Revue „Ter Horst" staat weer op stapel Honger in Kongo VALENTIJNDAG JONGE BEERTJES Wed. Egbertus-v. d. Riet vandaag 100 jaar Groie verwachtingen Balletgroep onder nieuwe leiding Aan onze adverteerders! OPRUIMINGSADVERTENTIE Afscheid bij Ter Horst Co Gouden jubileum melkrijder Coöp. Boerenleenbank nu altijd geopend In de busse Kleding van LICHTENBERG 19 februari Dag der Vriendschap JAARGANG 39 No.l VRIJDAG JANUARI 1961 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt ft.10 per kwartaal voor post-abonnees 7.25 per kwartaal Administratie en Redactie Enterstraat 10 - Rijssen - Telef. 2303 (05480) Advertenties 10 d. per mm Bij contract korting. Inzending van adverüenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur HM In het Noorder dierenpark te Emmen zijn dinsdag twee bruine beertjes geboren. De moeder liet haar kinderen tn de steek en dus moesten ze door een hond gevoed worden. Op de foto Een dochter van de heer Oosting, dir. van 't park, houdt de twee beertjes in haar handen, terwijl de beide honden van haar vader, Vivid en Mascha belangstellend toekijken. iü MUTATIES BIJ HET STATION VAN DE SPOORWEGEN RUSTIGE OUDEJ AARS-VIERING Opgenomen in het stamboek BURGERLIJKE STAND Ds. M. BLOK WERD ZIEK VLAK VOOR EREDIENST zit beter - staat beter Laaf er dan ook iets van naar ÏBX onze Spaarbank vliegen fcferj==?' wordt er beter van I Coöp, Boerenleenbank „Notter" WEEKBLAD VOOR RUSSEN Het is vrijdag wel een heei bijzondere dag voor de weduwe Hendrica Egbertsen-van de Riet, want zij viert dan haar 100e verjaardag Hoewel zij zelf niet van publiciteit en fes tiviteiten houdt, zal het haar ongetwijfeld deze dag niet aan belangstelling ontbreken. Voor Rijssen is het immers een gebeurtenis, dat een van haar inwoners de 10 kruisjes vol heeft. Ook de oudere Rijssenaren weten zich een dergelijk feit niet te herinneren. Ongeveer 6 weken geleden was de jarige zo onfortuinlijk haar heup te breken, toen zij uit gleed in de keuken. Inmiddels is zij weer aar dig opgeknapt, alhoewel haar geest niet meer zo scherp is. Een grote handicap is overigens haar doofheid. Iedere dag tegen de middag staat zij op en 's avonds na het eten gaat zij weer naar bed. bed. Zij wordt verzorgd door haar enige dochter Hendrica, waarbij zij inwoont. Duuskes Dica zoals zij in de volksmond genoemd wordt heeft vroeger in de Bouwstraat gewoond. Vooral hier was zij steeds de vraagbaak voor ieder een. Was een dokter niet zo gauw in de buurt bij een ongeval, dan bracht „Dica" uitkomst. Eén keer heeft zij zelfs een paard, dat op hol was geslagen weer tot staan gebracht. Zodoende geniet zij een grote publiciteit. Zij is geboren in Notter, maar haar man was landbouwer. Het 55-jarig huwelijksfeest heeft zij nog met haar man mogen vieren. 29 kleinkinderen vieren met haar vrijdag deze heugelijke dag mee. Wij van onze kant bieden haar de beste wensen aan op haar 100e verjaardag. Revue „Ter Horst" staat weer op stapel De revue 1961 van het revuegezelschap van Ter Horst en Co N.V., „de revue van 'n stoom" staat weer op stapel. Nadat eerst enige uitvoeringen zullen wor den gegeven voor de leden van het personeel, aai at- picito den gegeven op Donderdag 26 jan. Intensief heeft men de laatste maanden ge werkt om ook van de Rijssense revue 1961 een succes te maken, zoals dat zovele van haar voorgangers zo duidelijk zijn geworden. Het moet van de Rijssense revuemensen ve le opofferingen vergen, om altijd zo voor de dag te komen, dat de reputatie, die men geleide lijk aan heeft veroverd nooit geen schade wordt toegebracht. Want die reputatie van het revuegezelschap is een heel bijzondere, natuurlijk kan er na af loop van een revue verschillend over de in houd, de presentatie enz. worden gedacht (en geschreven), maar in alle revu's, die zijn ge bracht, was er geen enkele, die niet de toets der kritiek heeft kunnen doorstaan. Misschien is door deze of gene, die de revue met een kritisch oog en oor heeft gevolgd wel eens ver geten, dat hier pure amateurs aan het werk waren, die spel, zang en dans tot zulk een fas cinerend geheel aaneengebouwd, voor eigen ont spanning beoefenden. Dit kenmerkt zo typerend de sfeer van de revue, iedere medewerker, of hij een groot of minder belangrijk aandeel in de revue heeft, werkt met een overgave die bijzonder welda dig aandoet. Dit facet en de wijze, waarop men op zulk 'n onopgesmukte, typerende gemoedelijke Riessen- se wijze, stemmingsbeelden weet te tekenen, de Rijssense aard, de gemoedelijke Rijssense toestanden, weet te brengen of te belichten, is bepalend voor de grote waardering, die de Ter Horst revue tot in verre omtrek heeft weten te vinden. De medewerkers zijn er zichzelf wellicht niet van bewust, maar het moet toch wel een uit zonderlijke prestatie worden geacht, in staat te zijn meer dan 10 keer een volle zaal te trek ken. Daartoe is de Revue van Ter Horst nog steeds in staat. De gemoedelijkheid, die van de revue nog steeds uitgaat, is dezelfde als waardoor ze is ontstaan en verder is gegroeid. Nooit heeft de bedoeling voorgelegen, een grootse revue te brengen en nog minder had men zich voorge steld, dat men daardoor in het ontspannings leven van Rijssen zulk een voorname plaats zou gaan innemen. De behoefte naar ontspanning, zoals die zich direct na de oorlog overal manifesteerde, werd ook in Rijssen gevoeld. De vereniging TOVA trachtte daaraan te voldoen en trok diverse beroepsgezelschappen (toneel enz) aan, maar toch kon men (nog) onvoldoende waardering vinden voor de poging, de behoefte naar ont spanning in juiste banen te leiden. Toen werd het idee geboren met eigen krachten op een voudige wijze met 'n voordracht en een schets je een personeelsavond te verzorgen. Van de directie van Ter Horst en Co werd alle mede werking verkregen, in de smederij van de on- menten te werken, die in staat waren iets bij zonders te presteren. En zo ontstond onge merkt de revue, die ook in de beginjaren een daverend succes boekte. Door de medewer king van de directie was men in staat om bare attributen te gebruiken en te maken, kostbare kostuums af te huren, te zorgen kortom dat aan ieder onderdeel grote aandacht werd be steed. Dat is van groot belang geweest. Een uitzonderlijk goed verzorgde entourage en en scenering, en zeer fraaie decors maakten dat de revue's een opvallend verzorgde indruk kre gen. Diegenen die de ontwikkeling van de re vue van de begin periode hebben gevolgd, kun nen nu constateren, dat het peil niet belangrijk is verbeterd, vanzelfsprekend wellicht omdat alles is gegroeid, naar een stadium, dat slechts weinig kan worden verbeterd. Men heeft er altijd naar gestreefd, de toe gangsprijzen zo populair mogelijk te houden, een standpunt, dat men ook dit jaar heeft in genomen, de grotere onkosten op allerlei ge bied hebben er toe geleid, dat men er niet aan heeft kunnen ontkomen de prijzen met (slechts) 10 cent te moeten verhogen, een verhoging overigens, die nauwelijks het vermelden waard is. Het maken van enige winst, ligt niet in de bedoeling, maar wel wil men trachten een slui tende begroting te krijgen, hetgeen niet ieder seizoen is gelukt. Wat de revue 1961 betreft, is de titel, waar onder ze al worden gepresenteerd niet bekend. Van de gewoonte, de titel tijdens de besloten uitvoering voor het personeel pas bekend te maken, is men ook dit jaar niet afgeweken. Ingewijden twijfelen er niet aan of ook dit seizoen zal de revue weer een daverend suc ces worden. De inhoud is boeiend, beweert men en het zal weer een echte Rijssense revue worden, gebaseerd op een motief, die als een draad door de hele revue zal lopen. Van de balletgroep kan men dit jaar weer grote verwachtingen hebben. Mevr. Kranen borg uit Nijverdal, die vorige jaren de leiding van de balletgroep had, heeft zich door om standigheden teruggetrokken. Dit jaar zijn de balletten ingestudeert door de balletschool Veenstra Almelo, geassi steerd door Mevr. Eshuis-Groenewegen. De tek sten zijn geschreven door de heren G. Meken- kamp. G. Smit en A. J. Bruins. De decors zijn verzorgd door de heren G. J. Poortman en G. J. Schintz. De algemene lei ding berust bij de heer D. J. Janssen. Zoals gezegd, de le uitvoering voor niet-per- soneelsleden wordt gegeven op Donderdag 26 januari. Deze eerste avond, die voor de mede werkers van de revue het eerste contact is met niet-personeelsleden, is altijd geladen met een zekere spanning, er iiang-t een bijzondere sfeer, door de aanwezigheid van autoriteiten genodig den enz. en. het- is zo, dat als de eerste avond succesvol wordt, mep voor het gehele seizoen 1961 gerust kan zijn omdat dan vast staat, dat het revuegezelschap ptestane neen 13p Jir•cr.. cm tc: Advertentie In verband met de drukke werkzaamheden die ons te wachten staan, zou U ons een groot genoegen doen Uw eventuele ons vroegtijdig, zo mogelijk vóór in de week, ter hand te stellen. Bij voorbaat dank voor Uw medewerking. Adm. Weekblad voor Rijssen telefoon 2303. Op Oudejaarsdag namen een 7-tal arbeiders bij de Firma Ter Horst afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De volgende gepensioneerden werden door de voltallige directie ten kantore ontvangen, J. A. Averesch, Van de Broekestr. 9, G. ten Bolscher, Lentfertsweg 22, H. Bolink, Zuider straat 11, B. J. Wessels, Keizerdijk 18, H. Zon- nebelt, Nijverdalseweg 98, J. H. Nijkamp, Markeloseweg 73 en H. Strokap, Hangerad 27. De heer A. ter Horst die de arbeiders toesprak wees op het grote aantal dienstjaren dat zij verricht hadden, waarbij zij steeds tot grote te vredenheid van de directie gewerkt hadden. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat zij in goede gezondheid de pensioengerechtigde leef tijd bereikt hebben. Hij hoopte dan ook dat zij hiervan nog vele jaren zouden mogen genie ten. Behalve de pensioenbrief ontvingen allen 'n fraais handbeschilderd wandbord. De heer J. Averesch sprak namens alle arbeiders een dankwoord. Hij sprak de wens uit, dat het be drijf tot steeds grotere bloei zou mogen ko- Naar het station te Rijssen zijn een drietal stationsbeambten overgeplaatst en wel J. H. Nijkamp uit Ruurlo, A. Dierkes uit Heerlen en H. Oosterlaken uit Doetinchem. Het station te Holten, dat tot nog toe onder Rijssen ressor teerde krijgt nu zelf een chef. In tegenstelling met de beide vorige jaren is de viering van Oud in Nieuw rustig verlo pen. De hele politiemacht was op de been om ongeregeldheden zoals die zich vooral vorig jaar hebben voorgedaan, te voorkomen. Dit jaar echter behoefden zij niet op te treden. Wel klonken overal bij middernacht de gebrui kelijke schoten en knallen, maar het z.g. sle pen en onheuse bejegeningen ten opzichte van de politie bleef achterwege. In de kantine van de Overijsselse Melkpro dukten fabriek Omefa vond zaterdag de hul diging plaats van de heer H. Blokhorst te Enter, die gedurende 50 jaar als melkrijder in dienst was geweest. De heer B. G. Eerdmans, directeur van de Omefa dankte de jubilaris voor zijn trouwe dienst. In al die jaren hebt U ongeveer 20 miljoen liter melk van Enter naar Rijssen gebracht. Hem werd een enveloppe aangebo den. Uit handen van de heer E. D. Maaldering burgemeester van Wierden, ontving de jubi laris de medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Gezien de recente toename van het aantal spaarders, de steeds grotere vraag naar cre- dieten, hypotheken etc. is het aantal kantoor uren van de Boerenleenbank niet meer vol doende. Vanaf heden is de Bank nu dagelijks geopend. Het eind van 1960 heeft het bestuur ook al op advies van de Centrale grond aangekocht van de heer G. Klein Rouweler, hoek Ooster hofweg-Enterstraat. De tekening voor 'n fraai modern bankgebouw is reeds klaar en zodra de vergunning afkomt zal met de bouw wor den begonnen. Zeer waarschijnlijk zal het ge bouw, annex een woning voor de kassier nog in 1961 gereed komen. Toen in 1919 de Boerenleenbank, die aange sloten is bij de Centrale Coöperatieve Boeren leenbank in Eindhoven werd opgericht werd het toenmalige hoofd van de Jongensschool de heer H. Schutte de eerste kassier. Tot 1953, dus 34 jaren lang heeft hij steeds deze taak verricht. 1 april 1953 werd de heer J. Klein Schaarsberg zijn opvolger. Hij heeft het kan toor aan de Oosterhofweg 39. Dagelijks is het kantoor nu geopend van 8.30-12.30 uur en van 2-4 uur, uitgezonderd woensdagmiddag. Ver der is het kantoor geopend woensdag- en vrij dagavond van 7-9 uur. Het bestuur bestaat momenteel uit W. A. W. Struik voorzitter en de heren H. .Mulhof en H. W. Legtenberg. In de Raad van Toezicht hebben zitting de heren G. J. Hegeman, G. J. de Baas en H. J. Slot. Bij de leden van de fok vei eniging te Rijssen werden door de Inspecteur de heer A. Prins te Kampen, de volgende dieren in het stam boek ingeschreven. Jantje 22 b-78 J. Baan te Rijssen, Jetta b-77 F. H Kenkhuis te Rijssen, Doetje b-78 F. H. Kenkhuis te Rijssen Gouda 7 b- 78 E. H. J. Al- tena te Rijssen, Mina 6 b-78 H. Scharphof te Zuna, Irene b-79 H. Scharphof te Zuna, Elsje 4 b-78 G. ter Weele Rijssen, Anna b-78 G. ter Weeie, Anna 41 b-77 B. J. v. d. Riet, Enter, Berendje 4 b-79 K.S., H. L. Rikkert, Enter, Roza 6 b-80 K.S., G. Kuipers, Enter, Olivier 9 b-79 Gebr Pennels, Enter WinU-p <i K-'7R C-r. etske b-78 ts. J. Kornegoor, Enter, Aaltje 8 b-80 H J. Lammertink, Enter. Geboren: Herman, z.v. L. van Brussel en H. Voort man, Stationsdwarsweg 20, 28.: Jannetta, d.v. M. Danneberg en J. Dangremond, Esstraat 42, 29 dec;. Hermina, d.v. W. Sanderman en A. H. Landeweerd, Holterstraatweg 66, 30 dec; Jan, z.v M Boerman en G. van der Swaluw, Prins Mauritsstraat 10, 1 jan.; Gerrit Jan, z.v. J. ten Hove en G. Brinks, van den Broe kestraat 3, 27 dec. te Almelo. Getrouwd Albert Maassen van den Brink, 27 jaar, en Aaltje ter Harmsel, 25 jaar, Rijssen, Leijer- weerdsdijk 9, 28 dec.; Hendrikus Kosterink, 29 jaar, en Antonia Wilhelmina Maria Ebbing, 27 jaar, Zundert, Wernhout, Diepstraat 22, 31 dec. Overleden: Hendrik Nijenhuis, 85 jaar, weduwnaar van W. van Rosmalen, Nassaustraat 54, 31 dec. Zondagdienst dierenartsen. De dienst wordt a.s. zondat waargenomen door dierenarts Capel te Wierden. telefoon 05496-478. Ds. M. Blok, predikant van de Ger. Gem. is zondagmorgen in de consistorie, even voor hij de eredienst zou leiden, plotseling on wel geworden. De toestand van ds. Blok was van dien aard, dat hij per ziekenauto onmiddellijk naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd moest worden. Later bleek dat hij een maagbloeding had Naar we vernemen is de toestand momenteel redelijk wel. Ds. Blok ging zondag j.l. juist met eme ritaat. Hij zou zijn gemeente alleen nog in de prediking des Woords blijven dienen. Wiej stun te wochen op de busse, De vrow' en ik en nog 'n poar mear, De busse kum, ik leut de vrowleu Netuurlijk vuurgoan as ne hear. Ik zat miej dale, kreeg de knippe, Twee kaatjes, vuur de vrow' en miej, Ik huern der achter miej wat lachen, Maer dachen doar neet vearder biej. Het meakn det knipn miej baejde kaatjes, Het lachen achter miej heul an, Wat hebt dee gaste toch een wille Hè vrowwe, non dee kuent er van. Mear zee de vrowwe gaf gin oasem, Ik stotn eur ees ne keer teeng 't kneen, Ik keek opziedik zag ne vrowwe Dee ik nooit earder har ezeen. Ik zatte nu es ne vrümde vrowwe, En minne eengne vrowwe zat Te lachen achter in de busse, Har ik miej efkes mooi ehad. Ik wasse rap wier in de beene, Det kuej begriepen, ik veuln da'k kluurn, Wat harn de leu een smeerge wille, Veral um det miej gebuurn. Want wat ze zean: as det nen aander Was ouwerkümm, dan kon den man Doon watte wol, 't küm in de kraante, Mear non heurt doar gin meanske van. Kiek en allene al doarumme Heb ik het m de kraante skreewn, Non kan ik in 't vervolg toch rusteg Ook aandern wier nen poeier geewn. J. ROZENDOM Rijssen Advertentie Op giro 5261 van de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen te Utrecht teïTïBgr>tljfe'" ub'ïf'déoihg van 45JJ0U birinén. De oproep werd gedaan op verzoek van de We reldraad van Kerken, die van de hulpver leningsorganisatie van de Protestantse kerken in Kongo berichten had ontvangen, dat dage lijks meer dan 200 van de ruim 300.000 uit de provincie Kasai gevluchte Baloeba's de hon gerdood sterven. De verstrekking van voedsel per dag is ongeveer 120 ton nodig vindt plaats in nauw contact met de Ver, Natie» en het Rode Kruis. Behalve door de honger worden de vluchtelingen thans ook door ziekte bedreigd. De girorekening van de Stichting blijft voor lopig nog beschikbaar voor het in ontvangst nemen van giften ten behoeve van Kongo, Meer en meer wint ook in ons land de Va- lentijngedachte veld. In de Angelsaksische landen is het al vele jaren een goede gewoonte Valentijndag altijd op 14 februari te be nutten om iets aardigs terug te doen aan iemand van wie men veel liefde, trouw of vriendschap heeft ondervonden. De vrijheid van de Valentijngedachte vooral was de oor zaak, dat deze zo vlot ingang vond. Valentijn dag onderscheidt zich scherp van dagen als Moederdag en Vaderdag, die zich kenmeken door een grote mate van plichtmatigheid en sleur. Aan Valentijndag doet men alleen als er een gerede aanleiding toe bestaat. Dat geeft het Valentijngeschenk een dubbele waarde. Vele branches van geschenkartikelen, zoals bijv. de parfumerie, chocolaterie, gebak, bloe men e.d., werken sinds enkele jaren eendrach tig en enthousiast samen in een nationaal Valentijn Comité, Dit zal ook op 14 februari 1961 een aantal Nederlanders, die zich in het afgelopen jaar jegens anderen zeer verdienste lijk hebben gemaakt, het nationale Valentijn geschenk aanbieden. Advertentie HUTTENWAL 31, RUSSEN

Weekblad voor Rijssen | 1961 | | pagina 1