Dampo bevrijd vmarte Rijssen buiten de wallen Bu>!9eHPe Historische dag voor Oud-Gereformeerde Gemeente (Walkerk) 'i Wedvlucht „Het Luchtvermaak" Wedvlucht „De Zwaluw" Sportnieuws FI LM M RUWS RIJSSENS OUDHEDEN Jaargang 38. No. 24 (Tweed© Blad). VRIJDAG 17 JUNI 1960 Weekblad voor Rijssen Voor de Oud Ger. Gem. in Nederland (Walkerk) was het woensdag een histo rische dag, omdat Ds. Van Dijk zich als eerste predikant van de nog jonge ge meente zijn intrede deed. Groot was de belangstelling van de ge meenteleden voor dit voor hen zo be langrijke gebeuren toen Ds. du Marchie van Voorthuijzen de kansel besteeg om Ds. van Dijk in zijn ambt te bevestigen. Ds. du Marchie van Voorthuijzen had tot tekst van zijn bevestigingspredikatie gekozen Ezechiel 3 vers 17. Na de bevestiging richtte Ds. du Mar chie van Voorthuijzen zich tot Ds. van Dijk, vervolgens tot mevr. Van Dijk en daarna tot de kerkeraad en de gemeente. In de avondddienst deed ds. Van Dijk zijn intrede, waarvoor hij als tekst ge kozen had Johannes 1 vers 35-40, n.l. het gedeelte: Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt. Na de preek richtte de nieuwe herder van de Oud Ger. Gem. zich allereerst tot de kerkeraad, waarmede hij hoopte in liefde en eensgezindheid te mogen sa menwerken. Zich richtende tot de afge vaardigden van de Oud Ger. Gem. (Be vervoorde) van de Ger. Gem. Noorder- kerk en van de Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk) sprak Ds. Van Dijk de hoop uit, dat hij met deze gemeenten in goede verstandhouding zou mogen leven en zijn werk in Rijssen zou mogen verrichten. Tot de afgevaardigden van de gemeen te welke Ds. Van Dijk het laatst had ge diend (Grafhorst) zei de nieuwe leraar, dat het afscheid van de gemeente en van de gemeenteleden van Grafhorst hem moeilijk was gevallen. De acht jaar, dat hij de gemeente van Grafhorst had ge diend hebben banden gesmeed, die slechts node kunnen worden doorgesneden. Namens de Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk) sprak ouderling Wessels en namens de Ger. Gem. Noorderkerk de heer v. d. Stouw. Beiden hoopten op een goede samenwerking. Namens de kerkeraad sprak Ds. v. d. GESLAAGD De heer J. W. Keizer, ambtenaar ter secretarie, slaagde te Den Haag voor het mondeling gedeelte van het examen Ge meente Administratie I. GEVONDEN VOORWERPEN Brulin lederen speelgoedpaardje; een zwart herenrijwiel met vleugelsteur; olie kan; bril, waarvan het linker glas stuk is; portemonnaie, inh.: enig geld en een zilveren kettinkje; kinderportemonnaie, inh.: enig geld en een plaatje; kinderrij wiel (grijs); lichtblauw met grijze hoofd doek; bruin lederen tasje, inh.: lippen stift en kam; witte langharige hond, rose neus, halsband om; rijksdaalder; kettink je vermoedelijk goud, met hangertje; sleuteltje, merk „Roto" no. 18414: „El- zet"; wit kinderhoedje; rode plastic bal; sierdop van een volkswagen; een jong foxhondje (wit-zwart); dameshand schoen (wit, rechter); bruin lederen mo torhandschoen (linker). Bovenstaande voorwerpen en goede ren zijn te bevragen op het Rijkspolitie bureau op alle werkdagen tussen 18 en 20 uur. Telefonische inlichtingen of ge sprekken hierover kunnen niet worden gevoerd. neusf keel en borst van vastzittend slijm De postduivenhoudersvereniging „Het Luchtvermaak" nam zaterdag deel aan een wedvlucht op Friedberg met in con cours 629 duiven, die om 11.00 uur wer den igelost. Winnaar werd H. J. Kienhuis, die zijn eerstaankomende duif constateerde om 14.57.16. Winnaar van de serie van 2 werd W. van Brussel en winnaar van de serie van 3 werd W. Sikkelbein. Een gedeelte van de uitslag luidt als volgt: 1. H. J. Kienhuis; 2. A. Jansen.; 3. A. J. ter Steege; 4 en 5. A. Jansen; 6. H. J. Kienhuis; 7. H. Voortman; 8. M. Schulen- burg; 9. G. J. v. d. Willige; 10. H. J. Kien huis; 11. W. van Brussel; 12 H. J. Bouw huis; 13. A. ten Hove; 14. W. van Brus sel; 15. D. Dennekamp; 16. G. ter Harm- sel; 17. Joh. ter Harmsel; 18. A. Lan- kamp; 19. G. Strokap; 20. D. J. ten Hove. De postduivenhoudersvereniging ,,De Zwaluw" nam zondag deel aan een wed vlucht op Neustadt. De duiven werden ge lost om 7 uur met West tot Z-Westenwind. Winnaar werd de heer F. Ziekman, die in deze vlucht een fraai resultaat boekte, aangezien hij naast de eerstbinnenkomen- de duif, ook de 2e en de 3e prijs op zijn naam kon laten schrijven. 4e werd M. Dommerholt; 5e Meijer; 6e Velnaar; 7e Braamhaar; 8e F. Dommer holt; 9e F. Dommerholt; 10e J. A. Kien huis. Poel uit Ede, die wees op de eenheid die overal moet worden nagestreefd en beoe fend. Op verzoek van Ds. v. d. Poel werd de nieuwe predikant staande toegezongen Psalm 134 vers 3. Tot slot sprak Ds. Van Dijk een dank woord, waarna er gelegenheid bestond met hem en zijn echtgenote kennis te ma ken, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Donderdag 23 juni a.s. speelt Sport club Enschede, ter afsluiting van het sei zoen, een wedstrijd tegen Rot Weiss, Es sen. Rot Weiss, vele malen kampioen van West-Duitsland, de ploeg waarin Hel- muth Rahn en vele anderen grote triom- phen vierde, komt compleet naar En schede met o.m. de internationale doel man van het Duitse elftal Herkenrath. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 1116 stuks vee, runderen 86, varkens 1030. Prijzen: 13 vette koeien, eerste kwali teit van f 3,- tot f 3,30 per kg slachtge- wicht; 41 melk- en kalfkoeien van f 900,- tot f 1100,- per stuk; 21 pinken van f 650,- tot f 800,- per stuk; 5 graskalveren van f 300,- tot f 425,- per stuk; 6 nuchtere kal veren van f 60,- tot f 80,- per stuk; 31 drachtige zeugen van f 190,- tot f 250,- per stuk; 18 loopvarkens van f 60,- tot f80,- per stuk; 981 biggen van f36,- tot f47,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel goed, prijzen iets ho ger. Varkens en biggen: Handel redelijk, prijzen lager. „PARKGEBOUW" RIJSSEN Vrijdag en zaterdag de spannende film: „S.O.S. Pacific." Van een klein eiland in de Zuidzee vertrekt een vliegboot met negen mensen aan boord. De piloot, Jack Bennet, is een ernstige, verbitterde man. Hij heeft ge holpen, de eerste A-bom op Japan te wer pen en kan zich van deze verschrikking niet meer losmaken. Willy, de tweede pi loot, heeft Jack beloofd, de radio te zul len repareren, maar deed het niet. Het gevolg is een heftige ruzie. Theresa, de stewardes, is een charmante verschijning. Zij heeft van Jack gehouden, maar diens zelfmedelijden en drankzucht deden haar illusies vervliegen. De bezienswaardig heid aan boord is Mark Reisener, een voormalige marine-officier, die door een politieman geboeid naar de gevangenis wordt overgebracht. Het betreft een smokkelzaak, die door Marks vroegere compagnon, Whitey Muilen is verraden. Whitey, opgeroepen als getuige in deze zaak, is eveneens aan boord en vreest Marks wraak. Miss Shaw, een oudere En gelse dame uit de betere stand en Dr. Strauss, een Duitse geleerde, kijken on partijdig toe. Alleen in de ogen van Ma ria, een meisje dat vanwege haar slechte reputatie wordt gedeporteerd, is enig meegevoel te vinden. Door de schuld van de tweede piloot raakt het toestel in brand. Voor er een paniek kan uitbreken, heeft Mark al kans gezien, de vlammen te doven. Er ontwik kelen zich echter giftige gassen, waarin de tweede piloot stikt terwijl Jack bewus teloos raakt nadat hij de machine nog op de automatische piloot heeft kunnen overschakelen. Mark volbrengt het hu zarenstukje om het toestel op zee te doen dalen in de nabijheid van een eilandje. Hij kan evenwel niet voorkomen, dat het tegen de rotsen slaat en verongelukt. Bemanning en passagiers komen daar na veilig aan land. De teleurstelling, dat het eiland verlaten is, slaat om in dode lijke angst als blijkt dat zij op een eiland zitten, dat over enkele uren van de we reldkaart zal worden weggevaagd door een atoomontploffing. Whitey is er, uit angst voor Mark, intussen met een van de reddingboten tussenuit gegaan, nadat hij de andere onklaar heeft gemaakt. Om de atoombom, die op een klein eilandje in de verte op een toren is bevestigd, on schadelijk te maken volgens de aanwij zingen van de Duitse geleerde, moet Mark nu de afstand van vier mijlen zwemmen. Teresa beseft op dit ogenblik, dat haar hart aan deze onverschrokken Amerikaan toebehoort. Mark heeft niet gezien, dat zijn leven door haaien wordt bedreigd om zijn eigen verwoeste leven nog zin te geven, besluit Jack, de piloot, zich op te offeren om de anderen een kans te geven. Zijn bloedende hoofdwon de trekt de haaien aan en de anderen kunnen slechts machteloos toezien. Mark bereikt veilig het eilandje, maar komt daar tegenover de gevluchte Whitey te staan. Die heeft de revolver van de poli tieman gestolen en Mark is ongewapend. Whitey denkt, dat Mark voor hèm is ge komen en tracht zijn tegenstander neer te schieten als die de toren beklimt waar op zich de A-bom bevindt. Met een En gelse sleutel maakt Mark een einde aan het gevecht en naar later blijkt, aan Whitey's leven. De technische installatie is voor Mark onontwarbaar. Bovendien dringt de tijd. Het vliegtuig, dat de explosie zal veroor zaken, nadert reeds. Slechts enkele se conden voor het fatale ogenblik, splijt Mark de hoofdkabel. Enkele uren later worden ze opge haald door een observatieschip, dat komt onderzoeken, waarom de explopie niet heeft plaatsgevonden. Mark, wiens han den lelijk zijn verbrand, sluit een snik kende Teresa in dearmen. De politieman werpt zonder enig commentaar de hand boeien overboord. Woensdag de film: „Tramlijn-begeerte" Met de tramlijn genaamd „Begeerte" arriveert Blanche DuBois in de oude z.g. Franse wijk van New Orleans om haar zuster Stella te bezoeken. Stella is ge trouwd met een chauffeur, Stanley Ko- OP BEZOEK BIJ DE SCHOOLMEESTER Johanna, de naaister, had haar huis kamer een goede beurt gegeven en de koster-schoolmeester had toegezien hoe Plaggen Jan, de daghuurder, de kerk en het kerkhof had gereinigd. Daarna was hij nog een paar uur bezig in zijn eigen tuin en nu lag alles er netjes bij, zijn vruchten in de tuin stonden goed. Terwijl meester de Voogd zacht neuriënd zijn bij enstal nog even bewonderde, hield er een rijtuig stil en stapte met veel drukte een adelijk echtpaar uit. Voor Janna, dacht de schoolmeester, en dat was ook inder daad zo. Het was de Vrouwe van War- melo met haar gemaal, die uitstapten. Daar zat geld achter, dacht de Voogd. Je kon het zo bekijken. Die prachtige koets, dat kostbare livrei van koetsier en palfre nier, die dure paardetuigen met de beide keurig geschoren schimmels, men kon zeggen wat men wilde, maar dat gerei gaf aan onze kleine Twentse steden een bijzon dere glans. De schoolmeesteresse riep haar man. Bij de put onder de linde waste de schoolmeester zijn handen en joeg en passant de kippen de straat op. Verbeeld je, als die eens binnenkwamen. De visite kwam deels voor Janna en deels voor de baas zelf. Na de gebruikelijke groet en een praat je over het weer als een aanloopje, begon de Vrouwe van Warmelo te informeren of de meester nog idee had om van stand plaats te veranderen, en wat meer zegde, om zich te verbeteren. Zij, de Vrouwe van Warmelo, had al lang ontdekt, dat mees ter de Voogd een betere standplaats waar dig was. En de koster-schoolmeestersbaan te Amerongen was vacant. Janna zette grote ogen op. Eerst van Hengelo naar Rijssen, dat was al een grote verandering voor haar. Van een dorp van vijf-en-veer- tig huizen, behoudens schoppen en schu ren als Hengelo in Twente, naar een stad als Rijssen, dat was voor haar een ge weldige verandering geweest. En zij had pas de laatste anderhalf jaar van Ameron gen gehoord, ook al door de Vrouwe van Warmelo. Voor dien was het bestaan van Amerongen voor haar onbekend geweest. Maar niettemin stelde ze het op prijs dat de hoge Vrouwe aan haar dacht. Een zeer beschaafde dame was deze uit Ameron gen afkomstige Vrouwe van Warmelo, heel anders dan de mevrouwen van de Grimberg en Oosterhof. Maar Janna wachtte er zich wel voor dit in het open baar te zeggen, want spreken was zilver en zwijgen goud. Maar toch zette ze gauw koffie en deed er voor ieder op een mooi gebloemd bordje, delen van een eetservies dat zij van de overleden Vrouwe van de Stoevelaar als bruidsschat ontvangen had, een snee kruidkoek op. En de heer en mevrouw van Warmelo dronken en aten met smaak. Daarna had mevrouw weer vreselijk veel noten op haar zang aan gaande het nieuwe kleed, dat zij dragen wilde op haar aanstaande visite naar Ame rongen. De adelijke dames in Twente had den haar smaak niet, maar ieder zijn meug. Janna luisterde aandachtig en ge duldig naar haar rijke klant, terwijl mees ter de Voogd zich onderhield met de heer van Warmelo. De laatste drong er bij meester de Voogd op aan, dit om zijn vrouw een plezier te doen, dat meester er toch eens goed over na moest denken. Amerongen gaf vele voordelen. Veel emo lumenten waren er ook en een riante wo ning. Het dak lekte momenteel, maar dat zou men wel verhelpen. Meester de Voogd vroeg drie weken bedenktijd. Dat kwam zo uit, want dan zou Janna het nieuwe kleed van mevrouw klaar hebben. Na anderhalf uur stapte het echtpaar Sloet weer op en stapte met veel drukte in het rijtuig. De gehele buurt van de school meester stond op de uitkijk. Er was na tuurlijk ook jaloezie bij. Giftige tongen spuwden vuur en vlam. Daar was dat schoolmeesterswijf, op een strowis van Hengelo naar Rijssen komen drijven, en nu moest je eens zien wat een kak of dat mens had. Het was waarachtig wel of zij de vrouw van een ambassadeur was. De visite was weg en Hendrik de Voogd en zijn vrouw bespraken met elkaar het aanbod om naar Amerongen te gaan. Bei den voelden er niet1 voor, de meester niet omdat Rijssen een stad was naar zijn hart, Janna niet omdat ze dan nog veel verder van Hengelo verwijderd was. Er was per slot van rekening ook nog maar één Hengelo in Twente. O ja, hoe heette die man ook, die terug wilde komen, die nog een boodschap te Rijssen méér had, hij was uit Hengelo. Dat was Ter Mars, de bode van huis Hengelo, vertelde de meester. Ja, die kwam straks ook terug. Ondertussen kwam er nog onverwacht bezoek. Het was de Vrouwe van de Ooster hof. Zij kwam om de koster-schoolmeester eens op zijn nummer te zetten. Er moest iets gedaan worden aan de jeugd van Rijssen, de kinderen in de stad en daar buiten groeiden op voor galg en rad. Of de meester al gehoord had, hoe straatjon gens de gouverneur Derk Jan hadden be vuild. De Voogd dacht aan de betrekking te Amerongen. Dus nu kon hij flink van zich afspreken. Dat is voor een groot deel de schuld van de gouverneur. Hij weet bij de jongens niet de juiste toon te vat ten. En dat hij dit niet kan, mevrouw, ligt voor een deel aan uzelf! Aan mij!, riep mevrouw van de Oosterhof en spuwde vuur en vlam. Een gouverneur, die zich van een kasteelvrouwe een draai om de oren laat geven, mevrouw, laten wij dit afspreken, is een kerel van niks. En wat de jongens betreft, die ontlopen hun straf niet. In de school is nog een plak! „En de Jonker dan?" wilde de Vrouwe van de Oosterhof weten. Daar zij geen aanzien des persoons, wie de plak verdiend heeft, moet hem heb ben, gebood de schoolmeester. Als door een adder gestoken, sprong de kasteelvrouwe van de stoel. Je hoort er meer van, dreigde zij. Het zal mij zeer aangenaam zijn, ant woordde de koster-schoolmeester en boog hoffelijk. Bijna had de kasteelvrouwe Janna de klandizie ook opgezegd, maar zij bedacht zich nog juist op tijd, want de schoolmees ter kon men missen. Hij hield het met de burgers van Rijssen, was één met hen. En dat terwijl de edelen van de Oosterhof, Grimberg en Eversberg hem aan de baan geholpen hadden. Zij, de Vrouwe van de Oosterhof, die, als het er op aan kwam, ook Vrouwe van Rijssen was (dit laatste verbeeldde zij zich tenminste), zou laten zien wat ze kon. Maar de landbouwende en ambacht en nering uitoefenende bur gemeesters van Rijssen en hun koeienmel- kende echtgenoten dachten daar een wei nig anders over en de koster-schoolmees ter Hendrik de Voogd natuurlijk ook. De Vrouwe van de Oosterhof intussen liet het er niet bij zitten. In de eerste plaats waste zij haar man en haar schoonvader flink de oren. De oude baas was daar in tussen niet van gediend en noemde haar een feeks van een wijf. Hij, de oude heer van de Oosterhof, had gedurende zijn lan ge leven moeite genoeg gehad met astran te burgemeesters van Rijssen, die zich aanstelden als landjonkers. En per slot van rekening behoorden zij maar tot het gewone volk. Naderhand, nadat er vele deuken in zijn waardigheid waren geko men, hadden de burgemeesters de tijd ge nomen om adem te scheppen. Maar het was door alle eeuwen zo gebleven, de Rijssenaren noemden in hun verwaand heid de Oosterhof de pijnbank van Rijssen. De Vrouwe van de Oosterhof roerde intussen ook de grote trom op de Grim berg. En hier vond zij bij Jonker van Voerst een zeer strelend en gewillig oor. De heer van Voerst van de Grimberg had maar één verzamelnaam voor de Rijssena ren, en dat was: plebejers! En de school meester de Voogd was hun profeet. En de predikant bemoeide zich te weinig met wereldse zaken. Men moest een dominee hebben, die, zo riep de generaal van Voerst van de Grimberg, die er des zon dags flink doordonderde. Nee, als me vrouw van Ittersum bereiken kon dat de koster-schoolmeester de Voogd ophoepel de, was er veel gewonnen, dan raakten de burgemeesters een flinke steun kwijt. Maar, bedacht de Vrouwe van de Ooster hof, als wij de schoolmeester kwijt raken, gaat Janna ook. De heer van Voerst streek zijn grijze knevels flink op, en riep: Ook voor haar een ander! VAN COEVERDEN. walski. Stanley is van Poolse afkomst en een brute, onontwikkelde kerel. Blanche, die leeft in een droom-wereld van voorbije glorie, waarin zij, Stella en haar ouders een plantage in een der Zui delijke Staten bewoonden, is hevig ge schokt door de armoedige omstandighe den waaronder haar zuster blijkt te le ven. Stella, van haar kant, wordt smar telijk getroffen door Blanche's nervosi teit en haar geestelijke verwarring, wel ke blijken, als Blanche in een onsamen hangend verhaal vertelt hoe zij haar be trekking als lerares om gezondheidsrede nen opgaf: haar gezondheid was geknakt door het verlies van de plantage, welke tot de nok met hypotheek bezwaard was. Stanley achtervolgt Blanche met aller lei vragen omtrent dit verlies en spreekt daarbij zijn vermoeden uit, dat zij Stella misschien wel bedriegt. Hij doorzoekt Blanche's koffer en vraagt inlichtingen omtrent de herkomst van allerlei siera den en dure kledingstukken, waarop hij slechts onvoldoende antwoord ontvangt. Blanche ontmoet Mitch, een pokervriend van Stanley en tussen Blanche en Mitch, die beiden behoefte voelen aan vriend schap en steun in het leven, ontspint zich een milde romance. Stanley, geprikkeld door Blanche's herhaalde opmerkingen omtrent zijn brute inborst en optreden, voedt een wreed en jaloers verlangen om datgene, dat van Blanche's verfijnde per soonlijkheid is overgebleven, te vernieti gen. Hij gaat voort met haar over haar verleden te ondervragen en als hij door informaties in Blanche's woonplaats verneemt, dat dit verleden niet bepaald smetteloos te noemen is, stelt hij Mitch van zijn bevindingen op de hoogte. De vijandschap tussen Stanley en Blanche wordt steeds groter vooral als Stanley zijn plan wil uitvoeren haar naar huis terug te zenden. Stella gaat naar het ziekenhuis om daar de geboorte van haar baby af te wachten. In haar afwezigheid gaat Stanley voort Blanche steeds meer in een hoek te drij ven, zodat Blanche tenslotte een volledi ge „breakdown" krijgt, vooral als Mitch volkomen ingelicht omtrent haar ver leden niets meer met haar te maken wil hebben. Als Stella is terugekeerd volvoert Stan ley zijn plan. Terwijl Blanche een denk beeldige aanbidder verwacht, die haar voor een vakantie-reis zal komen halen (volgens haar fantasie) komen een vreemde heer en dame voor Blanche met een auto. De verpleegster is vriendelijk voor haar. De dokter eveneens. Maar Blanche vermoedt de val waarin Stan ley haar heeft laten lopen en vecht als een gewond dier voor haar vrijheid, tot haar kracht is uitgeput en zij zich over geeft. Zij laat zich gewillig wegleiden. De arm accepterend, welke de dokter haar galant aanbiedt, zegt zij: „Wie U ook bent, ik heb altijd vertrouwd op de vriendelijkheid, mij door vreemden be- RIJSSEN Geboren: Karei, zv G. J. Nieuwenhuis en G. Keijman, Walstraat 53. Willem, zv G. Gerritsen en F. Spenkelink, Molen dijk 12a. Diederik Gerardus Johannes, zv J. P. Brands en W. M. Furtjes, Dokter Stokkersstraat 29. Berendina, dv H. Nijkamp en G. Ligtenberg, Esstraat 116. Janna Hendrika, dv M. Seppenwoolde en G. Baan, Tabaksgaarden 7. Hen drik, zv A. J. Jansen en J. Zwoferink, Haarstraat 173. Fredrika Gezina, dv J. Wolterink en J. Kappert, Esstraat 108b. Gerrit Willem, zv J. Pas en H. Dannen- berg, Lentfersweg 66. Gerrit, zv H. ten Hove en G. Plas, Baankamp 23. Hendrik Jan, zv W. Wesselink en G. Baan, Huttenwal 16. Gerardina Fran- cisca Henrica, dv J. A. Hesselman en E. H. M. Struik, Elsenerstraat 35. Hen drika, dv J. Voortman en M. van Brus sel, Baankamp 18. Maria, dv J. Voort man en M. van Brussel, Baankamp 18. Gerrit Jan, zv J. Nieuwenhuis en W. H. Nijhof, Enterstraat 184. Eric Josef Ma ria, zv G. J. Loohuis en G. M. G. Koop man, Morsweg 5. Joannes, zv A. J. ten Berge en I. J. van Wijk, Vennekes- gaarden 53a, geb. te Almelo. Ondertrouwd: Derk Jan Ligtenberg, 23 jr., Rijssen, Blinde Banisweg 32 en Cor nelia Dirkje de Groot, 19 jr., St. Annapa- rochie, Oosterweg 197. Jan Smit, 25 jr., Aadorp, Peppellaan 16 en Alberdina van den Berg, 30 jr., Rijssen, Weijerd- steeg 25. Gerrit Jan van den Dijk, 25 jr., Rijssen, Haarstraat 180 en Wilhelmi- na Lankamp, 26 r., Rijssen, Middelveen 1. Gehuwd: Johannes Albertus Dreije- rink, 28 jr. en Geertruida Aleida Maria Pfeiffer, 24 jr., Enter, Rondweg 46. Dirk Beldman, 27 jr. en Tonia Johanna Hoekjen, 25 jr., Rijssen, Nassaustraat 62. Arend Baan, 43 jr. en Jantina Dokter, 26 jr., Rijssen, Bleekstraat 1. Gerrit van Brummelen, 25 jr. en Hermina Poortman, 19 jr., Lunteren, Vaarkamper- engwerk 43. Arend Jan Poortman, 27 jr. en Gerritdina Grooten, 21 jr., Rijssen, Rozengaarde 47. Overleden: Grietje Poortman, 20 jaar, echtgenote van J. Egberts, Graaf Otto- straat 25, overleden te Almelo.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 3