Rijssen buiten de wallen Goedgeslaagde Fokveedag liiMisii etfws Last1 van zenuwen? F.C. Köln Oude koeien vormden beste klasse Rivo-nieuws Dahliatentoonstelling Schietwedstrijden Bond van oud-strijders Vergadering S.G.P. Zilvervlootactie Sportclub Enschede- Rijssen Vooruit- Rood Zwart 2-1 RIJSSENS OUDHEDEN Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U eroverheen Op de Fokveedag, die zaterdag te Rijs- sen werd gehouden door de Fokverenigin- gen Rijssen, Notter en Holten, bleek dui delijk de steeds groeiende liefhebberij bij de leden, van de fokverenigingen. Het knap „toilet", dat de meeste dieren ver toonden, was hiervoor ook wel een bewijs. Dé voorzitter, de heer H. Bloemendaal, die in zijn openingswoord Mevr. Ter Horst en de heer Ter Keurs dankte voor de be schikbaarsteling van deze prachtige wei de, wees op het grote nut van het organi seren van fokveedagen. Teleurstellend noemde hij het dat een aantal inschrijvin gen verstek lieten gaan wegens de druk ke oogstwerkzaamheden, hetwelk overi gens wel begrijpelijk is. Hij sprak als wens uit een prettige, leerzame dag, die mocht meewerken tot verhoging van het vee- beslag in dit rayon. Namens het gemeentebestuur voerde wethouder J. A. Scholman het woord. Hij dankte voor de erkentelijkheid deze dag te mogen openen en achtte het voor de gemeente Rijssen een eer, dat deze dag in haar gemeente werd gehouden, om welke reden hij ook haar steun toezegde. Door de keurmeesters de heren A. Landeweerd en J. Koning (M.R.Y.) en de heren J. W. Veldhuis en J. Mastenbroek (F.H.) werd na afloop in Hotel Gijsbers een overzicht gegeven van deze geslaagde fokveedag. Bij het M.R.IJ.veeslag noemden zij de oude koeien (productieklasse) de beste klasse met een zeer knappe kop. De tussenklasse vertoonde nogal wis seling, de kop was te klein, terwijl de staart vaak te lang was. De 3- en 4-jarige koeien, kwamen veel beter voor de dag. Ook de melkgevende vaarzen vormden een behoorlijke rubriek, terwijl het Jong vee (dragende vaarzen en pinken) enigs zins teleurstelde. Bij de kalveren was de kop goed, de staart echter lang, er was te weinig type. Wat de niet-volbloeden betreft, hierbij waren knappe, typische koeien, vooral het jongvee was beslist beter dan bij de volbloeden. De bedrijfsgroepen vormden een rede lijke klasse. De eigen gefokte volbloeden vormden een goede klasse. De kampioen Mientje van de Wed. Rot man uit Eisen was een koe van een fraai type, met mooie verhouding. De uiervorm kon nog fraaier, terwijl de reserve-kam pioen van J. ter Steege uit Enter kan gekarakteriseerd worden als een diepe, bestsoortige koe, met een, iets los en arm- gespierd voorstel. Bij de Zwartbonten (F.H.) kon de jury, wat betreft de melkvaarzen, een optimis tisch geluid laten horen, evenals de kal veren, waarvan de toekomst er ook roos kleurig voorstaat. De oude koeien (pro- duktieklasse) waren zeer goed te noemen, terwijl van de middenklasse de kop goed, maar het ondereind bij sommige rubrie ken vrij lang is. De melkvaarzen mogen goed genoemd worden. De Pinken vormen uniforme klassen met goede koplopers. De eigengefokte volbloeden zijn bij de bedrijfsgroepen niet zo goed. De kampioen Boukje van G. H. Spe- kenbrink was een koe van het goede type met goed zijaanzicht, goede uiers en melk- tekens. De reserve-kampioen van P. Plui- mers was een goedsoortige fokkoe met goede uiers. De voornaamste uitslagen zijn: M.R.IJ. Melkgevende koeien, ingeschreven in het N.R.S., geb. vóór 1 sept. 1955: la Mien tje, Wed. H. Rotman; la Bertha, J. H. Roelofs. Melkgevende koeien, ingeschreven in het N.R.S., geb. na 1 sept. 1955 en, vóór 31 sept. 1956: la Claartje, J. H. Roelofs; lb Ruurdje, J. H. Roelofs. Melkgevende koeien, ingeschreven in het N.R.S., geb. na 1 jan, 1956 en vóór 1 okt. 1957: la Claartje, J. H. Roelofs, lb Aleida, H ter Steege. Melkgevende koeien, ingeschreven in het N.R.S., geb. na 1 jan. 1956 en vóór 1 okt. 1957: Ie Mina, Wed. H. Rotman. Droogstaande koeien, ingeschr. in het N.R.S.: la Irma, J. J. a. d. Stegge; lb Koosje, Wed G. Paalman. Pinken, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 okt. 1958 en vóór 1 maart 1959: la Liene, F. Wolters; lb Claartje, J. H. Roelofs. Pinken, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 maart 1959 en vóór 1 okt. 1959: la Doratha, H. ter Steege; lb Helma, Gebr. Freriksen. Kalveren, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 okt. 1959 en vóór 1 april 1960: la Dina, Wed. G. Paalman; lb Gerda, J. Reyerink. Melkgevende koeien, niet ingeschreven in het N.R.S., geb. vóór 1 jan. 1957: la Bontje, J. H. Roelofs; lb Gonda, G. J. Stevens. Melkgevende koeien, niet ingeschreven in het N.R.S., geb. na 1 jan. 1957: la Truus, E. A. ter Haar; lb Dini, J. J. a. d. Stegge. Maadagavond zijn in Nijverdal de eerste wedstrijden gespeeld voor de nieuwe vol leybal-competitie. RIVO komt hierin met niet minder dan drie dames- en twee he renteams uit. Het eerste dames-team won en verloor een wedstrijd, zodat althans de eerste puntjes al weer binnen zijn. Zaterdagmiddag a.s. speelt het eerste herenteam, dat in de overgangsklasse uit komt, ook haar openingswedstrijd tegen de oud-hoofdklasser „Smash" uit Hengelo. Aanvang 15.30 uur. Zoals altijd is publiek hartelijk welkom. Mochten in Rijssen nog jongens en/of meis jes rondlopen die iets voor deze mooie en de laatste tijd snelgroeiende sport voelen: bij RIVO is iedereen welkom. Op zaterdagmiddag worden ook de thuiswedstrijden voor ',het eerste heren- team gespeeld, waarbij de toegang altijd gratis is. Dragende vaarzen, niet ingeschreven in het N.R.S., geb. voor 1 mei 1958: la Coba, Wed. G. Paalman. Pinken, niet ingeschreven in het N.R.S., geb. na 1 mei 1958 en vóór 1 febr. 1959: la Coba, Wed. G. Paalman; lb Toos, H. van Schooten. Pinken, niet ingeschreven in het N.R.S., geb. na 1 febr. 1959 en vóór 1 okt. 1959: la Mop 8, G. J. Stevens. Kalveren, niet ingescheven in het N.R.S., geb. na 1 okt. 1959: le Helma, Gebr. Freriksen. Produktieklasse: la Annie, J. ter Stee ge; lb Roosje, F. Hopster. Bedrijfsgroepen: la Dora, Irma, Mini en Dini, J. J. a. d. Stegge. Eigen gefokte volbloeden: la Bertha, Ruurdje, Claartje 3 en 4, J. Roelofs; lb Doratha, Aleida 6 en 1, Neeltje, H. ter Steege; lc Mientje 1, 2, 3, 4, Wed. H. Rot man. FRIES HOLLANDSE VEESLAG Melkgevende koeien, ingeschr. in het N.R.S., geb. vóór 1 sept. 1955: la Anna, J. Pluimers; lb Reintje, B. Ezendam; lc Jetje, Wed. W. Meilink. Melkgevende koeien, ingeschr. in het N.R.S., geb. vóór 1 sept. 1955: la Maatje, B. J. v. d Riet; lb Ria, H Bloemendaal. Melkgevende koeien, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 sept. 1955 en vóór 1 okt. 1957: la Boukje, G. Spekenbrink; lb Boukje 23, H. van Pijkeren; lc Grietje, B. Altena. Melkgevende koeien, ingeschr. in het N.R.S.. geb. na 1 sept. 1955 en vóór 1 okt. 1957: la Anneke, Wed. W. Meilink; lb Sjoukje, G. H. Spekenbrink. Droogstaande koeien, ingeschr. in het N.R.S.: la Bertha, B. J. v. d. Riet; lb Hinke, H. Lammertink Melkgevende vaarzen, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 okt. 1957:: ld Anna, G. Pluimers; lb Dora, G. Pluimers; lc Toos- je, B. v. d. Riet; ld Geertje, H. Wolven. Dragende vaarzen, ingeschr. in het N.R.S., geb. vóór 1 dec. 1958: la Hovinga, eig. H. van Pijkeren. Pinken, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 dec. 1958 en vóór 1 sept. 1959: la Jan na, A. Grondman; lb Sjoukje, G. G. Spe kenbrink. Pinken idem: la Sjoukje, G. H. Speken brink; lb Anna, H. Wolves. Pinken idem: la Sjoukje, eig. G. H. Spekenbrink; lb Rika, G. Kuipers; lc Fietje, A. Roesink. Kalveren, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 okt. 1959 en vóór 1 jan. 1960: la Boukje, G. H. Spekenbrink; lb Anneke, Wed. W. Meilink; lc Johanna, G. H. Spe kenbrink; ld Toosje, eig. B. J. v. d. Riet. Kalveren, ingeschr. in het N.R.S., geb. na 1 jan. 1960 en vóór 1 mei 1960: la An neke, Wed. W. Meilink; lb Aaltje, H. Wolves; lc Ida, B. Ezendam. Koeien, niet ingeschr. in het N.R.S.: la Doetje, F. H. Kenkhuis; lb Jetta, F. H. Kenkhuis. Pinken, niet ingeschr. in het N.R.S.: la Sikkema's Willie, H. Dekkers; lb Tetje, A. Roesink. Produktieklasse gelijk aan die voor het Keurstamboek: la Roza, G. Kuipers; lb Beitske, J. A. v. d. Vegte; lc Sjoukje, G. H. Spekenbrink; ld Anneke, Wed. Meilink; le Boukje, H. van Pijkeren; lf, B. Ezendam. Bedrijfsgroepen: la Jetje en Anneke 3 en 4, Wed. Meilink; Boukje en Sjoukje 2 en 3, G. Spekenbrink. Eigengefokte volbloeden: la Boukje 22, 23 en 26, H. van Pijkeren. Moeder met dochters: la Anneke 3, 4 en 5, Wed. Meilink. De vereniging van bloemenliefhebbers Flora organiseert haar jaarlijkse dahlia tentoonstelling dit jaar op 23 en 24 sep tember in de grote zaal van Hotel Gijs bers. Hoewel door de natte zomer van dit jaar niet kan gesproken worden van een gunstig seizoen, is het bestuur van de organiserende vereniging er toch van overtuigd, dat een fraaie show kan wor den gegeven- De leden zullen bijzonder hun best doen, om met het fraaiste materiaal op de expo sitie te verschijnen, en gezien de resul taten, die vorige jaren zijn bereikt, kan men er van overtuigd zijn, dat ook dit jaar de dahlia-tentoonstelling een bijzon dere gebeurtenis zal zijn. De heren Hoevenberg en Nikkels uit Almelo, 2 bekende dahlia-kwekers, zullen de inzendingen beoordelen. De expositie is onderverdeeld in een aantal afdelingen, zoals cactus-, decoratief-, pompon- en halskraag dahlia's. In de loop van zaterdagavond zullen, de inzendingen aan belangstellenden worden verkocht, zodat men een goede kans heeft voor een lage prijs een uiterst fraai bloem stuk te bemachtigen. Door de Rijssense Bond van Oud-Strij ders worden op zaterdag 24 september schietbaanwedstrijden georganiseerd op de schietbanen in de Biesterij. Er zal grote strijd geleverd worden om de wis selbeker, die momenteel in het bezit is van de heer H. ten Berge. De afd. Rijssen van de S.G.P. belegt op dinsdag 22 september in de Haarschool haar eerste vergadering in dit seizoen. Als inleider zal optreden de heer J. de Rooij. „PARKGEBOUW" Vrijdag en zaterdag de film: Das Blaue Meer und Du". Dr. Fred Btirkner is na de intensieve arbeid aan zijn uitvinding van anti-complex tabletten aan vakantie toe en dat schikt zijn directeur, Dr. Heidebrink, bijzonder goed, want de jonge, levenslustige Helga Heidebrink en haar dito vriendin Suzy willen het er ook eens van gaan nemen en hebben besloten, naar Joegoslavië te gaan liften. Het idee, dat zijn dochter bij wildvreemde mannen in de auto kruipt, bezorgt Dr. Heidebrink koude rillingen. Wie weet wat die kinderen kan overko men! Daaraan moet Dr. Btirkner, al is hij in wezen dan nog zo vrouwenschuw, maar op de meisjes letten. Tegen, die schuwheid helpen trouwens zijn anti-complex tablet ten prima en dus zal hem aan de zijde van de meisjes een prettig verblijf aan de Adriatische Zee wachten, denkt hij. Al leen.... de meisjes versmaden zijn aan bieding om mee te rijden in zijn glanzende sportwagen eri trekken nu aan de zijde van een andere chauffeur zuidwaarts. Dr. J Btirkner, wiens opdracht de meisjes niet bekend is, kan nu moeilijk anders doen dan zijn gelukkiger collega volgen, wat zijn reputatie bij de jongedames niet ver hoogt. Het heeft heel wat voeten in de aarde alvorens zij zich, doorweekt van de regen, in zijn wagen nestelen. Dan wordt veel van het wantrouwen weggenomen door het simpele feit dat Dr. Brükner zegt, op weg te zijn naar dezelfde geleer de professor, die de meisjes wensen te be zoeken. Als zij in Dubrovnic zijn aangekomen, maken zij echter geen kennis met de echte professor (die zij ook niet van gezicht ken nen) maar met de grappenmaker Christo pher Greenwood, die zich voor de profes sor uitgeeft. Spoedig zijn de rollen' nu ver deeld: Fred neemt Helga onder zijn spe ciale hoede; Greenwood zorgt uitstekend voor Suzytot de waarheid aan het licht komt. Dan vluchten de twee teleurgestelde meisjes weg en als directeur Heidebrink voor alle zekerheid zelf even komt kij ken of alles wel naar wens verloopt, vindt hij een vertwijfelde Fred en een Green wood, die niet meer weet waar hij het zoeken moet. En dat terwijl Fred smoor verliefd is op Helga en Chris dezelfde ge voelens koestert voor Suzy. Des te groter is aller blijdschap als de geliefden elkaar tijdens het grote volks feest in Dubrovnic, waar de traditionele vrouwenroof plaatsvindt, nader dan ooit tot elkander komen. Wel heeft directeur Heidebrink er dan tegelijkertijd een vak kundige schoonzoon bij en dat verzoent hem ten slotte met zijn lot als echtgenoot van zijn voortvarende secretaresse. Woensdag de film: „De grote illusie". Het is de oorlog 1914-18. Tijdens een verkenningsvlucht boven de Duitse linies wordt het vliegtuig van kapitein Boeldieu en luitenant Maréchal neergeschoten door de Duitse vlieger-kapitein Von Rauf- fenstein. De beide Fransen worden, als zij hersteld zijn van hun lichte verwondin gen, overgebracht naar een krijgsgevan genkamp. Maréchal past zich vrij gauw aan bij zijn nieuwe omgeving, waarin lui tenant Rosenthal, de zoon van een rijke bankier, een grote rol speelt, doordat zijn ouders hem geregeld luxueuze voedselpa- ketten uit Parijs doen toekomen. Boeldieu past zich minder goed aan, of liever: hij wil zich niet aanpassen. Hij stamt uit een oud aristocratisch geslacht en onderscheidt zich qua levensstijl en opvoeding van zijn omgeving. Dit doet hem de kameraadschap echter niet vergeten en hij werkt mee met de andere krijgsgevangen officieren, die bezig zijn aan hun ontvluchting te werken. 's Nachts graven zij vanuit hun kamer een tunnel, die tenslotte buiten het kamp moet uitkomen. Juist een dag voor het ge reedkomen van de tunnel wordt de ge vangenen echter gelast op de appèlplaats aan te treden, waar heni wordt medege deeld, dat zij zullen worden overgeplaatst, nog op diezelfde dag. De hele voorbereiding is tevergeefs ge weest. Zonder zelfs maar gelegenheid te krijgen de nieuwe krijgsgevangenen in te lichten over het bestaan van de geheime tunnel worden zij op transport gesteld en ontdekken aan het eind van de reis, dat hun nieuwe gevangenis een oud Middel eeuws fort is. De commandant van het gevangenkamp is Von Rauffenstein. RIJSSEN WAS DORDRECHT NIET Van Zutfen was de Dordtse schoolmees ter, die wij Mooiman noemen, met de boterschuit des avonds te tien uur aan gekomen. De schipper had een logies- adres bij de hand. fn de Moriaan aan het kerkhof te Deventer kon de heer Mooi man overnachten. De laatste vroeg aan de schipper, hoe of deze dat wist. „Mijn klanten kunnen altijd in de Moriaan te recht". De Dordtenaar, die zich van het land achter de IJssel een voorstelling had gemaakt van een wildernis met half wilde mensen., kon zijn oren haast niet geloven: zo van de boterschuit in de her berg. Een welgedane kokkin, die ondanks het late uur de heer Mooiman nog een keur van spijzen kon voorzetten, vroeg waar mijnheer vandaan kwam. Toen de schoolfrik verklaarde, dat hij uit Dor drecht kwam, vroeg de dikke kokkin of Dordrecht ook nog in het hollandse lag. Mooiman fronste de wenkbrauwen over deze aardijkskundige onwetendheid. Jof fer!, riep hij, en de kokkin schrok, dat zij met juffer werd aangesproken, u moest toch weten waar de vermaarde stad Dor drecht ligt. Och, riep de kokkin, ik kom van Rijssen. De meester keek op. „Ei zo! Ja, ja", riep de keukenprinses, „ik kom van Rijssen, ik ben een dochter van haozen- foskers-Jannao! In het hele land bekend en komt op alle markten in den lande." Dit was voor Mooiman een te mooi aan knopingspunt om er niet verder op in te gaan. „Is Rijssen een flink dorp?", vroeg hij. De stevige dochter van haozenfoskers- Jannao zette beide handen in de zij. „Dorp! Dorp!", riep ze„ meneer, Rijssen is een stad met zes burgemeesters, een stad met een wal er om heen. En moeten ze daar een schoolmeester hebben?" „Nou, moeten, moeten, alle geleerdheid is ner gens goed voor, maar een stad die zich zelf respecteert, heeft een schoolmeester met een school! Ik zou morgen naar Rijs sen willen, is hier nog reisgelegenheid?" „Jawel, om half zeven rijdt van hieraf de postkar op Rijssen." „Och zo. Nu, dan wil ik nu gaan slapen." „Zal ik meneer even de kamer wijzen?" Ja, dat was prachtig. En zij wees hem de kamer en prees het bed zeer. En bij het afscheid, op de val reep, ging de Rijssense kokkin tot de aan val over. Zij sloeg haar beide vlezige ar men om de schrale jonge schoolmeesters hals en gaf hem een nachtzoen als een kanonschot. En sloot daarna schielijk de deur achter zich dicht. Het duurde een kwartier voor schoolmeester Mooiman weer tot zichzelf kwam. En daarna droom de hij van de heerlijke stad Rijssen met mooie roodkonige meisjes. VROEG UIT DE VEREN! Met een harde ratelende slag liep de wekker van de Friese staartklok af en deed de hele Moriaan op zijn grondvesten trillen. De Dordtse sollicitant voor de vacature in Rijssen. schoot haastig in de kleren. Buiten voor de stallen hoorde hij het vloeken der paardeknechts. Dit was de jonge man een gruwel. Hij zou er straks op reis met de postkarman over praten. In de grote keuken-eetkamer kwam hij alleen. De dochter van haozenfoskers- Jannao had heerlijke pannekoeken gebak ken en hij liet zich het Deventer product uitmuntend smaken. Maar de ronde meid bleef dreigend dicht in zijn buurt. Dreig de er weer een aanval. Nee, het ging goed. Maar toen hij afrekende gaf hij een fooi, waar het meisje bijna van achterover sloeg. Zij gaf hem voor het vertrek nog een goede tip. „Meneer Mooiman moest zeven Deventerkoeken meenemen. Zes middelmatige en een grote. De zes voor de burgemeesters en de grote zevende voor de Oosterhof. Maar hij verklaarde dat hij Rijssen eerst eens wilde zien, die koeken, dat kon dan later nog. Maar voor alle ze kerheid vroeg hij nog duidelijk Jenne's naam en. van. Die zoen van de vorige avond zat nog. De koetsier van de post kar stak zijn hoofd om de deur en vroeg ijselijk vloekend of die vreemde nou mee- wilde. Mooiman richtte zijn engere jon gensachtige gestalte fier op en sprak: Met een vloekende koetsier ga ik niet mee! Dan blieuwt vuur den donder staon!, riep de koetsier en stapte de deur uit en begaf zich naar de postkar. De postmees ter Besking kwam tussenbeide, en het kwam voor elkaar. Hevig knallend met de zweep en scheldend en vloekend baan de de postrijder zich een. weg door de drukke en smalle straten, en de postkar werd zo vol geladen, dat Mooiman nau welijks zitten kon. Bij de Bathmense mo len moest Mooiman tracteren. Hij ver klaarde geen geld te kunnen missen. Maar toen de paardemenner hem de vuist onder de neus hield en hem dreigde van de kar te zullen donderen, nou ja, toen tracteerde hij. In Holten tracteerde de koetsier. Maar de rit van Holten naar Rijssen werd onze reiziger vergald, door het vreselijk schelden en razen van de koetsier op de Rijssenaren. Omstreeks half een arriveerde men in het posthuis te Rijssen. Nonchalant laadde de koetsier de post voor Rijssen af. En met een: den mag ie'j ook hool'n duwde hij Mooiman het posthuis binnen. De enige bode van Rijssen laadde de gehele zending op een kruiwagen en noodde Mooiman hem té volgen. Bij de oudste burgemeester, eige naar van een pannenbakkerij, werd Mooi man afgeleverd. De baas was niet thuis, maar de jonge daghit zou de burgemees ter even halen. Het meisje hipte vlug weg om het grote nieuws aan haar meester over te brengen. NUN MAGEREN WITTEN GALP! De burgemester vroeg, hoe de school meester in hope er uitzag. „Nun mageren witten galp!" zo schilderde Sientje hem. De burgemeester antwoordde niet op Sientjes commentaar, De burgemeester, zelf een boom van een kerel, wilde een vlezige man als schoolmeester hebben. Toen hij thuis kwam, dronk de sollicitant met verbazende gemanierdheid een kop koffie. De burgemeester keek en keurde en vroeg of de man getrouwd was. Neen, dat was Mooiman niet. Een half uur later had de burgemeester zijn collega's bij elkaar en Mooiman moest komen. De jongste burgemeester had het wel gewe ten, een schoolmeester uit de Oprechte Haarlemmer dat was niks, dan kwam er zo'n magere haring en dan ook nog on getrouwd. Na rijp beraad besloten de bur gemeesters het nog eens aan te zien met Gniffelman, de reizende schoolmeester, die ze een paar maanden geleden op straat op de kop hadden getikt. Een groot licht was het weliswaar niet, maar ze hadden hem voorlopig op voorwaarden aangenomen, dat ze ieder ogenblik van hem af konden. Mooiman intussen had nog een kleine dag tijd voor hij weer terug kon. En hij gebruikte zijn vrije tijd om de stad Rijssen eens op te ne men. Wij zouden zeggen: het Rijssen van anno 1780 was gauw bekeken, maar zo was het ook weer niet. De oude Katten- graven-Dieks, een wandelende encyclope die, was voor een kwartje per dag be reid Mooiman die olde en goede stad van Riessen te laten zien, niet alleen wat de landbouw betrof maar ook de trafieken en fabrieken. En Kattengraven-Dieks kweet zich goed van zijn taak. Hij stelde toen het aantal huizen op vierhonderd vijftig. Goor had er toen tweehonderd. En dat noemde men het Twentse Haagje! D|ieks sjouwde met meester Mooiman langs de steen- en pannenbakkerijen en langs de wevers, praatte met de Rijssener boeren in de Bouwstraat en de boeren zeiden, dat de burgemeesters groot gelijk hadden, want de man had de tering. Een der landbouwers drukte zich zeer kern achtig uit, toen hij vertelde, dat de kerel zo vet was als putwater. Mooiman vroeg ook naar Haozenfoskers-Jannao. En Dieks bracht hem er heen en Mooiman vertelde dat hij kennis had gemaakt met haar dochter. En de moeder vertelde hem ronduit dat haar dochter gek was om met zo'n lat van een jongen aan te pappen. Maar Jenne, de kokkin in de Moriaan, had meer mensenkennis ,dan haar moe der. Zij had al lang gezien, dat wanneer zij Mooiman een paar jaar voerde, dat men hem dan niet weer kende. En Mooi man vertrok weer naar Deventer met dezelfde vloekende postrijder en over nachtte weer in de Moriaan. En maakte voor de naastbije toekomst afspraken met Jenne. Jenne, die wel naar Holland wilde, om daar tot aanzien te komen. Wanneer zij eenmaal Juffer Mooiman was, zou dit zich verder wel redden. En Mooiman kreeg op voorspraak van Jenne een mooie plaats op het beurtveer naar Rotterdam. En wuivend nam ze afscheid van de schoolmeester, met wien zij later nog tot aanzien zou komen. VAN COEVORDEN. Sinds maandag is in Rijssen een actie gaande, die tot doel heeft de kas van de plaatselijke afdeling van de Ned. Vereni ging tot bescherming van Dieren te ver sterken. Deze versterking is nodig, om de ver eniging in de mogelijkheid te stellen haar plannen tot vestiging van een definitief asyl voor zwerfdieren te verwezenlijken. In het kader van deze actie, waaraan wordt medegewerkt door het personêel en een aantal leerlingen van de Chr. Land- bouwhuishoudschool, zullen gezinnen wor den bezocht, waarbij enige propaganda en gebruiksvoorwerpjes te koop worden aangeboden. De winst op deze artikelen komt ten goede aan de vereniging ten behoeven van het bovenomschreven doel. Het bestuur van de afd. Rijssen van de Dierenbescherming doet een beroep op alle ingezetenen., medewerking te verle nen, ten einde de actie te doen slagen. Op woensdag 28 sept. a.s. om 8 uur n.m. komt de le FC Köln, vele malen kam pioen van Duitsland, in 1960 weer finalist en thans reeds weer no. 1 in de competitie, in het Stadion Diekman. Het behoeft geen betoog, dat voor deze bijzondere wedstrijd zeer grote belangstelling bestaat daar in het elftal van Köln niet minder dan 7 in ternationals spelen, o.m, Schafer, Schnel- linger, Stollenwerk, Sturm, Breuer en Ewert. No. 7, Helmuth Rahn, speelt thans bij Sp. Enschede. Vooral in het Duitse grensgebied is de belangstelling overweldigend, want voor deze mensen bestaat alleen in Enschede de kans om hun favorieten eens te zien. In Duitsland zelf zijn de afstanden veel te groot. Om tot een billijke kaartverdeling te komen heeft het Sportclub bestuur echter gemeend een behoorlijk aantal kaarten voor de Nederlandse bezoekers te moeten reserveren. Het is voor deze mensen ech ter zaak om zich spoedig van een entree biljet te voorzien. De kaartverkoop voor Goor, Holten, Markelo, Rijssen en om liggende plaatsen is in handen van de O AD welke ook met extra bussen naar Enschede zal rijden. R.V. heeft haar eerste competitiewed strijd tegen de benjamins Rood-Zwart uit Delden tot een goed einde gebracht. De gasten startten direkt in een hoog tempo, wat hun in de 10e minuut een doel punt opleverde. Linksbinnen J. ter Mor- sche kopte uit een corner van rechts fraai in. Hierna vielen de gasten terug en was het initiatief aan de Rijssenaren. Enkele corners leverden echter geen succes op. Midvoor van de Maat probeerde zelfs een keer het paalwerk, terwijl vlak voor rust opnieuw de Rood Zwart keeper de assis tentie van de paal nodig had. De thee scheen R.V. goed gedaan te heb ben, want reeds in de 2e minuut scoorde midvoor van de Maat met een hard schot. R.V. bleef aanvallen en wat na 12 minuten leidde tot een 2e treffer. Na goed samen spel tussen Ligtenberg en van de Maat zette laatste goed voor, waarna W. Maat man gemakkelijk kon inschieten (21). De voor de tijd van het jaar ongekend hoge temperatuur speelde de spelers hier na parten, want de spons moest er gere geld aan te pas komen. Hoewel de geel zwarten de beste kansen hielden, kwam er in de stand geen wijziging meer.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 2