i Eind goed alles goed l Specials MEULENBELT Mooi en degelijk EETKAMER GERO ZILMETA Fa. 6. WOLTERS, Maarstraat Winterjassenaanbieding VOORTMANS IJSSALON 2e Kerstdag geopend Fa. 0. loiters, Huttenwal KOEDUK'S SNELBiFFEÏ GEMEENTE RUSSEN Zei nlei does'! PUROL in huis! r~ J. ter Harmsel Boekhouder T. ROZENDOM- NULAND Ziekenhuiskosten VOORTMAN 4 4 4 4 4 WESSELS GEBRADEN JONGE HAANTJES 18 stel tuindeuren 18 stuks ramen Kasoawnd gesloten. TUSVELD, R.E.S.Y-Loehem 0-2 Ds. W. L. Milo overleden Nette loopjongen gevraagd voor enkele uren per dag. Wie adverteert, verkoopt, Wie niet adverteert, wordt vergeten! ©••©••©©••«•©•••©a Voor een prachtig VERLOVINGSCADEAU .J Jaargang 38. No. 50 (Tweede Blad). VRIJDAG 23 DECEMBER 1960 Weekblad voor Rijssen BOEKHANDEL Wierdensestraat 4 RIJSSEN BIEDT ZICH AAN leeftijd 25 jr., voor enkele dagen en/of enkele avon den per week. Br. onder no. 57, bureau van dit blad. DAMES- EN KINDERSCHOENEN voor moeilijke voeten Gedipl. schoen- en voetkundige pedicure REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en, goedkoper! Drogisterij TEN BERGE, Eschstraat 4, Rijssen. Wie meer verdient dan f 7450,gaat zich vrijwil lig verzekeren voor bij Assurantiekantoor Alles onbeperkt. Vraagt inlichtingen. Markeloseweg 72, tel. 2269 VOOR NAAR WJU. IVM11U iiu 11VÖ i Ook U kunt nu nog profiteren van onze voor heren en jongens. Ook MONTYCOATS nu zeer voordelig bij UW HERENMODE-SPECIALIST o.a. OPBOUWSERVIEZEN GLASSERVIEZEN elk onderdeel los verkrijgbaar enz. enz. naar Bouwstraat 29-31. Telefoon 2550 is de die wij thans geëtaleerd hebben. Deze eetkamer, bestaande uit DRESSOIR (160 cm) 4 STOELEN (5 jaar gar.) TAFEL (rond) voor slechts f 292.50 koopt U natuurlijk weer bij de Voor de a.s. feestdagen heerlijke Bestel vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen. ENTERSTRAAT 20. TELEFOON 2373 TE KOOP AANGEBODEN: (stolpdeuren), voorzien van glas en-espagnolets; waarin een uitzetraampje, voorzien van glas en uitzetijzer. Te bezichtigen van 9-12 uur in de garage op het ter rein van de voormalige gasfabriek, Dannenberg 18. Aanmelden bij de magazijnmeester. Aanbiedingen vóór 8 januari 1961 aan de directeur van gemeentewerken, Bevervoorde 1. Al joarn laank har Wilm een fleenk timmerfebrieksken. Heel vezichteg braijn hee zin spilken oet. Zin breur Graads den't in t'Geelderse ne kapitaale boerderieje har stoan, zat'er met een poar ceant biej in en doarumme was't in'volksmoond al rap de „Biejmeeskes" e wörn. Wilm lachen doarumme, mer Graads wol eeglek neet weetn dette twee belangn har. Het gung eur good en zo harn ze dan dit joar al 75 joar van vaa op zönne, ne beste „booterham" ver- deend. Wilm kuiern trouwns van ne beste brugge. Der wör wal ees slechter e boert as de leste tied. Oh joaü Wilm en Graads harn als biej mekoar e wes, wat ze doon zoln at n'grootn dag doar was. De:r wör dan beslötn umme ees wier biej mekaander te komn en intusken wat oet te breunn. Iej doar Graads, in t'Geelderse, keunt miskiens wal tot ne goo gedachte komn, zea Wilm. Intusken zat Wilm ook neet stille en kuiern der met de vrouwe oawer. t'Kan wean wat'wil, zea Miene mer de woarkleu maij neet vergetn, want dee hebt' oew helpn verdeenn. Veerder mujt zelf mers bekiekn, in elk geval zök mer een klain feesje geeuwnü Al roak oew wal an, umme der gin zoepespil van te loatn maakn. Want dan heurj der van wier. Iej wee't woer at det hier is Wilm. De daage gungn verdan en t'woark ook. De woarkleu wussen't al gaauw van det fees, want eene van de jongs, vriejn met de maaijd oet „Biejmeeskeshoes". Der wör drök oawer e kuiert en ze steukn de köppe biej mekoar umme t'een of t'aander te doone. Met mekoar besleutn ze umme ne stoande klokke an te beenn, want doar har t'Wilm als oawer e had. Ne mooie oolderwetse klokke, det was wat. n'Man of wat zoln de.t vuur mekoar maakn. Graads köm op n'ofgesprökn oawnd opdaagn en köm noa de koffie met n'vuurstel. Kiek ees hier, zea Graads, de leu zeet hier nog wal froij op de koarke en van oew hek wals e heurd Wilm, detter noarns aan- ders oawer e dissiet wordt in t'skofhök. Miej duch, doar blik wal oet, det eur det t'meeste an t'hatte lig. Ik har zo e dach, dewwe zo deern. Iedereene krig nen loon van oons den't honderd geuln weerd is en duur de koarke woer atte den bon an gef, kan gebroekt worn. Ik zöl hoaste zegn Wilm, det is wal t'meuijste wawwe doon keunt. Wilm keek nor n'zoolder, steuk veniejs de se- goare an en begun te lachen. Graads zaere; det heij mooi bedach det is oet e prakkezeerd tot en de met! Keal, det döowe, het kan neet better, non raake viej de snoare van t'instremeant. Mer eh, leu deet non neet zo koarkekuier- achteg zeet, zea Miene (urn ook wat te zegn könn). Oh, dee kriegnt de ceantn in de haane. Iej weet' wal woer at det hier lig Wilm. Doar heij lange genog vuur me:t e lop! Zeeker, zeeker, zea Wilm det weer ik secuur, want det is 't er mer eène. Toovalleg nog wal nen jong keal!! Dus, det is of e sprökn, tookn wekke Vriejdag t'heele spil stop en smid- daagns fees in de woarkplaasse en volop van als. Op tied een stukn etn en op tied wat in t'glas. An t'eane van t'fees zegge viej eur, dewwe eur s'aanderdaagns nen breef in t'hoes zeut steurn met wat'er in, woer at ze wal bliej met zeut wean. En zo gungt an. Het fees lukken bes, want de wiewe warn der ook biej. Och man ob man wat gungt'er of. Oonder völle geklap köm de klokke op t'ketoor te stoane en Wilm en Graads bedaankn op eure meneere (Plat vöt). Biej't volk was Vrijdag en zaterdag de film: „Pijn en gijn in de kazerne". De postbode gaat met aangetekende stukken rond. Een paar dagen later is een stel jongelui op reis naar de kazerne waar sergeant Vaeldegaard, bijgenaamd „de kannibaal", gereed staat, de nieuwe lichting recruten volgens zijn systeem te drillen. Het. is een grote overgang voor de jongens, vooral voor Holger Schwanen- kopf zoon van directeur-generaal Schwanenkopf die twee dagen te laat in de kazerne verschijnt, omdat zijn ouders het niet nodig vonden hun va kantie op Mallorca terwille van de mili taire dienst ontijdig af te breken en dus gaat Holger bij aankomst meteen de pe toet in. Als hij weer vrij komt, ontdekt de troep al gauw, dat Holger er buiten gewoon fijne manieren op nahoudt en dus moet Holger een grondige ontgroe ning ondergaan. De humor van enkele jongens zorgt ervoor, dat de geest in de troep goed blijft, ook al eist „de kanni baal" het uiterste van hen. Dit geeft ook aanleiding tot veel humoristische situa ties, maar van die soort, waarom je je pas amuseert als de diensttijd achter de rug is en je weer lang en breed in je burgerpak je rondloopt. Ondanks de zware dienst blijft er ech ter toch ook nog tijd voor Amor over. 2e Kerstdag, 2 uur, de familiefilm: „Van de regen in de drup". Ollie's huwelijkspad is wederom niet met rozen bezaaid en dit eerste avontuur begint met een krijsende vermaning van zijn vrouw om een antenne in orde te maken, die hij allang had moeten repa reren. Stan moet hem daarbij helpen en natuurlijk houden wij ons hart vast als de beide vrienden op het dak aan het manoeuvreren zijn. Ollie komt in een vijver terecht en het noodlot blijft hem volgen, terwijl Stan Enige kennisgeving Heden overleed te Nij megen na een langdu rige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, on ze lieve zoon, mijn lie ve verloofde en onze lieve broer, zwager en oom JAN JOZEF MARIA TUSVELD in de ouderdom van ruim 25 jaar. Rijssen: J. Th. F. Tusveld M. A. H. Tusveld- Mulder G. te Lintelo, verloofde Hilversum: G. M. A. Poorthuis- Tusveld H. Poorthuis en kinderen Almelo G. J. H. Tusveld G. R. T. Tusveld- Bekhuis en kinderen H. Th. A. Tusveld A. M. Tusveld- van Aken en kind Arnhem L. D. M. Tusveld E. A. M. Tusveld- Bekhuis en kind Rijssen: A. G. M. Tusveld F. A. J. Tusveld Rijssen, 21 dec. 1960. Plechtige Requiem-mis op zaterdag 24 decem ber om 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Dionysius, waarna be grafenis op het R.K. kerkhof. Zaterdag wegens sterfgeval Rozengaarde 12 al drök gekuier wat'vuur eur zol worn, mer laater op n'oawnd wörn ze't gewoar van den breef. Toew brök t'gekuier pas lös. Iej harn der wat dee konn oew al zegn wat' was. Der wörn al fietsen e kof en hypteekn of e losset. s'Zoaterdaagnssmiddaagns troffen der een poar mekoar op t'moark. Is miej det non wat en n'joah t'is wal good mer. ik har toch zelf ook wal wat in de haane wiln hebnü! Met n'kop skurn was wal t'minste waij zaggen. s'Moandaagns oon der t'skoffen köm de gemoodern good lös. n'Eenn vuur n'aandren dörf tog nog neet te völle te zegn, oet skaamte. Skeetheendrek vexgagln de heele boele, duur te skreeuwn Ik hebbe minne ceantn in de haane jongs en ik zin der bliej met, mer ieleu mossen ook bliej wean, al zee'k doar niks van!!! Aans heijt aaijt oawer de koarke! De koarke dit en de koarke det!!! Zak oews wat zegn leu? Deankt'er mers oawer noa ieleu, van- noawnd is't Kasoawnd! Wee weet' mis skien wordt det n'bessen den'j de leste j earn hebt e had!! Het wör der stille in skofhok, stille as op Kasoawnd. J. v. E. Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zef ni©? eüosr bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Scnapirire (Mijr.hardt) Koker90en60 ct In de thuiswedstrijd tegen Lochem kwam RKSV zondag wel zeer slecht voor de dag. Aanvankelijk leek het er niet op, dat de oranjewitten aan het kortste eind zou trekken. Er werden toen af en toe aardige aanvallen opgezet. Hieruit ont stonden goede doelrijpe kansen, maar vooral de midvoor en rechtsbinnen der thuisclub brachten er heel weinig van te recht. De gasten hadden meer succes. Bij een ogenschijnlijk weinig gevaarlijke aanval was een slippertje in de Rijssense verde diging oorzaak, dat de Lochemse scherp schutter Mteereboer de bal in een leeg doel kon schieten. het mogelijke geluk van deze verhou ding en zij gaat daarom niet erg in op de toenadering van Rian. Voor haar is de koffieplantage met al zijn tradities een belangrijk deel van de toekomst. Woensdag de film: „Op de drempel van het leven". In een kliniek in Stockholm wachten drie vrouwen op de geboorte van een kind. Cecilia Ellius wordt als spoedgeval binnengebracht. Zij is aan twijfel ten prooi. Niet omdat haar lichamelijke krachten wellicht ontoereikend zullen blijken voor de eerste geboorte. Zij twij felt aan zichzelf, aan haar vermogen om lief te hebben en aan de liefde van haar man. Zij moet het noodlot onder ogen zien, dat zij geen levend kind ter wereld brengt Maar er is een volgende kans. Stina Andersson is in de zevende he mel van geluk, nu haar huwelijk be kroond wordt met de eerste nakomeling. Maar ook zij moet bitter ervaren, dat de bereidheid tot dit geluk niet sterk ge^ noeg blijkt tegen de soms raadselachtige en onbegrijpelijke physieke overmacht van de natuur. En de kleine: Hjördis, die ongetrouwd is en aanvankelijk het kind voor geen enkele prijs wil, leert door haar tijde lijke lotsverbondenheid met de beide an dere vrouwen en door hun warme vriendschap aanvaarden met volle blijdschap aanvaarden, dat het leven zelf de weg dicteert, die de aanstaande moe der, ook al is zij niet in de echt verbon den, zonder angst en zonder schaamte vooral kan gaan. Op de drempel van het leven zijn het immers alleen de mensen, die vragen stellen De thuisclub bleef het meest in de aan val maar verder dan een 7-tal corners kon zij niet komen. Midvoor Markslag was een keer dicht bij een treffen, maar de bal kwam tegen de paal terecht. Na rust opnieuw een weinig overtui gend spelende thuisclub. De gasten werk ten veel harder en reeds na een kwartier spelen was de stand 02 door linksbinnen Harkink. Reeds toen was de thuisclub een geslagen team. Duidelijk bleek het gebrek aan uithoudingsvermogen. Vooral van het binnentrio ging weinig uit. Er zat geen vaart in de aanvallen, de bal werd niet snel genoeg gespeeld, waardoor het verrassende ontbrak. Het verwonder de dan ook niemand, dat er in de stand geen verandering kwam. Voor Tweede Kerstdag staat de thuis wedstrijd tegen Enter op het programma. Spelend in zo'n vorm zijn de Rijssenaren volkomen kansloos. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. In het rusthuis „Rehoboth" te Erme- lo is maandag op 82-jarige leeftijd over leden Ds. W. L. Milo, emeritus-predi kant van de gereformeerde kerk te Al melo, welke hij van 1922 tot aan zijn emeritaat in 1944 heeft gediend. Te voren stond Ds. Milo te Bedum, te Warns en Staveren, te Vianen en te Kollum. Na zijn emeritaat was Ds. Milo nog ruim zes jaar ambtenaar van de bur- gelijke stand te Almelo en hij heeft als zodanig vele paren in de echt verbon den. Ds. Milo was een gezaghebbende figuur in gereformeerd Twente, doch ook daarbuiten hebben de gereformeer de kerken van zijn kwaliteiten gebruik gemaakt: hij werd bij herhaling afge vaardigd naar de particuliere synode. Het jeugd- en evangelisatiewerk had den eveneens zijn liefde en belangstel ling. Zijn verdiensten vonden ook er kenning door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau in 1951. wonderlijkerwijs meestal buiten ge vecht blijft. Deze eerste scène eindigt met een krankzinnige tocht van Ollie boven op een ladder dwars door de stad, totdat hij met een smak voor een auto bus terecht komt. Als zijn vrouw huilend bij hem komt, meent hij dat dit uit deernis met zijn beroerde omstandigheden is, maar het blijkt dat zij niet om hem huilt, doch om het feit dat de radio is weggehaald. Stan en Ollie hebben weer eens niets te doen en lopen als vagebonden langs de weg, wanneer Ollie door een krant, die hij toevallig vindt, tot de ontdek king komt, dat Stan erfgenaam is ge worden van 3.000.000. De: erfgenamen moeten zich melden in een somber huis en ook onze beide vrienden arriveren daar. Het dondert en bliksemt, wanneer zij hun entree maken in het lugubere huis waar Stan's oom Ebeneezer Laurel vermoord is. Enige oplichters proberen alle familieleden, die aanspraak op de erfenis willen maken te liquideren en zij beginnen met onze Stan en Ollie de stuipen op het lijf te jagen door allerlei spookachtige verschijningen en de om standigheden helpen dan een handje mee om de beide erfenisjagers steeds banger te maken. Een lugubere butler wijst hun hun kamer maar ook daar vinden vreemd soortige dingen plaats. Het slot van dit vermakelijk taf reel komt onverwacht, doordat blijkt, dat onze beide vrienden hebben liggen dromen en de hele affaire dus slechts verzonnen was. 2e Kerstdag, 8 uur, de film: „Jacht op het Groene vuur". Rian Mitchell, een avontuurlijke mijn ingenieur, ontdekt in de Carrere-berg in Columbia een verloren gegane smaragd mijn. Na deze ontdekking wordt hij door de bandietenbende van El Moro beroofd en gewond. Een geestelijke, Vader Ri- pero, weet hem te redden en brengt hem naar de koffieplantage van de Know- lands, waar hij verpleegd wordt door Catherine. Rian wil terug naar Barrab- quilla, waar zijn deelgenoot Vic Leonard op hem wacht. Later zal hij terugkeren om de mijn te gaan exploiteren. In Barrabquilla vindt hij zijn vriend gereed om naar Canada te vertrekken. Rian tracht Vic over te halen te blijven, maar hij faalt. Hij gaat er dan toe over Vic dronken te voeren en als hem dat lukt, neemt hij Vic's passagebiljet, wis selt dit in voor geld en hiermee gaat hij spelen. Hij wint en genoeg om de mijn te kunnen exploiteren. Vic blijft niets anders over dan zich met Rian in het avontuur te storten. Terug bij de Knowlands blijkt, dat Vader Ripero dermate tegen Rian's plannen gekant is, dat hij alle arbeids krachten heeft overreed, niet voor Rian te gaan werken. Door elke man een be loning van 1000 pesos te beloven voor het vinden van de eerste smaragd, krijgt Rian toch de nodige arbeiders. Het werk begint. De weekends worden op de plan tage doorgebracht en het duurt niet lang of Catherine en Rian gaan van elkaar houden. Catherine twijfelt echter aan

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 3