i VEILIG VERKEERSAKTIE Lager Technisch Onderwijs kampt met schreeuwend tekort aan ruimte Jonge dennen geplant in het ]Noorderbos in het kader van de ^Boomfeestdag' Bouw von nieuwe school uiterst urgent Kleding van LICHTENBERG Raadslid H. Siegerink overleden MEDEDELING! Schuur ging in vlammen op Openluchtbijeenkomst Grote deelname Intern, windhondenwedstrijden De inleveringsdatum van de bonnen van de is verlengd tot en met dinsdag 4 april 12 uur 's middags Alle bankzaken Coëp. Boerenleenbank „Hotter Burgerlijke Stand PREDIKBEURTEN JAARVERGADERING HET GROENE KRUIS Vrijdag 31 maart 1961 Jaargang 39 No. 13 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.Ï0 per kwartaal; voor post-abonnees 125 per kwanaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2103 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 'iiir Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. VOORSCHOTTEN HYPOlHEKJbi) tüettóémfel/e&téttvfc HliTlENWAL 31 RIJSSEN Zondagsdienst dierenartsen RijssenWierden GOEDE VRIJDAG PASEN WEEKBLAD VOOR RUSSEN Nog' steeds kampt men met een groot ge brek aan ruimte ten behoeve van het La gere technische onderwijs in Rijssen, zo blijkt overduidelijk uit het jaarverslag over 1960. Door het in gebruik nemen van diverse noodlokalen, kan het onderwijs op gang wor den gehouden, maar dat hier sprake is van een noodtoestand kan niet worden ontkend. Toen het bestuur van het ministerie van onderwijs kunsten en wetenschappen de me dedeling ontving, dat men niet eerder aan de bouw van een nieuwe school zou mo gen beginnen, dan in 1964, heeft het bestuur overwijld een rapport ingediend, waarin de schrijnende noodtoestand waarin het lagere technische onderwijs is komen te verkeren heeft duidelijk gemaakt. Dit rapport ging vergezeld van een 8-tal foto's die een beeld gaven, van de omstandigheden, waaronder het onderwijs moest worden gegeven. Waarschijnlijk heeft dit rapport niet na gelaten indruk te maken, omdat nader hand bericht werd ontvangen, dat de ur gentie met enige jaren was vervroegd. Het nieuwbouwplan berust thans ter goedkeu ring bij de rijksgebouwendienst. De decentralisatie van het onderwijs kan niet anders dan een nadelige invloed heb ben en welke' vormen de noodvoorzieningen' hebben aangenomen blijkt uit het feit, dat gebruik (moet) worden gemaakt van de volgende lokalen Voor de 2e klasse metaalbewerking is een gebouw gehuurd van de gemeente Rijssen, terwijl ten behoeve van de 3e klasse me taalbewerking een gedeelte van de voorma lige gasfabriek wordt benut. Tevens is daar de lasafdeling onderge bracht en maakt men er gebruik van een tekenlokaal. Van het gebouw Jeruel heeft men de gym nastiekzaal in gebruik, en van de Oranje- school 2 lokalen ten behoeve van het al gemeen Vormend Onderwijs. Van de fa. Bleeker is een lokaal gehuurd voor de 2e klas timmeronderwijs en voor het avondon- ZIT BETER - STAAT BETER In het r.k.-Ziekenhuis overleed na een lang durige ziekte toch nog onverwacht de heer H. J. Siegerink, lid van de gemeenteraad van Rijssen. Wijlen de heer Siegerink was een algemeen geacht ingezetene, die bekend stond als een be scheiden man, die door zijn grote oprechtheid veler waardering ondervond. In augustus 1946 deed de heer Siegerink zijn intrede in de gemeenteraad waarmee hij de voetsporen van zijn vader, die vele jaren de r.k. gemeenschap in Rijssens raad verte genwoordigd, opvolgde. De overledene, die de leeftijd van 48 jaar bereikte was lid van sport en culturele commissie, waarin hij vooral bewees, dat hij de jeugd een warm hart toedroeg. Voorts was hij lid van de lichtcom- missie, die later energiecommissie werd ge noemd. In de r.k. Bouwvereniging St. Jozef heeft de heer Siegerink een werkzaam aandeel ge had, zodat met hem een verdienstelijk figuur aan de r.k. gemeenschap van Rijssen is ont vallen. De begrafenis vond woensdag plaats, waar bij naast de familieleden enz. aanwezig wa ren burgemeester Landweer en de wethou ders Goosen en Scholman en de gemeente secretaris de heer H. J. Nijland. Voorts waren praktisch alle leden van de gemeente raad aanwezig. Voorts bewezen afgevaardigden van ver schillende verenigingen de overledene de laatste eer. derwijs aan metselaars maakt men nog ge bruik van een lokaal dat is gehuurd van de Fa. Van Schooten. Het tekort aan ruimte was in het afgelopen jaar van dien aard, dat op het terrein van de school een a.v.o. lokaal is gebouwd. Dat de bouw van een nieuwe school wel zeer urgent moet wor den genoemd, blijkt uit bovenstaande gege vens overduidelijk. Sedert 1 januari ontvangt u het weekblad voor Rijssen in een groter formaat en dik wijls ook in grotere omvang in uw brieven bus. Naast deze gedaanteverwisseling is er ook naar inhoudsverbetering gestreefd. Begrijpelijk kon een en ander niet zonder bepaalde consequenties worden doorgevoerd. Wij hebben in dit verband dan ook het abon nementsgeld moeten herzien. Met ingang van 1 april a.s. is dit gebracht op 1.25 per kwartaal. De geringe verhoging die hiermee lot uit drukking wordt gebracht staat overigens in generlei verhouding tot de in de aanhef de zer genoemde wijzigingen. DE UITGEEFSTER. Maandag werg de brandweer gealarmeerd voor een brand uitgebroken in een schuur van de heer N. aan de Molendijk. Ten tijde dat menbezig was, in de schuur een fornuispot te stoken, is er ver moedelijk een vonk vanuit de pijp onder de pannen gewaaid en in aanraking geko men met het daar opgetaste hooi en stro. Het vuur greep snel om zich heen en de brandweer kon niet voorkomen, dat de schuur een prooi der vlammen werd. De brandweer zag kans de brand tot de schuur te beperken en aantasting van het woonhuis tegen te gaan. Voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen was het woensdag een bijzondere dag, omdat in de gemeente Rijs sen voor de eerste keer deel werd geno men aan de z.g. boomfeestdag. De laatste dagen was op de scholen aan deze dag bijzondere aandacht besteed en er was een kleur wedstrijd uitgeschre ven, die eveneens in het teken van de boom- plantdag stond. Het idee van de boomfeestdag vonden in 1955 voor het eerst vaste voet in Neder land. Sindsdien is het aantal gemeenten waarin deze dag gepropageerd wordt snel toegenomen en naar schatting hebben meer dan 10.000 kinderen in het hele land deelge nomen aan deze activiteit-. Onder leiding van de hoofden der verschil- 1 lende scholen verzamelde de jeugd zich bij het voormalige zwembad ift. de Mors. In het Noorderbos werden ongeveer 600 douglasdennen geplant. Van hun belang stelling' gaven o.a. blijk wethouder Schol man en de gemeentesecretaris de heer H. J. Nijland en voorts 2 vertegenwoordigers van het staatsbosbeheer, en de heer v.d. Brink, directeur van gemeentewerken. Mede door dit initiatief zal het Noorder- De afdeling Leger des Heils van Nijverdal is voornemens op de 2e Paasdag a.s. een paar openluchtsamenkomsten te houden te Rijssen. De eerste samenkomst wordt gehouden in de buurt van de Coöperatie Beatrixplein, 's middag om ongeveer 3 uur, de tweede wordt dan om 4 uur gehouden op het plein voor de Schildschool. De guitaarbriga.de zal haar me dewerking verlenen. De leiding berust bij kapitein J. Kuper. bos weer zijn oude glorie kunnen vertonen. Dit kleine, intieme recreatieterrein werd in de oorlog het slachtoffer van de werkzaam heden in de Mors, waarvan de bezetters het plan hadden een vliegveld te maken. De jeugd was kennelijk enthousiast over het plan een geheel nieuw bos te planten. Nadat de werkzaamheden waren beëindigd werd door de prijswinnaars van de kleur- wedstrijd op het schild een jonge kastanje boom geplant, op de plaats van de eeuwen oude boom, die onlangs omgehakt moest Worden. Het jonge boompje was voor deze feeste lijkheid opgetuigd met een kleurrijk lint. Nadat het boomfeestdaglied op enthousi aste wijze was gezongen sprak de heer Boer een dankwoord. Voor de liefhebbers van windhondenrennen staat er 2e Paasdag een grote gebeurtenis te wachten in de vorm van de grote internatio nale windhondenrennen, die worden georgani seerd door de windhondenrenvereniging Ries- sen. Traditiegetrouw is er een grote deelname te verwachten, niet alleen van de meest be kende liefhebberd uit Nederland, maar ook zullen Duitse en Ierse honden aan de start verschijnen. Naast een groot aantal inschrij vingen in de afdeling Greijhounds heeft de Rijssense vereniging ook aanmeldingen van niet minder dan 37 Whippets en 9 „Afgha- ners" binnengekregen. De verwachtingen mogen dus hoog gespan nen zijn. Advertentie REKtNING-COURANT NA GEBOREN: Jan z.v. G. J. van den Dijk en W. Lankamp, Haarstraat 180, 21 maart; Gerritdina Willy d.v. G. J. Hegeman en H. C. Plas, Biesterij 1 20 maart; Mannes, z.v. P. Meijerink en J. Nijkamp, van den Broekestraat 16, 23 maart; ONDERTROUWD: Gerrit Jan Brinkman, 22 jaar, Wierden, Mo lendijk 13 en Hendrina Bruins, 19 jaar, Rijs sen, Kattenhaarsweg 31, 22 maart; Jacob Baron, 25 jaar, Almelo, le vijverstraat 46 en Dina Witten, 25 jaar, Rijssen, Opbroek- weg 3a, 23 maart; GETROUWD: Hermannes Giesbers, 24 jaar, en Gerritdina Nijveld, 21 jaar, Rijssen, Esstraat 103, 24 maart; OVERLEDEN: Marinus Bökkerink, 92 jaar, weduwnaar van G. Vossebeld, Enterstraat 12, 21 maart; Lambertus Tijhuis, 62 jaar, echtgenoot van L. M. H. J. ter Hofstede, Wierdensestraat 126a, 26 maart. De dienst wordt le en 2e paasdag waarge nomen door dierenarts Van Doorn, Rijssen, tel. 2487. Ned.-herv. Gem., Grote Kerk 9.30 uur ds. J. Vos, bevestiging nieuwe lidmaten, 19.00 uur ds. Vos. Westerkerk 9.30 uur ds. Kool, 15.00 uur ds. Van Tuyl (Bed. H. Doop). Elzen 10.00 uur de heer G. B. B. Renger. Notter 19.30 uur ds. Van Tuyl. Paasmaandag: Grote Kerk 9.30 uur ds. Kool Geref. Gem. Noorderkerk 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur de heer Kok uit Rotterdam. Paasmaandag: 9.30 uur ds. J. van Haren van Kampen (bev. nieuwe lidmaten). Geref. Kerk Boomkamp 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. Oud Geref. Gem. Bevervoorde 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman,' 14.30 uur leesdienst. Paasmaandag: 9.30 uur de heer Vosman (bev. lidmaten. Oud-Geref. gem. in Nederland (Oranjestr.) 9.30 uur en 15.00 uur ds. Van Dijk. Paasmaandag: 9.30 uur ds. Van Dijk. Geref. Gem. in Nederland (Eschkcrk) 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 uur leesdienst. Paasmaandag: 9.30 uur en 14.30 uur ds. Aan geenbrug. Ned. Protestantenbond afd. Rijssen: le paas dag 10.45 uur dr. J. W. Samberg uit Delden. De hoogst gelegen hoofdstad ter wereld is La Paz, de zetel van de Boliviaanse regering. De stad ligt in een beschut dal op een hoogte van 3621 meter. Zijn rijk is uit, Zijn krijgsbanieren Zijn door de satan neergehaald, De duivel mag nu zegevieren, De Zoon des Mensen heeft gefaald. Hij mag zijn zegelied thans zingen, Zijn grootste vijand ligt in 't stof, Begraven door zijn volgelingen, In 't kille graf, in Jozef's hof. Hij satan, kan nu gaan x-egeren, Nu wordt hem alle eer gebracht, Zijn glorie zal nog steeds vermeêren, De wereldheerser schaterlacht. Pilatu' knechten zullen zorgen Dat Jezus' lichaam veilig is, De nacht verbleekt, een nieuwe morgen Verdrijft de laatste duisternis. v Daar straalt een licht in Jozef's gaarde Waarbij al 't zonnelicht verflauwt, Een hemels licht, zoals de aarde Bij Jezus' komst slechts heeft aanschouwd. De wachters zien verschrikt en bevend Dit Heilige gebeuren aan, Neen, Jezus is niet dood maar levend, Is uit het graf weer opgestaan. De zegepalm hoort in Zijn handen, Hij viert Zijn overwinningsfeest, De satan staat te knarsetanden, Zijn komst was niet vergeefs geweest. Ziet, hoe Zijn trouwe volgelingen Bij 't open graf van Jezus staan, Hoort hoe zij vol vertrouwen zingen, Nu jaagt de dood geen angst meer aan. J. Rozendom Rijssen De vereniging „Het Groene Kruis Rijssen" hield dinsdagavond in hotel Weitering haar jaarvergadering. De secretaris de heer R. Bosma deelde in zijn jaarverslag o.m. het volgende me de. In 1960 liep het ledenaantal iets ach teruit van 2980 op 2976. Öp II maart 1ÖS0 stelde het bestuur het plan voor «en 2e consultatiebureau op het terrein, hoek Bea- trixstraat-Koninginneweg, definitief vast. Eerst in het najaar kon tot aanbesteding worden overgegaan. In totaal werden aan giften ont vangen f 17349,80. Verwacht wordt dat in de nazomer 1961 het 2e wijkgebouw in ge bruik zal kunnen worden genomen. In 1960 werd weer een moedercursus ge houden voor 25 deelneemsters. De kleuter cursus kon wegens ziekte van de leidster niet doorgaan, maar wordt in 1961 gehou den. Het consultatiebureau voor zuigelingen werd ook nu goed bezocht. Nieuw ingeschre ven werden 160 zuigelingen. Het aantal zit tingen was 50, het aantal consulten 2328 en het aantal huisbezoeken 1077. Nieuw ingeschreven kleuters waren er 130 aantal zittingen 39, aantal consulten 608 en het aantal huisbezoeken 1046. Het aantal op het wijkgebouw gehouden inentingen tegen kinkhoest en diphtheria be droeg 54. Ook werd alle medewerking ver leend bij de inentingen tegen de polio. Ook nu hield de rheumatoloog in het wijkge bouw eenmaal per week zitting voor de rheumabestrijding. De zusters legden 212 huisbezoeken af. Van bestralingen der hoog- tezon werd in 1960 minder gebruik gemaakt dan anders. Het aantal uitleningen uit het magazijn bedroeg 1068. De wijkverpleegsters legden in 1960 aan gewone patiënten 8146 en aan t.b.e. patiën ten 386 huisbezoeken af. De oogarts hield 43 zittingen en 1693 consulten; de neus-, keel en oorarts 34 zittingen en 770 consulten, de huidarts 46 zittingen en 1075 consulten. Het aantal kraamverplegingen bedroeg in 1960 182, met een totaal aantal bezoeken van 344. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten de beide wijkgebouwen voortaan aan te duiden met „wijkgebouw oost" en „wijkge bouw west". Namens de kascommissie deelde de heer I. de Lange mede alles in orde bevonden te hebben. Volgens de commissie was de bedrijfs voering van de gebouwen niet geheel juist. De huren die door de doktoren betaald worden, waren te laag. De voorzitter deel de mede dikwijls om huurverhoging ge vraagd te hebben. Het bestuur zal dit nog maals ter hand nemen. De penningmeester J. Muller deelde in z'n verslag mede, dat de. t.b.c.bestrijding een. klein nadelig saldo had. Aan contributies werd ontvangen 21.282.- het consultatiebureau had een verlies van 642,50 De exploitatie van het wijkgebouw oost liet een nadelig saldo zien van 2375,40. Aan contributie van rijk en gemeente werd ontvangen 21.336,. De afdeling kraamver- zorging sloot met een batig saldo van 1 2333,55, zodat tenslotte een batig saldo in kas was van f 7724,04. Betreffende de exploitatie van de zieken auto bleek, dat deze bij aanschaf 13.000,- heeft gekost en thans praktisch was afge schreven. De ritten lieten een batig saldo zien van 4176,30. Tot lid van de kascommissie werd geko zen de heer F. J. ten Bolscher, terwijl de bestuursleden B. ten Bolscher en J, Bruin* werden herkozen,

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1