Rijssen buiten de wallen DER PLAATS Sterrit R.K. Uloschool Moeder dbaitiprt KOFFIE Aanbesteding filmmeUws TBABYDERM Voetbal PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen Burgerlijke Stand Overspannen Zenuwen Fa. B. Eshuis RIJSSENS OUDHEDEN I Voor hef1 tere Baby-huidje maart.. MEI 'ft BOR&Et VAN: 1 WESSELS' Slijterij DE collectie HENDRIK VRIJT EN SOLLICITEERT EN JANNA WACHT NOG EVEN AF. De vroedschap van Rijssen kwam bij elkaar en besloot na lange en breedvoeri ge gedachtenwisseling informaties te ne men omtrent de sollicitant Hendrik, huis leermeester van Stoevelaar. Dat ging maar zo niet. Twee burgemeesters kregen teergeld mee en reden per kar en paard naar het kasteel Relaar, ergens in de con treien van Heino, daar had Hendrik, die wij gemakshalve Hendrik de Voogd zul len noemen, gediend vóór hij op de Stoeve laar kwam. Men ging in Rijssen niet over ijs van één nacht en bovendien, de heer van de Stoevelaar, daar was veel wind negotie bij. Hij, Hendrik, kon honderd maal een goede schoolmeester of althans leerkracht zijn, maar dat mevrouw hem haar huisvriend noemde, dat stond de bur gervaderen van Rijssen maar half aan. De heren van Oosterhof en Grimberg konden hoog of laag springen, maar het aanstel len van een koster-schoolmeester was in die dagen geen boom van één houw. Reeds vroeg in de morgen moesten de burge meesters de deur uit. Want het was te Rijssen evenals overal elders in de kleine stedekens van Twente zo, dat men vóór men de stad Rijssen uitreed, eerst even bij de stadstaveerne aanpijpte. Daarna ging het Salland, de schaars bevolkte streek in. Na veel zoeken en vragen kwam men om half twee in de middag op het Relaar aan. De heer van Relaar, Jonker van Renesse, verkeerde in een gulle bui. Hij was een geweldig, wat men nu zou noemen, sportvisser. De grachten van zijn kasteel wemelden van vis. En hedenmor gen had hij gevist en vrolijk noodde hij de twee burgemeesters aan een vistafel in de keuken. De ene burgemeester zei, wij zend op de vlezige keukenmeid: iej könt wa zeèn, dat ze hier van etten hoold! En het was inderdaad waar, het was niet al leen kostelijke vis, maar ook heerlijk ge bakken. De oudste Rijssenaar zei tot zijn jongere collega: Het is jammer dat iej a etrouwd bint, mar aans har iej hier oewe vrouwe:, doelend op de keukenmeid. Vis moest zwemmen!, verordineerde de Jon ker. Ze kregen overvloedig best bier. Toen ze daarna op mijnheers schrijfkamer bij elkaar zaten en eens informeerden naar de leermeester Hendrik de Voogd, kregen zij dit korte antwoord: Met Hendrik leven jullie, als hij benoemd wordt te Rijssen, boven jullie stand! Het was hard voor de Rijssenaren, zo'n oordeel, maar de beide burgemeesters wisten genoeg. Dankbaar en voldaan namen ze afscheid. En kwa men laat in de avond weer te Rijssen aan, waar ze ambts- en fatsoenshalve bij iedere herberg de pink nog eens moesten lich ten. Zij waren er echter nog niet. De pre dikant moest nog een onderzoek instellen naar 's mans zedelijk leven en of hij goed vast in de leer was. Dit laatste duurde wel een maand. En al die tijd sprak de Vrouwe van Stoevelaar haar huisknecht en vriend moed in. En Janna, ook zij wachtte af. Zij mocht de goed geklede en uiterlijk goed verzorgde Hendrik wel. Maar hechtte toch veel waarde aan het vonnis, dat dominee over hem vellen zou. Want boze tongen hadden haar geen mooie dingen van Hendrik verteld. Dat hij de protégé was van de Vrouwe van de Stoevelaar, dat gaf te denken. De Vrouwe van de Stoevelaar was bepaald niet jong meer. Hendrik de Voogd en zijn mees- teresse verschilden elkaar twintig jaar in leeftijd. Maar had de keukenmeid van Relaar hem geen keurige heer genoemd? O zo! Dat scheelde stukken. Hendrik intussen zat op hete kolen. Hij wilde de post van koster-schoolmeester graag en ook Janna. En het moet gezegd, ook zij hem wel. Maar tussen hen in ston den nog een aantal hinderpalen. Ten eer ste een gunstig rapport van de predikant. Ten tweede: de burgemeesters moesten Hendrik op de voordracht zetten, en ten derde moesten de collectoren, de heren van Oosterhof, Grimberg en Eversberg nog hun stem uitbrengen op hem. Intus sen bezocht hij zo nu en dan Janna en beiden zaten dan zorgelijk tegenover elkaar. Intussen had ook Jonker van Heerdt zijn licht opgestoken op het Relaar. Ook hem werd een gunstige indruk meegege ven over Hendrik de Voogd. De heer van Voerst van de Grimberg was na een be zoek van Van Heerdt gewonnen voor de Voogd. NIEUWE MOEILIJKHEDEN Het stond er zo mooi voor en plotseling scheen alles voorbij. De heer van de Stoe velaar joeg na een heftige onenigheid met zijn vrouw, Hendrik de Voogd de deur uit. Dit was een mooi schandaal, waarvan men in buurtschap en stad Rijssen lekker kon smullen. Men lette in de buurt van Janna goed op, maar hij kwam niet opdagen. Al licht had hij op de Stoevelaar een of an dere foefel gehad, de opschepper! De Vrouwe van Eversberg, die intussen haar ouders goed kende, maakte zo snel moge lijk een einde aan het schandaal, door per soonlijk Hendrik in huis te nemen. Heel Rijssen was op dat ogenblik met stomheid geslagen, maar niet lang. Want de jonge van Ittersum van de Oosterhof, opge stookt door zijn vrouw, veroorzaakte een hoogoplaaiende twist tussen de burge- meesteren en de Jonker over zekere grond rechten. De Jonker had een hek ge plaatst voor zekere weg en dit van een slot voorzien. Rijssens burgemeesteren nu gingen, voorzien van de gewapende macht, een smid en een timmerman, naar het ob stakel en ruimden het hele geval op. Gloei ende protesten. De burgemeesters liep nu de kop ook over. Zij stelden zonder slag of stoot Hendrik de Voogd bij provisie aan tot schoolmeester van Rijssen (dit wil zeg gen voorlopig). Er kwam nog iets anders bijde heer van de Stoevelaar raakte plot seling uit de tijd en de oudste zoon volgde zijn vader op. Dat scheelde al weer stuk ken. Hendrik de Voogd had te Rijssen voorlopig een kamer gevonden. En daar kreeg hij bezoek van de heer van de Oos terhof. En deze vertelde hem, dat de be noeming, de officiële benoeming wel te verstaan, van de Voogd tot koster-school meester van Rijssen voor een groot deel van hem afhing. Hendrik begreep dat en wist dat ook wel. Maar vroeg toch wat dit bezoek betekende, daar hij als huisonder wijzer wel degelijk op de hoogte was van het collatierecht der edelen. Ik verlang van je, sprak de heer van de Oosterhof, dat je mijn zoon, de Jonker van de Ooster hof ,de aandacht schenkt die hij als Jon ker verdient. Natuurlijk! Als de Jonker hersens heeft, dan zal hij flink wat leren. Maar nog één ding, hoogedele heer. Ik ben straks schoolmeester van Rijssen en niet speciaal van de Jonker van de Oosterhof. Ju bent een ellendig creatuur, en je aan stelling is naar de maan! Vlegel van een kerel! Versta je!, zo bulderde de heer van de Oosterhof, die een zware strijd voerde met burgemeesteren, die hun tan den lieten zien. En nu ook al met een schoolmeester, die op sokkevoeten en als het te pas kwam, met klompen over de rechten van de adel heen liep. Hendrik de Voogd wist het nog niet, maar hem kon voorlopig niets gebeuren. De rappor ten, die de predikant overlegde aan de burgemeesters, waren ruim voldoende. En na inzage door de burgemeesters, gingen de papieren naar de Oosterhof. De oude heer keek ze, zijn lange pijp rokend, goed keurend door. De Voogd, daar zat toe komst in voor Rijssen. De jonge heer van Ittersum, die ze samen inkeek met zijn vrouw, vond het een schandaal, dat over zo'n stuk schoolmeester zulke hemelter gende zalvende getuigenissen werden af gegeven. De wereld was totaal kapot. Nu kreeg die burgemeesterspruttel ook nog gelijk ook. EN JANNA? Voor Janna kwam er op een zaterdag morgen goede tijding. Zij had juist bezoek van de Vrouwe van Stoevelaar, die nu, we duwe geworden, haar veel werk opdroeg. En terwijl de vrouwen onder elkaar uit voerig over rouwkleding spraken, stapte de predikant bij Janna binnen ,om ver slag uit te brengen over het zedelijk en geestelijk leven van de Voogd. Zij kon haar gang gaan, indien zij wilde althans. En dankbaar bevestigde de Vrouwe van de Stoevelaar de uits&g. Zij verklaarde met de hand op het hart, dat zij Hendrik kende als geen ander. Janna en de predikant ont ging waarschijnlijk de betekenis van deze verklaring. Maar Janna was in ieder geval blij met beide verklaringen. Nu kan zij Hendrik gerust ontvangen en hem open lijk beminnen. DE GROTE DAG KWAM Öp een dinsdagmorgen kwamen zij in de kerk bijeen. De burgemeesters, Hendrik de Voogd en de heren Jonkers Collatoren, om meergenoemde Hendrik de Voogd te examineren en bij voldoening, daarna tot koster-schoolmeester te benoemen. Het duurde twee uur. Tenslotte gaven alle he ren edelen hun fiat, de burgemeesteren op voorwaarde, dat de nieuwe schoolmees ter de weduwe van zijn voorganger zou trouwen. Dit alles kwam voor elkaar en Rijssen had een voorbeeld van een school meester voor alle kleine steden en dorpen in de omtrek. VAN COEVERDEN. Maandag vond in Rijssen de aanbeste ding plaats van de bouw van 31 wonin gen voor de Chr. Woningbouwvereniging „De Goede Woning" onder architectuur van het architectenbureau L. C. v. d. Bo- venkamp en M. van Gulik te Holten. De woningen zullen worden gebouwd in de Lentferstukken. Aanbesteed werd in 2 percelen, n.l. perceel 1 (hoofdbouw, timmer- en metselwerken e.a.) en per ceel 2 (glas-, verf- en behangwerken). Groot opzien baarde de inschrijving van de Fa. Tebbe te Almelo, wiens in schrijving bijna 300.000 gulden lager was dan de eerstopvolgende inschrijver. De inschrijver verklaarde, dat er van een vergissing sprake was, hoewel hij daar van geen bewijzen kon overleggen. Aan genomen kan worden, dat deze laagste in schrijver het werk niet zal behoeven uit te voeren. Er werd overigens ingeschreven als volgt: Fa. F, Tebbe, Almelo (vergissing?) f 141.000,- Gebr. Holtkamp, Bornerbroek 418.420,- Gebr. De Groot en Zn., Daarlerveen 421.000,- Gebr. Ten Hove, Enter 426.941,- H. ter Avest en Zn., Nijverdal 427.800,- Fa. H, de Wilde, Enter 429.350,- Fa. A. J. ter Steege, Rijssen 430.700,- I'a. Gebr. Pol, Zenderen 433.137,- Gebr. Ter Harmsel, Rijssen 435.666,- Fa. G. Velten, Enter 436.473,- Fa. G. H. Roetgerink, Goor 431.100,- Fa. M. Jansen, Rijssen 441.684,- Fa. Rouweler en Zn., Goor 441.900,- H. Jansen, Markelo 441.884,- Fa. J. Ubels en Zn., Almelo 443.100,- Fa. Gebr. Boudruc, Oldenzaal 446.743,- Fa. B. Molenveld, Hengelo 451.600,- Fa. G. J. Beltman, Hengelo 454.000,- N.V. Mira, Velzen 455.600,- Fa. Achterkamp en Dollekamp, Holten 464.000,- Fa. C. van Leur, Utrecht 469.100,- Fa. G. L. Fox, Hengelo 477.600,- Fa. J. Valk en Zn., Daarle 419.557,- Perceel 2: Fa. Lansink, Enschede (laagste) f 31.260,- Fa. Niezink, Wierden 31.780,- Fa. Joh. ter Harmsel, Rijssen 35.950,- „Schilderwacht", Almelo 37.457,- A. ter Harmsel, Rijssen 38.750,- Fa. J. A. Bonke, Almelo 41.354,- Fa. Heinhuis, Almelo 39.986,- In verband met het Oranjefeest was er ook voor de leerlingen der hogere klassen van de RK-Ulo een sterrit ge organiseerd i.p.v. de gebruikelijke spel letjes. De ongeveer 25 km lange tocht ging via de Friezenberg, Borkelt en Holten langs het Canadesfe kerkhof terug naar Rijssen, waarbij onderweg 5 posten ston den opgesteld, waar de deelnemers(sters) telkens een opdracht moesten uitvoeren. Uitgerust met de routegegevens ver trokken de leerlingen vanaf de school in koppels van twee met een tijdsver schil van 2 minuten. Ondanks deze gegevens zagen enke- f mm m ta-L* vrijdag en zaterdag in het Parkgebouw: Caterina Valentp in haar eerste grote kleurenfilm: ,,Die glücklichste Frau der Welt." Het begint allemaal zo menselijk, wan neer we kennismaken met de trieste kant van het leven der jeugdige, muzikaile bohème: in het veilinglokaal van deur waarder Fogar. Daar liggen ze, de be leende muziekinstrumenten van de drie jonge Parijse muziek-studenten: Kathrin, haar broer Sylvio en diens viend Pierre. Ze blijken overigens niet eens de enige artiesten in geldnood, want de jeugdige componist Duval, die ze er leren ken nen, moet ook al zijn onafscheidelijke vleugel achterlaten. Heel triest voor de jonge, ambitieuze musicus, maar zijn ont moeting met de schalkse Kathrin ver goedt veel en de jonge Duval laat haar ook niet onverschillig. Het drietal is opgetogen, wanneer Du- val ze uitnodigd mee te werken aan zijn nieuwe revue, die op stapel staat. He laas zet de almachtige heer Columbus een domper op de algemene vreugde dopr he% hele plan te torpederen. In woede ontstoken over de ontrouw van de diva Denise, voor wie hij de hele revue wilde financiëren, trekt hij zich terug van de onderneming en reeds geeft hij de aannemers opdracht, om het theater aanstonds om te bouwen in een garage. Door de omstandigheden gedwongen nemen Kathrin, Sylvio en Pierre alle drie een baantje aan, resp. als kamer meisje, huisknecht en kelner, in het mon daine Grand Hotel in San Remo, waar eerlang het grote muziek-festival zal plaatsvinden, waaraan ook Duval en De nise zullen deelnemen. Kathrin ziet al gauw kans om via een echt vrouwelijke krijgslist de extra-va- gante Denise tijdelijk uit te schakelen, zodat het trio nu een mogelijkheid heeft om op te treden. Samen met de even enthousiaste Duval „brengen" zij tijdens het festival met groot succes de schlagers, die zij samen hebben gemaakt. Eenmaal terug in Parijs zet Pierre teneinde Kathrins naam wat meer be kend te maken een propagandastunt in elkaar, waarin het legendarische „bed van madame Pompadour" een pikante rol speelt. woensdag het aangrijpende filmwerk: „De twee wezen." Pierre Gerard, een arm werkman, heeft de hele dag tevergeefs werk ge zocht. Als hij langs de Notre Dame komt, knielt hij neder en bidt God om zijn vrouw en zijn dochtertje Henriëtte van de hongerdood te redden. Plotseling hoort Gerard een kind huilen. Hij zoekt en vindt een vondelingetje. Ondanks zijn eigen armoede besluit hij het wicht mee naar huis te nemen. Als daar zijn vrouw de kleme wil verschonen, vindt zij bij het kind een zak vol goudstukken en een briefje, met de woorden: „God ze- gene hem, die zich over mij ontfermt. Ik heet Louise." Met het geld weet Gerard buiten Pa rijs een nieuw bestaan op te bouwen. Er valt echter een schaduw op hun geluk, als Louise, tengevolge van een ziekte, blind wordt. Haar pleegmoeder trekt zich dit zo erg aan, dat zij van verdriet sterft. Ook Pierre is geen lang leven meer gege^ ven. Enkele jaren later neemt God ook hem tot Zich, juist als Henriëtte en Louise meerderjarig zijn geworden. Vóór zijn dood heeft hij Henriëtte gevraagd, met Louise naar Parijs te gaan. Misschien dat dokter Martin Louise het licht van de ogen terug kan geven. Als hun vader begraven is, gaan Hen riëtte en Louise naar Parijs. Tijdens een oponthoud trekt de knappe Henriëtte de aandacht van markies De Presle, een wuft Parijs' edelman. De Presle, die dien avond een van zijn feestjes geeft, tracht bij Henriëtte in het gevlei te komen. Als Henriëtte hem afwijst, geeft hij zijn be diende opdracht, er voor te zorgen, dat zij die avond op het feest aanwezig is. Als Louise en Henriëtte 's avonds naar hun hotel lopen, houdt een rijtuig bij hen stil. Vóór zij beseft wat er gebeurt, wordt Henriëtte in het' rijtuig gesleurd en weggevoerd. Zij is wanhopig, want zij vreest, dat' Louise het allerergste kan overkomen, nu zij zonder bescherming is. Voorlopig kan Henriëtte echter niets ondernemen. Zij wordt opgesloten en pas enkele uren later gaan de deuren van haar kamer open. Zij ontwaart De Presle en enkele andere jongelui. Verontwaar digd eist ze haar vrijheid. Als zij over haar blinde zusje vertelt, maakt een der jongelui zich uit de groep los. Het is Roger, de neef van Graaf de Lanières, de Prefect van Politie. Hij biedt Henriëtte aan, haar zuster op te sporen. Hij schakelt hiervoor al zijn vrienden in, maar van Louise in geen spoor të vinden. len ^och nog kans om in 't Tobroek verzeild te raken, waar ze wel van een schone fietstocht konden genieten, maar niet voor een prijs in aanmerking kwa men. Het merendeel echter bracht het er goed af en bereikte met meer of min der strafpunten, opgelopen bij de fou tieve uitvoering der diverse opdrachten, gezond en wel de finish. Bij het opmaken van de balans bleek, dat het koppel M. Banis N. Woolde- rink, ondanks bandenpech, de eerste prijs in de wacht gesleept te hebben. MARKELO—RIJSSEN VOORUIT 2—2 In verband met herstel-werkzaamheden aan het Markeloterrein is bovenstaande wedstrijd gespeeld te Rijssen. In een slecht gespeelde wedstrijd zijn de punten gedeeld. Van de aftrap bleek al dadelijk dat er met weinig geestdrift werd gevoet bald, waar misschien de temperatuur schuld aan had. R.V. nam in de 17e min. de leiding, toen middenvoor Voortman uit een corner, genomen door linksbuiten Maatman Jr .de bal tegen de lat kopte, waarna Maatman Sr. de bal in de touwen joeg, 01. Deze stand bleef tot de rust ge handhaafd. Na rust hetzelfde povere spel letje. In de 10e minuut na rust maakte rechtsbinnen Dollekamp gebruik van een fout in de R.V.verdediging en passeerde doelman Thijink kansloos, 11. In de 22e minuut vielen twee doelpunten uit even zoveel penalty's. Eerst was het R.V., dat een penalty kreeg toegewezen, welke door rechtsbinnen v. d. Maat werd ingeschoten. Terecht protesteerde Markelo tegen deze te zware straf, doch de scheidsrechter maakte dit weer goed door ook Markelo een strafschop toe te kennen, welke werd ingeschoten door linksbinnen Vedders. Zaterdag a.s. ontvangt R.V. een oude te genstander, n.l. Nijverdal. Indien de R.V.ers spelen met het vuur van de wed strijd tegen G.F.C., dan zit er zeker de kans op een overwinning in, en belooft het een spannende wedstrijd te worden. De wedstrijd begint om 5 uur en wordt gespeeld op het veld van de Kamgaren- spinnerij. Ned. Herv. Gem. Grote Kerk. 9 en 10.45 uur Ds. Vos; 7 uur Ds. Vos (Bed. H. Doop). Westerkerk. 9.30 en 3 uur Ds. Severijn, emer. pred. te Bunnik. Notter. 7.30 uur de heer Renger. Geref. Kerk (Boomkamp). 9.30 en 3 uur Ds. v. d. Hoorn van Lunteren. Geref. Gem. (Noorderkerk). 9.30, 3 en 7 uur Leesdienst. Oud-Geref. Gem. (Bevervoorde). 9.30 en 2.30 uur Leesdienst; 7 uur de heer Vos man. Oud-Geref. Gem. in Nederland (Walkerk) 9.30 en 3 uur Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Nederland (Eskerk). 9.30, 2.30 en 6 uur Leesdienst. Donderdag 12 mei, 7.15 uur Dr. Steen blok van Gouda. VOOR BEROEP BEDANKT Ds. C. v. d. Woestijne uit Barneveld heeft bedankt voor het beroep, op hem uitgebracht door de Geref. Gem. in Ne derland (Eskerk) te Rijssen. Drie sleutels, één grote en twee kleine; klein beige kinderschoentje; een dubbele bruine rijwieltas; bruine portemonnaie, inh. f 1,01; bankbiljet van f25,-; blauwe wollen kindermuts; combinatietang; sleu tel met plankje; boodschappentas, rood met gele strepen; zaklantaarn; blauwe autoped; damesarmbandhorloge; blauwe gestreepte vulpen; vulpen met de naam Enter; donkerrode portemonnaie, inhoud paar nylons; plastic kindersteunzool- tje; blauw jasje; bruine bal; linker da mesglacé; witte sjaal (halsdoek); dekzeil- tje ter grootte van 1 m. bij 1,50 m.; paar heren glacé-handschoenen; paar dames- handschoenen; zwarte portemonnaie, in houd hoge bruine schoen; stukje zwart snoer met een zwarte en een witte stekker; tasje, inh. een pyama en een broek; tas met gereedschap; metalen duimstok; plastic portemonnaie, inh. blauwe autoped; zwarte bougiesleutel; herenrijwiel zonder merk; blauwe cein tuur; rode portemonnaie; voetbal; huis sleutel; paar bruine glacé-handschoe nen; vitrage-val; bruine rechter kinder handschoen; padvindersriem; rood knip- beursje, inh. pop met blauw jurkje gekleed; wit hoedje; padvindersriem; wit kindertasje; mestgreep; muntbiljet van f2,50; zilveren ringetje met bloedsteen; blauwe alpinomuts; handtasje (gebroken wit); portemonnaie met enige foto's en geld Bovenstaande voorwerpen en goederen zijn te bevragen op het rijkspolitiebureau op alle werkdagen tussen 18 en 20 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Geboren: Hendrikus, zv H. Nieuwen- huis en E. T. Rössing, Prins Bernhard- straat 19. Johannes, zv J. W. H. Pas en J. de Lange, Hangerad 36. Jan Lu- kas, zv H. Scheppink en G. Oosting, Bleekstraat 37. Evertje, dv A. J. Voort man en B. Weijman, Prins Bernhard- straat 4. Marinus, zv E. Stam en G. Stam, Borkeld 12. - Johan Anthonie, zv J. Lohuis en A. H. Koster, Noachstraat 6. Maria Johanna ,dv M. van de Maat en H. Wessels, Esstraat 123. Dina Maria, dv B. Moorlag en T. Tammes, Prins Bern- hardstraat 6, geb. te Almelo. Gerrit, zv G. Geertman en J. Reinders, Elsener- straat 3, geb. te Almelo. Ondertrouwd: Gerrit Beverdam, 27 j., Wierden, Vriezenveenseweg 19 en Janna Bruins, 24 jr., Rijssen, Esstraat 108. Gerrit Marinus de Wilde, 25 jr., Enter, Zwiksweg 7 en Gerritdina Ruiterkamp, 25 jr., Rijssen, Holtentorensweg 15. Dirk Hermannus Schooten, 28 jr., Wier den, Hexelseweg 59 en Johanna Hendrika ten Hove, 26 jr., Rijssen, Nijverdalse- weg 11. Henricus Hermannus Spek- reijse, 22 jr., Wierden, Ypeloseschoolweg 12 en Josephina Wilhelmina Tij haar, 23 jr., Rijssen, Holtentorensweg 11a. Ger rit Boswinkel, 46 jr., Markelo, Roosdoms- weg 38 en Janna Assink, 42 jr., Rijssen, Bannenberg 22a. Mijnhardt's Zenuwtabletten TELEFOON 2424 •9—

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 2