INGEZONDEN Huishoudschool neemt belangrijke plaats in bij Ter Horst Co. I.V. Duitse nozems kozen het hazenpad meren Jubilea Uitslag P.V. „Het Luchtvermaak" ILMNIEXJWS Uitslag gezamenlijke wed vlucht P.V. „De Zwaluw" en „Het Luchtvermaak" Schoolvoetbal begonnen Gezondheid en genezing W. ROZENDOM broodbezorger gesloten G. Sanderman, VIVO PREDIKBEURTEN Politie hanteerde de gummiknuppel Een uur korter werken bij Metappa, Almelo Tragisch ongeval tijdens het vissen ixxyi CÜZ HllÜjL Tentoonstelling bewijs van grote belang voor werkneemsters Ondanks het feit, dat de heer E. J. Ligtenberg tijdens de jubileumfeestelijk heden van Ter Horst en Co., waar hij 40 jaar in dienst was, een Koninklijke on derscheiding ontving, werd aan het ju bileum toch nog aandacht geschonken. De heer Ligtenberg (garenmaker in de weverij) werd ontvangen op het di rectiekantoor, waar hij werd toegespro ken door de heer A. H. ter Horst, die hem een prima vakman noemde. De heer Ter Horst overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud. Het ereteken (25 jaar) werd verwisseld voor het erteken van 40 jaar dienst. GESLAAGD Te Zwolle slaagden aan de Hervormde Kweekschool voor het onderwijzers-exa men (met akte J) onze plaatsgenoten, de heren G. J. Kraa en J. Blik. Wedvlucht van Würzburg op 1'8 juni 1960. In concours 585 vogels. Lossing om 8.45 uur. 1 en 2 Joh. ter Harmsel; 3 J. W. Baan; 4 A. Lankamp; 5 E. Lohuis; 6 J. W. Baan; 7 A. J. ter Steege; 8 J. Nijland; 9 H. J. Bouwhuis; 10 A. Voortman; 11 H. Waggeveld; 12 T. Geerling; 13 A. Lan kamp; 14 A. J. ter Steege; 15 G. J. v. d. Willige; 16 W. Sikkelbein; 17 De Denne- kamp; 18 G. Wessels; 19 M. Boerman; 20 A. Lankamp. GROTE DEELNAME PUZZLE RIT Door de Rijssense motorclub RMC werd woensdagavond een sterrit verre den voor auto's en motoren, waaraan door ruim 50 personen werd deelgenomen. Er was een fraai parcours uitgezet over een afstand van ca. 60 km dat liep over El- sen-Enter-Rijssen-Nijverdal-Wierden-Enter naar Rijssen, waar bij café „Het Witte Hoes" de start en finish was. De uitslagen waren als volgt: Auto's: 1. H. Pezie, Almelo, 10 strafpunten 2. L. Wagenaar, Hengelo, 25 strafpunten 3. H. ter Horst, Rijssen, 60 strafpunten 4. J. Koning, Almelo, 86 strafpunten 5. B. Eshuis, Rijssen, 98 strafpunten 6. J. Dijkink, Rijssen, 106 strafpunten 7. M. Mensink, Rijssen, 108 strafpunten. Motoren 1. J. C. Zeisling, Almelo, 7 strafpunten 2. J. Aalbers, Hengelo, 16 strafpunten 3. J. ten Brugge, Hengelo, 26 strafp. 4. H. Vonkerman, Hengelo, 28 strafp. 5. A. Ligtenberg, Rijssen, 55 strafpunten 6. H. Raanhuis, Delden, 63 strafpunten 7. H. W. Buursink, Rijssen, 81 strafp. Na afloop werd in café „Het Witte Hoes" door de heer H. Buursink met een toepasselijk woord" de prijzen uitgereikt. RAAD RIJSSEN De gemeenteraad van Rijssen komt he denavond in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt als enig punt een voorstel van B. en W. tot regeling van het kasgeld-krediet voor het 3e kwartaal 1960. PARKGEBOUW RIJSSEN Woensdag de film: „ANNA" Zuster Anna is de rechterhand van de geneesheer-directeur van een groot zie kenhuis. Zij is zeer plichtsgetrouw en heeft een warm hart, waardoor de patiën ten zeer op haar gesteld zijn. Zij wil graag haar gelofte als non afleggen, maar moeder overste wil dat zij hiermee wacht, omdat zij van mening is, dat Anna nog te veel aan het wereldse gehecht is. Zij her innert Anna aan de vreemde omstandighe den waaronder zij in het ziekenhuis is ge komen. Op een avond wordt een ernstig gewon de jongeman binnengebracht. Als Anna hem ziet, krijgt zij een hevige schok. Die avond heeft een jonge chirurg de wacht. Hij is erg nerveus, waarom Anna besluit, de geneesheer-directeur te roepen. Deze merkt al gauw, dat het meisje in een bij zonder gespannen toestand verkeert en hij wil niet, dat zij hem bij de operatie assisteert. Terwijl de dokter aan het werk gaat om het leven van de jongeman te redden, trekt Anna's geest voorbij wat aan deze avond is voorafgegaan. Zij ziet zich weer als danseres in een nachtclub. Daar werkte ook haar vriend Vittorio, een minderwaardig type, die echter een grote aantrekkingskracht op haar uitoefende. Op een avond maakte zij kennis met een jonge man van buiten. An- dré. Zij ging van hem houden. Toen het haar met de grootste inspanning gelukt was, zich aan Vittorio's invloed te ont trekken, was deze haar naar André's land goed gevolgd, waar zij bezig was met de voorbereidingen voor haar huwelijk. Vittorio had getracht haar te overre den met hem mee te gaan, maar weiger de, waarna hij tot geweldpleging overging. André had hem hierbij betrapt. Toen An dre Anna wilde beschermen, hal Vittorio zijn revolver getrokken. Er was een wor steling ontstaan en er was een schot ge vallen. Een dodelijk schot, Vittorio sterft. Anna was hierop als verdwaasd wegge vlucht. Zij had uren gelopen en uitgeput had zij een auto aangehouden. Op het mo ment, dat zij wilde uitstappen, zakte zij in elkaar, waarop zij naar 'n ziekenhuis was overgebracht. Hier had zij besloten non te worden om alles te vergeten en een be ter leven te beginnen. Alles was goed ge gaan. Tot de komst van de gewonde man, want deze was André, die een auto-onge luk had gekregen. Hij smeekt Anna haar ontslag te nemen en met hem te trouwen. Anna krijgt een hevige tweestrijd, die in steeds dramatischer wordend climax tot een oplossing komt. Zaterdag, openluchtvoorstelling. Vertoond wordt de film: „DAS EINFACHE MaDCHEN" Catherina Bastiani, een begaafd zange resje en danseresje, heeft na jaren wachten eindelijk haar grote kans gekregen: een proefopname voor een film. Catherina wordt geprotegeerd door de bekende ster Robert Holden en als de proefopname een succes wordt, schijnt niets meer een grote carrière in de weg te staan, want Cathe rina krijgt de hoofdrol toebedeeld in een film: „Het eenvoudige meisje." Catherina en haar vriendin Milli, die tot nu toe hun brood hebben verdiend met gymnastiekles sen voor corpulente heren, zijn overgeluk kig. Plotseling komt er echter een danige kink in de kabel in de vorm van Thomas Kraus, de schrijver van het boek, waar naar de film gemaakt zal worden. Hij heeft er bezwaar tegen, dat de hoofdrol gespeeld zal worden door een zangeres en danseres, die volgens hem onmogelijk het type kan spelen, dat hij in het eenvoudige meisje ziet. En zonder Catherina gezien te hebben weigert hij haar als hoofdrol speelster te accepteren. Catherina is ten einde raad, maar de energieke Milli weet haar te overreden in een auto-scooter te stappen en het bol werk te bestormen. Het is een echt bol werk, want Kraus woont met zijn zoon tje Jürgen in een oud slot in de bergen. Een slot, dat nog twee andere bewoners herbergt: juffrouw Seidel, de huishoudster en Werner Patzold, een schilder en een vriend van Kraus, die enige tijd is komen te logeren om op krachten te komen van zijn geboemel in de bewoonde wereld. Deze bewoonde wereld eindigd in het dorp aan de voet van de berg, waarop het slot gelegen is. In het dorp eindigd ook de eerste etappe van de reis van Ca therina en! Milli. Milli belt Kraus op van uit een café om als „manager" de komst van Catherina te melden, maar Kraus wei gert kortaf Catherina te ontvangen. Ge lukkig zit in het café een zekere Eva Krapke, die eveneens op weg is naar het slot, waar zij de rol van de nieuwe dienst bode op zich zal nemen. Dit brengt Ca therina op 'n idee: Eva is telefonisch aan genomen na een schriftelijke sollicitatie; dus kent niemand in het slot haar van ge zicht. Dus stelt Catherina aan Eva voor met haar te ruilen. Aangezien dit voorstel gepaard gaat met concrete voordelen, aan vaardt Eva het aanbod en de Eva Krapke, die enkele uren later bij het slot aanbelt is dus in werkelijkheid Catherina Bastiani, die nu wil proberen als dienstmeisje de ongenaakbare slotvoogd te benaderen om hem ervan te overtuigen dat zij wel dege lijk geschikt is om het eenvoudige meisje van de film te spelen. Al gauw doen zich onvoorziene com plicaties voor. Vrijdag de film: „JERRY, DE SCHRIK VAN HET BATALJON". Bixby Meredith is al 17 maanden in het leger, maar zijn superieuren zijn de wan hoop ten prooi, want hij is bijzonder on handig en eigenlijk voor niets geschikt. Zijn goede wil is echter aanwezig en het merkwaardige is, dat Bixby theoretisch de techniek volkomen beheerst: hij kent reeksen handleidingen uit zijn hoofd, maar helaas, als het op de praktijk neer komt, dan maakt hij voortdurend brok kenEen vrouwelijke afgevaardigde van het Instituut voor Psychologisch On derzoek, Majoor Stelton, heeft op zich genomen om van Bixby een soldaat te ma ken en zij roept hierbij de hulp in van kor poraal Dolan. Deze heeft het echter niet bijster op Bixby begrepen, daar deze hem, zij het dan ook onbewust, in allerlei peri kelen heeft gebracht. Dolan is er dan ook stellig van overtuigd, dat het opleiden van Bixby onbegonnen werk is, maar Majoor Shelton is bijzonder aantrekkelijk en hij aanvaardt haar verzoek om medewerking. Tezamen met zijn vriend Stan Wenas- lawski wordt Dolan vootdurend de dupe van Bixby's onhandigheden. Wanneer het drietal op een avond laat vanuit de stad naar de kazerne terugkeert, brengt Bixby zijn beide vrienden per abuis in de barak ken van de vrouwelijke soldaten, hetgeen natuurlijk heel wat consternatie teweeg brengt. Tot overmaat van ramp denkt Ma joor Shelton, die op Dolan verliefd is ge worden, dat deze met opzet naar die ba rakken is gegaan en het resultaat is, dat zij bij de Generaal bereikt, dat Dolan met een compagnie naar Noord-Afrika wordt gestuurd, welke compagnie opdracht heeft om een luchtbasis te beschermen. Ook Wenaslawsky behoort tot die groep, terwijl Dolan ongewild zelf aanleiding ertoe geeft, dat ook Bixby wordt uitge zonden! Het kamp in Noord-Afrika blijkt mid den in de woestijn te liggen, maar ons drietal slaagt er toch in om een gezellige avond in een naburige stad door te bren gen. Bixby maakt in een bar kennis met een knappe danseres, Zita en wordt op slag verliefd op haar. Hij raakt echter be trokken bij een complot van woestijnban dieten, die het op een geheim kanon van het leger gemunt hebben. Na een reeks van komische en spannende gebeurtenis sen, waarbij Dolan en Wenaslawsky hun wapenbroeder te hulp komen, gelukt het de drie soldaten om de Arabieren in te rekenen. Bixby krijgt zijn Zita, terwijl Majoor Shelton eveneens in het verre Noord-Afrika haar Dolan terugvindt. Wedvlucht Würzburg op 18 juni 1960. In concours waren 638 vogels. De dieren werden gelost om 8.45 uur. 1 en 2 Joh. ter Harmsel; 3 M. Geuzen dam; 4 J. W. Baan; 5 E. Lohuis; 6 H. J. Bouwhuis; 7 A. Lankamp; 8 A. J. ter Steege; 9 J. W. Baan; 10 J. Nijland; 11 A. Voortman; 12 H. Waggeveld; 13 T. Geerling; 14 A. J .ter Steege; 15 G. J. v. d. Willige; 16 A. Lankamp; 17 W. Sik kelbein; 18 D. Dennekamp; 19 G. Wes sels; 20 A. Jansen. Hoewel het er eerst alle schijn van had, dat het schoolvoetbal in Rijssen en Enter dit jaar niet door zou gaan, is het door medewerking van enkele plaatselijke instanties toch gelukt de wedstrijden door gang te laten vinden. Op het voetbalter rein bij de Kamgarenfabriek, bij de Heka aan de Holterstraatweg en het terrein van de R.K. v.v. Enter worden de wedstrijden gehouden. Er wordt deelgenomen door de volgende scholen: Wilhelminaschooi, Julianaschool, Oran- jeschool, Schildschool uit Rijssen en de R.K. Jongensschool en de Christelijke school uit Enter_ Dinsdag zijn de eerste wedstrijden ge speeld. De uitslagen waren als volgt: Julianaschool Oranjeschool 30; R.K. Jongensschool Enter Chr. School Enter 0—1. Het verdere programma voor deze week is, woensdag: Wilhelminaschooi Juliana school; Oranjeschool Chr. Enter. Donderdag: R.K. Jongensschool Enter O.L. school Rijssen; Wilhelminaschooi Oranjeschool. Vrijdag: Chr. School Enter Juliana school; Wilhelminaschooi O.L. school Rijssen. VOETBAL Vaassen-Eilermark 31. Halve finale KNVB-beker. Een na rust beter spelend Vaassen heeft een verdiende 31 zege behaald op Eilermark. Deze wedstrijd werd zon dagmiddag onder geringe belangstelling op het terrein van „De Kamgaren" te Rijssen gespeeld. Reeds na tien minuten spelen nam Eilermark door linksbuiten De Lange de leiding uit een pass van linksbinnen Slotboom. Nog voor rust bracht rechts buiten Van de Haar via de lat de par tijen op gelijke voet. In de tweede helft was Vaassen de best spelende ploeg. Het duurde echter tot 5 minuten voor rust voor rechtsbinnen G. IJzeman dit over wicht in een doelpunt wist uit te druk ken. Vlak voor sfloop bracht linksbin nen H. Koenen met een fraai diagonaal schot de eindstand op 3—1. WIE HELPT? In januari '59 werd in Rijssen een Mu ziekschool opgericht, die al spoedig in een behoefte bleek te voorzien. De pl.m. 100 leerlingen, die zich aan meldden, ontvangen les in het bespelen van verschillende instrumenten ,n.l. or gel, piano, gitaar en blokfluit. Voor kin deren vanaf 9 jaar is er bovendien ge legenheid tot het ontvangen van „alge meen vormend muziekonderwijs". Zowel door leraren als leerlingen wordt er enthousiast gewerkt, wat wel bleek uit het succesvolle verloop van de uitvoering, die de school in december 1959 gaf. Dit succes was mede te danken aan het dameskoor, dat zich bij de mu ziekschool aansloot en nu wekelijks re peteert onder leiding van de directeur, de heer Steen. De financiën baren echter grote zorg. Om iedereen het volgen van de lessen mogelijk te maken, worden de lesgelden zo laag mogelijk gehouden. Een verzoek aan de gemeenteraad van Rijssen om subsidie te verlenen werd tot onze grote spijt afgewezen. Wij hebben niet direkt een beroep wil len doen op Uw hulp; nu achten we ech ter, gezien het tekort van f 1400,- over 1959, het ogenblik aangebroken om Uw hulp in te roepen. Wie helpt ons met een gift? Wanneer U bereid bent ons te helpen de Muziekschool in stand te houden, kunt U Uw bijdrage doen overschrijven op onze rekening bij de Twentse Bank al hier of storten op postrekening no. 959950 van de Twentse Bank ten name van „Mu ziekschool Rijssen en Omgeving". Giften worden ook gaarne in ontvangst genomen door: P. J. Otte, J. ter HorstJ.H.zn.straat 3, voorzitter. L. Vermaas, Pr. Mauritsstraat 8, pen ningmeester. J. Wessels, Weth. H. H Korteboslaan 69. De Muziekschool vertegenwoordigt een algemeen Rijssens belang, gaat niet uit van een bepaalde richting en is toegan kelijk voor elke gezindte. Bij voorbaat zeggen wij U hartelijk dank voor Uw steun! Het bestuur van de „Muziekschool Rijssen en Omgeving". Wij verzorgen uw voeten. Gediplomeerd Schoen- en Voetkundige pedicure Steunzolen volgens gipsmodel T. Rozendom-Nijland, Elsenerstraat 32. In het hondenasyl Zuiderstraat 13, is één hond te verkrijgen. REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en, goedkoper! Drogisterij TEN BERGE, Eschstraat 4, Rijssen. Militaire schoenen 8.50 Hoge bruine laarzen 9.50 Elsenerstraat 32 GEVRAAGD G. DERKSEN GEVRAAGD FLINK MEISJE voor hele dagen. MEIJER, Grotestraat 18, Rijssen, tel. 2505. TE KOOP HOK MET 2 CHINCHILLA KON. Molendijk 31. TE KOOP NEST DUITSE HERDERS, van prima afstamming, met stamboom. R. PUPPELS, Molendijk 90, Rijssen, n.o.z. WEGENE VAKANTIE van 27 juni tot en met 2 juli. Huttenwal. Van welke grote importantie het ge schenk is geweest, dat de heer M. G. van Heel in 1926 aan het bedrijf van Ter Horst en Co., n.l. een volledig ingerichte Huishoudschool, deed, wordt ieder jaar weer duidelijk, als aan het einde van het schooljaar een tentoonstelling wordt gehouden, waarin getoond wordt, wat de meisjes, na het volbrengen haar taak in het bedrijf van Ter Horst en Co. in soms betrekkelijk korte tijd wordt bij gebracht. Zowel de directrice Mej. J. v. d. Gaast als het overig personeel dat aan de school is verbonden, kan met voldoening terug zien op de resultaten, die ook in het afgelopen schooljaar zijn behaald. Ook de diretcie van Ter Horst en Co., die woensdagavond met de dames een bezoek aan de tentoonstelling bracht (nadat de heer A. H. ter Horst de ope ning had verricht), toonde zich uiterst tevreden, met alles wat de school in het belang van de cursisten heeft weten, te bereiken. De heer Ter Horst stelde in zijn openingswoord dat de Huishoudschool een, grote plaats inneemt in het raam van het gehele bedrijf, en de school, die een goede naam heeft, kan van grote in vloed zijn op al datgene, wat de werk neemsters in latere jaren moeten ver richten. De tentoonstelling is ook dit jaar weer uitstekend verzorgd, in de keuken wordt eerst duidelijk, waarom de cursisten zo graag aan de cursus fijne keuken deel nemen. Prachige werkstukjes staan er opgesteld op het gebied van bakken, ko ken, braden enz. Dat men tot zulke voor treffelijke dingen in staat is, moet toch wel een bijzondere voldoening geven, dachten wij. Uiteraard neemt de afdeling naaien en knippen op de school ook een grote plaats in. Ook hier stonden tal van werkstukken op overzichtelijke wijze gerangschikt. Dat de cursisten soms na betrekkelijk korte tijd zulk werk kunnen afleveren, is een zeer bijzonder compliment waard. Gehele kledingstukken, charmante en degelijke, zijn door de leerlingen practisch zonder hulp vervaardigd. Ook op het gebied van handwerken enz. werden fraaie resujtaten bereikt, waarvan de bewijzen als pronkstukken de expositie opfleurden. Ook de afdeling kinderverzorging, hy- giëneleer, EHBO enz. is een afdeling, die de aandacht waard is, niet alleen van de leerlingen, maar ook van de bezoekers van de expositie. In deze afdeling wordt duidelijk, dat de voorlichting op dit gebied van uitzon derlijk groot belang moet worden ge noemd. Dat er naast de lessen in EHBO, kin derverzorging enz. ook nog tijd kan wor den gevonden, voor het vervaardigen van speelgoed, en, wel bijzonder aantrekke lijke stukjes, moet voor de cursisten toch wel bijzonder aantrekkelijk zijn. Alles is gedaan om de expositie te doen slagen. Dat men er bovendien nog een show aan heeft verbonden, waarin de meisjes zelf vervaardigde kledingstuk ken tonen, is uiteraard een attractie op zichzelf. De directie van Ter Horst en Co. en het personeel van de Huishoudschool leg gen met deze tentoonstelling veel eer in, en vastgesteld kan worden, dat deze Huis houdschool in het complex van sociale verzorging een waardige plaats inneemt. GESLAAGD Te Den Haag slaagden voor het exa men costumière de dames J. Pas, D. Buursink, J. Dangremond en M. Haase uit Rijssen en mej. J. de Wilde uit Enter. Voor coupeuse slaagden de dames H. Baan, H. Spenkelink en D. Gerritsen uit Rijssen en mej. J. Wassink uit Bor- nerbroek. Voor het examen lerares le gedeelte slaagde mej. G. van Heek. Allen werden opgeleid door modevakschool G. Lode- weges-van Heek. Ned. Herv. Gem. Grote Kerk. 9.30 uur Ds. Kronenburg van Hellendoorn en 3 uur Ds. Vos (Bed. H. Doop). Westerkerk. 9 uur, 10.45 uur en 7 uur Ds. Van Tuyl. Elzen. 10 uur de heer Renger. iNotter. 7.30 uur Ds. Vos. Geref. Kerk (Boomkamp). 9.30 en 3 uur Ds. Brinkman. Geref. Gem. (Noorderkerk). 9.30, 3 en 7 uur Ds. Blok van Dirksland. Oud-Geref. Gem. (Bevervoorde). 9.30 en 2.30 uur Leesdienst; 7 uur de heer Vosman. Oud-Geref. Gem. (Walkerk). 9.30 en 3 uur Ds. Van Dijk. Geref. Gem. in Nederland (Eskerk). 9.30, 2.30 en 6 uur Leesdienst. De grote toevloed van Duitsers tijdens het weekeinde heeft te Doetinchem geleid tot relletjes. „Halbstarken" lonkten nogal tegen Nederlandse meisjes, hetgeen door de Doetinchemse jongens niet werd geno men. In een cafetaria kwam het tot onge regeldheden waarbij de politie eerst ver sterking moest laten aanrukken om de partijen met de gummiknuppel uit elkaar te kunnen slaan. De Nederlanders trokken toen naar het kampeercentrum „De Koekendaal" waar veel Duitsers overnachtten, maar daar viel, mede door toedoen van de politie, niet veel meer te vechten. In de binnenstad bleef het onrustig en zelfs waar twee agenten bij stonden werd een Duitser van zijn bromfiets geslagen, zodat hij met zijn vehikel onder een ge parkeerde auto terecht kwam. Telkens weer laaiden de hartstochten op en de agenten moesten steeds op hun qui vive zijn om gevechten te voorkomen. Men l GARY COOPER Deze bekende Amerikaanse filmster wordt voor de tweede keer geopereerd. Zijn ge zondheidstoestand is ernstig sloot een aantal Duitsers, dat het kenne lijk te bont had gemaakt in het bureau op en de Nederlanders hoopten dat zij via 's-Heerenberg zouden worden uitgewezen. Daarom stelden zij zich bij de IJsselbrug op, gewapend met stokken en stenen. Maar zij werden teleurgesteld want de gasten trokken via Terborg naar de „Heimat". Met ingang van 1 juli a.s. zal de gemiddelde werktijd worden inge kort met 1 uur per week. Dit houdt in, dat oim de drie weken het perso neel één vrije zaterdag krijgt. Bij Metappa, op volle sterkte ca. 300 personeelsleden, stuurt men aan op een 45-urige werkweek, 5 dagen van 9 uur, aanvangende 1 januari 1961. Zaterdagmorgen zijn in de Loolee, on der Albergen, twee jongens uit Zende ren tijdens het vissen verdronken. Het zijn Stef van Iersel, 9 jaar oud en zijn vriendje Gerrit Middelkamp, 12 jaar oud. Eerstgenoemde gleed van een oever af en verdween in de diepte. Vriend Gerrit, die dit bemerkte, dook hem spoedig na, maar na heldhaftig werken is ook hij ver dronken.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 2