Chr. Gymnastiekver. V.E.K. viert zilveren jubileum V Raad besloot tot aanbrengen muurtje voor terrein voormalige gasfabriek Voortman Rijssen Vooruit boekte fraai resultaat in militaire cross Jubileumpaasveetentoonstelling tijdens Grote Yoorj aarsmarkt Eén van de grootste ver. van Rijssen Met knie in koplamp R.I.V.O.-NIEUWS Geen verhoging subsidie Ernstig ongeval Speeltuinvereniging Irene' MEER PRIJZEN IN DE VEILIG VERKEER CLUBMATCH R.E.O. GESLAAGD EVENEMENT Tweetal samengesteld BENOEMINGEN Kynologen successen OUDERAVOND PADVINDERSGROEP Wetenswaardigheden voor de vrouw Zondagdienst dierenartsen Rijssen-Wierden Pagina 3 1 Een der vele prachtige honden van de clubmatch van R.E.O. welke zaterdag in het Parkgebouw werd gehouden. 'X 7. Airdal# Terrier G, Ruiterkamp Rijgaen Japaase Spaniel, Mevr. Sloet-d# Raat Almeis De Chr. Gymnastiekvereniging Vlugheid en Kracht (V.E.K.) neemt een belangrijke plaats in in het Rijssense verenigingsleven. De vereniging die dit jaar haar 25 jarig be staan herdenkt telt momenteel niet minder dan 520 leden en het is moeilijk na te gaan, hoeveel honderden Rijssenaren gedurende deze 25 jaar er gezonde, verantwoorde ont spanning hebben gevonden. Dat de behoefte aan 'n Chr. gymnastiekvereniging in 1936 groot was, bleek uit de bijzonder grote belangstel ling, die voor V.E.K. van stonde af aan be stond en die in later jaren steeds groter werd. Het grote aantal leden (als gezegd ruim 500) plaatst het bestuur voor niet ge ringe moeilijkheden. Toen enige jaren geleden van het gemeente lijk gymnastieklokaal gebruik kon worden gemaakt schenen deze aanvankelijk groten deels te zijn opgelost, maar momenteel is dit prachtige lokaal voor de grote vereni ging al weer te klein. Door de leiders de heren Bolks en Dekker uit Almelo worden op 1 lesuur groepen geleid van 50 tot 60 jeugdige gymnasten, welke groepen te groot zijn om voldoende effect te sorteren. Daar om is het daardoor het bestuur van de de Chr. Gymnastiekvereniging V.E.K. met grote spanning wordt uitgezien riaar het 'moment waarop het 2e gymnastieklokaal in gebruik kan worden genomen, zodat tot een noodza kelijke splitsing kan worden overgegaan. De 2 leiders de heren Dekker en Bolks heb ben geen gemakkelijke taak, op verant woorde wijze leidfng te geven aan een ver eniging, waarvan het ledental zo groot is. De medewerking van een aantal voorturners en voorturnsters in de verschillende groepen verlicht de taak van deze energieke leiders op niet geringe wijze, en het is hierdoor, dat men vooral de vele jeugdige leden volle dig aan hun trek kan laten komen. Zoals dat bij de meeste verenigingen het geval is, is VEK op bescheiden wijze be gonnen. Mevr. Oosthoek-van Ouwerkerk is een naam, die onverbrekelijk verbonden is, aan de bloeiende gymnastiekvereniging, om dat zij niet alleen het initiatief tot oprich ting van VEK heeft genomen, maar daarnevens deze vereniging tot op de huidige dag als bestuurslid trouw is gebleven en nog steeds als penningmeesteresse een actief aandeel heeft in de huishouding van de vereniging, die haar bijzonder na aan het hart moet lig gen. Aanvankelijk had het bestuur van VEK dat in 1936 werd samengesteld met mevr. Oost hoek van Ouwerkerk, en de heren De Jong destijds Hoofd van de Oranjeschool) wijlen de heer M. Smit, M. Wolters en J. H. Meenks besloten tot de oprichting van een kinderaf deling, maar in het najaar van 1936 bleek er ook voldoende belangstelling te bestaan voor een senioren groep. In de eerste jaren van haar bestaan had het bestuur met niet geringe moeilijkheden te kampen. De aanschaffing van nieuwe toestellen was een groot financieel probleem, maar geleidelijk heeft men dit weten te over winnen. Zoals voor zovele verenigingen waren de oorlogsjaren voor VEK moeilijke tijden. Op de Bedieningsweg op de Haar is de bromfietser de 27-jarige G. H. uit Wierden op een daar geparkeerde auto van de heer H. K. uit Holten gereden. Doordat hij met zijn knie in de koplamp kwam, moest een huisarts 22 hechten aanbrengen. Ook liep H. een hoofdwonde op. Zaterdagmiddag werd in Rijssen de wed strijd R.I.V.O.-Sparta Wilhelmina gespeeld. Aanvankelijk leek het erop, als zou R.I.V.O. de zevende zege in successie behalen, maar daar dachten de Enschedeërs toch anders over. Nadat de eerste set door R.I.V.O. met 15-12 gewonnen was, ging Sparta-W. daarna zo fel in de aanval, dat er verder voor R.I.V.O. geen kruid tegen gewassen was. De einduit slag, 1-3 in het voordeel van Sparta-Wil- helmina, gaf de verhouding dan ook redelijk weer. Op zaterdagavond 4 maart houdt R.I.V.O. haar traditonele midwintertoernooi, waarvan de aanvang is bepaald op half acht. Naast R.I.V.O. nemen enkele zeer sterke Almelose teams deel, nl. het team van de Kweek school, Slammerac, en de Zwaluwen. De toegang is vrij, dus Rijssenaren, kom eens kijken in het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat hoe het Rijssense volleybal zich ontwikkeld heeft, Onder geen beding wilde het bestuur zich aansluiten bij de Cultuurkamer, Ook kan het bestuur er zich niet mee verenigen dat de verschillende groepen lam werden gelegd, zodat men heel gewoon clandestien door werkte. Na de oorlog sloot VEK zich aan bij het Ned. Chr. Gymnastiekverbond, welk ver bond thans de naam draagt van Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond. In een adem, met mevr. Oosthoek-Van Ouwerkerk die zeer veel werk in het be lang van VEK heeft verricht kan en moet de naam genoemd worden van de heer Bolks die de vereniging onafgebroken gedurende 25 jaar heeft gediend en dat op een wijze, waardoor deze kundige leider bij alle leden van groot tot klein, bijzonder geliefd is ge worden. In de heer Dekker vond de heer Bolks na de oorlog een kundige assistent en het zijn deze 2 leiders, die van VEK een vereniging hebben gemaakt, waarin een gezellige sfeer heerst, waar de lichamelijke ontwikkeling op een hoog peil staat en waarin vele ban den van sportiviteit en van vriendschap zijn ontstaan. Het huidige bestuur, bestaat uit: de heer G. Klein Horsman, voorzitter Mevr. Oosthoek. Van Ouwerkerk, penningmeesteresse, mevr. Roeterdink-Eshuis secretaresse, mevr. Es- huis-Derksen, mej. J. v.d. Noort, mej. A. van Pijkeren, en uit de heren D. Looijen en D. Rosman. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum zal V.E.K. op 13 en 14 maart in het park gebouw een jubileumuitvoering verzorgen. De haveloze afrastering rond de voorma lige gasfabriek zal door het aanbrengen van een muurtje een verantwoord aanzien worden gegeven. Daartoe nam de gemeente raad zaterdagmiddag op voorstel van B. en W. het besluit. Voor dit punt, dat als enige agendapunt stof tot een kort debat gaf, in behandeling werd genomen had burgemeester Landweer een hartelijk welkom toegeroepen aan de heer J. H. Siegerink, die na een ernstige ziekte grotendeels hersteld, weer burgemees ter Landweer tot de heer Siegerink, dat U weer in ons midden bent." De heer Siegrink bracht de burgemeester dank voor deze welkomstwoorden maar vooral zei spr. dankbaar te zijn, voor het meeleven dat hij tijdens zijn ziekte had ondervonden van het college van B. en W. alsook van de raad. Ten aanzien van het plan van B. en W. een muurtje te doen bouwen in plaats van de lijk versleten, gedeeltelijk versleten, gedeelte gedeeltelijk versleten, gedeeltelijk vernielde af rastering, die thans een zeer verwaarloosde indruk maakt, wilde de heer Ter Avest als eerste graag iets meer weten over de ver betering. Wat wordt het ongeveer vroeg spr. De vraag is n.l. of de afscneiding door een laag muurtje wel zal voldoen. De burgemeester deelde .mede, dat het te bouwen muurtje een voortzetting zal zijn van het muurtje, dat is aangebracht voor net kan toorgebouw van de voormalige gasfabriek. De heer Ter Avest was van mening, dat dit niet afdoende zou zijn. De jeugu iaat zich door een laag muurtje niet weernouden en heeft nog vrij spel aldus spr. umaat net terrein van de voormalige gasfabriek naar spr.'s mening een veriaten noek was, acntte hij een betere afscheiding geboden. De heer ümeijers acnue de voorgenomen voorziening eveneens zeer „summier", nr sneu velen geregeld ruiten, hetgeen bewijst dat de oude gasfabriek een gewild object is. Mede in verband met de definitieve bestemming die aan het onderhavige terrein zal moeten worden gegeven achtte spr. het van belang dat er een wat hoger hekwerk aangebracht werd. Hoewel de heer Otten overtuigd was dat er „Iets moest gebeuren" was hij een tegenstander van de gedachte dat de afrastering zou herinneren aan een concentratiekamp. De omheining moet ook aesthaetisch verantwoord zijn. Spr. opperde de mogelijkheid aan de NW zijde van het terrein 'n woning te bouwen waardoor de mogelijkheid ontstaat van een „natuurlijke bewaking". De heer Jansen vond een afrastering van 1 meter hoog weinig zin hebben, maar anders zins dacht spr. dat het met de vernielingen nog wel mee zou vallen. De directeur van het Lichtbedrijf woont in de buurt, overdag zijn er leraren van de ambachtsschool en ook ambtenaren van het G.E.B. De heer Hodes kon zich met de plannen van B. en W. verenigen. De omheining moet toch ook verantwoord zijn. Als men ruiten kapot.wil gooien, kan dat ook over een hogere muur. Spr. dacht aan de mogelijkheid 't open terrein voor de voormalige fabriek aantrekkelijk te maken door het aanleggen van een gazon, heesters enz. hetgeen naar weth. Goosen reageerde ook de bedoeling was. De heer Voortman (SGP) was van mening, dat het hele terrein een rommelige indruk bood. Wij dienen de bestemming- van 't terrein zo gauw mogelijk vast te stellen. Wethouder Goosen gaf ten antwoord, dat door de dienst gemeentewerken een onder zoek wordt ingesteld naar bestemmingsmo gelijkheden van het terrein. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stem van de heer Ter Avest tegen. De beide andere voorstellen van B. en W. werden aangeno- De heer J. Voortman lid van de atletiek vereniging Rijssen Vooruit heeft woensdag in de zware militaire cross, die nabij de Legerplaats 't Harde werd gehouden een fraai resultaat geboekt. De Rijssenaar wist zich in deze zware wedstrijd over 8000 meter te plaatsen als 6e in een veld van meer dan 200 deelnemers in de tijd van 33.36.00 min. Door dit resultaat mag de heer Voortman, die lid is van de Nationale Reserve volgende week woensdag deelnemen aan de wedstrijden om het Ned. Kampioenschap Landmacht, die te Ermelo worden gehouden. Op het terrein van de voormalige gasfa briek aan de Danneberg is een ongeval ge beurd, dat achteraf naar het schijnt nogal goed is afgelopen. Tussen de middag zijn hier enkele jongens in de daar aanwezige oude putringen gekropen voor een spel. Op een gegeven ogenblik gingen zij met deze ringen aan het rollen, terwijl er jongens inza ten. Een der ringen viel in stukken uiteen, toen deze tegen een andere ring aanbotste. De 13-jarige W. S. uit Nijverdal liep hierbij vrij ernstige verwondingen op. Dr. de Mol van Otterloo achtte overbrenging naar het zieken huis te Almelo noodzakelijk, aangezien hij klaagde over pijn in de zij. .a a' De speeltuinvereniging „Irene" hoopt op za terdag 4 maart 1961 om 19.30 uur, in het gebouw „Jeruel" te Rijssen haar jaarlijkse contactavond te houden. Deze avond wordt in zijn geheel verzorgd door het jeugddrum- bandje van deze vereniging genaamd „THE LUCKY STARS" en staat onder leiding van Mevr. Jansen. Onder andere worden uit gevoerd verschillende muzieknummers en een aantal schetsjes. Op zaterdag 11 maart om 19.30 uur wordt in dezelfde zaal een uitvoering gegeven voor de kinderen van de speeltuin. Leden van de speeltuinvereniging „Irene" komt u allen en maak er een gezellige avond van. Tijdens de pauze wordt er ook nog een verloting gehouden met mooie prijzen. De (Veilig) Verkeer fotowedstrijd, waar over wij vorige week reeds schreven, is nog aantrekkelijker geworden doordat het aantal prijzen verdubbeld is. De eerste vier prijzen zijn resp. 50 25 12,50 en f 12,50, de vijfde prijs bestaat uit een flitsapparaat (beschikbaar gesteld door Foto Zand voort), de zesde, zevende en acht- ste prijs bestaan uit waardèbonnen van 5. (beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Rijssen). Hét bestuur van de fotoclub „Aldolèm", die deze wedstrijd organiseert, deelt ons verder nog méde dat de jury als volgt is sa mengesteld: De heer H. G. Berkel (verkeersdeskundige) de heer Th. Vos (persfotograaf van het Dag blad v.h. Oosten) de heer F. J. A. des Tombe (bondsconsul van de Bond van Nederl. Amatéurfotogr. ver enigingen). Wij meldden in ons vorige bericht per abuis dat hét miniihum-formaat van foto's voor deze wedstrijd 10 x 15 cm. is, dit moet zijn 9 x 14 cm. Deèlnameformulieren zijn nog verkrijgbaar bij het secretariaat van de fotoclub „Aldolèm" Haarstraat 28 - Rijssen. De door de leden van de Kynologenclub R.E.O. (Rijssen en Omstreken) met zoveel belangstelling tegemoetgeziene clubmatch, wel ke zaterdagmiddag in het Parkgebouw te Rijs sen werd gehouden is een geslaagd gebeuren geworden. Naar het oordeel van de juryleden was het ingezonden materiaal van zeer goed gehalte. In bijna alle klassen konden goe de tot zeer goede waarderingen worden toe gekend, zodat vele inzenders een „goede" middag hadden. Vanzelfsprekend moesten er ook teleurstellingen worden verwerkt, het geen bij een onderlinge krachtmeting altijd het geval is. Er heerste een prettige sportieve sfeer en er was sprake van een uitstekende' organisatie, zodat de keuringen een vlot verloop hadden. Het bestuur van REO, dat zich vele moeiten heeft getroost om de organisatie tot in de puntjes te doen verlopen komt een woord van lof toe, Voor de wijze waarop zij deze match heeft weten te organiseren. Het was voor de actieve voorzitter van REO de heer F. Heering, een bijzonder aangename verrassing, toen na de keuringen bleek, dat zijn inzending was uitgeroepen tot de beste zelfgefokte hond van de gehele show. De jury heeft een uitzonderlijk moeilijke taak gehad, zowel in de keuringen in de diverse klassen alsook en vooral in de keuringen in de kampioensklasse. Slechts deskundigen van formaat, kunnen de geringe kwaliteitsverschil len van de inzendingen, ingedeeld, in de kam pioensklassen op de juiste merites beoordelen. Door de vereniging tot bevordering van het marktwezen plaatselijke belangen en VW wordt op maandag 20 maart tijdens de grote voorjaarSmarkt haar jaarlijkse paas- veetentoonstelling georganiseerd. Voor deze jubileumtentoonstelling (de ver eniging herdenkt dit jaar haar 50-jarige bestaan) wordt grote belangstelling ver wacht zowel voor de Nationale als voor de Streek Paasveeten toonstelling. De Rijssen se Tentoonstelling heeft de laatste jaren een goede naam verworven. Inzendingen voor de streektentoonstelling moeten afkomstig zijn van inzenders uit Twente en gedeeltelijk Salland binnen de grens lopend van Langeveen over Vrooms- hoop, den Ham, Raalte, Holten Markelo tot grens Overijssel Gelderland. Zowel voor de nationale als voor de streek tentoonstelling kan worden ingezonden in 5 rubrieken. Voor aanvoerders op de varkensmarkt wor den prijzen beschikbaar gesteld voor de grootste aanvoeren zeugen en biggen zowel voor handelaren als voor fokkers. De heer F. Heering reikte aan het einde van de clubmatch met een toepasselijk woord de prijzen uit, en bracht dank aan de jury voor de serieuze wijze waarop deze hun moeilijke taak had verricht. De jury bestond uit de heren: H. van Schuppen, Veenendaal, H. J. Kief- tenbelt Almelo, J. v.d. Zanden Tilburg, L, Knapen Haarlem, Een gedeelte van de uitslagen luidt als volgt: I. Kortharige Duitse Staande J. Slagman Rijssen 2. Cocker Spaniel G. Kamphuls Rijssen 3. Greyhound G. Kremer Wierden. 4. Dobberman Pincher G. Assink Ambt Delden 5. Kortharige Duitse Staande H. J. Weggeman Almelo 6. Dwergkees J. Holtkamp, Rijssen Door de kerkeraad der Ger. Gemeente „Noorderkerk" is het volgende tweetal sa mengesteld Ds. Chr. Van Dam, Rotterdam en ds. W. Hage, Middelburg. In de jaarlijkse ledenver gadering die zaterdagavond a.s. gehouden wordt, zal de verkiezing plaats vinden van de te beroepen predikant. De heer C. v. d. Ploeg, leraar AVO aan de Chr. Landbouwhuishoudschool, is met ingang van 1 augustus in gelijke functie benoemd aan de Chr. Landbouwhuishoudschool te Haarlem. Mej. A. R. van Dellen, lerares aan de Chr. Landbouwhuishoudschool, werd benoemd tot directrice van de Chr. Landbouwhuishoud school te Assen. Op de clubmatch van Dalmatische honden te Zeist werd de inzending van mevr. Hoogen- dijk-Vierdag bekroond met het predikaat U, evenals de inzending van de heer B. J. Vos- sebeld. De inzending van de heer H. Boerman werd een ZG toegewezen. In gebouw Jeruel werd een ouderavond gehouden door de Rijssense Padv'nders en welpen. Na een inleidend woord van de groe «leider de heer Rouwendal werd door Akela 7aan- ders met een groep welpen een demonstratie gegeven op welke wijze de middagen bij de blokhut werden doorgebracht. Hopman Smelt toonde de ouders de ceremonie van het vlaghijsen waarna gezamenlijk het „Hoort, zegt het voort" werd gezongen. Dr. Kousemaker reikte aan de verkenners die het Examen jeugd EHBO er met goed gevolg hadden afgelegd het diploma uit. Dok ter Kousemaker wees de geslaagden er op, dat men de waarde van het diploma en het geleerde slechts kon onderhouden, door bij voortduring te oefenen. Spr. hoopte, dat de geslaagden in de toekomst nuttige leden van het Rode Kruis zouden worden. De lei ders van de cursus, met name de heer M. Krejenzang werd dank gebracht voor de tijd en moeite die zij hadden willen opofferen, om de verkenners voor dit EHBO diploma op, te leiden. Van de groepsleider de heer Rouwendal ontvingen de geslaagden hierna het EHBO padvindersinsigne. De directrice van de Huishoudschool van ter Horst en Co mèj. v.d. Gaast werd dank gebracht voor de wijze waarop zij de kook cursus voor de padvinders had geleid. Die genen, die voor het examen kok waren ge slaagd ontvingen het padvihderskoksinsigne. Onder veel hilariteit werd een filmpje ver toond, dat het vorig jaar werd gemaakt in de zomerkampen van de welpen en verkenners. Na de pauze werd een demonstratie gegeven door welpen en verkenners van hun kunnen, waarbij verschillende ouders zich niet onbe tuigd lieten. Hierna werd een vraag en ant woordspel gehouden tussen 2 groepen ouders. Tot slot van de gezellige avond sprak de heer Kappert als lid van de oudercommissie een woord van dank aan het adres van de lei ders voor aU het werk, dat zij in het belang van de leden van de padvinders en welpen groep met zoveel liëfdé hadden verricht. Vlekken op vorken, lepels en messen kun nen - het mag nog wel eens gezegd worden! - ontstaan wanneer dit bestek met een syn thetisch wasmiddel wordt afgewassen, in- plaats van met de speciale synthetische af- wasmiddelen. In kleine hoeveelheden, die bo vendien volledig zijn opgelost, hoeft zo'n was middel niet schadelijk te zijn voor het zil ver, maar wordt er iets teveel van gebruikt en lost het niet helemaal op, dan kan er behalve de plekken bovendien een aantasting van de buitenste metaallaag optreden. Beter is het daarom, voor bestek in ieder geval een speciaal af wasmiddel te gebruiken; ten slotte wordt een wasmiddel voor de was, en niet voor de afwas gemaakt! Ook in lingerie kent men tegenwoordig mo dekleuren en voor het komend voorjaar zullen bij die kleuren twee tinten overheersen: pis tache en mimosa, oftewel zachtgroen en zachtgeel. De traditionele kleuren als wit, zwart en bleu zullen eveneens aan bod blij ven in onze lingerie die, mede dank zij de ontwikkeling van de kunstvezels, een steeds luxueuzer uiterlijk krijgt. Naast die kunstve zels zullen komend voorjaar echter ook de klassieke materialen batist en broderie an- glaise weer een kans krijgen. De zondagsdienst wordt waargenomen door dierenarts Capel te Wierden, tel. 05496-478. 8. Dobberman Pincher G. J. Assink Ambt Delden Beste honden van de Tentoonstelling 1. Boxer A. Slag Nijverdal 2. Dobberman Pincher J. Delfsma Almelo 3. Poedel H. Mulder Nijverdal 4. Greyhound G. Kremer Wierden. 5. Rothweiler B. J. Huiskes, Almelo 6. Draadharige Foxterrier F. Heering, Enter 7. Dwergkees J. Holtkamp Rijssen

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 3