal overstuur, want zij had de afgelopen nacht een akelige droom gehad. Zij zou vermoord worden door een dierbare jongeling waaraan zij haar hart ver pand had. Sikken Jan werd eerst rood en dan bleek; daarna misselijk en braakte ge weldig. Maar hij braakte ook de minnedrank van Mette, en nu was de liefde opeens ver dwenen. Mette zette alles op alles om hem te winnen. Maar de Sik verzette zich hevig en toen hij met Mette handgemeen raakte, beet hij haar een stuk van de rechterpink af. Daarna sloeg hij op de vlucht, het stuk van de vinger nog in de mond. Bijna had hij het ingeslikt, maar gelukkig bedacht hij zich nog bijtijds. De vinger had grote waarde voor hem! Mette sloeg intussen alarm. Grimbaard II riep zijn mannen te strijde. Rijssen moest verwoest worden, tenzij de burgemeesters bereid waren Sikken Jan uit te leveren. De deugniet had een aanslag op Mette, de kruidenkookster gepleegd en dat was iets, wat gewroken moest worden. Sikken Jan moest op de Grimberg in de kast, of de burgers van Rijssen zouden ervan lusten. De Grimberg was machtig. Dat zou Rijssen ondervinden. Grimbaard II hield op het kasteelplein een toespraak tot zijn man schappen, waarbij hij hen een zeer rijke buit beloofde. Het hele stadsbestuur moest op gehangen worden. Daarna zou hij een ander bestuur aanwijzen. En dan zouden ze met een jonker Reinold met de kwasterige freule naar de Grimberg voeren. Maar de Sik sloeg intussen ook groot alarm. En op de tinne van de toren verscheen freule Martha. Zij riep de burgerij van Rijssen ten strijde en zo zachtzinnig ging dat niet. Zij riep het volk van Rijssen óp om die van de Grimberg en in het bijzonder Grim baard II de ogen uit te steken en de neus en oren af te snijden. Jonker Reinold, die naast de freule stond werd er koud van. Was dit nu taal voor een toekomstige Vrouwe van Rijssen? RIJSSEN MAAKT ZICH OP OM VAN ZICH AF TE SLAAN. De heer van de Grimberg trok vol moed naar Rijssen met zijn mannen om de Rijs senaren eens te vertellen waar het op stond. Sikken Jan had echter de burgers ver zameld en een uitgelezen schare trok naar de wallen om de Grimbergers eens van ka toen te geven. Dit kwam freule Martha ter ore, en zij vond het een schandaal dat de burgers van Rijssen zomaar zonder de jonker van Bevervoorde ten strijde trokken. Berend met de Klappe, de bevelvoerder van de Bevervoorde moest dadelijk iemand naar 't plein sturen om te zeggen dat de Rijssense gildebroeders zolang moesten wachten tot de jonker van Bevervoorde goed in het harnas zat. Dit had nog heel wat voeten in de aarde, want feitelijk was de jonker geen man om te vechten. Hij kon onder de Rijssense stadslinde wel grote bomen opzetten over fameuze feldslagen, die zijn voorva deren, de Van Langens, overal geleverd had den, maar daar was het dan ook bij ge bleven. Jonker Reinold had Rijssen lief en had geen behoefte aan drukte, en evenmin aan vrouwen. Nu ja, die drostendochter van de Arkelstein had hem nu eenmaal op een slinkse manier ingepikt. En om zijn fatsoen te bewaren zou hij haar trouwen. Maar liever ware het hem geweest als hij zijn hele hebben en houden had kunnen nalaten aan de stad Rijssen. Is de jonker ge reedDeze roep werd gehoord door Be rend met de Klappe. Bij de Keulse radiodienst vertelt men het volgende verhaal; Twee televisiespelers praten met elkaar. „Je hebt er geen idee van", pocht de ene, „hoe verstandig mijn kleinste is". Wan neer men hem vraagt, wat wil je worden zegt hij steeds; „Alles behalve toneelspeler". Nadat een huisvrouw in Halifax (Canada) onlangs negen koeken gebakken had, om ze aan bloedverwanten in Europa als Paasge- schenk te sturen, bemerkte ze, dat zij haar ring verloren had. Ze besloot toen al haar meesterwerken naar een bevriende arts te brengen, die bij de doorlichting het kostba re voorwerp in koek nummer zes ontdekte. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts Capel, Wierden, tel. 05496Ï 478. (De Klappe was destijds een helm die alleen door officieren gedragen werd, en Berend uit de Tou was officier). Het was Sikken Jan die was aan komen draven. Alles was klaar, vertelde hij. Die van de Grimberg zaten aan de overzijde van de gracht te wachten. Zij hadden het enige kanon dat de Grimberg rijk was meegebracht om Rijssen te beschieten. Sikken Jan vond dat men zich moest haasten. Het was zulk mooi zonnig weer om te vechten. Freule Martha wilde beslist mee. En daar zij zich reeds baas van alles gemaakt had op het kasteel Bevervoorde, en zij zich vast voor genomen had ditzelfde met de stad Rijssen te doen, kon men haar niet van dit besluit doen veranderen. Moedig schreed zij voort naast jonker Reinold, die over de straat lopend rammelde in zijn harnas. Piep Willem,, de heraut, blies een krachtige deun, zodat het daverde langs Rijssens straten. Kippen, ganzen en eenden stoven opzij. Martha stelde zich verdekt op achter een grote vlierbos. Zij was de dochter van de drost van Sal- land, en had op Arkelstein wel meer van die zaken bij de hand gehad. Dus was zij onbevreesd. Zij begon te schelden en te razen tegen Grimbaard II, wat tot gevolg had dat de jonker van de Grimberg beval met het kanon op de vlierbos aan de over zijde van de gracht te schieten. Freule Martha zag dit alles gebeuren door de vlier bos heen. Volk van Rijssen, valt aan! Com mandeerde zij. Jonker Reinold weifelde even; hij had zijn beste kostuum en zijn harnas aan. Reinbld, voorwaarts, siste zij, en daar ging de jonker te water achter de Rijsse naren aan. De burgers die de hele dag clandestien visten in de gracht kenden diep ten en ondiepten op een prik. Gelukkig wei gerde het kanon van Grimbaard dienst. Van achter de vlierbos klonken de korte en snij dende bevelen van een vrouwenstem. De Rijssenaren zwommen door de gracht met de hooivork in de vuist en het ge opende mes in de mond. En de eersten die aan de overzijde van de gracht waren, waren Piep Willem en Sikken Jan, op de voet gevolgd door een twintigtal andere bur gers. Enkele Grimbergers wilden hun peper roeren laden, wat in die dagen zo vlug be slist niet ging. De Rijssenaren liepen op hen toe. Opeens riep Piep Willem: Griep! Vlak in zijn nabijheid liep de geharnaste Grimbaard. Een groep van de Grimberg schoot toe en bracht hun meester in veilig heid. Een andere troep Rijssenaren had zie over het kanon ontfermd en het in de gracht gesmeten. De mensen van de Grimberg trokken af. Opeens klonk van achter de vlierbos een schelle hulpkreet. Martha van Arkelstein zag haar liefste voor eigen ogen zinken in de gracht. Alleen de helm stak nog boven water uit. Sufferd, dacht zij, kijk dan ook beter uit. Maar rappe handen brachten de jonker weer op het droge. Toen er van de Grimberg geen mens meer te bekennen viel, greep Piep Willem weer zijn hoorn. VAN COEVERDEN. INHOUD: „Dit land is andei's dan alle andere lan den", verzucht pater Bonifacius in de film „SHALOM", die door Ufa-Filmex in ons land wordt geïntroduceerd met een in het Nederlands gesproken tekst van de hand van Meyer Sluyser. Dezelfde verzuchting als pater Bonifacius hadden de makers van deze film kunnen slaken, voordat zij begonnen aan een reis, die hen 16.000 kilometer door het Midden Oosten zou voeren om een strook film op te nemen, die in ruwe, ongemonteerde vorm ongeveer 16 kilometer lengte zou krijgen. Land dat anders is dan alle andere landen, inderdaad. Want in het Midden Oosten en met name in het kleine, maar in zo menig opzicht grote land Israël, ontmoeten elkander de grijze oudheid en de moderne tijd: daar botsen ook werelden op elkander tussen wel ke spannende tegenstellingen bestaan. De wereld van het Christendom, de wereld van de Islam, de wereld van Israël. Maar in die zelfde „politieke toehthoek", zoals de film zegt, wordt in niet onbelangrijke mate ook beslist over de toekomst van de tegenwoordi ge generatie mensen in de gehele wereld. Hebben de makers van deze film dan een documentaire film gemaakt? Het antwoord moet ontkennend luiden, wanneer men een documentaire film in de conventionele zin bedoelt. In de film „SHALOM" echter is de achtergrond van alle dramatische gebeur tenissen documentair, want het is tegen de ze achtergrond van het oude en toch zo nieuwe land, dat zich een aantal schokkende episoden van menselijk leven afspelen. De man Labroni (oud 33 jaar, twee kinderen, geboren in Caïro, Egypte, nationaliteit Frans, zegt de film nuchter en zakelijk) arriveert in het Beloofde Land, wat zal zijn toekomst zijn? En daar is de beeldschone Ila, de stewardess van de El-Al luchtvaartmaatschappij, die zich thuis voelt in alle landen der wereld. Vier maal heeft zij in haar jonge leven lezen en schrijven moeten leren. Deze twee levens zijn als het ware de beide polen, tussen welke zich een algemeen men selijk drama ontwikkelt. Labroni, de man, die uit de wijde wereld naar Israël komt om er eindelijk rust te vinden, Ila, het meisje, dat van Israël uit over de wereld zwermt met de machtige machines van de luchtvaartmaat schappij. Twee mensen van ongelijke am bities maar hun levens zijn verbonden door dezelfde achtergrond, het land der vaderen. En op zeer bijzondere wijze zijn beeld en geluid van de film „SHALOM" erin geslaagd nergens op opdringende, maar wel op in dringende wijze de toeschouwer onder de ban te brengen van het grote werk, dat alle levens in dat deel van de wereld beïnvloedt. Geen land is aan dit land gelijk, zegt pater Bonifacius, en de makers van deze film stonden voor de zeer zware opgave om in hun werk ook de onschatbare Christelijke waar den te verwerken, die door de jonge staat Israël worden behoefd, zo goed als zij de we reld van de Islam en haar bewoners niet kon den veronachtzamen. Wellicht nergens drint de gespletenheid van deze wonderlijke wereld zich zo sterk aan de toeschouwer op als in de opnamen van Jeruzalem „heilig de Joden, heilig de Christenen, heilig de Mohamme danen", zoals de film zegt. 1848Californië is na de oorlog tegen Mexico zojuist bij de Verenigde Staten ge voegd. Voorlopig heerst er nog wanorde en wetteloosheid. Onder de vele bandieten, die er hun toevlucht hebben gezocht, is ook de jonge Hatfield Carnes (DENNIS HOPPER), die er prat op gaat, dat hij al vier mannen heeft neergeschoten. In het grensplaatsje San Bartolo treitert hij een Mexicaan zo dat deze zijn pistool probeert te trekken. Direct daarop schiet Carnes hem neer. Carnes wordt hierna gearresteerd door de jonge sheriff James Ellison (PAT WAYNE). Enkele dagen later komt rechter Millard Isham (DAN O'HERLIHY) met politiechef Stroud (CLIFF KETCHUM) naar San Barto lo om Carnes wegens moord te berechten. 1 Dit is een historisch proces, want het is de eerste keer dat een Amerikaan terecht staat wegens het doden van een Mexicaan en dus zal moeten blijken of de Amerikanen in staat zijn tot onpartijdigheid. Het proces begint onder hoogspanning, want de Mexi caanse bevolking is zeer geprikkeld en aan de andere kant heeft Carnes vele Amerikanen op zijn hand. Voor de jonge sheriff (die alles met zijn blote handen opknapt) is het een benauwde situatie. Als zijn meisje Elena (YVONNE CRAIG) en haar vader (ROBERTO DE LA MADRID), de invloedrijke landeigenaar naar het dorp komen, krijgt James bovendien te zorgen dat het jonge meisje niets over komt. Hij benoemt daarom een assistent sheriff en kiest daarvoor tot veler verba zing de woesteling Hearn (KEN CURTIS), een vriend van Carnes. Zijn keus blijkt juist, Hearn doet behoorlijk zijn werk. Tijdens de rechtszitting wordt uit voorzorg het publiek ontwapend. Carnes wordt ver oordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf, maar in verband met de juridische overgangstoe stand van Californië maakt de rechter deze straf tot een voorwaardelijke. De voorwaarde is, dat Carnes nooit meer een vuurwapen zal aanraken. Voor de jonge bandiet is dit bijna nog erger dan een doodvonnis. Woe dend en geheel onverwachts pakt hij het pis tool van Hearn en vlucht uit de rechtszaal. De rechter beveelt het talrijke publiek binnen te blijven en sheriff James gaat alleen naar buiten om te proberen Carnes te arresteren. James moet eerst naar het gevangenis gebouwtje, waar zijn geweer hangt. Terwijl hij onderweg is, lost Carnes enkele schoten op hem, maar James weet de gevangenis ongedeerd te bereiken. Als hij weer buiten komt, stormt Carnes te paard op hem af en schiet. Hij raakt James slechts opper vlakkig en achterover liggend op de grond schiet de koelbloedige sheriff de wildeman met een welgemikt schot neer. Sportclub Rijssen ontvangt zaterdag op haar eigen terrein de tweede editie van Ex celsior. Sportclub Rijssen verschijnt in de volgende opstelling Doel: Steenbergen achter: Koster, en Rutterkamp. Midden: P. Muller G. Grevelink. voor: Schellevis, Lohuis, A. J. Rutterkamp, ten Bolscher, Bruggeman. In een op goed peil staande wedstrijd heeft R.K.S.V. een geflatteerde 4-1 nederlaag ge leden. Reeds spoedig keken de Oranje witten tegen een 1-0 achterstand op, toen de debute rende keeper Geusendam werd verrast door een ver schot van linksbinnen Thien. R.K.S.V. kwam spoedig echter terug en het was mid- voor Markslag, die met een goed schot de partijen weer op gelijke voet bracht. Toch moesten de Rijssenaren met een 2-1 achter stand de kleedkamer opzoeken, toen keeper Geusendam de gladde bal losliet precies voor de voeten van de aanstormende midvoor Hogelucht. Hiermee kreeg de thuisclub loon voor eits beter spel. De tweede helft werd opnieuw in voort durende regen gespeeld. Van de spelers werd dan ook veel gevergd. Toch pleit het voor hen dat ook dit gedeelte van de wed strijd het aankijken ten volle waard was. Er was volop spanning en er werd vaak uit stekend gecombineerd. De Rijssense voorhoe de echter, vooral het binnentrio vormde geen speerpunt, waardoor haar veldmeerderheid in dit gedeelte van de wedstrijd niet tot doel punten leidde. Juist na een periode van Rijs sens overwicht loste rechtsbuiten Leisen van P.H. na missen van linksback Wolters een schot, waarop de Rijssense goalie niet vol doende reageerde, doordat hij verkeerd stond opgesteld. Via de binnenkant van de paal ver dween de bal in doel (3-1). Voor de Rijssenaren was toen de wed strijd verloren. Dat P.H. hierna nog een doelpunt scoorde was een gevolg van een fout van de overigens goed spelende Rijssen se stopper. Voor zondag is de competitiewedstrijd N.E.O.R.K.S.V. ingelast, die zal aanvangen om half vijf. De v.v. Borne speelt nl. ook een thuiswedstrijd. f-, *riv: ïK? 'KV-* Zaterdagmiddag brak in de boerderij van de heer G. Asbroek in het zg. Leijerweerd en gelegen op de grens van de gemeente Rijssen-Wierden, een felle brand uit, tenge volge waarvan de boerderij en een groot gedeelte van de inboedel een prooi der vlam men werden. Nadat de brandweer van Enter het eerst ter plaatse was, toen de toestand al zeer ernstig leek, arriveerde de brandweer uit Rijssen. Men beperkte zich tot het nathou den van de aangrenzende boerderij van de familie Kempe. De felle uitslaande brand in de boerderij Asbroek was al in een dergelijk stadium dat blussing praktisch niet meer mogelijk was. In de ongeveer 500 balen hooi, die op zolder waren opgetast, vond het vuur gretig voedsel. Bij de inboedel ging een melkma chine verloren en tok het in huis aanwezige geld. De aangrenzende boerderij kon worden behouden. Door de Atletiekvereniging Rijssen Vooruit werd zaterdagmiddag in 't hart van Hollands Schwarzwald nabij de uitspanning het Witte Hoes een veldloop georganiseerd, waarvoor atleten van praktisch alle Twentse atletiekverenigingen belangstelling toonden. Het is een sportieve middag van de hoogste orde geworden. Er is in de verschillende klassen fraaie en vaak spannende strijd geleverd op een parcours, dat voor deze terreinloop bijzonder geschikt was, zij het, dat het voor de lopers veel inspanning verg de. Uiteraard ging de meeste belangstelling van het publiek uit naar de verrichtingen van de heren in de A-B-C en D-klasse. De meest opvallende prestatie werd geleverd door de Be-Quicker J. Schooltink, die vanaf de 2e ronde het peleton aanvoerde en die niemand kans gaf hem t^ passeren. De A-B-klasser I. Mol van A.S.V. stelde teleur. Hoewel deze atleet zeker grootse plannen had en ook na de eerste ronde de leiding had genomen moest hij in Schooltink zijn meerdere erkennen. Er was een duidelijk krachtsverschil, het geen ook tot uitdrukking kwam na het bekend maken van de gemaakte tijden door de tijdwaarnemers. Verdienstelijk werk le verde Klop van Memphis, die zich in het laatste van de wedstrijd gedecideerd naar voren wist te werken. Hij slaagde er in zich van de3e naar de 2e plaats te werken, maar zag zich geen kans 'n werkelijk gevaar te vor men voor Schooltink, die met ruim 15 meter voorsprong een zeer eervolle winnaar werd van deze interessante veldloop. De AB-klas- ser Mol wist het niet verder te brengen dan een 4e plaats, hetgeen zonder meer bemeden zijn stand moet worden genoemd. Hoewel de Rijssenaar J. Zandbergen (Rijssen Vooruit) geen topprestatie wist te leveren was zijn 5e plaats toch nog alleszins ver dienstelijk te noemen; aantrekkelijk was de wedstrijd over 2500 meter voor Junioren. Met veel elan wierpen de deelnemers zich in de strijd, waarbij al gauw bleek, dat A. Schooltink van Be Quick en Scholten van Olympia '60 de dominerende figuren zouden worden. De vraag was slechts wie van dit duo met de uiteindelijke zege zou gaan strijken. Geen duimbreed, gaven deze knapen elkaar toe, totdat bleek, dat Schooltink met iets meer in zijn mars had dan zijn concurrent. De wedstrijd over 1500 meter voor Junioren B, werd een fraaie overwinning van G. Mönnink van R.K.E.A.V., lopende in een fraaie stijl, nam deze jonge atleet de leiding, en ondervond eigenlijk geen ernstige concurrentie. Desondanks wist hij een fraaie tijd te maken: 4.29,9. De 2e plaats was voor A. Potters van DOS die ongeveer een halve minuut later de finish bereikte. De wedstrijd over 1000 meter voor de Juni oren C, werd gewonnen door H. Paus van R.K.E.AV., die met zijn clubgenoot H. Kamp huis de wedstrijd „maakte". Paus en Kamp huis liepen een fraaie wedstrijd en staken met kop en schouders uit boven de overige deelnemers, die geen van allen, het tempo bij konden houden. „Excelsior" speelt zaterdag in De Mors om kwart over vier zijn laatste competitie wedstrijd in dit seizoen. De roodwitten zijn nog steeds niet naar de derde klasse ver wezen, zodat Poortman c.s. zaterdag onge twijfeld met een laaiend enthousiasme de laatste kans zal verdedigen. Niet alleen speelt roodwit voor de laat ste kans doch ook DES uit Nijverdal, dat morgen in De Mors komt. De Nijverdallers hebben nog een goede kans op het kampioen schap, zodat er voor beide partijen niet veel op het spel staat Weliswaar prijkt DES op de tweede plaats der ranglijst doch of zij van de Excelsioren zullen winnen valt te betwijfelen. Woudsma en z'n jongens dienen in ieder geval op een warme ontvangst te rekenen. Veel succes. Excelsioren!! Tot slot een gedeelte van de uitslag: Junioren 2500 meter: 1. A. J. M. Schooltink Be Quick, 2. J. H. Scholten Olympia, 3. J. Nijkamp, Marathon 4. H. J. M. Kamp, Marathon, 5 G. Lentfert Marathon. Junioren B. (1500 meter): 1. G. Mönnink R.K.E.A.V. tijd: 4,29,9, 2, A. Potters DOS (4,50,1). 3. A. vd Hoven Mrathon (5,5,3), 4 H. Marathon (5,16,0) Junioren C. 1000 meter: 1. H. Paus R.K.E.A.V. 4,9,9, 2. H. Kamp huis R.K.EAV in 4,11,9 3 C H. J Jansen SISU in 4,17,8 5 R Hasselt SISU in 4,24,0 Heren A-B-C-D-klasse: 1. J. G. Schooltink Be Quick in 11,24,9 2 J. Klop Memphis in 11,28,9 3 H. Harmsen Be Quick in 12,0,6, 4 I. G. Mol van A.S.V, in 12,4,4, 5 J. Zandbergen Rijssen Vooruit in 12,57,0. ZIT BETER - STAAT BETER Volgens de gegevens van het Centraai Bureau voor de Statistiek bedroeg de pro- duktie van gebakken metselstenen in februari 119,8 min. uitgedrukt in waalformaat ïeven- als de verder genoemde aantallen). Dit be tekent een aanzienlijke daling ten opzich te van januari 1961, toen de produktie 134,8 min bedroeg. In februari 1960 werden 132,7 min metselstenen geproduceers. Door de lage produktie in februari is een achterstand van ruim 12 min. ontstaan op het vorig jaar. Over de eerste twee maan den van 1960 is n.l. geproduceerd 267 min., tegen 254,6 min. in dezelfde periode van. 1961. Ook de afzet van metselbakstenen was in februari met 120.6 min lager dan in januari toen 125 min. metselstenen werden afgele verd. In februari 1960 werden echter slechts 114,4 min. metselstenen afgezet. De afzetcijfers over de eerste twee maan den luiden voor 1960 en 1961 resp. 215,2 min. en 245,6 min. een verschil derhalve ten gun ste van het lopende jaar van ruim 30 min. De voorraad bleef in februari nagenoeg op hetzelfde peil als in januari en bedroeg 56,7 min. tegen eind januari 57,5 min. Een jaar geleden bedroeg de voorraad nog 153,1 min.' februari en bedroeg 35,2 min, tegen 37,2 min. Ook de straatsteenproduktie daalde in januari en 40,7 min. in februari 1960. Dus ook hier een achterstand op het vorige jaar en wel van bijna 7 min. De cijfers over de eerste twee maanden van 1960 en 1961 luiden n.l. resp. 79,2 en 72,4 min. De straatsteenafzet was in februari even eens lager dan in januari en bedroeg 30,4 min, tegen 34,3 min. in januari. Een jaar geleden bedroeg de afzet 39,4 min. Over het verstreken jaargedeelte zijn de afzetcijfers hier 74,5 min. (1960) en 64,8 min. (1961). Doordat de afzet in februari beneden de produktie bleef, steeg de straatsteenvoor- raad en wel van 23,4 min. eind januari tot 28,3 min. aan het eind van februari. Een jaar tevoren bedroeg de voorraad 29,6 min. Ook de produktie van ongebakken stenen daalde in februari en bedroeg 56,3 min, te gen 61,9 min in januari. Een jaar geleden was de produktie van rauwe stenen echter slechts 49,8 min. De cijfers over het verstreken jaargedeel te luiden resp. voor 1960: 98,9 min. en voor 1961: 118,1 min, een gunstig verschil dus. De voorraad halfprodukt tenslotte daalde in februari opnieuw en wel van 411,7 min (januari 1961) tot 302,8 min. In februari 1.960 bedroeg deze 418,5 min.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3