Houd meer rechts Maak meer ruimte Fotowedstrijd „Aldolem" PRESIDENT KENNEDY EN HET VERRE OOSTEN Fraaie inzendingen Houd meer rechts Maak meer ruimte \0$TM r\ INGEZONDEN Moet de schaapskooi in Elzen werkelijk verdwijnen Voorwedstrijd bij R.V. - P.H. Sportclub behaalde een moeizame zege op D.E.S. Vrijdag 31 maart 1961 Pagina 6 Dit leuke plaatje van B. J. Sanderman werd de vijfde prijs toegekend. De Amerikaanse president John F. Kennedy heeft be kend gemaakt, dat Amerika niet zonder slag af stoot Laos aan communistische machten zal laten. De foto toont Kennedy op een persconferentie in het Witte Huis in Washington, wijzend op een kaart van het omstreden gebied, Laos. President Kennedy en premier MacMillan zijn volko men onverwacht in Key West, Florida, bijeengekomen om de toestand in Laos te bespreken. Foto: President Kennedy nam de gelegenheid om zijn Britse gast nog enige bezienswaardigheden te tonen, zodat de badgasten dachten, dat het een vakantietochtje betrof. Het Nederlands elftal, dat vorige woensdagavond in Rotterdam het Belgische nationale team met 6—2 versloeg Het wordt een volle boel in ons goede Nederland. Dat kunnen we allemaal dagelijks constateren. Op de weg. In de groentenwinkel. Bij de kapper. Op het belastingkantoor. Overal is het „dringen" geblezon, of in algemeen be schaafd Nederlands gezegd: op je beurt wachten. Meer mensen, meer kinderen, meer weggebruikers Sinds 1938 is onze bevolking met 25 toegenomen en dat heus niet alleen met wandelaars! Het aantal auto's is in die tijd verviervoudigd, om maar te zwijgen van de bromfiets, die in 1938 nog nauwelijks bestond en waar van er nu zo'n slordl„_ 1,3 miljoen op onze wegen en paden rondtouren. Nu wil het ongeluk, dat de tijden van wingewesten voorbij zijn en dat bete kent dat wij voor al die mensen een plaatsje moeten vinden on vrijwel het zelfde aantal vierkante kilometertjes als in 1938. Met dat al hebben wij nü reeds het (twijfelachtige) genoegen om met 352 mensen per vierkante kilo meter (in 1938 nog maar 263) tot de dichtstbevolkte landen van de wereld te behoren. En de voorspellingen van de statici ten aanzien van het te ver wachten. verkeer jokken er óók niet om: in 1970 ca. 2,2 miljoen motorvoer tuigen of wel een verkeersdrukte die ca. 2 x zo groot zal zijn als in 1958 of 6 x zo groot als in 1950. Wat wij bij dit alles nodig hebben, is een beetje inschikkelijkheid. Wij zullen méér dan ooit moeten leren om een plaatsje te maken voor de ander. Méér rekening te houden met de ander. Ook op de weg. JUIST op de weg. Aan dat ruimteprobleem op de weg kan iedereen zijn steentje bijdragen door altijd en overal zoveel mogelijk rechts te houden. Onze wegen en paden zouden vandaag nog in aantal en om vang moeten toenemen om de steeds groeiende verkeersstroom de baas te blijven. Dat lukt natuurlijk niet van vandaag op morgen. Maar wij wegge bruikers kunnen er vandaag al wèl iets aan aoen. Door nóg meer rechts te houden, maken wij op de weg meer ruimte. „De wegen worden er breder door", zoals men in Zwitserland een tijdlang gepropageerd heeft. Wie dat niet al te letterlijk opvat, zal er spoedig een sport van maken om inderdaad nétjes rechts te rijden. Daarmee in zijn rij stijl tonend begrip te hebben voor wat wij zo dringend nodig hebben in het verkeer: veiligheid èn vlotheid. Voor de fotowedstrijd, gehouden door de fotoclub ALDOLEM, zijn zeer fraaie opna men ingezonden. Dit was het algemeen óór deel van de jury die de niet gemakkelijke taak had, de prijswinnaars aan te wijzen. De fotoclub ALDOLEM, die zich ten doel stelt de amateurfotografie te stimuleren, en door uitwisseling van resultaten de hob by te verrijken kan met voldoening terug zien op deze wedstrijd, waaraan door de beide middenstandsverenigingen in het ka der van de door deze georganiseerde Vei- lig Verkeersactie, medewerking werd ver leend. De jury bestond uit de heren H. G. Ber- kel, wachtmeester der Rijkspolitie F. J. A. des Tombe, voorz. van de Hengelose Ama teurfotografen vereniging en de heer Th. Vos redacteur van het Dagblad van het Oos- H ten. Ten aanzien van de inzendingen werd gelet zowel op het fototechnische resultaat als op de keuzo van het onderwerp. Er waren zeer originele inzendingen bij, waaruit bewezen werd, dat verschillende leden van Aldolem met liefde en enthousi- asme hun hobby beoefenen. Winnaar van de wedstrijd werd de heer H. van Heek, die in het bezit kwam van de le prijs van 50.- 2e werd de heer J. Nijhof 25.-), 3e A. Haase (12,50) 4e W. N. de Bruijn Wierden 12,50), 5e B. J. Sanderman 6 G. J. v.d. Maat, 7. H. van Heek en 8. H. Westerink. i Geachte Redactie. Wilt u onderstaand opnemen in uw week blad? Bij voorbaat mijn hartelijke dank. In het Weekblad voor Rijssen van de vorige week las ik, dat er in de raad van Rijssen een vraag is gesteld over de mogelijkheid de schaapskooi bij de boerderij de Smale te her stellen. Ook las ik, dat de burgemeester een en ander had laten onderzoeken, en dat zijn conclusie was, dat de schaapskooi niet meer „gerestaureerd" kon worden. Dit nu heeft mij ontsteld. De prachtige schaapskooi, althans voor diegenen, die zulk een historisch bouwsel, dat het landschap stof feert en een herinnering aan vervlogen tijden is, met al zijn romantiek en gemoedelijkheid, deze mooie schaapskooi zal moeten verdwijnen. Moet dat werkelijk?, zo vraag ik mij af. Kan daar nu echt geen oplossing voor worden gevonden? Wie draagt daarvoor de verantwoordelijkheid? De kooi behoort bij de boerderij de Smale, erfe nis van de onvergetelijke dokter Stokkers. Kon dit bezit niet behoorlijk worden onderhouden? Het is geen fraaie idee te weten, dat alles wat dokter Stokkers heeft nagelaten zo goed mo gelijk wordt beheerd in het Dokter Stokkers fonds van de gemeente. Een schaapskooi, die geen rendabel iets is, wordt gewoon zodanig verwaarloosd, dat zelfs geen herstel mogelijk is. Hier ligt een eretaak voor Rijssen. Al het mogelijke moet worden ondernomen om de dreigende schandvlek op de eer van onze stad en van ons gemeente bestuur af te wenden. Hier ligt een taak voor de VVV, voor de Oudheidkamer, voor het Over ijssels Landschap, voor de VVV van Markelo en voor zovelen. Hier moet iets aan gedaan worden. De schaapskooi in Elzen moet hersteld worden. Met dank voor de plaatsruimte, A.D. (Naam en adres bij de redactie bekend). Op 2e Paasdag speelt R.V. 1 op het terrein tegen P.H. (Almelo). Daaraan voorafgaande speelt een R.V. Com binatie een wedstrijd tegen een elftal ge vormd uit Ambonezen, thans nog woonachtig te Eerde, die zich binnenkort zullen vestigen in de nieuwe woonwijk in de Lentfertsstuk ken. Deze wedstrijd vangt aan om 12.30 uur. Een zeer matig spelend Sportclub Rijs sen heeft te Nij verdal grote moeite gehad met een nog slechter spelend DES 2. Het werd uiteindelijk een 3-1 overwinning voor de Rijssenaren doch de wijze waarop deze zege behaald werd, bood weinig perspec tief voor de toekomst. Reeds na zeven min. spelen keek Sport club (met 4 invallers spelend) tegen een 1-0 achterstand op. Middenvoor Slétterihaar van DES was de maker van dit doelpunt. Sportclub bouwde hierna wel enkele goe de aanvallen op doch haar voorhoede hield het spel tekort waardoor succes achterwe ge bleef. Dat de rust toch nog met gelijke stand inging was te danken aan middenvoor Rut- terkamp die een pass van linksbuiten Brug- geman met een typisch „Rutterkampschot" afrondde. (1-1). Na de thee domineerde Sportclub Rijssen. In de vijfde minuut was het Bruggeman die het leer hoog voor doel plaatste waar in valler-rechtsbuiten Willems klaar stond om zijn ploeg de leiding te bezorgen. (1-2). DES kwam hierna fel opzetten en dit ver oorzaakte in de Sportclub-verdediging her haaldelijk paniekvoetbal. Bovendien werd het spel naarmate de tijd verstreek, harder. Na een half uur spelen kreeg DES een straf schop toegewezen wegens te hard aanvallen van Greveling. Op keurige wijze stopte Ligtenberg het harde schot echter. Blijkbaar deprimeerde deze tegenslag DES dermate dat men de moed maar opgaf. Hierdoor kreeg Sportclub gelegenheid zich aan de druk te ontworstelen en zelfs tot tegenaanvallen over te gaan. Tien minuten voor het einde schoot Rutter- kamp hard in. In eerste instantie keerde de DES-doelman het harde schot doch de goed meegekomen De Jong was er als de kippen bij het terugspringende leer in te schieten (1-3), Op 2e Paasdag speelt Sportclub Rijssen op eigen terrein tegen Sparta 2 uit Enschede. In Enschede verloren de Rijssenaren des tijds met 2-0 en Sportclub is dus gebrand op revanche. De thuisclub verschijnt in de volgende op stelling. Doel: Steenbergen; Achter: M. Rutter- kamp en Kosterbok. Midden: Lohuis, Ruiter kamp en Greveling. Voor: Schreurs, Schelle- vis, J. Rutterkamp, Ten Bolscher en Brugge man.

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 6