RAAD RUSSEN Rijssen buiten de wallen Burgerlijke Stand R.V.-nieuws Rahn tegen Lenstra Mevr. Muller-Müller plotseling overleden Rondvraag met vele problemen Lange wachttijden bij spoorwegovergang Vervuiling van de Regge Zomerhuisjes FILMNIEXJWS \y»r/ RIJSSENS OUDHEDEN Was de agenda van de raadsvergade ring, die maandagavond werd gehouden van dien aard, dat er over de voorstellen practisch geen discussies werden gevoerd, in de rondvraag, werden zeveel gevarieer de onderwerpen en problemen aangesne den, dat de raadsleden het presentiegeld niet voor niets hebben getoucheerd. Van de agenda was het belangrijkste punt het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening van f 421.000 met de bank voor Nederlandse gemeenten. Het voorstel werd evenals de 2e andere tot verkoop van bouwterrein resp. aan R. Borghuis en D. Bruggink aangenomen. De heer Nijland opende de rondvraag met de mededeling, dat er over de nieuwe regeling, ingevoerd door de begrafenis vereniging „De Laatste Eer" verschillende klachten waren binnengekomen. Men voelt er niet veel voor, zich door deze vereniging een stelregel te laten voor schrijven, weshalve de heer Nijland infor meerde naar de mogelijkheid van ge meentewege eenj lijkwagen aan te schaf fen. In Rijssen is het de gewoonte, dat de buren gaarne bijstand verlenen, aldus spr. De voorzitter (Burgemeester Landweer) antwoordde, dat hem de gesignaleerde moeilijkheden bekend waren. Over deze kwestie is met het bestuur van „De Laat ste Eer" gesproken en aldus spr.: „ik heb goede hoop, dat de moeilijkheden tot het verleden behoren". (De begrafenisvereniging, die de lijkwa gen ook aan niet-leden verhuurt, heeft onlangs de voorwaarde gemaakt, dat de wagen in de toekomst alleen gehuurd kan worden, als een daarvoor aangewezen aan spreker min of meer regelend kan optre den en de begrafenisstoet opent, met het oog op het verkeer e.d.). Nadat de burgemeester als antwoord op de vraag van de heer Nijland had gesteld, dat de aanspreker zijn taak precies be greep, vroeg de heer Nijland waarom men dat zo geregeld had. „Waarom moet die man er bij zijn", aldus dit SGP raadslid. Wethouder Goosen was van mening, dat deze aanspreker toezicht uitoefende op het materiaal en dat ook in verband met het verkeer deze persoon een taak kon hebben, waarop de heer Nijland aanhield door te zeggen, dat hij zich niet kon voor stellen, dat dat nodig was. De heer Ter Avest, die gehoord had van de aanschaffing van een, nieuwe lijkauto, was van menjing, dat de invloed van de gemeente uitgeschakeld -zou zijn. Als de vereniging de auto krijgt heeft de gemeente geen enkele zeggenschap meer, zodat dan over een paar jaar alles ter beschikking van „De Laatste Eer" is, aldus spr. „De vereniging wil alles aan zich trekken", zo kwam het de heert Ter Avest voor en hij was van mening, dat de gemeente een vinger in de pap moest houden. De heer Voortman (SGP) wilde graag weten, of het tarief nu ook hoger geworden was. De heer Kreijkes wist te antwoorden, dat het tarief inderdaad mef f 10.was opgevoerd, waarop de voorzitter zich in de discussie mengde door te zeggen, dat de gemeente over het tarief dat de ver eniging wilde bedingen weinig zeggen schap had, maar al met al was het te berde gebrachte voor de voorzitter nog wel aan leiding, om nog eens weer met het be stuur van „De Laatste Eer" eeni bespre king te voeren. De heer Pluimers bracht nog naar vo ren, dat de mogelijkheid bestond, „dat is in Rijssen niet erg bekend", dat ook een lijkauto gehuurd kon worden bij garage houders, hoewel men dan zelf voor dra gers diende te zorgen. De heer Hodes wilde graag wijzen op de keurige begrafenisverzorging van „De Laatste Eer" en hij wilde deze vereniging graag de eer geven, die haar toekwam. De heer Ter Avest, die deze vereniging „geen klap in het gezicht wilde geven", meende toch, dat de begrafenisvereniging geen reden had om niet-leden te dwin gen een aanspreker te nemen, als men de lijkauto slechts wilde hebben. De heer Siegerink brak ook een lans voor „De Laatste Eer". Gezien haar staat van dienst kan men het niet voorstellen alsof deze vereniging de buurtverenigin gen terug wil dringen, met welke opmer king dit debat werd besloten. De heer Hodes informeerde naar de stand van zaken met betrekking tot de onteigening van het huis van de wed. Smalbrugge in de Boomkamp. „Is er nog een onderhoud geweest?" zo vroeg spr. „Er zal nog 'n poging gedaan worden", al dus de voorzitter, waarna de heer Hodes opmerkte, dat er wel haast gemaakt moest Geboren: Johanna Hermina Gerrit- dina, dv H. Teela en W. J. ter Welle, En terstraat 56. Janna, dv H. Harbers en G. Grooten, Oranjestraat 52. Ondertrouwd: Dinant Kamphuis, 24 j., Rijssen, Hutten wal 6 en Maria Dannen- berg, 25 jr., Rijssen, Tabaksgaarden 36. Gehuwd: Johannes Gerhardus Altink 29 jr. en Maria Antonia Meulman ,26 j., Rijssen, Enterstraat 109. Hendrikus Sanderman, 31 jr. en Berendina Dom- merholt, 27 jr., Rijssen, Moddesteeg 21. Hendrikus Beunk, 26 jr. en Jannie Lohuis, 20 jr., Rijssen, Lentfersweg 64. Berend Torny, 21 jr. en Hendrikje Egberts, 17 jr., Rijssen, Nassaustraat 24. Overleden: Hendrika Kreijkes, 17 j., dv J. Kreijkes en G. Seppenwoolde, Es- straat 118. Engelina Hendrika Hül- ler, 60 jr., echtgenote van J. Müller, Boomkamp 5. Arend van den Noort, 33 jr., zv F. J. van den Noort en G. Troost, Westerstraat 5, overl. te Ensche de. worden, omdat de weg voor het verkeer werkelijk te smal was, naar zijn mening. Voorts had spr. meerdere malen gecon stateerd, dat de spoorbomen op de over weg aan de Dannenberg meerdere malen bijzonder lang waren gesloten, en omdat de wachtenden in weer en wind lang moes ten staan wachten dacht spr. aan de moge lijkheid tot het doen aanbrengen van z.g. abri's (wachthuisjes), maar de voorzitter achtte dit „ongebruikelijk", hoewel hij wel genegen was pogingen in het werk te stellen de wachttijden te doen verminde ren. Een probleem van geheel andere allure werd aangesneden door de heer Voort man (SGP) n.l. de vervuiling van de Reg ge. De rivier, die vooral de zomerdag een verschrikkelijke stank verspreidt, vormt geen mooie entree voor Rijssen, aldus de heer Voortman. Laat Rijssen beginnen te praten met omliggende gemeenten om hierin verbetering te brengen. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak bij het waterschap De Regge" al in be spreking was, waarop de heer Hodes la coniek vroeg: „Moeten we daarop wach ten?" De voorzitter stelde echter, dat een wa terzuiveringsinstallatie gefinancierd moest worden, en dat de voorbereidingen lange tijd in beslag namen. Wethouder Goosen deelde mede, dat er „destijds" een vereniging is opgericht, die zoekt naar een oplossing in groter ver band. De heer Jansen was van mening, dat deze kwestie inderdaad een! streekpro- bleem was. De grote bevuiling komt van de industrie en| zuivering heeft geen zin als de „bovenloopse" gemeenten geen maat regelen nemen. De heer Hodes meende, dat ook Rijs sen zijn aandeel in de bevuiling leverde, zodat het alleszins verantwoord was, om er althans te trachten tot verbetering te komen. Wethouder Goosen kon niet an ders dan mededelen, dat deze zaak „in voorbereiding" was. De heer Siegerink kwam nog even terug op de voorgenomen onteigening van de woning in de Boomkamp van de Wed. Smalbrugge. In de laatste vergadering is gezegd, dat er nog eens met de eigenaresse gepraat zou worden. „U kunt het nu kopen", aldus spr. De heer Ter Avest drong er op aan de situatie aldaar alvast voorlopig te bevei ligen, waarop de heer Hodes aansloot door te wijzen op het dienstgebouwtje van de Ned. Spoorwegen, dat ook „weg moest" naar zijn inzien. De voorzitter deelde mede, dat dat dienstgebouwtje verband hield met de beveiliging van de spoorwegovergang aan de Nijverdalseweg, waarvan spr. nog me dedeelde, dat er nog een extra beveiliging zou komen. De heer Pluimers informeerde naar de stand van zaken van het voornemen zo merhuisjes te bouwen. Hierover deed de voorzitter de positieve mededeling, dat er voor het seizoen, 1961, 14 a 15 huisjes gebouwd zouden worden ten Zuiden van het Waterreservoir en ten Noorden van de Autoweg (nabijheid Ko ningsbelt). De heer Ter Horst zag graag, dat er bij het Stationsplein een eenrichtingsverkeer zou worden ingevoerd, welke kwestie met deze opmerking de aandacht van B. en W. verwierf. Deze kwestie bleek zo actueel te zijn, dat er een voorstel van werd gemaakt, dat door de raad werd geaccepteerd met de op merking van de heer Hodes, onder voor waarde, dat het een tijdelijke maatregel is. De heer Haase, vroeg waarom de schuur bij de woning van de heer Ten! Hove aan de Banisweg, die door de gemeente ont eigend was, niet werd opgeruimd. „Waar om moest dat toch zo ellenjdig lang du ren", zo liet spr. zich ontvallen. Wethouder Goosen antwoordde, dat de heer Ten Hove verzocht had, het gedeelte van het terrein, dat de gemeente niet no dig had terug te mogen kopen. De Rijkswaterstaat, moet de plaats van de rijwielpaden nog aangeven, aldus spr., waarmee het slot kwam van deze uitge breide rondvraag. Rijssen Vooruit heeft het in de wed strijd tegen Tus Jahn in de Duitse plaats Werdohl, waar men gedurende het afge lopen weekend te gast was, niet tot een overwinning kunnen brengen. De Duit sers wonnen de wedstrijd, waarvoor een grote belangstelling bestond, met 3-2. RV kon zich moeilijk aanpassen op een terrein vol met sintels en dat D. J. Nij land wegens een blessure moest uitval len, was voor RV een nadeel. Zondag wordt de reeks vriendschap pelijke wedstrijden voortgezet met de wedstrijd RV 1-UD 1 (Deventer). Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein nabij de kamgarenfabriek, in verband met de werkzaamheden op het terrein aan de Wierdensestraat. Na afloop van deze wedstrijd komen het derde en vier de elftal tegen elkaar in het veld. Het ligt in de bedoeling van het be stuur van RV het clubblad wekelijks te doen verschijnen. Hierin kunnen dan wekelijks de opstellingen der elftallen bekend gemaakt worden. Hiermee wordt vóór de aanvang van de competitie een aanvang gemaakt. Voorlopig worden de opstellingen niet anders (geen wedstrijd kaarten meer) bekend gemaakt dan door aanplakking in het speciale kastje bij de Fa. Oldekamp. BENOEMD Met ingang van 1 oktober a.s. is de heer H. D. Bolman, momenteel waarne mend directeur van gemeentewerken, benoemd tot adjunct-direkteur van ge meentewerken te Weststellingwerf. Woensdag 17 augustus wordt in het Diekman-stadion te Enschede de zeer interessante voetbalwedstrijd gespeeld tussen Sportclub met Helmuth Rahn te gen Enschedese Boys met Abe Lenstra. Gezien de resultaten van beide ploe gen in de laatste vriendschappelijke wedstrijden, belooft het een interessante wedstrijd te worden. „PARK GEBOUW" RIJSSEN Vrijdag en zaterdag de vrolijke en spannende film: „Mijn man is bij de F.B.I." David Wilson (Tony Curtis) is assi stent van een scheikunde-professor aan de universiteit en regelt tevens de toela ting der studenten tot de colleges. Een Europese vluchtelinge toont op zekere dag haar dankbaarheid voor de toelating door David hartelijk te omhelzen. Op dit kritieke moment komt Davids jonge vrouwtje Anri'ÏJanet Leigh) binnen. Woe dend holt Ann weg en laat hem weten dat zij niet meer met hem onder één dak wil leven. David, die zielsveel van Ann houdt, is radeloos en roept de hulp in van zijn boezemvriend Mike (Dean Martin). Mike, als schrijver van televisie-toneelstukken, stelt David een nogal fantastische uitweg voor. David moet voorgeven, dat hij in het geheim agent van de F.B.I., de Fede rale recherche, is en de studente moest kussen in de uitoefening van dat vak. Mike verschaft David een namaak-FBI- identiteitskaart en een revolver uit de requisietenafdeling van de TV-studio. Ann laat zich overtuigen en is nu ge weldig trots op David. Hoewel de FBI 'n geheime dienst is, flapt zij er tegenover iedereen uit dat David FBI-agent is. De FBI is direkt op de hoogte, dat er een na maak FBI-kaart is gemaakt en stuurt één van z'n mannetjes, Powell (James Whit- more) achter David aan. Mike buit Ann's nieuwe stemming uit door David (tegen zijn zin) „voor dienst" mee te nemen naar een afspraakje met twee meisjes. Ann brengt op haar beurt Powell naar het restaurant waar de twee heren met de verleidelijke vrouwelijke „spionnen" zitten. Als Ann vreest dat de dames gaan ontsnappen, vuurt zij Da vids TV-revolver af, veroorzaakt een enor me consternatie en bezorgt de FBI een onpleizierige dwaz« publiciteit in de kranten. Een buitenlandse spionnenbende raakt nu echter geïnteresseerd in David en lokt hem met Mike en Ann naar het Empire State gebouw. Dit geeft de FBI een mooi spoor in handen en overal staan agenten geposteerd als ons drietal zich bij de spionnen vervoegt. Deze zien kans om Mike en Ann in een lift te bedwelmen én David een spuitje te geven dat zijn ver stand verzwakt. Maar hoe zij hem ook uithoren, namen van professoren die „aan geheime opdrachten werken", ko men zij niet te weten. Zij laten Mike en David achter in de verwarmingskelder van het gebouw en als deze uit hun verdoving bijkomen, menen zij in een onderzeeër te zitten, die hen ontvoert! Onze vrienden nemen het manmoedig besluit om het vijandelijke vaartuig tot zinken te brengen en zelf er mee onder te gaan. Door allerlei kranen te openen, weten zij de kelder inderdaad blank te zetten. Zij zijn zich niet bewust, dat zij in het enorme gebouw boven zich een noodtoestand scheppen, doordat op sommige etages de verwarming uitvalt en op andere een kookhitte ontstaat. De FBI bevrijdt onze helden tenslotte, de vreemde spionnen worden gegrepen, DE VROUWE VAN DE OOSTERHOF EN DE BURGEMEESTERS. De Van Ittersums waren lastige heren, zo worden ze tenminste geschilderd, en dat kan in deze verlichte tijd thans on gestraft gezegd worden. Maar geloof ge rust: de Rijssenaren dier dagen waren ook niet voor de poes. Nu is het wel zo: eertijds was de Oosterhof een machtig bezit, mits de eigenaar een edelman van goeden huize was. Nu, dat waren de Van Ittersums wel. En nu achteraf bekeken geloven wij ook wel dat het meer om de heerlijke rechten, voorrechten dan al tijd, ging, dan om de personen die op de Oosterhof woonden. Maar toch, Rijssens burgerij woonde in vroeger tijden op een te klein bestek. En daarbij, de macht die enkele heren bezaten en die diep in de volkshuishouding ingreep, gaf wel eens aanleiding tot minder prettige toestan den. Klaas Ezeman was weg. De Vróuwe van de Oosterhof ging op bezoek bij de burgemeesters. Janna had ginds in Ame- rongen heimwee, zo verklaarde de Vrou we van de Oosterhof en Hendrik de Voogd was altijd een goed schoolmeester ge weest, wel niet handzaam, voegde zij er nadenkend bij. Maar bruikbaar was hij steeds geweest. Nu was het wel zo, dat het heimwee naar Rijssen bij Janna er wel was, maar niet in die mate dat het gevaarlijk was. Iets anders was het, dat de adelijke dames hun naaister misten. Dus ging de Vrouwe van de Oosterhof de burgemeesters bewerken en zij deed dit op zeer innemende wijze. Zij vond het zo vreselijk voor een Rijssener doch ter, die bezig was te verkwijnen in den vreemde. De burgemeesters vonden dat aanvankelijk maar kwaakbellerij. Maar de Vrouwe van de Oosterhof had zich aan vankelijk eerst tot de burgemeesters vrouwen gewend. Men had voorlopig voor Ezeman een reizende schoolmeester ge nomen, het was een noodgeval, dat wist men na één week al zeker. Gelukkig was de man vrijgezel, dus de schoolmeesters woning bleef vrij. Na veertien dagen van noeste arbeid was het de hoge Vrouwe gelukt het pad voor Janna te banen. Hendrik de Voogd voelde er zelf niet zoveel voor om naar Rijssen terug te keren. Maar op de Stoevelaar was een nieuwe ster aan het rijzen. Een freule Rip- perda had daar weer haar intrede gedaan, een die werd door de adelijke vrouwen in de arm genomen en deze jonge Vrou we, ofschoon met Rijssen niets te maken hebbende, deed de balans van de Voogd overslaan ten gunste van Rijssen. Zij wist haar man, Borchard, te bewerken dat deze De Voogd tot rentmeester van de Stoevelaar zou aanstellen. De Vrouwe van Stoevelaar had een fluwelen tong. En dat wilde in die tijd heel wat zeggen. Door bemiddeling van de Vrouwe van Warmelo kreeg de Voogd bericht, dat de schoolmeesterspost voor hem vacant was en dat hij rentmeester kon worden op de Stoevelaar, Nog nam Hendrik de Voogd bedenktijd. Janna zat op hete ko len, want Rijssen betekende voor haar het volle leven. Intussen liet Klaas Ezeman ook van zich horen. De heren van het hof te Boe- kelo hadden sinds een paar eeuwen tol vrije overgang over het Rijssense veer. En zij niet alleen. Hun onderhorigen ook. En de Jonker van Voerst had niet te veel gezegd, toen' hij tegen Ezeman ge zegd had, dat deze te Boekelo een prach tige schoolmeestèrsbaan kreeg, de he ren van Boekelo mochten Klaas Ezeman wel. Hij leerde op school de boerenkin deren met de stok ontzag voor de heren Jonkers, en zo hoorde het, vond de heer van Boekelo. En daarom gaf hij Ezeman permissie om naast de schoolmeesters- baan een, linnenhandel te beginnen. En hier maakte onze Klaas vooral bij zo merdag, wanneer de school zo goed als ontvolkt was, een dankbaar gebruik. Nu gebeurde het dat Ezeman op een zijner tochten het Rijssense veer zonder de ver eiste duit wilde passeren. De veerman was het hiermee niet eens. Klaas sloeg zich met de vuist op de borst en ver klaarde, dat hij als schoolmeester van Boekelo van het hoge huis van Boekelo recht had om het Rijssense veer zonder een duit te passeren. Dat kan als school meester waar zijn, riep de veerman, maar als linnenkoopman heb jij veergeld te betalen! En daarmee basta. Klaas wilde juist een grote mond opzetten, maar de veerman riep: Betalen, of je koopwaar afleggen als borg! Klaas wilde geen van beiden en deed een poging om de veerman op zij te duwen. Doch VeerBats greep de Boekelose schoolmeester in de kraag. De laatste verzette zich hevig. Het werd een fikse vechtpartij op de veerbrug zon der leuningen. Reizigers keken geïnteres seerd toe, hoe die beiden, zich afklopten. De veerman bleek de sterkste. Hij sloeg Klaas Ezeman een bloedneus, en niet zuinig. Klaas verklaarde dreigend aan gifte te zullen doen van roof en mishan deling. Want Veer-Bats had voorlopig het pak linnen vastgehouden, want een duit was in die dagen ook geld. Ezeman liep op hoge benen naar de schout en liet het bebloede vest zien en, een grote blauwe zakdoek, die nu roodgekleurd was van het bloed. Of het nu van opwinding kwam of van wat anders, dat is nooit bekend geworden, maar gezeten bij de schout aan tafel kreeg Ezeman weer een flinke bloedneus. Naar buiten!, riep de Rijsse ner schout, ik wil die smeerboel hier niet. Een paar veenarbeiders, die Klaas nog kenden van de school, kregen medelijden met hun ex-schoolmeester, trokken hem in der haast jas en vest uit, putten een emmer water en goten de meester koud water in de nek. Dat ging niet zo zuinig, water en bloed vermengden zich, Een burgemeester, die toevallig langs kwam, vroeg wat dit te beduiden had. De oudste veenpoet riep: Borgemeister, meister Kloas blöd as 'n varken! Schooljeugd kwam naderbij, er waren scholieren on der, wier zitvlak nog pijn deed bij de ge dachte aan de klappen, die ze van meester Ezeman gekregen hadden. Zij verzamel den zich en liepen in een grote groep door Rijssens straten, en riepen luid en wraakzuchtig, dat meester Ezeman nu zelf eens een goed maal op de bast had ge had. Intussen werd onze Klaas binnen- geloodsd bij Worstjes-Siene, een kennfs van de schoolmeester, die hem een kom melk gaf met kruiden er in tegen het neusbloeden. Toen echter Worstjes-Siene eens goed keek, riep zij: mien leve man, zee hebt oew het neuzebot kot 'ehouwen! Dus zou de schout er toch aan te pas moeten komen. Toen door de goede zor gen van Siene Ezeman weer toonbaar was geworden, behalve zijn neus dan, waarvan de schout constateerde dat Eze man nu een neus had als een kinder klomp, werd leen schoutsdienaar naar Veer-Bats gestuurd om deze even te ha len. Bats bracht het pak linnen maar vast mee. En de schout hoorde de beide kemphanen uit. De schout besliste, dat wat buiten het gevecht betrof, Veer-Bats in zijn recht stond. Met een vloek gooide Ezeman de duit op tafel en greeg zijn linnen weer terug en sarcastisch riep de' schoutsdienaar, die de Boekelose school meester uitliet: Iej hebt er te meenste nog n' flinken kokkert bie'j ouwerhool'n. VAN COEVERDEN. en Ann die nu wel weet, dat David geen echte FBI-man was neemt haar dappere echtgenoot weer in genade aan. Woensdag de realistische film: „Bittere rijst" De aantrekkelijke Francesca werkt als kamermeisje in een hotel. Zij staat geheel onder de slechte invloed van Wal ter, een misdadiger, terwille van wie zij een zeer kostbaar collier steelt. De poli tie jaagt de dieven na en ontdekt Walter op het station, waar een menigte vrouwen op het punt staat, te vertrekken naar de rijstvelden. Het gelukt Walter te ontko men, nadat hij Francesca heeft bevolen, onder te duiken bij de rijstarbeidsters en op de rijstvelden zijn komst af te wachten. Tussen de arbeidsters bevindt zich ook een zeer onevenwichtig meisje, Silvana, dat wordt verteerd door de zucht naar luxe en avontuur. Zij knoopt kwasi- vriendschappelijke betrekkingen aan met Francesca. Tegen Marco, een ter plaatse geleger de sergeant, uit Silvana haar vermoeden dat Francesca de dievegge is, die het kost bare collier heeft gestolen. Zij eist van hem, dat hij Francesca zal aangeven bij de politie. Marco weigert en weet Silvana te kalmeren. Niettemin gaat zij door met haar intriges en steelt het collier van Francesca. Als er 's avonds wordt ge danst, heeft Silvana het collier om, juist als Walter terugkeert. De dief brengt het meisje geheel onder zijn dierlijke in vloed. Hij heeft haar hulp nodig voor de uitvoering van een plan, dat inmiddels bij hem is gerijpt: Het stelen van alle ge oogste rijst. Hij draagt Silvana op om tij dens het oogstfeest de sluizen te openen en een overstroming te veroorzaken, waardoor alle feestvierders van de plaats van het misdrijf worden weggelokt. Iedereen haast zich naar de plaats van de ramp. Alleen Francesca blijft achter. Zij haalt Marco over om met haar mee te gaan naar de rijstopslagplaatsen, waar zij Walter en Silvana aantreffen. Francesca onthult dan dat het halssnoer vals is en dat Whiter Silvana heeft bedro gen zoals hij ook haar bedrogen heeft. Woedend schiet Silvana Walter neer. Ver dwaasd stort zij zich daarna van een hoge toren. Francesca en Marco willen samen een nieuw en beter leven tegemoet gaan. Op volkomen onverwachte wijze over leed zondag in de leeftijd van 60 jaar Hevr. E. H. Muller-Müller, die zich in het maatschappelijke leven op verschil lende wijzen verdienstelijk heeft ge maakt. Vooral gereleveerd dient te worden haar aktiviteiten als presidente van de UW (Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers). Het meest bekende van deze UW is, in Rijssen althans, de oprichting van een bejaarden sociëteit, waarin de be jaarden op regelmatige tijden op een aangename wijze bezig worden gehou den. Mevr. Muller had hiervoor een gro te belangstelling en haar gemis zal in de bejaardensocieteit voelbaar blijven. Aktief heeft Mevr. Muller zich ook bezig gehouden met verschillende col lectes, zoals de reclasseringscollecte, de collecte vioa|r het Van Weerden Poel manfonds, terwijl zij ook al jaren de ge hele organisatie verzorgde van de Sima- vi-collecte. DE TERAARDEBESTELLING. Donderdagmiddag vond onder grote belangstelling de begrafenis plaats van Mevr. E. H. Muller-Müller. Aan de ge opende groeve werd het woord gevoerd door Ds. Vos, predikant van de Ned. Herv. Gemeente, die ten huize van de overledene reeds gesproken had naar aanleiding van Jesaja, de verzen 6 tot en met 8. De heer J. C. Nieuwenhuis sprak na mens de bejaarden, die mede door het werk van Mevr. Muller gedurende het winterseizoen een aangename afwisse ling en ontspanning vonden. Spr. herin nerde er aan, dat bij de laatst gehouden bijeenkomst onwillekeurig de vraag was opgekomen, wie niet weer in de bij eenkomsten zou terugkeren, „maar dat dit Mevr. Muller zou zijn, had geen van ons verwacht". De overledene, aldus de heer Nieuwenhuis, laat een lege plaats achter en het zal moeilijk zijn een op volgster te vinden, die het werk op de zelfde wijze zal willen en kunnen ver richten. De heer E. Dasselaar memoreerde de reeks van maatschappelijk werk, waar voor Mevr. Muller zich reeds vele jaren had ingezet. Zij was een stuwende kracht in de voorbereiding en organisatie van verschillende collectes, zoals voor het reclasseringswerk, de Simavi, de kanker bestrijding, de Roode Kruiseollecte, ter wijl zij ook van de plaatselijke afdeling van de UW een energieke presidente was. Het begrip maatschappelijk werk heeft Mevr. Muller op warme wijze ge manifesteerd en namens al deze instel lingen sprak de heer Dasselaar een har telijk dankwoord. Namens de UW van de afdeling Al melo waren aanwezig: Mevr. André de la Porte en Mevr. Ter Bruggen. Door een schoonzoon van de overle dene, de heer Ir. R. J. Dijkerman, werd een dankwoord gesproken voor de be toonde belangstelling. In de aula bestond gelegenheid de fa milie te condoleren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. BETROUWBAARHEIDSRIT „OP PAD" De bromfietsclub „Op Pad" organi seert dinsdag 16 augustus een betrouw- baarheidsrit over 35 km., waarvan de start zal plaats hebben bij café Smit aan de Enterweg.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 2