De vakantie voor de deur De Anjer-actie QJlVematfa Zondag Moederdag Zoete lieve Gerritje ii Herdenkingsavond De trein voor een dagje uit CIRCUIT TÜBBERGEN Oriënteringsrit Gemeenteraad De heer Meussen ontving Gouden Bondsinsigne K.A.B. Opstelwedstrijd Rijssens elftal - Nijverdals elftal 1-1 Nieuwe Voetbalvereniging opgericht 15 Joar e leern Internationale Motorraces 6 JUNI 2e PINKSTERDAG Gedenk haar, die U liefde schenkt. De wat late paastijd is achter de rug, de zomer begint met rasse schreden te naderen. 21 Juni zal het zover zijn. Het is nu de tijd waarin wij de eerste symp tomen vertonen van een jaarlijks terug kerende kwaal: de reiskoorts. Niemand zal het een onaangename ziekte durven noemen. We behoeven niet veel meer te zeggen over het nut van een vakantie of een dagje uit. Daar zijn we het wel over eens. Het wegtrekken uit de bekommer nissen en zorgen van alledag naar oordelï waar alles nieuw en mooi is, waar de na tuur zachte zalf smeert over de vermoei de geest, is een verfrissing, welke we echt wel nodig hebben. Het zijn rustdagen voor uw en mijn geest, al mag ons lichaam nog zo moe worden door lange wandelingen. Voor velen zo gezellig als de reis zelf is de tijd vooraf. Een goede vakantie eist een zorgvuldige voorbereiding. Reissche ma's moeten worden ontworpen, de uit rusting moet worden nagekeken en een klein lichtje wordt alvast opgestoken over de streek waarheen de reis zal leiden, wanneer u zich tenminste al een reisdoel hebt gesteld. De grote vraag voor iedere vakantie van iedereen is: binnen- of buitenland, bij de beantwoording waarvan men meest al met een schuin oogje van de porte- monnaie naar de buren kijkt. Is het nu werkelijk nodig om alleen voor die kennissen en buren naar het buitenland te gaan? Wat wilt u vinden in de Provence, aan de Duitse Rijn of de Italiaanse Middellandsezeekust, wanneer u niet uw eigen land kent? Wanneer u de interessante plekjes van ons landje bezoekt u zult zien, u waardeert daar na des te meer uw volgende buitenlandse reis (èn uw eigen landje). Wat wij niet hebben, vindt u elders, maar wat ze daar niet hebben, hebt u hier al gevonden. Goed, op vakantie gaan moet men leren en waar leert men het beter dan in eigen land? EENDAGSTREIN Een van de beste en handigste moge lijkheden om het eigen land op een snip per- of verloren vakantiedag wat beter te leren kennen wordt ons geboden door de Nederlandsche Spoorwegen. Sinds en kele jaren kent men de zogenaamde dag tochten, bijzonder aardig gecombineerde trein-, bus- (en soms boot-) uitstapjes naar allerlei aantrekkelijkheden van het dikwijls zo veelzijdige Nederland. Het enorme voordeel van de NS-dag- tochten is dat u volkomen eigen baas blijft. Wilt u onderweg uitstappen? Ga gerust uw gang, straks komt er nog een trein. Doe het wel als de trein stilstaat. U reist helemaal op eigen initiatief, op de dag van eigen keuze, gewoon met de andere reizigers. Dus geen aparte trein, maar de normale dienstregeling. U bent niet gebonden aan een vaste datum; enorm voordeel: u kunt 's morgens nog net even naar het weerbericht luisteren. Is het allemaal nogal somber en triest, dan gaat u een volgende keer! Dat de NS-dagtochten een succes zijn geworden tonen de statistieken: vorig jaar 40% meer belangstellenden dan in 1958. Reden waarom de spoorwegen er dit jaar maar liefst 24 hebben uitgeschreven. TEXEL Bent u ook zo weg van wilde duin- kammen, met aan de voet een breed, zacht strand, waarop de zee onophoudelijk aan vallen onderneemt? Houdt u van vogels, die zeilen boven de lage begroeiingen van het duinlandschap, van schapen, die stoï cijns de bezige mensen gadeslaan? Het is het eindpunt van een van de dagtoch ten. De trein brengt u naar Den Helder, in de kop van Noord-Holland. Vandaar steekt u per boot over naar één van de meest geliefde vakantiestreken van Ne derland, Texel. In het schilderachtige ha ventje van Oudeschild wacht een bus, die u naar de verschillende dorpjes van het eiland brengt. (Prijs van boot en bus bij het dagtochtbiljet inbegrepen.) Er blijkt voor de Anjer Aktie Over ijssel grote belangstelling te bestaan. De antwoordkaarten met Anjerzegels stro men binnen bij het secretariaat. De Anjerzegels zijn in Rijssen verkrijg baar bij het VVV-kantoor, Enterstraat 10, waar ook de/ antwoordkaarten gratis verkrijgbaar zijn om lid te worden van de Anjer-familie-stamboom, met kans op prachtige prijzen. Alle ingezonden kaarten van de gehele aktie, loten mede voor de volgende prij zen: Extra prijs, trekking 14 mei, reis naar Rome voor 2 personen. Prijzen, (trekking 29 juni): le prijs: televisietoestel, ter waarde van f 1200.of goederen); 2e prijs: televisie toestel ter waarde van f 900.(of goede ren!); 3e prijs: televisietoestel, ter waarde van f840.- (of goederen); 4e prijs: reis naar Wenen voor 2 personen; 5e prijs: reis naar Lago Maggiore voor 2 personen; 6e prijs: koelkast ter waarde van f700.— (of goederen); 7e t.m. 26e prijs: buiten landse reizen, koelkasten, centrifuges, etc. Extra kans: Uw gulden kan duizenden waard zijn, de langste loot van de groot ste stamboom krijgt de volle opbrengst van die stamboom te verdelen (uitkering in waardebonnen). U kunt van de gelegenheid gebruik maken om, deskundig voorgelicht door een vogelwachter, een bezoek te brengen aan een van de vele vogelbroedplaatsen, een telkens opnieuw verrassende sensa tie. De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer van Texel (Den Burg) geeft u graag alle inlichtingen als u van te voren alles even mooi. MACHTIGE MANIFESTATIE Het meest imposante waterwerk van Europa, een manifestatie van Nederlands kunnen, die naam heeft gemaakt over de gehele wereld, mag gerust het doel zijn van een-dagje-uit-per-trein. De NS heb ben in hun schema een dagtocht opge nomen naar Hellevoetsluis, waaraan ver bonden een boottocht van bijna anderhalf uur langs de Deltawerken. Moet u be slist eens gaan kijken. Hier wordt in zee voortgebouwd aan een eeuwenoude tra ditie van de Nederlandse watertovenaars. U kunt ook naar Walcheren. Daar wel geen boottocht maar toch een goed over zicht. Bovendien is sinds 17 april in Mid delburg een wereldje op zich te bewon deren: „Miniatuur Walcheren", zoiets als het Haagse Madurodam. Alles even klein, alles even mooi. U kunt ook een wat Noordelijker doel verkiezen. Voor dit jaar hebben de spoor wegen ook een dagtocht ingelast naar de Floriade, de grote (en grootse) tuinbouw tentoonstelling in Rotterdam. ETEN, DRINKEN EN SLAPEN Staat uw besluit al vast en keert u uw land voor een aantal dagen de rug toe door toch naar het buitenland te gaan, dan kunt u gemakkelijk en gemoedelijk per trein reizen. Wij hebben onlangs een treinexcursie gemaakt naar een van Ne derlands mooiste streken (ja, alweer Ne derland), Zuid-Limburg. De trein was 'n vreemd allegaartje van allerlei wagens uit internationale treinen, samengevoegd om ons te tonen hoe gemakkelijk en hoe ge moedelijk het wel gaat. Daar was een ligrijtuig van het Hotelplan, een eerste klas rijtuig van de Rijn-expjresse, een moderne restauratie, een wagen met bar plus wasgelegenheid vreemde maar grappige combinatie uit de Zon-express en een wagen uit de Bergland-express. We hebben ons verwonderd over de ver zorging welke ons werd geboden en die ook de reizigers in de verschillende inter nationale treinen ter beschikking staat. De meest verwende komt echt wel aan zijn trekken. De inrichting van de wa gons wordt met de jaren luxueuzer. De reis daardoor comfortabeler'. Zelfs staan nu, wanneer men geen slaapwagen hééft, rustbanken ter beschikking, compleet met kussens en dekens. Ja, Zuid-Limburg was weer wonder mooi. De lente komt hier altijd wat vroe ger dan in de rest van ons land. De bloe sempracht is dan overrompelend. Wan neer u direct gaat, ziet u het nog net. Het voordeel van zo'n vroege tocht is, dat u geen last hebt van de zwermen andere toeristen, die in het hoogseizoen de mooie plekjes bezetten. Ook de prijzen hebben nog niet het toeristenpeil bereikt. Maandagmiddag maakte de gemeente raad van Rijssen een oriëntatierit door de gemeente, teneinde zich op de hoogte te stellen van verschillende in aanbouw zijnde opjecten enz. Allereerst werd een bezoek gebracht aa het kasteel de Oosterhof waar een in druk werd verkregen van de toestand van de Lentfertstukken waar een aantal wo ningen van „De Goede Woning" in aan bouw zijn en waar onlangs begonnen is met de werkzaamheden voor de bouw van 22 woningen, waarin Ambonnezen zullen worden gehuisvest. Ook werd men in de gelegenheid ge steld een indruk te verkrijgen van de werkzaamheden aan het nieuwe zwem bad aan de rand van Holland's Schwarz- wald. In hotel Rijsserberg werd gepauzeerd, waarna men een bezoek bracht aan de nieuwe woonwijken in het plan Venne- kesgaarden. In Elzen bezichtigde men de boerderij en De Smale en Klompjan, die eigendom zijn van de gemeente Rijssen. Aangevoerd: 1686 stuks vee, runderen 265, varkens 1421. Prijzen: 18 vette koeien van f. 3,- tot f. 3,20 per kg. slachtgewicht. 92 melk- en kalfkoeien van f. 950,- tot f. 1100,- per stuk. 96 pinken van f. 550,- tot f. 650,- per stuk. 50 graskalveren van f. 250,- tot 350,- per stuk. 9 nuchtere kalveren van f. 40,- tot f. 50,- per stuk. 23 drachtige zeugen van f. 225,- tot f. 275,- per stuk. 1366 biggen van f. 35,- tot f. 47,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onver anderd. Varkens en biggen: Handel kalm, prij- Tijdens de f eestvergadering, die de afd. Rijssen van de KAB in het St. Jozef ge bouw te Rijssen hield werd door de dis- triktsbestuurder, de heer J. Grotenhuis, het bondsinsigne de heer H. Meussen op gespeld, wegens 40 jaar trouw lidmaat schap. Mevr. Meussen werden bloemen aangeboden. Voor het eerst werd dit jaar op 1 mei deze vergadering gehouden. De dames van de KAV bracht hij dank voor de mede werking, die zij verleenden bij het slagen van deze avond. De heer Hazewinkel deelde mede, dat een gedeelte van de op brengst van de loten die deze avond wer den verkocht ten goede komt aan de ak tie tot uitzending van eenl drietal kajot- ters naar Kasawa in Noord Rhodesia waar de Witte Paters van Tilburg werk zaam zijn. De heer J. Grotenhuis wees in een op wekkend woord op de komende reorgani satie naar aanleiding van een bisschoppe lijk schrijven Vooral op de jongeren deed hij een beroep trouw de vergaderingen en ontwikkelingscursussen te bezoeken. De afdeling toneel van de KAB voerde vervolgens een tweetal kluchten op van Dick van Maasland, n.l. „Carolus, het Ko nijn" en de wel zeer'dolle klucht „Spook te koop". De talrijke aanwezigen hebben gezien de reakties wel genoten, want de lachsalvo's waren niet van de lucht. Naast de meer geroutineerde krachten hebben ook de dilettanten zich van hun goed zijde laten zien. Met veel overtui ging werd gespeeld. Na een enigszins aarzelend begin kwa men ze er steeds beter in. Kapelaan van den Hoorn wees nog eens op de plaats van de arbeider in de maat schappij. Het is nu niet meer als vroe ger, dat op een! werknemer wordt neerge zien, aldus spr. Tot slot werd de heer E. Paauwe, die voor een kundige regie had gezorgd een cadeau aangeboden, terwijl mevr. Paauwe bloemen ontving. Voor de opstelwedstrijd, die uitgeschre ven was door het bestuur van de Jeugd- natuurwacht Rijssen, bestond grote be langstelling. Niet minder dan 150 opstel len werden ingezonden, zodat het voor de jury geen gemakkelijke taak was de winnaars aan te wijzen. De jury was van oordeel, dat het gehalte van de ingezon den opstellen over het algemeen van goed gehalte was; de tekeningen, die de pennevruchten verduidelijkten, liepen in kwaliteit nogal uiteen. De jury besloot aan elke deelnemende school een of meer prijzen toe te wijzen, al naar gelang het aantal ingezonden opstellen. De deelnemers, die niet voor een prijs in aanmerking kwamen, kregen allen een troostprijs: een ballpoint of een teken boekje of een blocnote, een potlood en een stukje gummi. De prijzen werden toegewezen aan de volgende winnaars: Openbare lagere school: 10 jaar: le pr. Richard ter Horst; 11 jaar: le prijs Ria Voortman; 2e pr. Jan Webbink; 12 jaar en ouder: le pr. G. Jordaan; 2e pr. W. Breukelman; 3e pr. Ria ter Steege. Julianaschool: le pr. J .van Hunen. Haarschool: le pr. J. Paalman. Wilhelminaschool: 10 jaar: le pr. F. Mensink; 11-12 jaar: G. Averesch. R.K. Meisjesschool: 10 jaar: le pr. R. Nieuwveld, T. v. d. Burgt, R. Nijhoff. R.K Jongensschool: le pr. J. Nollen. Banisschool: H. van Dijk, H. Baan. Ohr. Landbouwhuishoudschool: J. Waal- derink. Op bevrijdingsdag speelde op het Ex- celsiorterrein, ten bate van de Vereniging van Oud-Strijders, een combinatie van Excelsior en RKSV tegen het Nijverdalse elftal voor een talrijk publiek. Nadat de rust met blanke stand was in gegaan, een minuut voor rust had links buiten Zwiers een opgelegde kans voor de gasten jammerlijk gemist, werd de strijd nu direct veel aantrekkelijker. De eerste aanvallen, die in deze periode van de zijde der Rijssenaren goed van opzet waren leverde twee goede kansen op, voor respektievelijk de Excelsiorspe- ler Sprakel en Harbers. Aan de overzijde echter misten de Nijverdalvoorwaartsen ook enkele uitstekende kansen. Speltech- nisch waren de gasten superieur, wat hun vaak ook een veldoverwicht oplever de. Stopper H. Kamphuis, uitstekend ge assisteerd door zijn beide backs Harbers en Wolters gaven de Nijverdalse voor hoede, waarin Oldenhof een! opvallende partij speelde weinig kans. Toch had mid- voor Middelkamp, na circa 25 minuten spelen in duidelijke buitenspelpositie de bal maar voor het intrappen, wat hij dan ook prompt deed. 01. De Rijssense voorhoede trok er even flink aan en binnen de 5 minuten was de stand al weer gelijk door linksbuiten Tus- veld, toen doelman Ravenshorst het zicht belemmerd werd (1—1). Fel werd er hierna nog om het beslis sende doelpunt gevochten, over en! weer deden zich kansen voor, maar gescoord werd er niet. In de Nijverdalse verdedi ging viel het goede spel van stopper Heu- ver (SVVN) op. Woensdagavond werden ook in Rijssen op sobere doch plechtige en indrukwek kende wijze de gevallenen van 1940-1945 herdacht. In de Oranjeschool werd de stoet van na bestaanden, oud-strijders, oud-B.S.'ers, enz. geformeerd. De stoet werd voorafgegaan door het voltallige college van B. en W., de heer G. J. Aaftink, een der leiders van het verzet, en door de heer G. J. Ro- zendom, voorzitter van de Rijssense Bond van Oud-Strijders. Dezen betraden de be graafplaats, gevolgd door de nabestaan den en oud-strijders, die op ieder graf van een gevallene een sobere bloemenhulde brachten. Bij het monument, waar zich de overige belangstellenden opstelden, en waar een erewacht werd gevormd door enige leden van de Nationale Reserve, werden eveneens bloemen gelegd. Plechtig luidden de klokken in de stille avond als ere-saluut aan hen, die het hoogste wat zij bezaten, opofferden voor de vrijheid, waar in wij nu leven. WEDVLUCHT POSTDUIVEN Door de postduivenvereniging de Zwa luw werd deelgenomen aan een wedstrijd op Sittard. De duiven werden gelost om 8 uur met Noordenwind. Winnaar werd de heer G. Poortman, die zijn eerste duif constateerde om 10-57-40. Een gedeelte van de uitslag luidt als volgt: 1 G. Poortman, 2 F. Ziekman, M. Geu zendam, 4 F. Ziekman, 5 Meijer, 6 Kien- huis; 7 W. Koedijk, 8 Meijer, 9 M. Geu zendam, 10 G. Poortman. GESLAAGD Te Zwolle slaagde voor het schriftelijk gedeelte van het examen Gemeente Ad ministratie 1 de heer F. C. C. de Witt, ad junct commies bij de gemeente Rijssen. Met ingang van 1 juli zal de zaterdag middagafdeling van de voetbalvereniging Rijssen Vooruit haar eigen weg gaan. Zaterdag vond in café 'n Hook de offi ciële oprichting plaats van een nieuwe voetbalvereniging, die zal uitkomen in de zaterdagmiddagcompetitie. Onder wel ke naam de vereniging aan de competi tie zal deelnemen, is nog niet bekend. Hiermede is een einde gekomen aan de fusie, die ongeveer 10 jaar stand heeft weten te houden. De afdeling zaterdag middag van Rijssen Vooruit heeft ook haar ups en downs gekend en al was de fusie voor de beide afdelingen aanvanke lijk wat onwennig, later scheen het, dat door de fusie de belangen van beide ver enigingen waren gediend. In latere jaren kwam tot uiting, dat de fusie niet het succes was geworden, dat leiders en spelers van beide afdelingen er van hadden verwacht, zodat werd be sloten, dat de zaterdagmiddagafdeling zich van het aloude RV zou afscheiden om een nieuwe vereniging op te richten. Voor de vele moeilijkheden, die het op richten van een nieuwe vereniging in deze tijd met zich brengt, zijn de initia tiefnemers niet teruggeschrokken en de steun, die men bij de aanhangers vond, ook financiëël gezien, was groot. De ge meente heeft de aanvraag om medewer king inzake een terrein in welwillende overweging genomen. Hoewel daartoe nog niet alles in kannen en kruiken is, is het zeer waarschijnlijk, dat de nieuwe vereniging de beschikking zal krijgen over een terrein in de Mors, dat bereikt kan worden via de Nijverdalseweg, hoek Dannenberg. Er werd zaterdag een bestuur gekozen dat er als volgt uitziet: A. Ditsel, voor zitter; B. Bruggeman, A. Otten, secreta ris; M. Kreijkes, J .Kreijkes, J. Ruiter kamp en J- ter Harmsel. De dokters, de helpers en helpsters, doen him werk om niet en vaak tijdens hun vakantie, die ze ervoor beschikbaar stellen. Maar daarbuiten zijn er nog vele kosten. Zo'n weekje uit kost geld en de zieken zijn de gasten van het Rode Kruis. Wie zal dat betalen? En zoete lieve Gerritje wijst zonder aarzelen naar U! U, als deel van het Nederlandse volk, dat zijn langdurige zieken een week mee geeft aan het Rode Kruis, wetende dat ze daar in uitstekende handen zijn. Het Nederlandsche Roode Kruis is maar vast begonnen zijn gasten ook voor dit seizoen uit te nodigen, wetende dat U niet in de steek zult laten. Ze zijn uit de mode, die ouderwetse Jan Pleiziers, waarmede een gezelschap uit rijden ging. Twee paarden ervoor. Het rijtuig was een nu bijna onbruikbaar geraakt woord - lengte en een tentdak erboven. Het doel was veelal een of andere „uitspanning" - een nu bijna in onbruik geraakt woord - waar de paarden de haver kregen die ze ruimschoots hadden verdiend en waar 't gezelschap zich met de bekende speel- tuinapparatuur vermaakte. De steeds aanwezige speleman hield met leutige wijsjes de stemming erin en als die hoog gestegen was, kwam uit zijn harmonika de vraag gezwierd: „Wie zal dat betalen, zoete lieve Gerritje?" Dat was een vraag, waarop geen ant woord nodig was, want het gezelschap had naar goede vaderlandse trant lang voor dit uit'je gespaard. De Jan Pleiziers zijn vrijwel verdwe nen, de harmonikaspeler is vervangen door een draagbare radio, de paarden Joah, toew leek't oft neet aans, as better zol worn. Viej gung met nen liggen gaank duur t' leawn. De weenkels warn wal leug en der was niks as t' hoog neurge te kriegn mer ik zeg oew, der lea nen weg vuur oons woer awwe as t' woare vaste van wussen det' good of leup. De natuur hulp nog met, want den belauwn ook volle, s' Oawns muk ealke zegn wast nog wal koold. Net zo koold as 't de leste daa- ge is e wes. De rogge steun mooi en de so- lotn zag iej hier en doar volop de vingere in de löch stekn. Hier in Riessen wawwe al n' poar dage vriej en det beteekn dan ook dewwe wussen, deij met de weure: Oo Kee van als tregte konn kuiern. Den oawnd dewwe gewoar wörn det de Mof fen ter non keij daale harn e gooid, köm ik in thoes en zat er nen Engelsman biej oons an de toafel. Toen e zea dette oet Engelaand köm, zagge dewwe det neet good könn gleuwn. Jeh, zeare, ik zitte wal in t' Canadeese leeger! Afijn, viej kuiern (zo good en kwoad arre viej det konn) met den keal. Non mowwe de groote iaampe an könn doon zeawe teegn me- koare dan kowwe nen mooin oawnd ter van maakn. Viej maakn den keal duude- lek dewwe niks aans as det pitjen harn en dewwe geane vuur um en OONZE VRIEJWORN nen mooi oawnd woln hooln met de groote laampe an. Hee be greep oonze haane en beene woark bes. Aha, eul vor de lemp lachen e. Hee greep in 'noasek en haaln ne voes vol peks se- gretn vuur n' dag. Toew gunge n' zetjen weg en kömme eawn later wier met n' groot blik von geraij woer atte op de delle zo nen vossen van in oonze stoalaampe stötn. Het doern al neet lange meer of viej zatn te dreenkn van n' betjen thee van um, te etn van n' stukn keek van um, biej de laampe met petroolie van um. Det wör -oons wal n' betjen te gek. Hew we non niks meer in thoes woer awwe den keal ook ees een plezeer met doon keunt. Joawal heur, eene van de meuge stapn n' kealder in en vrotn net zo lange oonder de eerple dette metviej keekn alle- moale op, met ne fleske advekoat wier- kömn. Viej vreugn de breur woer atte det wus mer hee knipoogn en zea: loat miej no ook ees googem wean. n' Engelsman keek wawwe deern en toete t' glas an 'moond zat zatte n' zoer gezigte. Hee maakn oons duudelek dette gin draank gebroekn mer dette n' moat har den 'ter wal soep van lussen, t' Moat wör op e haalt en den wus ter weg met, in t' les sen wörre zo gerus dette de fleske greep en begun te zingn, viej trouwns neet meender, want, ik zeg oew, het was gis good en niej en t' kon niks as better worn, s' Naggens heurn viej nog ees wier vleegmesien mer het zea oons niks, viej warn vriej, de nieje bleuisels duudn op nieje appeln, het was Mai biej oons in t' hatte. Den Engelsman, zik neet vergatn oh nee! De vriejhaijd vergatn? Oh nee. Den oawnd vergatte viej nooit want den oawnd hef oons loatn zeen het groote ver skil van leg en duuster, van niks hebn en lauwe ealke wean als hebn. Nee, ak kuiere van non 15 joar e leene, dan kaank neet vergatn wat den Engelsman zea: Eul vor de lemp. Det was vuur oons: LEG, NOA ZOVöLLE JOARN DUUSTER. En alle joar hoole viej dan ook den oawnd vriej um met de stoalaampe an keek te etn, thee te dreenkn en weej 't nog teegn mekoar te zegn, Doarumme zeg ik dan non ook teegn elkeen e den 't les: WEEJ 'T NOG??? JAN VAN EELSEN. NUTSSPAARBANK Gedurende de maand april werd bij het bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Almelo ingelegd een bedrag van f 168.170,15 en terugbetaald f 181.932,95. In deze maand werden 91 nieuwe spaar rekeningen geopend. BEROEP AANGENOMEN De heer H. A. Vosman heeft het beroep op hem uitgebracht door de Oud Geref. Gem. (Bevervoorde) aangenomen. zijn onder de motorkap van een autobus gekropen, maar de behoefte er eens uit te zijn, is gebleven. Tegenwoordig kan iedereen er wel eens uitals hij gezond van lijf en leden isen over wat los geld beschikken kan. Er zijn er ook, voor wie dat nooit is weggelegd. Zij liggen in ziekenkamers, op bed, op een ligstoel, in een armstoel en als zij al eens iets van de wereld zien, is het op het scherm van de televisie als die er is, want wij hebben het hier over de mensen die ziek zijn en het niet te ruim hebben. Die willen er ook wel eens uit, maar het zou wel altijd een wensdroom blijven, als het Nederland sche Roode Kruis niet beschikte over een pracht van een boot zij is tijdens de overstroming Tuindorp-Oostzaan nog in aktie geweest als hospitaalschip: de „J. Henrv Dunant". Het Nederlandsche Roode Kruis haalt die mensen, voor wie een dagje-uit een utopie is, uit hun ziekenkamer en voert ze een hele week door de mooiste stukjes van ons land. Van hun bed af kunnen ze het panorama voorbij zien glijden, ge rieflijker kan het niet. Geneeskundige verzorging is aan boord, met iedere om standigheid wordt rekening gehouden; het worden dagen om nooit te vergeten. WAT HET RODE KRUIS VOOR MENSEN IN NOOD DOET, KAN HET SLECHTS VOLBRENGEN MET STEUN VAN HET NEDERLANDSE VOLK.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 2