Stroom van attenties - Goede wensen en veel waardering bij afscheid Eervolle onderscheiding gemeentesecretaris: j Ridder in de Orde van Oranje Nassau TéTéTé-aciie hedenavond voor de BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN VIND JE HET EEN PUZZLE Coöp. Boerenleenbank „Notter" VEK in 't Zilver Kleding van LICHTENBERG Jaargang 39 No. 9 p Vrijdag 3 maart 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.10 per kwartaal; voor post-abonnees f 1 25 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 tur Advertenties 10 cent per mm. Bij contract korting. VOORSCHOTTEN HYPOlHEKEf c&omSdft V6l6e0Hêt£<& HEJXIENVAL 31 RIJSSEN WEEKBLAD VOOR In een speciaal daartoe belegde raadsver gadering werd dinsdagmiddag door het col lege van B. en W. en de gemeenteraad, af scheid genomen van de heer C. Lugtigheid als secretaris van de gemeente Rijssen. Dat het voor de heer Lugtigheid, een moei lijke dag is geweest, liet hij in zijn af scheidstoespraak duidelijk uitkomen. Dat het daarnaast een van de mooiste dagen van zijn leven moet zijn geweest, lijkt misschien een paradox, maar toch wil. het ons voorkomen, dat desympathieke algemeen geachte en ge waardeerde ambtenaar zijn laatste dag in zijn ambt doorgebracht zich altijd dankbaar zal herinneren. De erkenning voor de wijze waarop hij de gemeente Rijssen gedurende 40 jaren heeft gediend waarvan de laatste 6 jaar als ge meentesecretaris de waardering daarnaast voor het werk, dat hij in het maatschappe lijk leven heeft vervuld,', vond uitdrukking in de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, en het was burgemeester Landweer, die zijn scheidende secretaris me dedeling kon doen van deze belangrijke on derscheiding en hem het daaraan verbon den eremetaal op de borst speldde. „Afscheid van u te moeten nemen aldus burgemeester Landweer in zijn toespraak is geen- eenvoudige zaak. Iemand die Rijssen zo zeer kent en haar bevolking zo respecteert ziet men.node gaan." Na de ambtelijke loopbaan van de heer Lug tigheid te hebben gereleveerd, stelde bur gemeester vast, dat de heer Lugtigheid in de 40-jarige periode, waarin hij in dienst van de gemeente Rijssen was, van zeer nabij heeft meegemaakt, dat de gemeente zich sterk heeft ontwikkeld. „Als men de oude afbeeldingen van onze stad, die nog te vinden zijn in de befaam de collectie van de Rijssense Oudheidkamer ziet, dan kunnen wij thans met respect con stateren, dat degenen, die voor ons de stad bestuurden niet stil hebben gezeten, maar bergen werk hebben verzet om al die ver anderingen, die wij in groot verband gezien, zeker verbeteringen mogen noemen tot stand te brengen. Hierin hebt u aldus burgemeester Landweer uw aandeel gehad, waardoor u zich voor de gemeente zeer verdienstelijk hebt gemaakt. Spr. herinnerde voorts aan het uitstekende werk in de oorlogsjaren door de heer Lugtig heid verricht als leider van de distributie- dienst met name door de verstrekking van levensmiddelenkaarten aan al diegenen, die illegaal werkten en welke verstrekking de strijd voor de vrijheid ten goede is gekomen. Op deze wijze aldus burgemeester Landweer hebt u uw aandeel gegeven in de strijd tegen de bezetter en voor de uiteindelijke overwinning van de geallieerden. Over de wijze waarop de heer Lugtigheid het secre tarisambt had vervuld, sprak burgemeester Landweer met een grote mate van waarde ring. Uw werkkamer in ons raadhuis was een plaats waar ieder welkom was, en u gaf iedereen, voor zover u dat mogelijk was de gewenste voorlichting. Voor de leden Van het college van B. en W. gold dit in ver sterkte mate aldus spr. In tal van confe renties, die in uw bureel werden gehouden bleek u bereid met grote openhartigheid uw visie te geven. Persoonlijk aldus burgemeester Landweer zal ik u dankbaar blijven, voor de wijze, waarop u mij bij mijn entree als burgemeester hier tegemoet bent getreden. Naast het profijt dat ik heb gehad van de brede kennis, die u zich in de 40 jaar in dienst van de gemeen te Rijssen hebt verworven ben ik keer op keer in sterke mate getroffen door de sym pathie die u voor de gemeente koestert. „Ik ben mij bewust zo ging burgemeester Landweer voort, dat de wethouders en ik bij de noodzaak vele zaken met de vereiste spoed en voortvarendheid af te doen meerma len ten aanzien van u veeleisend zijn geweest, maar ook onder die omstandigheden deed u wat van u verlangd werd en dat met een bewonderenswaardige opgewektheid. Wij zullen u als secretaris, maar ook als vriend in Kons dagelijks contact missen aldus burgemeester Landweer, die de scheidende ambtenaar na mens de gehele gemeenteraad toewenste dat God hem nog vele jaren mocht sparen. Advertentie ACCOUNTANTSKANTOOR POUW 1 e Enterstraat 33 Rijssen Tel. 2737 behartigt: 1 r boekhoudingen lil iitiiiii:i!!iniaiiiii:iii«nii!i!iiiiiiiiitiiii!iiiiliiluisiliiiiiBtilii*iiinii!*ti Hierna deed burgemeester Landweer mede deling van het feit, dat het H.M. de Ko ningin behaagd had de heer Lugtigheid te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens de gemeenteraad sprak de heer Jans sen als oudste raadslid de scheidende gemeen tesecretaris op hartelijke wijze toe. U hebt uw werk op voortreffelijke wijze ver richt, u stond open voor ieder lid van de ge meente en U verschafte de inlichtingen, die u gevraagd werden of gaf de medewerking die werd ingeroepen op eenvoudige gedegen wijze, wars van alle dikdoenerij. Spr. bracht de heer Lugtigheid daarnaast dank voor alles wat deze buiten het ambte lijke leven voor de Rijssense gemeenschap had willen doen. Spr. feliciteerde de scheidende gemeentesecre taris hartelijk met de hem verleende eer volle .onderscheiding en bood hem namens de raad een zeer fraai polshorloge aan. Hierna werd de opvolger van de heer Lug tigheid de heer H. J. Nijland als gemeente secretaris van Rijssen beëdigd. Burgemeester Landweer sprak de hoop uit, dat de heer Nijland in goede samenwerking met hét college van 3 en W. de gemeen teraad'en de ambtci a zijn beste -krach ten aan, de gemèente" Rijssen zou geven. De heer, Nijland was dankbaar voor het ver trouwen, dat in hem was gesteld en hoopte, dit vertrouwen niet te zullen beschamen. Groot was de belangstelling voor de afscheids receptie, die na afloop van de bijzondere raadsvergadering werd gehouden in Hotel Gijsbers. Namens de personeelsvereniging van de gemeente Rijssen, werd het woord ge voerd door de heer G. J. Rozendom, die van mening was, dat de heer Lugtigheid dit af scheid als een dreigende onweersbui moet hebben zien aankomen. De tijd staat echter niet stil aldus spr. en U moet het werk dat U lief is geworden nu eenmaal loslaten. U kunt ervan overtuigd zijn, dat alle leden van de personeelsvereniging U slechts node zien gaan, Spr. wenste de scheidende secretaris met zijn hoge onderscheiding van harte geluk, en sprak de hoop uit, dat hij door God's ze gen nog lang van zijn pensioen zou mogen genieten. Zich tot de nieuwe secretaris de heer Nij land richtende sprak spr. de hoop uit, dat de samenwerking zo zou mogen zijn, als dat met de heer Lugtigheid het geval wgs geweest. Spreker bood mevr. Lugtighc-id en mevr. Nijland een ruiker bloemen aan. De heer R. Bosma oud-gemeentesecreta ris zei,dat er gedurende de 35 jaar waarop hij met de heer Lugtigheid had samenge werkt altijd sprake was geweest van de al lerbeste harmonie. „Wie 'met de hr Lugtigheid ruzie krijgt deugt zelf niet aldus spr. We worden nu weer col lega's aldus de heer Bosma: U'bent ook Ridder geworden in de Orde van Oranje Nassau en U wordt nu ook ren tenier. Spr. sprak de wens uit, dat de heer Lugtigheid nog lang met echtgenote en kinderen in goede gezondheid gespaard mocht blijven. De heer Nijland wenste hij, sterkte toe, dat hij net als zijn voorganger werkzaam mocht zijn tot heil van de ge meente Rijssen. De oudste administratieve ambtenaar van de gemeente de heer J. Muller sprak even eens hartelijke woorden en bood de scheiden de secretaris namens het personeel van de gemeente een verrekijker aan. De heer Wijnbergen te Eindhoven in 1940 uit Rijssen vertrokken) herinnerde aan de prettige sfeer, die er ook vroeger op de se cretarie heeft geheerst. „U heeft ons geleerd een ambtenaar te zijn, die de mens wil die nen", aldus spr. Namens de vrijwillige brandweer, sprak de heer G. J. Wolters, die een aantal voor treffelijke slagersprodukten aanbood. Verder werd het woord gevoerd door: mr. v.d. Zanden gemeentesecretaris van Ensche de namens de Kring van Secretarissen uit Overijssel. U heeft zich in uw fraaie carrière de vaar digheid meester gemaakt met alle lagen der bevolking op sympathieke wijze om te gaan." Namens de Kring Rijssen van gemeente secretarissen sprak de heer Heeris gemeen tesecretaris van Hellendoorn, die een boe- kenbon aanbood, en namens de afd. Over ijssel en de afd. Twenthe van de Ned Bond van Gemeenteambtenaren voerde de heer v.d. Brink het woord. De heer Ochsendorf arts te Schalkhaar sprak namens de schoolartsendienst Rijssen, waarvan de heer Lugtigheid administrateur was. Als waardering voor de goede harmonie bood deze een aantal platenbonnen aan. Bijzonder menselijk was de toespraak van de heer Berendsen te Gelselaar op wiens boer derij de heer Lugtigheid tijdens de oorlog een veilig verblijf heeft gevonden. Namens het Rijssense verenigingsleven sprak de heer Vosman de scheidende secre taris toe. Spr. was van mening, dat een club vrienden 40 jaar geleden veel invloed heeft gehad in de uiteindelijke beslissing om terug te keren naar Rijssen, toen hij enige tijd ambtenaar te Hellendoorn was. De naam Lugtigheid aldus de heer Vosman is in Rijgsen een begrip geworden een be grip, die een sympathieke man tekent, waar je op kunt bouwen en die je het volste ver trouwen kunt schenken. U hebt 't verenigings leven in woord en daad gestimuleerd, en U gaf Uw steun en Uw sympathie zonder aanzien des persoons. U stond vor iedereen open en U stond iedereen ter zijde. Ook als het ge meentebestuur verstek liet gaan dan was toch de heer Lugtigheid vaak nog aanwezig om van De heer Lugtigheid was op de eerste plaats, zeer dankbaar gestemd, voor de hem ver leende Koninklijke onderscheiding en bracht ook burgemeester Landweer dank voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en voor al voor de goede verstandhouding, die er altijd had bestaan. Spr. vond deze afscheids- dag eigenlijk een minder prettige. „Ik had nog beste enige jaren willen blijven omdat dit werk een brok van mijn leven is geworden". Het kan nu eenmaal niet anders en het past mij de burgemeester, de wet houders en de raadsleden en al mijn mede werkers te danken voor de wijze, waarop wij allen, ieder op onze eigen wijze en op onze eigen plaats gedaan hebben datgene, wat onze plicht is geweest. Wat ik heb kunnen doen voor Rijssen hebt u mogelijk gemaakt aldus spr. Tot slot richtte de nieuwe secretaris de heer Nijland zich tot de scheidende secretaris. Ik ben u zeer dankbaar voor alles wat ik van u heb mogen leren aldus spr. Advertentie Zie voor de oplossing bladzijde 2 zijn belangstelling te doen blijken aldus de heer Vosman. Dat heeft in brede kring zeer veel waardering gevonden aldus spr. De heer Vosman feliciteerde de heer Nijland hartelijk met zijn benoeming in de hoge functie van gemeentesecretaris. Het hele verenigings leven treedt U met vertrouwen tegemoet. De heer Vosman sprak de hoop uit, dat de heer Nijland aan het Rijssense vereni gingsleven de zelfde medewerking en sympathie zou willen schenken zoals de heer Lugtigheid dat had gedaan. De heer Vosman bood namens een groot aantal Rijssense verenigingen een 3-tal lang speelplaten enige boekenbonnen en een oor konde aan mevr. Lugtigheid werden bloe men overhandigd. Tot slot werd namens de gemeentearbeiders het woord gevoerd door de opzichter de heer G. Harbers, die eveneens een attentie aan bood. Tot slot getuigde de heer Lugtigheid van zijn grote dank voor de grote belangstel ling, voor de vele waardering, die hij deze middag had ondervonden en in alle beschei denheid zei hij, dat dit meer was geweest, dan hij ooit had verwacht". Advertentie REKENING-COURANT Vijf en twintig jaar geleden Werd de eerste stap gedaan, Zag men VEK met heel veel moeite Op haar zwakke benen staan. Wat zal daarvan moeten groeien, Zo dacht destijds menigeen, Maar door alle moeilijkheden Sloeg zich VEK heel dapper heen. Het devies was, niet versagen, 't Kleine VEK hield moedig stand, Het bestuur, destijds gekozen, Stuurde VEK met vaste hand. En aan al de tegenslagen Die er kwamen keer op keer, Bood 't bestuur en al haar leden, Steeds succesvol tegenweer. 't VEK-bestuur en ook de leden, Hebben altijd weer getoond Voor hun VEK te willen vechten, Rijkelijk zijn ze beloond. 't Klein armzalig VEK van vroeger, Telt thans in de lande mee, Heeft een goede naam verworven, Lid van 't groot N.C.G.V. VEK mag spoedig jubileren. Viert haar zilveren bestaan, Daarom bieden wij hen allen Onze beste wensen aan. VEK wil voortgaan zonder schromen Op het ingeslagen pad, Laat Uw ijver nooit verflauwen, Zilv'ren VEK, proficiat. J. Rozendom Rijssen. Advertentie ZIT BETER - STAAT BETER Ondanks het feit, dat niet de gehele Rijs sense bevolking zich met sympathie schaart achter het Comité Tétété, dat zich ten doel stelt aan langdurige zieken een televisietoe stel aan te bieden, kan het comité met groot optimisme de resultaten van de inzamelings actie tegemoet zien. Er is duidelijk gebleken, dat vele Rijsse- naren met milde hand voor dit doel wilden geven, en verschillende verenigingen en in stellingen hebben zich bereid verklaard flin ke bedragen ter beschikking te willen stel len. De Regionale Omroep Noord en Oost (RONO) die zich bijzonder voor deze actie interes seert zal in het Twentse streekprogramma van a.s. vrijdag een vraaggesprek uitzen den, dat de programmaleider de heer Brea- ser had met enige comitéleden en met dokter Oosthoek Jr. GEBOREN: Frederik Jan, z.v. D. J. Egberts en B. 3. Voortman, Middeldijk 4, 20 febr.; Derk, z.v. J. Smit en M. van Losser, Nijverdalseweg 91, 20 febr.; Fenneken, d.v. G. Timmerman en J. Ni j sink, Verenlandweg 27, 21 febr.; Hermanna Willemina, d.v. W. Smalbrugge en A. Roosink, Welleweg 8, 21 febr.; Willem Hendrik, z.v. H. Pas en B. Kreijkes, Pr. Hen drikstraat 5, 22 febr.; Frederik Jan Egbert Johan, z.v. G. J. Nijsink en R. A. Boode, Wierdensestraat 93, 21 febr.; Herman, z.v. J. E. Lammertink en J. H. Lammertink, Piet Heinstraat 1, 23 febr.; Annette Maria, d.v. J. E. Lammertink en J. H. Lammertink, Piet Heinstraat 1, 23 febr.; Aaltjen, d.v. R. Borghuis en J. W. Bieleman, Middelveen 8, 24 febr.; Arendina, d.v. G. J. Beldman en J. Huisken, J. ter Horststraat 30, 25 febr.; ONDERTROUWD: Mannes Brinks, 25 jaar, Rijssen, Nijver dalseweg 8, en Janna Baan, 22 jaar, Wier den, Enter, Wierdenseweg 23, 22 febr.; OVERLEDEN: Willemina Janka Veenhof, 42 jaar, echtge note van M. Rozendom, Molendijk 22, 19 febr. te Almelo. Ncd.-herv. gem., Grote Kerk 9 uur ds. W. van Tuijl, 10.45 uur ds. W. van Tuijl, 19.00 uur ds. Kool. Westerkerk 9.30 uur ds. Kool, 13.00 uur ds, Vos (Bed. H. Doop), Notter 19.30 uur ds. Vos. Woensdag 8 maart (Biddag) 9.30 uur ds. Vos, Westerkerk 19.30 uur ds. Van Tuijl. Geref. genu, Noorderkerk 9 30 uur leesdiensl, 15.00 uur ds. J. van Haaren en 19.00 uur ds. J. van Haaren. Woensdag 9.30 uur en 7.30 uur ds. H. Lig- tenberg van Oudemirdum. Geref. Kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brink man. Oud-Geref. gem.. Bevervoorde 9.30 uur en 19.00 uur de heer Vosman, 14.30 uur leesdlenst. Woensdag 9.30 uur en 19.30 uur de heer Vosman. Oud-Geref. Gem. in Nederland (Oranje straat) 9.30 uur en 15.00 uur ds. W. van Dijk. Woensdag 9.30 uur en 19.30 uur ds. Van Dijk. Geref. Gem. in Nederland (Eechkerk): 9.30 uur en 18.00 uur ds. Aangeenbrug, 14.30 uur Leesdienst. Woensdag 9.30 uur, 14.30 uur en 9.00 uur ds. Aangeenbrug. Ned. Protestantenhond, afd, Rijssen: 10.4S uur ds, D, Oosten ui) EniefeedSi

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1